Mansell blijft koel en wint Blanchard behoudt Europese bokstitel Whitaker imponeert op CHIO in Rotterdam Amerikanen zijn de baas in eigen koers Elfde GP-overwinning Van den Berk houdt uitzicht op eindzege Lucratieve zege op Scacchia MAANDAG 17 AUGUSTUS Ï987 SPORT PAGINA 17 Hampsten en Phinney winnen ASPEN (Reuter) - De Coors Classic heeft in de twaalfde etappe op nieuw een driedubbele triomf voor de 7Eleven-ploeg opgeleverd. De rit op een gesloten omloop in As- pen werd gewonnen door Davis Phinney voor Raul Alacala en klas sementsleider Jef Pierce. De sterke Amerikaanse prof- ploeg, geleid door Neel, kwam uit stekend ingereden uit de Ronde VanVeenendaal 'slechts' vijfde LEIDEN - Omdat zijn Noord hollandse ploeg niet in het bezit was van een deelnamebewijs voor de klassieke driedaagse van de Mijnstreek, kon ama teurwielrenner Frank van Vee- nendaal zich gisteren uitleven in de ronde van de Haarlemse Waarderpolder. De Sassenhei- mer brak de zware koers open door in het gezelschap van Ron Vroom het avontuur te zoeken. Twee achtervolgende groepjes maakten deze inspanning ech ter tot verloren moeite. Er ont stond daarmee een kopgroep van twaalf renners, waarin ook Leidenaar Richard Ippel zitting had. Het was vervolgens op nieuw Van Veenendaal, die het lont in het kruitvat stak. De Bollenstreker zag zich echter achterhaald en voorbij gesto ken door een ontketende en uit eindelijk ook winnende Gerrit Ratterman. Van Veenendaal kreeg in de finale nog het gezel schap van drie concurrenten en moest tenslotte met 'slechts' een vijfde plaats genoegen ne men. Zijn eerdere vluchtgenoot Richard Ippel storrte in de laatste kilometers volledig in. De Swifter zag zijn clubgeno ten Tom dè Jong (10de) en Gert- Jan Moraal (13de) aan hem voorbijgaan en viel uiteindelijk zelfs nog buiten de prijzen. van Frankrijk terug in eigen land en trof daar een klein en kwalita tief weinig voorstellend peloton netje in de Coors Classic. De presti gieuze Amerikaanse etappekoers heeft dit jaar even weinig beteke nis als in de beginjaren. De Amerikaan Andy Hampsten won zaterdag in Grand Junction een avondlijke rit door de woestijn over 133,6 kilometer in 3 uur 14 mi nuten en 28 seconden. Met De Amerikaan Jeff Pierce en de Mexi caan Raul Alcala, die respectieve lijk als tweede en derde eindigden, had Hampsten een voorsprong van ruim vijf minuten op de rest van het veld. Jeff Pierce bleef leider in het algemene klassement. De Wou- brugse amateur Aijan Jagt werd in Grand Junction achtste met een achterstand van 5.20 op Hampsten. De Francaise Jeannie Longo won in Grand Junction de eerste etappe van de wedstrijd voor vrou wen. Zij reed de 75,6 kilometer in 2 uur 1 minuut en 13 seconden. Lon go nam meteen een optie op de eindzege want zij reed de als twee de eindigende Italiaanse Maria Ca- nins op 3 minuten en 3 seconden en de Amerikaanse Inga Benedict, die de proloog op haar naam had gebracht, op 4.06. De tweede etappe leverde een overwinning op voor de Nieuwzee- landse Madonna Harris 26 secon den voor de Francaise Jeanie Lon go, die haar leidende positie met tien seconden verstevigde ten op zichte van haar Italiaanse rivale Marina Canins tot 3 min. 28 sec. Hoewel bovenstaande foto het ergste doet vermoeden, vielen er geen gewonden bij de start van de formule I-1 op het circuit van Zeltweg in Oostenrijk, die twee valse starts kende. Er bleef slechts een schoothoopvgn eno waarde achter op het Oostenrijkse circuit. (foto i ZELTWEG (SID/Reuter/ANP) - Ni- gel Mansell hield in de chaos op de Oesterreichring in Zeltweg het hoofd koel. Na twee massa-caram- bolages stuurde hij na de derde start zijn Williams in zijn 100e for mule 1-race naar de elfde overwin ning. Zijn winst in de Grote Prijs van Oostenrijk, de vierde zege in dit seizoen, hield de Brit in de race om het