'VS hebben principes verraden' Pelgrims stoottroepen van Chomeini Irangate blijft een raadsel Haïti onrustig na moord op politicus Militairen Suriname willen eind aan samenwerking met politiek Militante Tamil-leider belooft wapenoverdracht 'De Jonge is bijenkoningin' Ierse jeugd denkt aan emigreren Saoedi-Arabië wilde rust kopen met wapens voor Iran DINSDAG 4 AUGUSTUS 1987 PAGINA 5 Kritiek Irangate-commissievoorzitter Innouye WASHINGTON - Naarmate de hoorzittingen in de Iran-Contra Af faire vorderden en de dossiers dik ker werden, zijn ook het aantal te genstrijdigheden tussen de verkla ringen van kolonel Oliver North en de onthullingen van de andere sleutelfiguren in het schandaal ge- landse zaken George Shultz groeid. North heeft een andere le- zijn bezigheden vond sterk te zing gegeven dan de twee nationa le veiligheidsadviseurs McFarlane en Poindexter die hij aanvankelijk zo trouw diende, en ook zijn mede delingen over de overleden CIA-di- recteur William Casey verschillen van andere verklaringen. door Larry Margasak/AP De kolonel blijkt een heel ander >en krijgen." beeld te hebben overgehouden van Ten een onderhoud met president Rea gan dan zijn medewerker Robert Earl. En hoewel North zijn grote schillen van de mening die de be windsman zelf naar voren heeft ge bracht. Ook de verschillende commissie leden weten niet goed wat ze met de verklaringen van de kolonel moeten beginnen. Afgevaardige Henry Hyde zei te menen dat North wellicht is 'meegesleept door zijn overtuigingen', maar niet bewust heeft gelogen. De Republi kein Broomfield zei:"Ik weet niet het hele verhaal te horen zul- verschillende cruciale aspecten van Norths cu rieuze plan om de Iraniërs af te zet- de winst door te geven WASHINGTON - Met scherpe veroordelingen aan het voorliefde voor de Contra's "deelde de Contra's bestaan inmiddels le- adres van president Reagan en diens naaste medewerkers met onderminister van buitenland- zingen die krachtigmet elkaar hebben de leiders van de congrescommissie voor Irangate se zaken Elliott Abrams, zijn beide gisteren een punt gezet achter het openbare gedeelte van waTAbrams prides''wilt "4?'de het onderzoek. De slotverklaringen volgden op het laatste plannen voor de steun aan de re gedeelte van het verhoor van minister Weinberger (defen- bellen. Tenslotte blijkt ook Norths sie), die als laatste getuige optrad. De commissie zal de 'dee over wat minister van buiten- komende dagen nog een aantal CIA-functionarissen ach ter gesloten deuren horen, en gaat dan aan haar eindrap port werken. tegenspraak zijn. Zo verklaarde North in november tegenover mi nister van justitie Edwin Meese dat slechts drie mensen in de regering van het plan afwisten: Poindexter, diens voorganger McFarlane, en hijzelf. Minister Meese heeft ge tuigd dat CIA-directeur Casey hem heeft verzekerd dat hij van niets wist Reagan Tijdens zijn verhoor door de commissies verklaarde North ech ter dat Casey er wel degelijk van op de hoogte was, en er bovendien ui termate lovend over had gespro ken. Ook over de vraag wie het plan heeft verzonnen bestaan ver schillende lezingen. Volgens mi nister Meese heeft North in eerste instantie de Israëliër Amiram Nir, een voormalig regeringsdeskundi- ge voor terrorismebestrijding, de eer gegeven. In juli verklaarde North echter dat de Iraanse wapen handelaar Manucher Ghorbanifar hem in januari 1986 apart had ge nomen en hem een aantal ideëen aan de hand had gedaan. Over de belangrijkste vraag van het hele onderzoek, hoeveel presi dent Reagan zelf van de zwendel heeft geweten, bestaat duidelijkheid. North zei hierover: "Op 25 november belde de presi dent van de Verenigde Staten me op. Tijdens dat gesprek zei de pre sident dingen die erop neerkwa men: ik heb het gewoon niet gewe ten". Robert Earl, Norths mede werker, heeft echter het tegendeel beweerd. Ook tussen North en zijn baas Poindexter bestaan opmerkelijke