Gevaarlijke kruising moet veiliger worden 'Sluiting Lindehoeve voor 99,9 procent zeker' Triathlon Oegstgeest: 230 deelnemers Advies over Wassenaarse Lange Kerkdam: Bestrating Zoeterwoudse Weipoort seweg uitgesteld Reconstructieplan voor Zoeterwoudse Rijndijk Toch kans op protest tegen busbaan Lintje voormoedig politieman' Bestuur Voorschotens jongerencentrum heeft spullen alvast maar gepakt VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1987 PAGINA 11 OEGSTGEEST - Voor de derde maal in suc cessie is de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk zondag 30 augustus decor van een mini-triathlon. Een evenement waarvoor tij dens de inschrijving in de stromende regen binnen het kwartier alle 275 deelnemersbewij- zen waren 'uitverkocht'. Deze derde triathlon gaat, evenals de vorige edities, over zeven fiets- en twee loopronden. Wel is er, omdat de publieke belangstelling zo groot is, gesleuteld aan het parcours. De deel nemers gaan de 30ste gebruikmaken van de nieuwe fiets/loopbrug om aan de andere kant van het Oegstgeester kanaal te komen. Andere veranderingen zijn de route naar de fietsronde en de verlenging daarvan. De organisatie, Buurtgroep Haaswijk, ver wacht dat rond de 230 van de 275 ingeschreve nen aan start komen. Uitbreiding van de fiets route maakt dit hogere aantal deelnemers - vo rig jaar waren het er 206 - mogelijk. Overigens is nog onzeker of het zwemonder- deel in het Oegstgeester kanaal kan worden af gewerkt. Het Hoogheemraadschap Rijnland zal metingen verrichten. Mocht de kwaliteit van het water niet goed genoeg zijn, dan wordt dit onderdeel in zwembad Poelmeer afgelegd. Eén uur is de starttijd van het zwemonder- deel. Daarna gaat het via de Alphons Diepenb- rocklaan richting fietsronde, die van de Kerck- wervelaan naar de Kleyn Proffytlaan voert. Het looponderdeel voert de deelnemers langs het kanaal en langs onder meer de Haarlemmer- trekvaart en de Haarlemmerstraatweg, het Groene Kerkje en de Willem Pijperlaan. Om de veiligheid van de deelnemers te waar borgen, wordt gedurende het fietsonderdeel zowel de President Kennedylaan (van de Abts- poelweg tot de Irislaan) als Haaswijk zelf voor autoverkeer afgesloten. De Kennedylaan is van één uur tot ongeveer kwart over drie afge sloten, terwijl de beide toegangswegen naar Haaswijk van ongeveer kwart over één tot kwart over drie voor autoverkeer onbereikbaar zijn. Fietsers en wandelaars kunnen de wijk wel in of uit. Om tijdens het fietsen zo weinig mogelijk kinderen langs de route te hebben, geeft kin dertheater Klapsigaar van half twee tot half drie een openluchtvoorstelling op het grasveld aan het Richard Holpad. De Leidse boeren- blaaskapel 'De Kluutschuppers' zorgt die mid dag voor de muzikale noot. Rond vijf uur vindt de trekking van de speci ale Sierra Leone-loterij plaats. Plaats van han deling is het grasveld langs de Jan Swee- lincklaan. Sierra Leone is het derde wereld land waarvoor de Oegstgeester gemeenschap zich al sinds jaar en dag inzet. De buurtgroep kon tot nu toe zo'n 17.000 gulden overmaken. Er worden dit keer 2000 loten vervaardigd. De prijsuitreiking van de triathlon zelf speelt zich eveneens op de Jan Sweelincklaan af, rond half zes. WASSENAAR - De Wassenaarse kruising Van Oldenbarneveltweg/Lange Kerkdam wordt het veiligst door de aanleg van een rotonde of een bajonet waarbij de route Van Ol- denbarneveldtweg/Lange Kerkdam een voorrangsroute wordt en de andere stromen op verschillende plaatsen aansluiten. Wanneer de gemeente de kosten zwaar laat wegen, kan eventueel ook gekozen worden voor een wat goedkopere wegversmalling. ZOETERWOUDE - Burge meester en wethouders van Zoe- terwoude willen met een herbe strating van de Weipoortseweg wachten totdat ze weten of de provincie Zuid-Holland de weg in de eerstkomende vier jaar gaat