Tracé Provinciale weg SI verplaatst MiSSl 1 'Camping en golfbaan zorgen voor overlast' "Dit jaar zeker 50 procent minder vluchten Bewoners slaan laatste paal voor nieuwbouw De Wilbert DAAR MOET U KENNIS MEE MAKEN Gevolg van nieuwbouwplannen in Katwijk KATWIJK - Voor de uitvoering van de nieuwbouwplannen in Mo lenwijk-noord in Katwijk moet een deel van de Provincialeweg S-l in Katwijk worden verlegd. Het tracé van de weg wordt in westelijke richting verschoven, waardoor een volkstuincomplex en een deel van de tuingrond in Zanderij/Wester- baan moet worden opgeofferd. De volkstuinders die hun tuin tjes huren van de provincie Zuid- Holland, zijn inmiddels per brief van de veranderende situatie op de hoogte gesteld. Voor het verleggen van het tracé is het verder noodzakelijk dat 7.000 vierkante meter grond in het ge bied Zanderij/Westerbaan wordt aangekocht. De grond is in handen van verschillende eigenaren en wordt verpacht aan Katwijkse tuinders. Zij zijn door de provincie nog niet op de hoogte gesteld van de plannen. Een woordvoerder van de pro vincie legt uit dat de aanpassing van het tracé van de Provinciale weg S-l pas recent is uitgewerkt. "Daardoor was het niet mogelijk om al eerder contact op te nemen met de tuinders". Hij verwacht dat binnen één of twee maanden de ge- zijn aangevoerd door sprekken met de grondeigenaren den, van wie sómmigen zullen worden gevoerd. De werk zaamheden in dit gebied zullen waarschijnlijk in de periode 1989/ 1990 worden uitgevoerd. Al rond de jaarwisseling wordt te van de Molenwijk in Katwijk volgens de woordvoerder van de verkeren in een vergevorderd sta- provincie begonnen met de aanleg dium. De S-l - die loopt van Wasse- van het eerste deel van het traject naar tot De Zilk - moet op dit punt van de toekomstige S-4, de weg worden verlegd om de vervangen- tussen Katwijk en Leiden. Het gaat de nieuwbouwplannen in de Mo- hier om het tracé tussen de Voor- lenwijk te kunnen uitvoeren. Als schoterweg in Valkenburg en de het huidige tracé wordt gehand- huidige Provincialeweg S-l. Ook haafd rijdt het autoverkeer op veel wordt in deze periode begonnen te korte afstand van de woningen, met het slaan van de brug over de waardoor de geluidsbelasting te Oude Rijn. hoog wordt. Als de weg niet wordt verlegd kan dan ook geen bouw- De plannen voor het nieuwe tra- vergunning voor het huidige plan cé van de provinciale weg ter hoog- worden afgegeven. i Mierlo slaan de bewoners i ALPHEN AAN DEN RIJN - De aanleg van een gezinscamping, een golfbaan en een fietspad in het toe komstige recreatiegebied Zeger- sloot-Noord in Alphen levert over last op, vermindering van de ver keersveiligheid, aantasting van het woongenot en klachten Zegerbaan in gebruik genomen. De Stichting Openbare Golfcourse Zegersloot wil negen banen aan leggen, waardoor de oppervlakte voor de golfsport in Alphen op bij na zestig .hectare komt. Tevens opent de Nederlandse Caravan Club een besloten kampeerterrein risch zou blijven. Hij wijst op het ook geen toezegging gedaan dat ontbreken van inspraak en het niet het gebied agrarisch zou blijven", aanwezig zijn van een (ontwerp)be- aldus openbare werken. Tevens stemmingsplan. Bovendien vreest wordt gewezen op de toenemende hij vermogensschade. De dienst openbare werken Leidse politie vecht met vier mannen LEIDEN - De Leidse politie heeft vannacht om half drie vier Leide- naars (resp. 24,21,17 en 16 jaar) ge arresteerd die voorbijgangers in de Haarlemmerstraat lastig vielen en ook probeerden te beroven. Toen agenten in burger hen wilden aan houden, ontstond een vechtpartij, waarbij een der mannen een mes trok. De politie slaagde er echter in hen te overmeesteren. Het viertal zat vanochtend nog vast. Omstreeks hetzelfde tijdstip hield de Leidse politie twee Leide- naars (22 en 21 jaar) en een Hage