Brinkmans noodsprong in komkommertijd Vier miljoen voor onderzoek chromosomen Aantal inbraken in noorden neemt toe Time: 'Nederland baalt van tolerante houding' 'Dorrius' dicht: roem van weleer verbleekt Opinie DINSDAG 4 AUGUSTUS 1987 PAGINA 3 UTRECHT (ANP) - Staatssecretaris Dees (volksgezond heid) stelt vier miljoen gulden beschikbaar voor een uit breiding van het (laboratorium) onderzoek naar aangebo ren en erfelijke afwijkingen. Daarmee kan in veel gevallen de geboorte van ernstig gehandicapte kinderen worden voorkomen. AMSTERDAM (ANP) - Tolerantie is de laatste vijftien jaar synoniem geworden voor toegevendheid, weekhartigheid en slapheid op het gebied van orde en gezag. Dat zegt de Amsterdamse burgemeester Van Thijn in een omslagartikel over Nederland in het Amerikaan se weekblad Time. Dit blad be steedt deze week zeven pagina's aan Nederland: Amsterdam, crimi naliteit en 'toegevendheid op het gebied van homoseksualiteit en euthanasie'. Volgens Time waart er een golf van herbezinning door de Neder landse samenleving met betrek king tot tolerantie. "Wat tolerantie betreft zijn we over de grens ge gaan. Mensen hebben er genoeg van. Wat mij betreft moeten de remmen erop. We zijn te ver ge gaan", zo verzucht de Rotterdamse politiecommissaris Blaauw in Ti- Dees gaat uit van een verdere stij ging van het aantal onderzoeken. Hij vindt het, ook vanwege de kos ten, gewenst dat die worden uitge voerd in een beperkt aantal gekwa lificeerde centra. Daarom zal het postnatale chromosoomonderzoek (na de geboorte) ook de komende jaren beperkt moeten blijven tot de zeven reeds bestaande academi sche centra in Amsterdam, Leiden, Rotterdam, Utrecht, Nijmegen, Groningen en Maastricht, plus de "subcentra" in Eindhoven en En schede. Vijf van de zeven centra passen inmiddels ook prenataal chro mosoomonderzoek (voor de ge boorte) toe. Omdat hij verwacht dat het aantal prenatale chro- mosoomonderzoeken sterk zal stij gen, overweegt Dees ook de andere centra daar in de loop van 1987 een vergunning voor te verlenen. Prenataal biochemisch onder zoek mag de komende jaren uit sluitend in het huidige centrum in Rotterdam worden gedaan. Dit vanwege het betrekkelijk geringe aantal onderzoeken en het gespe cialiseerde karakter ervan. De staatssecretaris heeft nog geen definitief standpunt bepaald over prenataal DNA-onderzoek. Dat is een nieuwe ontwikkeling die waarschijnlijk pas over enkele ja- AMSTERDAM - Op de menukaart prijken gerechten als 'Oom Hen driks' roodbaars, waterzooi, raas donders, krabbetjes in biersaus en Bramstagloperssoep geserveerd met Drentse mik. Favoriete ge rechten waren de stokvis, kapucij ners en hutspotten. De Veluwse groentesoep of haché met prui mencompote van het fameuze res taurant Dorrius in de hoofdstad blijkt bij een breder publiek echter niet meer aan te slaan. door Thea van Beek De laatste vijf jaar moesten vol gens vennootschapsdirecteur F. P. de Rooij de aandeelhouders er geld op toeleggen. "De formule van Dorrius slaat niet meer aan Dan is het een normaal zakelijk besluit dat je stopt bij verliezen. Voor de toekomst, zien wij geen perspectie ven voor Dorrius", stelt hij nuch ter. Vanaf 1 november gaat de zaak aan de Amsterdamse Nieuwezijds Voorburgwal en Spuistraat dicht. Bijna honderd jaar geleden, om precies te zijn 97 jaar terug, startte de Duitse brouwerij 'Paulana Brau' in het pand een café. Enkele jaren later werd de zaak overgeno men door de uit Duitsland afkom stige heer Dorrius, die er een res taurant begon. Van meet af aan wa ren het de typisch Hollandse ge rechten die er op de menukaart prijkten en dat zou tot op de dag van vandaag zo blijven. Echt beroemd werd het restau rant toen de heer Diesbergen in 1922 de zaak overnam en er veertig jaar de scepter zou zwaaien. De Rooij: "Bij zijn afscheid kreeg hij een ridderorde van het