5D T Nieuw-Vennep geeft Yeldt nieuwe kans Van der Wiel deelt met Goelko Britse bond eist uitleg van Clough Waterpoloërs voor dure reizen Boetes bij Utrecht SpooTTV Dagje 'Van Overloop' in Rijnsburg Johnson ook in koude snel NZH gaat deel fans vervoeren Even geduld alstublieft Chandler behoudt leiding in seliaakfestival Amsterdam Feyenoord werkt aan herstel veld Dubbelzege in Szirak DINSDAG 11 AUGUSTUS 1987 PAGINA 13 NIEUW-VENNEP - In Nieuw- Vennep wordt deze week het open tennistoernooi van de Haarlem mermeer gespeeld. Evenals voor gaande jaren is dit evenement zeer sterk bezet. Een bewijs daarvan is dat Michael van den Berg, die dit seizoen reeds diverse toernooien op zijn naam schreef, slechts als zesde geplaatst is. Eerste in het mannenenkel BI is Robert Veldt. Vorige week werd Veldt in Katwijk vroegtijdig uitge schakeld en hij krijgt nu de kans om zich te revancheren. Onno van Paridon was gisteren het eerste -slachtoffer van Veldt (6-4, 6-4). De nummer twee van de lijst, Michael Dijkstra, hoefde nog niet in actie te komen. Een tegenvaller was dat de als achtste geplaatste Jan-Willem Lugthart wegens een blessure ver stek moet laten gaan. In B2 voert Marco van Trigt het lijstje aan. Arthur Lutlage, Marco Visser en Ton Wulters worden geacht zijn belangrijkste concur renten te zijn. Het succes van Ter- voort in deze categorie was slechts van korte duur. Tegen Kropman boekte Tervoort nog een moeizame overwinning (6-1, 2-6, 7-6), maar te gen Schmidt kon hij het niet meer bolwerken: 6-3, 6-2 Prestatie In het vrouwenenkel BI zijn Su zanne Gadroen en Mirjam de Groot de geplande finalisten. Heieen van den Berg en Yvonne Nijenhuis zijn MALMO (DPA) - Zelfs onder ei genlijk te koude omstandigheden is de Canadees Ben Johnson in staat gebleken een toptijd op de 100 meter te lopen. Bij internatio nale atletiekwedstrijden in Malmö zegevierde de snelste spurter van het seizoen in 10,05 seconden. Bij de vrouwen zegevierde zijn landge note Angela Issajenko in 11,17. Het meeste applaus in Malmö was voor de Amerikaan Edwin Moses. De wereldrecordhouder op de 400 me ter horden won dit keer in de niet opzienbarende tijd van 48,36 se conden. Tot de achtste horde moest hij zijn landgenoot Andre Phillips naast zich dulden. respectievelijk als derde en vierde geplaatst. Madeion Verdegaal zorg de gisteren reeds voor een verras sing. Nummer acht van de lijst, Mi randa van Dijk, werd door de speelster van Hillegom met 6-0 en 6-4 geëlimineerd. Ook in B2 leverde Madeion Ver degaal een goede prestatie. Yvon ne Kroese slaagde er niet in om STRATTON MOUNTAIN (SID) - Het duurt nog enige we ken voordat de winnaar van het Grand Prix-tennistoernooi in Stratton Mountain bekend zal zijn. Nadat regen zondag de eindstrijd tussen de Amerikaan John McEnroe en de Tsjecho- slowaak Ivan Lendl bij de stand 7-6, 1-4 in het voordeel van McEnroe stopte, is het in de Amerikaanse stad niet meer droog geworden. De plannen het duel uit te spelen voor het begin van het toernooi van Montreal, vandaag, konden daardoor geen doorgang vin den. Omdat McEnroe heeft la ten weten geen genoegen te ne men met het delen van de pun ten en het prijzengeld, zal naar een nieuwe datum worden ge zocht. Waarschijnlijk wordt de partij in september uitge- .speeld, na de strijd om de open Amerikaanse titel op Flushing Meadow. meer dan één game te bemachti gen tegen Verdegaal (6-0, 6-1). Kat- ja Nelis en Bionda Zonderop