Joop bij leven en welzijn al legende SPCSTV Oostenrijkers danken Simon Vv" PEC krijgt meer dan het verdient Zoetemelk en iaf"eJ Johansson rijdt auto total-loss tegen hert Hofstee dupe van'misser' in Koblenz SPORT PAGINA 13 Zoetemelk rijdt in laatste Ronde door Nederland GRONINGEN (GPD) - De dertig ste editie van de Ronde van Neder land, die maandag in Bergen op Zoom van stapel loopt, staat in het teken van het afscheid van Joop Zoetemelk. De levende fietslegen- de van ons land houdt er nu echt mee op. Als veertiger vindt hij - met duidelijke tegenzin - dat de tijd van gaan gekomen is. Het uitzwaaien van 'Joop' is al begonnen in het feestelijke criteriumwerk na de Tour. Maar voor de echte goodbye- toer leent de Ronde van Nederland zich natuurlijk het best. De zes daagse trektocht brengt onze Joop nog eenmaal in (bijna) alle hoeken van ons land. Een eresaluut voor deze super-sportman is op zijn plaats. Scheiden doet lijden. Zeker wan neer iemand als Joop Zoetemelk, ons nationale sportmonument, de finitief achter de coulissen ver dwijnt. Dan mag er best een traan tje uit de ooghoeken worden weg gepinkt. Per slot van rekening was Joop Zoetemelk geen gewone ster veling. Hoewelook hij blijkt toch niet het eeuwige leven te heb ben, hoe oneindig zijn fantastische carrière ook leek. De harde realiteit leert echter dat alles op deze aard bol vergankelijk is. zelfs de wiel renner Joop Zoetemelk. Zijn naam zal echter tot in lengte van dagen blijven voortleven. Een legende zal hij echter nooit worden. Gewoon omdat hij dat al is, bij leven en wel zijn. Studio Sport-presentator Mart Smeets typeerde Joop Zoetemelk nog niet zo lang geleden heel tref fend. In zijn wekelijkse column in het dagblad Trouw schreef hij dat Zoetemelk de meest eenvoudige sportheld aller tijden is. De spijker op zijn kop. Van Joop hoor je nooit ingewikkelde analyses over het wedstrijdverloop. Als er eens ie mand was die hem na een afloop daaromtrent de woorden uit zijn mond wilde trekken, dan liet Joop eerst een moedeloos klinkend Pfffff... horen om vervolgens met een prachtige dooddoener de dis cussie in de kiem te smoren. „Ja. de koers loopt nu eenmaal zoals hij Ambassadeur Joop Zoetemelk ten voeten uit. Geen ingewikkeld gedoe, simpel recht-toe-recht-aan. Sympathiek ook. Beminnelijk en onschuldig kijkend. Soms verlegen, als hem een rondemiss wat al te frivool werd opgedrongen. Joop was en is anti-glamour. Hij gaat uit van het principe dat bescheidenheid de mens siert. Altijd goedlachs. En op de fiets bereid er het beste van te maken. Een betere ambassadeur kan de wielersport zich niet wen sen. Hij genoot van zijn sport en voelde zich een bevoorrecht mens dat hij van deze aanvankelijke vrij etijdsbesteding zijn beroep heeft kunnen maken. Een lucratief beroep zelfs. Want Joop Zoetemelk, ooit voorbestemd als timmerman in de bouw. is fi nancieel flink wat wijzer van de wielrennerij geworden. De vroege re polderjongen, die opgroeide in Rijpwetering, gaat door het leven als miljonair. Bezit in het Franse Germigny l'Eveque een riant, aan de Seine' gesitueerd landhuis en heeft een eindje verderop, in Meaux, een hotel staan. Een inves tering voor de tóekomst Maar nu al is duidelijk dat Joop niet geknipt is voor de horeca. Gelukkig voor hem heeft zijn vrouw Francoise, on danks de zorg voor de twee op groeiende kinderen (zoon Karl en dochter Laetitia), dit werk wel in de vingers. In het boek 'In de scha duw van de gele trui' bekende Zoetemelk tegenover schrijver Jean Nelissen: ..Ik heb wel eens in het hotel gewerkt, maar dat leven boeit me niet. Dan heb ik toch lie ver de kwellingen van de Alpen. Vroeger op school viel het dak i al op mijn hoofd". Timmerman Als aankomend bouwvakker voelde Zoetemelk, zoon van een aardappelhandelaar, zich beter op zijn gemak. „Timmerman was