Voorschotense markt wil viervoeters lokken Jongerensoos: 'Gemeente moet over de brug komen' sMiisal Start bouw Wassenaars Weteiingpark Oud papier (nog) niet 'gesponsord' opgehaald Om noodlijdend Ut Sloepie te redden WARMOND - Om de in fi nanciële nood verkerende stichting jongerensociëteit Ut Sloepie uit het slop te ha len, moet de gemeente War mond over de brug komen. Deze zou de resterende huurschuld van de jonge rensoos over 198V voor het gebruik van het zaaltje in gebouw 't Meerpunt, moe ten kwijtschelden. Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: 17 juni '87 Anniek dv. J.W. Veefkind-Van der Schoot; 4 juni '87 Andreas J. zv. P.C.A.M. Duyvestijn-Van Wijgerden; '2 juni '87 Jeroen S. zv. R.H. Boerman- Guldemond; 17 juni '87 Hermina J.M. dv. C.W. Verheijke-Vermeer; 22 juni '87 Inge A.E. dv. A.H.P.M. Baron van Olde- neel tot Oldenzeel-Zeegers; 22 juni '87 Ut Sloepie betaalt nu zo'n 3.000 gulden per jaar maar wil van die last af voor de tweede helft van dit jaar. Dan kan voor 1988 een nieu we, frisse start worden gemaakt. Dit verlangen en andere, heeft het bestuur van Ut Sloepie vastge legd in het zogeheten "overlevings plan". B en W hebben het plan on langs ontvangen maar zullen er pas na het zomerreces op reageren. An dere wensen van Ut Sloepie zijn: stopzetting van de gemeentelijke toeslag (zo'n 2300 gulden per jaar) op de barinkomsten, professionele ondersteuning van het louter met vrijwilligers draaiende jongeren centrum en gemeentelijke finan ciële steun voor vervanging van de inventaris. Ut Sloepie zelf wil zich inspan nen om reserves op te bouwen. De laatste jaren is het daar niet van ge komen, mede als gevolg van het wegvallen van de voorheen zo lu cratieve Kaagweekactiviteiten in gebouw 't Trefpunt dat dit en vorig jaar aan anderen werd verhuurd. Met ingang van Kaag week 1988 wil het bestuur die traditie herinvoe- Gehuwd: 23 juni '87 R.J. Filippo met C.Ch. Ter Mul; 25 juni '87 J.H.H. van Berkel met I. de Koning; 27 juni '87 R. Smits met H.E. van der Luit. Overleden: 9 juni '87 J. Polderman, oud 79 jaar; 14 juni '87 M. Muit, oud 37 jaar; 23 juni '87 T.G. Steeneveld wv. Al- ting oud 87 jaar. VOORSCHOTEN - Geboren: 8 mei 87 Niels G., z.v. G.H.J. Dolk-Postma; 13 jun 87 Danny J.. z.v. H.Ch. van der Moolen- Vincent. Gehuwd: 12 jun 87 Ph. Volders met A.Th.E. Barneveld; 18 jun 87 R. van Kla veren met N.L. Holswilder; 18 jun 87 A.C. Leidelmeijer met E. de Lozanne; 18 jun 87 M.H. van Bemmel met Th. van der Hoek. Overleden: 26 mei 87 C.J.F. Besseling, oud 76 jaar; 27 mei 87 H. Wesseling, oud 64 jaar; 1 jun 87 W.J. van der Burgh. oud 60 jaar; 7 jun 87 J. de Groot, oud 75 jaar; 6 jun 87 C.J. Mulder wv Volkers! oud 82 jaar; 14 jun 87 M.M. van Lieshout wv Nieuwenhuizen, oud 86 jaar. VOORSCHOTEN - Geboren: 22 mei '87 Johannes D. z.v. M.Ch. Schouten-Dek ker, 22 mei Marijn W. z.v. C.W. Zwaal- Verstoep, 28 mei Nicolaas P. z.v. J.C. Klaver-Mientje, 1 juni. René z.v. J. ten Donkelaar-van Gellicum, 13 mei Sanne d.v. J.G.A.H. van der Ham-Vissers, 21 mei Antonio J. z.v. A.L. Simancas Ri- vas-Rivas Roman, 20 mei Elisabeth S.Th. d.v. J.L.A. Hagebeek-Bregten, 21 mei Jaouad z.v. A. Baouch-Boujada. Ondertrouwd: 2 juni C.H.I. Brouwer en M.F. van den Berg. 2 juni M.F.M. Kerkhof met C.E. Jongbloed. Gehuwd: 27 mei Th. van Rooij met J.M. Ouwehand, 27 mei A.E. Lie-A-Ling metO.H. Brakke, 2 juni K.J. Segaar met A.A. Taal, 3 juni F.G.M. Karremans met M.E. van der Linden, 4 juni J.Ph. Los met G. Kerling, 5 juni T.R. Noordhoff met J. Eggink, 5 juni A. Molleman met C. van der Hoeven. 