5 0 T Forescate ondervindt kracht van Van Rijn Frank Drost maakt doel waar Nog steeds meningsverschil over toepassing van pasjes Weer toernooizege Menno Oosting Wout-Jan van der Schans bij NK weer klasse apart Ajax houdt traditie in ere Cubaans slaggeweld teveel voor Oranje MAANDAG 13 JULI 1987 PAGINA 15 VOORSCHOTEN - Het open ten- nistoemóoi van Forescate kende afgelopen week in het mannenen- kel B een verrassend verloop. De nummers twee en drie, Joost van Leeuwen en Bob van Overbeeke werden al in een voortijdig sta dium uitgeschakeld. En de als eer ste geplaatste Henny Koemans on dervond in de halve finale de kracht van Marcel van Rijn, het vierde 'reekshoofd'. Van Rijn was daarin overigens gemakkelijk terecht gekomen om dat zijn opponent, de Amerikaanse vechtjas Randy Manie door een blessure verstek had moeten laten gaan. Nadat Koemans de eerste set nog winnend had afgesloten (6-4), was het de beurt aan zijn tegenstre ver die met 4-6 en 2-6 flink uitpakte en daarmee de finale haalde. De tweede finalist,Jasper van Mar wijk, had in de andere halve eind strijd Marco Visser in twee sets te ruggewezen (6-4 en 7-5). In de eindstrijd was Van Mar wijk uiteindelijk echter kansloos- .In de eerste set bleek één service- doorbraak voor Van Rijn voldoen de: 6-3. De tweede set leek bij een stand van 1-4 nog wel naar de out sider te gaan, maar hierna was de koek op voor de OLTC-er. Marcel van Rijn toonde zich op de beslis sende momenten wat koelbloedi- ger aan het net en sleepte met 6-4 de partij binnen. Jasper van Marwijk („Ik slaagde er maar niet in de ballen voldoende diep te spelen, waardoor hij steeds kon opkomen") revancheerde zich met zijn partner Bob van Overbee ke evenwel in de finale van het mannendubbel B tegen Henny Koemans en Joost van Leeuwen. De eerste set ging nog met 6-4 ver loren, maar daarna was het duo verrassend gemakkelijk heer en meester. De tweede en derde set, en daarmee de zege, werden beide met 6-2 binnengehaald. Mark Fleischeuer, in de kwartfi nale mannenenkel nog verliezend smaakmaker tegen Henny Koe mans, kon in de finale van het C- toernooi zijn favorietenrol niet waarmaken. Tegenstander Erik Bolten bleef met 2-6, 6-4 en 6-1 aan de goede kant van de score. De eindstrijd in het vrouwenen kel B leverde zoals verwacht een zege op voor de als eerste geplaat ste Belinda van der Linde, die met 6-1 en 6-3 korte metten maakte met Nancy Thoole. D-speelster Nancy van der Voort zorgde voor de sur prise van de dag door in de C-finale de nummer twee, Fleur Meyer, dui delijk van de baan te slaan (6-2 en 6-3). Ook de finale in D nam Van der Voort voor haar rekening. Au drey Bonnet was daarin met 6-1 en 6-3 het slachtoffer. Nieuwkoop Richard Oskam, als tweede ge plaatst, beeindigde het Dulentoer- nooi in het mannenenkel B als win naar. In twee sets werd Peter Ak kermans duidelijk verslagen: 6-1 en 6-2. Met zijn dubbelpartner Ro bert van Splunter werd ook de hoofdprijs in het mannendubbel gehaald, door een zege van 6-1 en 6-2 over het duo Peter Akkermans en Carl van Uden. Ingrid Chau- dron werd winnares bij de vrou wen in C door een overwinning van 7-6 en 6-3 op Cindy Berkhout. (Voor de uitslagen zie scorebord) Hillegom Deze week organiseren de