Haan kraait victorie bij start BundesBga De Jong niet tegen Koopman opgewassen RB houdt jong Ajax hij Zege Stuttgart op Homburg Schermer is onbetwist sterkste in Voorhout Ivan Lendl wint in Washington PAGINA 10 MAANDAG 3 AUGUSTUS 1987 Oiino Wempe wint strijd in C Ex-Alphenaar verliest op Roomburg VOORHOUT - Het B-invitatie toernooi in Voorhout leverde een overwinning op voor Michael Schermer. Schermer, die ook al on geslagen uit de poulewedstrijden was gekomen, zette eerst in de hal ve eindstrijd Marcel Gerritsen op zijn plaats (6-2, 6-0). In de finale te gen Anne Jan van der Meer, die in zijn kruisfinale Waldo Jansen had verslagen (6-2,3-6 en 6-3), raakte hij na de eerste set verloren te hebben (3-6), pas goed op toeren: 6-1, 6-3. Bij de mannen in C ging de als tweede geplaatste Onno Wempe met de eindzege aan de haal. In de halve finale rekende hij eerst af met een van de smaakmakers uit het toernooi, de in Genève tennis sende Senegalees Nicolas Sagna: 6- 3, 6-2. In de eindstrijd bleek hij te sterk voor Egbert Vonk: 7-5, 6-2. Vonk was daarin terecht gekomen door thuisspeler Dick van der Meer van de SV Voorhout ondubbelzin nig terecht te wijzen: 6-0, 6-0. Ook in de finale van het mannen- dubbel C was Onno Wempe suc cesvol. Met zijn partner Peter Grimbergen moest hij de eerste set tegen het duo Johan van der Lippe- /Arnoud van Dam nog wel prijs ge ven (3-6), maar daarna werd het pleit snel beslecht: 6-3, 6-2. De finale van het vrouwenenkel C werd een familie-aangelegenheid tussen de zusjes Cindy en Sabine Berkhout. Eerstgenoemde plaatste zich voor dit onderonsje door een gemakkelijke overwinning op Henrike Engel(6-2, 6-0), terwijl Sa bine Liesbeth van Bakel opzij zet te: 3-6,6-2,6-3. De zustertwist werd uiteindelijk door Cindy Berkhout in het voordeel beslist: 6-2, 6-0. Afgelopen zaterdag begon de elfde editie van het Badgastentoer- nooi in Katwijk, georganiseerd door de tennisvereniging Zee en Duin. Ook dit jaar telt de deelne merslijst een aantal sterke spelers. Ajax in Glasgow op derde plaats GLASGOW (Rtr)-- Ajax is bij het internationale voetbaltoernooi van Glasgow Rangers derde geworden. De Amsterdammers wonnen giste ren met 2-1 van de Spaanse beker winnaar Real Sociedad, mogelijk ook tegenstander in het Europa cup-toernooi. Ajax kwam na 19 mi nuten op achterstand door een doelpunt van Iturrino. Cruijffs En gelse aankoop Frank Stapleton maakte echter nog voor rust gelijk. De winnende treffer kwam in de tweede helft op naam van John Bosman. Het evenement werd gewonnen "door de Braziliaanse vertegen woordiger Porto Allegre, die zater dag met enig geluk Ajax had ver slagen (2-1). Porto-Alegre speelde in de finale tegen gastheer Glas gow Rangers gelijk (1-1) en nam vervolgens de strafschoppen beter: FC Utrecht won zonder veel moeite het voetbaltoernooi in Den Helder. In de finale van het evene ment versloeg de UEFA-cupdeel- nemer zaterdag VW met 3-0. Ver dediger Plomp opende in de twin tigste minuut de score vanaf de strafschopstip. Na de rust bepaal den Adelaar en Van Loen de eind stand op 3-0. Pattinama kreeg van scheidsrechter De Munnik de gele kaart. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door FC Mazda. De Japanners versloegen het Hel ders elftal met 3-0. FC Groningen eindigde zaterdag in het internationale voetbaltoer nooi te Mechelen op de derde plaats. De wedstrijd tegen het Bul gaarse Vitocha Sofia eindigde in 0- 0. FC Groningen was beter in het nemen van strafschoppen: 5-4. Het toernooi van Mechelen werd gewonnen door Anderlecht. De or ganiserende club KV Mechelen werd met 1-0 verslagen door een doelpunt van middenvelder Pier Janssen. Er waren op de slotavond 10.000 toeschouwers. Fortuna Sittard werd gisteren ei genaar van de Limburg Cup. In de finale werd streekgenoot Roda JC met 2-1 verslagen. Het winnende doelpunt werd twee minuten voor tijd gemaakt door Henk Duut uil een strafschop. In de finale te Sit tard met 6000 toeschouwers deelde scheidsrechter Jan Keizer vier gele kaarten uit. De wedstrijd om de derde plaats werd gewonnen door Club Brugge met 6-2 tegen het Ita liaanse Sampdoria. WASHINGTON (Reuter) - Ivan Lendl heeft het met 600.000 gul den gedoteerde tennistoernooi in Washington gewonnen. De als eerste geplaatste Tsjechoslo- waak versloeg in de finale 'de als vierde gerangschikte Brad Gil bert op overtuigende wijze: 6-1, 6-0. De partij duurde 56 minuten. Lendl ontving voor zijn overwin ning ruim 80.000 gulden. Boris Becker, als tweede ge plaatst, slaagde er zaterdagavond niet in om de eindstrijd te berei ken. De tweevoudige winnaar van het toernooi van Wimbledon verloor in de halve finales van de Amerikaan Brad Gilbert. De Duitser bracht de eerste set met 6-3 betrekkelijk gemakkelijk op zijn naam, doch was daarna geen schaduw van zichzelf meer. In de andere halve finale versloeg de Tsjechoslowaak Ivan Lendl, eer ste, de als derde geplaatste Ame rikaan Jimmy Connors. STUTTGART (ANP) - Het eerste optreden van Arie Haan als trainer in de Bundesliga is een succes geworden. De oud-Ajacied coachte zaterdag Vfb Stuttgart naar een overwin ning op FC Homburg. De cijfers waren niet overtuigend: 2-1. Fritz Walter, de nieuwe spits, en de IJslander Asgeir Sigurvinsson scoorden voor Stuttgart vlak voor en vlak na de rust. Het tegendoelpunt werd in de 61e minuut door Westerbeck gemaakt. By de mannen in B staat Robert Veldt, van Amstelpark uit Amster dam, als eerste geplaatst. Veldt schreef onlangs het B-toernooi van Casino op zijn naam. Stefan Faas van Dekker uit Warmond is de pa pieren nummer twee. LEIDEN - Maarten Koopman is gisteren winnaar geworden van de Open Leidse tenniskampioen schappen. Verliezend finalist, Ivar de Jong, die zaterdag in de halve fi nale Frank Bitter met 6-4, 6-3 ver sloeg, won wel met 6-2 de eerste set, maar moest zich vervolgens te vreden stellen met slechts één ga- De Jong speelde in het begin zijn eigen spel en Koopman maakte op de belangrijke momenten toch de fouten. In de tweede set kwam Koopman er beter in en De Jong trok zich aan hem op. Regelmatig werd De Jong van het kastje naar de muur gestuurd in de ralley. Hij bleef echter de hoeken opzoeken, waarmee hij Koopman in de kaart speelde. Koopman, op zijn eigen wijze slaand en springend, wat ie dere trainer zijn pupillen normali ter streng verbiedt, was niet meer te stuiten toen hij eenmaal een paar games gewonnen had. Eerder had hij in de halve finale al met 6-4, 6-3 korte metten gemaakt met Mark van Eekeren. De finale van de vrouwen in A werd een simpele overwinning voor Eveline Hamers. Hamers had HH in de halve eindstrijd al op impone rende wijze afgerekend met de op rukkende Heieen van den Berg. Voordat Van den Berg enige lengte kon maken, had Hamers de bal meestal al aangepakt en diep tegen de achterlijn gelegd. In de finale was B-speelster, Ming Yu Tjiong, haar opponente. Tjiong was moe en dat kwam duidelijk tot uiting in haar spel. De scherpte in haar ralli es was weg en ballen die ze eerder hoog en diep wist terug te brengen kon ze niet