Aqua-cu t op bodem zwembad Verkoop bedrijfsterrein weer sterk toegenomen 'Hoor je dat? We zitten verkeerd' Gemeente Alphen wil 1 bewoners woonwijk dwingen tot renovatie Zendpiraten wacht aangezegd Leidse Renée van Lint organiseert kunstmanifestatie in Noordwijk Winkeldief in Noordwijk bijt verkoopster PAGINA 8 Will PAGINAL Met het Leidsch/Alphens Dagblad naar de finale van de Tour de France. Het Leidsch/Alphens Dagblad organiseert voor u in samenwerking met GTA-reizen op 25 en 26 juli a.s. een weekendtour naar Parijs voor slechts Toeslag 2-persoons kamer douche in het arrangement is begrepen: of bad 15,- per persoon. - Ven/oer per luxe touringcar Toeslag diner/17,50 per persoon. - BTW en reisbelastingen ALPHEN AAN DEN RIJN - Een dronken 25-jarige Wad-- dinxvener was gistermorgen in alle vroegte volledig de weg kwijt. In een in Bodegraven ge stolen 'lelijk eendje' reed hij via de Conradstraat richting Al phens centrum. Ter hoogte van de Stationstraat vloog de auto-' mobilist uit de bocht. Via de verkeersgeleiders kwam hij aan de andere kant van de weg tegen een lichtmast tot stil stand. De chauffeur, die later ver klaarde zo'n zeventien biertjes Na 17 biertjes Waddinxvener de weg kwijt te. hebben genuttigd, liep slechts lichte verwondingen op. Na behandeling in zieken huis Rijnoord werd hij overge bracht naar het politiebureau, waar hij z'n roes uitsliep en na verhoor in de loop van de mid dag werd vrijgelaten. Kort geding dient eind augustus ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeente Alphen spant een kort geding aan tegen de bewoners van de Molukkenwijk, die niet willen meewerken aan de renovatie van hun huizen. De gemeente is sinds kort juridisch eigenaar van de tachtig huizen en hoopt met deze procedure de opknap beurt van de wijk dwingend op te leggen. De rechtszaak dient eind au gustus. Voorlopig verschilpunt tussen de gemeente en haar tegenstanders, ver enigd in de Molukse Inspraakraad is het aantal weigeraars van de renova tie. Volgens de gemeente betreft het twintig hoofdbewoners; de inspraak- raad houdt het op veertig. De plannen voor groot onderhoud aan de wijk en de renovatie zijn vorig jaar al vastgelopen, toen woningbouwvereni ging Alphen het voortouw daartoe nam. De Zuidmolukse wijk in AlpHen is nodig aan renovatie toe. De belang rijkste grief van de tegenstanders van renovatie is dat er geen medezeg genschap mogelijk is bij de overdracht van eigendom en beheer. De huurhuizen zijn overgegaan van rijksdomeinen naar de gemeente, nadat de woningbouwvereniging als kandidaat was afgevallen. Een 'reële keu zemogelijkheden' is volgens de inspraakraad niet aan de orde geweest. ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense politie heeft twaalf jon gens in de leeftijd van 17 tot 21 jaar de wacht aangezegd in verband met illegale zendactiviteiten. Vorige week trof de radio-con troledienst in Ridderveld twee maal onbemande zendapparatuur aan in de liftkamer van de Topaas flat. Het totaal aantal zenders dat de afgelopen week ook uit diverse andere liftkamers is gehaald, kwam daarmee op zes. De zenders zijn vierhonderd gulden per stuk waard. De politie hield de inbeslagname van de zenders vorige week stil. Nader onderzoek leidde de politie naar de twaalf jongelui. Zij hebben verklaard de apparaten zelf te bou wen en op flats te plaatsen. Met zichzelf herhalende cassettes stuurden zij onder de naam Rythm muziek de ether in. De benodigde stroom tapten zij uit de liftkamers af. De politie heeft de jongens een stevige uitbrander gegeven. Er is geen proces-verbaal opgemaakt, omdat de politie niet kan bewijzen dat de apparatuur van hen is. De politie hoopt met de inbeslag name van de zenders de jongelui genoeg te hebben ontmoedigd. Het is overigens niet bekend of de etherpiraten voor storingen zorg den. NOORDWIJK - Objecten, schil derijen, litho's, beelden, poëzie en experimentele muziek. Dat was het afgelopen weekeinde te zien en te beleven in hotel Huis ter Duin in Noordwijk. Onder het motto 'Aqua-art' werd in en rond het zwembad van het hotel een groots opgezette kunstmani festatie gehouden. Enkele