Hille- gomse Tennis Club (in de catego rieën BI, Cl, C2, Dl, Dl 30+ en jeugd t/m 10,12,14 en 16 jaar) en de 1,6-1; GDC: Boer/Van Wijk-Van Zuuren- Hoekstra: 2-6,2-6; MED: Egberink-Diehl: 7- 5,6-2; VED: Van der Voort-Bonnet: 6-1,6-3; MDD: Michielsen/Felkens-Zwiep/Stelck: 6- 0,6-3; VDD: A.Bonnet/Staal-E.Bonnet/ B.Bonnet: 6-4,6-1; GDD: Staal/Jacobs-Van Remoortere/Diehl: 6-1,6-2. Nieuwkoop (finales) MEB: Oskam-Akkermans: 6-1,6-4; MDB: Oskam/Van Splunter-Akkermans/Van Uden: 6-1,6-2; VEC: Chaudron/Berkhout: 7-6,6-3; MDC: Philip/Rynbeek-Band/Wal- ters: 6-3,6-3; GDC: Vink/Rijnbeek-Chau- dron/Kip: 7-6,6-4; MED: Koek-Van Leeu wen: 6-4,6-3; VED: Wiers-Bos: 6-4,6-3; MDD: Chevalier/Kroese-Bosma/De Schep per: 6-4,6-3; GDD: Poelgeest/Haspels-Bos/ De Schepper: 6-4,1-6,6-0; VDD: Holkeboer/ Pietersen-Ponsioen/Lammers: 4-6,6-1,6-4. Tennis Vereniging Alkemade uit Oude Wetering (in de categorieën Cl, Dl en Dl 30+-enkel) beiden een open toernooi. De plaatsingen in de belangrijkste categorieën lui den: MEB: 1)M.Vink 2)R.van Tanke ren 3)J.W.Lugthart 4)L.Damen MDB: l)M.Vink/M.van Trigt 2)R- .van Tankeren/M.Visser VEB: 1)B- .Buijs 2)M.Verdegaal 3)A.van der Linde 4)M.Langelaan GDB: 1)M- .Verdegaal/M.Vink 2)C.Clay/M.Mes 3)B.Buijs/A.Gelevert 4)S.Steen- voorde/C.Thoolen VDB: wordt ge speeld in ppulevorm MEC1: 1)0- .Wemke 2)E.Bakker 3)O.Guinau 4)F.Castien MDC: l)M.van Pari- don/M.Nijen 2)F.Grimbergen/ O.Wemke 3)E. en A.J.Bakker 4)P. en M.van de Weele VEC1: l)J.Jün- ger 2)A.Clay VDC: UL.Hooger- vorst/E.de Jong 2)M. en R.van Ba len GDC: l)E.de Jong/E.Zimmer man 2)M.van Gerven/H.Höcker. Oude Wetering MEC: DG.Verkeres 2)T.Giberius 3)E.Verdaan 4)F.Bennemeer VEC: F.Meyer 2)J.Zonnevylle 3)B.Kort- man 4)P.van Overloop VDC: 1)A- .Karl/I.Westerhout 2)J.Goudsmit/ J.Zonnevylle MDC: DM.Hoekstra/ G.Verkeres 2)M.van Galen/E.van Duyn GDC: l)P.Jongmans/A.van der Capellen 2)E.van Zuuren/ M.Hoekstra HERMAN JOUSTRA DEVENTER (ANP) - Menno Oos ting heeft gisteren in Deventer het tweede Nederlandse satelliet-ten nistoernooi gewonnen. In de finale versloeg de speler uit Son de ver rassend tot de eindstrijd doorge drongen Paul Haarhuis uit Eindho ven in twee sets. Oosting heeft in de stand na twee toernooien de lei ding met 41 punten, Haarhuis volgt op elf punten. Ook het mannen dubbel werd gewonnen door Oos ting, die een duo vormde met Jo- han Vekemans. Het vrouwentoernooi in Deven ter werd gewonnen door Gaby Coorengel. De speelster uit Delft versloeg in de finale Carolien Vis. De Spaanse tennisprof Emilio Sanchez heeft in Zwitserland de portemonnee gespekt. Sanchez, de nummer zestien van de wereld, versloeg in de finale van het Grand-Prixtoernooi van Gstaad de verrassende Ronald Agenor uit Haiti en verdiende daarmee 40.000 (ruim 80.000 gulden) van de be schikbare 231.000 dollars. Het tennistoernooi van Bastad is gisteren verrassend en tot teleur stelling, van het Zweedse publiek gewonnen door de Italiaanse Sand ra Cecchini. Zij versloeg in de eind strijd van het 75.000 dollar toernooi de plaatselijke favoriete Catarina Lindqvist met twee keer 6-4. In Knokke behaalde de Ameri kaanse Kathleen Horvath eindelijk weer eens een toernooizege. In de finale versloeg zij de veel sterker ingeschatte Westduitse Bettina