D Beatles-museum naar Dallas TftïfpEL NEDERLAND NEDERLAND TELEVISIE TOEGELICHT I N G E N MAANDAG 13 JULI 1987 >87 RADIO-TV PAGINA 17 Shakespeare Het heeft lang geduurd, maar nu is er dan toch weer een nieuwe aflevering van de BBC-Shakes- peare-serie op de vaderlandse te levisie te zien. Veronica zendt vanavond de komedie 'Twelfth Night' uit. 'Twelfth Night' is een feeëriek sprokkje over een ro mantische, maar dwaze liefde. Viola, die schipbreuk heeft gele den, verkleedt zich als jongen omdat ze alleen dan geaccep teerd zal worden door het hof van Orsino. Op deze wijze pro beert 'hij' de draad van zijn leven weer op te pakken. Orsino is sta pelverliefd op Olivia en stuurt haar regelmatig, via Viola, zijn liefdesbrieven. Olivia, op haar beurt, is verliefd op Sebastian, de tweelingbroer van Viola. Oli via ziet echter geen verschil tus sen de twee. Uiteindelijk reali seert Orsino zich dat Viola een meisje is en hij wordt onmiddel lijk verliefd op haar. 'Twelfth Night' werd geregis seerd door Jfi Gfi. Hoofdrollen worden vertolkt door Felicity Kendal, Sinead Cusack, Clive Arrindell en Robert Hardy. (Ne derland 2, 20.15 uur). Veilig vrijen 'Het is nog nooit eerder in de ge schiedenis van de Nederlandse televisie voorgekomen dat een informatief programma, uitge zonden op een zeer laat tijdstip, zo'n hoog kijkdichtheidscijfer heeft behaald!' juicht Veronica in het persbericht dat aankon digt dat het programma 'Veilig vrijen' wordt herhaald. Bijna drie miljoen mensen hebben de eerste uitzending gezien. Vol gens de omroep hebben nogal wat ouders verzocht om herha ling van het programma. Het programma stelt 'veilig vrijen' centraal en richt zich spe cifiek op jongeren tussen 15 en 25 (met wisselende kontakten). Konkreet en openhartig wordt gedemonstreerd hoe je veilig kunt vrijen zonder gevaar voor besmetting met Aids. (Neder land 2, 22.45 uur). Achter het Nieuws In „Achter het Nieuws" (Neder land 1,22.10 uur) de volgende on derwerpen: Een exclusief inter view met de Ierse wielrenner Sean Kelly, die gisteren uitviel tijdens de etappe naar Bordeaux in de ronde van Frankrijk. Voorts een reportage over de po sitie van de met ontslag bedreig de buitenlandse werknemers van Thomassen en Drijver in De venter. Tenslotte een reportage over de in Nederland wonende aanhangers van de Iraanse ver zetsbeweging Mudjah Hedin. LONDEN (GPD) - Als het waar is dat het Beatlesmuseum de laatste band is die Liverpool heeft met de legendarische popgroep, ziet het er naar uit dat ook die wordt verbro ken. In elk geval wordt de zoge naamde 'Beatles City Tentoonstel ling' er op korte termijn gesloten, omdat het tentoonstellingsgebouw is verkocht en Mike Byrne, de be heerder van het museum, te horen heeft gekregen, dat hij er voor het einde van de maand uit moet zijn. Dit betekent dat de collectie van naar schatting 6,5 miljoen gulden, waaronder John Lennons eerste elektrische gitaar, de Morris-Mini, die Ringo Star had laten ombou wen zodat z'n hele drumstel er in kon en Lennons oude Steinway piano met de sporen van uitge drukte sigaretten op de toetsen, moet worden ingepakt. Want men is ingegaan op een aanbieding van de eigenaar van een groot overdekt winkelcentrum in de stad Dallas. Deze Texaan bood niet alleen een aantrekkelijke expositieruimte aan, maar ook nog eens drie en een halve ton om voor de expositie in Amerika reclame te maken. Het heet dat de verhuizing van de Beatles