Ajax in één helft voorbij Torino SpoorptTV Feyenoord is n maatje te klein voor Roma: 0-1 Slaapverwekkend voetbal Porto en Kiev Luik onverdiend naast Mineiro Van Praag had grote waarde voor Ajax Lattek met FC Köln aan de kop Celtherapie Dressel fataal? Rijkaard zorgt voor de noodzakelijke stootkracht Nijdam plaatst zich voor WK achtervolging ZATERDAG 8 SPORT AMSTERDAM (GPD) - Jaap van Praag, de kleurrijkste en beroemdste Nederlandse club voorzitter aller tijden, is gister middag in het Academisch Me disch Centrum te Amsterdam overleden. Ajax' erevoorzitter raakte woensdag ernstig ge wond bij een verkeersongeval ter hoogte van Schiphol. Hij is 77 jaar geworden. „Een beminnelijke man, van ongelooflijke waarde voor Ajax", was de reactie van Barry Hulshof op het overlijden van zijn voormalig voorzitter. Van Praag ging inderdaad door het leven als Mister Ajax. In 1928 meldde hij zich aan als lid en hij bleef Ajax trouw tot aan zijn dood. In 1964 werd hij verkozen tot voorzitter, een functie die hij bekleedde tot 1978, toen Ton Harmsen het roer overnam. Op dat moment was Van Praag al tot erevoorzitter benoemd. Hij bleef actief in de voetballerij als sectiebestuurslid van de KN VB en als UEFA-waarnemer. Vanwege het overlijden van Jaap van Praag werd gister avond tijdens het Amsterdam 712-toernooi een minuut stilte in acht genomen voorafgaande aan het duel Ajax- Torino. Hulshof zei over zijn ex-voor- zitter, die met Ajax drie Europ acups en een Wereldcup ver overde: „Hij wist Ajax op ge weldige wijze te vertegenwooz- digen, waar hij ook kwam. Speeches, daar leefde hij naar toe. Hij had een goed gevoel voor humor en ik heb van hem nog nooit een saaie toespraak gehoord". Jaap van Praag stond bekend als iemand die het soms met de waarheid niet zo nauw nam. Het woord 'leugen' gebruikte de praeses zelf nooit. Wel gaf hij ooit toe „een enkele keer, in het belang van Ajax, eens te jok ken". „Want wanneer Ajax in het geding was, had Jaap van Praag daar alles voor over", be aamde ook Hulshof. Rinus Michels voelde zich gisteren nog niet in staat om te reageren op het overlijden van 'Mister Ajax' Jaap van Praag in de glorieperiode van zijn club, torsend met een Europa Cup. (archieffoto) de man die hem naar Ajax haal de en met wie hij de Amster damse club groot maakte. „Het is heel erg, ik moet het nog ver werken", was het enige dat Mi chels wenste los te laten. Van Praags opvolger. Ton Harmsen, was volgens Ajax-perschef Daan Schalm dermate van streek dat hij het Olympisch Stadion vlak voor het einde van Ajax-Torino verliet, teneinde niemand te hoeven spreken. „Hij is helemaal kapot", aldus Schalm. Barry Hulshof ten slotte over de man die lang het gezicht van Ajax was: „Bij de contractbe sprekingen heb ik hem leren kennen als een aimabel mens. Wanneer een speler het niet eens kon worden met penning meester Timman, fungeerde Van Praag vaak als een onder handelaar. Hij kon een ernstige contractbespreking soms een komisch kant in sturen, zodat beide partijen de relativiteit van alles konden inzien. Zijn overlijden is, ook al had hij niet meer de .leiding binnen de club, een groot verlies voor Ajax". De jonge garde zal zich Jaap van Praag waarschijnlijk herin neren als de nog fitte en levens lustige man die na de recente Europa-Cupoverwinning op Lokomotiv Leipzig in Athene rond middernacht de dansvloer betrad, genietend van het suc ces van zijn club. KEULEN (DPA/SID) - Udo Lattek, de voormalige succestrainer van Bayern München, is vrijdag met zijn nieuwe club FC Köln aan de leiding gekomen in de Bundesliga. De Keulse ploeg won voor 15.000 toeschouwers met 2-1 van FC Kai- serlautern. In het tweede vrijdag- avond-duel stelde Eintracht Frank furt teleur. VfL Bochum behaalde in het Frankfurter Waldstadion een minimale overwinning (1-0). ROTTERDAM (GPD) Feyenoord is van goede wil. Of dat alleen