naar (24 jaar) aan die in de Bree- straat bezig waren bloembakken leeg te halen. De twee Leidenaars werden na verhoor vrijgelaten. De Hagenaar, die op het politiebureau een deur intrapte, werd ingesloten. Vannacht raakte voorts een 24- jarige Leidenaar licht gewond doordat hij op de IJsselmeerlaan tegen een lichtmast aan reed. De auto werd geheel vernield. Volgens de politie verkeerde de man onder invloed. uitrijden van mest. Die bezwaren van drie hectare. In het gebied wil vindt al die bezwaren ongegrond. fietspad laten Voor het afvalwater moet riolering worden aangelegd en overlast door honden en kinderen wordt, aldus de dienst, beperkt door het feit dat de camping wordt begrensd door fietspad en het golfterrein, leiding van de opmerking (ontwerp)bestemmings- de gemeente me- aanleggen, ning zijn dat de grond agrarisch moet blijven. Tegen de camping en de golfbaan zijn vier bezwaar schriften ingediend. Tegen het fietspad één. Ze worden maandag tijdens een hoorzitting behandeld in de commissie ruimtelijke orde ning en stadsontwikkeling (RO- SO). De gemeente wil het gebied aan de Westkanaalweg langs het Aarkanaal via een artikel 19-proce- P. van Vliet uit Aarlanderveen en B. van der Snoek uit Alphen zijn tegen die plannen. Zij vinden dat Naar het gebied, waar zij grond hebben, dat zijn agrarische bestemming moet plan ontbreekt, wordt houden. "Recreatie op grote schaal het nieuwe streekplan Zuid- de onmiddellijke omgeving Holland Oost, dat door Provinciale geeft overlast voor de agrarische Staten in januari van dit jaar is exploitatie. Hinder is te verwach- vastgesteld en op 16 juni in wer- ten van de door de polder zwerven- king is getreden. Daarin is de z dure een andere (recreatieve) be- de kinderen, van loslopende hon- duiding 'ontwikkelingsrichting stemming geven. Die mogelijkheid den> van klachten bij het uitrijden creatiegebied' gegeven. "Het ontstond na het vertrek van vee- van houder C. Verduijn naar de Flevo- voert Van Vliet ij het ifvalwater", Van der Snoek polder. Behalve de grond heeft de ginS gemeente alle opstallen gekocht: twee boerderijen, een woonhuis, loodsen en schuren. De kosten be droegen 2,1 miljoen gulden. Voor de camping is een voorlopi ge pachtovereenkomst gesloten met drie plaatselijke ondernemers, die een besloten vennootschap hebben opgericht. Op een terrein van acht hectare willen zij een ge zinscamping aanleggen. Zij stre ven ernaar om de eerste vier hecta re in mei volgend jaar voor het pu bliek open te stellen. Dat betreft het meest zuidelijke deel met on der meer 45 staanplaatsen voor tenten en 125 plaatsen voor toer- en stacaravans. Het openbare kam peerterrein krijgt de naam Aaroe- streekplan dateert van 1978, dus de aankoop van de uit dat het gebied agra- ning door Van der Snoek. Hem is behoefte aan recreatie. Dat de ontwikkeling van het ge bied niet kon worden voorafge gaan door een bestemmingsplan is volgens openbare werken toe te schrijven aan het feit dat de 'ont wikkelingskansen van de recrea tieve elementen' onduidelijk wa ren. "Dat betekent overigens niet dat niet planmatig wordt gewerkt. Er is wel een planologische visie voor het hele gebied die als uit gangspunt voor de ontwikkeling van verschillende elementen wordt gehanteerd. Globaal aange duid houdt die visie in dat voor meer intensievere vormen van (verblij fs)recreatie een zone wordt aangegeven langs de Westkanaal weg". Van waardevermindering zou geen sprake zijn, omdat niet meer wordt uitgegaan van cam pingactiviteiten in de boerderij Van Verduijn (waarvoor Van der Snoek vreesde) en er een 'bufferzo ne' is eekomen. De bezwaren van P. Albers uit Ter Aar en zestien andere bewo ners ten noorden van de plek waar de camping moet komen, kunnen volgens openbare werken worden weggenomen door het nemen van verkeersmaatregelen. De bewo ners