zijn de nummers één en twee in dit on derdeel. In het mannenenkel Cl zet de tweestrijd tussen Kees-Jan Schui- lenburg en Eric Bakker zich voort. Vooral Schuilenburg is aan een sterk seizoen bezig en toonde zich reeds enkele malen de sterkste in de C-categorie. Marcel Wolfert en Ton Groen lijken de belangrijkste kanshebbers om Schuilenburg en Bakker in hun vervolgverhaal te dwarsbomen. Ook in het vrouwenenkel Cl lijkt één speelster dit seizoen te domi neren. Janine Jünger is aan een op merkelijke zegereeks bezig en voert in Nieuw-Vennep opnieuw de lijst aan. Nancy Machielse, An- nemarie Clay en Sandra Dijkstra staan respectievelijk als tweede, derde en vierde geplaatst. Rijnsburg In Rijnsburg wordt door tennis vereniging De Rijnkanters voor het tiende achtereenvolgende jaar het open toernooi georganiseerd. Dit lustrum heeft de wedstrijdlei ding aangegrepen om een aantal extra activiteiten te verzorgen. Vanaf morgenavond staat er iedere avond een B-partij op het program ma en voor zondag hoopt men de plaatselijke favoriet Jan Siemerink voor een demonstratie-wedstrijd te kunnen strikken. Het publiek wachtte echter het tennis van een hoger niveau niet af en vond reeds gisteren, gelokt door het mooie weer, de weg naar het park van De Rijnkanters. In het vrouwenenkel C zijn al twee kwart- Kees-Jan Schuijlenburg is vastbesloten het tennistoernooi van Nieuw- Vennep op zijn naam te schrijven. De Leiderdorpse tiener is als eerste geplaatst in het C-toernooi. 'foto Holvast) finalisten bekend. Corine Smit won in twee sets van J. Grimber gen sr.: 6-4, 6-2. Tilly van Overloop had meer moeite om zich van Mo nique Gij ben te ontdoen (1-6, 6-2, 6-3). Bob van Overloop volgde het goede voorbeeld van zijn moeder. In het mannenenkel C2 won Van Overloop met 5-7, 6-1 en 6-4 van Anjo Rost. In de volgende ronde ontmoet hij Eric Bolten, die Luc van Wijk met overtuigende cijfers versloeg: 6-2, 6-1. Vader Pierre maakte de zege reeks voor de familie Van Over loop compleet. Charlie Günthardt werd in het mannenenkel D met 6- 0 en 6-1 verslagen. Johan Draulans en Jan van Schooten zorgden voor de langste partij van de dag. Na twee en een half uur tennis kon Draulans als overwinnaar de baan verlaten (6-2, 6-7, 6-3). JETSKE GOUDSMIT LONDEN (Rtr) - De Engelse voet balbond heeft Brian Clough een verklaring gevraagd over opmer kingen van hem in een krantearti kel, waarbij Diego Maradona be trokken was. In een verhaal, gepubliceerd voor de wedstrijd van afgelopen zaterdag tussen een elftal van de league en een wereldselectie, stond de volgende tekst van de manager van Nottingham Forest; „Als ik Pe ter Shilton (Engelands doelverde- diger) was, zou ik de eerste kans grijpen om hem (Maradona) een knal voor zijn kop te geven. liet zou een aardige, zij het kleine, re vanche zijn voor wat Maradona in Mexico heeft gedaan". Clough herinnerde daarmee aan het incident in de kwart-finales van de strijd om het wereldkam pioenschap tussen Engeland en Argentinië. In een luchtduel met Shilton sloeg de Argentijn de bal in het doel, de Tunesische scheids rechter Ali Ben Naceur keurde de treffer goed en Engeland verloor van Argentinië. Na kennis genomen te hebben van de tekst, zei de secretaris van de strafcommissie van de FA, Eric Dinnie; „Wij hebben Brian Clough schriftelijk verzocht ons binnen ze ven dagen zijn verklaring te willen toesturen. Daarna zullen wij beslis sen of wij actie