City Expositie, waar voor ook grote Japanse en Canade se belangstelling bestaat, tijdelijk is en dat de relekwieën van Liver- pools meest beroemde zonen te zij ner tijd naar de boorden van de Mersey zullen terugkeren. De plan nen daarvoor spreken over een nieuwe permanente vestiging, niet ver van Cavern Walk, waar het des tijds allemaal begon. Maar museum-directeur Mike Byrne moet het allemaal nog zien. En hij is duidelijk gedemoraliseerd door de reeks van problemen die Beatles City geteisterd hebben sinds de opening in 1984. Ook toen de Londense zakenman John Sy- mons in april de collectie kocht voor ruim 600.000 gulden, kwam er geen enkel teken van verbetering in de situatie en bleef men, ver uit de buurt van het grote Beatles ge beuren, hangen aan een veel te klein bezoekersaantal van tussen de 40.000 en 60.000 belangstellen den per jaar. Mike Byrne gaat er van uit dat straks veel meer dan een passende accommodatie nodig is, om van Beatles City in de thuisstad Liver pool wél een succes te maken. „An ders zie ik de unieke tentoonstel ling gewoon niet meer terugko men", voegde hij er veelbeteke nend aan toe. Amerikaanse regisseurs in staking LOS ANGELES (AFP/RtrAJPI) - De bond van Amerikaanse film- en tv- regisseurs heeft haar leden opgeroepen om vanaf dinsdagmorgen in sta king te gaan. De actie beperkt zich vooralsnog tot de twee filmproducen ten Warner Brothers en Columbioa pictures, plus de tv-omroep NCB. Hij sloot niet uit dat de staking, die het gevolg is van een cao-conflict, zich uit zal breiden naar andere studio's en tv-stations. Het is de eerste staking die de bond in haar 51-jarig bestaan heeft uitgeroepen. De regisseurs willen onder meer een hoger royalty-percentage over hun films. De productiemaatschappijen vinden dat de regisseurs met minder geld genoegen moeten nemen. Het overleg hierover is vastgelopen. Een woordvoerder van de producenten zei niet te begrijpen waarom de sta king is uitgeroepen. Door het conflict dreigt de Amerikaanse kijker populaire series als „st. Elswhere", „Cheers" en allerlei soap opera's voorlopig te moeten missen. Bij CBS komen met name sport- en niewsprogramma's in gevaar. LANGST ALLEEN - Een Ita liaan die al zeven maanden al leen in een grot doorbrengt, heeft gisteren ongelovig gerea geerd op de mededeling dat hij het wereldrecord voor volledige isolatie heeft gebroken. Maurizio Montalbini verkeerde in de ver onderstelling dat het pas 3 maart was. De Italiaan begon zijn een zame verblijf in een grot bij An- cona 210 dagen geleden. Vandaag zou de Italiaan in zijn grot van zes vierkante meter me disch worden onderzocht, waar na hij morgen naar de bewoonde wereld terugkeert. Montalbini heeft de tijd in de grot doorge bracht met lezen, taallessen en het bijhouden van een dagboek. SNEEUWWITJESWEEK - De commissie van justitie van de Amerikaanse senaat heeft zich onlangs uitgesproken tegen een 'Week van Sneeuwwitje' in de Verenigde Staten, omdat de hel din uit het sprookje te commer cieel is. De commissie had zich gebogen over een motie om deze week uit te roepen tot Sneeuw- witjesweek. Het is dit jaar 50 jaar geleden dat Walt Disneys film 'Snow White', de eerste tekenfilm met speelfilmduur, in roulatie kwam. Deze week wordt hij bij wijze van viering weer door de Disney Company in de bioscopen ver toond. De motie werd gesteund door 52 van de 100 senatoren ge steund. De overige commissiele den hadden er