TffïJTEL NEDERLAND NEDERLAND TELEVISIE TOEGELICHT MAANDAG 6 JULI 1987 RADIO-TV PACINA 17 The Candidate De KRO brengt vanavond de be roemde film, met Robert Red- ford in de hoofdrol, 'The Candi date'. Bill McKay is kandidaat voor zijn partij in de strijd om het senatorschap van zijn staat. Bill is de zoon van de gouverneur van Californië, John J. McKay. Het is 20 jaar geleden dat hij zijn vader nog heeft gezien, maar een ding weet hij zeker: hij wil niet wor den als zijn vader. Hij wil zelf de strategie voor de campagne be palen, maar stuit toch op een aantal vervelend dingen. Als vlak voor de verkiezingsdag zijn rivaal Jarm on toch instemt met het houden van een rechtstreeks televisiedebat bereidt Bill zich goed voor. Hij weet wat er op het spel staat... (Nederland 2, 19.45 uur) Kwartslag 'Kwartslag' brengt vandaag het zesde deel van de serie 'Hollands Hoop', een serie films over de jeugd van tegenwoordig. Deel zes is getiteld: 'Klas 4C', en gaat over een klas van de Technische School voor Mode en Kleding. De leerlingen van de examenklas van deze school vormen een ge mengd gezelschap van Neder landse en buitenlandse meisjes. Als het diploma behaald is, wat zijn dan hun plannen? Doorleren of aan de slag? Hebben de bui tenlandse meisjes de hoop als vakkracht naar hun land terug te keren? Het programma is samenge steld door Ireen van Ditshuyzen. (Nederland 2, 19.12 uur) Bergerac ken raakt. Bovendien komt hij in conflict met zijn pas benoemde baas Crozier. (Nederland 1, 23.02 uur) Amerika-maand De KRO heeft de maand juli tot „Amerika-maand" uitgeroepen. Een van de onderdelen van deze thema-maand is een Canadese documentaire-serie over de 'Amerikaanse eeuw'. Vanavond is de eerste uitzending van een serie van zes. Samensteller Mike Farrell laat per aflevering een aantal types uit de Amerikaanse samenleving zien in blokjes van ongeveer tien minuten. Zo passeren in de eer ste aflevering de filmbezoeker, de materialist, de reclamejon gens, de armen en de gemiddel de burgergezinnen de revue. Al lemaal flitsend gemonteerd, met een mengeling van historische opnamen en opnamen uit oude en speelfilms, waardoor de kij ker met moeite werkelijkheid van fantasie kan scheiden. En misschien is dat ook wel de be doeling van de Canadese samen stellers. Want als één ding duide lijk wordt uit de eerste afleve ring, is dat Amerikanen graag de werkelijkheid naar hun hand willen zetten en de grootste fan tasie in dit verband is dat ieder een rijk kan worden als hij dat wil. Als het niet lukt, ligt dat dan ook aan de persoon zelf. Een „waandenkbeeld" dat door rijk en arm wordt aangehangen. In deze eeuw is de Verenigde Staten het centrum van de aard bol geworden. Overal wordt cola gedrongen, Amerikaanse filmse- ries zijn populair van China tot Centraal Afrika en de Ameri kaanse waarden en normen zoals individualisme en particulier ini tiatief zijn tot bijna elk land door gedrongen. „Amerikanen zijn een gedreven volk. En hun drijf veer is de dollar", zo wordt in de documentaire gezegd. De Verenigde Staten zette de trend voor technologische ont wikkeling. Het waren de Ameri kanen die de mens ontdekte als consument en hem niet alleen als arbeider zag, zoals in Europa. Die ontdekking stimuleerde de economie van het vermaak (vooral de film) en de reclame. In de Canadese documentaire geven allerlei types kleur aan een beschrijving van de Amerikaan se samenleving, die Freud ooit „een grote vergissing" noemde. Elke aflevering vijf, van neger tot cowboy, van cheerleader bij een rugbywedstrijd tot filmbezoeker. En dat is meteen het