wereldkampioenschap. Stalgenoot en aartsrivaal Nelson Piquet werd tweede en consoli deerde zijn leiderschap. De Brazili aan heeft met nog zes races te rij den 54 punten. Elf meer dan zijn landgenoot Senna en vijftien meer dan Mansell, die de grootste be dreiging vormt. Wereldkampioen STEEL CITY (ANP) - John van den Berk is na elf van de twaalf wedstrijden nog niet zeker van de wereldtitel motocross in de 125cc- klasse. Gisteren viel de WK-rang- lij staan voerder in de tweede man che van de Grote Prijs van de Vere nigde Staten ziek en uitgeput uit. Dave Strijbos, de titelverdediger, kon door een val onvoldoende pro fiteren van de tegenslag van zijn landgenoot. Strijbos werd in Steel City zesde en heeft in hét tussen- klassement van de wereldtitel strijd nog 21 punten achterstand op Van den Berk. In de laatste twee manches, tijdens de Grote Prijs van Oostenrijk over veertien da gen, zijn maximaal veertig punten te verdienen voor de winnaar. De Grote Prijs van de Verenigde Staten werd gewonnen door de Amerikaan Eric Kehoe. Bij motorraces,in het Noordier- se Dundrod is zaterdag de West- duitse coureur Klein Klein veron gelukt. De 33-jarige privé-rijder uit Stuttgart raakte op het door regen natte circuit in de eerste ronde van de 'Ulster Grand Prix', een wed strijd voor de formule TT, de macht over het stuur kwijt. Volgens oog getuigen reed hij recht in een afras tering en overleed hij ter plaatse. De wedstrijd was wegens de regen een tijd lang uitgesteld. Toen de re gen minderde werd de wedstrijd met toestemming van de coureurs gestart. De motorcoureur Johan van Eijk is zaterdag tijdens de training voor het racefestival in Zandyoort ten val gekomen en zwaar gewond naar het Elisabeth Gasthuis in Haarlem overgebracht. Aanvanke lijk werd voor zijn leven gevreesd. Zondag was de Utrechter echter al weer bij kennis. Van Eijk vloog met hoge snelheid uit de Rob Slo- temaker-bocht. In de zijspanklasse was de com binatie Peters/Van Puyvelde be trokken bij één ongeval. Het Lim burgse duo belandde net voorbij de pits buiten de baan. De zijspan sloeg enkele keren op de kop. Pe ters had last van zijn nieren, Van Puyvelde liep slechts enkele schrammen op. August Muller en Henk van Heek zijn zondag in Anloo voor de derde keer nationaal kampioen zij- spancross geworden. In de laatste van de zeven wedstrijden tellènd voor het Nederlands kampioen schap, hadden zij aan één vijfde en twee tweede plaatsen genoeg. Sies van Goch had een heel slechte laatste dag. Een toegekend protest had hun voor aanvang van de strijd in Anloo een voorsprong van 24 punten op de concurrentie gege ven. De hoge verwachtingen waren echter aan de motor niét besteed. In alle drie de manches had Van Goch koelingsproblemen. Hij zag zijn voorsprong omgezet in een na delig verschil van zes punten. Het dagklassement werd gewonnen door Rein van Gastel voor Eimbert Timmermans. De internationale zijspanrace op het circuit van Zandvoort heeft Egbert Streuer en bakkenist Ber nard Schnieders geen echte revan che gebracht. De winnaars van de TT in Assen raakten vorige week in de Grote Prijs van Zweden hun we reldtitel aan de Britten Webster en Hewitt kwijt. Een overwinning voor 50.000 toeschouwers op het circuit van Zandvoort had een deel van de Drentse teleurstelling kun nen wegnemen. Streuer en Schnie ders leken aardig op weg naar een troostprijs met winst in de eerste manche. De Zwitsers Biland en Waltisperg zetten echter in de tweede wedstrijd over zeven ron den hun achterstand om in een kleine voorsprong in het totaal klassement. BERN (ANP) - Alex Blanchard heeft een lucratief uitstapje gemaakt naar Bern. De 29-jari- ge Amsterdammer verdedigde in de Zwitserse stad zijn Europese bokstitel in het half- zwaargewicht voor de vijfde maal met succes en werd daarmee 100.000 Zwitserse francs (ruim 