koninklijk huis. Het was toen het grootste res taurant van Nederland met een omzet van rond de vier miljoen gulden. Ja, je kunt nu wel stellen dat die omzet inmiddels is gehal veerd". "Dorrius was altijd het restau rant voor de betere zakenman. Als zo iemand zei dat hij Dorrius niet kende, stelde hij als zakenman niets voor. Hier kwamen de men sen eten uit de houthandel, de siga- renindustrie, beursmensen en persmensen toen de Nieuwezijds nog het Fleetstreet van Amster dam was. Veel bedrijven vertrok ken echter uit het centrum en kre gen eigen kantines". "En vergeet niet: vroeger kon je als zakenman nog veertig gulden voor een luneh bij je baas declare ren. Nu kan dat hooguit achtenhal- ve gulden zijn en daar spelen de kleine restaurantjes op in. Daar komt nog bij dat de Nederlandse belangstelling voor de Hollandse keuken sterk is teruggelopen. Bo vendien bleven veel Amerikanen weg door het instorten van de toe- ristenstroom". Vorig jaar stierf horeca-directeur Berkhout, die er sinds 1962 het res taurant beheerde. Tien jaar gele den was hij de initiatiefnemer van de Hollandse Dis, waarbij in een keten van restaurants in Neder land oud-Hollandse maaltijden werden geserveerd. Belangrijkste doel van de Hollandse Dis was de typisch Hollandse gerechten weer op te sporen en te presenteren. Berkhout beschikte nog over de nodige contacten met touropera tors om de terugloop in zijn restau rant op te kunnen vangen. Na zijn overlijden gingen ook die contac ten verloren. Voor het najaar zullen de 25 per soneelsleden elders een baan moe ten zien te vinden. De 52-jarige ge rant Van Galen heeft het er behoor lijk moeilijk mee. Hij is het langst in dienst bij het restaurant; om pre cies te zijn 23 jaar. "De sluiting is een gemis voor Amsterdam, want deze zaak was een begrip voor de stad. Je hebt hier de maandelijkse reünies van de Rotary-club en van de Handelsbank en ook veel be kende persoonlijkheden die tot de vaste klantenkring behoren. Maar daar vertel ik verder niets over. Mijn motto is altijd: horen, zien en zwijgen". Welke bestemming het pand gaat krijgen is volgens De Rooij op dit moment nog niet duidelijk. "Al eerder hebben wij geprobeerd er een koper voor te vinden, maar er was niemand die de huidige tradi tie van Dorrius wilde overnemen. Het enige dat vaststaat is dat Dor rius op 1 november sluit. Mogelijk komt er een restaurant in dat met een geheel andere stijl gaat werken". "Ik kan wel garanderen dat hier nooit van z'n leven een speelhol en besloten club in komt, zoals wel wordt beweerd. De standing die van Dorrius uitgaat mag niet door de mangel worden gehaald". Volgens het Time-artikel, aan onder meer Wibo van de Linde heeft meegewerkt, is de Neder landse zakenwereld bezorgd over het imago van het land in het bui tenland, omdat krakersgeweld en criminaliteit door druggebruikers de reputatie van een goed inves- teerdersland zouden schaden. Maar, zo vervolgt het blad, mana gers hebben niet te klagen over het economische klimaat sinds de Lubbers-coalitie aantrad in 1982. De inflatie-voet daalde tot beneden nul, er werd gekort op de kosten van de gezondheidszorg en de ver zorgingsstaat en de staat geeft min der uit aan salarissen voor ambte- Amsterdam krijgt in het artikel veel aandacht. "De tijd van belof ten is voorbij", zegt Van Thijn. "We lopen op de Boulevard of Broken Dreams. Er zijn veel protesten. Het stadsbestuur is niet erg populair. Mensen geloven de politicus niet meer die zegt dat het over twee jaar allemaal beter is", aldus de burge meester. Als een junk wordt opge pakt, zo gaat Time verder, wegens een beroving of een andere mis daad dan krijgt hij de keus tussen de weg naar de gevangenis of naar een (onbewaakt) drugs-afkickcen trum. Het is de tweede keer deze ren belangrijk zal worden. Voor zover DNA-onderzoek bij patiën ten wordt toegestaan, zal