bezwaar tegen omdat zij indruist tegen regle menten die voorstellen verbie den met een commercieel aspect. Een motie om het reglement in het geval van Sneeuwwitje over het hoofd te zien, werd met zes tegen vier verworpen. BESMET MET AIDS - Een Londense kapper heeft levens lange gevangenisstraf gekregen voor meervoudige moord. Na be smet te zijn geraakt met het aids- virus was hij als een razende partners gaan zoeken. Drie van hen had hij tijdens seks en een vierde, een zwerver onder een brug die hem zonder bijbedoe lingen om een vuurtje had ge vraagd, gewurgd. De politie vermoedt dat de man rancuneus was geworden na het oplopen van de immuun- ziekte. De 34-jarige Michele Lu- po, een in Italië geboren kapper wiens carrière hem tot de Lon dense High Society had doen doordringen, is opgesloten in een speciale aidsvleugel van de Brixton-gevangenis van Londen. Lupo leidde een dubbelleven: overdag kapte hij als Michele Lu- po en 's avonds bezocht hij als 'Rudi' homofielenbars. Dokters ■■BM .gr MARMER GEPAKT - De 18-ja- rige Deense student en toerist Gert Laursen uit Grensted bij Esbjerg in in Athene aangehou den omdat hij in het bezit was van een stuk marmer van 10 kilo van de Acropolis. Een archeo loog die het stuk van 50 cm hoog te met onleesbare inscriptie on derzocht, zei dat het om een waardevol fragment ging. Laur sen kan voor deze diefstal drie jaar gevangenisstraf krijgen. ROEIWEDSTRIJD - De start van de langste en zwaarste roei- wedstrijd ter wereld had gister ochtend plaats in Koblenz in West-Duitsland. Aan deze tocht van 440 kilometer over de rivie ren de Rijn en de Waal doen Ne derlandse, Duitse, Engelse, Bel gische en Franse roeiploegen mee. De roeiers worden in de loop van woensdagmiddag ver wacht aan het eindpunt in Delft. (foto ANP) NICO SCHEEPMAKER Zo stond het op de Russische affi ches. Nu weten we, dank zij de Olympische Spelen, dat de Rus sen hun letters vaak anders uit spreken dan zij ze schrijven. Er staat CCCP op hun shirtjes, maar je zegt SSSR. Dus spreek je CERCO uit als SERSO, wat dan weer de russificatie is van het Franse woord 'cerceau'. Een 'cer- ceau' is volgens de Frans-Neder landse Van Dale een hoepel, ring of band. 'Jouer au cerceau' bete kent 'hoepelen'. Werd er in het Russische toneelstuk Cerceau van Viktor Slavkin dan gehoe peld? Niet in de betekenis die wij aan 'hoepelen' hechten. Maar er werd wel met een soort hoepels gespeeld. Ik zal u dat straks uit leggen. Op 4 juli 1985 ging 'Cerceau' in het Moskouse Taganka Theater in première. In 1980 ben ik nog eens tot de hal van dat theater doorgedrongen, daags na de overweldigende begrafenis van de uitermate populaire akteur en zanger Vladimir Vysotski. Ik trof daar toen op een tafeltje zijn por tret aan, met een brandende kaars ervoor: een moderne ikoon. Vysotski had een lange LAT-rela- tie met de Franse actrice Marina Vlady: hij woonde in Moskou, zij in Parijs, en af en toe vlogen ze naar elkaar toe. Ik meld dit van wege het beeldrijm, maar dat merkt u straks wel. 