Noordwijkse dancing The Grand weer open Plan voor aanleg modern datapark langs nieuwe rijksweg 11 in Alphen Overvaller hoort in hoger beroep vier jaar cel eisen Staatsraad verwerpt besluit gemeente Strandtrein kan binnen enkele weken rijden VRIJDAG 17 JULI 1987 Bar-dancing The Grand aan de Grent in Noordwijk: op last van staats raad A.P. Schilthuis heropend. (foto Holvast) DEN HAAG/NOORDWIJK - De bar-dancing The Grand aan De Grent in Noordwijk aan Zee is sinds gisteravond weer open. Drie dagen geleden werd de bar op last van het gemeen tebestuur gesloten en verze geld omdat het bedrijf niet over een horeca-vergunning beschikt. Staatsraad A.P. Schilthuis wees gisteren evenwel het verzoek om schorsing van deze maatre gel, ingediend door de eige naar van de bar, toe. Aan de schorsing verbond Schilthuis de voorwaarde dat het bedrijf opnieuw kan worden geslo ten als de vergunning, waarvoor in middels een aanvraag is ingediend, om een of andere reden niet door de gemeente wordt verstrekt. Het gemeentebestuur is wettelij ke gemachtigd een bedrijf te slui ten als dit langer dan een half jaar zonder vergunning draait. Op 14 juli liep voor The Grand deze ter mijn af. Twee weken daarvoor stuurde de gemeente het bedrijf een waarschuwing waarop The Grand Noordwijk Exploitatie bv alsnog een aanvraag voor een ver gunning indiende. Hoewel de aan vraag op 14 juli al bij de gemeente in behandeling was, zijn B en W toch tot sluiting overgegaan. De ei genaar van de zaak heeft nog de- GOSPELCONCERT. De uit Sioux Falls (VS) afkomstige Reach Out Singers treden op zondag 19 juli op in het Evangelie Centrum Bethlehemskerk aan de Leidse Lammermarkt. Het gospelconcert begint om 19.30 uur. zelfde dag een schorsingsverzoek ingediend. Advocaat A.R.M. van der Pluim, optredend namens de eigenaar van de bar-dancing, R. van de Putte, noemde de handelwijze van de ge meente gisteren tijdens de zitting voor de Raad van State in Den Haag 'volstrekt onaanvaardbaar en notoir onredelijk'. Van der Pluim: "Er ligt een aan vraag voor een vergunning bij de gemeente. Burgemeester en wet houders hadden daarom niet tot sluiting hoeven overgaan. De wet geeft hen daarvoor wel de moge lijkheid, maar stelt dit niet ver plicht". De advocaat hield staatsraad Schilthuis voor dat problemen met het vinden van een goede be drijfsleider ten grondslag lagen aan het ontbreken van een vergun ning. Een drank- en horecavergun- ning kan alleen worden afgegeven als de bedrijfsleider in het bezit is van horeca-papieren. "De eigenaar van het bedrijf heeft echt niet moedwillig zonder vergunning zijn zaak opengehouden". Volgens Van de Putte wordt er al langer dan een jaar gezocht naar een goede bedrijfsleider. In maart van het vorig jaar trok de toenmali ge bedrijfsleider zich terug. Bijna een half jaar later werd er een nieu we man aangesteld en werd een aanvraag voor een vergunning in gediend. Omdat de kersverse be drijfsleider de kans kreeg elders een eigen zaak te beginnen, nam deze ontslag zodat de gemeente geen vergunning kon verstrekken. Van de Putte: "Er komen in de zomermaanden elke avond zo'n 500 mensen naar The Grand. Tot nu toe is er nooit bonje geweest. Dat willen we zo houden. Een goe de bedrijfsleider kan hiervoor zor gen, maar dit soort mensen is niet Belangrijk Niet alleen Van de Putte, ook de chef van de afdeling algemene za ken van de gemeente Noordwijk, K. de Jonge, is van mening dat The Grand een belangrijke functie ver vult binnen het Noordwijkse uit gaansleven. "Juist omdat The Grand zo in de kijker loopt, willen burgemeester en wethouders dat deze zaak de vereiste vergunning heeft", zo voerde De Jonge aan tij dens de zitting voor de Raad van State. Volgens de vertegenwoordiger van de gemeente is het gemeente bestuur van de badplaats zich ter dege bewust van de verliezen die worden geleden wanneer een bar- dancing in het hoogseizoen wordt gesloten. Volgens De Jonge heeft de gemeente de eigenaar van de bar-dancing echter vaak genoeg gewaarschuwd: "Het bedrijf is ei genlijk al ruim een jaar zonder pa pieren open. Zelfs al is een goede bedrijfsleider