Bunge met 6-1, 7-6. Tom Nijssen heeft de halve fina les van het 300.000 dollar-toernooi van Boston, om het Amerikaanse profkampioenschap, niet gehaald. De Nederlander, die eerder verras send de Fransen Benhabiles en Tu- lasne versloeg, verloor in de kwart finales in twee sets (2-6, 5-7) van de als eerste geplaatste Zweed Mats Wilander. DEN HAAG (GPD) - De rijksover heid blijft van mening verschillen met het Landelijk Overleg Voet balvandalisme (LOV) over de toe passing van een pasjessysteem bij wedstrijden in het betaald voetbal. Dat blijkt uit het eindrapport van het LOV, dat vanmiddag aan mi nister Van Dijk van binnenlandse zaken is aangeboden. De departementen van binnen landse zaken en justitie en het Openbaar Ministerie zijn voorstan der van een algehele toepassing van het systeem bij alle wedstrij den in het betaald voetbal. Het LOV wil de pasjes alleen hanteren bij risicowedstrijden in de eredivi sie. Het systeem voorziet in de in voering van een pas voor suppor ters, op vertoon waarvan een toe gangskaartje kan worden gekocht. Voetbalvandalen zijn op die ma nier sneller te herkennen en tegen de raddraaiers kan effectiever wor den opgetreden. Het pasjessysteem zal met in gang van het komend voetbalsei zoen worden ingevoerd. Het LOV kiest voor een gefaseerde invoe ring. In eerste instantie worden al leen pasjes verstrekt aan suppor ters van PSV, Ajax, Feyenoord, FC Den Haag en FC Utrecht (de clubs met een zogenaamde risicovolle Meer sporters ALGEMEEN - Nederland telt net to ruim 3,9 miljoen georganiseerde sportbeoefenaren. Volgens de Ne derlandse Sport Federatie (NSF) nam in 1986 de bruto sportbevol- king met 1,2 procent toe. In 1985 zakte dat aantal nog met een half procent. De cijfers van de NSF ge ven voor '86 4.476.710 beoefenaren. Onder hen zijn 560.700 leden van de twee confessionele koepelorga nisaties, de katholieke federatie (NKS) en de christelijke unie (NCSU). Van die twee koepels gel den zeker 554.004 als dubbeltellers. Voorts is er nog sprake van sport lieden met lidmaatschappen bij twee bonden. De NSF schat dat aantal dubbeltellers op zestien pro cent van de sportbevolking. De NSF ziet de stijging van 1,2 procent in 1986 in vergelijking met het verlies van 0,5 van 1985 als een consolidatie. Gouden medaille zwemmer op Universiade ZAGREB (ANP) - Frank Drost heeft bij de Universiade zijn doel voor dit seizoen waarge maakt. De doorgaans flegmatieke Amersfoortse student stak al vroeg zijn nek uit door voor Zagreb te kiezen. In het verlengde van die gedurfde daad veroverde hij zowaar de studententitel op de 200 meter vrije slag. NIJMEGEN (GPD) - Twee jaar na dat hij de beste was onder de va derlandse military-ruiters, kreeg Wout-Jan van der Schans gisteren opnieuw de krans omhangen die hoort bij een Nederlands kam pioenschap. Het grote talent uit Lunteren was dit keer bij de natio nale titelstrijd springen een klasse apart door op het landgoed Brak- kenstein de drie daarvoor tellende rubrieken allemaal te winnen. In een vloek en een zucht heeft Van der Schans zich laten omscholen voor de aanmerkelijk lucratievere discipline van de paardesport, daarbij trouw terzijde gestaan door misschien wel het enige echte in ternationale toppaard