'Cerceau' was in Moskou een geweldig succes, en werd daarom door Ritsaert ten Cate van het Mickery Theater naar Rotterdam gehaald. Daar werd het gespeeld in Hal 4 in Ha vens 100 - waarom wordt de Kleine Komedie in Amsterdam inplaats van gesloten niet omge bouwd tot een havenloods, want daarin worden tegenwoordig toch de meeste moderne stukken gespeeld! Ik zag de voorstelling op donderdagavond, het was tjokvol. In de nieuwe James Bond-film komt maar één onge loofwaardige scène voor: we zien de blonde celliste een concert ge ven in Bratislava, de zaal is voor driekwart leeg, James Bond zit op de vierde rij, op de eerste rijen zit geen hond. Zoiets is ondenk baar achter het ijzeren gordijn, concertzalen zitten daar vol. Hoe zouden zij voor driekwart leeg kunnen zijn, als het zelfs in Rot terdam vol zit voor een toneelstuk dat in het Russisch wordt ge speeld! Het begon, naar goed Russisch gebruik, om 7 uur, en het duurde tot 11 uur, mede dank zij de twee pauzes - ook naar goed Russisch gebruik. Wie geen Russisch kende, kon gebruik ma ken van een draadloze koptele foon en luisteren naar de simul tane vertaling door Wil Steeg- man, die alle rollen tegelijk speel de, sneller praatte als dat ook op het toneel gebeurde, met stemver heffing sprak of fluisterde, kort om als een 'achtste acteur' mee speelde via onze 'Knopf im Ohr'. Een onvergetelijke gebeurtenis! Niet dat ik zo onder de indruk was van het stuk ik zeg het maar eerlijk), en zelfs niet van de ac teerprestaties, maar ik zou het toch niet graag hebben gemist. Neem bijvoorbeeld Nadja, ge speeld door N. Andrejtsjenko. In de eerste pauze hoorde ik van El len Jens, die voor de VPRO een programma over 'Cerceau' voor bereidde, dat Nadja getrouwd was met Maximillian Schell, wiens vrouw zij speelde toen Schell in de tv-serie die wij ook hebben gezien Peter de Grote speelde. Van het een kwam het ander, en nu hebben zij een mooie LAT-relatie: zij woont nog in Moskou, en hij ergens in het Wes ten, wie weet München. Dan kijk je gedurende het tweede bedrijf toch anders naar Nadja! Lastig was alleen dat zij toen steeds ach ter de deurpost zat, want het stuk speelde zich af in en rondom een datsja, die in het begin nog dicht getimmerd zat, maar door de ac teurs werd opengebroken. Dat is altijd een prachtig toneeleffect acteurs iets zten afbreken of op bouwen op het toneel! Zo liet Da vid Storey in 'The Contractor' een complete feesttent op het to neel opbouwen en later weer af breken! In 'Cerceau' werd de datsja aan het slot weer dichtge timmerd. Maar een nog mooier toneeleffect was het spelen van het spel cerceau; mooier nog dan het spelen met de bromtollen in 'De Drie Zusters' van Tsjechov. Drie acteurs stonden aan deze zijde van de datsja, drie andere acteurs aan gene zijde, zij wier pen houten hoepels ter grootte van een stuurwiel over het huisje heen, die aan de andere kant feil loos uit de lucht werden geprikt met een soort houten zwaard. Een bevallige circusact in een toneel stuk! Ik vond het schitterend, maar vertaler Wil Steegman, die buiten het theater met de koptele foon op in een cabine zat van waar hij het toneel niet kon zien, vertelde me dat het die avond toch niet zo goed was gegaan als de voorgaande avonden. Toen had het geklik van de ringen te gen de zwaarden veel ritmischer geklonken dan nu. Het is dus nog een strikt gechoreografeerde cir cusact ook! 18.12 Zomerpop 19.00 De baas Is huls? (Who's the boss?), Amerikaanse come dyserie. Afl.19: Tony's schoonvader. Op een dag komt Tony's schoonvader op bezoek met cadeautjes voor Samantha. Tony wordt achterdochtig 19.24 Labyrinth NOS 20.00 (TT) Journaal VARA 20.28 De vliegende dokters (The flying doctors). Australische doktersserie. Afl. 6. Tom redt Jean en de baby door een kei zersnee uit te voeren 21.27 De Konsumentenbus 22.12 Achter het