dat be perkt blijven tot één of meer van de academische centra. Wellicht spoeddebat bezuinigingen WVC DEN HAAG (GPD) - De vaste ka mercommissies voor volksgezond heid en voor welzijn en cultuur zul len donderdag praten over de brief met bezuinigingsplannen die mi nister Brinkman (WVC) vorige week naar de Kamer heeft ge stuurd. De commissies zullen dan beslissen of ze een spoeddebat met de minister willen houden over diens plannen. De bewindslieden Brinkman en Dees (volksgezondheid) kondig den vorige week bezuinigingen aan op onder meer de gezinsver zorging, het onderwijsvoorrangs beleid voor kinderen in achter standssituaties, bestuurlijke expe rimenten op welzijnsgebied, het welzijnswerk en de herstellings oorden. Die plannen brengen bij elkaar 125 miljoen gulden op, de helft van het totale bedrag dat WVC volgend jaar moet bezuini gen. DEN HAAG (ANP) - Voor het ge bouw van de Russische ambassade in Den Haag staat sinds gisteren een kooi waarin een demonstrant verblijft. De actie is ter gelegenheid van de 75e geboortedag van de Zweed Raoul Wallenberg. Wallen berg verdween in Hongarije op 17 januari 1945 in Russische gevan genschap, nadat hij in een half jaar tijd ongeveer 100.000 Hon gaarse joden uit handen van de na zi's had gered. Volgens de Sowjet- autoriteiten is Wallenberg in 1947 overleden maar dat wordt door lang niet iedereen geloofd. Ook zal een internationale petitie worden aangeboden aan de Russische lei der Gorbatsjov, waarin de vrijla ting van Raoul Wallenberg wordt bepleit. In de petitie wordt gesteld dat Wallenberg verschillende ma len in Russische gevangenissen is gesignaleerd en dat er sterke aan wijzingen zij n dat hij nog in leven is. (foto ANP» GRONINGEN (GPD) - Het aantal inbraken in de noordelijke steden stijgt schrikbarend. In Groningen nam het aantal inbraken tijdens de eerste helft van 1987 toe met onge veer 25 procent, in Assen met 34 procent en in Winschoten met 20 procent. "We weten niet wat de oorzaken zijn van de stijging, we zijn ons rotgeschrokken," aldus mevrouw B. Portier van bureau 'Voorkoming Misdrijven' van de Groninger gemeentepolitie. De noordelijke politie houdt haar hart vast voor de net begonnen vakan tieweken. Dan zijn inbrekers ge woonlijk extra actief. De stad-Groninger politie had al plannen voor een voorlichtings campagne over inbraakpreventie. Die worden nu versneld uitge voerd. Volgens Beuving deinzen mensen te vaak terug voor de prijs van het minimale beveiligingspak ket voor een woning, die al gauw 300 tot 400 gulden bedraagt. 'Ze denken: mij overkomt het niet. Ze gaan vervolgens pas iets doen als ze een keer slachtoffer geweest zijn. Of als er bij hun buren is inge broken". Bewoners van woningen laten tijdens hun vakantie nog vaak uit nodigend blijken dat ze niet thuis zijn. "Als je 's avonds door de stra ten loopt, herken je de woningen van mensen die op vakantie zijn di rect", volgens Beuving. Zeehondje bij IJssel zorgt voor opschudding GIESBEEK (GPD) Het zeehondje dat gisteroch tend in de IJssel in de buurt van de Giese Kop op dook, heeft voor nogal wat opschudding gezorgd en heel wat politiemannen op de been gebracht. Het dier nam op een krib rustig de tijd om even bij te ko men van een kennelijk lange en vermoeiende tocht, toen het door een voorbijganger werd ontdekt. Overi gens blijkt nu. dat niet één, maar twee zeehondjes zich in de IJssel ophouden. Direct na de eerste melding kwam de rijkspolitie van de groep Doesburg in actie en draafden deskun digen op. De beste oplossing leek het dier te vangen, om het over te brengen naar een plek waar het thuis hoort. Dat bleek niet eenvoudig. Het zeehondje hield de grote belangstelling weer in en de duikers ei ken. In overleg met de zeehondendeskundige H. Nij land van het Rijksinstituut voor Natuurbeheer in Arnhem, die eveneens ter plaatse