nadeel van de serie. Het blijft opper vlakkig. De beelden zijn zo domi nerend en zo snel gemonteerd, dat het commentaar daar op ach terblijft en niet verder komt dan enkele algemeenheden. Als de eerste aflevering typerend is, dan zitten er te weinig rustpunten in de documentaire, waardoor bij de kijker niets blijft hangen. Het lijkt één lange vermoeiende re clamespot en is in zijn vorm mis schien daardoor wel de juiste ty pering van dit grote land. Jachti ge mensen, vol van zichzelf en al tijd op zoek naar meer. En nog meer. (Nederland 2, 21.30 uur) De titel van de serie 'Bergerac', waarvan de Vara vanavond de eerste aflevering uitzendt, is ont leend aan de achternaam van de hoofdpersoon, Jim Bergerac. Bergerac heeft de sterke drank verruild voor sinaasappelsap. Hij koestert zijn Triumph Roadstar sportwagen uit 1949. Verder is hij in alle opzichten een keiharde detective met een paar rebelse trekjes. De negen afleveringen van 'Bergerac' vormen alle een op- zichzelf staand verhaal, spelend tegen de achtergrond van het be lastingsparadijs Jersey. Bergerac, werkzaam bij het Bureau des Etrangers, gaat in de slag met rijken, excentriekelin gen en slechterikken. In de eerste aflevering komt er een nieuwe liefde in Bergerac's leven. Hij valt op de aantrekkelij ke makelaar in onroerend goed, Susan Young. Maar de liefde heeft wel te lijden door allerlei intriges waar Bergerac in betrok John Nettles en Louise Jameson in 'Bergerac'. INGEN DODENSPRONG - Een Brazi liaanse fotojournalist heeft zich met een sprong van een 22 ver diepingen hoog flatgebouw inge leefd in de laatste momenten van een zelfmoordenaar. Hij maakte gebruik van touwen en bereikte ongedeerd de grond. Een Braziliaans dagblad meld de onlangs dat Joao Fernandes de Paula mensen van zelfmoord wilde afhouden. "Het krankzin nige gevoel duurt maar een paar seconden. Genoeg tijd trouwens om je de goede dingen van het leven te herinneren", zei hij in een vraaggesprek. Hij vertelde dat hij de val van 60 meter op video had vastgelegd en dat hij de film wil gebruiken voor een campagne tegen zelf moord. BELANGRIJKE VONDST - Duikers van de Griekse kust wacht die voor de haven van Rhodos naar drugs zochten, von den twee voorwerpen die moge lijk afkomstig zijn van de Colos sus van Rhodos. Men zal ze lich ten en een onderzoek instellen naar hun archeologische waarde. De vondst bestaat uit een natuur stenen blok van 2.5 bij 3 meter en een voorwerp in de vorm van een vuist, waaraan duidelijk vingers herkenbaar zijn. De Colossus van Rhodos was een meer dan 30 meter hoog bronzen beeld van de zonnegod Helios, dat met gespreide benen boven de toegang tot Rhodes stond. In 227 voor Christus stort te het beeld bij een zware aardbe ving in het havenbekken. De Sa- racenen verkochten het brons in 653 na Christus aan Palestina. 'GROEISCHOEN' - In China is een nieuw type schoenzool voor kinderen ontworpen. De zool is geïmpregneerd met traditionele medicijnen, die de groei van de drager moeten bevorderen. Dit staat in een dagblad in Hong kong. De eerste resultaten van de nieuwe schoenzool zijn volgens de krant bevredigend te noemen. In de provincie Guanxi zijn 152 jongeren die de zolen gedurende een maand testten gemiddeld één centimeter gegroeid. Dat is 1,7 keer zoveel als gebruikelijk. Door de wrijving van de zolen te gen de voet zouden 'levenskrach ten' het lichamen instromen langs diverse 'kanalen' die staan beschreven in eeuwenoude Chi nese medische handboeken. KASTEEL TE KOOP - In Wa les is voor 1.850.000 gulden een 212 jaar oud kasteel te koop dat 30 schietklare