verschillen in de manier waarop zij zich de gebeurtenissen herinneren. North heeft gezegd dat hij Poinex- ter in totaal vijf memoranda heeft geschreven waarin de plannen voor de geheime steun aan de Con tra's uiteen worden gezet; daaron der is ook het bewuste document dat op 22 november door ondermi nister van justitie Wiliam Reynolds in Norths kantoor werd ontdekt. Schouderklop Poindexter, die volgens zijn vroegere superieuren en docenten over een uitnemend verstand en een fotografisch geheugen be schikt, zei echter tijdens de hoor zittingen dat hij zich 'geen enkel memo' kon herinneren. North en minister van buiten landse zaken Shultz, naar eigen zeggen steeds een krachtig tegen stander van de hele operatie, ver schillen ernstig van mening over wat de laatste van de operatie af wist. Volgens North heeft Shultz hem op een receptie, vlak nadat hij op staande voet was ontslagen, apart genomen, een arm om zijn schouder geslagen, en hem gezegd 'wat een fantastische klus' hij had verricht door het Nicaraguaanse verzet op de been te houden. Shultz antwoordde evenwel tij dens de hoorzitting op de vraag of hij dat inderdaad had gezegd, dat hij de kolonel nauwelijks kende, en dat hij bij de bewuste gelegen heid alleen had gezegd dat hij wist dat North zich had ingespannen om het moreel van de Contra-lei ders goed te houden, en dat hij dat op prijs stelde. De congrescommissie, die giste ren het openbare deel van de Iran- gateverhoren afsloot en nu nog een aantal CIA-agenten aan de tand zal voelen, staat daarmee nog steeds voor een probleem. Want North, de sleutel van Irangate, blijft het raad sel. door Henk Dam sie, was het hardst in zijn veroorde ling. Hij vergeleek het hele verhaal van de Iran-affaire zoals dat de af gelopen maanden boven water is gekomen, met het script van een B-film over 'een buitengewoon angstaanjagend soort regering'. i dit als een kil verhaal, Huis-junta overeind werd gehou den; het is het verhaal van een groot land dat z'n principes ver raadde". De andere leiders van de com- minder uitgesproken niemand had ook maar één goed woord over voor luitenant-kolonel Oliver North en de voormalige nationaal veiligheidsadviseur John Poindex ter, de centrale mannen in het dra ma. De Republikeinse senator Rudman, vice-voorzitter van de noemde de acties verhaal over misleiding en onbe- Poindexter en North 'tegengesteld trouwbaarheid en arrogante achting voor de wet", aldus de se nator, "het is het verhaal van een foute politiek die door een Witte democratische regerings systeem. Hun daden kunnen niet gerechtvaardigd worden door pas sie, patriottisme of zorg over de po litiek van het Congres'. Rudman wees er op, dat het on derzoek van de commissie niet heeft bewezen dat president Rea gan afwist van de doorsluizing van Iraanse betalingen naar de Con tra's, iets dat als de hamvraag van het onderzoek gold. Maar Rudman zei ook namens alle Republikeinse leden van de Congrescommissie te spreken toen hij opmerkte dat het 'dwaasheid' was geweest om wa pens aan Iran te verkopen in de hoop betere relaties met dat land tot stand te brengen. Datzelfde zei ook minister Wein berger, die gisterochtend als laat ste getuige verhoord werd. Hij zei dat met name de gebeurtenissen in Mekka en Teheran van de afgelo pen dagen maar weer eens hebben aangetoond dat je met Iran 'niet normaal kunt praten'. Weinberger was ongewoon rechtlijnig in zijn veroordeling van de president toen hij opmerkte dat de wapenzendin gen aan Iran 'de belangen van de Verenigde Staten hebben ge schaad'. PARAMARIBO (GPD) - De Suri naamse bataljonscommandanten willen dat alle militairen zich te rugtrekken uit het topberaad. waarin Bouterse overlegt met het bedrijfsleven en met de oude poli tieke partijen. De commandanten hebben hun wens vervat in een pe titie die ze gisteren aan de legerlei der overhandigden. "Het nationaal leger van Suriname is het beu