'Reagan wist écht niets' VS krijgen weinig steun bij vegen van mijnen in Golf Het grote probleem in Athene is nu het begraven van doden Kritiek op zwijgen Kohl over Chilenen Bulgaarse partijleider wil ook hervormingen MODDERSTROOM VAAGT DORPEN ITALIË WEG Staking in Panama succes Over doorsluizen Irangeld WASHINGTON - President Reagan was „werkelijk ver baasd en zei dat hij nergens vanaf wist", toen de Ameri kaanse minister Meese van justitie hem november vorig jaar als eerste zei dat Iraanse betalingen waren doorge sluisd naar de Nicaraguaanse Contra's. Dat getuigde de minister gisteren voor de Congrescom missie die de Iran-affaire uitzoekt. Meese gaf daarmee ver dere steun aan Reagan's herhaaldelijk geuite verklaring dat hij niets van de doorsluizing afwist. ATHENE - Ook gisteren was de at mosfeer in de Griekse hoofdstad Athene nog zinderend. De thermo meter gaf op het heetst van de mid dag 37 graden Celsius aan. Maar het was de dag tevoren nog altijd 7 graden warmer. De hittegolf die ruim een week heeft geheerst en vooral in de hoofdstad honderden bejaarde slachtoffers heeft geëist, behoort nu volgens de meteorologische dienst tot het verleden. Alleen op Cyprus is het nog heet, de hitte heeft er zojuist toegeslagen. Er zijn reeds 16 doden gevallen. door Frans van Hasselt In Athene zijn partijen en kran ten al weer zo ver dat zij naar schul digen gaan zoeken. „Wie doodde de duizend?", luidt, in koeieletters, de kop in de meest succesvolle rechtse krant Eleftheros Typos (Vrije Pers), die daarmee voortbor duurt op de kritiek van de rechtse oppositiepartij Nieuwe Democra- tie, als zou de regering te kort zijn geschoten by het opvangen van de ramp. Daarbij wordt natuurlijk vooral herinnerd aan de toestanden in de ziekenhuizen - geen airconditio ning, slechts twee ziekenhuizen voor de miljoenenstad Piraeus etc. - maar die zijn altijd al onbegrijpe lijk geweest. Gewoonlijk liggen er zieken op de gangen (op veldbed den), nu doden. Minister van ge zondheidszaken, prof. Manghakis, verklaarde echter dat het staatsme- chanisme de toestand zo goed mo gelijk had opgevangen. Het enige grote probleem, zei hij, deed zich voor bij het begraven der doden. Daarmee kaatste hij de bal, vermoedelijk niet onbewust, terug naar de oppositiepartij, want be tele - verantwoordelijkheden de burgemeesters. En die zijn, graafplaatsen vallen onder de-lut- den graven gedolven op plaatsen die daar niet voor zijn bestemd. Daarnaast worden mensen ge maand hun gestorven familieleden van drie jaar geleden op te graven om plaats te maken. Dit is in Grie kenland gebruik en een kerkelijk ritueel, maar veel families zijn er laks mee. sinds de gemeenteraadsverkiezin gen van vorig jaar, in de drie groot ste steden rechts. Inderdaad deden zich de laatste dagen op de begraafplaatsen - en vooral op de armste zoals 'Opstan ding' en 'Hemelvaart' tussen Athe ne en Piraeus - de meest lugubere tonelen voor omdat er geen plaats en ook onvoldoende tijd is om de doden te begraven. Bijbehorende koelhuizen om de doden enige dagen te bewaren zijn er ook niet genoeg, zelfs als ze daarin worden opgestapeld, en in enkele gevallen is door begrafenis ondernemers al teruggegrepen op koelwagons van de spoorwegen of op losse brokken ijs. In allerijl wor- De priesters op de begraafplaat sen kunnen niet meer dan 24 ter aardebestellingen per dag houden, daar elke plechtigheid 20 minuten duurt, en familieleden hebben al geklaagd dat ze worden afgeraffeld of dat men per ongeluk bij ander mans ceremonie is geweest. De communistische burgemees ter van de Atheense voorstad Ni- kea heeft betoogd dat 'met revolu tionaire rechtspraak' en volgens oude belofte, op de kortst mogelij ke termyn en desnoods met bull dozers en door het leger, een nieu we begraafplaats moet worden ge dolven, daar de oude vol is. De vrouwelijke burgemeester van de voorstad Zografou, die te vens arts is, heeft gedreigd de be graafplaats te