Alphense Boys een 'heel leuke ploeg' Neïis overleeft eerste ronde niet 798 Noordwijk en Quick Boys één helft op dreef '2.69 PAGINA 12 WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1987 Lofzang na deling met PAOK ALPHEN AAN DEN RIJN - De amateur tweedeklasser Alphense Boys heeft gisteravond een zeer verdienstelijke remise (2-2) behaald tegen de Griekse topploeg Paok Salo nika De Alphenaren werkten na rust een 0-1 achterstand weg, veroverden zelfs een voorsprong, maar misten uitein delijk de winst, die zij op grond van hun 'fris spelletje voetbal' (Libregts) misschien zelfs wel verdienden. Maar de door blessures (acht in to taal) gehandicapte ploeg van toe komstig (Nederlands) bondscoach Thijs Libregts bleef een dergelijke blamage de Grieken bespaard toen international Gergios Skartados acht minuten voor tijd alsnog de gelijkmaker binnenkopte. Toch was Libregts na afloop de eerste om Alphense Boys complimenten toe te strooien voor de geboden weerstand. "Zij verdienden dit re sultaat door hun positieve manier van voetbal. Hoewel we behoorlijk wat blessures hadden, valt er door mij op de uitslag niets af te dingen. Een heel leuke ploeg, dit Alphense Boys". Zijn collega Paul Bahlmann kon de lofuiting van Libregts over zijn formatie wel delen. "De eerste helft waren we nog te scheiterig, te veel onder de indruk van onze te genstander. Ik wist toen al dat we beter konden. Gelukkig kwam het er na rust uit. Toen liepen de com binaties beter, leden we minder balverlies en hadden we ook meer controle op de wedstrijd. Ik ben dan ook zeer tevreden met ons spel. Vooral de invallers hebben het uitstekend gedaan en pasten zich snel aan de entourage aan", vond de Alphenaar. Voor ruim twaalfhonderd toe schouwers opende de Alphense ploeg behoorlijk, maar al snel trok ken de Grieken het spel naar zich toe. Aanvankelijk onder aanvoe ring van Apostolos Papaioannou en later ook onder Skartados - de twee in actie komende internatio nals van Paok - werd de thuisploeg onder druk gezet. Papaioannou evenwel weigerde na een aantal kansen de score te openen, maar vond ook in doelman Arie Tolle naar en laatste man Frans Bahl mann, die zijn afscheidswedstrijd speelde, ook flinke hindernissen. Paok, dat vandaag na tien oefen wedstrijden in Nederland naar Toernooi Nieuw-Vennep De Alphense wilskracht huis is teruggekeerd, kwam indivi dueel wel tot aardige dingen, maar miste in de gewijzigde teamsamen stelling de stootkracht om Alphen se Boys z'n wil op te leggen. Pas toen de Alphenaren even met tien speelden - de onfortuinlijke Marco Parinussa met i ge broken juk- en kaakbeen naar de kant gegaan - sloeg Paok middels een doelpunt van Thomas Siggas toe: 0-1. Na de hervatting - de eerste helft kende weinig hoogtepunten - speelde Alphense Boys vrij van druk. Toen bleek de Alphense LEIDEN - De zaterdageersteklas sers Noordwijk en Quick Boys zet ten gisteravond hun oefenreeks voort tegen betaalde clubs. Beide ploegen hielden (tegen respectie velijk Haarlem en PEC Zwolle) één helft goed stand. Noordwijk ging na een 2-2 ruststand met 2-9 onder uit, terwijl Quick Boys na 1-1 bij de pauze met 1-4 verloor. De Noordwijkse treffers kwa men van Geert Jan Bakker en Ivan Hermans. In de twee helft haalde de profclub vernietigend uit. De van Fortuna Sittard overgekomen Wout Holverda deed zijn naam als goaltjesdief eer aan en scoorde op het veld aan de Duinwetering twee doelpunten. Het voorbeeld van de spits werd na de pauze nog zeven keer gevolgd door zijn ploeggeno ten, die het verschil tussen profs en amateurs in de tweede helft op het veld tot uiting lieten komen. Noordwijk deed er van alles aan, maar het elftal van trainer John Eelman werd in de defensie ge drukt en moest lijdzaam toezien hoe de score tot 2-9 werd opge voerd. Jeugdspeler Piet Bakker (3x), Atteveld (2x), Sitek en Leuske scoorden nog voor de ploeg van Dick Advocaat. In Katwijk had Leen van der Plas in de eerste helft nog wel een antwoord op het doelpunt van Pel- leboer, maar na de rust