136.000 gulden) rijker. Uitdager Enrico Scacchia, een in Zwitserland wonende Italiaan, bleek veel te onervaren voor de ge routineerde Nederlander. Bij het begin van de negende ronde staak te de zwaar getekende Scacchia, te gen wie Blanchard zijn titel vrijwil lig verdedigde, wegens een forse verwonding boven en onder het Bassa verdedigt titel met succes PANAMA STAD (AN- P/Rtr/AFP) - De Colombiaan Fidel Bassa heeft zaterdag avond in Panama Stad zijn we reldtitel boksen in het vliegge- wicht volgens de versie van de World Boxing Association (WBA) behouden. Na vijftien ronden eindigde het duel tus sen de wereldkampioen en zijn Panamese uitdager Hilario Za pata onbeslist. De Amerikaan Evander Holyfield heeft zaterdagavond in Saint Tropez twee wereldti tels boksen met succes verde digd. In de Zuidfranse bad plaats won Holyfield door in terventie van de scheidsrechter in de elfde ronde van de Porto- ricaan Osvaldo Ocasio. De inzet van het duel waren de junior- zwaargewichttitel volgens de versie van de World Boxing As sociation (WBA) en het kampi oenschap in het cruiser-ge- wicht van de International Boxing Federation (IBF). Bei de gewichtklassen liggen met hun limieten tussen het half- zwaar- en zwaargewicht Bij bokswedstrijden in Hamburg voor profs heeft de Limburger John van Elteren zaterdagavond onbeslist ge bokst tegen de Westduitse zwaarweltergewicht Erwin Heiber. Het gevecht was afge sloten op zes ronden. In het zwaargewicht won Manfred Jassmann (WD1), die in het verleden vergeefs tracht te Rudi Koopmans en Alex Blanchard als Europèes kampi- oen in hét halfzwaargewicht te onttronen, door knock out in de tweede ronde van Novak Rada- novic (Joe). linker oog, de voor hem ongelijke strijd. Enrico Scacchia, die door bijna 4000 toeschouwers in de tropisch warme Festhalle van Bern fanatiek werd aangemoedigd, had om een titelgevecht in eigen land te krijgen wat gage betreft een forse veer moeten laten. De 24-jarige Italiaan kreeg een beurs van 20.000 francs (ruim 27.000 gulden). Alex Blan chard, die tien maanden op zijn ze vende Europese titelgevecht - hij verdedigde zijn gordel op 4 okto ber 1986 in West-Berlijn op punten met succes voor het laatst tegen de Westduitser Ralf Rocchigiani - had moeten wachten, was veel te sterk voor Scacchia, die alleen in het be gin van het duel iets had in te bren gen. In die fase van de strijd be woog de uitdager snel en was hij voor Blanchard moeilijk te raken. In de beginfase had ik geen greep op hem", aldus de ongeschonden Blanchard. Hij had kennelijk veel video-opnamen van mij gezien en daar zijn tactiek op afgestemd. Voor een halfzwaargewicht be woog hij erg snel met het bovenli chaam." Vanaf de derde had Blanchard het duel echter duidelijk in han den. Zijn flitsende linkse directe en zijn grotere reikwijdte - de twee boksers verschilden zeventien cen timeter in lengte - waren duidelijk teveel voor Scacchia, die met wilde aanvallen nog wel probeerde wat terug te doen. Blanchard in de hoek gesecondeerd door zijn oude trainer Erik van den Berg en oud prof Wim Snoek bleef echter kalm en scoorde niet alleen met zijn link se maar ook met combinaties op het lichaam. Vooral de stoten op het lichaamn putten de uitdager duidelijk uit. In de vierde ronde kreeg Scac chia al duidelijk last van de blessu re aan zijn linkeroog. Het was ver standig van hem na de achtste ron de te Stoppen", vertelde een op merkelijk fitte Blanchard na af loop. Hij kon uit zijn linkeroog nauwelijks meer zien. In zon situa tie loopje een geweldig risico en ik had hem een of twee ronden later zeker op knock out verslagen. Voor Blanchard, die bij de we ging met 78,8 kilogram 1,8 kilo zwaarder was dan zijn opponent, breken drukke tijden aan. De Am sterdammer, die op 8 januari 1979 als prof debuteerde door in Rotter dam met knock out