PORT Mecir verstoort Argentijns feest SpooJTV Eerste treffers van Marco Van Basten Graf zorgt voor winst op Amerika Koopman wint Roomburg 'Volgend jaar vier spelers uit top twintig' Toch bewondering voor Perez-Roldan MAANDAG 3 AUGUSTUS 1987 PAGINA 9 Met Mecir als winnaar (6-4,1-6,6- 3, 6-2) gaf het Melkhuisje zijn der tigste verjaardag net even het ge wenste cachet mee. De naam van de top-vijfspeler spreekt toch meer aan dan die van Ricky Osterthun of Thomas Muster, om de twee laatste titelhouders maar even te noemen. Bovendien is de kans nu aanzien lijk groter dat Mecir volgend jaar Zilveren plak Van der Maas ANTWERPEN (ANP) - De Ne derlandse waterski-ploeg heeft gisteren in Antwerpen de Ben- elux-titel veroverd. In het eind klassement bleef het Oranje team de Belgen bijna duizend punten voor. Leidenaar Erik van der Maas behaalde het zilver bij de individuele titelstrijd. Van der Maas wordt samen met kampioen Ard van Bergen uit Paterswolde en Pieter Slot uit Rotterdam afgevaardigd naar de Europese kampioenschappen, die volgende week in Marseille worden gehouden. Slot deelde met zijn broer Kors op de Schel de bij Antwerpen de derde posi tie. Uitslag landenploegen: 1. Ne derland 5815 punten, 2. België 4858, 3. Luxemburg 1568. Indivi dueel: 1. Ard van Bergen. 2. Erik van der Maas, 3. Piet en Kors Slot, 5. Linda Vos (Rotterdam). SOLBIATE ARNO (GPD) - Marco van Basten heeft in de oe fenwedstrijd die AC Milan giste ren speelde tegen Solbiatese zijn en Milans eerste twee treffers van dit seizoen gescoord. AC Milan won de ongelijke strijd te gen de amateurs met 7-0 door doelpunten van Van Basten (2), Virdis, Mussi (2) Tassotti en Ma- Terwijl de ex-Ajacied een goe de wedstrijd speelde kwam Ruud Gullit niet in actie. De nieuwe nummer 10 van AC kwam tijdens de ochtendtrai ning in botsing met aanvoerder Franco Baresi en moest licht ge blesseerd verstek laten gaan bij h®t oefenduel waarvan duizen den tifosi getuige waren. Omdat de aanhangers van AC Milan ge durende de hele wedstrijd de naam van Gullit bleven scande ren besloot de Milan-clubleiding Gullit tijdens de rust een ereron- de te laten maken rond het veld in Solbiate Arno. Woensdag als de wedstrijd tegen Parma, de vroegere club van AC-trainer Ar- rigo Sacchi op het programma staat, is Ruud Gullit zeker weer van de partij. BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD Johnson onder tien seconden OTTAWA (AFP) - De Canadees Ben Johnson heeft zaterdagavond in Ottawa de 100 meter gewonnen in 9,98 seconde, dat is de op drie na beste wereldprestatie op dit num mer. De winnaar van het Olym pisch brons op de 100 meter tijdens de Olympische Spelen van Los An geles verrichtte zijn prestatie tij dens de Canadese atletiekkampi- oenschappen. Ondanks een matige start had Johnson geen tegenstand te duchten. Zijn landgenoot Desai Williams werd tweede in 10,25 sec. Johnson behaalde voor de vierde maal achtereen de nationale titel op de 100 meter. De Amerikaan Calvin Smith is sedert 3 juli 1983 (Colorado Springs) met 9,93 sec. houder van het wereldrecord. Johnson kwam tot de beste tijd op zeeniveau: 9,95 sec. VANCOUVER (DPA/SID) - West- Duitsland heeft voor het eerst in de geschiedenis de Federatie-beker, het wereldkampioenschap tennis voor vrouwenteams, gewonnen na vier keer eerder in de finale met le gen handen te zijn gebleven. In de eindstrijd in het met 7200 toe schouwers gevulde Hollyburn Country Club-stadion van het Ca nadese Vancouver versloegen de Westduitsen Steffi Graf en Claudia Kohde-Kilsch het Amerikaanse tweetal Pam Shriver/Chris Evert met 2-1. De beslissing viel in het dubbel spel, waarin het Amerikaanse gele genheidskoppel Shriver/Evert - Navratilova ontbrak door een bles sure - de eerste set simpel won (6-1), maar bij 4-0 in de tweede alle zeker heid plotseling kwijtraakte, 5-7, 4- Het was aan Steffi Graf, de num mer twee van de wereldranglijst te danken, dat de Westduitse ploeg mocht blijven hopen op een zege in het met ruim 650.000 gulden gedo teerde