'Ik geniet nog elke dag' Schapers en Nijssen komen net iets tekort Feyenoord geef jeugd kans De voorbeeldige voetbalprof Frank Arnesen TOUR IN CIJFERS I Tie break beslist over lot favoriet Sauer Honkbalfeest uitgesteld PAGINA 14 SPORT ZATERDAG 25 JULI 1987 EINDHOVEN (GPD) - PSV'er Frank Arnesen heeft zich in het voorbije seizoen meermalen ge stoord aan de interne ruzies bij de Eindhovense miljoenenclub, waar bij de betrokken personen elkaar niet ontzagen. „Zoiets had ik nog niet eerder meegemaakt in mijn carrière", vertelt de 30-jarige Deen. „Je mag best een eigen mening hebben, maar je gaat elkaar toch niet openlijk afkraken. Dat vind ik van weinig niveau en klasse getui gen. Je moet respect voor elkaar tonen". Frank Arnesen, die aan zijn der de seizoen bij PSV begint, is wat dat betreft een voorbeeldig prof. Hij heeft heus wel een eigen me ning, durft daar ook voor uit te ko men, maar zal zijn gelijk nooit ten koste van iets of iemand proberen te krijgen. Hij is geen schreeuwer, en maakt geen stampij. Dat bleek het afgelopen seizoen wel. Arnesen moest bij PSV ondanks zijn goede vorm veelvuldig vanaf de reserve bank toekijken, omdat de techni sche leiding (Hans Kraay-Guus Hiddink) vond dat hij niet in het concept paste. „Daar was ik het na tuurlijk niet mee eens", zegt hij, „maar ik ben rustig gebleven. Ik heb mijn,mening verteld en de lei ding heeft gezegd hoe zij erover dacht. Tsja, en de trainer beslist, dus daar leg je je bij neer. Ik ben niet iemand die dan tegen schenen gaat schoppen". Loodzwaar Na een pittige ochtendtraining besluit oefenmeester Guus Hid dink die dag de middagsessie te la ten vervallen. Een mededeling, die door Frank Arnesen met gejuich wordt begroet. De eerste week van voorbereiding op de nieuwe com petitie is zoals gebruikelijk lood zwaar. Terwijl hij voortdurend over zijn pijnlijke spieren wrijft, zegt Arnesen: „Ik heb net als "die renners in de Tour de France pap in de benen". En dan serieus: „De voorbereiding in Nederland en België is de zwaarste van de hele wereld. Dat durf ik rustig te zeg gen", aldus de Deen, die in het verleden bij Ajax, Valencia en An- derlecht speelde. „In Spanje bij voorbeeld was het minder loop werk, daar deed je meer lenig heidsoefeningen. Ja, zo langzamer hand raak je gewend aan de Neder landse voorbereidingen, maar een middagje rust is nooit weg". De aimabele. Deen heeft het voorbije seizoen achter zich gela ten. Een jaar vol kommer en kwel. Arnesen was eerst lange tijd ge blesseerd („dat kwam doordat ik met de nationale ploeg naar het het WK was geweest en nauwelijks vakantie had genoten") en toen hij eenmaal hersteld was, kreeg hij geen basisplaats toebedeeld. „Maar dat is verleden tijd", merkt Arnesen op. „Ik zal in de komende weken heus wel voor een plaats moeten vechten, maar als ikfit blijf en ik krijg een redelijke kans dan weet ik zeker dat ik speel. Ik ga er gewoon van uit dat ik een basis plaats krijg, anders had PSV mij wel laten gaan. Ik had naar Xamax Neuchatel (de nieuwe club van Re- né van der Gijp) gekund, maar PSV wilde me graag houden. En dat heeft me vertrouwen