M 'Becker naar Noordwijk, dat zou prachtig zijn' Iran terughoudend over levering mijnenvegers S Casino wil toppers lokken Sterk ^middenveld' Melldiuisje Goede tijden voor tennisser Bakker Eis: 2 jaar voor verkrachting Canada houdt illegale sikhs voorlopig vast Sloop dreigt voor gebouw Handelsblad TOUR IN CITFERS 'NS moeten overheid extra geld vragen' Bond boekt ledenwinst PAGINA 16 SPORT VRIJDAG 17 JULI 1987 NOORDWIJK - De tennisvereni- Volgens Van Zoelen zijn de finan- ging Casino laat morgen de ge- ciën echter geen probleem. Dank schiedenis herleven. Op het zij sponsors heeft Casino voor de Noordwijkse gravel wordt na een eerstkomende aflevering van het afwezigheid van twee seizoenen Badgastentoernooi de beschikking het vertrouwde Badgastentoernooi over 50.000 gulden. Volgend jaar georganiseerd. Net als vroeger kan de organisatie het dubbele uit strijken nationale toppers, aange- geven. vuld met een bonte mengeling van Dat de 'beurs' van het Casino zó al dan niet getalenteerde buiten- gevuld zou zijn, is ook voor Anton louter leuke reacties op. Dat is ei genlijk niet zo vreemd hoor, want zoveel is er in Noordwijk niet meer te beleven. Vijf minuten vuurwerk per seizoen, daar houdt het verder mee op. Vroeger had je hier het tennistoernooi, de tulpenrally en nog veel meer. Daar is allemaal weinig meer van overgebleven". landers, r neer in Noordwijk. door Rob Onderwater "Een beginnetje", kwalificeert mede-organisator Anton Will van Zoelen het nieuw leven ingeblazen toernooi. Dit jaar moet Noordwijk het nog doen met de nationale nummer zeven, Chris Vermeeren, regiotopper Jan Siemerink en twee toevallig aangewaaide Polen, van wie niemand iets heeft gehoord. Als het echter aan Casino ligt ko men binnen afzienbare tijd inter nationale grootheden naar de kust plaats. "Het moet mogelijk zijn om hier een evenement te organiseren net als in Ede. Grote jongens dus die hier op uitnodiging komen spe len. We streven naar Boris Becker, daar komen we gewoon voor uit". Casino verbergt zijn ambities niet. Van Zoelen heeft in gezel schap van 'collega's' Truus Heems kerk en John Asselbergs al een blik op de tennisagenda geworpen. "Er is ruimte. Rond deze tijd spe len alleen een paar toppers in Gstaad. Er zijn er dus genoeg die vrij hebben. Wat we eigenlijk wil len is een revanche van de Wimble- don-finale. Dat zou prachtig zijn". Sponsors Nu het geld nog, want de prof tennisser van vandaag doet zijn werk niet voor niets. Integendeel. heb onlangs een paar plakboeken met foto's bekeken. In vroeger tij den zaten er 6000 mensen bij de fi nale van het Badgastentoernooi. Dat moet straks ook kunnen. De belangstelling is er in de regio Lei den. Vanwege de verbouwing van de accommodatie hebben we het noodgedwongen twee jaar rustig aan moeten doen. De zaak is nu verbouwd en we hebben nu een fantastisch complex". Will van Zoelen een verrassing. De badplaats moet weer Een paar maanden geleden had de zijn oude allure terugkrijgen. Noordwijkse vereniging immers nog geen cent ter beschikking. "Aanvankelijk was alles in kannen en kruiken", meldt Van Zoelen. "Maar de hoofdsponsor haakte om onduidelijke redenen af. Toen za ten we echt met de handen in het haar. Maar via wat relaties hebben we een op het laatste moment een 'grote jongen' aan de haak gesla gen". Tot grote tevredenheid van Van Zoelen. "Heineken verbindt zijn naam niet zomaar aan een wille keurig toernooi. Volgend jaar doen ze ook weer mee. En wat gebeurt als er als een grote