LEIDSCH DAGBLAD Amerika gaat vertrek uit Golf bekijken Badplaatsen mudvol w Bloedvergifdging kost twee meisjes het leven ANDIJVIE EN RUNDERTARTAAR Verontrusting in Noord-Holland VELEN STRANDEN OP WEG NAAR HET STRAND Kamsteeg Oegstgeest Tijdelijke ingang voor verkoop en service l£ kamsteeg imnim 75 MAANDAG 6 JUL11987 OPGERICHT 1 MAART 1860 38360 Reeuwijker verongelukt bij botsing met trein HAZERSWOUDE - De 20-jarige R. Stolwijk uit Reeuwijk is zater dagmiddag overleden nadat hij ter hoogte van de Stationsweg in Ha- zerswoude-Rijndijk met zijn auto in botsing was gekomen met de trein Leiden-Utrecht. De spoorweg overgang aan de Stationsweg is onbewaakt. De politie tast nog in het duister over de toedracht van het ongeval. Mogelijk was de man verblind door de zon. Omdat het treinverkeer van Alphen aan den Rijn naar Leiden door het ongeluk was gestremd, heeft de NS tussen deze plaatsen bussen ingezet. Omstreeks zeven uur 's avonds kanden de treinen op het baanvak Leiden-Alphen aan den Rijn weer normaal rijden. (foto T. Spadon) HOORN (GPD) - In delen van Noord-Holland is grote onge rustheid ontstaan over een ta melijk zeldzame vorm van bloedvergiftiging, die binnen een maand twee meisjes van zestien en achttien jaar het le ven heeft gekost. De infectie is besmettelijk en is vooral voor jongeren in de leeftijd van ongeveer twaalf tot twintig jaar gevaarlijk. Inmiddels zijn via een ziekenhuis in Hoorn alle huisartsen in de regio op de hoogte gesteld van de ziekte, die zich uit in keelaandoeningen en blauwe plek ken op de huid en in kwaadaardige vorm binnen een etmaal de dood tot gevolg heeft. Bij de huisartsen is er sterk op aangedrongen extra waakzaam te zijn als jongeren in de genoemde leeftijdsgroep zich melden met op het eerste gezicht onschuldig lij kende verschijnselen als verkoud- Als ook Sowjet-Unie vloot uit het gebied terugtrekt WASHINGTON (GPD) - De Amerikaanse regering is be reid haar militaire aanwezigheid in de Perzische Golf „opnieuw te bekijken" als de Sowjet-Unie haar marine schepen uit het gebied terugtrekt. Dat is gisteren door de chef staf van het Witte Huis, Howard Baker, gezegd in een tv-programma. Baker reageerde daarmee op het Russische voorstel van vrijdag om alle buitenlandse mari neschepen uit de Golf terug te trekken. Woordvoerders van het Witte Huis haastten zich na de uit spraak van Baker om duidelijk te maken, dat de Amerikaanse regering er op dit moment niet over denkt al haar schepen uit de Golf te verwijderen. Zo was het niet alleen in Noordwijk, mac was er nauwelijks een meter zand onbezet. De Amerikanen zijn al meer dan 40 len staan, met name in de Perzi- jaar militair aanwezig in de Golf. sche Golf. Mark Weinberg, een woordvoerder De VS reageerden op die Russi- van het Witte Huis: „Daaraan zal sche stap door zelf tegemoet te ko- ook geen eind komen". men aan de wens van Koeweit, om elf Koeweitse tankers onder Ame- Maar de woorden van Baker rikaanse vlag te laten varen, en dus klonken meer positief ten aanzien militair te beschermen. Vanaf half van het Russische voorstel. „Als de juli, zo zei Baker gisteren, zal deze Sowjets hun schepen weghalen, bescherming een feit zijn. zouden wij wellicht onze positie Baker noemde gisteren, ook ook opnieuw bekijken. Maar wat weer in afwijking van het tot dus- vaststaat is dat we zeker niet de ver gebruikelijke beleid van het controle over het gebied aan de Witte Huis ten aanzien van de Golf, Sowjets zullen overlaten". een tweede reden waarom de VS De Sowjet-Unie heeft onlangs, die aanwezigheid zouden kunnen stranden en kilometerslange files waren, op verzoek van Koeweit, drié Koe- herzien. geleid. Duizenden mensen hebben Wassenaar zat kort na negen uur weitse tankers gehuurd. De bete- Een nieuwe bezinning zou kun- de verkoeling van de zee niet ge- al 'potdicht'. Het strand was toen kenis daarvan is, dat die schepen nen plaatsvinden, aldus Baker, als haald omdat ze gistermorgen op de per auto niet meer bereikbaar. Er is onder Russische bescherming zul- de Veiligheidsraad van de VN een toegangswegen naar de kust in het daar nu eenmaal geen boulevard, resolutie aanvaardt om tot een verkeer bleven steken en derhalve men kan de auto alleen kwijt op staakt-het-vuren in de oorlog tus- genoodzaakt waren elders hun ver- één van de twee parkeerterreinen, sen Iran en Irak te komen, en als tier te zoeken. En die waren toen al vol. Er ston- die twee landen zich ook aan