opknappen. Zoals bekend is de bestrating van de Weipoortseweg in slechte staat. De toestand wordt met de dag erger. Burgemeester en wet houders vinden het onverant woord om hiermee de komende winter in te gaan. Probleem is echter dat herstrating zo'n 115.000 gulden gaat kosten. Mocht de provincie de volledige reconstructie op het eerstvolgen de vierjarenplan zetten, dan zou die 115.000 gulden min of weggegooid geld zijn. De beslissing van de provincie wordt in de loop van september verwacht. Zo lang willen burge meester en wethouders nog wachten. Mocht de Weipoortse weg niet in het plan voorkomen, dan zal de gemeente de bestra ting alsnog vernieuwen. Zegt de provincie 'ja', dan wordt die 115.000 gulden gebruikt om klei ne gedeelten van de reconstruc tiewerkzaamheden uit te voeren. Bij de bewoners is voldoende be grip voor deze redenering, zo bleek gisteravond tijdens de be handeling van het punt in de raadscommissie openbare wer ken. Dit concludeert adviesbureau Van Roon in een 53 kantjes tellende no ta over de kruising, waar de laatste zes jaar 125 ongelukken zijn ge beurd, waarvan 19 met letsel. Grootste probleem bij de gelijk waardige kruising, die druk ge bruikt wordt door Wassenaarders, sluipers en toeristen, is dat ze over- komt als een voorrangsweg. 'De route Prinsen weg-Van Oldenbar- neveltweg heeft met vijf rijstroken en een brede middenberm de allu re van een voorrangsweg', aldus de onderzoekers. Het grote aantal ongevallen met letsel v/ijst volgens de onderzoe kers op hoge snelheden bij de bot sing, vermoedelijk van verkeer op de Prinsenweg-Van Oldenbarne- veltweg. Daarnaast constateren zij dat sommige fietsers, om omijden te voorkomen, de oversteekplaat sen niet of in verkeerde richting ge bruiken. Van de vier fietsongeval- len met letsel is er de laatste drie jaar slechts een op een fietsover- steekplaats gebeurd. Volgens de mannen van Van Roon kan de kruising veiliger wor den gemaakt door de kruising ge lijkwaardiger te maken en de voor rang voor alle verkeersdeelnemers samenhangend te regelen. Voor fietsers is het belangrijk dat de oversteken kort zijn, ze niet lang hoeven te wachten en zij geen om wegen hoeven te maken. Daar naast zou het mooi zijn wanneer de sluiproute via de Prinsenweg wat onaantrekkelijker wordt gemaakt en de vele gebruikers van de route Van Oldenbarnevelt-Lange Kerk dam (rijksweg-dorp-strand) min der oponthoud krijgen. Volgens de onderzoekers is het dan ook uitge sloten dat de Prinsenweg/Van 01- denbarnevelt voorrang krijgen. Ze willen de brede, doorgaande route juist smaller maken. Volgens de verkeersdeskundi- gen zijn er vijf varianten. Het krui- singsvlak kan kleiner worden ge maakt, er kan een rotonde komen, ze denken aan twee soorten bajo netten en de aanleg van verkeers lichten. In de eerste variant wordt de kruising zo breed als voor vrachtwagen nodig is, krijgt de Prinsensweg twee maal een rij- ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude heeft een reconstruc tieplan ontworpen om een einde te maken aan het 'illegale verkeer' vanaf het industrieterrein richting Rijndijk. Vanaf het industrieter rein 'De Grote Polder' rijden veel auto's in de verboden rijrichting via de verkeerssluis de Oranjelaan in. De vreemde situatie doet zich voor dat fietsers en auto's die de sluis in de toegestane richting wil len passeren, vaak moeten wach ten op één of meer overtreders. Een ander gevolg van deze situa tie is dat de schoolroute onveilig wordt. Kinderen die naar school gaan, dienen juist bij deze versmal ling over te steken en rekenen nor maal gesproken op verkeer van slechts één kant. Daarbij komt dat veel autorijdende ouders hun kin deren op de Laan van Meerburg la ten uitstappen. De kinderen ren nen dan de laan over, met alle ge volgen van dien. Het reconstructieplan voorziet in een