geen ideale baan, zeker niet in het gure klimaat van Nederland, maar het gaf mij toch wel enige voldoening omdat je in de bouw een bepaalde mate van bewegingsvrijheid had". De racefiets bracht uitkomst en be zorgde hem het ideale beroep. Direct nadat Zoetemelk in 1964 debuteerde bij de nieuwelingen bleek dat hij gezegend was met ta lent. Het prille jeugdlid van het Leidse Swift verbaasde de kenners met vijftien overwinningen op de weg en zeven in het veld. Als ama teur bleef Zoetemelk veel winnen, zodat een overgang naar de profes sionele categorie voor de hand lag. Dat gebeurde in 1970. nadat hij het jaar daarvoor zijn visitekaartje had afgegeven in de Tour de l'Avenir, die hij won. Weer een jaar eerder veroverde Zoetemelk in Mexico- stad olympisch goud op het num mer honderd kilometer ploegen tijdrit, samen met Fedor den Her tog, Jan Krekels en Rene Pijnen. Lijkenruimer Als beroepsrenner stond hij aan vankelijk in de schaduw van de Belg Eddy Merckx, toentertijd een klasse apart. Zo nu en dan was Zoetemelk de enige die Merckx kon volgen, maar meer ook niet. De Belgen bombardeerden hem daar om prompt tot een ordinaire wiel tjesplakker. De antipathie van onze zuiderburen jegens Zoetemelk werd gevoed door Merckx zelf, die niet naliet Zoetemelk in diskrediet te brengen. Merckx noemde ziin 78 sports ..As vainqueur avot 1 Joop Zoetemelk schaduw zelfs ooit eens een lijken- ruimer. Merckx verduidelijkte dat als volgt. „Hij wacht tot zijn tegen standers neervallen en stapt er dan overheen". Feit was slechts dat Zoetemelk altijd zeer economisch met zijn krachten omging. Inderdaad was hij geen aanvallend ingestelde ren ner. Hij waakte ervoor om als 'een gek' te keer te gaan. Tot op de dag van vandaag plukt Zoetemelk daar de vruchten van. Nog altijd rijdt hij op de eerste rij en won hij als veer tigjarige nog een internationaal Toekomst Inmiddels heeft hij 265 profes sionele overwinningen achter zijn naam staan. De meest aanspreken de staat sedert 1980 genoteerd toen hij de Tour de France won. Pas toen - als 33-jarige - werd hij pas echt populair bij het volk en stroomde het geld bij hem binnen Zijn prijs voor een optreden in een rondje om de kerk bedroeg 5000 gulden. Er waren dagen dat hij er Zege in Landenprijs CHIO ROTTERDAM (GPD) - Aan de hand van Hugo Simon maakt de Oostenrijkse ruiterploeg momen teel jacht op de gevestigde orde van Europa. De grootmeester uit Miihlen. die 1.68 meter lang is en amper 60 kilo weegt, bewees op het 40e CHIO van Rotterdam terug te zijn op topniveau en voerde met een foutloos optreden zijn.equipe naar een glorieuze overwinning in de landenwedstrijd. Aan de voor avond van het Europese kampi oenschap van Sankt Gallen las de outsider in feite iedereen de les, waaronder de Nederlandse forma tie, die kleurloos vijfde werd. Dat Hugo Simon' met Winzer reeds nu in staat is wedstrijden van het kaliber Rotterdam te winnen, zegt veel over de capaciteiten van de voormalige Westduitser. Onge veer een jaar geleden was hij nog ruiter zonder paard, toen hij na een breuk met zijn sponsor alle paar den kwijtraakte. Simon, na de pen sionering van de legendarische Gladstone eigenlijk al enige tijd op zoek naar nieuw topmateriaal. liet in allerijl Winzer terugkomen uit Amerika. Het paard was volstrekt onervaren, maar heeft in twaalf maanden tijd een enorme vooruit gang geboekt. Gisteren werd de prestatie van de combinatie slechts geëvenaard door erkende toppaar den als Jappeloup (Durand) en Mil ton (John Whitaker), die ook beide manches foutloos bleven. En dat terwijl de favorieten voor het Eu ropese kampioenschap in Rotter dam op enkele uitzonderingen na (Pyrah, Skelton) van de partij wa- Planning De planning van Simon lijkt daardoor aardig te slagen. „Want vanaf het moment dat ik met dit paard begonnen ben", verklaarde de