6 juni P.J. Kroon met T. Cheraghi Seifabad. Overleden: 20 mei H.J.J. Langeveld w.v. van der Hulst oud 78 jaar, 23 mei C. Moerkerk oud 79 jaar, 1 juni J. van Eg- mond oud 70 jaar, 3 juni P. Onderwater oud 92 jaar. VOORSCHOTEN - Geboren: 28 mei 87 Johannes A., z.v. A.J. de Wit-van Wijk; 27 mei 87 Sophie, d.v. J.A.G. Horenberg van der Werff; 1 jun 87 Fleur, d.v R.R. Toren-van Biene; 2 jun 87 Chrissie, d.v. R.J. Tegelaar-Klijzing, 5 jun 87 Eveline H.M., d.v. A.C.M. van der Krogt-van Teijlingen; 18 jun 87 Wendy, d.v. P. Duin-van Kampen; 10 jun 87 Frank J., z.v. R.C.M. Nijman-van Vliet; 25 jun 87 Celanie, d.v. P.C. Querreveld-Gavois. Verder wil Ut Sloepie zijn doel groep uitbreiden. In de'doelstel ling heet het dat de jongerensoos zich richt op Warmonders tussen 12 en 26 jaar maar in de praktijk bestaat het op zich toch al slinken de soospubliek uit 15- tot 26- jari gen. Bovendien zijn negen van de tien bezoekers van het mannelijke geslacht. "De meiden" moet de weg terug naar Ut Sloepie worden gewezen. In Warmond zou hoe dan ook sprake zijn van een potentieel groot Sloepie-publiek. Alleen al onder de leeftijdscategorie van 16 tot en met 25-jarigen vallen 600 Warmonders. Ook buiten de War- mondse gemeentegrenzen valt voor Ut Sloepie wat te halen. Sas- senheim bij voorbeeld heeft geen jongerencentrum meer en Ut Sloe pie is per bus hee eenvoudig be reikbaar. Specifieke horecagele genheden voor jongeren in de di recte omgeving zijn er niet, of het zou De Saloon in de Warmondse Dorpsstraat moeten zijn. Overi gens wil het bestuur wat het jonge renwerk betreft geen regionale centrumfunctie vervullen. Zouden de wensen van Ut Sloe pie in vervulling gaan. dan kan voor het jaar 1988 een fraaie slui tende begroting worden gepresen teerd, met aan zowel debet als cre ditzijde 35.700 gulden. De belangrijkste inkomstenbron van de jongerensoos blijft de bar- omzet: 26.000 gulden. Die is ruim vier keer zo groot als de opbrengst van de entreegelden. Onder het hoofdstukje 'alcohol en drugs' laat het bestuur zich kritisch uit over de "tweeslachtige situatie" waarin het op dit punt verkeert. Na de me dedeling dat in Ut Sloepie hard- en softdrugs absoluut niet mogen worden geconsumeerd of verhan deld, schrijft het dat Ut Sloepie als het om alcoholgebruik gaat, "een pedagogische functie" zou kunnen vervullen, oftewel zijn bezoekers zou kunnen "leren drinken", ware het niet dat de jongerensoos voor de financiering van de activiteiten volledig afhankelijk is van de bar- omzet. Alcohol Het is aan de gemeenteraad die alcoholmisbruik zegt tegen le wil len gaan, de financiële positie van de jongerensoos te verbeteren zo dat Ut Sloepie niet volledig op bier hoeft te drijven. Zelf toont het be stuur zich bereid bij voorbeeld al coholvrije avonden in het pro gramma op te nemen, de verkoop van