werd ook Quick Boys in de kraag gepakt en in de verdediging gedrukt. Kam- stra. Verschoor en Van Ankeren bezorgden PEC de simpele over winning (1-4). Bij' Quick Boys maakte Freek Rienks in de tweede helft zijn rentree in het eerste elf tal. Bij FC Lisse (zat.) blijft Leide- naar Henri van der Weijden pro ductief. Ook tegen derdeklasser Amstelveen (2-1 zege) nam hij bei de doelpunten voor zijn rekening. De overwinning had groter kun nen uitvallen, maar het vizier van Richard Mulder stond gisteravond niet op scherp. Roodenburg behaalde in Noord- wijkerhout een 0-2 overwinning op vierdeklasser WSB. Marcel van der Burg en de op het oude nest teruggekeerde Ronald Jansen maakten de Leidse doelpunten. SVLV speelde een aantrekkelij ke wedstrijd tegen het Delfse BEC. Rob Lamboo en Perry Berk deel den samen de produktie met ieder twee doelnunten. Afdelingsclub SJZ kwam al snel op een 0-3 achterstand tegen de nieuwe zaterdagderdeklasser Lei den. Ruud Boot (2x) en Fred Kan- bier waren de doelpuntenmakers. In de tweede helft maakten Sjaak de Boer en Michel Pieterse de sco re voor SJZ wat draaglijker (3-2). Oefenprogramma voor vana^ Alphen-CTO Nieuwkoop-Lugdunum RCL-Wilhelmus SJC-Teylingen Aalsmeer-Rijnsburgse Boys Blauw Zwart-Tonegido Katwijk-Noordwijk Voorschoten-LFC Foreholte-SMS Alkmania-UDO Meerburg-Bernardus ploeg behoorlijk goed tegen de Grieken, die pas eind september met hun competitie beginnen, op te kunnen. Paul Bahlmann: "Op dit moment kun je moeilijk zeggen dat Paok een Europese topploeg is. Ze wisten nauwelijks kansen te creëeren". Een goede balcirculatie en snelle tegenstoten leverde voor Alphense Boys wel goede kansen op. Op aangeven van Peter Taal man (ex-Rijnsburgse Boys) zorgde Pieter van Zoest (ex-Esto) binnen een kwartier koppend voor de ge lijkmaker. Negen minuten later stond Alphense Boys zelfs op voor sprong toen Taalman prima soleer de en Kees van Vliet het laatste tik je gaf: 2-1. Na de ultieme gelijkmaker van Skartados - en de morele overwin ning van Alphense Boys - blikte Li bregts toch tevreden over de stage van zijn ploeg in Nederland terug. "Vorig jaar verloren we ook veel. Dat was dit jaar niet anders. Aan de resultaten til ik niet zwaar. We zijn de hitte in Griekenland ontvlucht en hebben hier op prima gras kun nen spelen. Dat geeft aanpassings problemen en ook weer meer mo gelijkheden. Al met al ben ik tevre den over onze Holland-trip van twaalf dagen", aldus de man die vandaag op Schiphol zijn handte kening zette onder het contract van de KNVB. WIM VAN WANROOY NIEUW-VENNEP - Gisteren werd op het tennistoernooi van Nieuw- Vennep reeds één favoriet uitge schakeld. Katja Nelis, lijstaan- voerdster in het vrouwenenkel B2, slaagde er niet in om de eerste ron de te overleven. Verantwoordelijk daarvoor was de Voorschotense Li- selotte van der Bijl. In drie sets zorgde Van der Bijl voor de eerste grote verrassing van dit toernooi: 6-4, 4-6 en 6-2. Eerder werden de kansen van Nelis in het vrouwenenkel BI al de grond ingeboord. Marquerite Pati- wael legde in een sterke eerste set de basis voor de totaalzege (6-0, 6- 4). In het mannenenkel BI boekte Richard Oskam een moeizame overwinning op Olaf Beers. De speler van Tean ontsnapte in de tweede set door middel van een tie break ternauwernood aan een ne derlaag. Bij de stand 3-3 in de der de set forceerde Oskam een servi ce-doorbraak en trok met 6-3 de partij naar zich toe. Sinds gisteren weet de wed strijdleiding ook wie Eddie Bank is. De jonge Volendammer belette Leon Damen in BI een verdere doorgang: 6-3, 1-6, 6-2. Vervolgens ging in B2 ook Marcel Lolling on deruit tegen de vijftienjarige Bank. Lolling had even daarvoor nog overtuigend gewonnen van Brand (6-0, 6-0), maar Bank was voor de Leiderdorper een onneembaar ob stakel. Het jeugdige talent bewees over een zeer gevarieerd slagen pakket te beschikken en maakte daarbij weinig fouten. Lolling slaagde er niet in om één game te bemachtigen en werd dus met de zelfde cijfers verslagen als hij even