erkende prijsvechter gisteren na afloop, „heeft Sankt Gallen voor mij centraal gestaan. Nadat ik met Winzer de wereldbekerfinale in Pa rijs heb gereden, heeft het dier ook enige tijd rust gehad. Overbelas ting kan voor zijn ontwikkeling funest zijn. Ik had het voordeel dat ik van de bond vrijstelling kreeg voor kwalificatie-wedstrijden. Men had vertrouwen in mij. ik kon m'n eigen weg gaan. Daarom ben ik nu ongeveer waar ik wezen wilde". Sinds hij in 1972 de Oostenrijkse nationaliteit aannam, om op die manier een startbewijs voor de Olympische Spelen van München te krijgen, heeft Simbn dat vertrou wen afgedwongen. Hij werd onder meer derde bij het wereldkampi oenschap van Dublin (1974), won de eerste spnngderby van Ham burg (1977), is tot dusverre de enige Europeaan die ooit een wereldbe kerfinale won (Gothenburg 1979) en won daar tussendoor een reeks van Grand Prix in de hele wereld. „Maar het mooiste van de overwin ning van Rotterdam is", blikte hij even terug, „dat ik hem heb ge boekt met allemaal jonge ploegge noten. Toen ik destijds naar Oos tenrijk ging, was een van mijn ta ken de sport meer te ontwikkeling. De ruiters die ik toen heb opgeleid, rijden nu naast mij in de ploeg. Daar ben ik erg blij om". Medaille Voor Oostenrijkse begrippen zou het bijna ongekend zijn. wan neer Simon en co straks bij het Eu ropese kampioenschap hun op mars in een medaille zouden kun nen omzetten. „In het verleden stond ik er in dat opzicht vaak al leen voor", aldus Simon, „maar dat is nu duidelijk anders. Daarom ver rast de prestatie van vandaag mij ook niet. Hoewel we alle concur renten van straks nu duidelijk heb ben verslagen, wil ik ons voor het Europese kampioenschap echter met als favoriet bestempelen. De andere equipes hebben beduidend meer ervaring. Neem Duitsland, dat men Wiltfang en Schockemó- hle in de ring verschijnt. Bij zo'n wedstrijd spelen zenuwen en routi ne een grote rol. Daar ontbreekt het ons nog aan". Simon, die zich vorige week in Geesteren - waar hij overigens al vijf maal won - voorbereidde op de belangrijke wedstrijden van deze weken, heeft een gelouterde ruiter naast zich: Thomas Frühmann, dit jaar ondermeer winnaar van de Grote Prijs van Den Bosch en tweede in de Grand Prix van Aken. was ook gisteren een belangrijke steunpilaar en maakte slechts een foutje. Het duo Boor en Domaingo is vooralsnog uiterst wisselvallig, al hield de laatste op het nippertje de ex-Nederlander Henk Hulsebos uit de equipe. De voor een stal in Zelhem rijdende ruiter zat gisteren derhalve te balen op de deelne merstribune. „Een springfoutje minder in de kwalificatie en ik had er bij gezeten. Vorig jaar bij het we reldkampioenschap in Aken was ik reserve. Bewust, omdat mijn paar den nog jong waren. Nu had ik er graag bijgezeten, maar het is net niet gelukt". Het houdt wel in dat Hulsebosch, die jarenlang voor de zelfde sponsor als Simon reed en in 1972 al eens namens zijn nieuwe vaderland op de Olympische Spe len aanwezig was, het Europese kampioenschap ook zal i De 'echte' Nederlanders die daarop wel van de partij zullen zijn, gaan aanmerkelijk minder opti mistisch weg dan aanvankelijk werd verondersteld. De ploeg van Nooren, die in Rotterdam in stilte hoopte op een plaats bij de top drie, hield slechts Spanje. Zwitser land en Zweden achter zich. Alleen Van der Schans leverde een aan vaardbare prestatie, de rest was middelmaat. Een slechte generale. dus. Bondscoach Nooren: „In de eerste manche liep alles na wens, daarna ging het compleet mis. Een verklaring? Op een of twee dingen na waren het allemaal ruiterfouten. Op een gegeven moment dacht ik dat ze gewoon niet over de hinder nissen wilden. Het had niet mogen gebeuren. Ik hoop dat ze dat inzien en in Sankt Gallen hun leven bete ren. Veel tijd om bij te leren is er echter niet