kanonnen, een aanlegsteiger en een vliegveld heeft. Het kasteel, Fort Belan, is in 1775 gebouwd op een schierei land bij Caernarfon, omdat men een aanval van Amerikaanse ko lonisten op het Britse vasteland vreesde. EXPLOSIE - Een onbekende man vlucht weg van explode rend vuurwerk in het Ameri kaanse plaatsje Clarkston. Het ongeluk gebeurde terwijl werk lui bezig waren met de installa tie van het vuurwerk. Niemand raakte gewond. Al het vu werk werd vernietigd, enkele auto's raakten beschadigd. NICO SCHEEPMAKER U mag van mij wel weten wat ik met tijdschriften als Cosmopo litan, Nieuwe Revu, Panorama, Penthouse en Playboy doe, nadat ik ze thuis al dan niet gelezen of doorgebladerd heb. Ze gaan in een vuilniszak en worden met al het andere papier eens per maand opgehaald door vrijwilli gers van onze basisschool, die een vuilniswagen vol naar het oud papier brengen, waar zij er een garantieprijs van 3 cent per kilo voor krijgen, wat dan door de ge meente tot 9 cent per kilo wordt opgetrokken omdat dit vrijwilli gerswerk toch ook weer scheelt in de ophaalkosten van de vuilnis- dienst. Per jaar haalt onze school zo'n 50.000 kilo oud papier op, dat levert dus een bedrag van tussen de 4000 en 5000 gulden op, waarvoor onlangs geluidsappa ratuur, cassetterecorders en een schrijfmachine werden gekocht. Nuttige dingen, waar onze rege ring blijkbaar geen geld voor heeft. Daartoe op het idee gebracht door ex-EO-directeur L. Doren bos die namens de stichting Rainbow in Veenendaal een tijd schriftenverbranding wilde or ganiseren van wat hij rotzooien 'vieze boekjes' noemt, heb ik deze week enkele door hem met name gediskwalificeerde bladen ge- kocht: Cosmopolitan, Nieuwe Re vu, Panorama, Penthouse en Playboy,- in alfabetische volgor de. Totale aanschafkosten: Fl. 27,45. Totaal gewicht: 1,15 kg, to tals waarde aan oud papier 10 cent. Het zou dus voor mij goed koper zijn geweest om meteen 25 gulden aan de schoolophaal- dienst oud papier te geven, en voor hen zou het ook een stuk ge makkelijker zijn geweest, omdat zij dan niet met die vuilnisauto hadden hoeven voorrijden. Maar goed, ik koop zulke bladen niet om het schoolfonds te spekken, maar om mijn zinnen te prikke len, en het is meegenomen als de school daar dan later nog baat bij heeft. Wist u overigens wat die papierhandel met Cosmopolitan, Nieuwe Revu etcetera doetHet zelfde als Rainbow-oprichter Do renbos, nadat hij van B &W van Veenendaal te horen had gekre gen dat er langs de openbare weg niets verbrand mocht worden: versnipperen. Door hand en spandiensten te verlenen aan de school verricht ik dus indirect een Rainbow-handeling. Wil ik dat wel? Als Dorenbos c.s. bij wat zij 'een grote geestelijke schoon maak' noemen werkelijk wat te gen de zinnenprikkelende inhoud van genoemde bladen willen doen, dan weet ik een simpele op lossing. Elk EO-lid en elke Rain- bow-aanhanger koopt elke week 1 exemplaar van Nieuwe Revu of Panorama (ik beperk me tot de populaire weekbladen, want dat zijn natuurlijk de gevaarlijk ste!), waardoor de oplage met 100.000 exemplaren omhoog moet om in de vraag te kunnen voor zien. Door die verhoogde oplage hoeven Nieuwe Revu en Panora ma geen kopers meer te trekken door middel van foto's van half- blote meisjes ('pornografie is al les dat een commercieel gebruik maakt van seksualiteit' heeft Do renbos gezegd), zodat het doel is bereikt. De familieweekbladen zijn weer inkijkbaar voor het he le gezin! Wat mij van het christelijke Veenendaal tegenvalt is, dat ze daar niet alleen 'vieze boekjes' kopen en verkopen, maar dat B W ook