dat Neder land momenteel rijk is: Olympic Treffer. Een wat onduidelijk conflict tus sen springruiter Gerd Meyer aan de ene kant en de toen nog prille Olympische stichting (NOP) als mede paarde-eigenaar Grillo aan de andere kant, zou met een beetje fantasie de basis van het succes van Van der Schans kunnen wor den genoemd. Meyer bereed op dat moment Treffer, maar deed dat niet naar ieders wens en werd op een gegeven moment uit het zadel gelicht. Grillo plaatste zijn enigs zins in de versukkeling geraakte, maar nog zeer jonge paradepaardje in de africhtingsstal bij Van der Schans. Dat was in de tijden dat deze ruiter ondermeer met paar den van dezelfde eigenaar natio naal kampioen military werd, voor het eerst sinds deccenia een inter nationale wedstrijd in deze tak na mens Nederland won (Waldorf) en een topklassering in Boekelo uit Van der Schans bleek echter van' meer markten thuis en kreeg Tref fer, die in die periode nog weieens de gewoonte had voor een hinder nis stil te gaan staan, weer in het juiste ritme. Anderhalf jaar gele den, bij Indoor Brabant, debuteer de de combinatie in de internatio naal zware toer en enkele maanden later bij het wereldkampioenschap in het Westduitse Aken had het duo een plaats in de nationale équi pe veroverd, die het vanaf dat mo ment behouden heeft. Van der Schans ging naar Aken om zich te bekwamen als springruiter en zijn paard ervaring voor het 'grote werk' te laten opdoen. Een topklas sering zat er toen nog niet in. Daar na won hij wel de Grand Prix van Helsinki en plaatste hij zich voor de wereldbekerfinale in Parijs. „In deze vorm", zegt Van der Schans, „denk ik dat het paard goed ge noeg is om bij het Europese kam pioenschap een gooi naar een hoge positie te doen. Het grootste pro bleem is echter dat ik-zelf nog te weinig ervaring heb. Als we een fout maken, dan ligt het ook altijd aan mij. Niet aan het paard". De vaderlandse springsport heeft twee paarden die in staat worden geacht de krachtmeting met de zeer kostbare dieren uit met name de Engelse, Franse en Ame rikaanse ploegen enigszins aan te kunnen. Naast Treffer geldt ook Sunrise, bereden door Rob Ehrens als een internationale topper, al streedt deze combinatie in Nijme gen niet echt op het voorste plan mee. De zwembond, die in eerste instan tie dreigde met inhouding van de toelage, mag blij zijn, dat de NSF als subsidie-gevende instantie het belang van de individuele zwem mer liet prevaleren. De oude garde heeft daardoor zoveel nieuwe in spiratie opgedaan, dat een massaal doorgaan tot en met de Olympi sche Spelen van 1988 in Seoel denkbaar is geworden. Dat geldt in elk geval voor Frank Drost. Hij heeft enkele tentamens naar voren geschoven, zodat hij volgend jaar zijn rechtenstudie vroeg kan afmaken en zich dan ge heel kan richten op de Olympische Spelen. „De winnaar heeft altijd gelijk", begroette Drost zijn eerste grote internationale zege. Een der de plaats op de 200 meter vlinder slag en een vierde plek op de 200 meter vrije slag bij de Europese kampioenschappen van twee jaar geleden in Sofia waren tot dusver re zijn belangrijkste wapenfeiten. Bij de nationale kampioenschap pen, vorige week in Amersfoort, was Drost nog geklopt door club genoot