mededelingen gemeentebestuur 1 13 t/m 17 juli'87 m Verkeers maatregelen Vanaf 13 juli: Breestraat tussen Gangetje en Koornbrugsteeg verboden voor fietsers Vanaf maandag 13 juli gaat het ge deelte Breestraat tussen Koornbrug steeg en Gangetje op slot voor fiet sers. Een stukje omrijden over bij voorbeeld de Botermarkt of de Lan- gebrug is dan geboden. Deze maat regel past in het tweede deel van de proef waarbij de Breestraat als semi- promenade is ingericht. Sinds begin mei wordt deze proef ge houden, in principe voor een periode van vijf maanden. Auto's en bromfiet sen mogen niet meer door de vroeger razend-drukke Breestraat rijden. Be dienend verkeer kan er 's ochtends (tussen 06.00 en 12.00 uur) en een uur na winkelsluiting nog wel terecht, zij het alleen vanaf de kant van het Kort Rapenburg. Bussen en taxi's hebben wel toegang tot de Bree straat, in twee richtingen, mits ze niet harder rijden dan 15 km/uur. Ook fietsers mochten tot nu toe in twee richtingen door de Breestraat rij den. Daar komt nu in het tweede deel van de proef voor wat betreft het stuk tussen Koornbrugsteeg en Gangetje verandering in. Het doel hiervan is het winkelend publiek nog meer ruimte te geven. Met behulp van verbods- en waarschuwingsborden (ook gepos teerd bij de zijstegen) wordt deze maatregel bekrachtigd. Bij de diskus- sie voorafgaand aan de proef hebben kommissies van de gemeenteraad dit voorgesteld. Het Kollege van B en W heeft dat vervolgens zo besloten. Overigens worden bij het Gangetje en ter hoogte van het Gulden Vlies op de Breestraat extra fietsklemmen neer gezet voor bezoekers van het voor fietsers verboden stuk winkelstraat. Wisselplaats voor bussen verdwijnt Op voorstel van de gemeenteraads kommissies besloten B en W ook de bus in hetzelfde stuk Breestraat (tus sen Koornbrugsteeg en Gangetje) minder straatruimte in beslag te laten nemen gedurende het tweede deel van de proef. De bussen rijden daar over slechts één rijspoor. Halverwege is echter een brede wisselplaats ge markeerd, waar de ene bus op de te gemoetkomende andere kan wach ten. Vanaf 13 juli zal die wisselplaats niet meer gebruikt worden. Met be hulp van verkeerslichten aan weers zijden van het betreffende stuk Bree straat zullen steeds bussen in één richting worden toegelaten. De uitwerking van al deze experimen ten, ook op andere plaatsen in de bin nenstad, houdt een begeleidingscom missie permanent in de gaten. Er vindt onderzoek plaats op verkeers- en ekonomisch gebied. Informatie Voor informatie of opmerkingen wen de men zich tot de volgende perso nen: - de heren J.H. van Gelder of C.N. van Groeningen van de direktie Verkeer en Vervoer van de ge meente Leiden, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, telefoon 254476 of 254478. Kontaktpersonen voor de winkeliers zijn: - de heren H. van Cleef, Breestraat 171, telefoon 131728, H.J. Kra mers, Korevaarstraat 9, telefoon 130175 en mevrouw T. Gijbeis, Breestraat 147, telefoon 134994, allen van de winkeliersvereniging Breestraat e.o. Grof-/huisvuil- rn ophaaldienst Zomerregeling ophalen huisvuil in de vakantieperiode Inmiddels is door personeel van de Reini- gingsdienst een brochure verspreid waarin de zomerregeling voor het ophalen van het huisvuil tijdens de vakantieperiode is opge- De regeling geldt voornamelijk voor de wo ningen die buiten de singels staan. Binnen de singels blijft de bestaande regeling van kracht. De vakantieperiode begon op 6 juli jl. en eindigt 14 augustus a.s. Met ingang van maandag 17 augustus a.s. geldt weer H"et normale ophaalschema. U wordt drin gend verzocht het huisvuil alleen op die da gen buiten te zetten die staan aangegeven in de brochure (of voor de binnenstad op bekende ophaaldagen). De zakken moeten goed dichtgebonden zijn en er mag geen los of grofvuil bij worden aangeboden. Dit laatste wordt niet door de inladers meegenomen'!! Wij vertrouwen er op dat u aan deze regeling wilt meehelpen en zo de taak van de Reinigingsdienst in deze vakantieperiode zult willen verlichten. Voor de wijken waar minicontalners wor den gebruikt geldt de bekende ophaaldag. Diversen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 5 van de Monumentenverordening, ter openbare kennis, dat zij bij hun besluit van 12 juni 1987, zijn overgegaan tot plaat sing op de gemeentelijke monumentenlijst van de watertoren aan de Hoge Rijndijk. Genoemd besluit ligt met ingang van heden gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. Met nadruk wordt erop gewezen, dat