Grote behoefte aan openbaar onderwijs Duitsers overheersen rolstoelrace Duurste stukjes grond in Buitenhof snelst verkocht Blijkens enquête in Warmond LEIDERDORP WIL VAN 'PALENDORP AF' Leidseweg van meer fietspaden voorzien? Afscheid opzichter plant soenendienst Wassenaar MAANUAL» AUGUÖ1UÖ ItföV ■II I II llll I I WARMOND - De meeste Warmondse ouders zouden hun kinderen naar een openbare school sturen als die mogelijkheid er was. Dat blijkt uit een door de gemeente gehouden enquête naar de behoefte aan openbaar onderwijs. Bijna een derde van het aantal onder vraagde ouders, in totaal 65 mensen, zou daarvoor kiezen. Twintig procent van de ouers zou de kinderen naar een protestants- christelijke school sturen en bijna 28 procent, 62 ouders, houdt het op een katholieke school. Zestien ou ders kiezen voor een vrije school, zeventien voor een algemeen bij zondere school. Twaalf ouders maakte het niet uit. Doel van de enquête was om meer inzicht te krijgen in de soor ten en vormen van basisonderwijs zoals die door de Warmondse ou ders van kinderen van 0 tot 12 jaar wordt verlangd. Men wilde er ach ter te komen of er in Warmond be hoefte zou zijn aan openbaar lager onderwijs. Driejaar geleden al oor deelde de gemeenteraad dat burge meester en wethouders een actieve rol zouden moeten spelen bij het onderzoek naar de mogelijkheden voor een openbare school. Nu is gebleken dat de behoefte aan openbaar onderwijs in voldoende mate aanwezig is, kan er eventueel een openbare school in het dorp worden gesticht. Het aantal ouders dat de enquête beantwoordde bedroeg 223. Dat is ruim 50 procent van het totaal aan tal ondervraagde ouders/verzor gers. Bij deze 223 ouders horen 406 kinderen, hetgeen ruim 54 procent is van het totaal aantal kinderen in de leeftijd van 0 tot 12 jaar in War mond. Naar verhouding hebben meer ouders van jonge kinderen de enquête beantwoord. In de enquête werd ook ge vraagd of, als de school van hun keuze in Warmond zou worden ge sticht, de ouders hun kind(eren) daar ook naar toe zouden laten gaan. Met andere woorden: of ze de moeite zouden nemen hun kind van school te laten veranderen. VOORSCHOTEN - Ook aan de oostelijke kant van de Voorscho- tense Leidseweg komen mogelijk vrijliggende fietspaden. Enkele maanden nadat de westzijde van deze drukke verkeersader het laat ste vrijliggende stukje pad kreeg, leggen ambtenaren de laatste hand aan een fietspad-advies voor bur gemeester en wethouders. De verkeersdeskundigen willen het stuk tussen de Raadhuislaan en Mozartlaan voorzien van geheel vrijliggende fietspaden. Tussen Mozartlaan en Zilverfabriek heb ben zij een fietspad gedacht met een neutrale zone: tussen de weg en het fietspad ligt een gearceerd deel waar auto's niet mogen ko- Hoeveel de aanpassingen gaan kosten is niet onzeker. Duidelijk lijkt wel dat de gemeente een be roep kan doen op hogere subsidie gevers, zoals aan de overkant van de weg het geval was. Als uitvloei sel van het Experimenteer Project Openbaar Vervoer kon de gemeen te tussen Bachlaan en gemeente huis voor weinig geld enkele hon derden meters aanleggen. De PvdA/PPR-fractie heeft in het verleden het voortouw geno men voor een vrij liggend fietspad tussen de Raadhuislaan en Bach laan. Die voorziening zou het dorp bereikbaarder maken voor veel (oudere) Adegeesternaren. Ze diende tijdens de behandeling van de begroting voor 1986 zelfs een