ondernemen." De strafcommissie van de FA heeft middenvelder Mick Kennedy van Portsmouth vorige week een boete van 5000 pond, ruim 16.000 gulden, opgelegd omdat hij de sport scha de had toegebracht in een door een dagblad gepubliceerd artikel. Maradona was zaterdag op Wem bley veruit de minst populaire spe ler. Iedere keer dat hij de bal raak te, werd hij door de toeschouwers uitgefloten en uitgejoeld. Marado na verweet na de wedstrijd een aantal journalisten domme dingen te hebben geschreven. Liverpool De Engelse voetbalbond heeft Liverpool verboden op 25 augus tus in Madrid een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Atletico te spelen. De FA nam zijn beslissing omdat een dag later stadgenoot en landskampioen Everton, ook in Madrid, tegen Real speelt. Ge vreesd wordt dat de beide suppor- tersgroepen op elkaar botsen in de Spaanse hoofdstad. De maatregel trof Liverpool, waarvan de supportersgroep ver antwoordelijk wordt gesteld voor het Heizeldrama van mei 1985, om dat het contract met Atletico de Madrid later werd afgesloten dan dat tussen Everton en Real Madrid. De FA benadrukte dat Liverpool wel toestemming zou krijgen voor een wedstrijd tegen Atletico op een later tijdstip. Schrijvers Piet Schrijvers, die een contract voor twee jaar getekend heeft bij eerste-divisieclub Wageningen, zal daarnaast de trainingen van de doelverdedigers bij FC Twente verzorgen. De oud-doelman van het Nederlands elftal zal zijn werk zaamheden bij Twente onmiddel lijk beginnen. AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse schaakfestival gaat een interessante slotfase tegemoet, waarin de moge lijkheid aanwezig is dat de beslissingen pas op de laatste speeldag vallen. Gisteren namen de grootmeesters in de kroongroep in de achtste ronde er hun gemak van. De kanshebbers schuwden risico's en stelden zich tevreden met remises. ZEIST (ANP) - Door een principe overeenkomst met de Noord-Zuid- Hollandse busmaatschappij heb ben competitieleider Huijbregts en penningmeester Hut van de KNVB in elk geval de risicodragende wed strijd Haarlem-Feyenoord van de eerste speeldag gered. Deze wed strijd gaat door. Supporters van Feyenoord worden rechtstreeks vervoerd van De Kuip naar het Haarlem-veld. De KNVB zocht naar alternatie ve vervoersmogelijkheden toen steeds meer competitie- en beker wedstrijden het predikaat 'ver hoogd risico' kregen. De Neder landse Spoorwegen kan per week- climax. Er kwam einde niet meer dan twee treinen het bord, voor supporters inzetten. Het ak koord met de NZH werd door Huij bregts een belangrijke stap voor waarts genoemd. Deze week wor den de nieuwe vervoersmogelijk heden besproken met de politie. Door die ontwikkeling onderging de stand aan de kop geen wijzi ging. Chandler behield de leiding met 5V2 uit acht, een vol punt voor Timman en Van der Wiel, die mor gen hun onderlinge afgebroken partij zullen vervolgen. In de reste rende twee ronden heeft Timman het zwaarste programma: zwart te gen Goelko, wit tegen Tsjernin. Chandler moet nog opboksen te gen Zapata en Goelko en Van der Wiel bindt de strij,d aan met Tsjer nin en Zapata. Het met enige spanning tege moet geziene duel tussen Tim man Chandler werd een heuse anti- siciliaan op het onerva ren oog vlot en geraffineerd ge combineerd werd. Onder het pu bliek ontstond zelfs enige opwin ding toen Timman met een fraaie combinatie een kwaliteit en de par tij leek te winnen. Maar beide