Dybiona. In Zagreb werd hij als het ware gelanceerd door diezelfde Dybiona, die tot honderd meter de leiding had. Drost ging hem voorbij en verzwakte niet meer. Zijn 1.51,62 was de op twee na beste tijd in zijn loopbaan. Gisteren fungeerde Drost als startzwemmer in de 4 x 100 meter vrije-slagestafette. Op dit nummer zal Nederland bij de Europese kampioenschappen in Straatsburg niet vertegenwoordigd zijn. Het doel was een nieuw nationaal re cord. Drost viel bij de tweede start precies in het schot, maar werd te ruggefloten. Bij de derde was de scherpte eraf. Daaraan was het te wijten dat het viertal Drost (52,13), Schlingemann (51,18), Kroes (50,47) en Dybiona (50,24) kort ach ter de Verenigde Staten uitkwam op 0,4 seconden boven het Neder lands record. Aangezien niet alleen Drost als eerste aantikte, maar ook de 4x100 meter vrije slag damesploeg, is de oogst aan medailles inmiddels in drukwekkend: tweemaal goud, vijfmaal zilver en vijfmaal brons. Evenals de mannen gingen ook de zwemsters het gevecht met de Verenigde Staten aan. Amerika heeft zijn zwempotentieel voor dit seizoen verdeeld over drie ploegen, waarvan die voor de Universiade ongeveer even sterk is als die van Nederland. De opening van Conny van Bentum, 57,55 seconden, gaf niet veel hoop. De studente medi cijnen brak het gebrek aan serieu ze training vooral op bij de 200 me ter vrije slag, waar zij met een tijd van 2.03,92 net buiten de medailles viel. Haar minder goede zwemmen tastte de moreel van de andere drie niet aan. Ingrid Baars, die meer aardig dan hard is, liet zich door de aanmoedigingen opzwepen tot een tussentijd van 57,08, waarna de zusjes Muis het karwei afmaakten: Marianne met 56,85 seconden en Mildred als slotzwemster met 56,46. Zonder Annemarie Verstap pen is geen enkele estafette de laat ste tijd zo snel geweest en het is nog maar de vraag of Bert Sitters straks bij Europese titelstrijd een ploeg in het water kan brengen die sneller is dan de 3.47,94 waarmee het universiade-record werd ge broken. In Straatsburg mankeert Conny van Bentum en is Marianne Muis slechts reserve. AMSTERDAM - Volgens verwachting is ook de tiende wedstrijd van de Ajax-cricketers verloren gegaan. In Amsterdam werden tegen Kis met Gandhi slechts 95 runs op het bord gebracht, welk totaal door de Amsterdammers vlot gepasserd werd: 95 om 98 voor 3. Na een gewonnen toss koos captain De Jongh voor batten: de ruim 300 runs door Kismet Gandhi gescoord in Oegstgeest lagen nog vers in het geheugen. De redelijke opening van Mahmood (10 runs) en De Jongh (16 runs) legden de basis voor een stand bij de lunch van 75 voor 4. Hierna was het echter snel gedaan: 95 runs in 45 overs. Gandhi kende daardoor geen enkel probleem en in 16 overs daverde het team over het Ajax-totaal heen voor het verlies van 3 wickets. De bowlers Mahmood (2 voor 39) en Wolters (1 voor 28) ontfermden zich over de wickets. aanhang) voor het verkrijgen van toegangsbewijzen voor uitwed strijden. In de tweede fase worden de pasjes ook voor kaarten van thuiswedstrijden gebruikt en in de derde fase moeten alle bezoekers van risicowedstrijden in het bezit zijn van een pas. Voor bekerwed strijden zal een aparte regeling worden getroffen. Uiteindelijk