Stuttgart veegt Borussia zonder Willaarts Rood inspireert Feyenoord RB heeft geen moeite met Heerjansdam Guyt weggestuurd in Katwijkse derby PAGINA'14 MAANDAG 17 AUGUSTUS i987 KATWIJK - Financieel gezien kon Katwijk met liefst 1300 betalende toeschouwers terugkijken op een succesvolle oefenpartij tegen 'gro te broer' Quick Boys. In sportief opzicht echter verliep de wedstrijd voor de ambitieuze derdeklasser zaterdag alles behalve florissant. Daarmee wordt nog niet eens ge doeld op de 1-3 nederlaag tegen de twee klassen hoger spelende stad genoot. De reden van de sombere trek op het gezicht van trainer Pe ter Ciere was de uitsluiting van Kees Guyt in de slotfase van het oefenpotje. Dat kan de ex-betaald voetballer van Volendam en AZ duur komen te staan, want scheidsrechter De Ruijter meldde na afloop rapport op te maken van het opstootje rond de aanwinst van Katwijk, die de ar biter 'vroeg' te fluiten na een ver meend handsgeval van een Quick Boys-speler. Toen zijn 'verzoek' niet werd gehonoreerd stormde de verdediger in de richting van De Ruijter, die zich in de slotfase be dreigd voelde en Guyt naar de kant stuurde. "Wegens het bedreigen van de scheidsrechter", aldus De Ruijter. "Ik zal dan ook rapport opmaken van dit geval. Hij is tegen me opge sprongen met zijn borst naar vo ren. Daarop ben ik achteruit ge stapt, maar hij sprong nog een keer tegen me op. Hij schreeuwde dat ik niet levend het complex af zou ko men. Dan is er maar één straf mo gelijk: eruit. Ik zal van dit hele ge beuren melding maken bij de KNVB. Zoals de arbiter 'Zeist' ook in kennis zal stellen van de boeking die Kees Kraaijenoord ontving we gens het wegtrappen van de bal. Zijn vierde, waardoor ook de aan valler een schorsing tegemoet kan zien. Daarnaast kan trainer Ciere bij de competitiestart evenmin een beroep doen op de ook al van Quick Boys gekomen Fred Eys- berg, die met vier boekingen in zijn voetbaltas op De Krom neerstreek. Piet van Duyn (die zaterdag nog vakantie vierde) en de van FC Lis- se gekomen Kees Guyt (niet te ver warren met de zaterdag wegge stuurde ex-prof) zijn vermoedelijk de enige nieuwe krachten op wie Ciere een beroep kan doen in de competitie. Dit tot teleurstelling van de Leid- se trainer, die zijn ploeg dank zij diezelfde Kees Guyt al tamelijk snel op 1-0 zag komen. De aanval ler profiteerde van een fout van laatste man Freek Rienks, die de bal wilde terugspelen op Theo Guyt, maar het leder volkomen verkeerd raakte. Via Kraaijenoord en Guyt kreeg de thuisclub in de Quick Boys-doelman Theo Guyt onderschept de bal, waardoor Katwijk kan worden. Cees Ruis houdt achter zijn keeper 'toezicht'. counter de nodige kansen, maar delijk voor de 1-3. Op aangeven Quick Boys kwam dank zij een van Leen van der Plas scoorde hij fraaie treffer van Kees Varkevisser op schitterende wijze met het tien minuten voor de pauze op ge- hoofd del-3. lijke hoogte. Arie van Duyn scoor- Dat was tevens de uitslag van de de in de tweede helft 1-2 uit een oefenwedstrijd, die met de nodige strafschop, door De Ruijter toege- sentimenten was omlijst. Naast de kend nadat de later weggezonden drie van Quick Boys overgekomen Guyt Floor van Duyn had geduwd, spelers, verruilde ook één van de Dezelfde Arie van Duyn was, nadat sponsors (Van der Plas) Nieuw hij ook nog een treffer afgekeurd Zuid voor De Krom. Het Quick had zien worden, ook verantwoor- Boys-bestuur ging uiteindelijk in •.