sponsor over de brug is gekomen? Dan volgen er meer", spreekt de werknemer van een bedrijf in ziektekostenverzeke ringen uit ervaring. "De sponsors staan in de rij, eerlijk waar. Rond om de banen hangen reclamebord jes. Die moeten voor één week dui zend gulden kosten. De belangstel ling was overweldigend. We had den het dubbele aantal kunnen verkopen". De interesse van de Noordwijkse middenstanders blijkt dus onver wacht groot. "Mensen die geïnte resseerd zijn, kunnen rekenen op een speciale behandeling", weet Van Zoelen. "We kleden het toer nooi een beetje aan, geven het in vulling zonder dat Boris Becker op de baan staat. We zorgen voor VIP- plaatsen, noem maar op. Ik vang HILVERSUM (GPD) - Met min stens 23 van de 35 spelers die tot de mondiale top-100 behoren, viert het Melkhuisje-tennistoernooi straks in stijl zijn dertigste veijaar- dag. De echte wereldtoppers mo gen het met „slechts" 150.000 dol lar gedoteerde Hilversumse evene- over de samenstelling van het spe- lerspotentieel. „De laatste jaren ontstond het probleem dat er tel kens een groot gat viel tussen de top en het middenveld. Daar is nu geen sprake meer van". In '86 was Miloslav Mecir, toen ment dan links laten liggen, het ge- pas de nummer twintig van de we zelschap dat van 27 juli tot en met 2 reld, ook als eerste getipt in Hilver- augustus aan de Bussumergrint- sum. Momenteel staat de Tsjecho- weg te zien zal zijn, misstaat beslist slowaak vijfde op de computer-uit- niet op het jubileumfeest. De krachtsverschillen in het door Mi loslav Mecir aangevoerde deelne mersveld zijn al bij voorbaat waar schijnlijk nog nooit zo klein ge weest. Toernooidirecteur Piet van Eijs- den is dan ook uitermate tevreden draai, tien plaatsen hoger dan de andere geplande finalist, de Argen tijn Martin Jaite. Een andere Tsje- choslowaak, de nog net tot de top- dertig behorende Karei Novacek, is als derde geplaatst. HILLEGOM - Het jonge C-talent Erik Bakker beleef de tot nu toe een prettige week in Hillegom. Na al eerder in het mannenenkel B de als tweede geplaatste Rob van Tankeren onderuit te hebben gehaald, boek te Bakker nu een zege in drie sets op Marcel Gerritsen (7-5, 6-7 en 6-3). De favoriet in dit toernooi, Marcel Vink, maakte geen fout tegen de jeugdige Mark Flei- scheuer: 6-2, 6-4. Marcel van Rijn, vorige week nog winnaar van het toernooi van Forescate, verloor van Martijn Krans: 6-4, 2-6 en 6-2. Janine Jünger, als eerste geplaatst in het vrouwe nenkel C, maakte haar favorietenrol waar door een eenvoudige zege op Chantal van Remoortere (6-2, 6-2). De vrouwen in B zijn zo gering in aantal, dat ze van daag pas hun eerste wedstrijden afwerken. Oude Wetering Ook gisteren gooide de regen het programma in Oude Wetering door de war. Tot twee maal toe moes ten de wedstrijden onderbroken worden, maar al te Gezien het feit dat ook de Rus sen Andrej Tsjesnokov (dank zij een zogeheten „wilde kaart") en Alexander Volkov hoogstwaar schijnlijk op het Gooise gravel te zien zullen zijn na de Davis-Cu- pontmoeting in Valkenswaard, lij- A ken de Oosteuropeanen dit jaar het nadelige gevolgen voor de planning had dat voorals- gezicht van de internationale ten- nog met. Voor de grootste verrassing zorgden de ge- niskampioenschappen van Neder- broeders Mattke in het mannendubbel C door de als land te gaan bepalen Opvallend tweede geplaatsten Marcel van Galen en Ernst Ver- goed vertegenwoordigd zijn trou- duyn te verslaan: 7-5, 1-6 en 6-2. wens ook de Argentijnen, want be halve