alcoholhoudende dranken pas na tienen ('s avonds uiteraard) te beginnen, het gebruik van alcohol door de bezoekers aan banden te leggen, of de prijzen van bier e.d. te verhogen. Behalve de inventaris zou ook het onderkomen van het War mondse jongerencentrum moeten worden aangepast. In de huidige situatie kan er van een multifunc tioneel gebruik van het zaaltje geen sprake zijn en bovendien is de veiligheid niet gewaarborgd. De kastruimte, waarin waardevolle spullen zijn opgeborgen, kunnen niet worden afgesloten, bar en keu ken nemen relatief gezien te veel ruimte in, er is geen aparte ingang in 't Meerpunt voor Sloepiegangers en een nooduitgang ontbreekt eveneens. Die loopt weliswaar via de berging maar kratten en bierva ten versperren de weg. Ondergoed. Onder de titel 'Ondergoed: 't heeft wel meer om 't lijf wordt in het Voorschotense Ambachtshuis (Voorstraat 12) een tentoonstelling gehouden over de ontwikkeling van de vrouwenonderkleding in Nederland. Die tentoonstelling is vandaag geopend en duurt tot en met 23 augustus. Per periode wordt aandacht be steed aan de vervaardiging van, de gevolgen voor het silhouet en de erotiek van ondergoed. De tentoon stelling is in opdracht van de ge meente Voorschoten gemaakt door studenten van de Reinwardt Aka- demie in Leiden. Diverse bedrij ven, particulieren en het Neder lands Kostuum Museum uit Den Haag verlenen eveneens hun mede werking. Men kan het ondergoed dagelijks tussen twee en vijf uur komen bekijken. Toegang gratis. Sjelter In de periode van 27 juli tot 14 augustus zijn er vakantie-activi teiten voor kinderen in het Leider dorps sociaal-cultureel centrum de Sjelter, Heemraadlaan 67. De eer ste week is voor jongeren van 11 tot 15 jaar, de overige twee weken voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 ^jaar. Op het programma voor jon geren staan onder meer een zes kamp, roeitocht, huttenbouw-mid- dag en een dagje uit. De jongere kinderen maken excursies naar bijvoorbeeld Avifauna en een gei tenkaasboerderij en doen allerlei spelletjes in en om de Sjelter. Voor meer informatie: Sjelter, telefoon 071-893135. Huizen en kantoorruimte BURGEMEESTERSWONING in Zuidbuurt ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude is in onderhandeling met een geïnteresseerde bouwer om huizen neer te zetten op de plaats waar nu nog de Zonnegaar- de-school staat. Uitgangspunt bij het plan in de Zuidbuurt is dat er drie of vier woningen worden ge bouwd. Daarnaast zal een kantoor ruimte worden gerealiseerd "van bescheiden omvang", aldus burge meester en wethouders. De benodigde parkeerruimte voor de woningen en de kantoor ruimte zal op het Zonnegaarde-ter- rein zelf moeten worden gevonden, zo stelt het gemeentebestuur als eis aan de bouwer. De gemeente bekijkt momenteel ook of op het terrein nog parkeer ruimte kan worden geschapen voor de buurt. Zoals bekend is het parkeerprobleem in de dichtbe bouwde Zuidbuurt nijpend. Ge dacht wordt aan 'langsparkeren' langs de huidige speelplaats van het schoolgebouw. Het pad achter het kleuterschoolgebouw zal in de toekomst verdwijnen. De raadscommissie ruimtelijke ordening zal zich binnenkort over het definitieve plan moeten bui