evenement. De achttienjari ge trots van het tennisminnende vaderland speelde tegen de veer tien jaar oudere Amerikaanse Chris Evert één van de beste partij en uit haar toch al rijke loopbaan. Graf in topvorm had precies 55 mi nuten nodig af te rekenen met Evert, die in de 37 voorgaande Fe deratiecup-singles pas eén keer had verloren maar nu alle hoeken van de baan zag. De setstanden 6-2, 6-1 zeggen voldoende over het ver schil tussen jeugdige en gerouti neerde vedette van het vrouwen tennis. Graf trok de balans met haar ze ge op Evert weer recht. Die was eerder naar Amerikaanse kant doorgeslagen, omdat Claudia Koh de-Kilsch niet tot een nieuwe krachttoer in staat bleek. In de hal ve eindstrijd kwam ze ondanks een grote achterstand nog tot vlakbij de Tsjechoslowaakse Helena Suk- ova, gisteren iri het duel tegen Pam Shriver lukte dat niet (6-0, 7-6). De lange Amerikaanse, wier kracht vooral in het dubbelspel ligt maar die de afwezigheid van Martina Na vratilova aangreep te bewijzen het ook in haar eentje te kunnen bol werken, won de eerste set binnen twintig minuten zonder een game af te staan en bouwde in de tweede snel een voorsprong op van 3-0. Op dat moment zette Kohde rijkelijk laat de eindsprint in. Ze maakte veel maar net niet genoeg goed: 6-7 (5-7). Dat lukte met Graf aan haar zijde wel in het beslissende dub belspel. I MAANDAG 21.25-22.00 SKY Sky Motor sport News. 21.50-22.20 BRT 1 Extra Ti- 22.00-23.00 SKY World Road Race Challenge '86: atletiek- kampioenschappen voor ama teurs. 22.30-23.35 SCH Super Sport. Met Braziliaans voetbal: de wedstrijd Guarani-Athletico Mineiro. DINSDAG 1 13.05-14.00 SKY impressies van EC-atletiek '85 in Moskou. 14.00-14.30 SKY Sky Motor sport News. Ruud Gullit was in het afgelopen weekeinde niet fit voor de eerste oe fenwedstrijd van AC Milan. Het publiek eiste echter dat de ex-PSV'er op het veld verscheen. Gullit besloot uiteindelijk maar een ereronde te maken en een paar handtekeniningen uit te delen. (foto ANP) Maarten Koopman, winnaar van het A-toernooi van Roomburg, in actie tijdens de finalepartij tegen Ivar de Jong. (foto Loek zuyderduin) LEIDEN - Het publiek bij de open Leidse tenniskampioenschappen be leefde gisteren op Roomburg een rustige finaledag. Weinig spanning en weinig hoogtepunten vormden het sluitsuk van een week waarin wel de gelijk goed tennis was geboden. Open kampioen van Leiden werd uiteindelijk Maarten Koopman. De tennisser, die uitkomt voor het Hilversumse Melkhuisje, won de A-finale in drie sets van Ivar de Jong. Eveline Hamers won simpel de A-strijd bij de vrouwen door een 6-0, 6-3-overwinning op Ming Yu Tjiong. De Haagse tennisster moest ook in de B-finale het onderspit delven. He- leen van den Berg bekroonde een sterk gespeeld toernooi met de B-titel. Bij de mannen won Pjotr van Dalfsen het B-toernooi. HILVERSUM (GPD) - De dertigste editie van het Melkhuisje-toernooi heeft minder toe schouwers opgeleverd dan vorig jaar, toen meer dan 18.000 mensen (een record) het Hil versumse tennispark bezochten. Door het slechte weer in het begin van de week en het feit dat de capaciteit rond het centre-court door de aanleg van 68 loges met zo'n tweehonderd plaatsen is verminderd, kwamen volgens pen ningmeester Hans Back ditmaal "krap 15.000" toeschouwers langs de kassa. Doordat de prijzen van de boxen op 4000 gul den voor het hele toernooi lagen, zijn de inkom sten uit de toeschouwers volgens Back echter gestegen. De organisatie, die gisteren bij de prijsuitrei king een beroep moest doen op conferencier Toon Hermans omdat zesvoudig toernooiwin- naar Balazs Taroczy tennisverplichtingen in het Zweedse Bastaad had, hoopt nog steeds duizend zitplaatsen extra te kunnen creëren rond de hoofdbaan. Dat kan echter alleen maar "in de hoogte", waardoor er eventueel bomen zouden moeten sneuvelen. "Of we kunnen ze naar achteren verplaatsen", opperde Back. Voor de editie van volgend jaar (25-31 juli) is de organisatie al zeer optimistisch gestemd, hoewel het prijzengeld op het huidige