voortdurend getreiterd te worden door de leiders van de oude politie ke partijen op verkiezingsbijeen komsten", zei kapitein Olfers bij de aanbieding. De commandanten reageerden daarmee op de drukbezochte ver kiezingsbijeenkomst van het 'front voor democratie en ontwikkeling', waar voor het eerst sinds jaren COLOMBO/NEW DELHI (RTR- Er zijn 24 AFP) - De belangrijkste Tamil-lei- posten in het noorden en oosten der, Velupillai Prabhakran, zal aangewezen waar de rebellen de vandaag officieel in Jaffna bekend- wapens kunnen afgeven aan rege- maken dat zijn guerrillabeweging, ringsfucntionarissen. de Tijgers voor de Bevrijding van Het ontwapenen van de Tamil- Tamil Eelam (LTTE), de wapens groepen vloeit voort uit het vorige zal neerleggen. Volgens diploma- week gesloten akkoord tussen de gisteren gezegd dat de Nederland- AMSTERDAM - In Groot-Brittannië blijft het boek Spycatcher van de voormalige Britse spion Peter Wright nog altijd taboe, maar in het buiten land is het al volop te koop. De onthullingen van de ex-MI5-werknemer zijn mede door de overvloedige publiciteit erg in trek. In Amsterdam bijvoorbeeld, waar het boek gewoon in de handel is, valt het boek momen teel niet aan te slepen. Vooral in ons land wonende Britten, en uiteraard veel Engelsen die momenteel in ons land op vakantie op zijn, nemen de kans waar om het in hun eigen land verboden boek aan te schaffen. Het Internationale persinstituut IPI heeft het verbod op publicatie door de hoogste Britse rechtbank gisteren als censuur bestempeld. IPI-directeur Galliner spreekt in een brief aan minister van binnenlandse zaken Hurd zijn 'diepe bezorgdheid' over de zaak uit. In een democratie moet de rech ter zich wel tweemaal bedenken voor hij een boek verbiedt, aldus de brief. KAAPSTAD/DEN HAAG (AP/GPD) - De Zuidafrikaanse minister van justitie Coetsee heeft i de Srilankaanse hoofdstad Srilankaanse president, Junius Colombo heeft Prabhakran dat gis- Jayawardene, en premier Rajiv teren in een brief beloofd aan de Gandhi van India. Doel ervan is commandant van de Indiase vre- een einde te maken aan de guerril- desmacht op Sri Lanka, generaal- la tussen de Tamil-minderheid en majoor Harikit Singh. de Singalese meerderheid op Sri Prabhakran heeft de bevolking* Lanka. Aanvankelijk zouden de van Jaffna, een Tamil-bolwerk in Tamils Uiterlijk maandag de wa- het uiterste noorden, regerings- pens hebben neergelegd, maar er is functionarissen en journalisten uit- 'een uitstel van drie dagen ver genodigd voor de bijeenkomst leend. regering medeverantwoordelijk is voor het feit dat Klaas de Jonge zonder enige vorm van proces ge vangen zit 'als een bijenkoningin'. "Die arme man wordt behandeld als een bijenkoningin. Hij wordt el ke dag gevoerd. Ik weet niet of hij oefening krijgt of de andere erva ringen van de bijenkoningin. Het moet een droevig leven zijn en zijn eigen regering draagt eraan bij", zei hij in een toespraak tegen Indi sche parlementsleden. Coetsee bood tevens een eerlijk proces aan, maar in een reactie liet het ministerie van buitenlandse za ken gisteren direct weten niet van dat aanbod onder de indruk te zijn. "De aanklacht is en blijft geba seerd op de interne Zuidafrikaanse veiligheidswetten die voortsprui ten uit de apartheid. Een proces dat gebaseerd is op de apartheidswet- ten is voor ons onaanvaardbaar", aldus een woordvoerster. DUBLIN (Rtr) - Bijna tweeder de van de Ierse jongeren denkt er hard over te emigreren, zo is de schokkende uitkomst van een onderzoek dat voor het Ierse zon dagsblad Sunday Independent. Eén op de vijf Ieren heeft geen baan en jaarlijks emigreren al circa 30.000 jongeren naar de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en Australië in de hoop op een betere toekomst. Van de in 56 gemeenten onder vraagde jongelui tussen 17 en 24 jaar zegt 62 procent dat zij op den duur vermmroedelijk zullen emigreren. Vorige week heeft