voldoende is het komende seizoen met Ajax en PSV om de nationa le titel te wedijveren, is twij felachtig. Bij de tiende edi tie van het Rotterdam-toer nooi werkte de Kuipclub zich negentig minuten lang in het zweet, reikte bij vla gen tot een aanvaardbaar ni veau, maar bleek voor een Europese topper als AS Ro ma (dat 25 miljoen gulden besteede aan aankopen) zich een maatje te klein (0- 1). Hoewel de organisatie een inge wikkelde formule heeft bedacht om het evenement tot de laatste wedstrijd toe spannend te houden, lijkt Feyenoord uitgeschakeld voor de eerste plaats. De winnaar krijgt in Rotterdam drie punten, bij een zorgde de première van FC Köln gelijkspel worden twee punten uit- eigen publiek een goed slot. gekeerd en bij verlies punt. Even daarvoor had aanvaller Kohr Voorts krijgt de scorende ploeg Kaiserlautern zijn tegenstan- een punt per ge- der Poulsen met een elleboogstoot scoord doelpunt met een het strafschopgebied tegen de grond gewerkt. Na overleg met de grensrechter besloot scheidsrech- drie. Door de resultaten in gisteravond (Atletico Mineiro i Standard Luik kwamen i ter Brückner tot de sanctie met deling overeen) bengelt Feyenoord verstrekkende gevolgen: een rode met éen punt onderaan terwijl het kaart voor Kohr en een strafschop overige drietal in bezit is van vier voor de thuisclub. punten. Kortom, het gewijzigde re glement was aan de Rotterdamse FC Köln was de betere ploeg, eredivisionist niet besteed, maar had moeite met het benutten Toch stak oefenmeester Rinus van kansen. Thomas Allofs, her stellend van een blessure, bracht zijn ploeg acht minuten voor de rust op voorsprong. Deze minimale marge bleek in het verdere verloop te klein tegen het counterende Kai serlautern. Kohr maakte in de 68e minuut gelijk, om de tegenstander daarna onbedoeld aan de overwin ning te helpen. De eerste thuiswedstrijd van Eintracht Frankfurl resulteerde in een nederlaag en een fluitconcert van de 20.000 supporters, die hun vrije avond wel beter hadden kun nen besteden. Uwe Leifeld, de be weeglijke aanvalsleider van Bo chum, zorgde in de 54e minuut voor een van de schaarse hoogte punten. Hij zag dat doelman Gun- delach verkeerd stond en verraste hem met een onverwacht schot. Lajos Detari, voor twee miljoen gulden naar Frankfurt gelokt, liet zelden een staaltje van zijn kwali teiten zien. Frankfurt-verdediger Rob Reekers, een van de twee Ne derlandse spelers in de Bundesli ga, kreeg de gele kaart. Israel de loftrompet. „De ploeg speelt in elk geval een stuk beter van vorig seizoen. Aan de fouten die vanavond zijn gemaakt, til ik niet al te zwaar. Tegen een klasse- ploeg als Roma weet je dat elke fout fataal kan zijn". Eén misstap van de verder goed georganiseerde Feyenoord-defensie, waarin inval ler Monkou Roma's aankoop Rudi Voller aan banden legde, had dan ook het enige doelpunt (Giannini) tot gevolg. „We hebben daarna van alles geprobeerd", nam Israel zijn ploeg in bescherming, „er is kei hard gewerkt, maar we waren on gelukkig in de afwerking". Feyenoord's nieuwe aanwinst Dave Mitchell kon de kleine 20.000 toeschouwers niet duidelijk ma ken of hij zich tot de nieuwe sco- ringsmachine kan ontwikkelen. De 25-jarige Australiër, die ruim vier ton heeft gekost, kreeg twee kan sen toebedeeld, maar faalde. „Dat komt omdat hij een flinke trai ningsachterstand heeft", wees Is rael als oorzaak aan. „Hij mag zich MAINZ/WEST-BERLIJN (ANP/ SID) - Westduitse artsen vermoe den dat de atlete Birgit Dressel is overleden aan een verkeerd ver lopen cel-therapie. Zes dagen na dat een medisch-juridische rap port over de dood van de 26-jari- ge meerkampster bevestigde, dat zij was behandeld met dierlijke celpreparaten, heeft het ministe rie van gezondheidszorg beslo ten het gebruik van deze midde len te verbieden. De fabrikant van het middel metamizol, dat de atlete voor de hevige pijn