Nieuws, actualiteitenrubriek 22.37 Golden Glrls, Amerikaanse comedyserie. Afl.6: Preutse Rose. Voor Rose breekt de tijd van rozegeur en maneschijn weer aan wanneer zij Arnie ontmoet 23.02 Bergerac. Afl.2: Zeehandel. Langs het strand wordt het lijk van een duiker gevonden. Uit onderzoek blijkt dat de man niet zomaar verdronken is 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven en slechthorenden DINSDAG NOS 09.30 Nieuws voordoven en slechthorenden 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden AVRO 15.50(ZW) Dodsworth, Amerikaanse speelfilm uit 1936 van Wil liam Wyler. Een echtpaar maakt een reis om de wereld. De man is een stuk ouder dan zijn jonge aantrekkelijke vrouw die niet af kerig blijkt van een luchtige flirt. NOS 17.30 Journaal AVRO 17.40 (TT) Vol Super! Programma voor 11-14 jarigen gepresen teerd door Leoni Jansen 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal HUM.VERBOND 19.12 Kwartslag: Dat kun je niet maken op de televisie! Informa tieve serie voor de jeugd. Deel 1vuilnis VOO 19.27 Klasgenoten, Koos Postema plaatste een bekende Neder lander weer in de schoolbanken 20.15 The twelfth night, toneelstuk van Jfi Gfi naar Shakespe are. Viola verkleedt zich als jongen om door het hof van Orsino geaccepteerd te worden. Orsino is zelf dolverliefd op Olivia en stuurt haar via Viola liefdesbriefjes NOS 22.30 Journaal VOO 22.45 Veilig vrijen, voorlichtingsprogramma, (herh. van 17 juni j.l.) NOS 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden DINSDAG NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 13.30 (TT) Studio Sport. Wielrennen: Ronde van Frankrijk, recht streeks verslag van de beklimming van de Col de l'Aubisque. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen 15.00 Studio Sport. Wielrennen: Ronde van Frankrijk, recht streeks verslag van de etappe Pau-Luz Arbiden. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen 17.55 Studio Sport. Wielrennen: Ronde van Frankrijk, samen vatting van de vandaag verreden etappes Canadese kinderserie. Afl.9: Ka tie en de walvis (Katie and the whale) 18.35 Tour '87. samenvatting van" de rit van vandaag 18.50 Kameleon, doe-programma voor kinderen. Vandaag: De fiets 19.10 Uitzending door derden: Pro gramma van het Vrije Woord 19.40 Paardenkoersen, medede lingen en programma-overzicht 19.45 Nieuws 20.15 De erfenis van de Gulden- burgs (Das Erbe des Gulden- burgs). veertiendelige Duitse se rie. Afl 8: De grote liefde (Die grosse liebe) De neerslachtige Hauff. Intussen raakt het gehei van Graaf Martin nu ook bekend aan zijn kinderen aan Nane en Sascha 21.05 Agenda voor een kleine pla neet II, zesdelige serie over de problematiek van Derde Wereld landen, belicht vanuit hun eigen standpunt. Afl.6: (slot) Ecuador: De droom van Latijns-Amerika Dagsluiting, van G.K. van het Re- 22.45 Einde DINSDAG 13.00 Ronde Van Frankrijk, recht streeks verslag van de doortocht op de Col de l'Aubisque 14.15 Einde 15.00 Ronde van Frankrijk, recht streekse reportage van de rit Pau-Luz Ardiden 16.15 Einde 17.55 Nieuws Belgie/Frans 1 18.00 Vakcturebank 18.15 L'ecran de 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal 19.30 Journaal 20.00 Wielrennen: Tour de France, samenvatting 20.10 Grand écran: comédies fran- gaises (7): Dis bonjour la dame, Franse speelfilm uit 1987 van Mi chel Gérard. Een 20-jarige zoon deelt zijn vader mee dat deze binnenkort grootvader wordt. Ge schokt neemt zijn vader maatre gelen opdat zijn tweede zoon van 17 niet met hetzelfde heugolijk nieuws thuis zal komen.. 