gen. VOORSCHOTEN - De Voorschotense paardenmarkt wil meer paarden en pony's lokken. Tweehonderd is het minimum, vindt het organiserende comité: "Als je de dieren dan een beetje leuk neerzet is de Voorstraat behoorlijk vol". De afgelopen jaren gaven ongeveer 150 paarden en pony'sacte de présence bij de jaarlijkse traditie. Echt leeg was de straat daarmee niet, maar "het gevaar dreigde dat het een beetje zou gaan aflopen". Dit zei A. van Beest van het comité tot instandhouding van de Voor schotense paardenmarkt gister middag tijdens een persconferen tie. Aangezien het Voorschotense evenement valt of staat met de aan voer van paarden en pony's, be sloot het comité de geldbuidel ver der open te trekken. Had het comi té vorig jaar de premies per aange voerd paard met 50 procent ver hoogd tot 15 gulden en per aange voerde pony met een derde tot 10 gulden, dit jaar is er een loterij en krijgen handelaren die wat verder af wonen een reiskostenvergoe ding. Deze reiskostenvergoeding va rieert van 3 tot 10 gulden per paard en 1,50 tot 5 gulden per pony. Om de markt ook voor Voorschotense handelaren en paardenbezitters aantrekkelijk te maken, is een lote rij in het leven geroepen met 1000 gulden aan prijzengeld. De num mers 1 en 2 krijgen 250 gulden, de nummers 3, 4 en 5 100 gulden en de vier overige winnaars 50 gulden. Paardenbezitters krijgen twee lo ten, de aanvoer van een pony levert één lot op. Show en folklore Aantrekkelijk voor manegehou ders en andere paardenbezitter, maar ook mooi meegenomen voor handelaren, hopen de organisato ren. Zij vinden dat de handel voor de broodnodige show en folklore zorgt en zijn blij dat de ruim 700 jaar oude paardenmarkt dit jaar niet samenvalt met andere grote paarden- of veemarkten en zelfs verkopers uit Drente hun bezoek hebben aangekondigd. "Het scheelt ook dat veel oude handelaren het een gezellige markt vinden", aldus Van Beest. "Ik hoorde laatst zelfs dat iemand al een paard had kunnen verkopen. maar zei: koop het maar van me op de Voorschotense markt". Activiteiten Naast paarden biedt de paarden markt ook al jaren activiteiten als koekslaan, een standwerkerscon cours, een torenbeklimming en een loop-in-concert. Ook is er een kortebaan-draverij in de nieuw in gerichte Prins Bernhardlaan. 's Avonds bieden tien Voorschotense verenigingen gezelschapsspelen en zijn er drie muziekbands. Klap stuk moet worden een optreden van het 25 man sterke artillerie-ge zelschap 'De Gele Rijders'. Deze rijkelijk uitgedoste heren begroe ten notabelen, planten vaandels en beproeven hun geschut. De Gele Rijders vragen een dus danig hoge vergoeding dat het co mité met de lange naam in finan ciële problemen zou komen zonder hulp van buitenaf. Immers, de op brengst van vijf dagen kei-mis en de stands rond de paardenmarkt heeft zijn limieten. Gelukkig bo den twee sponsors zich san: een plaatselijk assurantiekantoor en een wereldwijd opererende verze keringsmaatschappij. LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp is niet bereid de plaatselijke scholen een bepaald bedrag te garanderen als ze oud papier en karton ophalen. Een aantal schoolhoofden had het plan opgevat om in Leiderdorp oud papier