Peurbakken door grachten Lopen voor warme voeten Alphense apotheker mengt zich in strijd om haargroeimiddel Rechercheur gewond bij vechtpartij in Katwijk Nooit met lege handen... V HIJ UAL» LU J wTTr REGIO Recept wordt gepubliceerd in vakblad ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense apotheker H. Allart mengt zich in de strijd om het haar groeimiddel minoxidil. Hij publi ceert deze maand het recept voor dit middel in het vaktijdschrift Pharmaceutisch Weekblad. Hier door kan iemand die problemen heeft met kaalheid straks voor de halve prijs haargroeilotion kopen, die anders voor 126,95 gulden ver krijgbaar is. "Het recept is mij al lang bekend en ik maak het haargroeimiddel al jaren. Door de publikatie van het recept voor de lotion hebben mijn collega's er ook plezier van", aldus Allart. Over het feit dat de uitein delijke verkoopprijs (56,20 gulden voor een maandverpakking) veel lager ligt dan die van de lotion van fabriek Upjohn in Ede (merk Re- gaine), zegt Allart dat dat hem ook heeft verbaasd. Over het haargoeimiddel is in tussen een juridisch strijd losge barsten. Fabrikant Upjohn pro beert via de rechter te verhinderen dat de lotion ook bij de kapper te verkrijgen zal zijn. Vooralsnog is het middel uitsluitend op recept verkrijgbaar bij de apotheek. Om dat het octrooi is vervallen, pro beert Upjohns concurrent Farzoo uit Helmond de lotion als kosme- tisch produkt via kapperszaken te slijten. Allart: "Ik steun Upjohn van har te in de strijd. Minoxidil is van oor sprong een geneesmiddel tegen hoge bloeddruk. Bij gebruik is controle nodig en daarvoor is een doktersrecept vereist". Overigens zegt de apotheker dat het middel bij hooguit dertig procent van de gevallen werkt. Bovendien is het effect pas na een half jaar gebruik te merken. En mocht de lotion de gewenste uitwerking hebben, dan kan de haargroei alleen worden be houden als het middel levenslang op de huid wordt aangebracht. Intussen heeft de Alphense apo theker al diverse reacties gekregen op de aankondiging van publikatie van het recept. Allart: "Aan colle ga's stuur ik het recept op wanneer ze daar om vragen. En de particu lieren die me bellen, moeten maar naar hun huisarts gaan. Ik lever al leen op recept en beschouw mezelf zeker niet als een postorderbe drijf'. Brandkastkraak met vleeshaak ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij een chemisch bedrijf aan de Kalko- venweg in Alphen is gisternacht een brandkast gekraakt met een vleeshaak. De inbrekers gingen er met 2500 gulden vandoor. Door een ventilatierooster uit een buitenmuur te slopen, wisten de daders in het bedrijfspand te klimmen. Na gedurig inhakken met een zware vleeshaak op de brandkast kon de deur worden ge opend en werd de sleutel bemach tigd van een andere kast, waarin een met 2500 gulden gevuld geld kistje stond. Apotheker Allart: "Lotion kan voor de helft minder worden ver kocht dan de fabrikant er voor vraagt". (foto Nanno Bloupot) Vrachtwagen verliest aantal betonplaten SASSENHEIM - De afrit van de snelweg A 44 Den Haag-Amster dam is gistermiddag ruim twee uur afgesloten geweest nadat een vrachtwagen een deel van de la ding had verloren. De wagen, bestuurd door een 33- jarige inwoner van Oosterhout- Dorst, was beladen met vloerdelen en betonplaten. In de bocht van de afrit schoof een deel van de lading van de wagen af. Met een kraan zijn de vloerdelen en betonplaten weer op de auto geladen. Er raakte niemand gewond. ZEGERPLASLOOP - In de kanti ne van de Alphense atletiekclub AW '36 aan de Sportlaan kan mor gen vanaf 13 uur weer worden in geschreven voor de Zegerplasloop. De afstanden voor deze 36ste editie zijn 750 meter, 3,6,10,15 en 21 kilo meter. De korte-afstandlopers star ten om 14.15 uur, de rest een kwar tier later. Voor iedereen is er na af loop een mooie herinnering. Alphense fietsvierdaagse aan laatste dag Leidse Lakenfeesten geopend LEIDEN - Uitgerekend de boot van de Leidse brandweer heeft bij de peurbakkentocht, waar- e gisteravond de Lakenfees ten werden geopend, niet het eindpunt gehaald. De gele namaakonderzeeër met de naam Walrus zorgde herhaaldelijk voor hilariteit door het publiek op een nat pak te trakteren met behulp van een meegevoerde spuit. Het bestoken van het jury-platform bij de Hoogstraatkelders kon zelfs op een hartelijk applaus re kenen van de in groten getale op gekomen toeschouwers. Ter hoogte van de Haven ging de on derzeeër 'door onbekende oor zaak' naar de kelder, waarmee de tocht één van de weinige echt leuke attracties verloor. door Meindert van der Kaaij Dat de peurbakkentocht zich in een grote belangstelling mag verheugen, is wel duidelijk. Met name bij de kelders en de Nieu we Rijn stonden de mensen rijen dik het vrolijke waterballet te be kijken. Van de zitplaatsen aan de Aalmarkt werd gretig gebruik gemaakt. De tribune was bar stensvol. De organisatoren zyn ervan overtuigd dat de peurbakken tocht een jaarlijks terugkerend evenement zal worden. "Als we zo nog een paar jaar doorgaan zul je een 3-oktober effect krijgen Dan denk ik dat het langs alle grachten hartstikke druk zal zijn," zo voorspelde organisator Goed van de Leidse brandweer. Het Leidse publiek reageerde over het algemeen zeer positief over de activiteiten van de La kenfeesten, die in de vaak saaie zomermaanden wat leven in de brouwerij brengen. "Geinig toch, al die bootjes. Hoe meer zottig heid, hoe beter denk ik altijd maar. Er is anders toch niks te beleven in de stad, want zeg nou zelf: zomers is het hier een dooie boel", aldus een toeschouwer. Een andere Leidenaar weet het varen in vreemdsoortige bootjes veel minder op waarde te schat ten. "Stelletje halve zolen", bromt hij en stapt snel op zijn fiets. Kratje Het feest wordt voor menige deelnemer leuker, naarmate hij de alcohol een danig woordje laat meespreken. En dat gebeur de dan ook in overvloedige mate. Daar had de sponsor van de tocht, een bierbrouwerij, wel LEIDSE LAKENFEESTEN voor gezorgd. De deelnemers hadden daarnaast het zekere voor het onzekere genomen en zelf meestal ook nog voor een drankvoorraad gezorgd. Op zo'n kratje zit je wel zo gemakkelijk. Een verschil met vorig jaar was het vertrekpunt van de boten. Nu verzamelde het eskader zich in het water aan de Beesten markt. Hier konden ze door het nieuwsgierige publiek worden bewonderd. Ook de horeca aan de Beestenmarkt wreef verge noegd in de handen over de ver huizing van de verzamelplaats. "Ja, dat trekt lekker aan dat ge doe in het water. Moeten ze ei genlijk veel vaker doen. We heb ben een mooie binnenstad, maar er gebeurt zelden iets. Dit is toch prachtig, zo'n plein", zegt de ca fébaas met een wijds gebaar. Veruit het meeste succes heb ben de boten die het publiek nat- spuiten. Naast de brandweer wa ren nog anderen op dat lumineu ze idee gekomen. Een motorrij der op een vlot liet af en toe zijn achterwiel in het water rond draaien. Anderen gebruikten ge woon een spuit. Verder blonken de boten nu niet bepaald uit in originaliteit. Een paar opvallen de zaten er wel tussen, maar wa ren veelal afkomstig van een be drijf die het vaartuig hadden be mand met iets wat Veronica 'pro motieteam' zouden noemen. Een drijvend waterbed was bij voor beeld wel een leuke vondst, maar die werd - zoals dat zo vaak gaat - niet met een prijs beloond. Paling De derde prijs - de pechprijs - ging naar de Voorschotense brandweer. Ze waren door hun collega's uit Leiden namelijk he lemaal nat gespoten en dat is na tuurlijk niet aardig. Vermoede lijk heeft de Leidse brandweer commandant Mark, die als jury lid fungeerde, in deze keus wel een belangrijke stem gehad. Hoewel hij moeite had met het jureren, was het toch goed ge gaan. De commandant heeft im mers wel voor hetere vuren ge staan. De gedeelde tweede prijs ging naar twee kinderen die het liedje 'Boer wat vind je van