Jaite komen Eduardo Ben- Velp goechea en het pas zeventienjarige Bij het satelliettoernooi in Velp bereikten Jan Sie merink en Jacco Eltingh gisteren zonder te spelen de Melkhuisie''r o mn 1 pv tweede ronde van het mannendubbel. Omdat hun te- meiKnu,sJe complex, genstanders, de Polen Bjenkowski en Rachowski niet Andere min of meer bekende na kwamen opdagen kregen de Leidse tennissers een men, die in principe hun deelname walk over. In deze tweede ronde moeten ze het opne- hebben toegezegd, zijn Jakob Hla- men tegen het Braziliaanse duo Menenses/Barbosa, sek, Thomas Muster (beide finalis- waarvan vorige week in Deventer nog nipt verloren ten van vorig jaar), Andreas Mau- werd. Margot van Overloop kwam eveneens niet in rer, Paul McNamee en niet te ver- actie. Haar partij tegen Dargas werd wegens de regen geten Michiel Schapers. Hij is de naar vandaag verschoven. (Voor de belangrijkste uit- enige landgenoot die op grond van slagen, zie scorebord.) de wereldranglijst direct tot het talent Guillermo Perez-Roldan eveneens naar het gerenoveerde hoofdschema wordt toegelaten, maar de Rotterdammer krijgt ze ker nog gezelschap van eigen bo dem. Toernooibaas Van Eijsden heeft namelijk „in principe twee 'wild cards' gereserveerd voor Ne derlanders". Drie spelers komen voor dat gra- tis startbewijs in aanmerking: Van Eijsdens protégé en nationaal kam pioen Christian Feenstra, Braban der Menno Oosting - hij haalde vo rig jaar de halve finales op het Melkhuisje - en de onlangs in Bos ton verrassend tot de kwartfinales doorgedrongen Tom Nijssen. Molenaar blijft ROTTERDAM (GPD) - Keje Mole naar heeft zijn contract bij Feye- noord alsnog met twee jaar ver lengd. In aanwezigheid van zijn zaakwaarnemer Rob Jansen van de spelersvakbond WCS meldde Molenaar zich gisteren voor een laatste gesprek bij het bestuur, dat in de personen van penningmees ter Ger de Vries en Fred Blanke- meijer de laatste obstakels uit de weg ruimde. Trainer Rinus Israel twijfelt nog over de kwaliteiten van de Britse spits Colin West, die de afgelopen dagen enkele vriendschappelijke wedstrijden tegen amateurclubs met de Rotterdammers meespeel de. Het bestuur van Feyenoord heeft op advies van Israel inmid dels dan ook een verzoek bij de rechtmatige 'eigenaar' van West, Glasgow Rangers, ingediend om de 24-jarige Brit voor drie maan den (met een optie tot koop) te hu- BINNENLAND BUITENLAND ECONOMIE DEN HAAG (GPD) - Iran heeft gisteren terughou dend gerageerd op de even tuele levering van Neder landse mijnenvegers aan Koeweit. Het besluit van het kabinet beschouwt Iran als een 'teken van verande rende neutraliteit' van ons land in de Golf-oorlog. Te heran beraadt zich nog op een officiële reactie op het besluit. Een woordvoerder van de Iraanse ambassade in Den Haag deelde mee dat zijn land nog afwacht wel ke gevolgen de eventuele levering van Nederlandse mijnenvegers zal hebben voor de gecompliceerde si tuatie in de Golf. Vooral doordat de supermogendheden VS en USSR zich meer en meer met de oorlog bemoeien lopen de spanningen daar bijna dagelijks op. De reactie van de ambassade kwam nadat het Nederlandse mi nisterie van buitenlandse zaken de Iraanse zaakgelastigde om ophel dering had gevraagd over een uitla ting van woensdagavond. Via het NOS-journaal deelde de ambassa de mee dat Nederland niet langer beschouwd kon worden als een neutraal land. Koeweit, het land dat belangstel ling heeft voor twee Nederlandse mijnenvegers, steunt Irak in de Golfoorlog. Levering