-aanvoerder Wim Guyt niet gevaarlijk zee met het visverwerkingsbedrijf Ouwehand, dat zich misschien nog het meest in zijn nopjes was met de bekerloting, die de Katwijkse eer steklasser aan Ajax koppelde. Kat wijk-trainer Peter Ciere was veel minder te spreken na afloop. "In principe heb ik het elftal rond, maar de uitsluiting van Guyt en de boeking van Kraaijenoord komen nu slecht uit. Misschien dat het al lemaal nog mee valt". STUTTGART (SID) - Met Eric Wil laarts negentig minuten op de bank heeft Borussia Mönchenglad- bach zaterdag een pijnlijke neder laag geleden by Vfb Stuttgart. Met 6-0 boekte Arie Haan zijn voorlopig grootste succes in de Bundesliga. Voor Borussia Mönchenglad- bach kwam met harde cijfers een einde aan een ongekende overwin ningenreeks. Aan het debacle van Stuttgart gingen twaalf opeenvol gende overwinningen vooraf. De IJslander Sigurvinsson, onder Haan bezig aan zijn tweede jeugd, was de schrik voor Stuttgart. Hij scoorde reeds in de tweede minuut en was indrukwekkend in vrijwel al zijn acties. Sigurvinsson nam de vijfde treffer voor zijn rekening. Tussendoor bracht Klinsmann een hattrick op zijn naam. Het zesde doelpunt was van Walter. De 50.000 opgetogen toeschouwers zagen de ster van Rahn danig verbleken. Bayern München bleef wel op de weg van het succes. Tegen Wald- hof Mannheim werd de derde over winning van het seizoen behaald. De Europese bekerfinalist stond na 25 minuten reeds op 2-0 door Wegmann en Wohlfahrt. Trieb scoorde in de tegenvallende twee de helft eenmaal tegen, nadat Büh- rer de lat boven had geraakt: 2-1. Met deze weinig overtuigende cij fers vierde Bayern een opmerkelij ke record: 25 opeenvolgende Bun- desligaduels ongeslagen. Bayern München is na drie ron den de enige ploeg zonder puntver lies. Op een punt afstand werden zaterdag Stuttgart en Werder Bre men gerangschikt. De rest volgde reeds op twee of meer punten. Schalke '04 had na drie duels met 'Scandal-Toni' Schumacher in het Rotterdammers met 10 man naar winst bij Willem II Jules Ellerman velt FC Utrecht ROTTERDAM (ANP) - Sparta en FC Utrecht hebben de gemakke lijkste weg gekozen om het voetbal aantrekkelijk te maken. Zowel Barry Hughes als Han Berger had den nagelaten de verdediging te or ganiseren. Dat, gevoegd bij het feit dat er wat oude getrouwen verdwe nen waren (Diliberto, Eijer, Steur, Willaarts, Van den Akker, Du Cha- tinier) en een zestal spelers tribu neplaatsen had gekregen wegens een kaartenverzameling (De Kant, Schmidt, Van Loen, Pattinama, Fraser en De Kruijk), leidde er toe dat er een uitzonderlijk soort toe- valsvoetbal werd gespeeld, waarin de toeschouwers zich best konden vinden. Vooral de supporters van Sparta, want naast al het onverklaarbare en onbegrijpelijke van twintig veldspelers en scheidsrechter Reygwart, was er het aanpassings vermogen van Sparta, dat gewend is aan vervangingen op grote schaal. Bovendien was er de eerste uitvoering van de Jules EUerman- show. De Rotterdamse linksbuiten maakte drie doelpunten. Han Berger had zich zijn terug keer in Utrecht iets anders voorge steld. Het ontbreken van vier ge schorsten woog zwaar, maar de to tale desorganisatie in de verdedi ging telde meer. Van Ede, Plomp en de pas enkele dagen eerder aan getrokken Steinmann kwamen tot geen enkele vorm van samenwer king en dat leidde tot de forse ne derlaag. EREDIVISIE FC Groningen - Fortuna S. 1-2 (1-1). 