mijn Veel klanten zal deze taxi tijdens de peurbakkentocht wel niet heb ben gehad. De chauffeur lijkt daar echter niet zo mee te zitten (foto Rcné Pieters) kippen?' uitbeeldden. Er liepen een paar kippen in hun boot rond, zodoende. De andere prijs ging naar een vaartuig van een bierbrouwerij. Die dreef op bier tonnen en werd voortgetrokken door een paar namaakpaarden. Tot veler verrassing werd de vrijwillige brandweer uit Ter Aar winnaar van de tocht. Zij werden voor hun idee om letterlijk een peurbak uit te beelden, beloond. Midden in een gewone roeiboot stond een ton waarin paling werd gerookt en regelmatig toonden de opvarenden omstan dig de paling aan het publiek. Stel je voor dat die Leidenaren niet zouden begrijpen wat de functie van de ton was. Ondanks het feit dat de vaar tuigen niet zo vreemdsoortig wa ren als was aangekondigd, kan wel worden gesproken van een succes. Het carnavaleske gedrag van de deelnemers maakte veel goed. Bij de Hoogstraatkelders werden door de organisatie blik jes bier naar de boten geworpen. Menigmaal belandde een blikje in het water. Als over honderd jaar de blikjes nog eens worden teruggevonden weten de ge schiedschrijvers in ieder geval waar de peurbakkentocht van 1987 voor een belangrijk deel om draaide. Dat onder een 'peurbak' werkelijk alles kon worden verstaan, bewezen deze 'banketbakkers' (foto René Pieters) ALPHEN AAN DEN RIJN - De Laurianen hebben nog flink moe ten 'malen' voor de bloemen die ze vanmiddag tijdens de intocht uit gereikt krijgen. Met de laatste tien tallen kilometers tegen windkracht zes in, was het gisteren echt Laura- weer, echter stukken minder warm dan de eerste twee dagen. En dat bezorgde de desondanks luchtig gekleden in de karavaan nu en dan een rilling. Vanmorgen was het nog minder en moest zelfs de re genkleding voor de dag worden ge haald. Het maakt de voldoening er na viermaal zestig, honderd of hon derdvijftig kilometer alleen maar groter op. De meer dan 1700 deel nemers hebben nu tenminste echt voor hun herinneringsmedailles moeten fietsen. Een reeds wat ou dere deelneemster legde gister middag zelfs een paar honderd me ter tussen Woerden en Bodegraven lopend af. Niet omdat ze niet tegen de wind in kon komen, maar om dat ze van die wind koude voeten had gekregen. Door even te gaan lopen, bracht ze ze weer op tempe ratuur. Een paar kilometer voor de eind streep van de Laura is gistermid dag de 50-jarige deelnemer N. Plomp overleden. De blinde Reeu wijker reed een dagje de fietsvier daagse mee achterop de tandem van een Hazerswoudenaar. Op de Steekterweg in Alphen kreeg de man een hartinfarct. Ondanks reanimatie ter plaatse en in de ambulance was de man bij aan komst in het ziekenhuis Rijnoord overleden. De inspanningen van onderweg maakten de pauzes er alleen maar aangenamer op. De deelnemers na men niet alleen bij de vaste contro leposten pauze, maar zochten ook De vreemdsoortige vaartuigen, trokken gisteren veel belangstellingzoals hier bij de Hoogstraat, waar het publiek rijen dik langs de kant stond <f°to R«né Pieters» tussendoor aangename stekjes op om bij te komen. De kersenbogaar- 'den leenden zich daar goed voor. Wordt de sfeer en drukte vooral door groepen gemaakt, daar tus sendoor stapte met even veel ple zier Alphenaar Dick Bruin. In zijn eentje legde hij de eerste twee da gen honderd vijftig kilometer af, maar gisteren was hij naar de B- categorie (100 km) 'geswitched'. "Op de 150 kilometer doen te wei nig mensen mee voor de gezellig heid. Dat is stempelen en wegwe zen, ze zien alleen hun eigen voor wiel. Daarvoor vind ik de omge ving waar we doorheen fietsen ech ter veel te mooi", aldus Bruin. De meesten vierden gisteravond het einde van de fietsvierdaagse al tijdens het Laura-bal in Avifauna, want de laatste étappe vandaag met de intocht zorgt nooit voor zo veel problemen. Voor het optreden gisteravond van Anita Meijer werd Poedel van Dam