de regering op tal van plaatsen ad viescentra geopend, waar aspi rant-emigranten van ambtena ren te horen krijgen hoe het er in hun nieuwe vaderland voorstaat. Een kwart van de ondervraag de jongelui in het streng rooms- katholieke Ierland zegt geen bij zonder belang te hechten aan de godsdienst. Men vroeg de jonge ren ook wie zij als hun 'idool' be schouwen. Hun landgenoot Bob Geldof, de grote man van Live- aid, eindigt met 11 procent op de eerste plaats. Tweede, met 10 procent, is Moeder Teresa, en op een eervolle derde plaats eindi gen, met negen procent, 'mijn ouders'. DEN HAAG - Het geweld de islam. Sji'iten, de gelovigen i de 150.000 Iraanse pelgrims Iran, en soennieten staan al sinds vrijdag de vrede in Mekka, de heili- vele honderden jaren ge plaats voor alle islamieten, ver stoorden, kwam niet als een verras sing. De Iraniërs reageerden op een openlijke oproep van hun geestelijk leider ayatolla Chomei- belangrijke rol. ni. Kort voor het vertrek van de pelgrims riep hij hen op 'twee prachtige demonstraties' te hou den in de heilige steden Mekka en Medina. lijk tegenover elkaar. De religieuze fanatici zien de pelgrims als stoot troepen van hun geloof. Maar ook politieke overwegingen spelen een door Louis Burgers Een eerste demonstratie, in Me dina, wekte vooral afschuw op. Vo rige maand voerden gehandicapte Iraniërs in hun rolstoelen daar het eerste deel van de opdracht van Chomeini uit. Zij riepen anti-Ame rikaanse en anti-Israëlische leuzen en overtraden daarmee het Saoedi- sche verbod op politieke actie. Het tweede optreden van de Iraniërs had heel wat ernstiger gevolgen. In de nauwe, hete straten moesten de rellen wel een dramatisch gevolg krijgen. Uiteindelijk vielen er ze ker 400 doden. Nog onduidelijk is of de Saoediërs geschoten hebben, of dat in de opwinding van de rel len de pelgrims onder de voet gelo pen zijn. Het optreden van de Iraanse pel grims kan gezien worden als een bewuste poging van Teheran om de invloed in Saoedi-Arabië uit te breiden van de Iraanse vorm van Aartsvijanden De fundamentalistische sji'iten, die sinds 1979 de macht in Teheran in handen hebben, beschouwen de Saoediërs als aartsvijanden. Voor hen is Saoedi-Arabië een handlan ger van het goddeloze westen, en dan vooral van de Verenigde Sta ten. Daarnaast leiden sommige le den van de Saoedische koninklijke familie, volgens de streng-orthodo- xe Iraniërs, een nogal decadent le ven. Belangrijk is voorts dat de machthebbers in Riad er geen ge heim van maken Irak te steunen in de strijd tegen Iran. Sinds de verdrijving van de shah is het elk jaar raak geweest in Mek ka of de tweede heilige plaats van de Islam, Medina (daar .ligt Mo hammed begraven). Al direct na de val van de shah in 1979 bezetten tot de tanden gewapende Iraanse pel grims de Grote Moskee in Mekka. Het was een poging tot staats greep, geïnspireerd door Teheran. Alleen met steun van Franse com mando's wist Riad de rust te her- t Mekka tisch jaar terugkerende hadj, die el ke moslim een keer in zijn leven moet voltooien als hij daartoe in staat is, echter een prachtige gele genheid het grote buurland te des tabiliseren. Elk jaar opnieuw trek ken miljoenen gelovigen richting Mekka. Met een kleine groep - naar verluidt 20.000 Iraanse vrijwilligers - kan een rel snel tot stand komen. Wraak Daarmee wordt dan wraak geno men op een steunpilaar van Irak, en het is tevens een mogelijkheid om de soennitische invloed op de heilige plaatsen te beperken. Niet voor niets eist Iran al sinds 1979 dat de heilige plaatsen onder inter nationaal beheer komen. Politiek en religie werken zo samen om van de Perzische Golf een waar kruit vat te maken. Met uitzondering van Syrië, dat een sji'itische meerderheid kent, staan alle Arabische landen aan de kant van Irak. De oorlog is daarom óók een godsdienstoorlog, zoals ook het christendom er ettelijke heeft gekend. En gebleken Ook in de