28. Duut 0-1. 38. Koolhof 1-1, 53. Linford 1-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 9100. Gele kaarten: Reijners (Fortuna S) en Storm (FC Groningen). AZ - Ajax 1-2 (1-1). 16. Rijkaard 0-1. 39. Jalink 1-1, 78. Meijer 1-2. Scheids rechter: Hobé. Toeschouwers: 17.000. Gele kaarten: Oosterveer (AZ) en Spelbos (Ajax). Willem II - Feyenoord 2-3 (0-1). 28 en 64. Elstrup 0-1 en 0-2,71. Hofman 0- 3. 81. Feskens 1-3, 90. Broeken 2-3. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toe schouwers: 12.500. Gele kaart: Been (Feyenoord). Rode kaart: Mitchell (Feyenoord). PSV - FC Den Bosch 6-1 (0-0) 49. Van Eek,-1-0 (eigen doel), 57. Thoresen 2-0, 67. Grim 2-1, 69. Kieft 3-1, 75. Van de Kerkhof 4-1,80. Koeman 5-1,86. Arne- sen 6-1. Scheidsrechter: Thomas. Gele kaart: Van den Hoorn (FC Den Bosch). Toeschouwers: 23.500. Haarlem - Volendam 4-1 (1-0). 37. Masefield 1-0, 48. Matthaei 2-0, 69. Sitek 3-0, 76. Duif 3-1, 81. Van Rhoon 4-1. Scheidsrechter: Blankenstein Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Mul der (Haarlem). Sparta - FC Utrecht 6-2 (2-0). 4 El lerman 1-0, 37. Lengkeek 2-0, 49. Ver- roen 2-1, 59. Lengkeek 3-1, 67. Eller man 4-1, 70. Eger 5-1, 73. Verroen 5-2, 77. Ellerman 6-2. Scheidsrechter: Reygwart; toeschouwers: 4500. Gele kaart: Kruijs (Utrecht). DS'79 - FC Twente 4-1 (1-1). 3. Lip- ponen 0-1, 34. Waslander 1-1, 70. Van der Wiel 2-1. 75. Van der Wiel 3-1, 82. Van der Wiel 4-1 Scheidsrechter: Eg- doel nog helemaal niets, ue uit wedstrijd tegen het gepromoveer de KSC ging met 1-4 verloren. De thuisclub speelde sterk aanval lend. Schalke, zonder international Thon, kon geen moment de indruk wekken geschikt te zijn voor de Bundesliga. Marquardt kreeg voor herhaaldelijk grof spel de rode kaart. Voor Karlsruhe scoorden Glesius, Süss, Pilipovic en Her- De drie overige wedstrijden van zaterdag eindigden gelijk. Köln bleef ongeslagen door een 0-0 bij Vfl Bochum. De 22 spelers, onder wie de Twent Reekers, werden ge- tracteerd op boegeroep en gefluit. Engeland De Engelse league is begonnen op het punt waar vorig jaar gestopt werd. Met moeilijkheden op de tri bunes. Het meeste geweld buiten Scores in profvoetbal bertzen, toeschouwers: 25UU. Gele kaart: Boogers, Bartelings (DS), Bosch (Twente). Roda JC-FC Den Haag uitgesteld. EERSTE DIVISIE RKC - Go Ahead Eagles 3-1 (1-0). 37. Joore 1-0, 64. Van der Kooy 2-0, 73. Brands 3-0, 90. Baadilla 3-1. Scheids rechter: Bannet. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Voskamp en Woudsma (Go Ahead Eagles). Wagenlngen - Vitesse 5-1 (1-1). 3 het veld vond plaats bij Scarbo rough, dat zijn eerste wedstrijd in de league speelde. Het vroeger ge vreesde Wolverhampton Wande rers kwam op bezoek bij de nieuwe vierde-divisieclub. Een Wolver- hampton-supporter moest naar een ziekenhuis worden gebracht, het duel eindigde in 2-2. Mick Harford was binnen de lij nen het gewelddadigst. Hij werd al in de vierde minuut van het veld gestuurd na een grove overtreding tegen verdediger Mel Page van Derby. Met de eerste rode kaart, te rug na zes jaar in de Engelse lea gue, incasseerde Luton ook de eer ste nederlaag, het gepromoveerde Derby County won met 1-0. Kampioen