meer". ZELTWEG (Reuter) - De eerste vrije training voor de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1- wagens in Zeltweg zal Stefan Jo hansson nog lang heugen. Met een snelheid van 240 kilometer per uur kwam de Zweedse cou reur vrijdag in botsing met een hert. Johansson bleef wonder boven wonder ongedeerd, het dier was op slag dood en de McLaren-bolide raakte total- loss. Het ongeluk gebeurde op het rechte stuk voor de Rindt-bocht, een van de snelste gedeelten van de Österreich-nng. Johansson had zijn wagen juist in de vijfde versnelling gezet en kon het overstekende dier niet meer ont wijken. De bolide raakte in de slip, kwam tot stilstand tegen een vangrail en vatte vrijwel di rect vlam. De coureur kon zich in veiligheid stellen. Eerder op de dag had de Brazi liaan Nelson Piquet, koploper in het klassement voor de wereldti tel. de training voortijdig moeten beëindigen. Bij een inhaalma- werd de Williams-cou- reur gehinderd door de Frans man Pascal Fabre. De wagen raakte uit balans en de ophanging van het linker-ach- terwiel werd beschadigd. Zijn teamgenoot en concurrent Nigel Mansell, overigens door een abces in de mond, bij de vrije training het snelst. Hij legde de ronde af in 1 minuut en 24,313 seconden. Op het circuit van Zeltweg wordt morgen de tiende race, tellend voor het we- reldkampioenschap, gereden. Nadat hij was hersteld van de schrik, leverde Johansson forse kritiek op de baancommissaris sen. De coureur had vernomen, dat het hert tenminste tien minu ten op het circuit had verkeerd. „De officials hadden maatrege len moeten nemen. Toen ik over het heuveltje kwam rijden, had ik geen mogelijkheid meer het dier te ontwijken. Ik heb geluk dat ik nog leef. Het was een van de akeligste momenten van mijn leven." ZWOLLE (ANP) - Met de overwin ning van 2-0 op VW heeft PEC Zwolle gisteren veel en misschien zelfs te veel gekregen. De Venlose ploeg was in de tweede helft veel beter, maar Valckx, Lammers en Burhenne, hadden de juiste rich ting nog niet in de schoenen. „We hebben het in de eerste helft laten liggen", stak VW-trainer Jan Reker de hand in eigen boezem. Ook PEC-coach Co Adriaanse gaf later ruiterlijk toe dat een gelijk spel een beter beeld van de verhou dingen had gegeven. Het eerste de beste schot op het doei van VW was al raak. Peter van der Waart, bij gebrek aan beter, bij PEC omge schoold tot centrumspits, joeg de bal na twaalf minuten onhoudbaar in de bovenhoek. De nonchalante Venlose defen sie reageerde nauwelijks. Roox bleef over ballen heenduiken, Bur henne en Reynierse leden volop balverlies. Sinds het vertrek van Foeke Boov en Toni McNulty be schikt PEC Zwolle nauwelijks meer over een volwaardige aanval. Omdat ook Lammers en Berghuis nauwelijks in het spel voorkwa men bij VW beperkten 'beide ploegen zich in de eerste helft tot het nemen van zo min mogelijk ri sico's. Op slag van rust was VW dicht bij de gelijkmaker. Eijer stuurde Berghuis de ruimte in, die zijn voorzet door Lammers mis handeld zag. PEC kwam in het begin van de tweede helft goed weg toen Rey nierse zijn te zachte inzet door Kamstra van de doellijn zag ge haald en dezelfde speler een indi recte vrije trap ineens inschoot. De Zwolse ploeg viel vervolgens ver terug. Van het zo geroemde aanval lende spel kwam niets meer te recht. Alleen Peter van der Waart stak boven de rest uit. Kansen kreeg VW genoeg, maar de sim pelste mogelijkheden bleven onge bruikt. Toen doelman Roox in blessuretijd mee naar voren ging. was de thuisclub in de counter nog éen keer succesvol. Van Ankeren tikte een voorzet van invaller Pa trick simpel in, 2-0. De Eindhovense hoofdcommis saris R H. Hessing is van plan de wedstrijd PSV-Den Bosch van morgen alsnog te verbieden, als blijkt dat PSV niet meewerkt aan de legitimatieplicht. Dat heeft een woordvoerder van de