meer halen. Hamers, nog fit, vloog ogenschijnlijk over de baan en sloeg, vooral met haar forehand, vele ballen onbereikbaar de hoeken in. In de eerste set stond ze geen game af, maar in de tweede reeks werd het toch nog 6-3. Tjiong liep niet voor niets op haar tandvlees, want ook in B be reikte ze de finale. Zaterdag won ze eerst een afgebroken partij tegen Celleke Tolhoek: 6-2, 5-7, 7-6 (12- 10). Vervolgens kwam het tot twee maal een tiebreak in de halve finale A tegen Mariëtte Verbruggen en daarna werd in B ook Annemarie Smalt nog verslagen met 6-1, 6-3. Gistermorgen werd eerst een aan vang genomen met de B-finale te gen Heieen van den Berg. Van den Berg was vast en dwong Tjiong tot het slaan van .voor haar onmogelij ke ballen. Vele meters werden af gelegd, maar Van den Berg kwam nooit in gevaar en won met 6-4,6-4. Pjotr van Dalfsen uit Lelystad bracht het mannenenkel B op zijn naam. Erg afwisselend spelend en in het vermogen om vanuit bijna verloren positie winners te slaan had hij te veel in zijn mars voor Ed dy Schol. Tot de finale kon Schol het aan vanuit het achterveld. Door zijn snelheid en het tempo waar mee hij zijn groundstrokes over het net jaagt, was hij voor velen te sterk, alleen Van Dalfsen kon hem aan deze week: 7-5, 6-3. Opmerkelijk was dat van de laatste vier in B, drie spelers af komstig waren van de Eerste Rot terdamse Tennisschool: Eddy Schol, Erwin Lems, en Huib Troost. De laatste haakte af tegen Schol en Lems ging onderuit tegen van Dalfsen. Ook in de andere onderdelen in B was de aanwezigheid van E.R.T.S. pupillen groot in de fina les. Het mannendubbel en het ge- mengdubbei waren zelfs onderons jes. Ten koste van Erwin Lems en Huib Troost, ging de winst in de dubbel naar Mark Bolier en Eddy Schol, en de mix ging naar Anne marie Smalt en Huib Troost, die wonnen van Marie José Rutten en Eddy Schol. Rutten won met Jong Oranje hockeyster, Wietske de Ruiter, het vrouwendubbel B van groningers Jeanine Robbe en Trudy Torringa. Net geslaagd voor het C.I.O.S. is Jeanine Jünger ook succesvol op de tennisbaan. Slechts één game afstaand aan Jacqueline Paauw, werd de districtskampioene 1987 eerste in het vrouwenenkel C. Kees Jan Schuilenburg eiste de zoveelste titel voor zich op in het mannenenkel C dit jaar. Verras send finalist, John van Overloop, wist maar twee games te bemachti gen. Uitsmijters voor het publiek wa ren de finales in het gemengddub- bel en het mannendubbel A. Jac queline van Wijk en Frans Grim bergen hadden in het gemengd- dubbel tot tweemaal toe een riante voorsprong. Met de eerste set in de knip, kon een 5-3 voorsprong niet omgebouwd worden tot winst en zelfs 5-1 vóór in de derde set bleek niet voldoende. In een niet altijd even goede doch wel spannende wedstrijd, waren het Annemarie Radstake en Jacco van Duijn, die de langste adem hadden. In het mannendubbel leken Ro bert Jan Bierens en Vincent van Gelderen zo over Ivar de Jong en Marcel Lasonder te lopen, maar in de tweede set kwam het toch nog tot een tiebreak, waarin De Jong en Lasonder zelfs een setpoint had den, maar het mocht niet baten. Bierens en Van Gelderen streken met de winst: 6-2, 7-6. JACQUELINE VAN WIJK. „We zijn de competitie goed begon nen", was het commentaar van de Nederlandse trainer. „Er sloop angst in onze ploeg toen het tegen doelpunt van Homburg zomaar uit de lucht kwam vallen. De laatste twintig minuten hebben we louter op behoud van de voorsprong ge speeld". De onbetwiste topper op de eer ste speeldag in de 25e