Everton miste zes vaste spelers, maar won toch van Norwich City, 1-0 door een treffer van Paul Power. Stadgenoot Liver pool stuurde, na het vertrrek ban TILBURG (GPD) - Eigen lijk had Rinus Israel zijn dankbaarheid moeten be tuigen aan scheidsrechter Henk van Ettekoven. Uitge rekend nadat de Wagening- se arbiter in de 57e minuut Feyenoorder Dave Mitchell met twee gele kaarten (dus rood) naar de kleedkamers had verwezen, legde de Rot terdamse ploeg de basis voor de winnende seizoen souverture bij Willem II. Terwijl de onlangs aange trokken Australische spits onder de douche zijn zon den overdacht, voerde Feyenoord de score van 0-1 naar 0-3 op. Weliswaar brachten de Tilburgers de Maasstedelijke tienmans formatie nog aan het wan kelen, maar uiteindelijk konden ze niet verhelpen dat de bezoekende ploeg de eerste punten op de nog le lieblanke scorelijst kon bij schrijven: 2-3. Daarmee mocht Willem II zich be kocht voelen. Tekenend voor de vertoonde verrichtingen van de Baltus 0-1,45. Oosterhuis 1-1,57. Vink 2-1,67. Oosterhuis 3-1,81. Van der Pol 4-1, 85. Van der Brink 5-1. Scheids rechter: Kempers. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: De Vries (Vitesse). Heracles - Eindhoven 1-4 (0-1). 13. Verlijsdonk 0-1, 53. Koster 0-2, 70. Maas 0-3,77. Van Aert (strafschop) 0-4, 79. Galgenbelt 1-4. Scheidsrechter: Van Heel. Toeschouwers: 1200. Gele kaart: Dilling en Vreysen (beiden Her acles), en Van Gestel (Eindhoven). SC Cambuur - Telstar 3-3 (2-0). 13. Payne 1-0, 41. Erkelens 2-0, 47. Van der Ark 3-0,49. Jansen 3-1,55. De Jong (strafschop) 3-2, 90. Niesten 3-3. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers 4800. Gele kaart: McNulty (Cambuur), Kuuten De Jong (beiden Telstar). De Graafschap - SC Veendam 1-2 (0- 0). 59. Derksen 1-0, 66. Huizingh 1-1, Ian Rush een nieuwe voorhoede in het veld op Highbury. John Aldrid- ge, Peter Beardsley en John Bar nes maakten het Arsenal erg moei lijk. Aldridge scoorde al na negen minuten, Paul Davis maakte na ruim een kwartier gelijk. Steve Ni- col bracht kort voor tijd de winst toch bij het beste elftal, Liverpool. Coventry City dat in het vorige seizoen uit de anonimiteit stapte als bekerwinnaar heeft na het, ook financieel, goede seizoen geïnves teerd. De Schotse international Da vid Speedie (van Chelsea voor -2,5 miljoen gulden) toonde zijn aanwe zigheid met de eerste treffer. Greg Downes zorgde voor 2-0 en tegen het einde maakte Gary Mabbutt een doelpunt voor de Spurs, dat de bekerfinale van Coventry verloor en dit jaar verder moet zonder Glen Hoddle, die by Monaco speelt. eredivisiedebutant was de staande ovatie, die de frivole formatie van trainer Piet de Visser ten deel viel. Het publiek vergaf Willem H de persoonlijke fouten, waarvan Feyenoord koelbloedig gebruik maakte. „Dit Willem II is een aan winst voor de eredivisie", gaf zelfs Rinus Israel een positief oordeel over de vice-kampioen van de eer ste divisie. Heel wat minder te spreken was de Amsterdammer over fluitist Van Ettekoven, die Mitchell eerder in de wedstrijd al geel had voorge houden na een aanslag op André Stafleu. Nadat de leidsman de bui tenlandse puntspeler na opzichtig tijdrekken een tweede prent had toebedeeld, ontplofte Israel bij kans. „Je hebt geen feeling voor het spel als je iemand voor zo'n pietluttigheid wegstuurt", oordeel de de