zo'n Via verkeersbulletins op de radio den lange files door heel Wasse- wapenstilstand houden. werd automobilisten op weg naar naar. Met een pendeldienst van de (Van onze verslaggevers) LEIDEN - Het stralende zomer- heeft gisteren tot overvolle de kust aangeraden rechtsomkeert te makefi omdat alle parkeerplaat sen in de toeristencentra overvol Aanval op Tamils COLOMBO (AP) - Op het noord- Srilankaanse schiereiland Jaffna zijn vandaag ten minste 20 solda ten om het leven gekomen en 20 anderen gewond geraakt, toen Ta- milopstandelingen een school op bliezen die in gebruik was als le gerkamp. Tien Tamilstrijders zou den zijn gedood toen overlevende regeringssoldaten het vuur open den op rebellen bij een aanval na de explosie. Busk naar Wenen WENEN (APA) - Ajax moet een nieuwe verdediger zoeken. De door Johan Cruijff gewenste ver sterking van de Amsterdamse de fensie in de persoon van Sören Busk, gaat niet door. De 34-jarige Deense international tekende dit weekeinde een verbintenis van twee jaar bij de Wiener Sportclub. Koeler Af en toe zon en vooral in de nacht en ochtend mogelijk een regen- of on weersbui. Minimumtemperatuur onge veer 17 graden. Middagtemperatuur van 19 graden aan zee tot 24 graden in het oosten van het land. Eerst zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen, overdag matige, aan zee af en toe krachtige wind draaiend naar noordwest. De vooruitzichten voor woensdag tot en met zaterdag: perioden met zon en droog. Middagtemperatuur rond 20 graden, tegen het weekeinde weer wat MEDEDELING Dinsdag 7 juli 1987 zon op: 05.28 uur. zon onder: 22.02 uur; maan op: 18.27 uur, maan onder: 01.44 ter: 08.07 en 21.03 l Rhiingeesterstraatweg (achterzijde) m.i.v. maandag 6juli-a.s. In de komende maanden wordt onze garage in Oegstgeest grondig gereno veerd. Dat betekent voor u tijdelijk wat ongemak, omdat u in plaats van aan de voorkant nu aan de kant van de Rhijngeesterstraatweg binnenrijdt. Onze excuses daarvoor. Maar daartegenover staat dat u straks NOG MEER SERVICE kunt verwachten dan u van ons gewend bent: een ruime nieuwe receptie, een grandioze showroom en nog meer plezierige bediening. Door deze verbouwing zal het MOBIL benzinestation worden gesloten. Op dit kaartje T ziet u hoe u 1 in de komende L tijd onze garage l binnenrijdt. Vragen? Bel 071 1734W 0Mflin9s,,i<*en 9 00 tot 18.00 uur 3 1tijdelijk^ jINGANG VI 30 OEGS zateroay OEGSTGEEST Kamsteeg Zuid B.V., Geversstraat 30, Oegstgeest, telefoon 071 -173414 bus konden duizenden zonaanbid- ders het strand nog bereiken. Au tomobilisten werden ter hoogte van de Klip doorverwezen richting Katwijk. Maar daar was alle parkeerruim te weinig later ook volledig bezet. Rond tien uur zat het verkeer op de Leidsevaart tussen Voorhout en Noordwijk muurvast. Het bordje 'vol' kon in Katwijk en Noordwijk al om kwart over tien worden op gehangen. "Het leek wel een mie renhoop", zo omschreven woord voerders van de politie de situatie. In beide kustplaatsen waren alle parkeerterreinen mudvol. Er werd vaak geparkeerd in stra ten waar dit verboden is. De politie in beide kustplaatsen verbaliseer de alleen automobilisten die het erg bont hadden gemaakt bij het wegzetten van hun wagen. Maar volgens de politie bleef dit beperkt tot enkele processen-verbaal. Ernstige ongelukken deden zich gisteren, ondanks het drukke ver keer, niet voor. Rond half vier ver trokken de eerste dagjesmensen weer naar huis. Nergens leidde dat "Overigens tot ernstige opstoppin gen. De drukte op de .wegen werd dit weekeinde vrijwel uitsluitend ver oorzaakt door dagjesmensen. De eerste grote vakantie-uittocht naar het zuiden leverde vrijdagavond en zaterdag weinig problemen op. Al leen zaterdagmorgen kwam het verkeer op de bekende knooppun ten (o.a. bij Breda en Eindhoven) vast te zitten. Tegen het midda guur waren alle files weer opgelost. Veel mensen blijken vorige week al naar hun vakantiebestemming te zijn vertrokken. De politie sprak van 'een zeer gespreide uittocht', waarby zich betrekkelijk weinig ongevallen hebben voorgedaan. De grensovergangen konden het verkeersaanbod gemakkelijk aan. In het buitenland was het, zoals bijna elk weekeinde in de periode juli tot half augustus, bijzonder druk op de wegen. Op de route Pa rijs, Lyon en verder in de richting zuiden kwam het dit weekeinde tot 80 kilometer langzaam-rijdend en stilstaand verkeer. Volgens de ANWB heeft die drukte echter ner gens tot chaos