Bundesliga- competitie was Borussia Dort mund - Bayern München. De titel verdediger, sinds 1985 ongeslagen in uitwedstrijden, speelde ook on der Jupp Heynckes op en top pro fessioneel. Bayern bleef koelbloe dig de kansen afwachten. Bij de eerste de beste was het raak. Rum- menigge scoorde op een lange crosspass van Matthaus. Bayern zegevierde uiteindelijk met 3-1 door doelpunten van Wohlfahrt en Lunde. Het tegendoelpunt van Mill viel in het 54e minuut toen het al 0- Op de eerste stand viel niets nieuws af te lezen. Hamburger SV en Bayern München, de eeuwige ri valen, nestelden zich gelijk aan de kop. HSV behaalde de grootste ze ge: 5-2 tegen Schalke '04. Schuma cher moest vijf treffers incasseren, drie van Kastl, een van Hinz en een van Labbadia. Bistram en Thon scoorden tegen, in verloren positie. Bij HSV viel niets te merken van de strubbelingen bij de Supercup- wedstrijd van vorige week tegen Bayern toen niet alleen werd verlo ren maar bovendien doelman Stein de rode kaart kreeg voor een vecht partij. Het nieuwe voetbalseizoen in West-Duitsland ging van start met 26 doelpunten en 225.000 toeschou wers. Vrijdag reeds had Borussia Mönchengladbach met 2-1 van Vfl Bochum gewonnen. Woudenber ger Eric Willaarts maakte een on opvallend debuut in de Bundesli ga. Hij werd aan banden gelegd door zijn landgenoot Reekers. Willaarts zelf meende dat hij re delijk had gepresteerd in het met ruim 30.000 toeschouwers gevulde Ruhrstadion in Bochum. „Ik was erg nerveus; net zoals in de na-com petitie bij FC Utrecht", sprak hij. „Je bent hier vreemd en de ver wachtingen zijn hoog gespannen. Dat heb ik deze week wel gemerkt. Arie Haan leidt Stuttgart naar de winst. (foto anp). In een of andere krant in Mönchen gladbach stond: Der Bomber ist zurück. Dan weetje het wel". De aanvaller met de bliksemcar rière in het profvoetbal zegt door zijn ploegmaten voortreffelijk te worden opgevangen. Gedurende de trainingen voor de comnpetitie en pal voor het duel tegen Bochum. „Ik word niet als een indringer be schouwd. De steun die ik van de anderen krijg is enorm. Voordat we het veld opgingen kreeg ik schou derklopjes en ook tijdens de wed strijd bleven de jongens mij aan moedigen. Ja, ook Günter Thiele met wie ik moet uitmaken wie straks een vaste plaats in de aanval heeft". Bij Bochum viel op dat Willaarts weinig in het spel werd betrokken. „Logisch", vindt hij. „Zoals ik moet wennen aan de rest van de ploeg, moeten mijn mede-spelers vertrouwd raken met mijn type spel. We hebben weliswaar de no dige oefenduels achter de rug, maar een Bundesliga-wedstrijd is toch wat anders. Ik was opgelucht dat ik ondanks de zenuwen wat kon laten zien, maar ik had liever gescoord. Dan ben je de nervositeit ook direct kwijt. Maar mijn tijd komt nog. Ik schiet er dit seizoen heus nog een paar in. In Utrecht maakte ik ook een stroef begin Charity Shield De traditionele opening van het Engelse voetbalseizoen, het duel om het „Charity Shield" tussen de landskampioen en bekerwinnaar, leverde zaterdag in Londen een overwinning op voor Everton. De landskampioen versloeg in het Wembley-stadion bekerhouder Co ventry City met 1-0. Twee minuten voor de rust zorgde Wayne Qlarke voor de beslissing. Het duei werd bijgewoond door 88.000 toeschou wers. De opbrengst, ongeveer 4,5 mihoen gulden, gaat naar een goed doel. Beide teams toonden twee we ken voor de start van de competitie nog niet het ware gezicht. Bij Ever- ton, voor het eerst onder leiding van de nieuwe manager Colin Har vey, ontbraken