gegeven". Eerlijk gezegd voelde Arnesen ook niet zoveel voor een overgang naar een andere club. Zeker niet toen bekend werd dat zijn maatje Sören Lerby door PSV was gecon tracteerd. „Mede daardoor ben ik bij PSV gebleven. Ik verheug me er nü al op weer samen met Sören te kunnen spelen. Ja, het kan gek lopen in de voetballerij. We kwa men als kleine jochies naar Ajax, zijn op een gegeven moment ieder onze eigen weg gegaan en spelen nu weer bij dezelfde- club. Heerlijk toch". Speciale binding „Ik heb een speciale binding met Sören. We zijn allebei bezeten van het voetbal, we zijn ambitieus en willen altijd toppresaties leveren. We denken hetzelfde, terwijl we toch twee verschillende voetbal lers zijn. Sören neemt weinig risico en speelt heel clever. Ik ben wat avontuurlijker, speel graag een mannetje uit, waardoor ik meer balverlies lijd dan Sören". Arnesen vindt dat PSV met het aantrekken van Lerby, maar ook van Wim Kieft en Hans Gillhaus (FC Den Bosch) uitstekende zaken heeft gedaan. „Als je toch in staat bent Lerby en Kieft naar Neder land te halen, jongens die jaren op topniveau hebben gespeeld, dan ben je goed bezig. Ik weet wel dat straks iedereen weer gaat roepen dat PSV zo'n poenerige club is, maar de mensen moeten toch be seffen dat het voor het Nederland se voetbal een erg goede zaak is. Het is jammer dat Marco van Bas ten en Ruud Gullit niet te behou den waren, maar de mensen krij gen er Lerby en Kieft voor terug". Frank Arnesen is ervan over tuigd dat PSV nu daadwerkelijk hard op weg is een echte Europese topploeg te worden. Vorig seizoen hadden de Eindhovenaren ook al ambities in die richting, maar in de eerste Europa-Cupronde sneuvel de PSV tegen Bayern München. „Die wedstrijd kwam te vroeg voor PSV: Niet iedereen was fit. Mis schien dat we later in het seizoen Bayern wel aangekund hadden, al moet ik eerlijk zeggen dat we vorig seizoen zelden op topniveau heb ben gespeeld. Er heerste vorig sei zoen veel te veel paniek. Er werd constant gewisseld. Daardoor kreeg je onrust. Op den duur ging iedereen voor zichzelf lopen voet ballen en iedereen ging zich ook met de opstelling bemoeien". In de nieuwe competitie zal het anders gaan, meent de Deense in ternational. „Sören Lerby heeft wat dat betreft iets aanstekelijks. Zoiets heb je nog nooit meege maakt. Hij is zo op-en-top prof, hij leeft alleen voor de prestatie en weet anderen vaak mee te krijgen. Hij kan van PSV een hecht team maken. We zullen elkaar veel moe ten steunen. Ik denk ook dat Hid dink zo af en toe steun nodig heeft. Zeker nu Rinus Michels niet komt". Aan stoppen denkt Frank Arne sen voorlopig nog niet. „Ik ben nu 30 en ik hoop toch nog drie jaar mee te kunnen. Ik voel me momen teel topfit. Ik verzorg me goed, da gelijks laat ik me masseren en thuis doe ik nog allerlei rekkings oefeningen. Ik voel me weer net zo goed als voor mijn knieoperatie (toen Arnesen bij Valencia onder contract stond was hij een jaar'cïltl' geschakeld door een ernstige knie- kwetsuur). Ik geniet elke dag nog. Trainen, ik vind hét heerlijk, zo lang ik maar geen pijn heb". „Wat ik na de voetballerij' ga