was. werd besloten van verdere vangpogingen af te zien. De deskundige van het Rijksinstituut voor Natuur beheer verwacht niet dat er voor het dier, dat overi gens een jaar oud is, direct gevaar bestaat. "Normaal leven zeehonden in het Waddengebied. Daar bevin den ze zich in vaargeulen, dus zijn ze met de situaties zoals boten vertrouwd. Een zeehond is niet agressief, alleen zal hij gaan bijten als je hem vastpakt". maand dat Nederland en Amster dam in een toonaangevend buiten lands blad worden beschreven. En kele weken geleden was dat in het Westduitse blad Der Spiegel. Het hoofd van he£ Amsterdamse bureau voorlichting, A. Van Cor- thenberghe stuitte in dat blad op zoveel feitelijke onjuistheden over Amsterdam dat hij naar Duitsland toog om bij de redactie van dat blad zijn misnoegen te uiten over het artikel. Die neiging heeft hij nu niet: "Misschien dat Nederlanders zich moeilijk herkennen in dit artikel, maar alle feiten die de journalisten gebruiken kloppen. Het is een ty pisch Amerikaanse kijk op onze sa menleving. Overigens, waar Van Thijn wordt geciteerd over de to lerantie bedoelt hij dat we het risi co lopen dat de valse tolerantie de echte tolerantie dreigt te keren". Weinig animo voor protest wapenwedloop DEN HAAG (GPD) - De grote orga nisaties. die deelnemen in het Ko- mitee Kruisraketten Nee (KKN), voelen niets voor een grote demon stratie tegen de korte en middel lange afstandswapens eind okto ber in Den Haag. De kleine linkse politieke partijen en een'aantal ac tiegroepen hadden daartoe opge roepen. Groeperingen als IKV. Pax Christi, PvdA en FNV verzetten zich tegen de oproep omdat zij eerst het verdere verloop van de onderhandelingen over de'verwij dering van deze zgn. INF-wapens willen afwachten. Woordvoerders wijzen erop dat het best mogelijk is dat Washington en Moskou eind oktober of begin november al een akkoord bereikt hebben. Een mas sale demonstratie is dan overbo dig. Al begin juni werd op de cam- pagneraad van het IKV en een daaropvolgende forumdiscussie van het KKN duidelijk dat de grote organisaties eerst het overleg wil den afwachten. Op die bijeen komst werd vastgesteld dat de vre desbeweging een andere, meer Eu ropees gerichte aanpak zou moe ten nastreven. De kleinere groeperingen, ver enigd in het BIVAK, voelen daar niets voor. Zij vinden dat eind ok tober, wanneer de Westeuropese Unie (WEU) in Den Haag bijeen komt, toch gedemonstreerd moet worden. Volgens hen bevat het ontwapeningsoverleg nog te veel onzekerheden. Tot op het laatste moment moeten de politici onder druk worden gehouden. Dit standpunt is geformuleerd door de Europarlementariër, en oud-PPR-voorzitter, Verbeek. Hij vreest dat de grote organisaties streven naar het opheffen van het KKN. Volgens hem is een demon stratie wel degelijk zinvol. Daarbij wijst hij op het succes van een gro te actie, vorige maand in Bonn, waar meer dan 100.000 mensen aan deelnamen. Op 25 oktober wordt in Brussel gedemonstreerd. Het BIVAK, dat de demonstratie nu wil organiseren, heeft al eerder zelfstandig actie gevoerd. Dat ge beurde enkele weken geleden nog bij een aantal vliegbases. Volgens IKV-woordvoerder Van der Ven hoeft dit optreden van BIVAK niet te leiden tot een tweedeling van de vredesbeweging. Dergelijke eigen acties worden de laatste twee jaar al met enige regelmaat gehouden. Journaliste mag Turkije toch verlaten NUENEN (ANP) - De Turks-Ne derlandse journaliste Nihal van Deursen-Dogan mag morgen toch naar Nederland terugkeren. Dat heeft haar echtgenoot in Nuenen verklaard. Maandagmorgen had Nihal van Deursen nog van een Turkse politiecommissaris te ho ren gekregen dat zij voorlopig Tur kije niet mocht verlaten. Maandagmiddag heeft de journa liste een gesprek gehad met de per soneel adviseur van premier Ösal. Ook in dat gesprek is Van Deursen niet duidelijk geworden aan