Feyenoord-trainer na afloop. „Trouwens, Van Ettekoven floot voortdurend in het nadeel van Collega Piet de Visser daarente gen beweerde het tegendeel. „Het wegzenden van Mitchell heeft ons benadeeld. De organisatie raakte volledig zoek. Toen bleek dat de ploeg moeite heeft om achterin één op één te spelen. Twee fouten heb ben ons uiteindelijk de kop gekost. Niet zo prettig natuurlijk, omdat we een groot deel van de wedstrijd hebben gecontroleerd. Dus Israel moet niet zeuren. Van Ettekoven floot eerder in het voordeel van 80. Ten Caat 1-2. Scheidsrechter: Kok. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Ro- sendaal (Graafschap) en Veldmate (Veendam). NEC - RBC 1-2 (0-1). 38. Jurgens 0-1. 53. Arts 1-1, 84. Voets (strafschop) 1-2. Scheidsrechter: Houben. Toeschou wers: 2000. Gele kaart: Van der Laan en Voets (beiden RBC). NAC - SW 2-1 (l-Ó). 41. Smit 1-u, 40 Van der Hoeven (strafschop) 1-1, 89. Landsbergen 2-1. Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschouwers: 2300. Emmen - Heerenveen 1-1 (0-0). 55. Zuid 0-1, 57. Sollner 1-1. Scheidsrech ter: Van der Niet. Toeschouwers: 3700. Gele kaart: Smand (Emmen), Verbeek en Koorman (Heerenveen). MVV - Helmond Sport 0-0. Scheids rechter: Uilenburg Toeschouwers 2500. Gele kaart: Delahaye (MW) Stokmans (Helmond Sport). LEIDEN - Rijnsburgse Boys deel de zaterdag in een oefenduel Heer jansdam een 3-0 nederlaag toe. Een ander opmerkelijk resultaat boek te RCL, dat met 2-1 won van de re serves van Excelsior. Lugdunum leed een 0-2 nederlaag tegen FC Den Haag 2. Het oefenduel van FC Lisse (zo) tegen TOG tijdens het toernooi van SDW in Amsterdam werd gisteren bij een 3-3 stand ge staakt. Hoewel Rijnsburgse Boys zelf niet eens echt tot grootste daden kwam, had de ploeg van trainer Arie Kurver geen enkel probleem met Heeijansdam (3-0), dat een matte indruk achterliet op sport park Middelmors. De aanvalslinie Hans Zwaan-Ron Carli liet, ge steund door Leon Vonk, een goede indruk achter. Dit drietal scoorde ook de treffers voor de ploeg van Kurver, die Hennie op de reserve bank liet plaatsnemen en Marco van der Plas en Angelo Schram in het tweede liet spelen. De vierde aanwinst, Fred Bodaan, viel na een kwartier in voor de geblesseerde Martin Toet. RCL speelde een redelijke oefen wedstrijd tegen Excelsior 2 (2-1). Nog zonder de broers Paul en Mar cel van der Blom toonden de Lei derdorpers zich sterker dan de Rot terdammers, bij wie oud-RCL- doelman Ron Sinteur in het doel plaatsnam. Leo van de Weteringh scoorde beide doelpunten voor de naar de tweede klasse gedegra deerde Leiderdorpse club. De zaterdagsectie van FC Lisse speelde met 2-2 gelijk tegen IJmui- den, de ploeg die in dezefde (twee de) klasse uitkomt als de Lisse- naars. René van Hensbergen scoor de beide doelpunten voor Lisse. Ter Leede kwam in een nuttige oefenwedstrijd een deling overeen met Amstelveen. Rob de Ruijter scoorde voor de Sassenheimers: 1- 1. Vierdeklasser Oegstgeest veegde in Oude Wetering de vloer aan met afdelingsclub SVOW (0-9). Rick Abma (3x), Jos Pool, André Zonne veld (2x), Frank de Rooy, Arie Kop- penhol en Ed Strijk scoorden voor de ploeg van, Henk Swaak. De Sleutels boekte dankzy een doelpunt van Klaas Dekker een 1-0 overwinning op het eveneens in de vierde klasse uitkomende Animo. Lugdunum, dat aantrad met de op het oude nest