motie met die strekking in. De mo tie haalde het niet, maar het punt werd wel opgenomen in het be leidsplan van B en W voor 1986. Bovendien beloofde de toenmalige wethouder van verkeer J.D. van Dalen met een gedeputeerde te zul len praten over mogelijke subsidië ring. Het ambtelijke voorstel gaat dui delijk een stapje verder dan dat van de PvdA/PPR-fractie en pleit ervoor om aan de hele oostelijke zijde fietsers min of meer geschei den te scheiden van het autover keer. De oplossing voor het eerste •deel van de Leidseweg vindt de verkeerswethouder J. Visser pri ma. de tweede oplossing redelijk: 'Helemaal afdoende is het niet, maar in een tijd dat je elke cent omkeert, moetje tevreden zijn met het goede". Minder hoop is er voor andere delen van de verkeersader, zoals de Koningin Julianalaan, de verleng de Schoolstraat en het eerste deel van de Veurseweg. Volgens de wethouder is daar geen ruimte om fietsroutes veilig te maken. Hij be treurt dat diep omdat hij de situa tie vooral in de Julianalaan "eigen lijk niet verantwoord" vindt. Maar liefst 26,5 procent van de ou ders geeft op die vraag geen ant woord. Ruim 46 procent (103 ou ders) zegt 'ja' en ruim 27 procent van de ouders is daartoe niet be reid. Burgemeester en wethouders hebben nog geen conclusies ge trokken uit de cijfers die nu op ta fel liggen. Men wil eerst afwachten wat de gemeenteraad zegt. Per slot van rekening is de raad degene die destijds om het onderzoek heeft gevraagd. De raadscommissie maatschap pelijk welzijn en onderwijs praat volgende week maandag over de enquête. Fietser slaat over de kop OEGSTGEEST - Een fietser uit Noordwijk heeft gisteravond even na zessen hoofdletsel opgelopen toen hij op de Leidsevaart in Oegstgeest over de kop sloeg. Oor zaak van zijn val was een hond, die plotseling het fietspad overstak. De Noordwijker is naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. LEI DERDORP - De gemeente Leiderdorp gaat komend na jaar wederom een poging doen van het 'Palendorp' af te ko men. De betonnen fundamenten langs de Engelendaal zijn nu al zes jaar stille getuigen van een bouwproject dat. mede door de instortende woningmarkt, nooit van de grond kwam. Me dio oktober moet een juridische procedure worden aangezwen geld om de bouwer ervan. Van der Heijden, te dwingen 'iets' te gaan doen. Aanvankelijk probeerden beide partijen samen een oplos sing te vinden. Dat lukte niet. Toen gooide de gemeente het over een andere boeg: zij som meerde Van der Heijden zijn contract na te komen en de grond af te nemen. Van der Heijden is economisch eigenaar i de grond, hetgeen hem in staat stelt er te bouwen. Juri disch werd het echter niet getransporteerd. Tijdenlang heeft de gemeente aangetekende stukken en dreig brieven gestuurd. Niets hielp. Brieven bleven onbeantwoord: Van der Heijden liet wel telkens doorschemeren dat er in Leider dorp voor hem toch niets meer te verdienen viel. (foto Wim Dijkman) Zodra de gemeente Leiderdorp bekendmaakte dat er vrije bouw- kavels zouden worden uitgegeven, werden er protesten gehoord. Van uit de gemeenteraad kwam dit voorjaar al kritiek op de hoge grondprijzen. Ook een aantal Lei derdorpers protesteerde en ver weet de gemeente een melkkoetje te zoeken. De kritiek kwam zowel Man krijgt klap met barkruk WARMOND - Aan een vechtpartij in een café aan de Warmondse Dorps straat heeft een bezoeker afgelopen