van de mari neschepen wekt volgens de woord voerder van de ambassade dan ook 'minstens de schijn' dat ons land de kant van Irak heeft gekozen. Volgens minister Van den Broek is daar echter geen sprake van. Mij nenvegers zijn puur defensief en dienen uitsluitend om de vaarwe gen in de Golf vrij te houden van mijnen. Een meerderheid van de Tweede kamer is inmiddels akkoord ge gaan met de levering van de twee mijnenvegers aan Koeweit. In de vaste kamercommissies voor eco nomische zaken, buitenlandse za ken en defensie werd daarover mondeling overlegd. De regeringspartijen CDA en WD waren bij voorbaat al ak koord gegaan met het verlenen van een exportvergunning aan de werf van der Giessen-de Noord. De PvdA is tegen levering en betreurt dat Nederland zijn neutrale positie in het conflict tussen Irak en Iran nu dreigt prijs te geven. Koeweit wordt gezien als een bondgenoot van Irak in de al jaren durende Golfoorlog. LEEUWARDEN (ANP) - Procu reur-generaal mr. W.R. Rosingh van het Leeuwarder gerechtshof heeft gisteren twee jaar celstraf geëist tegen een 33-jarige man uit Smilde wegens verkrachting van en ontucht met zijn mindeijarig nichtje. De vader van het meisje werd eerder door het gerechts hof veroordeeld tot vier jaar cel straf wegens ontucht met zijn dochter. Het slachtoffer is door het sek suele misbruik door haar oom en andere familieleden zo in de pro blemen gekomen, dat ze moest worden opgenomen in een psy chiatrische inrichting. Op 12 maart van het vorig jaar werd de man door de rechtbank in Assen al veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, de verdach te ging hiertegen in beroep. Zijn advocate wilde het slachtoffer horen. Het hof wees dit na kort beraad af op dringend advies van de psychiater. De verdachte gaf toe wel eens seksueel verkeer ge had te hebben met zijn nichtje, maar ontkende dat er sprake was geweest van verkrachting. AMSTERDAM (ANP) - De ge meente Amsterdam wil bedrijfs ruimten en woningen bouwen op de plek waar nu nog het gekraakte Handelsbladgebouw staat. Zij heeft de aanbesteding tot verbouw van het pand afgeblazen. In het ge bouw wonen ongeveer 120 bewo ners en gebruikers die er wonin gen, ateliers en bedrijfsruimten in hebben gevestigd. De Amsterdam se wethouder L. Genet heeft dit gisteren bekendgemaakt. Volgens de gemeente was het niet mogelijk met de bewoners overeenstemming te bereiken over een kostendekkende exploitatie van de bedrijfsruimten. Daarnaast bleken de bouwkosten per woon- eenheid 18.000 gulden boven de maximaal toegestane kosten (93.000 gulden) uit te vallen. Genet onderzoekt of andere be stemmingen voor het betreffende complex tot de mogelijkheden be horen. Daarbij wordt gedacht aan winkelruimten, bedrijfspanden en woningen op deze volgens de wet houder 'zo hoogwaardige plek in de stad'. Het Handelsblad-gebouw ligt pal tegenover het Koninklijk Paleis op de Dam. De gebruikers van het pand heb ben 'verbaasd' gereageerd op de beslissing van de wethouder: "Al tijdens de gemeentelijke aankoop van het pand in 1980 was het dui delijk dat het hier geen gangbaar project betrof. De gemeente zou de ideële doelstelling van het Han delsbladgebouw als alternatief woojVwerkpand juist moeten koes teren en stimuleren", aldus de be woners in een verklaring. SCOREBORD De uitslag van de zestiende etappe is: 1. Clère (Fra) 216.5 km in 5 uur, 58 minuten en 21 seconden, 2. Alcala (Mex) op 14 minu- tijd als Skibby, 17. Millar (GBr) 15.14, 18. Zadrobilek (Oos) 15.14.19. Rodriguez (Spa) 15.14, 20. Van Lancker (Bel) 15.19, 21. Gayant (Fra) 15.22, 22. Mottet (Fra) 15.23, 23. Jean-Claude Leclercq (Fra) 15.26, 24. Roux (Fra), 25. Lavainne (Fra), 26. Caritoux (Fra). 