in de tweede ronde van de Westduitser Klaus Hein te winnen, heeft tot nu toe 35 partijen gebokst. Dat is voor een professional in ruim acht jaar erg weinig. De komende maanden staat er echter .wel het een en het ander op het programma voor de 1,92 meter lange Nederlander. Blanchard moet eind september- /begin oktober zijn titel verdedigen tegen de Engelsman Tom Collins, waarna de Fransman Rufino Angu- lo een poging wil wagen de Am sterdammer, die op 28 mei 1985 Eu ropees kampioen werd toen hij in zijn woonplaats de Fransman Ri chard Caramanolis door knock out in de zesde 'ronde versloeg, te ont tronen. Enkele maanden tevoren had Caramanolis in Marseille Rudi Koopmans na een „regeerperiode" Alex Blanchard staat op het punt zijn opponent Scacchia x digde zijn titel met succes. van bijna vijf jaar als Europees kampioen verslagen. Ook staat er vóór het einde van het jaar nog een duel op het programma met de En gelsman Mark Kaylor, die de over stap van het midden- naar het half zwaargewicht heeft gemaakt. Tom Collins is geen onbekende voor Blanchard. De Engelsman verloor op 1 december van het vo rig jaar in Arnhem in een partij over tien ronden al op punten van Blanchard. Omdat de Engelse pro motor, die de partij Collins - Blan chard organiseert uitstel vroeg, kon Blanchard zijn titel vrijwillig, tegen Scacchia verdedigen. Voor Blanchard, die achter elkaar dit jaar de officieel uitgewezen uitda gers Rocchigiani (WD1) en Cruciani (Ita) wegens respectievelijk een blessure en toch geen belangstel ling zag wegvallen, bokste op 23 ju ni in Parijs zijn eerste wedstrijd van dit jaar. Hij won in de Franse hoofdstad door knock out in de ze vende ronde van de Zairees Mhe- wu MÉeya tegen wie Scacchia het eerder niet verder dan een gelukki ge onbeslist had gebracht. Prost heeft 31 punten en ligt in vrij wel kansloze positie. De formule 1 moet jaren terug gaan in de geschiedenis om zulke chaotische starts mee te maken als zondag op het circuit van Zeltweg het geval was. Kort na de eerste start raakte de Brit Brundle de con trole over zijn Zakspeed kwijt. „Ik had juist naar de vijfde versnelling geschakeld, toen de wagen opeens linksaf sloeg", herinnerde Brundle zich. Hij belandde in de vangrails en kaatste terug op de baan, waar vier collega's hem onmogelijk kon den ontwijken. Zonder persoonlij ke ongelukken werd de race on middellijk afgevlagd. Na veertig minuten oponthoud stonden alle wagens weer keurig in het gelid voor de tweede start. Bin nen twintig meter en zestig secon den veranderde het veld in een 'miljoenenschroothoop'. Mansell, die achter Piquet op de eerste start- rij stond, stond door koppelings problemen en een slepend achter wiel binnen enkele meters prak tisch stil. De direct achter hem rij dende coureurs konden een aanrij ding voorkomen, maar de staart- groep niet. De remmende bolides ramden elkaar naar hartelust en de puinhoop was geboren. Acht wa gens overleefden de massa-caram- bolage niet. De auto van Mansell bleef wonder boven wonder intact. Ook de rijders zelf liepen geen ver wondingen op. De warboel bij de startprocedu res hebben de Oesterreichring weer in het middelpunt van het vei ligheids-vraagstuk gesteld. In de laatste vier jaar werden hebben zich drie keer ongelukken voorge daan in Zeltweg. De start geldt in de formule 1 weliswaar als de ge vaarlijkste fase, maar na de dood van de Zweed Ronnie Petterson in 1978 op het circuit van Monza zijn er effectieve veiligheidsmaatrege len getroffen. Zo werd er een pro fessionele starter aangesteld en de afstand tussen de wagens ver ruimd tot acht meter. De kritiek op de Oesterreichring raakt het circuit zelf. „De baan is bij de start veel te nauw", verklaar de Prost. „Drie ongelukken in vier jaar zijn veelbetekend. Wij weten al langer dat Zeltweg het gevaarlijk ste circuit