vrijdagavond een snee in zijn hoofd, een hersenschudding, een paar gebroken tanden en een kapot ondergebit overgehouden. De man kreeg een klap met een barkruk omdat hij een an dere cafébezoeker zou hebben getreiterd, zo kreeg de politie te horen. Hij moest naar het ziekenhuis worden overgebracht WASSENAAR - De Wasasenaarse plantsoenendienst neemt 25 augustus afscheid van opzichter P. Wensveen. Een kleine week later viert J. Stoute zijn 25-jarig dienstverband. Blijver Stoute is hoofdzakelijk actief in Was senaar-noord, in wijken als Rijks- en Oostdorp, Spinbaan en de buurt rond de Storm van 's Gravesandeweg. De vertrekkende Wensveen begon zijn Wasenaarse carrière in Wasse naar-noord, waar hij plantsoenen aanlegde in nieuwe wijken. Later ver schoof zijn werkterrein naar het zuidelijke, uiterst groene deel van de ge meente. Hi j werkte hier aanvankelijk onder opzichter Pelt, maar kreeg ze ven jaar geleden zelf de rang van opzichter. Wensveen trad hiermee in de sporen van zijn vader, die in de jaren tus sen 1930 en 1960 eveneens het openbare groen in het zuidelijke deel van Wassenaar onder zijn beheer had. Ook in de toekomst bijven de dure ge bieden in familiehanden: Wensveens neef, L. Burger, wordt de nieuwe opzichter in het gebied tussen de Waalsdorperlaan en de Paauwlaan Zanderijlaan en Spelderslaan. Brommers van PTT gestolen mondeling als schriftelijk op het gemeentehuis binnen. Een van de brievenschrijvers die in deze (va- kantie)tijd om een reactie kan wor den gevraagd, uit zijn teleurstelling over de grondprijs ("die is wel aan de erg dure kant"). Hij heeft echter nog een tweede reden om van eventuele koop af te zien: "gezien de tijdsdruk" was het volgens hem onmogelijk om met een kant-en klaar bouwplan te komen. Laatstgenoemd punt wordt dooi de wethouder terzijde geschoven. "Als je met serieuze gegadigden praat, wil je ook serieuze plannen zien", werpt hij op. "Een aantal be langstellenden had dat niet. Maar je kunt niet onderhandelen met mensen die het zo net nog allemaal niet weten". Den Boeft beseft wel dat er heel wat Leiderdorpers die aanvanke lijk belangstelling hadden - er kwa men rond de 150 aanmeldingen binnen - zijn afgehaakt vanwege de grondkosten. Met name in het dure E6-gebied, dus bij de Dwarswate- ring, blijkt dat het geval te zijn. Anderzijds is er 'gemopperd' om dat er voor sommige stukjes grond meerdere kandidaten bleken te zijn. Hetgeen de wethouder doet opmerken dat je "dat stukje onge noegen" moet incalculeren, "want dit is nu de fase geweest waarbij we hebben geprobeerd mensen echt ALPHEN AAN DEN RIJN - Uit de fietsenstalling van het postkan toor in Alphen zijn gisteravond twee bromfietsen met bijbehoren de posttassen gestolen. In eerste instantie werd de poli tie door een getuige van de diefstal op de hoogte gesteld. Later werd doorgebeld dat de daders, twee jongens, zich in de Wilhelminalaan ophielden. Bij nader onderzoek bleek dat het luik in de hal van het PTT-ge bouw openstond en dat de hier achter gelegen dienstruimte was doorzocht. Ook werd toen de sleu tel van het fietsenhok gevonden Daar bleken twee brommers ont vreemd. In struiken in de omge ving werden twee helmen gevon den. Voor zover bekend is uit de dienstruimte niets weggenomen. Zowel tijdens proloog in Rijnsburg als bij criteriums Ondanks alle kritiek op hoogte van prijzen RIJNSBURG/VALKEN BURG - Duitse rolstoelatleten overheersen