versmalling tot 2.15 meter van de rijweg op het industrieterrein, vanaf het kruispunt met de Ener gieweg. Naast deze weg komen aan beide zijden vrijliggende fietspa den die doorlopen tot de Oranje laan. Deze fiétspaden worden door hoge tegels gescheiden van de rij baan. Ter hoogte van de oversteek plaats voor voetgangers komen drempels in de rijweg. Op de Laan van Meerburg komt, vanaf de scholen tot de oversteek plaats, een twee meter breed wan delpad. Dit pad wordt door een brede strook met dicht struikge was gescheiden van de rijbaan. Om te voorkomen dat kinderen zich door de struiken gaan wringen, wordt tussen de struiken een hek werk geplaatst. Met deze oplossing, die mede na inspraak door de bewoners is ge vonden, hoopt men .te bereiken dat er geen verkeer meer vanaf het in dustrieterrein de Oranjelaan op rijdt. Daarnaast wordt de school route een stuk veiliger, zo ver wacht de gemeente. Met deze fase van de reconstruc tie van de Oranjelaan zal in septem ber een begin worden gemaakt. Wanneer met de uitvoering van de verdere plannen voor de Oranje laan - onder meer het verbeteren van het kruispunt met de Hoge Rijndijk - wordt begonnen, is nog niet zeker. Een en ander hangt sa men met de besprekingen die met Rijkswaterstaat gevoerd moeten worden. strook en komt er een afremmende bocht vlak voor de kruising. De Van Oldenbarne velt weg blijft twee rijstroken houden, terwijl zebra's voor voetgangers uit den boze zijn. De rotonde lijkt de onderzoekers de meest ideale oplossing, vooral wanneer middencirkel iets hoger wordt en het aankomende verkeer voorrang moet verlenen aan het verkeer dat zich al op de rotonde bevindt. Rond de autobanen willen ze een aparte, goed aangegeven, strook voor fietsers. Dat zou veili ger zijn en fietsers laten meeprofi teren van de voorrangsregeling. De twee bajonet-oplossingen bieden de grootste veranderingen. Bij bajonet een wordt het verkeer uit de dorpse kant van de Lange Kerkdam afgebogen naar de Hof- laan en wordt het daar aangesloten op de Prinsenweg. De huidige krui sing wordt dan dus een driesprong. Bij bajonet twee blijft het verkeer uit het centrum direct aangesloten op Prinsenweg/Van Oldenbarne veltweg/Lange Kerkdam. In beide varianten staat de ver binding Lange Kerkdam/Van 01- denbarneveltweg centraal en moe ten gebruikers van de andere we gen op het een of andere moment voorrang verlenen aan de snelle en langzame gebruikers van deze hoofdroute. Voor voetgangers komt er over de Prinsenweg een ze brapad, fietser krijgen op de Lange Kerkdam een middensteunpunt. Voor de laatste oplossing, met verkeerslichten, moeten alle toe voerwegen twee rijbanen krijgen, dient de Van Oldenbarneveltweg een aparte busbaan te krijgen en kunnen de fietsoversteekplaatsen zo breed worden dat ze in beide richtingen te gebruiken zijn. Deze maand bespreken raadsle den de nota. WASSENAAR De Wassenaarse politieman W. Smeeman (59) heeft vanmorgen uit handen van burge meester P.H. Schoute de eremedail le in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opgespeld ge kregen. Het 'lintje' komt op de dag dat hij precies veertig jaar in over heidsdienst is. Daarvan bracht Smeeman er 37 door bij het Wasse naarse politiekorps. Gedurende die jaren heeft hij, aldus de vermelding bij de koninklijke onderscheiding, "bijzondere moed en plichtsbe trachting getoond". Dat deed Smee man onder meer tijdens de bezet ting van de in Wassenaar gevestig de Indonedische ambassade, in au gustus 1970. Hij stond erbij toen een collega op de oprijlaan werd neer geschoten. De Molukkers die de am bassade bezet hielden gaven geen toestemming om het lichaam weg te halen. Smeeman ging toch de oprij laan op en waagde daarbij zijn le- Ook zou Smeeman al die jaren een gevreesd figuur zijn geweest onder stropers en jagers die zich in het Wassenaars