dóen, dat weet ik nog „niet. Ik zou wel manager bij een topclub willen worden. Een beetje leiding geven en toch ook nog met spelers om gaan, dat lijkt me wel wat. Mis schien dat ik teruggq naar Dene marken. Dat is toch mijn vader land, al denken mijn kinderen (drie) daar anders over. Thuis is voor hen Nederland. Twee van mijn kinderen zijn hier geboren, de derde in Spanje, maar die groeit nu in Nederland op". Landskampioen Voor de slotvraag - wie wordt landskampioen? - heeft Arnesen weinig bedenktijd nodig. „PSV, natuurlijk", zegt hij met een brede lach op zijn gezicht. „Ik ben altijd positief en optimistisch. Al besef ik 1. Clere (Fra) 224,5 km in 6 uur, 41 minuten en 22 seconden (33,560 km/uur), 2. Jean- Claude Leclercq 0.03,3. Acherman (Zwi), 4. Knetemann (Ned), 5. Lubberding (Ned), 6. Van Lancker (Bel), 7. Patry (Bel), 8. Brun (Fra) allen z.t. als Leclercq, 9. Van Poppel 14. Elliott (GBr), 15. Roche (Ier), 16. Pois- Hampsten (VSt), 95. Millar (GBr), 119. Her- rera (Col), 122. Breukink (Ned), 127. De Rooy (Ned), allen in dezelfde tijd als Van Sowjets nemen 2-0 voorsprong in Davis Cup VALKENSWAARD (ANP) - Michiel Schapers en Andrei Tsjesnokov hebben gisteren in Valkenswaard Davis-beker geschiedenis geschreven. De eerste wedstrijd in het duel in de halve finales van de Europese zone A tussen de betere tennissers van Nederland en de Sowjet-Unie, leverde in de eerste set een unieke score op. Na twee uur en 53 minuten spelen besliste de Sowjet-speler de set op de zevende mogelijkheid die hij daartoe kreeg. De stand van 24-22, die op het bord kwam te staan, is in de 87-jarige historie slechts één keer voorgekomen. In 1975 eindigde telde de tweede set van het duel tussen de Colom biaan Betancourt en de Canadees Power eveneens zoveel games, de meeste in het voordeel van de Zuidamerikaan. De partij ging ech- - ter naar Power. Die parallel werd in het duel in Valkenswaard niet doorgetrokken. Michiel Schapers won weliswaar de tweede reeks met 6-1, maar ging daarna kansloos tenondef. Twee doorbraken, van zijn opslagen per set waren meer dan genoeg voor Tsjesnokov: 6-2, 6-2. Volkov won later op de avond van Tom Nijssen. Schapers verloor zijn opslag in de achtste game, maar bracht in de negende met veel machtsvertoon de stand weer in èvenwicht. Ter wijl Tsjesnokov in de loöp van de partij steeds beter ging serveren en minder fouten maakte, kwamen er momenten dat dé Nederlander in zijn opslag-game in groot gevaar kwam. Hij moest in totaal zes set- punten wegwerken om Tsjesnokov al niet in een vroeger stadium db eerste set te laten winnen. De ma nier waarop Schapers dat deed, ge tuigde van mentale hardheid. Drie keer sloeg hij een ace, evenvaak was de opslag van de Nederlander niet goed te retourneren voor de NOORDWIJK - Bij het Badgasten- toernooi van Casino in Noordwijk blikten de tennisliefhebbers giste ren weer geregeld naar de lucht. Niet zonder reden, want oók nu zorgde het onbestendige weer er voor dat de nodige partijen uitge steld moesten worden. In het man- nenenkel A zorgde Jacques Lieu- wes voor een grote verrassing door in een spannende wedstrijd