daarvoor nog gewonnen had. De favorieten in het mannenen kel Cl moesten gisteren ook aan treden. Kees-Jan Schuilenburg kende weinig problemen met Mar co Stork (6-0, 6-3) en Eric Bakker plaatste zich door twee overwin ningen gelijk voor de kwartfinale. In de eerste wedstrijd maakte On- no Guinau het Bakker in de twee de set nog knap lastig: 6-2,7-5. Van de Wal bood minder tegenstand en Bakker stond slechts twee games af (6-1, 6-1). Katwijk In Katwijk vielen gisteren geen opmerkelijke resultaten te note ren. De geplaatsten in de C-catego- rie kwamen zelfs in het geheel niet in actie. Maarten Kallenberg en Bob van Overloop zorgden in het mannenenkel Cl voor een partij die even wisselvallig was als het weer van de afgelopen weken. „Dit heb ik nog nooit meege maakt", verzuchtte Kallenberg bij de stand 6-1 en 3-0 in zijn nadeel. De speler van Unicum bleef ver on der zijn normale niveau en produ ceerde vele fouten. De opmerking bleek tegelijkertijd het begin van een opleving in het spel van Kal lenberg. De vijfde game in de twee de spelreeks was van groot belang. Van Overloop had enkele moge lijkheden zijn voorsprong tot 4-1 uit te bouwen, maar moest toe staan dat Kallenberg zijn opslag behield en tot 3-2 terug kwam. De Unicummer was vervolgens niet meer te stuiten en besliste de wed strijd met 6-3 en 6-1 in zijn voor deel. In het vrouwenenkel D leek Nan nie Siemerink rechtstreeks op de eindzege af te stevenen. Tine Drau- lans had echter een hele set nodig om warm te draaien en kwam na de 6-0 nederlaag sterk terug. Met 6-2 en 6-4 trok Draulans uiteinde lijk aan het langste eind. Wim Se- keris maakte zijn plaatsing in het mannenenkel D vooralsnog waar. De als eerste geplaatste Sekeris won van Ouwehand met 6-2 en 6-1. JETSKE GOUDSMIT ko (VSO Timman (Ned) 1-0. Stand: 1. Chandler 6, 2. Van der Wiel 5 1 afg., 3. Goelko 5, 4. Timman 41 afg., 5. Tsjernin 4V£, 6. Zapata 1. Grootmeestergroep, zevende ronde: Hort (WD1) - Campora (Arg) 1-0, Dlugy (VSt) - Rodriguez (Cub) '/i-'/i, Murey (Isr) - Gavri- kov (Sov) 0-1, Cifuentes (Chi) - Farago (Hon) 1-0, Geiler (Sov) - Winants (Bel) afge broken (1-0), Douven (Ned) - Riemersma Belkhodja (Fra) afgebroken (1-0), Ligterink Boersma (Ned) 1 Stand: 1. Hort 6'/i, 2. Cifuentes, Gavrikov en Dlugy 5Vï>, 5. Campora, Murey, Rodri guez en Geiler 5, 9. Belkhodja, Carlier, Douven en Ligterink 4'/2,13. Gutman, Rie mersma, Winants en Farago 4, 17. Kuijf, Dam en Peelen 2Vz, 27. Beulen 2,28. Boers- Hoeveel kost shaslick in Schevenin Natuurlijk gelden deze aanbiedingen voor al onze winkels in het hele land. Shaslick, i ca ïoo g uvLDy Barbecueworst a qa 500 g VfttWO Kipbarbecuepakket kilo Grapefruit-, tomaten- of KÜ sinaasappelsap, pak 1 liter Exclusief voor AH. Nieuwe oogst: Extra viervruchtenjam, pot 450 gram Gemaakt van vier soorten vers geplukt fruit Uit de bedienlngs-afdeling: Boerenachterham, i rn gekookt 100g».> xmLX>V Douwe Egberts koffie, aroma rood, snelfiltermaling vacuüm verpakt CAE pak 500 gram 5£9 O/fO jGj Huiswijn, üsL! rood, wit of rosé, n nr ïl liter AOSO.yO Weense snijder, met sesamzaad, i nn heel 3.5^40 l.yü ZELF SCHEPPEN, EXTRA VOORDEUG Braadworst kilo i- 7.48 Hamlappen, gg kilo 1^98 6* Kipfilet, W TOo f SAPPIG ZOMERFRUIT Zoete blauwe druiven, kilo 2.50 Gemengde sla, i "7 c sü zak 200 gram L./D Sperziebonen, O CA 500 gram Z.JU Nectarines, mand ±1 kilo .3.95 7.95 2.501 Braziliaanse perssinaas appelen, Q QQ net±27: kilo 0.^70 Zomerbloemen, diverse soorten, keuze uit o.a. Ridderspoor ofCartamus, bos De artikelen in deze advertentiej(unt u in alle AH winkels kopen, behalve de artikelen waar kleine cijfertjes bij staan. Die artikelen kunt u alleen kopen In AH winkels waar één van die cijfers op de deur staat Reclameprijzen gelden van donderdag 13 t/m zaterdag 15 augustus a s.. Zolang de voorraad strekt Verkrijgbaar in winkels met een zelf- schep-afdeling. Uit de diepvries: doos 10 stuks 4.95 Zelfs in de vakantie letten we op de kleintjes.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12