duingebied ophou den. De onderscheiden politieman heeft zijn,meeste dienstjaren name lijk doorgebracht op de afdeling bijzondere wetten. Als geen ander weet hij de weg op het gebied van de jacht(vergunningen) en van wa pens. Zelf is hij overigens ook een verwoed jager. Na zijn militaire tijd bij de mari niers trad Smeeman in januari 1950 in dienst bij het Wassenaars politiekorps. Aanvankelijk achter eenvolgens als adspirant en agent, vanaf 1974 in de functie van briga dier en sinds juni 1979 heeft hij de aanspreektitel adjudant. Smeeman is een 'bekende' in en buiten het korps omdat hij bijvoor beeld jarenlang jachtopleidingen verzorgde. Ook begeleidde hij de VOORSCHOTEN - De bewoners van de Voorschotense Veurseweg die bezwaar hebben tegen de aan leg van het laatste stukje busbaan, tussen Gouden Leeuw en Karei Doormanlaan, kunnen toch nog of ficieel protesteren. Een dag nadat wethouder J. Visser meldde dat de mensen driejaar te laat zijn, laat hij weten dat het plan eind volgende maand ter visie wordt gelegd. Vóór de ter visie legging worden verschillende raadscommissies ge hoord en kunnen bewoners uitge breid inspreken. Na de ter visie legging komt er een officiële hoor zitting en krijgen tegenstanders enige weken de tijd met om met een bezwaarschrfit te komen. Vol gens de verkeerswethouder doet de gemeente bij dit alles in "een zo groot mogelijke openheid" en kon digt zij de verschillende inspraak- momenten duidelijk aan. De inspraak is noodzakelijk om dat de inrichting van de Veurse weg deel uitmaakt van het bestem mingsplan Starrenburg, Voorscho tens laatste nieuwbouwwijk. B en W was dit ontschoten, maar de chef ruimtelijke ordening merkte na zijn terugkeer direct op dat in 1984 alleen de verkeerstechnische as pecten van het stukje busbaan zijn afgehandeld. De ruimtelijke orde ning-procedure moet nog worden doorlopen. "Als alles meezit kunnen de werkzaamheden nog voor het eind van het jaar worden gestart", merkt Visser op. Tegenover de Gouden Leeuw wordt de weg over een lengte van 100 meter drie me ter breder, bij de Karei Doorman laan komt er aan de oostzijde 1,5 meter bij om de bus uit Den Haag vrij baan te geven. Voor deze aan passingen moeten acht bomen en acht parkeerplaatsen wijken. Zo zien de plannen er tenminste uit. Burgemeester Schoute speldt politieman Smeeman de koninklijke onderscheiding op. Haagse vrijwilligers die in het duingebied opereren. De schietop- leiding van agenten i in zijn handen. Toen in 1969 de nieuwe drank- en horecawet werd ingevoerd, gaf Smeeman alle Wassenaarse horeca- exploitanten daar tekst en uitleg over. Hij was trouwens ook op dat gebied altijd een vraagbaak en ad viseur voor burgemeester en wet houders, alsmede voor de gemeente raad. Veel stof deed de door Smeeman aangezwengelde inbeslagname van een roulettetafel in een Wasse naarse horecagelegenheid opwaai en. Gezien in het licht van die tijd - 20, 25 jaar geleden - was dat een ge ruchtmakende zaak. De Wasseiiaarder blijft nog een paar maanden actief bij de politie. In december hoopt hij met functio neel leeftijdsontslag te gaan. Juwelen weg VOORSCHOTEN - Bij thuis komst van hun vakantie merk ten bewoners van een huis aan de Voorschotense Grieglaan gisteren dat inbrekers in de tus sentijd hun slag hebben gesla gen. Vermist wordt een kistje met juwelen en een hoeveel heid buitenlands geld. De tota le waarde van het gestolene is onbekend. Warmonders aangehouden wegens mishandeling WARMOND - De politie heeft gisteren twee inwoners van Warmond aangehouden die het afgelopen weekeinde een 58-ja- rige plaatsgenoot hebben mis handeld. De daders, 17 en 20 jaar oud, waren door het slacht offer herkend. De Warmonder liep bij de mishandeling vier gebroken ribben en een aantal inwendige kneuzingen op. Hij kon dan ook niet direct door de politie wor den