wijzen er op dat het winkel- en avondbezoek aan Ter Aar toe neemt, hetgeen ten koste gaat van de verkeersveiligheid op de Westkanaalweg. Om overlast van de camping te voorkomen dient, aldus openbare werken, het kam peerterrein aan de zuidzijde (Ze gerbaan) te worden ontsloten en mag aan de noordzijde (richting Ter Aar) uitsluitend bestemmings verkeer worden toegelaten. Voor fietsers kan een tweede verbin ding, los van de Westkanaalweg, worden gecreëerd. KATWIJK - Bewoners van de Oost-vleugel van het verpleeghuis De Wilbert in Katwijk hebben gis termorgen de 'laatste' paal gesla gen voor de bouw van drie woon eenheden voor in totaal 90 psycho geriatrische (demente) bejaarden. Ze werden bij deze handeling geas sisteerd door directeur H. van Mierlo van De Wilbert. Het slaan van de laatste van in totaal 300 palen voor de nieuw bouw werd door de bewoners van De Wilbert op feestelijke wijze ge vierd. De nieuwe wooneenheden dienen als vervanging van de Oost vleugel van het verpleeghuis. In elk onderkomen kunnen dertig be woners worden ondergebracht. Met de werkzaamheden is een be drag van 7,5 miljoen gulden ge moeid. Het heeft bijna tien jaar geduurd voordat de rijksoverheid groen licht gaf voor deze plannen van De Wilbert, die onderdeel uitmaken van een groter nieuwbouwproject. Het verpleeghuis onderhandelt momenteel nog over de toestem ming voor de bouw van nieuwe af delingen voor de somatische be jaarden - de bewoners met licha melijke gebreken - en verder wordt ook gedacht aan de verbetering van bestaande delen van het te huis. "Het ministerie is overtuigd van de noodzaak van deze plannen, maar heeft nu eenmaal te maken met een beperkt budget", aldus di recteur Van Mierlo van De Wilbert. Aan het begin van november, wanneer de eerste steen wordt ge legd voor de drie nieuwe wooneen heden, verwacht hij nadere mede delingen te kunnen doen over het vervolg van de nieuwbouwplan- Bij de opeping van het eerste deel van de camping worden in principe ook de overige recreatieve voorzieningen ten noorden van de Medisc he Dienste 1—m ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za. 8.00 uur tot zo. 8.00 uur: H. Meyer, Stokroos 1, tel. 215510. zo. 8.00 uur tot 24.00 uur: J.H. Verhage/ C.M. Maris, Pluimzeggekreek 3, tel. 218661, spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za. 8.00 uur tot zo. 8.00 uur: J. Rus, Mid delstegracht 129, tel. 132500. zo. 8.00 uur tot 24.00 uur: M. Th. Berg meier, Oude Singel 76, tel: 121701. Groep 3 Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za. 8.00 uur tot zo. 8.00 uur: H. Landman, Kernstraat 11, tel. 120412. zo. 8.00 uur tot 24.00 uur: J. De Bruüne, Kernstraat 11. tel. 141225. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en K.1S. Zaayer: za. 8.00 uur tot zo. 8.00 uur: D. V. Win gerden, Boshuizerkade 31, tel. 310047. 8.00 uur tot 24.00 uur: G. Bénit, 1. 720404. Crul, Hammerstein: za. 8.00 uur tot zo 8.00 uur: M. Lesuis, tel. 221467. zo. 8.00 uur tot 24.00 uur: A. Hammer stein, Robijnstraat 2b, tel. 767646. Leiderdorp za. 8.00 uur tot zo. 24.00 uur: Dr. Lely, spreekuur: Vlaskamp 16, beide dagen: 12.30 tot 13.00 uur, tel. 414624. Oegstgeest Voorschoten za. A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493. zo. F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. a 8 tel. 02522-10140. Wassenaar za. J. Stuyfzand, Kerkstraat 42, tel. 12460. zo. G. Schaepman, Van Zuylen van Nii- èveltstraat 42, tel. 14561. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. n der Wouw, Boshuizerlaan 26, spreekuur: Kennedylaan 24, tel. 72 Groep 5 - Schaefer, Jasperse, door: Apotheek Aloë, Levendaal 161, tel. 120502 Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31. Oegstgeest. tel. 173330. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Ockenrode 14, tel. 