niveau (150.000 dollar) blijft. De concurrentiepositie is dan echter aanzienlijk beter, meent toernooidi recteur Piet van Eijsden. Moest het Melkhuisje nu opboksen tegen Bastaad, waardoor tal van sterke Zweden ontbraken, in '88 tegenover het gelijktijdig geplande toernooi in Bordeaux staat "Hilversum" sterk. Het in dezelfde week te organiseren toernooi in het Amerikaanse St- ratton Mountain is volgens Van Eijsden hele maal geen bedreiging. "Gravel heeft daar zijn langste tijd gehad, bij na overal worden hard-courtbanen aangelegd, De Europeanen gaan daar dus niet heen, ook al omdat het in die periode vaak bloedheet is in de VS. Ik denk dat we in de toekomst een sterk Eu ropees zomercircuit krijgen met Gstaad, Bor deaux, Stuttgart, Hilversum, Bastaad en Kitz- bühel tegenover een Amerikaanse toernooicy- clus op hard-courtbanen. Kent Carlsson (in '85 verliezend finalist, red) heeft al toegezegd vol gend jaar te willen spelen op het Melkhuisje. Ik verwacht eerlijk gezegd dat we in '88 hier vier spelers uit de top-twintig zullen hebben", aldus Van Eijsden. Toeschouwer gewond door uit de koers geraakte kogel WAIBLINGEN (SID) - Kogelslin- geren blijft gevaarlijk. Dat bleek tijdens een wedstrijd in Waiblin- gen. Daar werd een vrouwelijke toeschouwer geraakt door een uit de koers gezwaaide slingerkogel. Met een hoofdwond en een lichte hersenschudding kwam de vrouw nog redelijk goed weg. De kogel was geslingerd door de Westduitse kampioen Jörg Scha- fer. Onmiddellijk na het incident staakte Schafer de wedstrijd. Win naar werd Christoph Sahner. Ook IBF-titel voor Mike Tyson LAS VEGAS (AFP) - Mike Tyson heeft zaterdagavond in Las Vegas voor 7.000 toeschouwers ook het wereldkampioenschap zwaarge wicht van de International Boxing Federation (IBF) opgeeist. De Amerikaanse okser was al titelhou der in het zwaargewicht van de World Boxing Association (WBA) en de World Boxing Council (WBC). De 21-jarige Tyson behaal de de IBF-titel door een zege op punten op zijn zeven jaar oudere landgenoot Tony Tucker. De jury leden waren eensluidend in hun oordeel, getuige de cijfers 119-111, 118-113 en 116-112. Tyson heeft in zijn laatste 31 ge vechten geen nederlaag geleden. Hij verdiende aan zijn zege 2,5 mil joen dollar (ruim 5 miljoen gulden). Tucker werd 1,1 miljoen dollar rij ker. HILVERSUM (GPD) - Het Melkhuisje heeft gisteren gebroken met een traditie en er tegelijkertijd een voortgezet. Miloslav Mecir maakte een einde aan het gebruik dat een outsider de enkelspeltitel voor zich opeist, terwijl zijn verrassende finale-tegenstander Guillermo Perez-Roldan andermaal onderstreepte dat het Hiiversumse graveltoernooi een pleisterplaats is voor jong talent. De als eerste getipte Tsjech voldeed keurig aan zijn verplichting, maar de Argentijnse tiener verdiende de meeste bewondering. Record Evans CLOVIS (AFP) - Janet Evans heeft bij de Amerikaanse zwem- kampioenschappen het wereldre cord op de 1500 meter vrije slag verbeterd. Zij slaagde er echter net niet in de zestien-minuten grens te doorbreken: 16.00,73. De tijd van Evans, die eerder al een record zwom op de 800 meter vrije slag, was een verbetering van de presta tie van haar landgenote Kim Line- han met bijna vier seconden. Lachen doet Miroslav Mecir, de sfinx uit Tsjechoslowakije, niet vaak, huisje toverde de tennisser zowaar een grijns op zijn gezicht. speelstijl ontwikkelen, dan wacht hem zonder twijfel een grote toe komst. Misschien nog wel groter dan die van Kent Carlsson, met de reeds gememoreerde Osterthun en Muster ook zo'n jeugdig talent dat doorbrak aan de Bussumergrint- weg. De Zweed, blessuregevoelig en vastgeplakt aan de achterlijn, staat ondanks zijn beperkingen wel nummer acht op de laatste we reldranglijst. Perez-Roldan, die met zijn „troostpremie" van 30.000 gulden dit jaar al bijna twee ton verdiende, heeft in potentie meer te bieden dan de verliezend Melkhuisje-fina- list van twee jaar terug. En dat het ook mentaal wel goed zit bij de tweevoudig jeugdkampioen op Roland