uitgeroepen tot mister Laura 1987. De Alphense gepensioneerde fietsenmaker heeft als enige alle veertig Laura's meegefietst. Agente lost schot KATWIJK - Een 48-jarige recher cheur van de Katwijkse politie is gisteravond gewond geraakt bij een vechtpartij in een flat aan de Asterstraat in de badplaats. De da der, een 33-jarige inwoner van Val kenburg en ex-echtgenoot van de bewoonster van de flat, kon na een wilde achtervolging worden aange houden. De rechercheur was na een mel ding van huisvredebreuk naar de flat gegaan en trof daar de ex-echt- genoot aan. Toen de Valkenburger de rechercheur aanviel, belde de bewoonster van de flat de politie voor assistentie. Op het moment dat de verster king arriveerde, vluchtte de dader in zijn auto weg. Na een achtervol ging, waarbij een politiemotor om ver werd gereden, stapte de man uit zijn auto en liep dreigend op een politieagente af. Zij loste een waarschuwingsschot waarvan de Valkenburger zo schrok dat hij door twee politieagenten kon wor den gegrepen en geboeid. De rechercheur is met gekneus de ribben en een hoofdwond over- gebfacht naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden. Na behandeling kon hij naar huis. ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp) Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer. R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwen, Fagelstraat 31, tel. 218668, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166, spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen, Zwa- nenzijde 27, tel. 213546. zo 8 uur tot 24 uur: G.A.E. Nering Bogel, tel. 124403. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen. Smit. W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820, spreekuur: Burg- gravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 102, tel. 125820. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: D. van Wingerden, Boshuizerkade 31, tel. 310047. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Kanter, tel. 171687, spreekuur: Meloenstraat 39. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Remders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammers'ein, tel. 720936, spreekuur: Robijnstraat 2b. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, G.Brandstraat 29, tel. 760947. Leiderdorp za en zo: M.B. Landsmeer, Grotiuslaan 57, tel. 413913, beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10, tel 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.J. Voor zaat, Jan Campertlaan 20, tel. 176867. 762159; zo: L. Prescott, Bach laan 1, tel 2356. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 35, tel. 10838. Wassenaar za: G.Th.J.M. Schaepman, tel. 14561, spreekuur om 12.00 uur; Van Zuylen van Neijeveltstraat 42. zo: M.H. van Tolingen Sr., tel. 78303, spreekuur om 12.Q0 uur: Weteringlaan 4. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt"u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. door: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Ros molen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Stevenshof, Petr. Moensweg Voorschoten, tel. 01717-2525. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: E.A. Copper, Rijnsburgerweg 48, Lei den, tel. 071-172828. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts de Minjer telefo nisch bereikbaar onder nummer 071- 155375; tevens spreekuur van 11-12 en 17-18 uur. Dienst in eigen praktjjk: W. Kuiters, Ho ge Rijndijk 38, Leiden, tel. 125215. Voorschoten-Wassenaar B.P. Hazenberg, Santhorstlaan 39-41, Wassenaar, tel. 01715-15535, spreekuur; 17.30-18.00 uur. Voor kinderen hebben wij, het Leidsch/Alphens Dagblad Promotie-team, altijd wel een aardigheidje: balonnen, stickers, zonnekleppen, kortom: een auto vol hebbedingetjes. En voor u onze speciale Zomerpuzzel. Vul in, stuur op en win een waardebon. Doen! WIJ ZIJN HET PROMOTIE-TEAM VAN UW DAGBLAD

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12