hon derden kunstliefhebbers namen de kans waar om dit unieke ge beuren van dichtbij mee te ma ken. door Monica Wesseling De manifestatie was een initia tief van de 38-jarige Renée van Lint uit Leiden. Twee jaar gele den organiseerde zij in Noord- wijk een kunstmanifestatie op het strand. Over de reden om op nieuw naar Noordwijk toe te ko men - de kunstenares werkt zelf aan de Vrije Academie in Den Haag - zegt Van Lint: "Door het enthousiasme van VW-direc- teur Rovers is hier nagenoeg al les mogelijk. Ik was op zoek naar een leeg zwembad en Rovers Vond er een voor me". Van Lint heeft zelf de kunste naars uitgezocht die voor deze manifestatie werk mochten in sturen. Hoewel iedereen werd vrijgelaten in de keuze van het materiaal, moest het werk iets met water te maken hebben. Van Lint: "Ik heb iets met water. Ik kan niet langs het strand lopen zonder even contact te maken met de zee. Water is een oerele- ment, dat kom je telkens weer te gen". Dat het thema water op veel verschillende manieren gestalte kan worden gegeven, bleek wel uit de grote variatie aan kunst werken. In het kinderbad ston den twee beelden van badende mensen opgesteld, aan de rand was een compositie van zand met glas vervaardigd en vanuit het zwembad kwamen enorme golven van plexiglas omhoog. Ook de schilderijen en litho's toonden diezelfde interessante verscheidenheid. Water blijkt zo wel de figuratieve als de non-fi guratieve kunstenaars tot prach tige werken te inspireren. Leeg Het kunstwerk van Van Lint vergde nogal wat voorbereidin gen. De kunstenares moest de beschikking hebben over een leeg zwembad. In eerste instan tie was het de bedoeling de stop uit het zwembad te trekken om zo het zwembad leeg te krijgen. Al ras bleek dat het niveau van het water op die manier tergend langzaam daalt, zodat de hulp van de brandweer van Noord wijk werd ingeroepen. Vrijdag avond is met man en macht ge werkt om de 10x000 liter wa ter uit het zwembad te halen. De avond erop bleek dat al dit werk niet voor niets is geweest. Van Lint had in het lege zwem bad enorme plaatstalen golven geplaatst en op.de bodem waren bewerkte plastic vellen neerge legd. De kraan werd opengezet en met het vollopen van het bad, dat in het begin wel erg lang zaam ging, begon het kunstwerk te bewegen. Juist deze waterbe weging en de uitwerking ervan op het object voegde een extra dimensie toe aan het kunstwerk. Het werk van Van Lint was niet het enige echt experimente le kunstwerk dat het afgelopen weekeinde in Noordwijk te be wonderen was. Henry Verboket, een 27-jarige kunstenaar uit Roe- lofarendsveen, had voor de expo sitie een beeld gemaakt dat ge luid voorbrengt. Verboket: "Het geluid voegt iets toe aan het werk. Een kunstwerk kun je zien en ervaren, dit kan je nog horen ook. Dat maakt het object nóg in dringender". Ook het werk van Zeki Cakar trok de nodige belangstelling. Op de rand van het zwembad had hij een uit gips vervaardigde kraan gemaakt waaruit 'water' (aluminiumfolie) stroomde. Door deze waterstraal te laten uitmon den in een vier meter lange strook gegolfd spiegelfolie wer den de beweging van water en de continuïteit van deze stroming op een zeer treffende manier weergegeven. Van de bezoekers van de expo sitie werd overigens wel enig vermogen tot balanceren ge vergd. Omdat de werkstukken een groot deel van de vloerop- In het midden van het hotelzwembad rijzen plaatstalen golven omhoog. Een kunstwerk van initiatief neemster Renée van Lint. Burgemeester J.M. Bonnike van Noordwijk opende zaterdag de expositie Aqua-art in hotel Huis ter Duin in Noordwijk. (foto DlcU Hofwoning) pervlak rondom het zwembad in beslag namen, kon een rondgang door de ruimte niet anders dan hinkend en springend worden gemaakt. Dat leverde leuke tafe- 1 reien op. Mensen die wat angstig om zich heenkeken of niemand hen zag stuntelen en anderen die gniffelend zaten te wachten tot dat er iets fout ging. Experimenteel De expositie werd zaterdag avond geopend door burgemees ter J.M. Bonnike van Noordwijk. In zijn toespraak benadrukte Bonnike het experimentele ka rakter van de expositie. "Het meest