één van de favorieten in het toernooi, Fred Sauer, te tracteren op een ne derlaag. De eerste set werd door Sauer winnend afgesloten (5-7), waarna het in de tweede set de beurt was aan de underdog: 6-3. Een tie-break moest tenslotte de beslissing brengen. Lieuwes toon de zich daarin het koelbloedigst en trok de partij naar zich toe: 7-6. In het mannenenkel B plaatste Martijn Krans zich voor de kwartfi nales door een gemakkelijke zege op Mark Nagelkerke: 6-1, 6-1. Ook Bob van Overbeeke kwam bij de laatste acht. Van Overbeeke kende in de eerste set nog wel moeilijkhe den met Martijn Magendans (7-6), maar trok vervolgens toch ver diend aan het langste eind: 6-3. Joost van Leeuwen moest door een nederlaag tegen Erik Koch (6-0,3-6 en 6-1) echter voortijdig afscheid, nemen. Ook Michael van den Berg moet sinds gisteren toekijken. De Duitser Reinhard maakte met 7-5, 6-4 een eind aan zijn illusies. De als eerste geplaatste Kees Jan Schuilenburg kwam bij de man nen in C een ronde verder ten kos te van Piet Guyt: 6-2, 4-6 en 6-1. Martijn Krans deed datzelfde door Michael van Maren te verslaan met 6-1, 6-2. Opmars Bij de B zette Janine Jünger haar opmars voort door een overwinning op Van der Linde (6- 4, 6-4) en plaatste zich voor de" kwartfinales. Marijke Guyt kwam al een stap verder door Annemarie Verrijzer terug te wijzen (6-4, 6-3). Guyt bereikte door deze uitslag de laatste vier. Fleur Meyer versloeg Hanneke Reuter in de C-categorie: 6-4, 6-4. De wedstrijden om het open kampioenschap van Ter Aar wer den gisteren opnieuw verplaatst naar sporthal Nieuwe Sloot in Al phen. De als tweede geplaatste Giovanni Sekeris plaatste' zich voor de halve finalesdoor een overwinning op Sijmen Moerman van 6-3,6-0. John Philip volgde zijn voorbeeld door de nummer drie, Evert Arbman, uit te schakelen. In de derde set kreeg Arbman bij de stand van 5-4 in zijn voordeel maar liefst vier matchpoints. Philip overleefde ze echter allemaal en trok de winst naar zich toe: 6-2, 5-7 en 7-5. Frank Bennemeer had zich al eerder bij het laatste kwartet ge schaard. Jan Siemerink slaagde er giste ren niet in, om mot zijn dubbel- partner Kent Kinnaër de halve fi nales van het Masterstoernooi in Amersfoort te bereiken. In twee sets werd van het duo Furlong/ Hoistedt verloren: 7-6, 6-3. In het vrouwenenkel B leed Jacqueline van Wijk in; de tweede ronde een nipte nederlaag tegen Manouschka van Dijk: 2-6, 7-6 en 7-6. Jan Siemerink en Jacco Eltingh vertrekken vandaag naar de Euro pese jeugdkampioenschappen in Marseille. In de Zuidfranse haven stad zullen zij uitkomen in de cate gorie t/m 18 jaar. (Voor de belang rijkste uitslagen, zie scorebord). Sowjet, Maar de druk op Schapers was groot. Dat uitte zich ook in ge mopper op de inderdaad vaak ver keerde beslissingen van de lijn rechters. Het ontlokte hem zelfs de opmerking „spelen in je eigen land is zo een hel". Een van die keren dat een van de: mensen op de lijn in de fout ging kostte de Nederlander de set. Voor een moment verloor hij zijn con- centatie en sloeg prompt een dub bele fout. Het was pas zijn tweede, maar belangrijker dan de achttien