sluiten als het leger niet spoedig met koelwagens te hulp komt. Het laatste medische woord over de sterfte van de laatste dagen is stellig nog niet gesproken. De lijk schouwer Koutsaftis, die enkele honderden doden heeft onder zocht, opperde dat de hitte niet de enige oorzaak is geweest, maar ver wierp bij nader inzien de door de oppositie uitgebuite terminologie 'epidemie'. Temperaturen van 45 tot 48 gra den Celsius worden in Grieken land eens in de drie jaar bereikt, maar hielden tot nu toe nooit een hele week aan. Ook de opvallend hoge vochtigheidsgraad moet een rol hebben gespeeld. Opvallend is dat geen enkel sterfgeval aan uit- drogingsverschynselen kon wor den toegeschreven. De minister onderstreepte dat gis teren nog verder door te zeggen dat nationaal veiligheidsadviseur John Poindexter hem tijdens Meese's eerste onderzoek naar de affaire had gezegd, dat alleen hij en luite nant-kolonel North van de door sluizing op de hoogte waren ge weest. door Henk Dam Het was dit onderzoek waarop de vragen van de Congrescommissie zich gisteren concentreerden. De afgelopen maanden is Meese er herhaaldelijk van beschuldigd zyn onderzoek zo te hebben uitgevoerd dat de sleutelfiguren van de Iran- affaire ruimschoots de gelegenheid werd geboden hun sporen uit te Meese ontkende dat hij zijn on derzoek bewust op deze wijze had ingericht. Hij zei, dat het door en kele justitie-ambtenaren uitge voerde onderzoek in eerste instan tie alleen maar de bedoeling had gehad „onduidelijkheden" over de wapenleveranties aan Iran op te helderen. Dat was nodig omdat de eerste publicaties over de contacten met Iran waren verschenen. Met name over de eerste leveranties van 1985 was niet alles meer helder, en daar- M om had Meese, met steun van Rea gan, de opdracht voor het onder zoek gegeven. Omdat hij zelfs niet het vermoe den had gehad wel eens op crimi nele activiteiten te kunnen stuiten, had hij de federale politiedienst FBI erbuiten gelaten. Meese had het verder de nor maalste zaak van de wereld gevon den om nationaal veiligheidsadvi seur Poindexter van te voren te zeggen waarmee hij bezig was, zo dat deze relevante documenten in zijn archief zou kunnen opzoeken. Het was deze voorkennis die Poindexter in staat stelde om een door Reagan getekende memo, waarin deze zijn goedkeuring hechtte aan een ruil van wapens voor gegijzelden, te vernietigen. En deze zelfde voorkennis bracht Oliver North ertoe, stapels documenten over de Iran-affaire, zelfs onder de ogen van Meese's onderzoekers, in de papiervernieti- PORT-AU-PRINCE - Soldaten stuiven, gewapend met automatische geweren, in de hoofdstad van Haiti, ger te stoppen. Port-au-Prince, af op betogers die demonstreren tegen de regering omdat deze een bloedbad onder boeren niet Maar North vergat één belang- heeft voorkomen. Het leger vuurde gisteren traangasgranaten af op de demonstranten die op hun beurt met rijk document: een memo waarin stenen gooiden, brandende barricades oprichtten en anti-regeringsleuzen riepen. Ze beschuldigden het leger over de doorsluizing werd gespro- ervan met de Tonton Macoutes onder een hoedje te spelen. De Tonton is de officieel ontbonden geheime politie, die ken. Meese zei gisteren geschokt te actief was onder ex-dictator Duvalier. De groepering wordt ervan verdacht vorige week landeigenaren te zijn, toen zijn onderzoekers hem hebben geholpen tijdens gevechten met boeren om land. Daarbij kwamen zeker honderd mensen om het leven. dat papier lieten zien. (foto AP) BONN (AP) - De leider van de Westduitse sociaaldemocraten Hans Jochen Vogel heeft gisteren hevige kritiek geuit op Bondskan selier Helmut Kohl omdat deze nog steeds niets heeft gezegd over de strijd binnen de regering over de mogelijke opname van 14 Chileen- i wacht in Chili mogelijk de doodstraf en een deel van het Westduitse kabinet wil hen asiel verlenen terwijl een ander hen bestempelt als moordenaars en terroristen. De Beierse