in de cyclus is. Dat komt vooral door de bult aan het eind van het rechte stuk en de versmal ling daar. Wij moeten ons beraden of wij hier volgend jaar zonder aan passingen nog van start zullen gaan." Jean-Marie Balestre, de voorzitter van de FISA, viel de cou reur bij. „Als de piste voor het vol gende seizoen niet verbreed wordt, zal er geen formule 1 race gehou den worden in Zeltweg." PAARDESPORT - De vijfjarige hengst IJmond Boekelte met in de sulky Harrie van Ooyen won in Dinslaken een draf over 2100 me ter. Het leverde de eigenaar een eerste prijs op van 20.000 mark. Ulaan met Luut Dooper werd tweede, Yogi Bear met Roelof Kromkamp vijfde. Van Lith aan kop in WK dammen MINSK (ANP) - Karen van Lith heeft met nog drie ronden te spelen in het wereldkampioenschap dam men voor vrouwen de koppositie heroverd. In de tiende ronde be haalde zij voor de eerste keer in haar loopbaan een overwinning op oud-wereldkampioene Radkovitsj, die met de Nederlandse kampioe ne aan de leiding ging. Titelverde digster Sadovskaja en haar landge note Lewina wonnen beiden en de len nu de tweede plaats met één punt achterstand op Van Lith. ROTTERDAM (GPD) - Zelfs het leven van een dekhengst gaat niet over rozen. Ongeveer een half jaar had Renville zich uitgesloofd om het fokstation van Cees van Opstal draaiende te houden. 125 merries passeerden de revue, per keer ver diende Renville 1600 gulden voor zijn baas, maar toen het werk er op zat, moest hij ineens over hinder nissen springen. De 14.000 gulden die hij gisteren met zijn tweede plaats in de Grote Prijs van Rotter dam won, achter de Brit John Whi taker, wegen echter bij lange na niet op tegen de ongeveei twee ton, die de eigenaar van het dier met de andere bezigheden mocht incasse ren. Vandaar geen Europees kam pioenschap voor Renville en zijn berijder Bert Romp. Hetgeen een kwestie is van prioriteiten stellen. Amper een week terug in compe titie, reed Romp met zijn paard Renville de complete Nederlandse ruitertop op ruime afstand. De equipe-leden Ehrens, Laarakkers, Raymakers en Van der Schans reikten gisteren op het 40-ste CHIO van Rotterdam niet eens tot de tweede manche, laat staan de bar rage. „Maar ik kan natuurlijk geen paard in de ploeg meenemen dat pas weer een grote wedstrijd heeft gereden", aldus bondscoach Henk Nooren. „Nu het zo goed ging zegt iedereen dat Renville in de equipe moet, maar ik wist twee maanden geleden niet hoe hij terug zou ko men in de sport. Normaal gespro ken behoort het dier tot de top van Nederland, maar we moeten er mee leren leven dat hij maar een half jaar per seizoen beschikbaar Het probleem dat zich gisteren aandiende is niet nieuw. Voor het wereldkampioenschap dat vorig seizoen in Aken werd verreden, diende Renville zich aan als een vooraanstaande kandidaat voor de vaderlandse ploeg, maar eigenaar Cees van Opstal floot hem kort voor het begin terug. „Het geld dat hij met dekken verdient", zei Van Opstal gisteren, „is nu eenmaal no dig om de stal draaiende te houden. Of er een oplossing voor te vinden is? Ik zou het niet weten. Volgend jaar is de Olympiade. Als ik zeker zou weten dat het paard daar kan starten, wil ik er best eens over denken. Daar heb ik wel wat voor over. Maar zo'n garantie is moeilijk te geven. Lijkt me althans". Van Opstal was jaren geleden voor een belangrijk deel verant woordelijk voor de Nederlandse springsuccesen, door ondermeer op te treden als sponsor van de hui dige bondscoach Henk Nooren. Men zou dus kunnen zeggen dat de hippische sport hem na aan het hart ligt en Nooren hoefde gisteren dan ook alleen maar de voorzet voor open doel die zijn voormalige werkgever hem gaf, in te koppen. „Als Renville beschikbaar is hoort hij bij de top. Maar om bij voorbaat een garantie te geven dat hij start- Dat is moeilijk. Het hangt af van de vorm