aces die daar tegenover stonden. De korte pauze voor het begin van de tweede set, waarin Scha pers even werd behandeld aan de rechterenkel, bleek mentaal voor Tsjesnokov noodlottig. De Sowjet bleek meer problemen te hebben met de winst, dan Schapers met het verlies. Twee aces waren vol doende voor dé Nederlander om de stand weer in evenwicht te bren gen. De stoicijnse Rus, op wiens gezicht nauwelijks iets valt af te le zen, bleek mentaal geen moment aangeslagen. In de derde set' bleek dat hij de voorgaande slechts ge bruikt had om weer wat op adem te komen. In ieder geval was hij daar na oppermachtig. Hij bleek geen seconde last te hebben van de snel le vloer of van de opslag van Scha pers. Het was jammer voor de Neder landse ploeg dat Tom Nijssen daar na in zijn partij tegen Aleksander Volkov op de belangrijke momen ten net te gemakkelijke fouten maakte: 6-8, 5-7, 4-6. Er mag nu geen partij meer uit handen wor den gegeven. Het winnen van het dubbelspel en de enkelpartij van Michiel Schapers behoren tot de reeële mogelijkheden. Winst van- Nijssen op Tsjesnokov mag, haar wat zich gisteren afspeeldè, tot de wonderen in het tennis worden ge rekend. En wonderen zijn zeer zeldzaam. Hoge klassering tafeltennisjeugd ATHENE (ANP) - Zowel de Neder landse jongens- als meisjesploeg is gisteren in de top-tien geëindigd van het tafeltennistoernooi om de' Europese kampioenschappen te Athene. De jongens werden negen de, de meisjes zevende. Bij de individuele strijd bereik ten Bart van Haaren, Piet Bakker (bij de jongens), Patricia de Groot en Gerdie Keen (bij de meisjes) de laatste zestien. Emily Noor plaatste zich met haar Britse partner Holt voor de achtste finales in het meis jes dubbelspel. Ook in het ge mengd dubbel kwam Noor zo ver. Zij speelt in dit onderdeel met Danny Heister. Michiel Schapers was gisteren dicht hij i de David Cup-strijd tegen de Sowjets. BARCELONA (ANP) - De Neder landse honkballers mochten van nacht nog geen feest vieren. Neder land zag hulpeloos toe hóe de Ita lianen na twee nederlagen in de strijd' om de Europese titel genade loos counterden: 13-4. Het derde duel in de best-of-five stond in het teken van volstrekte Nederlandse onmacht. In de eerste twee wedstrijden uiterst slagvaar dig, leverde Nederland gisteren slechts vijf honkslagen af. Rikkert Faneyte en Robert Knol kwamen nog wel tot homeruns, maar met negentien hits sloeg de balans in het voordeel van Italië uit. Roberto Bianchi mepte twee keer de bal over de hekken, Rugguero Baglia- lerhani deed dat éénmaal. Die ac ties alleen al waren 'acht punten waard. De Europese kampioen plaatst zich voor hét Olympisch demon- stratietoernooi, dat volgend jaar in Seoel wordt gehouden. Volgens de in Barcelona aanwezige-voorzitter Robert Smith van de Internationa le Baseball Association zal echter ook de nummer twee van het toer nooi waarschijnlijk in de Zuidko- reaanse hoofdstad op Olympisch niveau mogen honkballen. De karakteristiek is: Italië 3-0-1-3-0- 4-0-0-2, Nederland 1-0-0-0-0-2-0-1-0. Werpcijfers Italië: Ettore Morellini (6): 1-8-3-0; Paolo Ceccaroli (3): 2-1-2-0. Nederland: Peter Callenbach (2 1/3 2): 1-1-8-1; Andrë Smit (2/3 3); 0-3-1-0; Judscl Baranco (2 1/3 2): 2-1-5-0; Ron Giroldi (3 2/3): 3-1-5-1. Anderson stunt op tweede dag 'Open Dutch' HILVERSUM (ANP) - Het inter nationale toernooi om de Neder landse golftitel in Hilversum heeft na twee dagen een onverwachte koploper. Jérry Anderson verricht te gisteren twee stunts. De Cana dees maakte als eerste een „hole- in-one" en verbeterde het baanre cord. Voor zijn tweède ronde had hij slechts 63 slagen nodig. Het ou de record van de Hilversumse baan dateerde van 1980 door Severiano Ballesteros en werd donderdag geëvenaard door David Feherty. Door zijn onverwachte prestatie werd Anderson niet alleen een aar dig bedrag rijker, maar ook de illu sie dat, als hij zorgvuldig blijft spe len, hij de toekomstige winnaar kan zijn van de „Dutch Open". An derson wordt gevolgd door het drietal Johnstone, Roe en Russell, dat twee slagen meer nodig had. Tegenover de aangename verras- singen van minder bekende spe lers stonden de tegenvallende ver richtingen van de favorieten, die voor circa 100.Ö00 gulden per per soon naar Hilversum zijn gehaald. Titelverdediger Ballesteros sloeg in zijn tweede reeks 72 keen en staat op de gedeeide twintigste plaats. De Welshman Ian Woosnam schaarde zich niet eens bij de 65 beste spelers, die het toernooi van daag voortzetten. Met 147 slagen eindigde hij als 86e, drie boven het baangemiddelde. Bart Nolte wist als enige Neder lander door te dringen tot de eind strijd. De amateur voegde aan zijn reeks van 70 slagen van donderdag een serie van 74 en bleef daarmee op par. ATHENE (ANP) - De Nederlandse poloploeg, die tot nu toe bij de Eu ropese jeugdkampioenschappen in Athene allen tegen Hongarije (5-8) een redelijk resultaat behaalde, heeft in de laatste poulewedstrijd een blamerende nederlaag geleden tegen West-Duitsland. Oranje ver loor met liefst 3-12. De periode standen waren 1-4, 1-0, 1-3, 0-5. ROTTERDAM (GPD) - Spitsvon dig kan het bestuur van Feyenoord moeilijk worden genoemd. Half mei deponeerde Rinus Israel bij voorzitter Gerard Kerkum de wens op tafel om een 'kanjer' van een spits in te lijven. Eind juli heeft de Amsterdamse oefenmeester nog niemand in de Kuip mogen be groeten. Goed, Israel kreeg van Britse makelaars de Schot Colin West en de Ier Martin Byrnes toegescho ven, maar beiden konden in de tot dusver afgewerkte oefenwedstrij den niet imponeren. „En ik pas er voor om voor veel geld de kat in de zak te kopen", legde Israel uit waarom Feyenoord niet met één van de twee Britten in zee is ge gaan. „Met het oog op de Europa Cup is het natuurlijk belangrijk om binnen afzienbare tijd een spits te contracteren. Maar dat is niet zo gemakkelijk. Het geld ligt hier niet voor het opscheppen",. Dat is ook de reden waarom Feyenoord de onderhandelingen met ex-PSV'er Jurrie Koolhof, die uiteindelijk voor Groningen koos, afkapte. Voorts flirtte de Kuipclub met John Metgod, wiens eisen niet konden worden in gewilligd. Waar Feyenoord vorig seizoen "liefst zes nieuwe spelers presenteerde, heeft de Maasstede- lijke eredivisionist tot op heden nog niemand