drie basisspelers. Doelman Southall, verdediger Ste ven en middenvelder Snodin ble ven door blessures aan de kant. Co ventry moest het zonder aanvaller Cyrille Regis stellen. Toch Belgrado De Joegoslavische voetbalbond heeft Partizan Belgrado uitgeroe pen tot landskampioen 1986/87. De bond, die zaterdag daags voor ope ning van het nieuwe seizoen in Za greb vergaderde, volgde daarmee de beslissing van een hoofdstede lijke rechter. Wegens vermeende competitie vervalsing was Partizan en een aantal andere clubs door de com petitieleiding zes punten in minde ring gebracht. De rechter achtte de competitevervalsing niet bewezen. Op de nu officiële eindlijst van het vorige seizoen neemt Velez Mostar de tweede plaats in. Rode Ster Bel grado is derde, Rijeka vierde. Dina- mo Vinkovci en Spartak Subotica degradeerden. Gelijkspel LASK Linzer ASK, de tegenstander van FC Utrecht in de eerste ronde van hpt toernooi om de UEFA-beker, heeft zaterdag in een thuiswed strijd met 1-1 gelijk gespeeld tegen Sportklub Wien. LASK bezet na drie wedstrijden met vier punten de vierde plaats in de rangschik king. Rapid Wien, dat nog geen punt verspeelde, voert de ranglijst aan. Grazer AK staat met vijf pun ten op de tweede plaats. Sportklub Wien is met twee punten negende. Pal voor de schietgrage voeten van ploeggenoot Witn Driebergen drukt Hennie Koet af en zal e tevredenheid constateren dat de bal in het Amsterdamse doel verdwijnt. Telstar verslaat Quick Boys LEIDEN - Nadat Quick Boys afge lopen woensdag al het spits had af gebeten (5-3 winst op Sparta 2) zijn de regionale voetbalclubs in het af gelopen weekeinde met de oefen campagne gestart. Quick Boys ver loor met 2-1 van Telstar, terwijl Rijnsburgse Boys verdienstelijk gelijkspeelde tegen Ajax 2. SJC werd tegen Volendam van het kastje naar de muur gestuurd: 1-13. Quick Boys - Telstar 1-2. Hoewel Telstar uiteindelijk de overwin ning opstreek, kan Quick Boys met voldoening op de oefenwedstrijd tegen de Velzense eerste divisie club terugkijken. In de eerste helft had Telstar nog duidelijk het bete re van het spel. De ploeg die voor een groot deel uit jonge ex-Ajacie- den bestaat liep door doelpunten van Ron Pos en Frans Jansen uit naar een 2-0 voorsprong. Vlak voor rust bracht Kees Varkevisser de marge tot 1-2 terug. Ondanks een goede kans voor Gert Aandewiel kort voor tijd veranderde de stand niet meer. Rijnsburgse Boys - Ajax 2 4-4. In een aantrekkelijke en doelpuntrij ke ontmoeting hield Rijnsburgse Boys gelijke tred met de reserves van Ajax. De snel verkregen voor sprong van Ajax 2 deed Hennie Koet uit een vrije schop teniet. De volgende Amsterdamse voor sprong werd door de nieuwe spits van de Boys, Leon Vonk, uit èen voorzet van Marco van der Plas om zeep geholpen. Op slag van rust sloeg Ajax echter weer toe: 2-3. Een vijftal omzettingen van trai ner Arie Kurver bracht na rust meer vaart in het spel van de Rijns- burgers. Dat resulteerde al snel in de gelijkmaker van Arie van Dijk (3-3) en halverwege de tweede helft, na het vierde Ajax-doelpunt, tot de definitieve gelijkmaker van Ron Carli. SJC - Volendam 1-13. SJC oefen de gisteren tegen Volendam. Dat de eredivisie-club een paar maten te groot is voor de Noordwijkse zondag derdeklasser, bleek vooral na de rust. Toen bouwden de gas ten de 0-3 ruststand uit tot 1-13, een uitslag die niet eens geflatteerd was. Voor bijna 1000 toeschouwers kon SJC pas bij 0-11 tegen scoren. Piet Alders had daarvoor een straf schop nodig. RCL - RVC 1-2. RCL