van dat moment en uiteraard de vorm van de andere kandidaten. Ik zou hem echter erg graag bij de selectie hebben. Maar harde toe zeggingen, dat kan ik moeilijk doen". Discussie Romp volgde de discussie als aan dachtig luisteraar en zag zijn kan sen op Seoel met de minuut groter worden. Vooral toen Nooren zei dat Renville in de voorbereiding wel enige tijd zijn aandacht op an dere zaken mocht richten, als hij maar een week of vijf voor de Olympische Spelen terug is en zijp vorm bewijst. Een week, zoals mo menteel dus bij het Europese kam pioenschap, is echter te kort. Romp deed daar niet moeilijk over. „Op het moment dat de eerste se lectie werd gemaakt, was ik niet in competitie met dit paard. Daarom is de hele gang van zaken logisch. Of het niet frustrerend voor mij is? Ik heb liever een halfjaar een goed paard dan helemaal geen goed paard. De argumenten van Van Op stal zijn logisch en terecht. Ik heb daar geen problemen mee". Dat een combinatie die vorige week in Geesteren twee bijrubrie ken reed en daarna in Nederlands grootste paardesportwedstrijd al zijn vaderlandse belagers op een zijspoor zet, is overigens niet be paald hoopgevend te noemen voor de ruiters die wel afreizen naar het Europese kampioenschap, dat over ruim een week in Sankt Gal len van start gaat. Laarakkers en Raymakers reden voor hun doen vrij normaal door de schade tot een springfout te beperken, maar dat Ehrens en Van der Schans datzelf de deden, was lichtelijk teleurstel lend. Evenals eerder in de landen- wedstrijd bleven de vaderlandse toppaarden Treffer en Sunrise ach ter bij de echte Europese top. „Ik wil daar echter geen conclusies aan verbinden", aldus Nooren. „Wel vind ik dat Ehrens ongeconcen treerd bezig was. De rest heb ik niet zien springen, omdat ik op het voorterrein bezig was. Maar als we straks in' Sankt Gallen net zo'n ge lukkige dag hebben als de Oosten rijkse ploeg hier had, dan komen we een heel eind. Bovendien is er hier door onze ruiters niet catastro faal gepresteerd. Ik had er graag een paar echt bij gehad, maar als we gemiddeld per wedstrijd een foutje blijven maken, horen we er toch redelijk bij". Paradepaardjes Het verschil met de serieuze kans hebbers voor Sankt Gallen is ech ter nog aanzienlijk. Ook voor Ehrens en Van der Schans, de „pa radepaardjes" uit Nederland van dit moment. Wat winnaar Whitaker met Milton in Rotterdam liet zien was imponerend en ook Früh- mann, Durand en zelfs drie-voudig Europees kampioen Schockemö- hle met de al 16-jarige maar nog steeds fitte Deister, dienden zich aan als medaille-kandidaten. Daar naast konden de Engelsen het zich in Rotterdam veroorloven om en kele absolute toppaarden (Angel- zark, Appolo) vooral van rust te la ten genieten. „Op dergelijke bees ten moetje zuinig zijn", aldus Whit aker. „We zetten ze daarom alleen in op echte grote wedstrijden en dan vaak nog niet allemaal tege lijk". Het moet ook wel heel gek gaan willen de Engelsen volgende week in Sainkt Gallen niet met vele hoofdprijzen aan de haal gaan. Zo- als gebruikelijk wordt de equipe voor de landenwedstrijd gevormd door de gebroeders John en Mi chael Whitaker, Malcolm Pyrah en Nick Skelton. In Europa is deze ploeg nauwelijks te kloppen en al leen op Olympische Spelen en we reldkampioenschappen willen de Amerikanen nog weieens dwars liggen. Vanaf 1980 is het viertal al bijeen en de erelijst is groot. John Whitakers Milton, de winnaar van gisteren, won in de drie jaar dat hij op topniveau presteert reeds vier Grote Prijzen van allure. Daarnaast bewees hij bij de laatste indoor-we- reldbekerfinale in Parijs zijn kwali teit door vijfde te worden. „Ik heb er vertrouwen in", blikte Whitaker gisteren alvast vooruit, nadat hij zijn prijzengeld met 21.000 gulden had aangevuld.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17