kreeg toegediend en dat mede tot haar dood zou heb ben geleid, is in beroep gegaan. Dressel, vierde op de zevenkamp tijdens de Europese titelstrijd in Stuttgart vorig jaar, overleed op 11 april in de Universiteitskli niek van Mainz. Een dag eerder was zij wegens rugklachten op genomen. Het „verbod" door het ministe rie van 235 celpreparaten wordt uitgevaardigd onder onder ver wijzing naar de „sterke aanwij zingen van een verhoogd levens- risico". De beslissing zou geen directe reactie op de zaak-Dres- sel zijn. „Door het verbod wordt de sportmedische begeleiding gedwongen een andere weg te kiezen", verklaarde de Westber- lijnse arts dr. Mobius, die al ja renlang heeft gestreden voor een verbod. „Deze celtherapie is zeer riskant." Zeventien dagen na Dressels dood besloot het ministerie het middel te verbieden. Mobius, die al jarenlang heeft gestreden voor een verbod. "Deze celtherapie is zeer riskant." Zeventien dagen na Dressels dood besloot het ministerie het middel te verbieden. AMSTERDAM (ANP) - Eén swingende helft van Ajax en twee doelpunten van de voor Italiaanse ogen solliciterende Frank Rijkaard hebben Ajax vrijdag langs het conditioneel zwakke Torino gebracht. De Europa-Cupwinnaar uit Am sterdam was vijf dagen voor de vooruitgeschoven competi tiestart bereid tot stevige inspanningen in de dertiende editie van het internationale Amsterdam-toernooi. Het zweet en de scherpte aan Ajax- kant, voor de dwingende ogen van het thuispubliek en de veeleisende coach Cruijff, was teveel voor het pas twee weken in training zijnde Torino. De Italianen kwamen slechts door een gelukkige start - een benutte strafschop van Polster in de zesde minuut - behoorlijk in de wedstrijd. Die tegenslag overwon Ajax vooral door de inbreng van de in een nieuwe rol fungerende Rijk aard. De 24-jarige international is ontheven van zijn dubbele taak als centrale middenvelder en corri- gende centrumverdediger. Die functie is nu voor Jan Wouters. Rijkaard heeft de rechterkant van het middenveld tot zijn beschik king gekregen. Technisch direc teur Cruijff wil meer stootkracht aan die kant. De schotloze Wouters kon daar in het vorige succesvolle seizoen niet voor zorgen. Rijkaard moet dat beter kunnen, vindt Cruijff. De gemiddeld best presterende Nederlandse voetballer van de vo rige competitie bewees dat ook te gen Torino, toen hij in de eerste helft redelijk veel vrijheid kreeg. De twee Amsterdamse treffers kwamen niet voor niets op zijn naam. Eerst maakte hij, in de 36e minuut, uit een strafschop, na een handsbal van de in het nauw ge brachte Rossi, de gelijkmaker. Op slag van rust schoot Rijkaard Ajax naar de winst na een doorloopbal van Wouters. In de tweede helft posteerden de Italianen een nieuwe bewaker op de van zijn gastoptreden bij AC Milan bekende Rijkaard, die in zijn actieradius vervolgens danig be perkt werd. Bovendien bleek hij gemist te worden in het hart van dè defensie, waarin Wouters en Spel- bos elkaar wel eens onwennig aan keken. Doelman Menzo corrigeer de echter met zijn in Italië voor on mogelijk gehouden uitloopacties. Voor Ajax was het duel tegen To rino, dat met een magere tweede helft eindigde, ook de eerste wed strijd voor eigen publiek zonder de naar Milaan vertrokken topscorer Van Basten. De nieuwe spitsen, de Ier Stapleton en de in Amsterdam- Oost teruggekeerde Meijer, moch ten het beiden één helft proberen. Stapleton werd bij het goede, door Sörensen geleide „omsingelings voetbal" van Ajax uit de eerste helft niet opgemerkt. Henny Meijer deed het in het tweede deel, als ge heel matiger van uitvoering, heel wat beter. Een promintere rol van de lang aan de kant gehouden kop- specialist John Bosman, de ge doodverfde opvolger van Van Bas- De voetballer van het jaar, Frank Rijkaa rd, brengt de stand op 2-1. De Turijnse doelman Lorieri is kansloos. ten. ligt echter als