moeilijk te vinden, dan nog lijkt deze periode me lang genoeg om zo iemand aan te stel len". De Jonge noemde het 'opmerke lijk' dat er een week na de aan schrijving van B en W een aan vraag voor een vergunning is inge diend. "Blijkbaar lukt het opeens wèl een bedrijfsleider te vinden als er een aanmaning van het gemeen tebestuur op de mat ligt". Van de Putte zag dat toch wat an ders: "Wij zagen de bui hangen en hebben toen onze eisen ten aanzien van de kwaliteiten van de be drijfsleider enigszins verlegd. Sinds 1 juli is ^r een nieuwe be drijfsleider mèt horeca-papieren in dienst. We hadden de aanvraag voor een vergunning dus nauwe lijks eerder kunnen indienen". VOORHOUT - Tegen een 33-jarige man uit Haarlem is gisteren voor het gerechtshof in Amsterdam vier jaar gevangenisstraf geëist wegens het plegen van gewapende overval len in Voorhout en Heemstede. Zo wel in Voorhout als in Heemstede liet de overvaller zijn slachtoffer geboeid achter. De roofoverval in Voorhout op 22 oktober van het vorig jaar was goed voorbereid. Na een tip over kostbaarheden die zich in het huis zouden bevinden, ondernam de Haarlemmer vergezeld van een an dere man, eerst een inspectie van het werkterein. Ze besloten uitein delijk via de voordeur de woning binnen te dringen, omdat anders het alarm wellicht zou afgaan. Afgesproken werd dat één van beiden de mogelijke aanwezigen onder schot zou houden, terwijl de ander op zoek zou gaan naar geld en sieraden. Handboeien gingen mee om de bewoners vast te kete nen, zodat de overvallers ruim schoots de tijd zouden hebben om zich uit de voeten te maken. De opzet van de mannen slaagde. De vrouw die de deur opendeed werd overmeesterd en met hand boeien aan een verwarmingsbuis vastgeklonken. Zij slaagde erin vrij snel weer los te komen, maar toen waren de dieven inmiddels met geld, sieraden en een kostbare muntenverzameling verdwenen. Heemstede Bij de tweede overval, negen da gen later in Heemstede, gebruikten de mannen een identieke methode. Dit keer ketenden zij hun drie slachtoffers (een man, een vrouw en een kind) aan elkaar vast. Het drietal wist de trap af te komen en waarschuwde de buren. Ook toen wisten de overvallers echter met 15.000 gulden en een aantal kost baarheden te ontkomen. Ze liepen uiteindelijk tegen de lamp na een anomieme tip aan de politie. De procureur-generaal, mr. A.G. Korvinus, bestempelde de overval len als 'zware ciminaliteit'. "Het is vreselijk wat deze man zijn slacht offers heeft aangedaan. Hij heeft deze straf van vier jaar dubbel en dwars verdiend", aldus de procu reur-generaal. De Haarlemse rechtbank had al eerder dezelfde straf opgelegd aan de man, die daarop hoger beroep aantekende. De Haarlemmer meende gisteren zelf ook dat hij fout had gehandeld. Hij heeft de twee geputeerde gezin nen inmiddels een brief gestuurd waarin hij zijn spijt heeft betuigd. Hij had, zo zei de Haarlemmer zelf tijdens de zitting, een totaal ver keerde oplossing gezocht voor de Financiële problemen waarin hij verkeerde na het faillissement van zijn sportschool. Het hof doet op 30 juli uitspraak Vernielingen VALKENBURG - Op het dak van een schoolgebouw aan de Ooster- leestraat in Valkenburg zijn in de eerste twee weken van de school vakantie acht ontluchtingskanalen vernield. Door het binnenstromen de regenwater is de afgelopen pe riode voor ongeveer 5000 gulden schade in het gebouw aangericht. De vernielingen aan het dak van de school werden gisteren ontdekt. Door de stortregens zijn vooral het dak en de plafonds beschadigd. Op traject Scheveningen-Wassenaar-Katwijk KATWIJK/WASSENAAR strandtrein Scheveningen-Wasse- naar-Katwijk zal waarschijnlijk binnen enkele weken gaan rijden. Na een aantal tegenslagen heeft initiatiefnemer H.J. de Bruijne uit Scheveningen een voertuig rijklaar, waarmee op korte termijn de eerste proefritten kunnen wor den gemaakt. Met ingang van de maand augustus wil De Bruijne een geregelde verbinding tussen de twee badplaatsen gaan onder houden. De feitelijke ingebruikname heeft een aantal maanden langer geduurd dan gepland. Een brand in de werkruimte, waardoor