27. Vargas (Col). 28. Haex (Bel), 29. Sanchis (Spa), 30. Berard (Fra) zelfde tijd als Leclercq. 35. Theunisse (Ned) 15.44, 36. Anderson (Aus), 37. Stevenhaagen (Ned) loo. en laatste camargo (Uol) 27.59. Opgegeven: Colotti (Ita) en Ruiz-Cabesta- ny (Spa). Het algemeen klassement na de zestiende etappe van de Ronde van Frankrijk is: 1. Mottet (Fra) 72 uur en 2 seconden, 2. Ber nard (Fra) op 1 minuut en 11 seconden, 3. Roche (Ier) 1.26, 4. Delgado (Spa) 3.16, 5. Millar (GBr) 5.40, 6. Alcala (Mex) 7.08, 7. Wilches (Col) 7.19, 8. Hampsten (VSt) 7.39, 9. Herrera (Col) 7.50, 10. Zimmermann 14.59, 21. Loro (Ita) 16.07, 22. Rüttimann (Zwi) 16.22,23. Van Lancker (Bel) 16.44, 24. Laguia (Spa) 17.35, 25. Bernaudeau (Fra) 17.46, 26. Forest (Fra) 19.30, 27. Moncada (Col) 19.35, 28. Zadrobilek (Oos) 20.01, 29. Mas (Fra) 21.26, 30. Cornillet (Fra) 22.03, 34. Rooks (Ned) 24.45, 35. Anderson (Aus) z.t., Bergklassement: 1. Alcala (Mex) 198, 2. Herrera (Col) 196, 3. Wilches (Col) 118, 4. Hernandez (Spa) 94,5. Claveyrolat (Fra) 88, 6. Forest (Fra) 87. 11. Van Vliet (Ned) 63. Dagploegenklassement: 1. Gonzalez 18 uur, 39 minuten en 42 seconden, 2. Neel op 11.33, 3. Gisbers 12.43, 4. Köchli 13.10, 5. Nino 13.31, 6. Post 13.32, 21. Raas 23.51. Algemeen ploegenklassement: 1. Guimard 215 uur, 53 minuten en 25 seconden, 2. Köchli 25.19, 3. Post 31.28,4. Bazzo 33.02. 5. Boifava 34.11, 6. Neel 41.10, 19. Raas 2.21.52. Jongerenklassement: 1. Alcala (Mex), 2. Breukink (Ned) op 7.38, 3. Cornillet (Fra) 14.55. Tour voor vrouwen De uitslag van de zevende etappe is: 1. Maria Canins (Ita), 88 km in 2 uur 42 minu ten en 51 seconden, 2. Jeannie Longo (Fra) zelfde tijd, 3. Ute Enzenauer (WD1) op 0.34, 4. Roberta Bonamoni (Ita) 0.45,5. Unni Lar- sen (Noo) 0.58,6. Tea Vikstedt-Nyman (Fin) 1.08, 7. Tamara Poljakova (Sov) 1.13, 8. Vir- ginie Lafargue (Fra) 1.15, 9. Inez Varen kamp (WD1) 1.20, 10. Sandra Schumacher (WD1) 1.20,22. Heieen Hage op 2.17,38. Mo nique de Bruin op 3.13,51. Mieke Havik op 4.26, 58. Monique Knol 5.13, 61. Petra de Bruin 5.13, 62. Gonnie van Koert 5.21, 65. Connie Meijer 6.07. HALIFAX (AP) - De Canadese im migratiedienst heeft besloten om de groep van 174 sikhs die afgelo pen weekeinde aan boord van een schip illegaal in Canada aankwa men nog een week vast te houden. Een woordvoerder- van het minis terie van immigratie lichtte toe dat de maatregel is genomen om te voorkomen dat de asielzoekers in Canada onderduiken hangende het verdere onderzoek rond hun vlucht. Van geen van de vluchtelingen is tot op heden met zekerheid de identiteit vastgesteld omdat zij zich allen hadden ontdaan van hun identiteitspapieren. Geen van de asielzoekers kan aanspr.aak maken op in Canada woonachtige bloed verwanten. De 34-jarige Spaanse scheepska pitein, die zondag de sikhs uit In dia in het Canadese Nova Scotia aan land zette, is woensdag tot 30 dagen gevangenisstraf en een boe te van 4000 gulden veroordeeld. De kapitein verklaarde zich schuldig aan overtreding van de Canadese immigratiewetten en gaf toe dat hij zondag 174 sikhs aan land had ge zet in de buurt van het vissersdorp je Charlesville. De Zweed Rolf Nygren, die geldt als de initiatiefnemer van de vluch- telingensmokkel, en een mede plichtige verklaarden zich even eens schuldig aan overtreding