gehoord. De mishandeling was volgens een woordvoerder van de Warmondse politie een wraakactie. Bestuurslid Hulscher: 'Lindehoe ve heeft geen eerlijke kans gekre gen..' (foto Wim Dijkman) VOORSCHOTEN - De boerderij achter de Voorschotense sporthal, bekend als jongerencentrum De Lindehoeve, doet het sinds kort zonder geluidsapparatuur. Stich tingsbestuur, medewerkers en be zoekers hebben de spullen opge pakt en bij een verhuisbedrijf op geslagen nadat burgemeester en wethouders per brief meldden dat zij de subsidie aan de stichting vanaf 1 september willen stopzet ten en de huur van het gebouw per die datum afloopt. Weliswaar moet eerst de ge meenteraad zich op 27 augustus nog over die stopzetting uitspre ken, maar in een persoonlijk ge sprek heeft wethouder L. Marselis laten weten dat het voor 99,9 pro cent zeker is dat de politici dat zul len doen. "Vandaar dat we nu al vast onze spullen hebben gepakt. Straks kan het te laat zijn", aldus bestuurslid mevrouw J.B.M. Hul scher. Verschillende politici erkennen dat er tijdens een raadscommissie- vergadering van begin juli een ten dens was naar een nieuwe opzet. Echte afspraken hebben de raads leden toen niet gemaakt en de vraag rijst of de brief wel zo geluk kig is. Het open jongerenwerk ligt van nu af aan stil en valt niet zo makkelijk op te starten, in welke vorm dan ook. "Je kunt gerust stel len dat de jeugd van Voorschoten het komende half jaar nergens te recht kan", stelt mevrouw Hul scher. "En ik vraag me af hoe het daarna gaat". Geen kans Het voormalige WD-raadslid vindt dat "heel erg treurig" en stelt dat De Lindehoeve geen eerlijke kans heeft gekregen. Toen de stichting eind vorig jaar (een ge korte) subsidie tot september kreeg, beloofde de wethouder re gelmatige tussenstanden, een diep gravende evaluatie en een bespre king van het beleidsplan van de Lindehoeve. Het beleidsplan wacht nog steeds op behandeling, de tussenstanden waren vooral fi nancieel van aard en de evaluatie kwam juni al uit. Volgens Hulscher is het werkje "vooral geënt op de periode vóór het laatste half jaar": "Het laatste half jaar ging het juist erg goed, hebben we zelfs 10.000 gulden overgehouden van de subsidie". De stichting bereikte dit door de zaak bedrijfsmatig aan te pakken en vrij veel bezoekers te trekken. Volgens het bestuurslid liepen de jongerencafé's goed, waren de zon dagmiddagdisco's vrij vol en er wa ren er zoals vanouds weer evene menten waar meer dan 600 mensen op afkwamen. Ook kleinschalige activiteiten werden weer begon nen, zoals een moestuin, donkere kamer en zeefdruk. "Natuurlijk, er moet nog meer veranderen", zegt de bestuurs- vrouwe. "We moeten een modern, aangepast centrum hebben, een professioneel opgezette begelei ding en noem maar op. Maar je moet ons wel een kans geven. Hier in Voorschoten is alles best, als het maar geen geld kost. Het is bezuinigen, bezuinigen, bezuini gen. Tot op zekere hoogte heb ik daar best begrip voor, het hoeft al leen niet zó. Hier wordt particulier initiatief de nek omgedraaid omdat de gemeente, als subsidiegever, een grotere vinger in de pap wil. Dat gebeurt bij de bibliotheek toch ook niet". Beroepskracht Wethouder Marselis weigert via de krant met mevrouw Hulscher te discussiëren. Hij voert aan dat de kwestie "al lange tijd loopt" en de gemeente eind vorig jaar een com missie heeft ingesteld die het hele jeugd- en jongerenwerk onder de loep neemt. Volgens de werkgroep heeft de Lindehoeve in de huidige opzet weinig kans: het imago is slecht en de huisvesting gebrek kig. Volgens de werkgroep ligt Voorschoten bovendien te dicht bij steden en uitgaanscentra om een volledig jongerencentrum te hebben. De jongeren zouden een onderkomen moeten delen. De wethouder onderschrijft de conclusies en geeft toe dat B en W in hun advies zijn afgegaan op het