te verzamelen en benaderden de gemeente onlangs met de vraag of zij een garantiebedrag van 70 gulden per ton oud papier zou willen verstrekken. Motief voor de gemeente om nee te zeggen is dat volgens haar de prijs van oud papier zal dalen als zij het aanbod via subsidiëring blijft stimuleren. De Vereniging van Fabrieksleveranciers Oud Papier zou de gemeente ook dringend hebben verzocht dit marktmechanisme niet te verstoren. Ander motief voor de weigering is dat door subsidiëring de kans zou bestaan dat ook oud papier uit omliggende gemeenten richting Leider dorp wordt geloodst. Het gevaar van brandstichting bij grote hoeveelhe den oud papier is niet ondenkbaar, aldus burgemeester en wethouders. Het bijhouden van de administratie ervan zou de ambtenaren bovendien extra belasten en er bestaat onduidelijkheid over de verhouding tussen oud papier en al andere toegekende subsidies. Burgemeester en wethouders beseffen wel dat het belangrijk is om materiaal als oud papier, dat opnieuw kan worden gebruikt, gescheiden op te halen. Vandaar dat zij de scholen beloven opnieuw tc gaan zoeken naar mogelijkheden om dat te doen. Waarbij ze alvast aangeven een en ander in eigen hand te willen houden. De gemeente Leiden zal om inlich tingen worden gevraagd over het daar lopende proefproject 'inzameling oud papier'. WASSENAAR - De bouw van Wassenaars laatste grote nieuwbouwwijk, Weteringpark, is gistermiddag van start gegaan. Niet ver van de plek waar Leidse archeologen onlangs een uniek prehistorisch graf blootlegden, sloeg de voorzitter van Woningbouwvereniging St. Wil- librordus, J A. van den IJssel, de eerste paal voor 35 woningwetwoningen en 45 premie-A- koopwoningen. De woningwetwoningen moeten een huur opbrengen tussen de 450 en 600 gulden, de premie-koopwoningen verschillen sterk in prijs. Naast 33 eensgezinswoningen zijn er ook 12 3-kamerappartementen. Zij komen in gesta pelde complexen, die iets uittorenen boven de gewone huizen. Aansluitend aan de bouw van deze 80 wo ningen, wil de woningbouwvereniging vol gendjaar 13 premie-A-koopwoningen bouwen en 5 premie-A-appartementen met drie ka mers. Verdere plannen hebben een voorlopige goedkeuring van het ministerie, maar de bouw is afhankelijk van toekomstige bouwsubsi- dies. Dit geldt in nog sterkere mate voor Wete ringpark 2 (UW2), het deel van de wijk dat over enkele jaren aan de andere kant van de Wete ring is gepland. Evenals in Weteringpark 1 moeten hier on geveer 175 .woningen komen. Verantwoorde lijk voor de bouw van UW2 is de andere Wasse- naarse woningbouwvereniging. Het is de be doeling dat de ongeveer helft van de 350 wo ningen in Weteringpark woningwetwoningen wordt en er flink wat premie-koopwoningen verrijzen. Daarnaast wil Wassenaar een aantal zelfbouwkavels uitgeven in de Weteringpar ken. - LEIDERDORP - Burgemeester Bruggeman heeft, ruim twee jaar na zijn komst naar Leiderdorp zijn officiële intrek in de gemeen te kunnen nemen. De burgemees terswoning aan de Hoogmadese- weg werd dezer dagen opgele verd. Overigens was er destijds wat verzet tegen het plan van de bur gemeester - plus een aantal ande re Leiderdorpers - om op het braakliggende Bloemendaal-ter- rein