nog huichelen als het verbod van de tijdschriftenver branding wordt beargumen teerd. Verbranding op de open bare weg is verboden.... In werkelijkheid hebben B W na tuurlijk geredeneerd, dat Doren bos c.s. hun vieze blaadjes maar 'binnenshuis' op de stenen vloer van een gereformeerde kerk moe ten verbranden, maar daar niet het marktplein van Veenendaal voor moeten gebruiken, waar door Veenendaal in binnen- en buitenland een zelfde soort repu tatie zou krijgen als Berlijn, München en al die andere Duitse steden waar op 10 mei 1933 de be ruchte boekenverbranding plaatsvond die de nazi's zo'n slechte naam bezorgde. Ik houd er niet van om toestanden van nu meteen met de tijd van nazi- Duitsland te vergelijken, maar bij openbare verbranding van het geschreven woord dringt die vergelijking zich natuurlijk wel op. Temeer omdat het bij die boe kenverbranding van toen niet al leen om on-Duitse literatuur van joodse schrijvers ging, maar ook om zedenbedervende lektuur. Om 'vieze boekjes' dus. Punt 2 van de 'Grundlage für die symbolische Handlung im Verbrennungsakt' die de Berlijnse nazi-gezinde stu denten als richtlijn gebruikten, luidde: 2. Tegen de decadentie en het morele verval. Voor tucht en ze delijkheid in gezin en staat. Dat komt toch wel gevaarlijk dicht bij Dorenbos' 'grote geeste lijke schoonmaak'. Wist u trou wens dat de allereerste 'zuive ringsactie', op 7 mei 1933, dus al vier dagen voor de boekenver branding, in het befaamde 'Insti- tutfuer Sexualwissenschaft' van Magnus Hirschfeld in Berlijn plaatshad? Tienduizend boeken gingen verloren, het instituut werd geplunderd. Zouden Doren bos c.s. zo vriendelijk en taktvol willen zijn, de pornografie en wat zij daarvoor verslijten, op een minder aanstootgevende ma nier te bestrijden? 18.36 De tovenaar van Oz (The wizard of Oz), tekenfilmserie. Afl.29: Een bloem waar pit in zit. ledereen wilde Lappie weer als koning terug. Maar Mombi heeft weer een naar toverplannetje 19.00 De baas Is huls? (Who's the boss?), Amerikaanse come dyserie. Afl.18: Een dubbele afspraak. Tony vindt dat Saman- tha niet alleen naar de eerste dansavond van school kan. Hij gaat mee, maar gedraagt zichzelf ook niet 19.24 Labyrinth, spelprogramma. Presentatie: Peter Jan Rens NOS 20.00 (TT) Journaal VARA 20.28 De vliegende dokters (The flying doctors), Australische doktersserie. Afl. 5. Sinclair verklaart dat Tom's bekwaamhe den buiten kijf zijn, maar Tom zelf heeft er genoeg van zich te moeten verdedigen. Hij vertrekt 21.27 De Konsumentenbus. In een tocht van enkele tienduizen den kilometers ontmoet konsumentenman Frits Bom in Midden- en Zuideuropese landen Nederlanders op vakantie 22.12 Achter het Nieuws, actualiteitenrubriek 22.37 Golden Glrls, Amerikaanse comedyserie. Afl.5: De nier transplantatie. Blanche krijgt plotseling bezoek van haar jonge re zusje Virginia. Tussen beide boterde het nooit zo, Virginia was thuis altijd het lieverdje 23.02 Bergerac, Engelse politieserie die op het Kanaaleiland Jer sey speelt. Afl.: Het laatste interview. Op Jersey komt een pro ducer van een Amerikaans tv-station. Ze is op zoek naar How ard Bailey, een beroemd tv-jounalist die teruggestrokken leeft NOS 00.02 Journaal 00.07 Nieuws voor doven en slechthorenden DINSDAG NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden AVRO 14.50 The best years of our live, Amerikaanse speelfilm uit 1946 van Robert A. Sherwood. Al, Fred en Homer, oorlogsveteranen, leren elkaar kennen in het vliegtuig terug naar huis. Er breekt een moeilijke periode van aanpassing aan NOS 17.30 Journaal AVRO 17.40 