rapport en de instemmende reac ties van politieke partijen. Volgens hem leverde het centrum "onvol doende rendement op" en kan de nieuwe projectgroep, die in juli is ingesteld, de Lindehoeve-anno nu links laten liggen bij haar aanbeve lingen over het jeugd- en jongeren werk. Wat dit betekent voor de enig overgebleven beroepskracht, wil de wethouder niet via de krant pu bliek maken. "Het is altijd wat ver velend praten over personen", zegt hij op een moment dat de staf- kracht ziek thuis ligt. Mevrouw Hulscher geeft een wat harder beeld. Volgens haar wil de ge meente de huidige beroepskracht kwijt en heeft ze zelfs al contact op genomen met zijn bedrijfsvereni ging, "achter onze ruggen om". Ze erkent dat de stafkracht ja renlang anders heeft geopereerd dan hij in de toekomst zou moeten draaien. Het ligt niet aan hem, maar aan de veranderende omstan digheden. Tien jaar geleden sprak niemand immers over een impres- sario-, management- en fascilitaire rol. Bovendien was er altijd geld genoeg voor een hele staf staf krachten. De laatste jaren werd dat snel minder, vanaf december moest het centrum alle uitgaven verantwoorden en nu lijkt er niets meer over. De vakantie-activiteiten worden nog wel afgedraaid in het gebouw en als jongeren langs willen ko men, kan dat. Een muziekje kun nen ze wel vergeten, een doortim merd activiteitenpakket al even zeer. "We staan als raad dus in feite voor een voldongen feit", zegt PvdA/PPR-fractievoorzitter me vrouw M. Breunesse. "Men staat in feite klaar om opgeheven te wor den". VRIJDAG 7 AUGUSTUS Katwijk concert van Sophie Veroni- que Choplin op het Van den Heuvelorgel van de Nieuwe Kerk, Voorstraat, aanvang 20.15 uur. jokeren en klaverjassen, De Mijlpaal, Stqdhoudersdrecf, aanvang 20.00 uur. bingo bij wv Koestal/Ove duin in het Trefpunt, aanvang 20.00 uur. klaverjassen bij wv Hoor- nes/Rijnsoever, aanvang 20.00 Leiden disco lesbiese Langegracht 65, van 21.00 t 02.00 uur. Noordwijk open café- avond, keet, Bronckhorststraat 27a, ingang naast brandweergara ge, van 21.30 tot 01.00 uur. Warmond boegspriet lopen en schots- je springen, brug naar Kou- Zocterwoude zomerdrive Leiderdorpse Bridgeclub, Eendenkooi, Kooikerspad, 20.00 uur, opge ven tot 19.50 uur aan de zaal. fietstocht van ongeveer 25 km. onder het motto 'fietsen voor Buritu', start vanuit buurthuis 'De Weipoort', Wei poortseweg 92a, 19.00 uur. IJsseltocht, fiets- toertocht over 40-70-140-210 km. Start: 40 km. tot 2.00 uur; 70 km. tussen 7.00 en 14.00 uur; 140 km. tussen 7.00 en 10.00 uur; 210 km. tussen 7.00 Katwijk bloemencorso, vertrek 14.00 uur vanaf Groentevei ling Sandtlaan, avondroute, vertrek 21.00 uur vanaf Parklaan. stoomtreinritten door dui nen, vertrek ieder heel uur, Badcentrum, 14.00 finales opi nooi, Tennispark Duinlust, Sportlaan, van 10.00 tot 21.00 vuurwerk. Boulevard te genover de Oude Kerk, aan vang: 22.30 uur. hengelwedstrijd, park bij de Noordwijkerweg, van 15.00 tot 18 00 uur. open Huis bij Hoornes- Rijns. ivang: 11.00 barbeque en dansavond, Hoornes/Rijnsoever, aan vang: 20.00 uur. zeskamp op het strand bij Paviljoen Zee en Zon, aan vang: 14.00 uur. Nieuwkoop vakantiespelen, straatteke nen. Reghthvusplein 10.00 - 12.00 uur. kinderbingo. Open Huis 14.00-16.00 i Open Huis aan de Elleboogvaart, aanvang: 20.00 irden van de Vuurto ren. van 14 00 tot 16.00 t straatbasketball-t Vuurtorenplein, aanvang: 13.00 uur. int. Badgasten Tafeltennis toernooi, Nieuwe Zeeweg 73, aanvang: 15.00 uur. verenigingszeilwedstrijden om de 'Hogewoning Cup'. r de Boulevards, aanvang: Oegstgeest finish rolstoelmarathon, Lange Voort, criterium vanaf Warmond fotopuzzeltocht te water, park Groot Leerust, om 11.00 uur, inschrijving bij hotel De Zon of de WV. draaiorgelmuziek, de hele dag, Dorpsstraat.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11