Eindhovense politie gisteravond meegedeeld. Volgens de woordvoerder is de po litie er alles aan gelegen om de eer ste wedstrijd van het seizoen orde lijk te laten verlopen en te voorko men dat de Bossche supporters zich mengen onder PSV-aanhan- gers. Voor de rest van het seizoen wil de politie zo snel mogelijk tot een afbouw van de inzet komen. Het dreigement van de Eindho vense hoofdcommissaris is een re actie op uitlatingen van PSV-ma- nager Kees Ploegsma in de regio- nbee (Ne twee per dag kon afwerken. Het 'Jopie-Jopie' is sindsdien niet van de lucht. Zoetemelk bleek ook nog lang niet aan het eind van zijn La tijn. Vijfjaar later verbaasde hij de mondiale wielerwereld door in Ita lië naar de regenboogtrui te rijden. Een tricot dat zijn naderende af scheid vertraagde. Zoetemelk had daar geen enkele moeite mee. Inte gendeel zelfs. „Een toekomst zon der wielrennen, dat zal best moei lijk zijn", heeft hij zich meermalen laten ontvallen. Een wielertoe- komst zonder Joop Zoetemelk KOBLENZ (ANP/SID) - De sterke tijden op de 3000 meter steeple tij dens de internationale atletiek wedstrijden van donderdag in Ko blenz zijn voor een deel te danken aan het ontbreken van een hinder nis. De organisatoren hadden ver zuimd de eerste horde in de eerste ronde te plaatsen. Daardoor kun nen records niet worden erkend. De wedstrijdleiding gaf de fout pas na afloop toe. Herman Hofstee voldeed in deze snelle race aan de eis voor afvaardi ging naar de wereldtitelstrijd in Rome. Met 8.23,99 dook de atleet van DOS Dwingeloo 1.01 seconde onder de door de KNAU gestelde limiet van 8.25. Winnaar van de wedstrijd was de Belg William van Dijck, die 8.13.27 noteerde. Dat is de beste seizoentijd. De „legale" ranglijstaanvoerder van dit atle- tiekjaar blijft echter de Italiaan Francesco Panetta (8.13,47). In Ko blenz bleven acht lopers onder de grens van 8.20. Hofstee eindigde als twaalfde. Het selectiebeleid van de KNAU voor de wereldtitelstrijd in Rome voorziet niet in dergelijke organisa torische missers van doorgaans de gelijke Westduitse wedstrijdorga nisatoren. Als gevolg van de fout krijgt de uitslag van de 3000 meter steeple-chase een officieus karak ter. Volgens Arie Kauffman. tech nisch coordinator van de KNAU. is het niet uitgesloten, dat het be stuur de prestatie van de 24-jarige Hofstee negeert. „Dat is de uiterste consequentie, als er geen officiële uitslag bestaat." Kauffman, niet in de eerste plaats aangetrokken als atletiek- deskundige, taxeert de „versnel ling" voor een steeple chase met een ontbrekende horde op een hal ve tot twee seconden. Aangezien de hindernis in de aanvangsfase ontbrak, kan gevoeglijk een mini mum aan tijdswinst worden geno- Maandag neemt het bestuur van de Atletiekunie een beslissing over de Nederlandse afvaardiging naar het toernooi om de wereldkampi oenschappen, dat op 29 augustus begint. Het is niet de bedoeling, dat Hofstee, die vorige maand in Lei den bij afwezigheid van nationaal recordhouder Hans Koeleman (8.18,02) de nationale titel verover de. nog voor de wereldtitelstrijd (in Keulen of Zurich) zal starten om alsnog „legaal" aan de limiet van 8.25 te voldoen. nale pers, dat er alleen in enkele twijfelgevallen aan toeschouwers zal worden gevraagd zich te legiti meren als zij een kaartje komen ko pen aan de kassa's. Volgens de woordvoerder van de politie moet iedereen die niet bekend is bij de kassiers zich legitimeren. „Dat moet mogelijk zijn. want er zullen zondag hooguit 7000 kaartjes aan de kassa's worden verkocht", aldus de woordvoerder. „Als PSV zich niet aan onze voorwaarden houdt, zal er in ieder geval proces-verbaal worden opgemaakt. Desnoods zal de wedstrijd worden verboden door de hoofdcommissaris". Van Groningen niet naar WK AMSTELVEEN (ANP) - Valeria van Groningen-Racila zal vrijwel zeker niet