zul len zo'n 500.000 voetballiefhebbers een pasje bezitten. De kosten daar van worden geschat op 15 tot 20 miljoen gulden. Racilia wellicht eerder Nederlandse ROEIEN - In Luzern in de 'Leidse' Vacilia Racilia is bij roeiwedstrij- den op de Rotseeregatta goed voor de dag gekomen. Tot nu toe werd de roeister van Die Leythe steeds buiten de finales gehouden. Een zesde plaats op zaterdag zette zij gisteren om in de vierde positie. Na 1950 meter riant als tweede gele gen te hebben, werd de Roemeen se olympische kampioen op de laatste vijftig meter weggeroeid door de Bulgaarse Ninova en de Canadese Worthington. De Oost- duitse skiffeuse Schroder was van start tot finish met vier lengten voorsprong onbereikbaar. Met de Rotseeregatta heeft Raci- la mogelijk de laatste internationa le race van dit seizoen gevaren. Een gang naar het wereldkam pioenschap zal zij nog niet te kun nen maken, daar zij niet in het be zit is van de Nederlandse nationali teit. De roeibond heeft echter be sloten in ieder geval Valeri van Groningen in te schrijven voor de wereldkampioenschappen en wil bij de overheid op een versnelde procedure aandringen om het Ne derlanderschap alsnog te verkrij gen. Brons bij dressuur PAARDESPORT - De Nederland se dressuur-equipe heeft zaterdag in de Zuidengelse plaats Good wood tijdens de Europese titel strijd brons veroverd. Het goud was voor de twaalfde maal voor West-Duitsland, het zilver ging naar Zwitserland. De Nederlandse ploeg bestond uit Annemarie Sanders met Amon, Helene Aubert met Olympic Mr. X, Tineke Bartels met Olympic Duco en Bert Rutten met Olympic Gari baldi. Het puntentotaal van Neder land was 3768. West-Duitsland, in de formatie Herbert Krug (met Flo- riano), Ann-Kathrin Linsenhoff (Courage), Johann Hinnemann (Ideaal) en Gina Capellmann (Am pere) kreeg in totaal 4076 punten van de jury, Zwitserland kwam slechts drie punten te kort. Speelman leider SCHAKEN - In het schaaktoernooi van Subotica zijn nog geen beslis singen gevallen. Wel werd na de uitslagen van het afgelopen week einde duidelijk dat de Engelsen Speelman en Short vrijwel zeker zijn van een plaats in de kandida- tentweekampen. 1-0, Smislov (Sov) - Alburt (Vst) 1-0, Speel man (Gbr) - Yun (Chi) 1-0. Prassad (Indo) - Tsjernin (Sov) 0-1. Short (Gbr) en Zapata (Col) waren vrij. Zestiende ronde: Alburt-Speelman '/i-Vi, Hamed-Sax 0-1, Rodriguez-Smislov Zapata-Ernst '/5-VS. Tsjermn-Marjanovic 1 - 0, Ribli-Popovic afgebroken. Short-Pras- sad afgebroken Tal en Xu Yun vry. Uitslag veertiende ronde: Zapata-Popovic Sax 9V4 (14), 5. Tal 9 (14), 6. Rodriguez 8(14), 7. Maijanovic 7Vi (14). Ohr valt af HOCKEY - Martine Ohr zal wegens een gescheurde pees onder een voet de Europese titelstrijd vtou- wenhockey in Londen (van 3 tot en met 13 september) moeten missen De 23-jarige speelster van HDM stapte zaterdag tijdens een feestje in een glas en scheurde daarbij een pees. De Haagse studente in de rechten moest worden geopereerd en zal zeker zes weken geen hoc key kunnen bedrijven. Bonds coach Gijs van Heumen heeft in dc voorlopige selectie van achttien speelsters voor Londen Ingrid Wolff van Amsterdam opgeroepen als vervangster van Martine Ohr. Kemmling wint in Laser-klasse MEDEMBLIK (ANP) - De