teruggekeerde Ted van Berkel en Frans Sjardijn, ging met 0-2 onderuit tegen de re serves van FC Den Haag. Gijs Col- lé, die in de beginfase twee keer de lat raakte, werd in de tweede helft samen met een speler van Den Haag door arbiter Stoffelen van het veld gestuurd. De gemoederen raakten ook aar dig verhit op het veld van SDW, waar FC Lisse (zo) aantrad tegen TOG in de strijd om de derde plaats van het Amsterdamse toernooi. De Feyenoord. De scheidsrechter deed toch niets aan al het tijdrek ken". Daarmee overdreef De Visser schromelijk. Naast de gele kaart van Mario Been trok de leidsman drie minuten blessuretijd bij die Feyenoord bijna 'nog noodlottig werden. Mede omdat de gelijkma ker, die Mark Farrington eenmaal nadrukkelijk in het vizier kreeg, toch uitbleef, kon Israel wat het re sultaat aangaat tevreden terugblik ken over de eerste serieuze con frontatie. Wat het voetbal betreft, is de oefenmeester nog lang niet te vreden. „Maar dat heeft te maken met blessures. Na het uitvallen van Wijnstekers speelden we in de tweede helft met vier vreemde ge zichten in de verdediging. De inval lers hebben het goed gedaan, maar het gaat toch ten koste van de kwa liteit". Pure noodzaak, leerde de opvoe ring in Tilburg. Tegen Willem II kwam Feyenoord weliswaar bij vlagen tot aanvaardbaar spel, maar te vaak werd de debutant in Til burg in de gelegenheid gesteld om het doel van Ricardo de Jongh on der vuur te nemen. Vooral in de be ginfase was de organisatie zoek, waardoor het beweeglijke spitsen- duo Feskens/Farrington (de derde Tilburgse aanvalsleider Maddock zat een schorsing uit) Feyenoord voortdurend bezighield. De Rotter dammers zelf stelden offensief nauwelijks iets voor en daardoor keek de ploeg op toen Lars Elstrup in een onoverzichtelijke situatie 0-1 kon scoren. De tegenvaller deerde Willem II nauwelijks. De vormgevers Edwin Godee en Bud Broeken leidden het Tilburgse spel in goede banen. Broeken zelf miste in de 35e mi nuut voor De Jongh de koelbloe digheid, waardoor Feyenoord geen klagen had dat de pauze onge schonden werd gehaald. Op het moment dat Van Ettekoven zich kinderachtig opstelde en Dave Mit chell („ongelooflijk die rode kaart, ik haalde de bal alleen maar op") wegens spelbederf weg te sturen, maakte Israel zich op de bank te recht ongerust. Maar de onervarenheid van de nieuweling speelde Feyenoord in de kaart. Fouten van René Wolffs (Elstrup reageerde attent) en de pas 17-jarige Ruben Kogeldans (op Lissenaren misten de finale door een geflatteerde 5-1 nederlaag te gen Rkavic en bleken gewaagd aan TOG. Twee doelpunten van Frans Bouckaert, die ook de enige treffer tegen Rkavic verzorgde, en een goal van Henk Wassenaar brachten Lisse op gelijke hoogte (3-3), waar na een verlenging noodzakelijk was. Toen de arbiter een strafschop toekende aan de Lissenaren knalde de TOG-aanvoerder de bal boos in zijn richting, waarna deze de strijd staakte. Eerder al was Lissenaar Ruud van der Voort uit het veld ge stuurd. LFC leed een 1-2 nederlaag tegen Soccer Boys. Peter Gijsman scoor de het Leidse doelpunt. Leidsche Boys gaf Unitas Leiden een gevoe lig pak slaag: 0-6. Goals kwamen van Patrick en Peter Kooien (bei den 2), Johan Streuer en Richard Kooien. Foreholte boekte een nuttige 2-0 zege op een combinatie van EDO. Ton Arroyo tekende voor beide Voorhoutse treffers. Marco