spe- DEN HAAG (GPD) - De FINA heeft de Nederlandse kandidatuur voor het olympisch waterpolo-kwalificatietoernooi voor mannen- teams niet gehonoreerd. De waterpolocommissie van de wereld - zwembond wees de organisatie van het evenement afgelopen week einde toe aan Perth. Australië kreeg de voorkeur boven de andere twee gegadigden, Bulgarije en Nederland, „omdat", aldus KNZB- voorzitter Klaas van de Pol, „de accommodaties in dat land veruit het beste bleken te zijn". Mexico en Frankrijk behoorden aanvankelijk ook tot de kandidaten, maar trokken zich later om financiële redenen terug. Aan het kwalificatietoernooi, dat volgend jaar van 15 tot 22 mei wordt afgewerkt, zullen zestien landen deelnemen. De eerste vijf plaatsen geven recht op deelname aan de Olympische Spelen in Seoul. De olympische poule wordt verder gecompleteerd met de zes landen die vorig jaar op de WK in Madrid de topposities innamen, en het zevental van Zuid-Korea, dat als organiserend land automatisch is geplaatst. De deelname van het Nederlands team aan het olympisch kwalifi catietoernooi hangt af van de verrichtingen tijdens de Europese kam pioenschappen, die dit weekend in Straatsburg van start gaan. Het sterk verjongde team van coach Rob Schouten zal minimaal tweede moeten worden in de B-poule, om in ieder geval uitzicht te houden op Seoul. Een eventuele geslaagde missie van Oranje zou de toch al door financiële zorgen gekwelde KNZB niet best uitkomen. Zeker niet nu de waterpolodames volgend jaar voor de eerste FINA World Cup naar Nieuw-Zeeland af zullen reizen, een onderneming die al met al 90.000 gulden kost. Bovendien heeft zwembondscoach Bert Sitters bijna een vrije hand van het bondsbestuur van de KNZB gevraagd om zich met zijn selectie voor te bereiden op de Olympiade. Een van de plan nen die hij op tafel heeft gedeponeerd is een langdurig trainingskamp in China. „Desondanks", aldus KNZB-voorzitter Klaas van de Pol, „hoop ik dat het Nederlands herenteam zich tijdens de EK voor het olympisch kwalificatietoernooi plaatst. Het zou een slechte zaak zijn als een sportbond, ondanks grote financiële verplichtingen, het te genovergestelde zou wensen. Het sportieve element zal altijd voorop moeten staan". Iers bevonden zich op bekend ter rein en waren niet van de theorie afgeweken. Chandler maakte heel gemakkelijk remise (28 zetten) en gaf de nationale kampioen geen kans zich te revancheren voor de nederlaag in de eerste ronde. Vrienden Die gelegenheid gaf Van der Wiel zijn opponent Goelko ook niet. Goelko en Van der Wiel zijn dikke vrienden, sinds de Leidenaar het tijdens de schaakolympiade in Lu- zern opnam voor de in eigen land vastgehouden Rus en in het duel tegen de Sowjet-Unie in een T- shirt met het provocèrende 'Gulko' als opdruk verscheen. Na de hak- partij in de eerste helft volgde gis teren een rusttge Pirc, waarin Goelko met wit talmde met het slaan van de pion op d6. Hij kon de complicaties niet overzien en nam een afwachtende houding aan. Van der Wiel kreeg het initiatief en kwam door de ruil van een kwali teit voor een stuk met twee pion nen in het voordeel. De marge was echter niet voldoende voor het vol le punt. Na 45 zetten deelden beide grootmeesters het punt. Tsjernin bracht zijn score weer op vijftig procent. Hij liet zijn blun der van zondag tegen Chandler volgen door winst op Zapata. De Columbiaan wordt in Krasnapols- ky in de kroongroep misbruikt als