uitdagende aan kunst is als je er in eerste instantie niets van begrijpt. Omdat kunst een samenwerking is van hoofd, hart en handen is het overigens niet zo verwonderlijk dat voor veel mensen kunst iets onbegrijpe lijks is. Het ontdekken van de achterliggende gedachte en de bedoeling van de kunstenaar, maakt deze creatieve uitingen nou juist zo spannend". Bonnike memoreerde de expo sitie die twee jaar geleden op het Noordwijkse strand werd gehou den: "De kunstwerken waren in teressant, maar het commentaar van de toeschouwers was zo mo gelijk nóg interessanter. Het is heel opvallend dat veel mensen, als ze een kunstwerk wat langer bekijken, zichzelf ermee gaan identificeren". Dat de tentoonstelling juist in hotel Huis ter Duin werd gehou den, is volgens W. Meijer, pr-me- dewerkster van het hotel, niet zo verwonderlijk. "Huis ter Duin heeft in de loop van de jaren heel wat kunstenaars onderdak gebo den. Bovendien besteden we dit jaar, in het kader van het 100-ja- rig bestaan, veel aandacht aan kunst". Meijer zegt er bij dat 'Aqua-art' heel wat voeten in de aarde heeft gehad. "Het leegmaken van het zwembad was een hele toer. Eerst lukte het niet het zwembad gewoon te laten leeglopen en la ter kwam de brandweerwagen vast te zitten in het duin. Uitein delijk is het allemaal toch ge lukt". Een tochtje met de Avifauna III. ALPHEN AAN DEN RIJN - Zo kan-ie wel weer, vindt de schip per. Als de rondvaartboot de noordelijke oever van de Braas- semermeer heeft bereikt, stuurt hij zijn 'Avifauna II' weer rich ting thuishaven. "Dames en he ren, u heeft het wellicht al ge merkt, we zijn gekeerd". Op de achterste rij zit een hoogbejaarde dame. "Hoor je dat? 't Is toch niet te geloven. We zijn verkeerd", fluistert ze tegen haar vriendin, die zo op het eer ste oog van dezelfde leef tijdsklasse is, maar in elk geval betere oren heeft. "Nee joh, ge keerd zegt-ie". 'Oh, ik dacht al...". Het duo steekt schril af tegen de rest van de passagiers. Om hen heen zitten bijna louter peu ters en kleuters. Het is een groep je van dertig Amerikaanse kinde ren, allemaal zoontjes en doch tertjes van US Air Force-piloten die lange tijd op oefening zijn. Om die tijd door te komen, maakt de jeugd uitstapjes vanuit hun tijdelijke woonplaats Soes- terberg. Ze verstaan geen letter door Rob van der Zanden van wat de 'reisleidster' en de ka pitein door de microfoon uitkra men. "Als u nu rechts kijkt, ziet u de dakpannenfabriek van Van Oort", klinkt het door de micro foon. "Daar worden per dag 50.000 dakpannen gemaakt". Nee, de jeugd heeft meer oog voor de molens aan de oever, want daar barst het niet bepaald van in hun vaderland. Maar als de schipper vertelt dat aan de In Alphen dreigt zelfs een tijdelijk tekort aan industriegrond ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeente Alphen stevent af op een tijdelijk tekort aan be drijfsterrein. De dit jaar sterk toegenomen vraag naar indus triegrond en kantoorruimte in de gemeente dreigt in de nabije toekomst een gebrek aan di rect beschikbare bedrijfsterrei nen te veroorzaken. Momen teel wordt nog druk onderhan deld over de verkoop aan on dernemingen van bijna negen hectare grond, terwijl in de ge meentelijke prognoses reke ning is gehouden met ander half tot twee hectare. "De voorraad is niet zo groot als wü eerder hebben verondersteld", aldus R.B. Pit van het gemeente lijk bureau bedrijfsvestiging en be geleiding. Door de fors toegeno men grondverkopen voorziet hij de komende twee jaar een frictie in de uitgifte van terreinen aan geïnte resseerde bedrijven. "We willen graag aan de vraag blijven voldoen. NOORDWIJK - Een 23-jarige ver koopster van een kledingboetiek aan de Hoofdstraat in Noordwfjk is gistermiddag gewond geraakt toen zij een winkeldief wilde aanhou den. De man beet de verkoopster tijdens een worsteling in de hand. Ze heeft zich onder doktersbehan deling moeten stellen. De winkeldief had uit de boetiek een pantalon weggenomen. De ver koopster achterhaalde de man in de Bomstraat, waar hij bij zijn aan houding letterlijk van zich afbeet. Volgens een woordvoerder van de politie was er