Garros bewees hij zaterdag in de halve finales tegen landge noot Martin Jaite. Nadat Mecir simpel had afgerekend met Eduardo Bengoechea (6-1, 7-5), bleek Perez-Roldan over de sterk ste zenuwen te beschikken tijdens het bloedstollende Argentijnse on deronsje. In de beslissende derde set boog de tiener een 0-3-achterstand om in een 5-3 voorsprong, waarna hij drie matchpoints op rij kreeg. Jaite kwam echter terug, sleepte er een tie-break uit, waarin de als tweede geplaatste speler op zijn beurt twee keer één klap van de zege verwij derd was. Dat gebeurde zelfs nog tweemaal, maar uiteindelijk maak te Perez-Roldan bij zijn vijfde matchpoint na dik drie uur een eind aan de tennisthriller: 3-6, 7-5, 7-6(11-9). Dat duel stelde de finale van gis teren volledig in de schaduw. De eindstrijd kende liefst zestien ser vice-doorbraken, waarbij Perez- Roldan negen keer zijn opslag beurt moest prijsgeven. Hoewel de jongste Melkhuisje-finalist sinds Thomas Muster verklaarde „niet moe" te zijn geweest na de slijtage slag van een dag eerder, was hij me de daardoor een ongelijke tegen stander voor de toch allesbehalve imponerende Mecir. Alleen in de tweede set leefde Perez-Roldan op, maar daarna kon de Tsjecho-Slo- waak zich simpel staande houden. „Ik ben geduldiger en dieper gaan spelen, zodat de bal langer in het spel bleef', verklaarde de ervaren Mecir zijn machtsgreep na dik tweeënhalf uur. andermaal zijn gezicht in het Gooi zal laten zien. De laatste keer dat de toernooi- favoriet ook daadwerkelijk de hoofdprijs (ditmaal 30.000 dollar) mocht incasseren was in '84, toen de Zweed Anders Jarryd de rol van zijn aanvankelijk als eerste ge plaatste maar te elfder ure naar Amerika gedirigeerde landgenoot Henrik Sundström voortreffelijk waarnam. In de jaren daarvoor, zo als tijdens het Taroczy-tijdperk, sneuvelden de voornaamste kans hebbers steevast bij bosjes. Miloslav Mecir bewaart al met al goede herinneringen aan Neder land. Twee jaar geleden won hij in Rotterdam zijn eerste Grand-Prix- toernooi en gisteren pakte de Oost- europese sfinx in Hilversum zijn zesde seizoenszege van de negen in totaal. Mecir werkte dit jaar tot dusverre al 69 officiële enkelpartij en af en verloor er slechts elf. Zijn racket roert hij dus beter dan zijn mond, want veel of graag praat Me cir bepaald niet. De emotieloze veelverdiener drukt zich meestal uit in fluisterende gemeenplaatsen en is waarschijnlijk de minst geci teerde prof van het tenniscircuit. De resultaten spreken dan ook eigenlijk voor zich. Van Mecir's toernooisuccessen kwamen er vier tot stand op verschillende speelop- pervlakten, waarmee hij een van de beste allrounders in het rondtrek kende circus is. In schrille tegen stelling tot de Argentijnen, die slechts op gravel uit de voeten kun nen. Dat bewees ook het Melkhuis je, waar het Zuidamerikaanse feest weliswaar niet geheel slaagde, maar dat toch voornamelijk in het teken stond van de tango. „Het ge heim achter ons succes is eigenlijk vrij simpel", had Raoel Perez-Rol dan, vader en coach van de verlie zend finalist, al gezegd. „Tennis is een ook een kwestie van zelfver trouwen kweken en dat lukt alleen op banen die je liggen". Vandaar dat zijn zeventienjarige zoon dit jaar slechts graveltoer nooien speelt (eind november het laatste) en pas in '88 gaat onderzoe ken of hij ook op de snellere pistes iets kan presteren. Het is niet denk beeldig dat Guillermo Perez-Rol dan tegen die tijd al in de wereld top staat. De huidige nummer 33 verloor na München en Athene in Hilversum voor het eerst een Grand-Prixfinale, maar constateer de over de hele linie een duidelijke vooruitgang in zijn service en net- spel. „Ik heb vrij veel op mijn vol ley getraind en dat is er redelijk uit gekomen", vond de Argentijn. Mocht de tennisstudent, die ko mende maand schoolexamen moet doen, zijn belofte waarmaken en een eigen, niet louter verdedigende Mike Tyson, de koning van de Amerikaanse bokswereld. (foto ap>

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 9