christendemocraten hebben ook kritiek op Kohls zwij gen in deze kwestie. Edmund Stoi- ber, kabinetschef van minister-pre sident Frans Jozef Strauss in Mün- chen, zei dat de houding van Kohl een teken was van niet al te grote sterkte. Vogel noemde het „geen com mentaar" van Helmut Kohl in de affaire schandalig omdat er duide lijk sprake is van een ruzie die moet worden opgelost. In Chili heeft de minister van ar beid en vice-voorzitter van de CDU, Norbert Blüm, zich ingezet voor het lot van de 14 Chilenen en een Duits-Chileense lerares. Zij zit ten zonder vorm van proces opge sloten op beschuldiging van terro- Buitenland kort Hongerstaking In Iran zijn honderden politieke gevangenen al meer dan twee we ken in hongerstaking. De gedeti neerden, die in twee gevangenis sen ten westen van de hoofdstad Teheran verblijven, protesteren op deze wijze tegen martelingen, te kort aan voedsel en ruimtegebrek. Honderden familieleden hebben eveneens protest aangetekend te gen de behandeling van hun ver wanten. Proces Het proces tegen de Westduitse sportvlieger Mathias Rust, die op 28 mei met zijn toestel landde op het Rode Plein, zal in augustus be ginnen. Het vooronderzoek tegen Rust is afgesloten. Tegen Rust zijn drie verschillende aanklachten in gediend: het onwettig binnenko men van het land (maximaal drie jaar cel), schending van 'de lucht- vaartregels (maximumstraf tien jaar) en ernstig wangedrag (maxi mumstrafvijfjaar). Neergehaald Syrië heeft Irak gisteren om op heldering gevraagd naar aanlei ding van het neerschieten van een straaljager van het type MiG-21 eerder op de dag door de Iraakse luchtafweer. Volgens Damascus was het vliegtuig tijdens een oefen- vlucht uit de koers geraakt. Bag dad meldde dat het militaire toe stel in het Iraakse luchtruim vloog toen het neergehaald werd. De pi loot is gevangen genomen. Syrië en Irak zijn in de oorlog tussen Iran en Irak bondgenoten. Emigratie De Sowjet-Unie heeft 89 Russi sche joden die familie in Australië hebben toestemming gegeven het land te verlaten. Zij mogen zich in het kader van familiehereniging in Australië vestigen. Premier Hawke heeft de Sowjetminister van bui tenlandse zaken, Sjevardnadze, tij dens diens bezoek in maart een lijst overhandigd met daarop 124 namen van Russische joden die naar Australië wilden emigreren. Hawke wil zich nu ook inzetten voor de resterende personen van die lijst. Schietpartij Een Amerikaan heeft gisteren tij dens een rechtzaak in Port Saint Joe, in Florida, het vuur geopend en een rechter, een advocaat en een getuige doodgeschoten. De man stond terecht omdat hij geen ali mentatie betaalde aan zijn ex- vrouw, die bij de schietpartij ge wond raakte. De dader werd na zijn daad gearresteerd. Nadat de rechter had besloten dat de man zijn ex-vrouw voortaan een alli- mentatie van ruim 7Ö0 gulden per maand zou moeten betalen, trok hij twee pistolen en opende hij het i de Bulgaarse maatschap- volgens hem moeten wor- verregaande hervor- den teruggedrongen. Het afstoten het politieke systeem in van bijkomende taken door de par- BELGRADO (Rtr) - President en partij partijleider Todor Zjivkov heeft pij gisteren ming Bulgarije voorgesteld. Volgens het tij, zal haar leidende rol alleen Bulgaarse persbureau BTA moe- maar versterken, meende de partij ten veranderingen op het politieke leider. Zjivkovs voorstellen wer- vlak en constitutionele aanpassin- den na een langdurig debat in het gen het zelfbestuur en de democra- Politburo aanvaard als een basis- tie versterken. programma. De duur van de debat- Tijdens een voltallige bijeen- ten waren komst van het Centraal Comité i de Bulgaarse communistische i tij pleitte Zjivkov voor een herzie- ding om te veronderstellen dat verzet bestond het programma. De Nationale Vergadering (parle-' WINDHOEK (AP) - Zuidafri- kaanse troepen hebben afgelo pen weekeinde guerrillastrijders van de Swapo tot in Angola ach tervolgd en 190 Angolese solda ten en