niemand in de druk ke winkelstraat die de verkoopster te hulp kwam. Ook al gaat het ons de laatste tijd erg voor de wind. Bij onvoldoende voorraad beschikbaar terrein kun nen we onszelf uit de markt prij zen". Ware 'klappers' worden dit jaar verwacht van de verkoop van drie en vijf hectare tegelijk. Deze trans acties, die eerdere grootschalige verkopen enigszins in de schaduw zetten, staan op stapel voor het in dustrieterrein Molenwetering. De 'kroon' op het office-park aan het zogeheten Dunantkwartier wordt een in het oog springend kantorencomplex met vijf bouwla gen en twee zijvleugels op de hoek van de Burgemeester Bruins Slot- singel en de Eisenhowerlaan. In het deels met spiegelglas op te trekken kantorenpand komt vijf duizend vierkante meter vloerop pervlak beschikbaar voor diverse ondernemingen. De onderhande lingen met de projectontwikkelaar worden naar verwachting reeds de komende maand afgerond. Alphen zit overigens nog lang niet zonder bedrijfsterrein, inte gendeel zelfs. Voor kantoren zijn diverse nieuwe locaties in onder zoek, zoals ten noorden van het winkelcentrum de Herenhof, het terrein van gemeentewerken aan de Prins Bernhardlaan en de Castellum-as. Voor industrie kan uitbreiding worden gezocht in de polder Kerk en Zanen. De voor noemde gebieden dienen evenwel tijdig voor de toekomstige gebrui kers geschikt te worden gemaakt. Een absoluut dieptepunt in de verkoop van industriegrond was 1983. De huidige hausse heeft zich enkele jaren geleden al ingezet. In 1985 werd voor een bedrag van bij na vijf miljoen gulden aan bedrijfs terrein uitgegeven. De cijfers van het afgelopen jaar zijn nog niet vrij gegeven. Over 1987 wordt onder voorbehoud gesproken over een verwachte omzet voor het grond bedrijf van twaalf miljoen gulden. Dat betreft dan uitsluitend de ne gen hectare, waarvoor in het eerste halfjaar van '87 de onderhandelin gen zijn begonnen. Volgens Pit wordt de toegeno men belangstelling voor Alphens industrieterrein veroorzaakt door 'een optelsom van factoren'. Aller eerst noemt hij het inspelen en be vorderen van een behoefte bij de geïnteresseerde ondernemers. Als voorbeeld geeft hij de ontwikke ling van een kantorengebouw voor kleine tot zeer kleine ondernemin gen op het kruispung van de Bur gemeester Bruins Slotsingel. Hier in krijgen bedrijfjes de ruimte, die beslag leggen op minder dan hon derd vierkante meter. Behalve de aanleg van rijksweg 11 is een derde pluspunt van Al phen naar Pits zeggen het plaatse lijk bedrijfsleven, verenigd in de VOA. Die organisatie zou de ge meente goede diensten bewijzen door Alphen aan te prijzen als ui teraard de juiste vestigingsplaats voor bedrijven van elders. Maar ook bedrijven uit Alphen kunnen altijd bij de gemeente aankloppen voor een ruimere huisvesting. Pit: "Het is ook de manier waarop je met de ondernemers omgaat. Elk bedrijf is voor ons weer uniek en we doen zoveel mogelijk moeite om goed te reageren op de behoef te". Inbraak tijdens avondje uit: buit 33 mille ALPHEN AAN DEN RIJN - Ter wijl de bewoners een avondje uit waren, is uit hun flat aan de Prelu- deweg zaterdag voor 30.000 gulden aan sieraden gestolen. Tevens werd nog een bedrag van driedui zend gulden ontvreemd, plus twee fotocamera's en een video-recor der. Het was de inbrekers niet ge lukt een dubbel cassettedeck uit de stereotoren te halen. De daders kwamen binnen door met een scherp voorwerp het slot van de voordeur te forceren. Een tochtje over de Braassem rechterhand een molen staat die vroeger van André van Duin was (de Heilige Geestmolen in Rfjns- aterwoude), halen ze opnieuw hun schouders op. André van Duin? De 3-jarige Justin Kennedy - de kleinste van het spul - heeft het niet breed. Als-ie gewoon blijft zitten, ziet-ie alleen de on derkant van de vensterbank. Naast zijn stoel staand, is het zicht niet veel beter. Met een pruilmondje ziet hfj hoe zijn maatjes wèl het hele meer kun- Het gisse negeijongetje is ech ter niet voor één gat te vangen. Hij gaat óp de stoel staan.' Wat een uitzicht. Nou ziet-ie het opeens het best van allemaal. Met een gezicht als een trotse aap kijkt hij