oplossing voor de hand. AJAX (NED) - TORINO (ITL) 2-1 (2-1), 6. Polster (strafschop) 0-1, 37. Rijkaard (strafschop) 1-1, 45. Rijkaard 2-1. Scheidsrechter: Wö- hrer (Oos). Toeschouwers: 35.000. Gele kaarten: Ferri en Polster (bei den Torino). Ajax: Menzo; Blind, Spelbos, Wouters en Silooy; Rijkaard, Win ter (Bosman) en Sörensen; Van 't Schip (Bergkamp). Stapleton (Meijer) en Witschge. Torino; Lorieri; Corradini. Fern. Fuser (Crippa) en Rossi; Cravero. Berggreen, Sabato en Comi; Gritti en Polster (Lentini). AMSTERDAM (ANP) - Internatio nale voetbaltoernooien zonder ech te hoofdprijzen leveren wedstrij den zonder karakter op. Met dezelf de instelling als wielerprofs, die na de Ronde van Frankrijk in de rond jes om de kerk hun geld komen op halen, werkten Europa-Cupwin- naar FC Porto en Europa's beste clubteam, Dinamo Kiev, vrijdag avond de openingswedstrijd van het Amsterdam 712-toernooi af. De wedstrijd was geen echt duel. Strijd ontbrak immers. De zeer ver velende vertoning, di'e zelfs geen enkel showelement kende, eindig de in het voordeel van Kiev, de toernooi winnaar van het 711-eve- nement. Een gelukkig doelpunt van de versleten ster Oleg Blochin was goed voor de 1-0, die slechts een schril fluitconcert van dertig duizend kijkers opleverde. Het tijdrekken in de slotfase le verde nog de grootste opwinding op. Porto kwam met een aanvallen de actie slechts één keer in de buurt van die gemoedstoestand. Dat was al in de derde minuut, toen de getructe Algerijn Madjer, de grote man van de Europa-Cupfina le voor landskampioenen in We nen. vrij voor Kiev-sluitpost Tsja- nov keihard de paal raakte. Daarna verdwaalden de Portugezen, voor ruim twee ton aangetrokken als publiekstrekkers van het 712-toer nooi. hoogstens in de richting van het doel van de ploeg uit de Oekraï ne, die niet aantoonde midden in de competitie te zijn. Porto is slechts zeer kort in training en was vooral in de tweede helft niet meer vooruit te branden. Kiev voetbalde alsof het in Am sterdam zomeravondweer was. De beruchte Russische aanvalsmachi- ne kende nauwelijks positiewisse lingen en miste vooral de inbreng van machinist Alexander Zavarov. De voetballer van het jaar in de Sovjetunie bleef geblesseerd aan de kant en vooral Igor Belanov, Eu ropa's beste speler van 1986, miste de passes en de steun van zijn teamgenoot in de punt van de aan val. Het flauwe gebeuren, waarin de spelers op de gladgeschoren gras mat voortdurend struikelden over de stroeve bal, werd kort na rust beslist door een Portugese verdedi- gingsfout. De bal werd in het straf schopgebied in de voeten gescho ven van routinier Blochin. Die aar zelde niet toen de Poolse nationale doelman Mlynarczyk zijn hok uit kwam en schoot de bal met een boog over de keeper. Arbiter Van Ettekoven had de hulp van zijn grensrechter nodig te constateren, dat de bal de lijn was gepasseerd. Andre ramde het leer via de lat nog uit het trefvlak van Porto, maar de ze inzet was tevergeefs. dus excuseren, maar eerlijk gezegd had hij bij die mogelijkheden wel wat attenter mogen reageren". Waar Mitchell dus onder de maat bleef, vielen Mario Been, de tot middenvelder getransformeerde Lars Elstrup en libero Van Herpen in positief opzicht op. Vooral in de eerste rondgang wierp Been zich op als spelmaker. Doorgaans toont de kleine Rotterdammer zijn goede wil tegen opponenten van formaat. Aangezien de Nederlandse compe titie geen deelnemers van het kali ber Roma telt, moet worden afge wacht of Been Feyenoord ook te gen pakweg Volendam op sleep touw kan nemen. Traditiegetrouw wilde Feye noord zich tegen Roma flitsend voor de massa presenteren. In de openingsminuten kon het elftal re delijk aan de hooggespannen ver wachtingen voldoen. Na tien minu ten had Regi Blinker de 1-0 op zijn schoen, maar van dichtbij knalde de linkerspits op goalie Tancredi. De donkere aanvaller van