veel materiaal verloren ging, een onge luk met een van de monteurs en problemen met de Financiers wa ren volgens De Bruijne de oorza ken voor de vertraging. "De tegen slagen zijn echter overwonnen en we denken dat niets de spoedige •ingebruikname van het voertuig nog in de weg staat", aldus de Scheveningse hotelexploitant. De strandtrein zal gedurende het hoogseizoen alleen in de avondu ren, na 19.30 uur, kunnen rijden op het traject Scheveningen-Katwijk. De gemeente Wassenaar bleek niet bereid de mogelijkheid in de ver gunning op te nemen om ook bij slecht weer in deze periode de strandtrein doorgang te verlenen. In Scheveningen mag bij slecht weer overdag wel worden gereden en De Bruijne denkt dan ook in de zomer treinritten te organiseren vanaf het Scheveningse haven hoofd tot aan de grens van het na tuurgebied Meijendel. Vanaf september mag de strand trein echter wel overdag rijden en volgens De Bruijne zal de grootste drukte juist in deze periode moe- ten worden verwerkt. "Het is voor ons niet eens zo interessant om in de zomermaanden op een boorde vol strand onze ritten te moeten af werken. We zien de strandtrein als een attractie die het vooral buiten het seizoen erg goed zal doen. We onderhandelen nu al met hotels en busmaatschappijen over de boe kingen in de wintermaanden. Ons grootste probleem zal zijn: hoe ver werken we de enorme toeloop", zegt De Bruijne. Het project zal volgens de Sche veningse. ondernemer in eerste in stantie werkgelegenheid bieden aan twaalf mensen. Glasvezelnet voorwaarde voor computerbranche ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeente Alphen krijgt wellicht een hoog waardig bedrijfsterrein: een datapark of hightech-cen tre. Een studiegroep onder zoekt de kansen om hier voor een gebied van enige hectaren van het bedrijfs terrein Molenwetering langs de in aanleg zijnde rijksweg 11 te reserveren. Voorwaarde voor vestiging van de nogal gespecialiseer de ondernemingen is een grootschalige geautomati seerde afwikkeling van ge gevens. Dat kan als het be drijfsterrein van een ultra modern netwerk van glas vezel wordt voorzien. Zowel de indeling van het terrein als het uiterlijk van de bedrijven moeten qua vormgeving voldoen aan hoge eisen. Het bedrijvenpark dient een blikvanger te worden Ruzie bij dobbelen: man gescheurde lip HAZERSWOUDE - Een spelletje dobbelen is gisteravond in een wo ning aan de-Marsstraat in Hazers- woude Rijndijk uitgelopen op een onderlinge vechtpartij. De woordenwisseling tussen de 27- en 29-jarige deelnemers aan het spel liep uit op een handgemeen. De jongste van de twee Hazers- woudenaren liep daarbij een ge scheurde lip op. De politie is te hulp geroepen. De wond werd ge hecht door een plaatselijke arts. OVERSTEKEND SCHAAP - Een 62-jarige automobilist uit Delft heeft gisteravond op de Nieuw- koopseweg bij Aarlanderveen een schaap op de motorkap gekregen. Ter hoogte van de Achtermidden weg stak het beest plotseling over. De automobilist kon niet meer uit wijken. Het dier was op slag dood. voor het autoverkeer vanaf Leiden over de rijksweg, die halverwege de jaren negentig in gebruik wordt genomen. Ook wordt een netwerk van glasvezel aangelegd, waarmee computergegevens met lichtsnel heid kunnen worden getranspor teerd. "De ontwikkeling van het terrein is dermate complex dat samenwer king tussen de overheid en het be drijfsleven nodig is", zegt F. Mar cus, beleidsmedewerker van het IGOR (Intergemeentelijk overleg orgaan Rijnstreek), die het initia tief heeft genomen voor de nadere studie. Dit naar aanleiding van een regionaal economisch onderzoek naar de kansrijke activiteiten in de Rijnstreek. Daarbij is ook het be grip 'public-private partnership' benadrukt: samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven. Behalve van het IGOR hebben in de studiegroep zitting vertegen woordigers van de gemeente Al phen (de wethouders K. Mollema en G. van As), de kamer van koop handel, de VOA (vereniging van Alphense ondernemers) en enkele individuele zakenlieden. Vanwege de betrokkenheid van de PTT-Te- lecommunicatie, wordt de werk groep