West duitser Karsten Kemmling is giste ren op het IJsselmeer bij Medem- blik open Nederlands kampioen zeilen in de Laser-klasse gewor den. In de laatste race eindigde de Duitser als vierde en dat was vol doende om de Deen Hémmelsö van de eerste plaats te verdrijven. Beste Nederlander was Siebe Schuur op de vierde plaats. Uitslag: 1. Lodt, 2. Jaap Zielhuis (Ned), 3. Steven Schraffordt (Ned), 4. Kemmling, 5. Piedro Presti (Fra). Eindstand: 1. Kemmling 32, 2. Lodt 36,3. Hammelsö 38,4. Schuur 43,1, 5. Andreas Willim (WD1) 48,7. LEIDEN - Komend weekeinde be gint in Barcelona het Europees kampioenschap honkbal. De Ne derlandse voorbereiding bestaat uit het deelnemen aan het Haven- stedentoernooi in Rotterdam. In dat toernooi heeft de Neder landse honkbalploeg gisteren het duel met Havanna, de grote favo riet voor de eindzege, verloren. Met 5-3 behaalden de Cubanen, onder leiding van de manager van de Cu baanse nationale selektie Pedro Chaves, hun vierde achtereenvol gende overwinning. De werpers Eric de Vries en Judsel Baranco waren niet bestand tegen het slag- geweld van Havanna in de laatste innings. Nederland veroverde vier punten uit vier wedstrijden door overwinningen tegen Osaka (4-3) en San Diego (10-9) en staat daar mee voorlopig op de derde plaats. Het eerste Europese onderonsje van het honkbalseizoen tussen Ne derland en Italië in gisteren in het voordeel van de Zuideuropeanen beslist. In de finale om het Europese jeugdkampioenschap te Rome, wa ren de jeugdige Italianen met 7-6 te sterk. Eerder had Nederland nog met 10-2 van Spanje gewonnen. De Nederlandse softbalploeg is het toernooi om het wereldkam pioenschap voor junioren in Okla homa gestart met twee overwin ningen. Nederland zegevierde in het openingsduel met 4-2 over Ca nada. De tweede triomf werd ge haald ten koste van het zwakke Mexico: 5-0. Wassenaar heeft bij het op de tweede plaats staande Birds uit Zoetermeer een "double-header" verloren. In de eerste wedstrijd stond Son- ja Pannen op de plaat. Zij had goe de werpcijfers (5-0-5), maar vijf veldfouten aan Wassenaarse kant deden hen de das om. Het leverde Birds twee onverdiende punten op en dat was genoeg voor de 3-2 winst. Wassenaar had twee honk- slagen meer dan Birds, maar dat was niet voldoende voor een over winning. Zowel Gitta Ellligers als Annet Derbee hadden een slagge middelde van 0.500 en namen sa men meer dan de helft van de Was senaarse honkslagen voor hun re kening. In de tweede wedstrijd zou Was senaar wel revanche nemen, was de algemene gedachte. Maar Birds was ook in deze wedstrijd goed op dreef. Maar liefst 15 honkslagen lieten zij los op de Wassenaarse werpsters. Ditmaal fnaakte de te genstander vijf veldfouten, maar Wassenaar kon daar niet optimaal van profiteren. In de eerste inning kwam Birds voor (3-0), daarna werd het in de derde inning gelijk (3-3). Vervolgens nam Wassenaar een beslissend lijkende 8-4 voor sprong, maar in de gelijkmakende laatste slagbeurt waren de Birds niet meer te houden. Bij een stand van 8-7 werd startende werpster Ellen Pannen vervangen door Son- ja Pannen, maar ook zij kon het tij niet keren. Het werd uiteindelijk 9- 8 voor Birds.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15