wie of wat zij haar aanhouding van vorige week woensdag te danken heeft gehad. "Er zijn alleen toespelingen gemaakt dat zij zich moet tempe ren in haar programma's, aldus haar echtgenoot. Zijn vrouw werkt voor het NOS-programma Pas poort. De opnamen die zij vorige week voor dit programma maakte (een programma over remigratie) heeft zij uit voorzorg al naar Neder land verstuurd. Volgens Van Deursen is de aan houding van zijn vrouw wellicht het gevolg van een actie van de Turkse ambassade in Nederland. Onderzoek ontucht in Oude Pekela voortgezet OUDE PEKELA (ANP) - De rijks politie Groningen zal het onder zoek naar de ontucht met jonge kinderen uit Oude Pekela de ko mende maanden voortzetten. Bij deze zaak waren 50 tot 60 kinderen betrokken die in de paasvakantie door volwassenen zouden zijn meegelokt voor het bedrijven van seksspelletjes. Vorige maand deel de hoofdofficier van Justitie te Groningen, mr. J. A. Blok, mee dat het onderzoek vast zat. "Er zijn inderdaad geen nieuwe tips meer binnengekomen, maar het feitenmateriaal was toch inte ressant genoeg om het onderzoek nog voort te zetten", aldus woord voerder K. de Boer van de rijkspo litie. Binnenkort valt de eindrapporta ge van de kinderpsychiater dr. G. Mik te verwachten. Deze heeft zijn gesprekken met en observaties van de kinderen inmiddels afgerond. Het rapport zal naar het openbaar ministerie worden gezonden ADVERTENTIE VOOR ADVOCAAT GELEERD, MIJN FIETS PLEITE Dorrius-directeur Van Galen: 'de formule sloeg niet Vorig jaar cm deze tijd bedierf mi nister Brinkman (WVC) voor me nig buurthuis- en straathoekwer ker grondig de vakantiepret door een halvering van de rijkssubsidie voor het sociaal-cultureel werk aan te kondigen. Vorige week ging hij hij op herhaling: hij kondigde mid den in de vakantietijd voor ruim 125 miljoen gulden bezuinigingen aan op de (kortlopende) gezins hulp, de subsidies voor het provin ciale en gemeentelijke welzijns werk, het onderwijsvoorrangsbe leid (voor kansarme kinderen) en de herstellingsoorden. door Sjaak Smakman Verbijstering en verontwaardi ging alom. De PvdA ging dit week einde wel erg ver door de nieuwe bezuinigingen een aantasting van de beschaving te noemen. Maar niet alleen de oppositie, ook de re geringspartijen CDA en WD lij ken vooralsnog weinig te voelen voor de drastische ingrepen die Brinkman voor ogen staan. Net als zijn collega's zit Brink man in een moeilijk parket. De 'vakministers' hebben weliswaar bij het onlangs afgeronde bezuini- gingsoverleg een kleine overwin ning behaald op hun collega Ru- ding (financiën) door minder te hoeven bezuinigen dan de nationa le schatkistbewaarder voor ogen stond, het blijven toch hele bedra gen. Brinkman moet bijvoorbeeld 3 procent op zijn begroting bezui nigen en is met zijn pakket van vo rige week ongeveer op de helft. En het snoeien wordt voor iedere bewindsman steeds pijnlijker. Het vet is er al lang af, het snijden in het vlees is al enige tijd begonnen en het bot lijkt in zicht te komen. Dat werd bij Onderwijs al zicht baar met noodsprongen als de i Minister Brinkman jarigenmaatregel en de beperkte vervanging van zieke leerkrachten op de basisscholen. Komkommertij d Maar ook Brinkman heeft de no dige noodsprongen gemaakt. Na de bijl in het sociaal-cultureel werk te hebben gezet, kondigde hij be gin dit jaar een subsidiestop - en daarmee een dreigende sluiting - aan van het Openluchtmuseum bij Arnhem. Behalve een enorme dei ning, die er toe leidde dat Brink man op zijn voornemen terug kwam, ontstond toen ook de sterke verdenking dat Brinkman een trucje uithaalde: kondig een om streden bezuiniging en zeg dan te gen kabinet en Kamer: ik wil wel meer bezuinigen, maar zoals u ziet is de maatschappelijk weerstand te groot. En als u vindt dat er per se gekort moet worden, geeft u dan maar aan waarop. Dat werkt