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M.i tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, Voorscho ten, tel. 071-768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: M.J. Dam. Plantage 10, Leiden, tel. 071-141874. Dienst eigen praktijk; S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwoude Rijndijk, tel. 071-414547/ 410950.Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswyk, Si mon Vestdijklaan 28, Oegstgeest. is tandarts van Mierlo telefonisch bereik baar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 en 17-18 uur. Bedrijf van reclamevlieger Zoeteman lijdt ook onder slechte zomer 9? ZESTIENHOVEN - Cees Zoeteman was heel gelukkig met het zonnetje dat midden deze week door het wolken dek brak. Het betekende dat er eindelijk weer eens een rondvlucht kon worden ge maakt of een vlucht met een reclamevliegtuig. De Rotter dammer Zoeteman is direc teur van het luchtvaartbe drijf Kroonduif bv dat is ge vestigd op het vliegveld Zes tienhoven bij de Maasstad. "Ik ga als het even kan de lucht in, want daarmee ver dien ik uiteindelijk mijn bo terham". Het bedrijf van Zoeteman is ge specialiseerd in reclame- en rondvluchten. Maar ook dege nen die willen leren vliegen kun nen bij het Rotterdamse bedrijf terecht. Kroonduif bv bestaat sinds 1978, toen Zoeteman voor zichzelf begon. door Kees van Kuilenburg be Rotterdammer maakte als 15-jarige zijn eerste vliegtocht met een zweefvliegtuig. Bij de Koninklijke Luchtmacht behaal de hij enkele jaren later zijn vliegbrevet. Na zijn- diensttijd werkte hij onder meer bij Swis sair en Turkish Airways. Zoeteman zag echter meer in het wat vrijere vliegersleven en begon in 1978 voor zichzelf. Zijn bedrijf kreeg de naam 'Kroon duif. Een naam die oud-inwo ners van het voormalige Neder lands Nieuw-Guinea bekend in de oren moet klinken. De lucht vaartmaatschappij van de toen malige Nederlandse kolonie droeg namelijk de naam Kroon duif, genoemd naar een fraaie vo gel die daar veelvuldig voor komt. Nieuw-Guinea heeft echter niets met de Rotterdamse Kroonduif te maken. "Iemand vond het een leuke naam. Van daar dat we het bedrijf Kroon duif hebben genoemd", aldus verklaart Zoeteman de naam van zijn bedrijf. "Dat neemt niet weg dat ik er toch wel trots op ben. Want 'Kroonduif is voor velen nog een begrip". Cees Zoeteman: 'De waarde van reclamevliegen wordt naar mijn idee sterk onderschat". Een van de 'poten' van Zoete- mans bedrijf is het reclamevlie gen met een zogeheten sleep- doek. Volgens Zoeteman is dat reclamevliegen een tijd lang uit de gratie geweest. Vooral als ge volg van de slechte economische omstandigheden. Bovendien is het reclamevliegen niet direct een middel waar veel bedrijven spontaan naar grijpen. "Die zien dat vliegen met een reclamedoek langs de stranden niet zitten, om dat ze denken dat het te weinig respons oplevert. Daar komt bij dat ze menen dat het reclame vliegen ontzettend duur is, maar dat valt wel mee". Zoeteman wijst er op dat er veel concurrentie op het gebied van reclamevliegen is. Op alle vliegvelden zijn wel van dergelij ke bedrijfjes te vinden, die "vlie gen tegen prijzen die eigenlijk niet kunnen". Zoeteman bestrijdt het denk beeld dat het reclamevliegen duur is en nauwelijks resultaat afwerpt. Voor een kleine vijfhon derd gulden per uur maakt een van de vijf vliegtuigjes van Kroonduif - het bedrijf heeft drie Cessna's en twee Piper's CDK - reclame boven het strand of boven een evenement zoals het bloemencorso of het Leidse drie-oktoberfeest. "En dat het te weinig respons zou hebben bestrijd ik zeker. We hebben wel eëns reclame gevlo gen voor een nieuw model auto. Je zag vanuit de lucht de mensen direct naar de showroom gaan om de nieuwe aanwinst bij die dealer te bekijken", zo schetst Zoeteman - wellicht ietwat overdreven - het resultaat van een uurtje