op dit moment de internationale bloemenmara- thon. Zowel zaterdag in Rijns burg als gisteren in de Lim burgse plaatsen Voerendaal en Valkenburg ging de overwin ning naar een Duitse rolstoelat leet. De bloemenmarathon Rijnsburg- Gulpen-Oegstgeest wordt dit jaar voor de zesde keergereden. Zater dagmiddag om twee uur werd op de Vliet in Rijnsburg het startschot gelost voor de proloog. De Duitse atleet Wolfgang Petersen bleek de snelste. Zijn landgenoot Errol Marklein werd tweede en de Utrechter Cees van Breukelen der de. Errol Marklein schreef twee jaar geleden geschiedenis in de mara thon toen hij gehuld in de gele trui m het Limburgse heuvelland een ravijn indook en met letsel in een ziekenhuis terechtkwam. Tijdens de proloog, die werd gereden na de start van het bloemencorso was het gezellig druk op de Vliet in Rijns burg. Gistermiddag stonden er in Lim burg twee criteriums voor de rol stoelatleten op het programma. In Voerendaal - terwijl het wat druile rig regende - ging de winst naar Marklein, die zijn landgenoot Pe tersen en de Nederlandsers Cees van Breukelen en Huub Nelisse (Vlaardingen) te vlug af was. Opmerkelijk was in-Voerendaal de opgave van Gerrit Pomp uit Soest. Pomp haalde dit voorjaar de internationale sportpers door de internationale marathon van Rot terdam winnend af te sluiten. Later De rolstoelatleten tijdens de proloog op de Rijnsburgse Vliet. in de middag werd onder zeer gro te publieke belangstelling een etappe in Valkenburg afgewerkt. Ook in de Limburgse vakantie plaats weer een Duitse overinning. Peterse won vóór Cees van Breu kelen, Huub Nelisse en Errol Marklein. Na de eerste twee dagen van de bloemenmarathon bezit Wolfgang Peterse de gele trui, terwijl Utrech ter Cees van Breukelen - een van de atleten die niet is gehandicapt - vandaag in de groene trui is ver trokken. Iwan van Breemen uit het Gelderse Beesd is in het bezit van (foto Dick Hogewoning) de 'bolletjes trui'. De ploeg van de bloemenveiling Flora voert het ploegenklassement aan. Vandaag staat de atleten voor de rolstoelatleten de zware rit door het Limburgse heuvelland op het programma. Onder meer moeten de atleten de Cauberg bedwingen. LEIDERDORP - De duur ste stukjes vrije bouwka- vels in Leiderdorps jongste nieuwbouwwijk Buitenhof midden/west gaan het snelst van de hand. Alle kri tiek over de duizelingwek kende prijzen ten spijt is de grond in het zogeheten bui tengebied, grenzend aan de Dwarswatering, zo goed als verkocht. Heel wat particuliere bouwers blij ken er de prijs van rond de 450 gul den per vierkante meter, overigens nog exclusief btw, voor over te hebben om straks een vrij uitzicht over het water te krijgen. Voor de minder gunstig gelegen stukjes, met name in het zogeheten gebied E6, is de belangstelling een stuk minder. In totaal is op dit moment, drie maanden nadat gegadigden zich konden melden, veertig pro cent van de voor particulieren be schikbare grond in Buitenhof ver kocht. Een getal waarmee wethou der Den Boeft (ruimtelijke orde ning) zich alleszins tevreden toont: "We zijn nauwelijks vier maanden bezig en dat zonder enige publici teit. Nergens is er met die grond ge leurd. Nee, dit is geen slecht resul taat". de volle vrijheid te geven Dan krijg je dat". Eigen gezicht Overigens is het begrip vrijheid natuurlijk betrekkelijk. Weliswaar kunnen de particuliere bouwers hun huis een eigen gezicht