2125 Le Louvre: Le plus araris mu- sée du monde, documentairese rie over dit museum in Parijs. Afl.2: Le paus deux fleuves...ou l'Orient ancien (Irak-Syrië) 22.25 Laatste nieuws DINSDAG Col de l'Aubisque) 14'; 15 Einde 15.00 Wielrennen Tour de Fran ce 13e etappe Pau - Luz Arbid en, rechtstreeks vanuit Luz Arbi- 16.15 Einde 18.14 Büro, Büro, serie. Afl.: Reiner Naturfaser 18.40 Hauptrolle wider Willen 19.00 Auf die sanfte Tour. serie. Afl.: Das Opfer 19.57 Programma-overzicht 20.00 (TT) Tagesschau 20.15 (TT) Monaco Franze - Der ewige Stenz, 10-delige Duitse serie. All.4: Der Friedensengel 21.05 Deutches aus der anderen Republik, magazine over ver keersregels, politieoptreden en radarcontrole 21.45 "Rden Sie! Jetz red'ichl", ca baret met Mathias Richling 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Das Nacht-Studio: (ZW) Das Wunder von Mailand (Miracolo a Milano) Italiaanse speelfilm uit 1950 van Vittorio de Sica. Het ou de vrouwtje Lolotta vindt een kindje, Toto. tussen de kool en voedt het liefdevol op. Hij moet het al snel zonder haar stellen, want ze overlijdt. Wanneer er in het armoedige stadje aardolie ontdekt wordt wil de grondbezit ter de mensen bedrijven. Maar Lolotta reikt Toto hulp aan vanuit de hemel 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgedanken, beschou wingen DINSDAG 10.00 Heute 10.03 (TT) Monaco Franze - Der ewige Stenz, 10-delige Duitse 10.55 Der Gletcherfuchs (The gla cier Fox). Japans-Amerikaanse dierenspeelfilm uit 1978 van Ko- reyoshi Kurahara. (herh.) 12.25 WISO 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 (S)Teletekst 13.30 Einde 14.25 (ZW) Fury, Engelse serie MAANDAG Radio 1 na 18 uur VOO: 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. KRO: 21.02 KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste Rang. 22.50 Bewogen grensgangers. NOS: 23.07 Met het oog op morgen AVRO: 0.02 Easy listening. 2.02 AVRO's Mu- zieknacht Radio 2 na 18 uur EO: 18.03 Tijdsein 18 25 Kom er eens uit 18.50 De wolkenwagen 19.00 Zie Radiol Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 De Avondgids. AVRO 14.50 Wilde Tiere, natuurfilmserie 15.10 Der Clown im hinterhof 15.20 Tagesschau 15.30 Bambinot - Der Wunschkin- derautomat, zevendelige serie naar een vertelling van Josef Nesvadba 16.15 Spass am Dienstag, kinder magazine 17.15 ARD-Sport extra Tour de France, 14e etappe: Pau-Luz-Ar- diden 17.45 Tagesschau 17.55 Einde 17.55 Hier und Heute, actualiteiten 19.00 Heute 19.30Sommerfestival im ZDF Zurück an den Absender. kome die van Dorothee Dhan. Meneer Felix zorgt voor de post bij een uitgeverij. Afgewezen ma nuscripten leest hij zelf en zendt ze met een troostend briefje te rug Als hij een manuscript in zijn handen krijgt van ene Killing gaat hij naar de chef. Knilling moet een kans hebben 21.00 Tierportrët: Die Schnaken. natuurfilm van Charles Pattey 21.15 WISO. sociaal economisch magazine 21.45 Heute-journal 22.10 Personanbeschreibung Simcha holzberg - Simcha heisst Freude, filmportret 22.40 Aus Wiesbaden ZDF Jazz- Club. jazz met het Count Basie Orkest o.l.v Frank Foster, Mr Acker Bilk en zijn Paramount Jazzband en The Stars of Faith 00.30 Heute DINSDAG 14.25 Programma-overzicht 14.30 Heute 14.35 Mein Name ist Hase, teken- 15.00 Pippi Langstrumpf, kinder serie naar de vertellingen van As- trid Lindgr magazine 18 30 De Klassieken. 