reclamevliegen. Volgens Zoeteman zit het re clamevliegen sinds een jaar of twee weer in de lift. Maar de weersomstandigheden spelen dit jaar een bijzonder negatieve rol. Het is maar een paar dagen uitstekend strandweer geweest, zodat veel boekingen voor een paar uur reclamevliegen werden ingetrokken. "Naar mijn bereke ningen scheelt het aantal recla- mevluchten ten opzichte van vo rig jaar zeker 50 procent". Bij het reclamevliegen worden Jan Holvast) doeken met maximaal 28 letters gebruikt. De doeken zijn ge maakt van nylon en ongeveer an derhalve meter hoog. De snel heid waarmee tijdens de recla- mevlucht wordt gevlogen ligt tussen de 70 en 80 kilometer per uur. "Sneller kan niet, want dan trek je het doek kapot", vertelt Zoeteman. Het oppikken van het doek dat aan een bepaalde oppervlakte moet voldoen, is eenvoudig, al vraagt het van de vlieger wel eni ge oefening. Op het vliegveld staan twee palen waartussen het doek wordt opgehangen. Daar vandaan kan het door het vlieg tuig worden opgepikt. Het toe stel vliegt dan op twee meter hoogte over het veld met een dreg achter zich waarmee het doek wordt meegetrokken. "De meeste vliegers hebben dat aan pikken snel onder de knie, maar er zijn er ook die nog wel eens een keertje extra moeten vliegen om het doek te kunnen meene- de rondvluchten die er boven Rotterdam, de molens, het West- land of het deltagebied worden gemaakt. "Ook dat is ten opzich te van vorig jaar aanzienlijk te ruggelopen. "Je hebt dan wel geen strandweer nodig om een rondvlucht te maken, maar de mensen willen beneden toch wel wat zien en als het regenachtig weer is, is het zicht slecht. Een rondvlucht kost nu eenmaal meer dan een rijksdaalder, zodat we vaak moeten besluiten om de vluchten af te gelasten". Jonge vliegers Het luchtvaartbedrijf van Zoeteman is uiteraard niet verge lijkbaar met de grotere maat schappijen in ons land. Hij runt het bedrijf samen met een mede werkster en doet voor de vluch ten een beroep op vliegers die werkloos zijn of een extra vlieg- uurtje wel kunnen gebruiken. Dat dat in de meeste gevallen jonge vliegers zijn laat zich ra den. "Een van mijn jongens kreeg juist deze week te horen dat hij was aangenomen bij de Nederlandse Luchtvaart Maat schappij (NLM). Dat vind ik leuk, dat zo'n knaap die nog niet zo lang van school is en die bij mij ook nog wat van het vak heeft opgestoken, dat nu kan ge bruiken bij een grotere maat schappij. Ik heb ook vliegers in part-time dienst gehad die nu 'captain' zijn op een grote Boeing en daar ben ik best trots op". Evenals in de 'grote luchtvaart' is ook het reclamevliegen aan strenge regels gebonden. "Niet alleen de vliegcondities zijn sterk gereglementeerd, maar ook het materiaal. Ais er toevallig veel wordt gevlogen, kan het voorkomen dat een toestel zelfs twee keer per maand moet wor den gecontroleerd. Logisch, wantje gaat met mensen de lucht in en dan kun je geen minder waardig materiaal gebruiken". Vooral dat materiaal is een aanzienlijke kostenfactor in het bedrijf. Een voor het oog simpel vliegtuigje kost al snel 250.000 gulden. "Je probeert dan voor een wat leukere prijs een ge bruikt vliegtuig te pakken te krij gen en dat vergt nogal wat speur werk", aldus Zoeteman, "maar na lang zoeken heb ik nu toestel len staan waarmee ik zeer in myn schik ben". DE KRANT VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND Ja. zend mij het Leidsch Dagblad gedurende 7 weken voor 25,-. Ja, ik wil een: maand ab. (automatische betaling) 23,25. kwartaal ab. a 68,95 halfjaar ab. a 137,90 jaar ab. 262,40. Ik wil automatisch betalen en heb daardoor recht op het Leidsch Dagblad kado. naam: straat:i postcode:plaats telefoon:ivm bezorg kontrole bank of girorekening: U kunt deze bon opsturen naar het Leidsch Dagblad, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11