guerrillastrijders gedood. Dit heeft de Zuidwestafrikaanse Territoriale Strijdmacht gisteren bekend gemaakt. Woordvoerder majoor Fanie Krige zei dat de Zuidafrikaanse troepen de sporen hadden ge volgd van guerrillastrijders van de Zuidwestafrikaanse Volksor ganisatie (Swapo), die van Zuid- west-Afrika naar Angola leidden. Daar werden de Zuidafrikanen overvallen. Na het daaropvolgen de gevecht trokken de Zuidafri kaanse troepen verder naar het Leger Z-Afrika doodt 190 man in Angola noorden, waar een tweede ge vecht plaats had met enkele strij ders die zich na het eerste treffen hadden teruggetrokken. De woordvoerder verklaarde voorts dat de Zuidafrikaanse troepen in het weekeinde waren terugge keerd naar Zuidwest-Afrika, ook wel Namibië genoemd. Een Zuidafrikaanse officier had lich te verwondingen opgelopen. De Zuidwestafrikaanse Terri toriale Strijdmacht is verbonden aan het Zuidafrikaanse leger en strijdt al ruim 50 jaar tegen de Swapo, die Namibië binnen komt vanuit bases in Angola. Het gebied wordt door Zuid- Afrika bestuurd krachtens een mandaat van de Volkerenbond. Dit mandaat is door de Verenig de Naties echter ingetrokken met een resolutie waarin de Swa po werd aangewezen als de enige wettelijke vertegenwoordiging van het Namibische volk en waarin werd opgeroepen tot ver kiezingen onder toezicht van de VN. risme. Blüm wordt daarin bijge staan door de minister van buiten landse zaken Hans-Dietrich Gen- scher (FDP) en de secretaris-gene raal van de CDU, Heiner Geissler. Binnen de zusterpartij CSU heerst grote ontstemming over de ze stellingname en minister van binnenlandse zaken Friedrich Zimmermann noemde de Chilenen moordenaars die onder geen be ding West-Duitsland binnen mo gen. Ook de Beierse minister-presi dent Frans Jozef Strauss heeft zich in dergelijke bewoordingen uitge laten en noemde Blüms actie in Chili een „aanval in de rug van Zimmermann". SPD-leider Vogel eiste dat Kohl Zimmermann (CSU) ontslaat om de rust te doen weerkeren. De soci aaldemocraat vond het erg dat de CDU zich nu pas druk begint te maken over de „wrede en verachte lijke praktijken van de dictatuur in Chili. Toen de CSU-voorzitter Franz Josef Strauss bij Pinochet op bezoek ging en daar zijn sympa thie uitsprak tegenover de dictator, hield de zusterpartij zich stil", al dus Vogel. Ook de liberale coalitiepartner FDP heeft zich uitgesproken voor een snelle oplossing van de ruzie binnen de regering. Partijbestuurs lid Manfred Brunner zei dat de CSU zichzelf isoleert binnen de re gering. De partij moet de mening van de meerderheid in het kabinet respecteren of anders maar de re gering verlaten. Brand Meer dan 600 hectaren bos en bosachtig terrein zijn in het zuiden van Frankrijk en op het Franse ei land Corsica als gevolg van bos branden verloren gegaan. In de streek rond Toulon zou de brand door toeval - vonken uit een knal- pijp - zijn ontstaan. Een andere brand, in het departement Bou- ches du Rhóne, wordt bestreden door 400 brandweerlieden. Het ge bied zou moeilijk toegankelijk zijn. Bovendien wakkert de wind het vuur nog aan. ning van de hoogste staatsorgani- ment) moet worden veranderd saties in Bulgarije. Hij noemde het een „collectief orgaan van zelfma- huidige politieke systeem een nagment", zei Zjivkov, terwijl de „kweekvijver voor bureaucratie sociale vervorming". De partijlei- Staatsraad (het collectieve presi- dentscahp) en de Raad van Minis- der haalde uit naar „de zwakheden ters door één r en tekortkomingen" in het land. staatsmacht zouden moeten wor De rol van de communistische den vervangen. PANAMA STAD (AP) - In Panama schuldigingen ontkend. hebben de organisatoren 48-uursstaking die maandag be- De belangrijkste tegenstander i Noriega, kolonel Roberto Diaz gon, gisteren gezegd dat de actie Herrera, wordt nog steeds gevan- een succes is. Volgens een verkla- gen gehouden; hij werd maandag ring de Nationale Burger met 45 anderen, voornamelijk