Feye noord speelde overigens opvallend agressief. Dat had waarschijnlijk te maken met de onderhandelingen die de stadionckub voert met de bij Paris Saint Germain in ongenade gevallen Pierre Vermeulen. De kans dat de Limburger, die al eer der bij Feyenoord acteerde, tot de selectie van Rinus Israel toetreedt, is vanwege Vermeulen's hoge sala riseisen uiterst klein. Midden in een periode dat Feye noord het zuinig spelende Roma in een wurgende greep had (Mitchell miste een kopkans) scoorde de for matie van nieuwkomer Rudi Vol ler. De Pool Boniek stelde in de 28ste minuut Gianni in staat de Ro meinse treffer te verzorgen. Daarna zette de thuisclub massaal de jacht in op de 1-1. Blinker, Mitchell en Hofman verprutsten evenwel de mogelijkheden en manoeuvreer den Feyenoord daarmee in een kansloze positie van het Rotter dam-toernooi. De gewijzigde reglementen ten spijt. FEYENOORD - AS ROMA 0-1 (0-1). 28. Giannini 0-1. Scheidsrech ter: Blankenstein. Toeschouwers. 25.000. Gele kaart: Oddi (AS Roma) Feyenoord; Hiele (De Jongh): Wijnstekers, Monkou, Van Herpen en Heus (Barendse); Molenaar (Roos), Been en Elstrup; Hofman. Mitchell en Blinker. AS Roma: Tancredi; Collovati, Od di, Signorini en Policano; Agostini. Manfredonia (Baroni), Boniek. Giannini en Conti; Voller. Stand: 1. AS Roma, Atletico Min eiro en Standard Luik 4 punten, 4. Feyenoord 2. ROTTERDAM (ANP) - Een jubile um is altijd een speciale gebeurte nis. Atletico Mineiro en Standard Luik slaagden er echter vrijdag niet in de tiende aflevering van het internationale voetbaltoernooi in Rotterdam enige glans te geven. In een slaapverwekkende wedstrijd kwamen de ploegen op 2-2 uit. De Braziliaanse ploeg had in ie der geval het excuus, dat het eerder deze week een slopend toernooi in Manchester afwerkte. In de Engel se stad legde de ploeg uit Belo Her- izonte met aantrekkelijk voetbal landskampioen PSV duidelijk (3-1) over de knie. In de finale verloor het met dezelfde cijfers van Man chester United. De Brazilianen wa ren in de openingswedstrijd in de Kuip nog niet hersteld van hun eer der geleverde inspanningen. Stan dard Luik kon daar echter niet van profiteren. De Belgische ploeg werd al in een vroeg stadium voor het evenement vastgelegd, maar gezien de verrichtingen van vrijdag had de ploeg beter thuis kunnen blijven. De club is geen schim meer van de ploeg, die enkele jaren geleden nog als topploeg door Europa trok. De zwartgeld-affaire in 1983 heeft de Luikenaren doen afzakken naar het niveau van een modale eredivi sieclub. Met financiële steun van de naar Amerika uitgeweken Joe goslaaf Miran Mandaric hoopt de Belgische subtopper het verloren terrein terug te winnen. Voorlopig nog zonder succes. Tegen het aan vallend ingestelde Atletico Mineiro speelde Standard in de eerste helft met een spits (Czerniatynski). De Brazilianen stoorden zich niet aan de angstige houding van de tegen stander en zochten op basis van hun individuele klasse negentig minuten lang de juiste weg naar het doel. Na achttien minuten had Minei ro voor het eerst succes. Verdedi ger Luizinho (met een maandsala ris van 7000 gulden de best betaal de speler van de ploeg) tikte de bal na een scrimmage voor het Belgi sche doel tegen het net. Tien minu ten later werd de voorsprong op kinderlijke wijze uit handen gege ven, toen de Standard-verdediger Luyckx vrij voor het doel van Joao opdook en scoorde. Beide ploegen brachten na rust verse krachten in het veld. Het ni veau werd er niet beter op. Een kwartier voor het einde leek Minei ro de winst naar zich toe te trekken via een doelpunt van Araujo, die te gen PSV ook al twee keer succes vol was. Een omhaal van Renquin leverde de Belgen vier minuten voor het slot de onverdiende gelijk maker op. Standard Luik: Malleux; Luycks, Rouyr, Hellers en Ren quin; Fernandez (M'Buyu), Nassen (Repcic) en Bojovic; Claudio (De- landere), Vandersmissen en Czer niatynski. Atletico Mineiro: L. Joao; Pedro Joao, Luizinho, Chiqiunho en Van- dinho; Roberto, Araujo en Lopes. Tita (Vander Luiz), Marquinhos (Paolo Joao) en Renato. Dinamo Kiev (Sov) - FC Porto (Por) 1-0 (0-0), 52. Blochin 1-0 Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 30.000. Gele kaar ten: Gorili (Kiev) en Magalhaes (Porto). Dinamo Kiev: Tsjanov; Demjanen- ko. Bal. Gorili en Smatovalenko; Jevtoesjenko (Jaremtsjoek), Bes- sonov, Rats en Jakovenko (Jese- jev); Belanov en Blochin. FC Porto: Mlynarczyk; Joao Pinto. Andre, Eurico en Inacio; Magal haes, Pacheco, Semedo en Sousa (Quim); Madjer en Placido (Bar ros). ALKMAAR (GPD) Jelle Nijdam heeft zich gisteravond op de Alk- maarse wielerbaan geplaatst voor deelname aan het wereldkam pioenschap achtervolging in We nen. De Brabander voldeed met een goede tijd van 6.01.84 aan de door de KNWU gestelde limiet van 6.10. Zijn Belgische tegenstander Jean-Luc Vandenbroucke kwam tot een gezien de matige omstan digheden eveneens redelijke 6.05.33. Nijdam, die dit jaar nog niet op de baan had gereden, gaat naar We nen om wereldkampioen te wor den. Maar niet met de instelling die hij zou hebben gehad als hij de pro loog van de Tour de France niet zou hebben gewonnen. „Dat was voor mij het hoogtepunt van het seizoen. Toch ga ik naar Wenen om kampioen te worden, een andere plek telt niet. Wie weet nog wie vo rig jaar derde was." Nijdam wil in zijn voorbereiding op het WK niet al te veel criteriums laten schieten. „Nu ik in de Tour heb gewonnen, verdien ik veel geld. En dat is ook belangrijk," al dus de nog net 23-jarige renner, die gisteravond niet uitsloot ooit nog eens een heel seizoen af te stem men op een toekomstig wereld kampioenschap achtervolging. Naast Nijdam maakt ook Bert Oosterbosch nog kans op WK-deèl- name. De oud-wereldkampioen rijdt dinsdag in Alkmaar waar schijnlijk tegen de amateur Mario van Baarle. Haalt Oosterbosch de limiet van 6.10, dan wordt zijn in schrijving definitief. Op de eindelijk weer eens sfeer volle Alkmaarse wielerbaan - ruim zevenhonderd toeschouwers - won Michel Legrand uit Huizen achter Joop Zijlaard de derny-wedstrijd voor de verrassend sterke Henk- Jan Buis (Enkhuizen) en Tommy Post (Oosterhout). In de klasse mentswedstrijd voor amateurs re vancheerde Ralph Moorman zich voor eerdere minder goede presta ties. Met Alkmaarder Johan Im- ming nam hij zelfs een ronde voor sprong en veroverde door veel meer punten de titel. Imming werd tweede, Bob Rijkenberg derde en Leo Peelen vierde. De amateurtitel stayers ging vol gens verwachting naar de Amster dammer Jan de Nijs achter gang maker Walrave. Het duo was op permachtig en won met drie ron den voorsprong op Ronald Rol (gangmaker Louis Suiker) en nog veel meer op Henk-Jan Buis, die achter gangmaker Cees Ruiter zijn tweede medaille veroverde. ZATERDAG 13.55-15.00 Did 3: Sport ïm Wes ten extra. Met het WK motor sport: Grote Prijs van Zweden voor 250cc motoren in Anders- torp. 14.35-15.35 SKY: NHL Ice Hoc key: met de wedstrijd Toronto- Montreal. 15.30-17.30 SCH; Super Sport. Met voetbal: jubileumwed strijd tussen Engeland en het Wereldelftal. 22.40-23.10 Ned 2: Studio Sport. Met aandacht voor Duits voet bal (Borussia Mo"nchen- Bayern Mu"nchen), de halve fi nales heren van het NK tennis, de training van de Grand Prix in Hongarije en de hockeywed strijd Westduitsland-Neder- land (onder voorbehoud). 22.45-23.00 BBC 1: Sport. ZONDAG 17.02-18.10 Did 2: Die Sport-Re portage: met beelden van de Grand Prix van Hongarije voor formule 1-wagens vanuit Boed apest. 19.00-19.55 Ned 2: Studio Sport: met aandacht voor de voetbal toernooien in Amsterdam en Rotterdam, het NK tennis, de Grand Prix in Hongarije, mo torsport (Zweden 500cc en zij span) en paardesport (Twente).

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13