het in gevolge artikel 10 van de Monumentenver ordening verboden is een beschermd monu ment te beschadigen, te vernielen of af te breken. Voorts is het verboden om zonder vergun ning van Burgemeester en Wethouders of in strijd met bij zodanige vergunningen gestel de voorschriften een beschermd monument gedeeltelijk af te breken, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen dan wel een be schermd monument te herstellen of te ge bruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Gedurende één maand na heden kunnen belangstellenden schriftelijk bij de Gemeen teraad gemotiveerd beroep instellen tegen het genoemde besluit. Plan basisscholen '88-'89 t/m '90/'91 ter inzage Op 29 juni jl. heeft de gemeenteraad het plan basisscholen voor de schooljaren 1988/ 1989 t/m 1990/1991 vastgesteld (raadsbe sluit nr. 148 van 1987). Overeenkomstig het bepaalde in de Wet op het basisonderwijs zal het plan t/m 14 augustus a.s. ter inzage liggen in het informatiecentrum in de hal van het Stadhuis. Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 18a en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet: Catharina Maartensdochterhof 1 t/m 5 en 10 t/m 14, renoveren woningen (art. 18a). Hallenweg 3, wijziging bouwplan bedrijfs pand. Schuttersveld 8, afbouwen en inrichten kantoorpand. Breestraat 151/153, uitbreiding magazijn op de begane grond en bouw bergingen. Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Ghandhistraat 77, plaatsen dakkapel. Fagelstraat 2, bouw berging. Rooseveltstraat 60, verbouw bedrijfs pand. Stadspolderweg 9, bouw sorteerruimte met garage. Argusvlinder 11bouw erfafscheiding. Leuvenstraat 21, bouw berging. Cosmeaduin 3, plaatsen dakkapel. R.P. Geerligspad 3, bouw open haard. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 13 juli 1987 gedurende éénentwintig dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die pe riode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wet houders ondanks de ingediende bezwaar schriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uitein delijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. Aanvragers om bouwver gunningen worden erop gewezen dat de bouwleges bij vooruitbetaling dienen te wor den voldaan. Wie nu z'n auto inruilt voor een nieuwe Seat Marbella, kan waarschijnlijk meteen weg rijden zonder te betalen. Want tijdelijk krijgt u van Sea teen renteloos voon>chotvan maximaal f 10.000,- En voor de aanbetaling zal uw inruil in de meeste gevallen voldoende zijn. Het renteloze voorschot be taalt u pas na 6 maanden terug Dus kunt u nu in uw nieuwe Marbella stappen en hoeft u pas begin 1988 te betalen. Op zichzelf al een aantrek kelijk aanbod, maar nog aan trekkelijker wanneer we u ver tellen dat u al vanaf f 12.245,- een Marbella koopt. En dat alle Marbella's nu nog com pleter zijn. Zo heeft de Ma'rbella L nu verstelbare rugleuningen en de GL bovendien een handige wisser op de achterruit Kort samengévat kunt u straks zeer voordelig,-pittig en sportief rijden. Dus heeft u rede nen genoeg om snel bij uw Seat dealer langs te gaan Alphen a/d Rijn Gabo Autoservice B.V., Kalkovenweg 7,Tel.: 01720-43301. Leiden Autobedrijf Huisman B.V., Levendaal 80, Tel.: 071-144345. Katwijk a/d Rijn Autobedrijf Bellcar, Valkenburgseweg 28a, Tel.: 01718-71961. Hillegom Autobedrijf "Henko", Weeresteinstraat 25A, Tel.: 02520-23568. :>mst in samenwerking met onze financieringsmaatschappij op de gebruikelijke voorwaarden voor het bi| inruil bij te betalen bedra juni en 31 augustüs 1987 en registratie voor 15 september 1987 Importeur Ton Car BV. Heemstede Tel 023-3391 72 /an f 10 000 - Minimale aanbetaling 33% Sleuteltjes voor de rubrieken Woonruimte gevraagd Woningruil, Kennis Diverse Clubs dienen kontant betaald te worden BETALINGSWIJZE: Ik betaal kontant Ik stuur u een giro-, bank- of Eurocheque, samen met de tekst voor rr D U stuurt mij per accept-girokaari een rekening O Ik wil deze advertentie onder nummer plaatsen Om d't door u aan te m de tekst en voor het opsturen van de reacties betaal ik 6,40 extra p vakjes naèr keuze aankruisen NAAM: ADRES WNPL: P0STC fIE?-.- I HANDTEKENING Per post? Dan deze bon in een enveloppe zónder postzegel opsturen naar: Leldsch/Alphens Dagblad afdeling Sleuteltjes Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden PLAATSINGSDATUM: in de rubriek breedte Q 1 kolom 4'cni) 2 kolom 8cm) m2 O 2. 1 9,- 2 6,- 9,- 3 9,- 9,- 4 12,- 12,- 5 15,- 15,-

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 8