Filippijnse hoofdstad Manilla heeft het bloedbad- beroering gewekt. Een aantal militante moslims hield gisteren een demon- daarbij vaak elke rationaliteit uit stratie, waarin onder meer een portret van de Saoedische koning Fahd het oog verloren wordt. werd meegedragen. Hij werd daarop uitgemaakt voor een agent van de VS) e x moordenaar. hebben deelgenomen. De vrede is daarna in Mekka elk stellen. Maar de daders bleken niet jaar opnieuw verstoord. Maar de alleen afkomstig uit Iran. Ook le- acties vonden geen van alle een zo den van onderdrukte groepen uit gewelddadig einde als die van 1979 Saoedi-Arabië zelf, die veelal ook en die van het afgelopen weekein- sji'itisch zijn, bleken aan de actie te de. Elk jaar opnieuw maakt Saoe- (foto AP) di-Arabië duidelijk dat de heilige bedevaart, de hadj, alleen een reli gieuze betekenis dient te hebben. Politiek is in deze periode uit den boze. Voor Iran is daarentegen de jaar- Uiks aan het eind van het islam i- openlijk kritiek geleverd werd op de regering en het militair gezag. Direct na deze bijeenkomst zijn de militairen op de Memre Boekoe- kazerne bijeengekomen voor over leg, met de petitie als gevolg. De aanbieding werd bijgewoond door zo'n duizend militairen en gaandeweg de vergadering kwa men steeds meer ministers binnen, onder wie premier Wijdenbosch. Kapitein Olfers: "Het nationaal le ger wordt door het slijk gehaald, alsof wij zeven jaar niets hebben gedaan, terwijl we ons hebben in gezet om de zaak die al die jaren verprutst is, weer op te bouwen". Hij benadrukte de eenheid in het leger, die volgens Olfers bewaard zal blijven 'zolang er revolutie is in Suriname'. In de petitie werd ook geprotesteerd tegen 'de afschilde ring van de Surinamers als een volk van bedelaars, dat op Neder land zit te wachten als ware het een Sinterklaas'. Legerleider Bouterse zei begrip te hebben voor de gevoelens van de militairen. Hij wees op de af spraken in het topberaad over de wijze waarop men naar buiten zal treden. Volgens Bouterse zijn de afspraken geschonden op de ver kiezingsbijeenkomst van afgelo pen zondag. "De mensen worden beziggehouden met randverschijn selen, zoals de rijen voor de win kels en de schaarste. Dan is mobili satie niet moeilijk", aldus Bouter- Bouterse zei niet boos te zijn maar teleurgesteld. Onder gejuich: "Als ik boos ben, gebeuren er heel andere dingen". Hij vroeg 24 uur bedenktijd over de eis om de sa menwerking met het topberaad te verbreken. "Ik verzoek u om rustig te blijven. Heb vertrouwen in het proces en de vrienden van Surina me in de regio. De militairen heb ben aan de wieg gestaan van de de mocratisering en zullen het kind ook begeleiden tot volledig was dom". PORT-AU-PRINCE (AFP/RtriU- PI/AP) - Het Haïtiaanse leger is vanmorgen in actie gekomen tegen een gewapende groep opstandelin gen onder leiding van de voormali ge balling Sansaricq. Eerder op de dag werd oppositiepoliticus Athis, een mogelijke presidentskandi daat, vermoord tijdens een bijeen komst in Leogane, op 50 km weste lijk van de hoofdstad. Volgens de berichten van de radio en meldin gen van politici werden Athis en twee anderen neergestoken en in brand gestoken. In het westen van het eiland werd vanmorgen gevochten bij de stad Jeremie, op 160 km westelijk van Port-au-Prince. In een verkla ring van het leger werd gezegd dat een groep guerrillastrijders onder leiding van Bernard Sansaricq een groep militairen en burgerfunctio narissen aanviel. Sansaricqs aan hangers gooiden handgranaten en vuurden automatische geweren af op de groep, maar niemand liep let sel op, aldus de verklaring. Sansa ricq stal een legeijeep, stak een na burige militaire post in brand en vluchtte de heuvels in, waar jacht op hem werd gemaakt. Twee van zijn aanhangers werden gearres teerd, aldus de legerverklaring. De autoriteiten waren naar Jere mie gekomen om berichten te on derzoeken dat Sansaricq met een