geleid. heid en griep. Jongeren, die in nauw contact hebben gestaan met de beide slachtoffers, zijn persoon lijk gewaarschuwd om bij de ge ringste argwaan de huisarts in te schakelen. Broers en zussen van de beide meisjes, uit Zwaagdijk-Oost en Zwaag, hebben medicijnen toe gediend gekregen die de mogelijk overgedragen bacterie onmiddel lijk doden. Volgens dr. C. Walig, bacterio loog van het Westfries Gasthuis in Hoorn, is er geen reden voor pa niek en beschikt ieder mens in principe over voldoende anti-stof fen om de gevreesde bacterie on schadelijk te maken. Omdat naar zijn zeggen wellicht honderden mensen met de bacterie besmet zijn, is het ondoenlijk om iedereen anti-biotica toe te dienen. De Inspectie voor de Volksge zondheid in Noord-Holland is op de hoogte gesteld van de infectie ziekte. Enkele jaren geleden heeft een vrijwel identieke bacterie toe geslagen in Den Helder en Wierin- gen. De slachtoffers konden toen juist op tijd geholpen worden. Explosie blaast 2 verdiepingen van flatgebouw GENUA (AP) - Een gasexplosie die gisteren de bovenste twee verdie pingen van een flatgebouw in de Italiaanse stad Genua wegblies, heeft aan drie mensen het leven ge kost, zo heeft de politie meege deeld. Er vielen 30 gewonden. Gisteravond werd het lijk van een vrouw onder het puin vandaan gehaald. Vandaag werden de stof felijke resten van een brandweer man en een gemeentemedewerker geborgen. Vermoedelijk bevindt zich nog een bewoner onder het puin van het flatgebouw. De kans dat hij nog leeft werd vandaag mi niem geacht. De politie deelde mee dat de ex plosie vermoedelijk veroorzaakt is door een zelfmoordpoging van een van de bewoners. Reddingsploegen waren de hele nacht in touw om vermisten op te sporen in de puinhopen. De red dingswerkzaamheden werden be moeilijkt door instortingsgevaar van de rest van de flat. Twintig van de 30 gewonden moesten voor behandeling in het ziekenhuis worden opgenomen; drie van hen zijn er ernstig aan toe. De overigen tien konden ter plaat se worden behandeld omdat zij slechts licht gewond waren ge raakt, aldus een woordvoerder van het reddingsteam. De meeste ge wonden waren voorbijgangers die stukken steen en glasscherven over zich heen kregen. VANDAAG Pat Cash wil dezelfde blij ven na zijn eerste Wimble- don-titel, maar de overtui gende overwinning op Ivan Lendl zou wel eens vérstrekkende gevolgen kunnen hebben voor de Australiër. PAGINA 11 1 Asielzoekers moeten een goed verhaal hebben om te kunnen blijven. PAGINA 2 De middenafstandlopers Steve Cram en Said Aoui- ta ontlopen elkaar bij de Bisletgames in Oslo. PAGINA 12 Phil Anderson heeft het nu ook verbruid bij ploeglei der Peter Post. PAGINA 13 Marcel Vink wint tennis toernooi van Sassenheim. PAGINA 15 Madonna: femme fatale van de videoclip. PAGINA 16 Hitte wordt 1200 postduiven fataal TUBBERGEN (GPD) - Vermoede- lijk als gevolg van ondeskundig vervoer is een africhtingsvlucht van Twentse postduiven geëindigd in een drama: zo'n 1200 jonge vo gels kwamen door verstikking om het leven. De combinatie van een te strak afgedekte vrachtwagen, erg warm weer en een hoge voch tigheidsgraad is de duiven -"acaal geworden. Enkele tientallen duivenhouders in het oosten des lands zitten met een kapitaal verlies. Met het oplei den van nieuwe dieren is veel geld en tijd gemoeid. De omgekomen volgels kunnen ook niet meer deel nemen aan lucratieve wedvluch ten. Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees in de aanbieding Andijvie, kilo Rundertartaar, 500 gram rQQ 798 0.Ï7O albert heijn 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Ben Eikerbout (46) overleden HILVERSUM (GPD) - Ben Eiker bout, directeur van Belbo Filmpro- ductions, is vannacht overleden aan de gevolgen van een hartaan val. Hij is 46 jaar geworden. Ben Eikerbout kwam in 1964 bij de VARA in dienst als journalist bij de afdeling actualiteiten tv. Hij klom op tot de functie van adjunct directeur televisie in 1976. Vier jaar later verliet hij de VARA om Belbo Productions op te richten. Belbo levert tal van program ma's aan de omroep, waaronder 'Klasgenoten', en heeft ook pro grammamakers als Koos Poste- ma, Michiel Praal en Robert ten Brink onder contract. Het bedrijf behartigt de zakelijke belangen van onder anderen Sonja Barend. In Achter het Nieuws wordt van avond vanaf uitgebreid stilgestaan by het overlijden van Eikerbout.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 1