geven, maar alle ontwerpen zullen ge woon door de welstandscommissie worden getoetst. Desondanks zal het 'particuliere buurtje' afwijken van de andere huizen in Buitenhof midden/west. Deze huizen - vrij staand, twee-onder-éen-kap, scha kelwoningen en dergelijke - zullen er volgens de wethouder beslist niet allemaal hetzelfde hoeven uit te zien. "integendeel zelfs". Den Boeft: "Dat is nu juist het aardige van dit plan. In dit kleine deel van Buitenhof, dat niet centraal is gele gen, hebben de toekomstige bewo ners de mogelijkheid het wonen in dividueel te beleven". De onderhandelingen over de grondverkopen zijn nu in een af rondend stadium. Waarschijnlijk zullen de particuliere bouwers nog dit najaar van start kunnen gaan. Den Boeft is ervan overtuigd dat de gemeente tegen die tijd "al een stuk hoger" zit met de verkoop. Lukt het met om alle grond aan particulieren te verkopen, dan zoekt de gemeente voor het restant alsnog een aannemer - Wethouder Den Boeft: 'Als je met '.en serieuze gegadigde praat wil je e plannen zienl...' uoto MAANDAG 3 AUGUSTUS Aarlanderveen Noordwijk zomerkermis met div. atrac- vaartseweg, aanvang 9.30 uur, met kindermarkt, poppen- open huis bij de KNZHRM in de loods aan het Rijnmond, oecumenisch avondgebed, vertrek 10.00 uur vanaf de Ex- cursieschuur, Duindamse- zomerkermis, parkeerter rein Wantveld. 11.00 tot 23.00 Sassenheim kinderstad vanaf 9.00 uur, Dorpshuis, Dorpsstraat, aan vang 19.30 uur; kermis aan vang 20.00 uur. tot 23.00 uur. rondleiding in botenhuis van de KNZHRM, Bosweg 2- touwtrekken 19.30 uur. Alkemade badgastenschaaktoernooi in paviljoen Willy Noord, aan- woudsesingel, 19.00 tot 19.30 toeristische zomermarkt in de Hoofdstraat, 10.00 tot 22.00 doe-feest voor kinderen van 6 tot 12 jaar, JOIN-centrum, 11.00 tot 15.00 uur. Valkenburg creatief bezig zijn vanaf Katwijk film 'Brother Enemy' van 16.00 uur, Sotaweg/Googer- molenweg. Roelofarends- jongereninstuif bij Hoornes- ^m Nieuwkoop open huis, Elleboogvaart, B ^|ate^s^e'programma 'n het kindermeetings in de wij ken van het Evangelisch Ont- uur de film 'De kleine Philip pe', voor alle leeftijden. door Jos van der Kooy, Vre- deskerk, Voorstraat, aanvang 20.15 uur tingscentrum De Ark, cam ping Dijk en Burg, Westeinde 82, Noordwijkerhout. aan vang 22 00 uur Alphen hutten bouwen, terrein Nieuwe Sloot, 9.00 uur klaverjassen en jokeren bij Ontspanningsver. Katwijk, 20.15 uur, Tripodoa mm yup*. fietsspektakel, 10.00 tot 12.00 uur; fietspuzzeltocht, 14.00 tot Wk 16.30 uur; fietscross, 19 00 tot M 21.00 uur 13.00 tot 15.30 uur. grote schatgraverij voor kin deren tot 13 jaar. 14.30 uur op aanvang 9,45 uur. film 'Brother Enemy', cam ping Duinschoten 13. Noord- Voorhout speurtocht naar de ruïne van Teylingen, vertrek 10.30 uur vanaf De Speleweij. vakantie-schilderweek. Over de drempel, info. Cobv van Wijk, 01725-3178. DINSDAG 4 AUGUSTUS Aarlanderveen zomerfeest terrein Kerk- zandkastelen bouwen ter hoogte van de politiepost. 14.00 uur. door Jos van der Kooy, Vre- deskerk. Voorstraat, aanvang 20.15 uur. 1 &SM Noordwijk La |\l I 1 A wandeling door de duinen r VlLtllfc/ en staatsbossen oXv. een gids, zomeravondviswedstrijd in de Katwijkse Watering, vistijd van 19.00 tot 21.00 uur. groot vuurwerk op het strand voor de Kon. Wilhelmi- naboulevard, 22.30 uur. vergadering raadscommis sie welzijn, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7