een huis neer te zetten. Zo protesteerde een bewoner van het nabijgelegen Essenpark tegen het plan van de gemeente om ver sneld een bouwvergunning voor het pand af te geven. Versneld, omdat de provincie het bestem mingsplan 'Wilgenpark' waar van de woning onderdeel uit maakt nog moest goedkeuren. De burgemeester was toevalligde eerste die met een bouwplan voor het 'Wilgenpark' kwam. Inmid dels zijn er op het stuk grond ook andere woningen in aanbouw. VRIJDAG 10 JULI Alphen klaverjasnacht van Alphen n de kantine van AAV '36, aanvang 23.00 uur Katwijk open huis bij de KNZHRM met dia's, film en video van 19.00 to 21.30 uur by Ryn- concert door Michelle Le- clerq uit Parijs op het Van den Heuvelorgel van de Nieu we Kerk aan de Voorstraat, aanvang 20.15 uur. Leiden film 'Desert hearts' van Donna Deitch, LVC, Bree- straat 66, aanvang 21.15 uur. popconcert door 'Coyoti and the lost Dacota's', in het LVC, Breestraat 66, aanvang 23.00 i; concert door Big Band Hans Dubbelaar op de Beesten markt, aanvang 21.00 t theaterproduktie 'Lodewijk Noordwijkse harmonie 'De Echo de Duinen', op de Wil- helminaboulevard en het Gat van Palace, aanvang 20.15 sport en spel-voor jongeren van 11 tot 15 jaar (disco avond), 19.30 tot 22.00 uur jongerensoos voor jongeren vanaf 15 jaar om 20.00 uur in het Evangelisch Ontmoe tingscentrum De Ark, Pické- Zoeterwoude zomerdnve van de Leider- dorpse Bridgclub in De Een denkooi, Kooikerspad, a vang 20.00 uur, opgeven c de zaal tot 19.50 uur. concert door De Bierkou- wers in het centrum, van 14.00 tot 17.00 uur. Noordwijk rommelmarkt ten bate van Burkina Faso, van 10.00 tot 16.00 uur op de Losplaatsweg. duinwandeling over 5, 10 of 15 km, start 9.00 uur bij Strandpaviljoen Zee en Zon. kunstmanifestatie Aqua-art, van 20.30 tot 23.30 uur by Huis ter Duin. Noordwijkerhout wandeling door de Waterlei dingduinen vertrek 7.00 uur vanaf parkeerterrein Joppe- weg 1. De Zilk, vooraf aan melden bij WV Noordwij kerhout. Leiden theaterproduktie 'Lodewijk Napoleon' in de Pieterskerk, aanvang 22.30 uur. beiaardconcert door Adolph Rots om 12.45 uur vanuit de Stadhuistoren. orgelconcert door Tanja van Andel om 14.00 uur in de Hooglandse kerk. openluchtconcert door de Zuidamerikaanse band 'Cal- mor' vanaf het Waterpodium bij de Hoogstraat, aanvang 14.00 uur. feestelijke warenmarkt met straattheater op de Nieuwe Rijn, 9.00 tot 17.00 uur. kermis op de Garenmarkt, 13.00 tot 22.00 uur. gala-avond m.m.v. Cajinto Paco Y Sancho om 21.00 uur op de Beestenmarkt. wandel-orgelconcert om 15.00 uur bij de Hartebrug- verkoop van afgeschreven Openbare Bibliotheek i Nieuwstraat 4. rommelmarkt in de IJs- en Evenementenhal aan de Von dellaan, 10.00 tot 17.00 uur. nationale Ateletiek-kam- pioenschappen in het Sport park Leidse Hout, aanvang 9.00 uur. ZONDAG 12 JULI Leiden lakenmarkt. standwerkers concours, straattheater, straatmuziek en braderie in de binnenstad, 11.00 tot 17.00 straattheater door Fratelli Fiasco, 14.00 uur op het Stad huisplein. beiaardconcert door Lucy Huygens om 13.00 uur vanuit de Stadhuistoren. orgelconcert door Jan de Bruyn om 14.00 uur in de Hooglandse kerk.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13