19 05 Eva. opera van Foerster 21.30 Nocturnes 22.00 Jazz-op- vier. 23.00-24.00 Het zout in de pap Radio 5 na 18 uur VARA: 18.10 Bak-Lava. NOS: 18.30 Programma voor blinden en slechtzienden. NIK: 18 40 Neder lands Israëlitisch Kerkgenoot schap. 18.55 Bond zonder naam. NOS: 19.00 Programma voor bui tenlandse werknemers. (19 00 Turks. 19 20 Marokkaans. 19.50 Spaans. 20 00 Progr OMROEP RIJNLAND 18.00-20.00 Migranten cultuur (Turks, Marokkaans, Hindoe- staans) 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.15 Tele-lllustrierte: actualitei- 17.45 Tom Jerry, tekenfilm. Aan sl.: Heute-Schlagzeilen 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 Lindenstrasse, serie. Afl.84: Das Mëdchen mit den roten Haaren. (Teletekstondertiteling) 20.45 Karsh, the searching eye. portret van een groot fotograaf 21.50 Die Frau an seiner Seite, Ma- rita Blüm 22.20 WDf TV-Spiel: Franza, tv- spel van Xaver Schwarzenber- ger naar de roman van Ingeborg bachmann. Een depressieve vrouw gaat op reis naar Egypte met het doel er te sten/en. 23.55 Laatste nieuws DINSDAG 08.00 Tele-gymnastik (52) 08.10 Schooltelevisie 11.10 Einde 16.35 Teletekstoverzicht) 17.00 Schooltelevisie 18.00 John Cravens newsround. jeugdjournaal 18.05 Blue Peter compilatie 18.35 The Flintstones, tekenfilmse- 19.00 Nieuws en weerbericht 19.35 London Plus. regionaal meuwsmagazine 20.00 Wogan, showprogramma 20.40 ATletiek te Nice 22.00 Nieuws 22.24 Regionaal nieuws en weer- 22.30 Panorama 23.10 The man who hanted him self, Engelse speelfilm uit 1970 Echo-magazine 7.15 Het levende woord. NOS' 7.30 Nws. KRO: 7.33 Echo-magazine. 7 45 Echo-junior. 8.08 Echo-magazine 8.50 Postbus 900. 9.05 Met de KRO. met Anne. 10 02 KRO's Schone Kunsten. 10 05 In antwoord op uw schrijven (10 30 Echo-act.) 11.05 Echo-ma gazine. 12.05 KRO's Schone Kun sten NOS 12.56 Mededelingen voor land- en tuinbouw. KRO: 13.08 Echo-magazine, met om 13.35 Echo-politiek en om 13.45 Kerk en samenleving. NOS 14.05 Radio Tour de France. VOO 17.08 Vero- Radio 2 voor 18 uur NOS. Elk heel uur nieuws. AVRO 7.03 Auto In? AVRO aan. (Met om 7 07 Ochtendbladen en weerber. 7.30 en 8.03 AVRO's Radiojour naal. 7.30 Autonieuws. 7.55 Fiscaal journaal. 8.15 financieel econ.nws.) 8.20 Uit studio en theater. EO 9 03 De Muzikale Fruitmand. 10.03 Ka naal 4. 11.03 Vrouw ziin zomers. 01.10 Weerbericht 07.00 Teletekst 07.35 Pink Panther 07.55 Weerbericht 07.58 Regionaal weerbericht bericht 10.00 Journaal en weerbericht 10.05 Charlie Brown, tekenfilm 10.30 The littlest hobo 10.50 Jimbo 11.00 Journaal (met overzicht voor doven en slechthorenden) en 11.05 Neighbours, serie 11.25 Children's BBC 11.30 Play school 11.50 The Perishers 11.55gFive to eleven. Vandaag Penelope Lee 12.00 Nieuws en weerbericht 12.05 BBC Kinderprogramma 12.10 King of the Rocketmen. Afl. Plunging death 12.25 Childrens tv 12.35 Model world, serie. Afl Free flight model aircraft 13.00 Regionaal nieuws en weer- encht 14.00 Journaal en weerbericht 14.25 Neighbours, serie 14.50 Mayerlmg, Frans-Engelse speelfilm uit 1969 van terence 17.05 Tekenfilm 17.10 Children s BBC 17.15 Kwicky Koala Show 17.35 Wizbit 18.30 TV Topics 19.00 (ZW) One good turn, Engelse speelfilm uit 1954 van John Pad dy Castairs 20.25 Tekenfilm 20.30 The story of the Special Ope rations Executive, setting Europe ablaze, achtdelige documentaire serie over de geschiedenis van de Special Operations Executive tijdens WO II, veteld door Mi chael Bryant. Afl.A secret army 21.30 Star cops, negendelige science-fictionserie. Afl.2: Con- 12.03 Lunchtirne-magazine. 