mogelijk dit néyaar uitge breid met een afgevaardigde van die te privatiseren instelling. In Amsterdam, Rotterdam en Den Haag is al glasvezel aangelegd. Ook de provincie zou positief staan tegenover het initiatief van het IGOR. Marcus: "We willen niet meedoen aan een modetrend, maar zinnig met iets bezig zijn. We geven die kansrijke activiteiten in Al phen een kans. Deze passen in een duidelijke ontwikkelingsvisie". De planvorming omtrent het Alphen se bedrijvenpark moet volgens Marcus bij de openstelling van rijksweg 11, dus over vijf of zes jaar, gereed zijn. Hij rekent in elk geval op enkele AÏphense 'trek kers', zonder evenwel de namen van de betreffende ondernemin gen te noemen. Wethouder Van As (ruimtelijke ordening/WD): "Het plan lijkt mij zeker haalbaar. Enkele bedrijven in deze gemeente zijn er ook zelf over begonnen. Vraag en aanbod zijn elkaar in de armen gelopen, dus is het een zinvolle zaak dit ver der te onderzoeken". Over het toe komstige beslag op de beschikbare ruimte zegt de wethouder: "Het is belangrijk alvast met enkele hecta ren te beginnen. Alphen mag hier mee niet meteen een te grote broek aantrekken". Marcus: "In de discussie rond de mogelijke aanleg van een glasve zelnet in Alphen wordt de bal maar een beetje rondgespeeld en intus sen gebeurt er niets. De gemeente vindt het een zaak van het bedrijfs leven; de ondernemers wachten op de PTT en deze organisatie wil best wel tot aanleg overgaan, als er maar vraag naar is". Overigens staat Alphen in de 'meerjarenver- kenning' voor de PTT-glasvezel op het programma tussen 1989 en 1995. De PTT betaalt de aanleg. In het najaar hoopt de studie groep met meer concrete plannen te komen. Gevaarlijk medicijn in Alphen ontvreemd ALPHEN AAN DEN RIJN - In een gisteravond gestolen tas uit de snackbar Sam-Sam bij de Rijn streekhal in Alphen zijn behalve geld, autopapieren en sieraden ook enkele potjes met gevaarlijke me dicijnen meegenomen. De tas hing in de keukenruimte van de snackbar en moet in een on bewaakt ogenblik zijn weggehaald. De buit bedroeg achthonderd gul den aan contanten, een rij- en ken tekenbewijs, een horloge, contact lenzen en drie, volgens de politie, grote potten met medicijnen die bij verkeerd gebruik direct gevaar kunnen opleveren. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het modderbad dat koppensneller Jaap van Vliet gistermiddag aan de Steekterweg had klaargezet voor enkele dames was zó droog dat het amper tot een serieus partijtje glibberen kwam. De twee kempkippen leken door de opgedroogde modder versteend en vastgeklonken aan de grond. Toen men even later een paar kubieke meter extra water liet aanrukken, ging het beter en kwam het publiek alsnog aan zijn trekken. Jaap van Vliet wilde gisteren zijn bedrijf, dat de koppen van heipalen ajhaalt, een keer op een andere manier laten zien', zoals hij zelf zei. De ongeveer tweeduizend bezoekers die zijn feest bezqchten, moeten hebben gedacht dat de Alphenaar de baas is van een groot circus in plaats van Neerlands grootste koppensnellersbedrijf. Olifanten, fakirs, hypnotiseurs, clowns en motorrijders op trikes bepaalden het beeld op het festival annex 'bouwvakfeest'. Het feest sloeg aan, al was er 's avonds tijdens het optre den van Centerfold weer teveel water door overvloedige regenval. (foto Nanno Bloupot) ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp) Voor de patiënten van de artsen: Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1. Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, Voorscho ten, tel. 071-768616. Wassenaar J. Thijsse, Surinamestraat 52, tel. 460040; J. Kruijne, Het Zicht 61. tel. 292979; J. Roest, Parkweg 211, Voor burg, tel. 870893. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: W.D.C. van der Velde, Lorentzkade 24, Leiden, tel. 071-132828. W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, Leiden, tel. 125215 doet dienst in eigen praktijk. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts de Minjer telefo nisch bereikbaar onder nummer 071 - 155375; tevens spreekuur van 11-12 en 17-18 uur. Wassenaar R. Crul, Rozeveldlaan 48, tel. 11792, spreekuur van 17.30-18 uur. Groep 1 - Tan, Janssen. Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen. Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. v.d. Mey, tel 221044. zo 8 uur tot 24 uur; R. van Leeuwen, Fa- gelstraat 31, tel. 218661, spreekuur Ros molen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus. Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522. zo 8 uur tot 24 uur: E. de Lange, tel. 212025, spreekuur Bronkhorststraat 43- 45. Groep 3 Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur- W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32. tel. 134345. zo 8 uur tot 24 uur: J. Pleiter, Fruinlaan 11. tel. 131337. Giuep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. za 8 uur tot zo 8 uur: A- Boer, v,d, Helm laan 5, tel. 310420, spreekuur Haagweg 60. Groep 5 - Schaefer. Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders. D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J.L Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 173964. zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein, tel, 767646, spreekuur Robijnstraat 2b. Leiderdorp za: L. Middendorp, Peppelschans K 14, tel. 895525, spreekuur van 12.30-13 uur, Peppelschans K 14. zo: P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070, spreekuur van 12.30-13 uur. Hoofdstraat 40. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Marelaan 36, tel. 174955. Voorschoten za: C. Meijer. J.W. Frisolaan 13, tel. 2493; zo: W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960. Warmond Huisartsenpraktijk Hoornweg/Sleeb oom, Prof. Aalberselaan 2. Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar za: M.H. van Tolingen, tel. 15939, spreekuur Van Polanenpark 94. zo: J. Stuyfzand, tel. 12460, spreekuur Kerkstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 17 tot vr 24 juli door: Apotheek Kok, Diamantlaan 5a, Leiden, tel. 071-763439. Kooiapotheek, Surinamestraat 7, Lei den, tel. 071-214060. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 071-762877. Wassenaar Apotheek Langstraat, Langstraat 156. tel. 11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder. E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26. Leiden, tel. 764058. proeven. Op zaterdagavond maken we met u een uitgebreide verlichtingstour door Parijs met als eindpunt ons hotel. Zondagmorgen na het ontbijt maken we een stadstour door Parijs en zorgen ervoor dat u tijdig op de Champs Elysées bent om een plekje te zoeken voor de aankomst van de laatste etappe van de Tour de France. Natuurlijk is er de gehele dag wel iets te beleven, want rondom de finale van de Tour de France is het een waar spektakel in Parijs. Na afloop van deze laatste etappe gaan we weer naar de bus om de terugreis naar Nederland te aanvaarden waar u weer afgezet zal worden op de plaats waar u ook opgestapt bent. Boeking en informatie GTA-Relzen Overtoom 477 1054 LE Amsterdam. Tel. 020-126237. Tel. 020-187585. - Logies/ontbijt in een middenklasse hotel in het centrum van Parijs op basis van 2-per'soons kamers standaard - Verlichtingstour en uitgebreide stadstour door Parijs - Bezoek aan de finale van de Tour de France op de Champs Elysées U kunt op de volgende plaatsen opstappen. Hillegom - Lisse - Nieuw-Vennep - Leiden - Alphen a/d Rijn. Boskoop. Waddinxveen. Tijdens de twee dagen wordt u het volgende programma geboden. Vertrek zaterdagmorgen 25 juli vanaf uw opstapplaats. Door België en noord-Frankrijk rijden we naar Parijs waar we om plm 15.00 uur aankomen. De rest van de middag bent u vrij om alvast een kijkje te nemen in het centrum van Parijs en de sfeer van deze wereldstad te Met het Leidsch/Alphens de finale van de Tour de Het Leidsch/Alphens Dagblad organiseert voor u in samenwerking met GTA-reizen op 25 en 26 juli a.s. een weekendtour naar Parijs voor slechts Toeslag 2-persoons kamer douche of bad f 15.- per persoon. Toeslag diner 17,50 per persoon. Dagblad naar France. In het arrangement is begrepen. Vervoer per luxe touringcar BTW en reisbelastingen

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12