den Hollander besliste vlak voor tijd de oefenwedstrijd tussen UDO en DIOS. Gerard Slierings gaf de be slissende voorzet voor de Oegst- geestenaren. DOSR leed een 0-2 nederlaag te gen Teylingen, dat al na een kwar tier spelen door Cees Langerak aan de leiding kwam. DOSR had wel enig^ scoringskanseen, maar vond lat een paal op haar weg. leo van der krogt maakte het karwei af: 2-0. Meerburg deelde de punten met Full Speed: 2-2. Karei van Helden en Fred Hagenaars scoorden de Zoeterwoudse doelpunten. VTL leed een pijnlijke nederlaag tegen afdelingsclub MMO: 1-2. Fred van Haarlem trok vlak voor rust de stand gelijk (1-1), maar de Hoogmadese ploeg kwam vijf mi nuten later definitief aan de lei ding. Ook SVLV moest een afde lingsclub voor laten gaan. het am bitieuze Oranje Groen won in Voorschoten met 2-4. Wassenaar remiseerde met SJZ: 2-2. Ernst van der Ploeg en Rob Sneldewoud zorgden voor de pun ten van de thuisploeg. LDWS speelde een aardige partij tegen eerste klasser Blauw Zwart, dat zich technisch de betere ploeg toonde. Eric van der Weijden (1-1) en Bart van der Weijden (2-3) hiel den de Lëidse eer hoog. WSB kwam tweemaal in actie. Zaterdag was Noordwyk met 7-0 de betere ploeg en gisteren werden de punten gedeeld met ASC: 2-2. Ab Warmerdam en Ad van der Togt scoorden voor de Noordwijkerhou- ters. Stompwijkse Boys speelde een spannende wedstryd tegen Ni- colaas Boys: 2-3. Jan Willem van Bemmelen, Edwin Develing en Frans Luiten troffen doel. Leiden won dank zij treffers van Paul Kerkhof en Albert Siera met 2-1 van afdelingsclub Kagia. aangeven van invaller Roos scoor de Hofman 0-3) manoeuvreerden Willem II in een bijna uitzichtloze positie. Dat de strijd desondanks niet werd' opgegeven (Feskens en Broeken brachten de score op 2-3). pleit voor de instelling van de aan winst in de hoogste voetbalklasse. „We gaan gewoon op deze voet ver der, ondanks de blunders die er door sommige spelers zyn ge maakt", bleef Piet de Visser opti mistisch. „Dit was in elk geval een goede binnenkomer". Ruim 15.000 toeschouwers wa ren het met die woorden van de trainer blijkbaar roerend eens. ROB ONDERWATER. Hughes incognito langs de velden ROTTERDAM (GPD) - Sparta- trainer Barry Hughes nam af gelopen woensdagavond opval lend onopvallend een kijkje in Arnhem, waar FC Utrecht zijn laatste oefenduel afwerkte te gen een amateurselectie. Met pruik, bril en aangeplakte snor, "want", aldus Barry Hughes, "het is zalig om langs het lijntje te staan zonder herkend te wor den". Of het nu kwam omdat Hug hes twee jaar werkzaam is ge weest in de Domstad, de ver momming in de Gelderse hoofd stad bood de Brit geen garantie op privacy. "Er was nog niet af getrapt of er kwamen al een paar meiden naar me toe om handtekeningen te vragen. Het verhaal ging als een lopend vuurtje dat ik achter het doel stond, toen ben ik na een kwar tier maar weer opgestapt". Hughes beweert wel meer ver momd de velden af te stropen. "Ook als ik een speler wil scou ten ga ik vaak incognitq. Doe ik dat brilletje op, druk een plaks- nor aan, en plak een haarstukje op m'n kop. In spijkerbroek ben ik dan niet te herkennen. Een zalig gevoel geeft dat. Maar ja, de Utrechtse supporters keken dwars door die vermomming heen. Eigenlijk voor het eerst dat ik dat meemaakte".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14