aan de haak gesla gen. Op de persbijeenkomst giste ren in de Kuip kon Rinus Israel daar de humor nog van inzien. „Als het elftal net zoveel progressie maakt als ik met mijn gezondheid, dan doen we straks met de besten mee", gekscheerde de ex-interna tional, vorig jaar rond deze periode geveld door een hernia. „Deze se lectie heeft een spits nodig, maar het is geen ramp als-ie niet komt. Ed Roos heeft in de oefenwedstrij den voldaan en wie weet doet-ie het straks ook goed. De jeugd krijgt dit jaar een kans. Die moeten ze natuurlijk wel grijpen. Terugkij ken naar vorig jaar heeft geen zin. Toen liepen de spelers zonder zelf vertrouwen te voetballen". De tegenvallende prestaties en de daaruit voortvloeiende vermin derde publieke belangstelling le verde Feyenoord een tekort van 600.000 gulden op. Met de reve nuen van het Rotterdam-toernooi (begin augustus alweer de tiende edidie) en de Europa Cup werd het 'gat' gestopt. Hoewel het bestuur vertrouwen heeft in trainers en spelers (Kerkum: „We zien de toe komst rooskleurig in"), zijn de Rot terdamse liefhebbers afwachtend. Tot nu toe zijn slechts 2500 suppor ters een seizoenkaart voor de jaar gang 87-88 komen afhalen. De helft minder dan vorig jaar. „We zitten in een impasse", trap te praeses Kerkum een open deur in. Met hem hoopt het bestuur van Feyenoord dat er op het Rotter dam-toernooi (met Atletico Minei- ro, AS Roma en Standard Luik als overige deelnemers) een prestatie van formaat door de voetballers wordt neergezet om de belangstel ling voor de competitie wat aan te wakkeren. De stadionclub, die mo menteel met een door popconcer ten bijna gesloopte grasmat zit op gescheept, hoopt zo spoedig moge lijk een commercieel-directeur aan te trekken. Dan heeft Feyenoord op bestuurlijk niveau het, 'plaatje' rond. Nu de prestaties op het veld nog. ROB ONDERWATER Roche (Ier) op 21 seconden, 3. Bernard (Fra) 4.18, 4. Mottet (Fra) 5.54, 5. (Mex) 21.21, 10. Lejarreta (Spa) (Fra) 43.20, 18. Acevedo (Col) 47.48, 19. 26. Breu (Zwi) 1.15.16, 27. Schepers (Bel) 1.15.57, 28. Anderson (Aus) 1.18.13,29. San ders (Fra) 1.18.46, 30. Skibby (Den) 1.20.48, 46. Stevenhaagen (Ned) 1.41.10, 49. Theu- Nijdam (Ned) 3.16.55, 129. Solleveld (Ned) 3.18.19,132. Van Poppel (Ned) 3.29.28, 137. eft laatste Hermans (Ned) 4.19.50. Dagploegenklassement: 1. Post 20 uur, 7 minuten, 8 seconden, 2. Gonzalez 2.50, 3. Swerts 2.53, 4. Gisbers, 5. Köehli, 6. Legeay allen in dezelfde tijd als Swerts^ 16. Raas Puntenklassement: 1. Van Poppel (Ned) 230,2. Roche (Ier) 223,3. Delgado (Spa) 209, 4. Lieckens (Bel) 182, 5. Bernard (Fra) 176, 6. Herrera (Col) 174. Bergklassement: 1. Herrera (Col) 452, 2. Fuerte 314, 3. Alcala (Mex) 274, 4. Delgado (Spa) 224, 5. Parra (Col) 180, 6. Roche (Ier) Sanders (Fra) 57.25, 4. Skibby (Den) 59.27, 5. Sanchis (Spa) 1.04.59, 6. Castillo (Col) 1.07.01, 10. Stevenhaagen (Ned) 1.19.49. Alia Jakovleva (Sov) 92,5 km in 2.18.05. 