Country camera, documentaire over de natuurfotograaf Simon King en zijn geboortestreek West-Country 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal HUM.VERBOND 19.12 Kwartslag aan tafel: Hollands Hoop, informatieve serie over de jeugd van tegenwoordig. Deel 6 KRO 19.27 KRO's tekenfilmfestival 19.45 The candidate, Amerikaanse speelfilm uit 1972 van Mi chael Ritchie. Een idealist wordt bepraat om zich kandidaat te stellen voor de senaatsverkiezingen. Hij doet de belofte een zo eerlijk mogelijke campagne te houden 21.30 (TT) Amerikaanse eeuw, Canadese serie over vele aspec ten van de Amerikaanse samenleving. Afl.1Streven naar geluk 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden DINSDAG NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 (TT) Studio Sport. Wielrennen: Ronde van Frankrijk, recht streeks verslag van de vandaag te rijden etappe Epinal-Troyes. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen 17.55 Studio Sport. Wielrennen: Ronde van Frankrijk, samen vatting van de vandaag verreden etappe Epinal-Troyes 18.00 Tik tak 18.05 Plons 18.10 Avonturenbaai (Danger bay), Canadese kinderserie. Afl.8: De paardendieven (Running free) 18.45 Tour '87, samenvatting van de rit van vandaag 18.55 Kameleon, doe-programma Vandaag: Detecti- 19.15 Juke Box 19.20 In het land van de wolven, Canadese documentaire van Bill Mason over wolven in Canada 19.40 Paardenkoersen, medede lingen en programma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 De erfenis van de GukJen- burgs (Das Erbe des Gulden- burgs). veertiendelige Duitse se rie. Afl.7: De roeiwedstrijd (das rote Kleid) De Guldenburgs staan voor een financiële puin hoop. Sascha mag deelnemen aan de roeiwedstrijd Oxford- Cambridge en bijna iedereen kent nu het grote geheim van Graaf Martin... 21.05 Agenda voor een kleine pla neet II, zesdelige serie over de problematiek van Derde Wereld landen, belicht vanuit hun eigen A standpunt. Afl.5: Tunesië: de vrouw en de ontwikkeling op het platteland 21.50 Extra time 22.20 Nieuws met aansl.: Coda: Amsterdam, van H. Marsman 15.30 Ronde Van Frankrijk, recht streekse reportage van de rit Epi nal-Troyes België/Frans 1 19.30 Journaal 20.00 Tour de France: wielrennen, samenvatting 20.10 Grand écran: comédies fran- gaises (6): tendre poulet, Franse speelfilm van Philippe de Broca uit 1977.. Een jonge vrouw is commissaris van politie in Parijs. Wanneer zij verliefd wordt durft zij haar vriend niet te vertellen welk beroep zij uitoefent 21.50 Le Louvre, documentairese rie over dit museum in Parijs. Afl.: Le temps des Pharaons ou les larmesd'lsis 22.45 Laatste nieuws DINSDAG 18.14 Büro, Büro, serie 18.40 Hauptrolle wider Willen 19.00 Auf die sanfte Tour. serie 19.57 Programma-overzicht 20.00 (TT) Ta< 3.15 (TT) l Frar Afl. 3: Kalt 21.05 Der schwierige Weg der Frei- heit: 25 Jahre Algerien. docu mentaire over de weg van een jonge onafhankelijke staat 21.45Treffpunkt Kino, filmrubriek 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Woruber dart gelacht 23.00 Das Nacht-Studio. (ZW) Fa- hrraddiebe (ladri di biciclette), Italiaanse speelfilm uit 1948 van Vittorio de Sica. In het naaoorlog- se Rome zoekt Antonio naar werk. Hi] is dolgelukkig als hij een baan krijgt als opplakker van affi ches. Snel lost hij de schuld af die hij nog op zijn fiets had. Maar al op zijn eerste werkdag wordt die liets gestolen 00.55 Tagesschau 01.00Nachtgedanken, beschou wingen DINSDAG 09.10 Sesamstraat 09.40 Einde 09.45 ZDF-Info Gesundheit, ge- 10.03 (TT) Monaco Franze - Der ewige Stenz, 10-delige Duitse 11.15 Umschau 