aantal aanhangers in een hotel een komplot beraamde om de militaire junta omver te werpen. De militai ren dragen volgens plan de macht in februari volgend jaar over aan een burgerpresident. Sansaricq was een bekend tegenstander van de Duvalier-dictatuur wegens een reeks spectaculaire acties, die ech ter binnen de oppositie omstreden waren. Sansaricq is leider van de Nationale Volskpartij, die deel uit maakt van een coalitie van opposi tiepartijen. In januari 1982 leidde hij een mislukte invasie op het ei land Tortue, aan de Haitiaanse noordkust. De boot waarmee hij en 26 aanhangers zou landen op de noordkust leed schipbreuk t schip van de Amerikaanse kust wacht bracht ze naar Miami. Acht man van de invasiegroep brachten het per vliegtuig tot het eiland Tor tue maar ze werden door regerings troepen vermoord nadat ze zich hadden overgegeven. T ataren mogelijk terug naar Krim MOSKOU (AP) - Onder toeziend oog van tientallen politiemensen hebben gisteren ruim 100 Krimta- taren in het Moskouse Izmailovo- park een demonstratie gehouden voor een eigen autonome staat. De Krimtataren werden tijdens de tweede wereldoorlog van de Krim verdreven, omdat zij gecollabo reerd zouden hebben met de nazi's. Vorige week hadden ze een ge sprek met president Gromyko over hun terugkeer en volgens hoofdre dacteur Falin van het Sowjet-dag- blad Novosti overweegt de rege ring 5000 Tataren toestemming voor hervestiging te geven. De Sowjet-autoriteiten waar schuwden de Tataren vorige week na een officieel goedgekeurde de monstratie van 500 Tataren op het Rode Plein via de staatspers af te zien van verdere ordeverstoringen. Bovendien werden Amerikaanse diplomaten ervan beschuldigd de Tataren te hebben opgestookt tot de protesten. De Amerikaanse am bassadeur Matlock ontkende dat. De Sowjet-regering zou volgens Novosti-hoofdredacteur Falin overwegen 5000 Krimtataren toe stemming te geven voor hervesti ging in de Krim, als een proef om vast te stellen of hervestiging mo gelijk is. Hij benadrukte echter ook dat de terugkeer van alle Tataren naar de Krim onmogelijk is, omdat het beste land al lange tijd in bezit is van de huidige bewdners. Vooral Koeweit en Saoedi-Ara bië steunen de Irakezen met veel geld en transportmiddelen. De ra- dikale leiders van Iran hebben niet alleen het oog gericht op de olie bronnen in de woestijnstaten, zij zijn ook hun gram aan het halen voor meer dan duizend jaar van on derdrukking door de soennitische Arabieren. (Vervolg van pagina 1) WASHINGTON (AP) - Saoedi- Arabië heeft in 1984 geprobeerd de rust in Mekka te kopen door via Is raël Amerikaanse wapens aan Iran te leveren. Met deze onthulling komt de Israëlische schrijver-jour nalist Shmuel Segev in zijn boek The Iranian Triangle, dat binnen kort verschijnt. Volgens Segev werd het idee in 1984 geboren tijdens een ontmoe ting tussen de Iraanse wapenhan delaar Ghorbanifar en zijn Saoedi sche collega Kashoggi, die over uit stekende contacten bij de Saoedi sche koninklijke familie beschikte. Ghorbanifar vertelde Kashoggi dat Iran dringend wapens nodig had voor de oorlog met Irak. De Saoe- di's maakten zich toen reeds grote zorgen over de onrust die de Iraan se bedevaartgangers in Mekka ver oorzaakten, en Ghorbanifar hield Kashoggi voor dat hij door diens vriendschap met vice-president Kharoubi een matigende invloed zou kunnen uitoefenen. Daarop vloog de Iraniër naar Riad, waar hij van koning Fahd te horen kreeg dat die wel wilde betalen voor rust in Mekka. Ghorbanifar suggereerde de wa pens via Israël te leveren omdat Fa hd meende dat hij voor de verkoop van Saoedische wapens Ameri kaanse toestemming nodig had. Vlak voordat de wapenzending naar de Iraanse marinehaven Ban dar Abbas zou vertrekken, trokken de Iraniërs zich terug. Een deel van de Iraanse top was bang dat de Is raëlische betrokkenheid te duide lijk was.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 5