begon de voorbereiding op de competitie met een nederlaag tegen RVC. Op eigen terrein verloor de zaterdag tweede klasser zaterdag met 1-2. Katwijk - DSVP 2-2. Katwijk keek zaterdag tegen DSVP al snel tegen een achterstand aan, maar had de rollen nog voor rust omge draaid. Dankzij Piet van Duyn (ex- Quick Boys) en Cor Haasnoot leid de de thuisclub met 2-1. Pas na de pauze slaagde DSVP erin op gelij ke hoogte te komen met de zater dag derdeklasser, die in het ver volg van het seizoen een beroep kan doen op de voor het betaalde voetbal afgekeurde Kees Guyt. SHO - ARC 1-4. ARC toonde zich gisteren in zijn eerste oefenwed strijd technisch beter dan der deklasser SHO en onderstreepte dat met een ruime overwinning. Voor rust scoorden Wilco van Leeuwen en nieuwkomer Dick Ernst (ex-ONA) voor de Alphense zaterdag eersteklasser. Na de her vatting (1-2) maakte Bonefaas (ex- Be Fair) er 1-3 van voordat Ernst uit een strafschop de eindstand op 1-4 bepaalde. Jodan Boys - Alphen 0-2. Alphen dicteerde het spel tegen de Goudse gastheer.Twaalf minuten na rust zorgde Piet Verlooy voor 0-1 en in de laatste minuut tekende Edgar van Harskamp (ex-UVS) voor de tweede treffer. De uitblinkende doelman Robert Coomans hield de schade voor Jodan Boys tot 0-2 be perkt. SK Lommei - Excelsior 1-0 (0-0). Gootz 1-0. Rode kaart: Snoei (Ex celsior). Berchem Sport (Belg) - Eindho ven VV 2-2 (0-1). Doelpunten Ber chem: Nauwelaerts en Rasker, Eindhoven: Aarts en Maas (straf schop). Toeschouwers: 500. SVV - Pees Munkas 1-3 (0-3). Doelpuntenmakers Pees: Lovasz 2 en Tury. SVV: Van der Hoeven. 1000 toeschouwers. VDL (4e klasse zo) - Sparta 0-7 (0- 4). Doelpuntenmakers: Lengkeek 3, Van der Stee 2, Böckling en El- lerman. 1000 toeschouwers. Venray (hoofdklasse) - Veendam 0- 5 (0-3). Doelpuntenmakers: Steen- ge, Van Buuren, Ten Caat, Hui- zingh en Klompstra. Helmond Sport - RBC 2 4-0 (0-0). Doelpuntenmakers: Kraay 2, Van der Horst en Van Tilburg. 750 toe schouwers. Beerschot - Feyenoord 1-0 (1-0). Doelpunt: Goossens. 1000 toe schouwers. Emmen - PEC Zwolle 3-1 (0-0). Doelpuntenmakers Emmen: Nie-, meyer, Spaans en Bos. PEC: Van der Waart. 1000 toeschouwers. Willem 2 - PSV 1-2 (0-1). Doelpun tenmakers PSV: Kieft en Gillhaus. Willem 2: Mallien. 4000 toeschou- Vitesse - Real Madrid 2-3 (0-2). Doelpunten Vitesse: Lamers en Talan; Real Madrid: Michel, San- tillana en Vasquez. Scheidsrech ter: Mulder. Toeschouwers: 12.000. In de B-categorie van de vrou wen neemt Marie-José Rutten, van de Metselaars uit Scheveningen, de eerste plaats in. Annemarie Smalt, van Z'67 uit Rotterdam, is tweede reekshoofd. De plaatsingen in de diverse categorieën luiden: MEB: 1) Robert Veldt, 2) Stefan Faas, 3) Jan Willem Lugthart, 4) Marcel Vink. VEB: 1) Marie-José Rutten, 2) Annemarie Smalt, 3) Ma rieke van Rossum, 4) L.Vrijland. MDB: 1) Damen/Vink, 2) Faas- /Lugthart. 3) Luykx/Van der Poel, 4) Van den Berg/Van der Capellen. GDB: 1) Rutten/Damen, 2) De Groot/Lugthart, 3) Smalt/Van der Capellen, 4) Verdegaal/Van Trigt. VDB: 1) Rutten/Van Rossum, 2) Smalt/Bijsterveld. MEC1: 1) Mark Fleischeuer, 2) Onno Wempe. MEC2: 1) Onno Guinau, 2) Tim Ba- velaar. VEC: 1) Jeanine Jünger, 2) Liesbeth Iwema. VDC: 1) Van der Haak/Voskuil, 2) Huiskamp/Van Overloop. GDC: 1) Iwema/Mons- houwer, 2) Guyt/Vlieland; MDC: 1) Hoekstra/De Vries, 2) Giberius- Evelien Hamers legt aan voor een service. De Limburgse won het toer- /Meyer. nooi bij Roomburg. <roto Lock zuyderduin).

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 10