13.03 Tijdsein VPRO 13.30 Het Ge bouw, een heel gewone vakantie, deel 2 De Ardeche 16.03 Een uur Ischa in het seizoen '86-'87. 16 54 Vrije geluiden. 17.03 Pademonium Radio 3 voor 18 uur NOS Elk heel uur nieuws VARA Van 7.00-18.00 Aktualiteiten via Dingen van de Dag. 7.03 Holland wordt wakker'. 9 03 Angelique 10 03 Wessel van Diepen. 12 03 VARA's Steen Been Show 14.03 Twee meter de lucht in 16 03 De verrukkelijke vijftien Radio 4 voor 18 uur TROS: 7.00 Nws. 7 02 Een goede morgen met Yvonne van Baarle .00 Nws) 9.00 Continu klassiek pensiero ed il moderato' van Han del. NCRV 16.00 In de schaduw van de meesters. 17 00 Het grote 22.25 The two Ronnies 23.15 Britse Open Golfkampioen- schappen 1986, samenvatting 23.50 Newsnight, actualiteitenma gazine 00.35 Weerbericht 00.40 Open University 01.10 Einde DINSDAG 07.55 Open University 08.20 Einde 10.00 Teletekst 13.30 Open University 14.20 Pigeaon street 15.02 Teletekst 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl The education program- 16?30 Gardeners world 17.00 Nieuws en weerbericht 17.04 Regionaal nieuws en weer bericht 17.05 Around with Alliss. Van daag Dan Maskell 17.35 One in four Sky Channel 18.00 Dennis 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor 19.30 The New Dick van Dyke Show 20.00 Hazel 20.25 Police Story 21.25 Motorsport News 22.00 International Indoor Football Tounament 23.00 SkyTrax. popmuziek 01.00 Closedown 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 Sky Trax. Popmuziek 13.10 The best of a Country Practi- 14.00 Mobil Motorsports News 14.30 City Lights 15.00 Thrillseekers 15.30 The Deputy 16.00 Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show Radio 5 voor 18 uur NOS: 9.00 Nws. 9.02 NOS-Spor- tief 9.25 Waterstanden. RVU 9.30 Cultuur in de Zomer TELEAC: 10.00 Murder hotel. NCRV 10 30 De wereld zingt Gods lof. 11.20 NCRV-Leerhuis. 11.30 Dagvaar dig 11 40 Zorg voor ouderen. NOS 12.00 Nws 12.05Energie inde toe komst 13 00 Nws NCRV 13 10 Nederland en zijn buren. 13 30 Rondom het woord 14 00 Speciale thema's in de bijbel. 14 30 Te De- recht 16 30 NOS-Ombudsman. OVERHEIDSVOORLICHTING 17 46 Uitzending voor de land bouw NOS 17.56 Mededelingen en Nws OMROEP RIJNLAND 17.30-18.00 Actualiteiten 18.00-19.00 Leiden politiek 19.00-20.00 Voorschoten Lokaal 20.00-21.00 Popwetenswaardig- Superchannel 18.00 Now get out of that 18.30 Doctor Who 19.00 Game Show 19.25 The Weather forecast 19.30 Survival 20.30 The Lenny Henry Show 21.00 The OnedinLine 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 The Weather forecast 23.35 Frontline 00.30 Spitting Image 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Live Show 05.00 Countdown with Adam Curry 06.00 The Face DINSDAG 07.00 Hippo 08.00 Amanda Redington 09.00 Sons and Daughters 09.30 Doctor Who 10.00 Emu's World 10.30 The Lone Ranger 11.00 BMX Beat 11.30 Simon Potter 12.30 Frontline 13.30 Love stories 14.00 The Weather Forecast 14.05 Sons and Daughters 18.00 Récréation 18.40 DesChiffres etdes lettres 19.00 Station-Soleil 20.00 Variétés Emission speciale 21.30 Nouveau Monde 22.00 Journal Télévisé 22.30 Magazine CTOC 23.00 Nord/Sud 16.05 Julien Fontanes Magistral 17.35 La Maison de Tf 1

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17