schietschijf. Na enkele onfortuin lijke nederlagen heeft de Zuidame rikaan alle zelfvertrouwen verlo ren. Zijn tegenstanders kunnen rustig wachten tot hij in het vijfde of zesde uur de onherroepelijke fout maakt. Tsjernin bracht in de konings-indiër dat geduld op en won na 52 zetten. Opmars In de grootmeestergroep heeft Vlastimil Hort, de secondant van Timman in het komende kandida tentoernooi, de hoogste rating. In Krasnapolsky maakt de inmiddels tot Westduitser genaturaliseerde Tsjech zijn reputatie waar. Hij nam tegen Goelko nog steeds kanshebber voor de eindzege in het Amster- ROTTERDAM (GPD) - De di rectie van Stadion Feijenoord neemt maatregelen om de ge schonden grasmat van de Rot terdamse Kuip zoveel mogelijk te herstellen. Bij het popcon cert van Madonna wordt het veld, in tegenstelling tot voor gaande muziekbijeenkomsten, afgedekt. Stadion-directeur Frits de Kimpe heeft er ver trouwen in dat de voetballers van Feyenoord binnenkort weer op gras kunnen voetbal len. „Al zullen de heren er reke ning mee moeten houden dat het niet de grasmat van weleer wordt", waarschuwt De Kim pe. „De tijd is voorbij dat het gras bij wijze van spreken met een schaar werd bijgehouden. Nu er minder publiek naar het voetbal komt, moeten we toch andere dingen organiseren om de begroting sluitend te hou den. We hebben de inkomsten van popconcerten broodno dig". Volgens De Kimpe is het slechte weer de oorzaak van de slechte toestand van het veld, dat beter als moeras kan wor den gekwalificeerd. „We heb ben direct na het laatste pop concert ingezaaid. Maar door de voortdurende regenval en de lage temperaturen heeft het zaad zich niet tot gras kunnen ontwikkelen", oordeelt De Kimpe. De 'Kuipbeheerder' kreeg tij dens het Rotterdam-toernooi boze reacties van voetballers en trainer Rinus Israel van Feye noord te verwerken. „Ik kan me dat wel voorstellen, want ie dere speler speelt graag op een lekkere grasmat. Zelf vinden we het ook niet leuk zoals het veld er nu bij ligt. Zondag na een regenbuitje zag het er hele maal onheilspellend uit. Maar we werken hard aan het her stel". in de zevende ronde alleen de lei ding door met zwart de opmars van de jonge Chileen Cifuentes een halt toe te roepen. Zijn vindingrij ke slotcombinatie, in wederzijdse tijdnood, met dame-offer, waar door hij een onstuitbare vrijpion op de g-lijn creëerde, was van hoog niveau. Hort heeft 5V2 punt, een halfje meer dan zijn achtervolgers Campora, Dlugy en Murey. Rie- mersma viel terug door te verliezen van de Amerikaan Dlugy. Na 37 zetten viel zijn vlag, maar zijn stel ling was op dat moment al hope loos. Aan de terugval van Van der Sterren, die met 2Y2 uit 3 van start ging, kwam geen einde. Gisteren verloor hij met wit van de Cubaan se grootmeester Rodriguez, de in valler van de naar de kroongroep gepromoveerde Goelko. De grappigste overwinning kwam op naam van Rudy Douven, die met zwart Rini Kuijf verschalk te. Er kwam een Caro-Kann op het bord, waarin Kuijf geen oog had voor de valstrik van zijn opponent. In zijn argeloosheid ondernam wit een nutteloze actie op de konings vleugel (h4, h5). Toen zwart tot da den overging, was het veel te laat voor Kuijf. Met 12. Le6 luidde Dou ven zijn slotcombinatie in. Kuijf werd gedwongen met d5 te ant woorden, waarna de klapper Pxc3 het einde van alle witte illusies be tekende. SZIRAK (AFP) - Johann Hjartars son (IJsl) en de oud-wereldkam pioen bij de junioren