kunnen deelnemen aan het toernooi om het wereldkampi oenschappen roeien, dat van 24 tot 30 augustus in Kopenhagen wordt gehouden. De skiffeuze, die drie jaar geleden in Los Angeles Olym pisch goud won. heeft nog steeds niet de officiële Nederlandse natio naliteit. Door haar huwelijk met de huidige roeicoach Steven van Gro ningen is de vroegere Roemeense Nederlandse geworden. Als gevolg van ambtelijke traagheid heeft de roeister van Die Leythe nog steeds geen Nederlands paspoort. Naar al le waarschijnlijkheid zal Van Gro ningen in de een-vrouwsboot op de baan van Bagsvaerd bij Kopenha gen worden vervangen door Marie ke van Drogenbroek. dubbel twee: Laurien Vermulst (Tri ton) en Ellen Meliesie (De Zwolsche); vier zonder: Daphne van der Pol (As- opos). Ada van der Graaft (Okeanos), Ans van Dalen (Phocas). Yvette van Kooyk (Nereus); skif: Marieke van Drogenbroek (Viking): twee zonder: Greet Ilelllemans (De Hunze) en Har- riet van Ettekoven (Nereus): vier met: Marijke Zeekant (Okeanos). Marjan Pentenga (De Hunze). Lettv Wessel (Rijnland), Jos Compaan (Willem 3). Mannen: liehte skiff: Frans Göbel (De Hoop); dubbel twee: Theo Nieuweboer (Oke anos), Jan van Bekkum (Triton); skif: Nico Rienks (Okeanos); twee zonder: Wim ten Have (Aegir). Wim van der Velden (Phocas); dubbel twee: Hcnk- Jan Zwolle (Okeanos), Herman van der: Ralph Schwarz (Het Spaarne), Tjark de Vries (Laga), Johan Leut- scher (Triton) en Sven Schwarz (Het Spaarne): dubbel vier: Robbert Bak ker (Euros). Ronald Florijn (Die Ley the), Hans Kelderman (Isala). Jürgen Nelis (Treviris, Trier). Reserves: Godelieve van W'ijck (Orea), Bart Peters (RIC) en Wim ten Have (Aegir) en Wim van der Velden (Pho- ZATERDAG 13.30-18.05 BBC 1: Grandstand. Met golfkampioenschappen (Benson Hedges cup) vanuit Fulford en paardenraces vanuit Newbury. 14.35-15.35 SKY: NHL Ice Hoc key: de wedstrijd Calgary-Win- nipeg. 15.30-17.30 SCH: Super Sport. Met Show Jumping vanuit Hickstead. 15.35-16.45 SKY: International Motor Sports. Met WK Rally- de Olympus Rally vanuit de V.S. en de Grand Prix van Joe goslavië voor 250 cc motoren vanuit Rijeka. 18.05-19.00 Did 1: Sportschau met o.a. Bundesliga-voetbal. 19.00-20.00 Did 3: Sport im Wes ten. 21.50-22.05 BRT 1: Sport op Za terdag. 22.15-23.30 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio. 22.40-23.10 Ned 2: Studio Sport. 22.50-23.05 BBC l: Sport. ZONDAG 14.25-18.25 Ned 2: Studio Sport. Met autosport: reportage van de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1-wagens op het Zeltweg-circuit en paarde- sport: verslag van de laatste dag van het CHIO in Rotterdam met de Grote Prijs van de Rot terdamse Haven. 14.30-19.50 BBC 2: Sunday Grandstand. Met motorsport: Grand Prix van Oostenrijk, golf: Benson Hedges Cup, at letiek, zeilen en diverse andere sporten. 14.35-15.35 SKY: US College Football '87: de wedstrijd Texas Cnstian- Texas A M. 15.30-17.00 SCH: Super Sport, met de Grand Prix van Honga rije. 15.35-16.35 SKY: Davis Cup Tennis 1987: selectie van de in teressantste wedstrijden uit dit toernooi voor landenteams. 16.05-17.15 Did 1: ARD-Sport extra. Met de Internationale At letiek ontmoeting in het Mun- gersdorfer Stadion in Keulen. 17 22-18.10 Did 2: Die Sport-Re- portage. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau met o.a. het doelpunt van de maand. 19.00-19.55 Ned 2: Studio Sport. 19.50-19.57 Did 1: Sportschau- Telegramm. 20.05-20.35 BRT 1: Sportweek- end. 22.05-23.05 SKY: Davis Cup Tennis 1987: selectie van de in teressantste wedstrijden uit het toernooi voor landenteams. 22.55-23.10 Did 2: Sport am Sonntag. MAANDAG 09.30-10.00 SCH: Swim: zwem- cursus. 13.05-14.00 SKY: Tennis- da mes enkelspel: hoogtepunten uit het vorig jaar in Engeland gehouden pre-Wimbledon- toernooi.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13