naar zijn vriendjes. Op eens echter komt er een stevige bries en krijgt de boot even het 'heen en weer'. Justin kan zich nog net vastklampen, anders was-ie in de Braassem gekie perd. "Justin, get off, are you cra zy!", schreeuwt een van zijn be geleiders. Het baasje zit alweer. Met een gezicht van 'rustig maar' zet hij zich aan een dikke boter ham en een beker cola. De kapitein heeft niets ge merkt. Toeval dus dat hij nog geen minuut na de bijna-ramp met de vraag komt wie er alle maal kunnen zwemmen. "Ja, want er is maar één reddingsboei en die is voor mij". Hij schudde buikt van het lachen. Als enige aan boord overigens. Achter op de boot zit weliswaar nog een hoop volk op het 'terras' van het schip, maar aan hen is de humor blijkbaar ook niet besteed. Het is een gezapig sfeertje. Ge lukkig zorgt de Amerikaanse kindercrèche voor de nodige af leiding. Ze worden dan ook onaf gebroken gadegeslagen door de overige aanwezigen. Als er een dooie eend voorbij komt drijven, kijken de meeste kinderen beteuterd. Eén van de brutaalsten hangt echter over de vensterbank en zegt: "Mr. Duck, are you dead?" De begeleiders trekken hem weer binnenboord. Voor straf' krijgt hjj voorlopig even geen coca-cola, terwijl de rest al weer hevig zit te lurken aan een rietje. Volgens de schipper van Avi fauna is zfjn bootje wel klein, maar bere-gezellig. "Die salon boot kan wel groter zijn, maar hier is het allemaal veel leuker", pepert hij zijn gasten in bij het vertrek. Sommigen kijken niet temin enigszins jaloers naar de mudvolle dubbeldekker die een paar meter verder op het punt staat om te vertrekken. De passa giers van deze 'Avifauna III' zijn uitsluitend bejaarden die al ruimschoots van te voren heb ben geboekt. ..Ze zitten daar zo wat bij elkaar op schoot. Mis schien is juist daardoor de sfeer zo opperbest. De stuurman van 'de lage' doet zijn stinkende best om het de aanwezigen naar de zin te ma ken. Als-ie even niks te kletsen heeft, loopt hij stapvoets door het gangpad en gaat links en rechts bjj wat gasten over de schouder hangen. "Een beetje naar de zin hierzo?". Ja hoor, klinkt het in de meeste gevallen. "Mooi zo". Laatst had hij nog een boot vol met Noren. Nou was dat toeval lig net een taal die hij niet be heerste, maar wat hij ervan had begrepen was dat ze het prima naar de zin hadden gehad. Ook al waren ze het ter hoogte van de Wijde Aa al zat, waarna hij naar huis voer. "Toen ze uitstapten, was er niet één die iets in de fooi- enpot stopte. Ik denk verdomd. Maar een paar minuten later kwamen ze met een gigantische doos bonbons afzetten. Mijn vrouw en ik eten er nóg van. Mooi volkje toch". - Logies/ontbijt in een middenklasse hotel in het centrum van Parijs op basis van 2-persoons kamers standaard - Verlichtingstour en uitgebreide stadstour door Parijs - Bezoek aan de finale van dè Tour de France op de Champs Elysées U kunt op de volgende plaatsen opstappen: Hillegom - Lisse - Nieuw-Vennep - Leiden - Alphen a/d Rijn, Boskoop, Waddinxveen. Tijdens de twee dagen wordt u het volgende programma geboden. Vertrek zaterdagmorgen 25 juli vanaf uw opstapplaats. Door België en noord-Frankrijk rijden we naar Parijs waar we om plm. 15.00 uur aankomen. De rest van de middag bent u vrij om alvast een kijkje te nemen in het centrum van Parijs en de sfeer van deze wereldstad te proeven. Op zaterdagavond maken we met u een uitgebreide verlichtingstour door Parijs met als eindpunt ons hotel. Zondagmorgen na het ontbijt maken we een stadstour door Parijs en zorgen ervoor dat u tijdig op de Champs Elysées bent om een plekje te zoeken voor de aankomst van de laatste etappe van de Tour de France. Natuurlijk is er de gehele dag wel iets te beleven, want rondom de finale van de Tour de France is het een waar spektakel in Parijs. Na afloop van deze laatste etappe gaan we weer naar de bus om de terugreis naar Nederland te aanvaarden waar u weer afgezet zal worden op de plaats waar u ook opgestapt bent. Boeking en informatie: GTA-Relzen Overtoom 477 1054 LE Amsterdam. Tel. 020-126237. Tel. 020-187585.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 8