fa- Kruistocht, waarin een groot z milie en vrienden, gearresteerd tal politieke partijen, zakenlieden, toen het Panamese leger zijn studentenleiders en geestelijken is verenigd, heeft 95 procent muurde landhuis overviel; daarbij wierpen helikopters traangasgra- bedrijven de deuren gesloten. De naten boven het huis af. Volgens busdiensten zijn gestaakt, straten zijn spookachtig stil. De actie is bedoeld als protest te- het leger zijn er bij de actie, die e uur duurde, geen gewonden geval len, maar aartsbisschop Marcos gen de militaire dictatuur van ge- Gregorio McGrath heeft gezegd dat er minstens één gewonde Het leger heeft bevestigd dat de 46 corruptie, verkiezings- arrestanten nog steeds vastzitten, weigert bekend te maken of op welke gronden. neraal Noriega, die door zijn poli tieke tegenstanders wordt beschul digd van corruptie, verkiezings fraude en moord op politieke te genstanders. Noriega heeft alle be- SONDRIO (Rtr/UPI) - In een berg achtige streek in het noorden van Italië zijn gisteren verscheidene dorpen door een grote aardver schuiving weggevaagd. Volgens de Italiaanse autoriteiten zijn waar schijnlijk 25 mensen om het leven gekomen. Één dode is geborgen en er worden nog 24 personen ver mist. Elf mensen raakten gewond. De dorpen in de vallei van de Adda rivier waren uit vrees voor dergelij ke verschuivingen vorige week ontruimd na de overvloedige re genval die het noorden van Italië trof. Zeker 16 mensen in deze streek verloren toen als gevolg van overstromingen het leven. Het ministerie voor bescherming bevolking in Rome zei dat het on duidelijk is hoeveel mensen er worden vermist omdat niemand in het gebied aanwezig had mogen zijn. Een functionaris in Sondrio deelde mee dat zeven mannen die in de vallei aan het werk waren worden vermist. Ook 17 inwoners van het dorp Sant'Antonio, waar van op de foto links een beeld van enkele dagen geleden toen een eer ste modderstroom de straten blank zette, worden vermist. Zes anderen die zich illegaal in het gebied be vonden werden gewond toen zy overvallen werden door een bijna twee kilometer brede muur mod der en stenen. De dorpen en San- t'Antonio en Morignone ten oosten van Sondrio zijn door de modder stroom weggevaagd. De kerktoren van San Polo is geheel onder de modder verdwenen, aldus de brandweer. Het zou gaan om een stroom van enkele miljoenen ku bieke meters modder. Ook andere dorpen in de omge ving worden bedreigd. Reddings ploegen zijn begonnen die dorpen eveneens te evacueren. Er worden nieuwe overstromingen gevreesd mocht de muur van modder en ste nen die nu de Adda blokkeert het begeven. Achter de kunstmatige wal heeft zich een vijftig meter diep en bijna twee kilometer lang meer gevormd. (foto api DOEBAI - De door een mijn geha vende supertanker Bridgeton die bij een olielaadstation in de haven van Koeweit ligt, mag worden gela den. Dat hebben officiële bronnen in het emiraat aan de Perzische Golf gisteravond meegedeeld. Maar verschillende radarstations in de Golfstaten hebben het be richt tegengesproken. Scheep vaartdeskundigen in de Golf noe men het waanzinnig als een tanker zonder deugdelijke reparatie toch in de vaart wordt gehouden. door Taco Slagter Als het toch waar is dat de tanker 27 van de 31 tanks met olie mag vullen dan betekent dat dat de Bridgeton en de gastanker Gas- prince onder escorte van Ameri kaanse marineschepen in principe nog eind deze week langs de oor logszone met Iran naar de Straat van Hormoez kunnen terugvaren. Mits in de vaarroutes geen mijnen meer drijven. Internationale wapenhandelaren hebben inmiddels bekendgemaakt dat de Iraanse 'Zijdewormraket ten' die bij de Straat van Hormoez staan opgesteld, mogelijk geen ge vaar meer vormen voor de passe rende schepen. De raketten, van Chinese makelij, zouden van slech te kwaliteit zyn en daardoor niet in zetbaar. Volgens het televisiejournaal in Doebai begonnen de Amerikanen gisteren met het zoeken en vernie