Valeri Salov (Sow) hebben het interzonale schaaktoernooi van Szirak in Hon garije gewonnen. De IJslander speelde in de laatste ronde remise met Beljavski waardoor hij zeker was van plaatsing voor de eerste kandidatenronde, die in januari in Canada zal plaats vinden. De bezetting van de derde plaats uit het toernooi van Szirak vraagt om een verlenging. John Nunn (GBr) en Lajos Portisch (Hon) ein digden gelijk. Van de veertien spelers die in Ca nada zullen uitkomen, waren Tim man (Ned) en de Sowjet-schakers Vaganjan, Sokolov en Joesoepov al zeker van deelneming op grond van hun plaats in de halve finales van de vorige cyclus. In het inter zonale toernooi van Subotica ver wierven de Britten Speelman en Short en de Hongaar Sax hun „kaart" voor Canada. Het interzo nale (oernooi van Zagreb levert ook drie deelnemers en Canada mag als organiserend land de veer tiende schaker aanwijzen. De veer tien spelers komen uit in zeven duels, de winnaars plaatsen zich met de verliezer van Kasparov - Karpov voor de kwartfinales van de tweekampen. De grote verliezer van Szirak is de Joegoslaaf Ljubojevic, die de eerste helft van het toernooi sterk speelde, vervolgens twee keer ver loor en de topplaats kwijt raakte aan Beljavski, die de strijd tenslot te ook niet volhield. UTRECHT (GPD) - FC Utrecht mist zondag in Rotterdam tegen Sparta vier spelers bij de start van de competitie. Ton Pattinama en Henk Fraser hebben nog een schorsing staan uit de vorige com petitie, terwijl John van Loen en Ton de Kruijk deze week bericht uit Zeist kunnen verwachten naar aanleiding van respectievelijk een rode en een (derde) gele kaart in de vriendschappelijke wedstrijd van afgelopen zaterdag tegen Sampdo- Han Berger, de op het oude nest teruggekeerde trainer, heeft zich mateloos geërgerd aan het gedrag van met name Van Loen. De aan valler, die tegen de Italianen door scheidsrechter Martin Bannet uit het veld werd gestuurd wegens slaan naar een tegenstander, kan afgezien van een sanctie van de KNVB ook een boete van zijn club tegemoet zien. Afspraken Berger: „In de voorbereiding zijn er duidelijke afspraken gemaakt tussen de spelers en mij. In het verleden hebben er al te veel jon gens een onnodige schorsing opge lopen. Daarom heeft mij ook het gedrag van Pattinama en Fraser te gen Sampdoria zo gestoord. Die twee hadden nota bene een schor sing te goed en toch gedroegen ze zich zaterdag opnieuw onvolwas sen toen Johan de Koek een opso demieter kreeg. Pattinama kwam van veertig meter aanrennen, in plaats van de boel te sussen als aanvoerder stookte hij het vuurtje extra op, terwijl ik Fraser opeens om zich heen zag trappen. Ik ga de consequenties niet aan de grote klok hangen, dat is een interne zaak, maar ik zal ze wel onverkort ten uitvoer brengen. Ja, ze zullen het wel in hun portemonnee voe len". DINSDAG 14.50-17.10 BBC 1: Cricket: En- geland-Pakistan. 17.05-19.10 BBC 2: Cricket: En- geland-Pakistan (dag 5). 22 15-23.15 SKY: US College Football'87. Hall of Fame Bowl: The Boston College Eagles-The University of Georgia. 22.30-23.35 SCH: Super Sport. WOENSDAG 11.25-13.50 BBC 2: Cricket: The Natwest Bank Trophy, halve fi nales. 11.25-13.55 BBC 1: Cricket: The Natwest Bank Trophy, halve fi nales. 13.05-14.00 SKY: Athletics- Stockholm/Helsinki Grand Prix, hoogtepunten uit de Grand Prix atletiekwedstrijden in Stockholm 1985.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13