beter naarmate de me dia er meer aandacht aan besteden. En inderdaad koos Brinkman heel consequent de komkommertijd voor het aankondigen van zijn be zuinigingen. De halvering van de subsidie op het sociaal-cultureel werk werd vorig jaar in de zomer maanden aangekondigd, het Open luchtmuseum zorgde voor de nodi ge bladvulling in de traditioneel 'slappe tijd' rond de jaarwisseling En met zijn aankondiging vorige week verzekerde Brinkman zich opnieuw van ruime publiciteit De hoogste ambtenaar van WVC, secretaris-generaal De Boer, ont kende die opzet in alle toonaarden. Het vroege tijdstip was noodzake lijk om alle getroffenen de kans te geven zich in te stellen op de bezui nigingen, waarvan de meeste 1 ja nuari moeten ingaan. Gewoon een kwestie van fatsoenlijk bestuur dus, stelde De Boer. Gemakshalve vergat hij even dat het bij die in stellingen toevallig ook vakantie is en veel personeels- en bestuursle den dus weg zijn. Bakzeil De (on)tijdige aankondiging geeft Brinkman ook de gelegen heid om ruim van te voren te pei len in hoeverre zijn plannen haal baar zijn. En waar hij ze moet bij stellen om de debatten na Prinsjes dag - want dat is eigenlijk het mo ment waarop de ministers hun plannen voor het nieuwe jaar (ho ren te) presenteren, zoals kamer voorzitter Dolman geïrriteerd op merkte - ongeschonden door te ko- Immers, net als onderwijs zijn welzijn en gezondheidszorg zaken die de mensen direct raken en waarover de kamerleden (dus) het uitgebreidst praten. Een minister die in die debatten constant bak zeil haalt, maakt geen goede in druk. Dat gevaar van gezichtsver lies was bij de kortingen op het so ciaal-cultureel werk nog niet zo groot. Het buurt- en clubhuiswerk heeft nooit kans gezien het imago van overbodige luxe kwijt te raken en uiteindelijk haalde Brinkman zijn bezuiniging voor het leeuwe- deel binnen. De nieuwe kortingen op het sociaal-cultureel werk (70 miljoen in twee jaar) zijn dan ook het minst omstreden onderdeel van het nieuwe pakket. Anders ligt dat bij de herstellingsoorden, de gezinshulp en het onderwijsvoor rangsbeleid. En Brinkman wil blijkbaar van te voren weten hoe op deze onderdelen de vlag er bij hangt. Zorgzaam En dan is er de inhoudelijke kant. Het getuigt natuurlijk wel van bestuurlijke moed dat Brink man zowel zijn CDA als zichzelf feitelijk voor het blok zet. Vooral CDA-bewindslieden hebben in de afgelopen decennia de verzor gingsstaat vorm gegeven, en uitge rekend datzelfde CDA moet nu het hak- en breekwerk voor zijn reke ning nemen. Maar het pakket roept ook vfa- gen op. Loochent WVC bijvoor beeld zijn 'W' niet door uitgere kend zijn bijdrage aan het onder wijs voor kansarme kinderen in te trekken? En na 1989 is er van een WVC-bijdrage aan het club- en buurthuiswerk ook nauwelijks sprake meer De kortingen op gezinshulp staan bovendien haaks op het uit gangspunt dat in de gezondheids zorg het accent moet verschuiven van de 'tweede lijn' (ziekenhuizen, inrichtingen) naar de 'eerste-lijn' (huisarts, maatschappelijk werk. kruiswerk). Dat is een van de be langrijkste argumenten waarmee de bezuinigingen op die tweede lijn zijn verkocht. Om dan nu die eerste lijn - waarop de afgelopen ja ren overigens toch al fors is bezui nigd - toch weer hard aan te pak ken, is inconsequent. Natuurlijk zal de particuliere markt wel inspelen op de bezuini gingen. Er komen nu al steeds meer organisaties die het wegval lende welzijnswerk tegen betaling overnemen, en ook menig verzeke raar ziet wel een gat in markt. Maar dat kost allemaal geld. Daarmee wordt een steeds groter deel van de zorg alleen nog betaaibaar voor de hogere inkomens. De vraag wat Brinkman nu eigenlijk voor ogen staat met zijn 'zorgzame samenle ving', is de afgelopen week daarom alleen maar groter geworden. WALLENBERG

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 3