van de immigratiewetten. De 47-jarige beroepsmarinier Nygren kreeg een jaar gevangenisstraf en een boete van bijna 8000 gulden opgelegd. Zijn medeplichtige Jasvir Singh, uit het Engelse Coventry, werd be straft met dezelfde boete en een ge vangenisstraf van drie maanden. Woensdag maakte de Canadese marine bekend dat het zoeken naar een eventueel tweede schip, dat volgens geruchten eveneens met il legale buitenlanders naar Nova Scotia onderweg zou zijn, inmid dels is gestaakt. Woordvoerder Wayne Piercey zei dat het onwaar schijnlijk is dat een tweede schip bij de mensensmokkel betrokken De sikhs begonnen hun reis op de 497 ton metende vrachtvaarder Het algemeen klassement na de zevende etappe Is: 1. Jeannie Longo (Fra) 12 uur en 10 minuten, 2. Maria Canins (Ita) op 20 se conden, 3. Ute Enzenauer (WD1) 4.11, 4. Ta mara Poljakova (Sov) 4.37, 5. Roberta Bo- nanomi (Ita) 6.06, 6. Dominique Damiani (Fra) 8.15, 7. Dany Bonneront (Fra) 8.17, 8. Virginie Lafargue (Fra) 8.36, 9. Cecile Odin (Fra) 8.54, 10. Unni Larsen (Noo) 10.01. 26 Heieen Hage op 18.31, 28. Mieke Havik 23.19,45. Monique de Bruin 24.16,46. Moni que Knol 24.27,55. Petra de Bruin 31.00, 64 Gonnie van Koert 37.38, 68. Connie Meijer 42.12. BASKETBAL Finale Vrouwen Universlade Joegoslavië - Sowjet-Unie 80-70 (37-36). Om de derde plaats: China - Bulgarije 88-81 (47- 42). Universlade Mannen 800 meter: 1. Slobodan Popovic (Joe) 1 mi nuut en 46,13 seconden, 2. Moussa Fall (Sen) 1.46,71, 3. Luis Karin Toledo (Mex) 1.47,07. 3000 meter hindernisloop: Valeri Vandiak (Sov) 8.33,23, 2. Juan Conde (Cub) 8.33,86. 3. Shiqeyuki Aikyo (Jap) 8.34,23. Verspringen: 1. Mike Powell (VSt) 8,19 me ter, 2. Paul Emordi (Nig) 8,11,3. Sergej La- jevski (Sov) 8,06. Speerwerpen: 1. Marek Kaleta (Sov) 81,42 meter, 2. Sead Krdzalic (Joe) 80,26, 3. Vol- ker Hadwich (OD1) 78,82. Vrouwen 100 meter horden: 1. Heike Theele (OD1) 12,84 seconden, 2. Aliuska Lopez (Cub) 12,84, 3. Florence Colle (Fra) 12,84, 4. La- vonna Martin (VSt) 12,85. 1500 meter: 1. Paula Ivan (Roe) 4.01,32, 2. Svetlana Kitova (Sov) 4.03,03, 3. Mitica Junghiatu (Roe) 4.03,04. TENNIS Hillegom MEB: Vink-Fleischeuer: 6-2,6-4; Van Trigt- Tanis: 6-4, 6-1; E. Bakker-Gerritsen: 7-5, 6- 7, 6-3; Krans-Van Ryn: 6-4, 2-6, 6-2; GDB: Vreeswijk/Van Trigt - Jünger/Van Zoelen: 6-3, 3-6, 6-4; Clay/De Jong - Krul/Van Mar wijk: 6-2,6-1; Buys/Gelevert - Kuipers/War merdam: 6-7, 7-6, 6-2; MEC 1: Kortlever- Van Balen: 6-3,6-3; Grimbergen-Nyssen: 7- 3, 4-6, 7-6; Fleischeuer-M.Lugthart: 6-2,6-2; Nagelkerke-Lolling: 6-4, 4-6, 6-4; MEC 2: Ten Broecke-Galjema: 6-1, 6-7, 7-6; Storlc- Moes: 6-4, 6-7, 7-5; J.H. Bakker-Paczkows- ky: 3-6, 6-2, 6-1; Draulans-J.H. Bader: 6-2, 7-5; MDC: Paridon/Meyer - De Haard/Van Dongen: 6-3, 7-6; Kortlever/Schuurman - Bader/Guinau: 3-6, 6-4, 6-3; J.H. Bakker/E. Bakker-Scholten/Willems: 6-2, 1-6, 6-2; GDC: Van Gerven/Höcker - Hoogervorst/ Verkolff: 6-0, 6-2; Jansen/Verwey - Janso- nius/Van Ravenswaay: 6-4,6-1; VEC1: Jün- ger-C. van Remoortere: 6-2 6-2; DEC 2: Ba der-Visser: 6-4, 6-0; Koenders-N. van Re moortere: 6-0, 3-6, 6-1; C. van Remoortere- Ennema: 6-7, 6-1, 6-0; Berkhoudt-Lem- mens: 6-3, 4-1 (w.o.). Oude Wetering MEC: Kroese-Arbman 6-1, 6-7, 6-4; Hoek- stra-Rotteveel: 6-3, 6-3; MDC: Hoekstra/Se- keris - A. van de Capellen/Onvlee: 6-2, 6-2; M. Matkke/Mattke - Van Galen/Verduyn: 7- 5, 1-6, 6-2; Giberius/Krans - Bavelaar/Den Hartog: 6-2, 7-6. Velp, satelliettoernooi eerste ronde mannendubbel: Siemerink/ Eltingh - Bjenkowski-Rachowski: w.o voor Siemerink/Eltingh. Beurskens niet naar WK atletiek DEN HAAG (ANP) - Carla Beurs kens zal niet deelnemen aan het tweede toernooi om de wereldtitels atletiek, dat van 29 augustus tot en met 6 september in Rome wordt gehouden. De Limburgse mara thonloopster heeft de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) gisteren schriftelijk laten weten van een start in Rome af te zien. Het WK past niet in de trai- ningsopbouw van Beurskens. Amelie op 23 juni in Rotterdam, blijkens een verklaring van kapi tein Caster Lasalle. Nadat hij de sikhs na de oversteek van de Atlan tische Oceaan van boord had laten gaan door middel van een geïm proviseerde glijbaan, waarbij zij nog een stuk door het water moes ten waden om aan land te komen, zette de kapitein zijn reis voort naar de Canarische Eilanden. UTRECHT (ANP) - De voorgeno men bezuiniging van 300 miljoen gulden bij de Nederlandse Spoor wegen kan niet op verantwoorde wijze binnen NS worden opge bracht. De ondernemingsraad (or) 'van NS wil daarom dat de directie alsnog aandrang op de overheid uitoefent om meer geld voor de spoorwegen vrij te maken, aldus een gisteren uitgegeven verkla ring. De or wijkt hiermee af van het standpunt van de NS-directie dat "de gang naar Den Haag weinig realiteitswaarde" heeft en dat NS zelf verantwoordelijk is voor het beheersen van de kosten. Het uit gangspunt van de directie dat de begroting in 1990 sluitend moet zijn heeft de instemming van de or. Wèl is het bereiken van een sluiten de begroting afhankelijk van de aanvaardbaarheid van de bezuini gingsmaatregelen, die or en com missies elk afzonderlijk willen beoordelen. Het or-advies over de sanerings operatie "Snoeien om te groeien" is uitgesteld tot na de zomer omdat de raad nadere informatie wil heb ben over de gevolgen voor het per soneel. De laatste schattingen van NS gaan uit van een verlies van 2400 arbeidsplaatsen. Ook wil de or weten hoe NS dit verlies denkt te verwerken. Voor de totstandko ming van het advies zal de OR een deskundige van buiten het bedrijf inschakelen. UTRECHT (ANP) - Nadat de da ling van het ledental van de bij de vakcentrales FNV, CNV en MHP aangesloten vakbonden begin dit jaar tot staan was gekomen, is het ledental het afgelopen halfjaar per saldo toegenomen met in toteal ruim 10.000 mensen. Bij de FNV- bonden was de stijging het grootst met zo'n 8000, gevolgd door de MHP-bonden met 1700 en de CNV- bonden met 750, zo blijkt uit opga ven van de vakcentrales. De FNV komt daarmee op 910.000 leden, het CNV op 300.000 en de MHP op 110.000. De stijging valt toe te schrijven aan een combi natie van de economische groei en de ledenwerving, vooral bij de FNV-bonden in het kader van het toekomstproject FNV-2000. De grootste stijging noteerde de ambtenarenbond AbvaKabo, die met dik 4000 nieuwe leden op een totaal uitkomt van ruim 247.000 en daarmee ook de grootste bond bin nen de FNV is. De Bouwbond, Voedingsbond, Onderwijsbond en Dienstenbond droegen ook hun steentje bij met winsten van res pectievelijk 2000, 1000, 800 en 500 leden. Alleen de Industriebond (verlies 1500), de Politiebond (-150) en de Vrouwenbond (- 200) zijn het afgelopen halfjaar enigszins uit de' boot gevallen. Bij de CNV-bonden was de Hout- en Bouwbond de winnaar met een kleine vierhonderd nieu we leden. De katholieke onderwijs bond KOV, de ambtenarenbond CFO en de Dienstenbond droegen ook bii tot de winst.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16