tigen van mijnen. De vraag is ech ter waarmee. De Amerikaanse ma rine beschikt nog niet over mijnen vegers en Koeweit en Saoedi-Ara- bië - die er gezamenlijk zes heb ben - weigeren tot nu toe de hou ten schepen in te zetten. Ook ver scheidene NAVO-bondgenoten zouden volgens een Amerikaanse regeringswoordvoerder totnutoe verzoeken om mijnenvegers naar de Golf te sturen hebben afgewe- zen.Bovendien staan de anti-mijn- helikopters nog aan de grond in de VS. Het Amerikaanse marinecom mando in Bahrein weigerde tegen over journalisten mededelingen te doen over de middelen waarmee de vaargeulen op mijnen worden onderzocht. In de ruim 400.000 ton metende tanker Bridgeton die vorige week nota bene onder bescherming van Amerikaanse oorlogsbodems op een mijn liep in de buurt van het Iraanse eilandje Farsi, zit, volgens de krant Al Qabas in Koeweit, een gat van ruim negen meter bij 3,5 meter. Hoe groot de omvang van de schade ook aan de scheepshuid en binnen in het schip is, scheepvaart deskundigen in de Golf zijn het er unaniem over eens dat het onver antwoord is er met een lading mee door te varen. Stabiliteit Volgens de Nederlandse scheepswerfdirecteur Reinier Meuleman uit Doebai loopt met een beperkte lading de stabiliteit van de tanker groot gevaar. Een Britse collega bevestigde dat in een interview met het televisiestation Doebai. Hij voegde er aan toe dat ook al wordt de tanker slechts tot tweederde van de normale lading gevuld - nog altijd 260.000 ton - het schip door een onevenredige verdeling van de lading in tweeën kan breken. „De extreme krachten die bij het manoeuvreren ontstaan kunnen niet alleen de geimproviseerde re paratie ongedaan maken maar ook scheuren in de rest van de tanker veroorzaken", aldus de expert. Westerse diplomaten in de Golfsta ten beschouwen dan ook de veron derstelde zeewaardigheid van de Bridgeton eerder een door politie ke dan door technische motieven ingegeven besluit van de Amerika- Dat heeft volgens hen te maken met de grote behoefte van Was hington het door verankerde bom men ingedeukte prestige weer zo snel mogelijk op te vijzelen. Vertra gingen in het begeleidingsschema van de met de Amerikaanse vlag gedekte Koeweitse olietankers zou die voor de wereldopinie broodno dige geloofwaardigheid in een su permacht nog verder ondermijnen. Intussen is er nog geen sprake van stoom afblazen in de Golf. Ze ker niet na de commentaren van de Iraakse minister van buitenlandse zaken Aziz tijdens een bezoek aan Washington, dat zijn land slechts de VN-resolutie tot het staken van de vijandelijkheden met Iran zal respecteren als die naar letter en geest door het regime in Teheran wordt aanvaard. Politieke waarnemers in het Midden-Oosten leiden hieruit af dat Irak de vuurpauze in de tanker- oorlog niet lang meer zal respecte ren. Of zoals een westerse diplo maat in Doebai het zei: „Voor Irak zijn de aanvallen op Iraanse tan kers in de Golf op dit moment het belangrijkste wapen. Ik geef ze nog drie of vier weken en dan zal de he le zaak weer oplaaien", aldus de di plomaat. En die mening is op meer plaat sen in de Verenigde Arabische Emiraten te horen. Want ingewij den realiseren zich dat het voor Iran van het grootste belang is dat de olieexport kan doorgaan, terwijl Irak zich daar nauwelijks zorgen over hoeft te maken. Bagdad ver voert de olie via pijpleidingen naar de havens van Saoedi-Arabië en sinds enkele weken naar die in Tur kije. Voor Iran is olie de enige bron waarmee de oorlog verder kan wor den gefinancierd. En voor Irak, dat aan de fronten op het land nauwe lijks vorderingen maakt, is het her vatten van de tankeroorlog nog de laatste mogelijkheid de geestelij ken in Iran op de knieën te dwin gen. Een lange wapenstilstand op zee is daarentegen sterk in het na deel van Bagdad dat daarmee de Iraniërs de gelegenheid biedt zich strategisch en financieel te her groeperen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 5