2. Tea Vikstedt-Nyman (Fin) z.t., 3. Ines Va renkamp (WD1) op 0.02, 4. Viola Paulitz (WD1) op 0.14,5. Connie Meijer (ned), 6. Mo nique de Bruin (Ned), 7. Irina Zakharova (Sov), 8. Jutta Niehaus (WD1), 9. Monique Knol (Ned), 10. Vicki Thomas (GBr), 24. Heieen Hage (Ned), 51. Petra de Bruin (Ned), 59. Gonnie van Koert (ned), 68. Mie- ke Havik (Ned) allen zelfde tijd als Paulitz. Algemeen klassement 1. Jeannie Longo (Fra) 26.14.57, 2. Maria Canins (Ita) op 2.52, 3. Ute Enzenauer Kibardina (Sov) op 22.31,9. Dominique I ke Hawk op 54.51,43. Monique de Bruin o 1.03.32,48. Monique Knol op 1.07.32,51. Pe tra de Bruin op 1.10.34, 60. Gonnie van Koert op 1.30.47, 65. Connié Meijer op De trekking voor de midlotto van juli heeft gisteren het volgende resultaat gehad: 5 - 21 - 25 - 35.- 36 - 38. Reservegetal: 3. Open NK, uitslagen vierde ronde: Hartoch - Pieterse 1/2-1/2, Cifüentes (Chi) - Blees afg., Brenninkmeijer - Winants (Bel) 1/2-1/2, Vogel - Westerinen (Fin) 1/2-1/2, Berg (Den) -Timmerman 1-0, Peek - Riemersma 1/2-1/ 2, Knoppert - Vanheste 1/2-1/2, Rodriguez (Cub) - Jongsma 1-0, Grooten - Zapata (Col) 1/2-1/2, Schwartz - Van Mil afg., Belkhodja (Fra) - Nootzel (WD1) 1-0, Perez Garcia (Arg) - Nieuwenhuis 0-1, Pliester - Hoeksema 0-1, Schlenga (WD1) - Ostojic (Joe) 0-1, Peelen - Van de Oudetyeetering 1-0, Bottema - Bohm 0-1, Faase - Welling 0-1, Du Chattel - Hofman 1-0. Stand aan kop: 1. Hartoch 3 1/2, 2. Pieterse en Berg 3, 4. Cifüentes en Blees 2 1/2+1 Wereldgroep Brisbane: Australië - Mexico 2-0; New Del hi: India - Israel 2-0; Fréjus: Frankrijk - Zweden 0-2; Caracas: Paraguay - Spanje 0- Wereldgroep, degradatiepoule: Seoel: Zuid-Korea - Italië 1-1; Praag: Tsjechoslo- wakije - Argentinië 1-0; Zagreb: Joegosla- Roemenië 0-1 Amerikaanse'zone, halve finale: Santiago: Ghiü - Brazilië verregend. Koopman: 6-4,6-3; MEB: Krrans-Nagel ke: 6-1,6-1; Van Overbeeke-Magendans:7- 6,6-3; Koch-Van Leeuwen: 6-0,3-6.6-1; Reinhard-Van den Berg: 7-5.6-4MKT; M.Fleischeuer-Zandkule: 7-5,6-7,7-6; Schuilenburg-Guyt: 6-2,4-6,6-4; Krans-Van Maren:6-l,6-2; VEB: Jünger-Van der flJib- de: 6-4,6-4; Guyt-Verrijzer: 6-4,6-3; VEC: Kuipers-Halenbeek: 6-2,6-1; 6-2,5-7,7-5; Smit-Van Leeuwen. 3,6-0; VEC: Hardkoorn-Van Leeuwen: 6- 1,6-0; Klein-Jansen: 6-3,6-3; Amersfoort Masterstoernooi, kwartfinales mannen: Oosting-Rhode: 6-3,6-2; Feenstra-Furlong: 7-6,6-3; Barbosa-Kok: 7-6,6-3; Haarhuis: Lodder: 6-1,6-1; halve finales vrouwen: Derkinderen- Coorengel: 6-3,6-0; Levers-Kowaczjcs: 6- deren/Dolman-Darvas/Kowaczics: 7-6,3- Frank Arnesen: "Ik ben niet iemand die tegen-schenen gaa wel dat we het zwaarder dan afge lopen seizoen krijgen. Ajax heeft zich goed versterkt, maar ook ploe gen als FC Groningen en Roda JC. Nee, Feyenoord is er niet sterker op geworden. Er wordt gezegd dat er geen geld is, maar dat vind ik onzin. Feyenoord moet er eens voor gaan werken, sponsors gaan zoeken en eens risico durven ne men. Een club als Real Madrid had vorig jaar een miljoenenschuld, toch kocht men als gekken en zie, een jaar later is het resultaat er al. Real heeft een miljoenenwinst ge maakt. Zoiets moet toch bij Feye noord ook kunnen. Als ze investe ren, komen er mensen,, dan zit de Kuip zo vol. Rotterdam is toch he lemaal maf van voetbal".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14