11.30 Fahrraddiebe 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 (S)Teletekst 13.30 Einde 1143.35 (S)Teleteks 14.55 (ZW) Fury. Engelse serie. Afl,: Werspielt was? 15.20 Wildschweingeschichten, documentaire serie over wilde zwijnen. Afl.: Emil im Zoo 15.35 Wilde Tiere. natuurfilmserie. Afl Die wilden Pierde von Chin- coteague 15.50 Tagesschau MAANDAG Radio 1 na 18 uur VOO: 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. KRO: 21.02 KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste Rang. 22.50 Bewogen grensgangers. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. AVRO: 0.02 Easy listening. 2.02 AVRO's Mu- Radlo2na18uur EO: 18.03 Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00 Zie Radiol Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 De Avondspits AVRO: 19.02 De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candle light. 23.02-24.00 Welke Sinatra bedoelt u? 16.00 Bambinot - Der Wunschkin- derautomat. zevendelige serie. Afl.: Gelegenheit macht Diebe 16.45 Spass am Dienstag, kinder magazine 17.45 Tagesschau 19.00 Heute 19.30 Sommerfesrival im ZDF: Ido- le, tv-film Annerl, een dienster tje, is verrukt van Sepp, aanvoer der van het plaatselijk voetbalelf tal Op een dag na een grote overwinning denkt zij die een sa men met Sepp te gaan vieren, doch Sepp heeft andere plan- 21.00 TierportratWarzenschwei- ne-Höhlenkinder der Savanne, natuurreportage 21.15WISO, sociaal economisch magazine 21.45Heute-journal. Aansl.: Polit- barometer 22.15 Reisebilder aus der D.D.R.. Freiburg - Glück auf, Glück ab, documentaire over Freiburg 22.45 Theatertrett im ZDF: Trolius und Cressida, toneelstuk van William Shakespeare. Deel 2 00.30 Heute DINSDAG 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 (S) Teletekst-overzicht 13.30 Einde 14.25 Programma-overzicht 14.30 Heute 14.35 Mein Name ist Hase, teken filmserie 15.00 Pippi Langstrumpf, kinderse rie. All.: Pippi und die Gespenster 15.30 Ferienexpress: tips, amuse ment en spanning man Hanta Yo van Ruth Beebe Hill Deel 3 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern 17.15 Tele-lllustrierte: actualiteiten, sport en amusement pap Radio 5 na 18 uur VARA: 18.10 Bak-Lava. NOS: 18.30 Programma voor blinden en slechtzienden. KZG: 18.40 Zeven de dags adventisten. 18.55 Bond zonder naam. NOS: 19.00 Pro gramma voor buitenlandse werkne mers TELEAC: 20.30 Muder Hotel, (herh.) OMROEP RIJNLAND 18.00-20.00 Migranten cultuur (Turks, Marokkaans, Hindoe- staans) Radio Ivoor 18 uur Elk heel uur nieuws KRO. 7.03 Echo-magazine. 7.15 Het levende woord. NOS. 7 30 Nws KRO. 7 33 Echo-magazine. 7.45 Echo-junior. 8.08 Echo-magazine. 8.50 Postbus 18.00 Telekolleg II, cursus Duits 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 Lindenstrasse, serie. Afl.83: Fieber. (Teletekstondertiteling) 20.45 Sport - Platz. Die Geschichte der Tour de France, documentai re over de geschiedenis van de Tour de France 21.30 Aktuelle Dokumentation 22.15 Hinter den Schlagzeilen: Vom Boden der Realitat - Der Streit urn Gut und Boden, repor tage over de gevolgen van het gebruik van bestrijdingdmiddelen voor het milieu 22.45 WDF Tv-Spiel: Budapester Legende. Hongaarse tv-film van Istvan Szabo. Aan het einde van de Tweede Wereldoorlog zijn veel daklozen en geëvacueerden op weg naar de verwoeste hoofd stad van Hongariie. Onderweg vinden ze een gekantelde tram wagon. Met man en macht wordt er geprobeerd om de wagon overeind te krijgen. En zo wordt het het symbool van de hoop. (herh.) 00.10 Laatste nieuws DINSDAG 08.00 I ele-gymnastik (4ti) 08.10 Schooltelevisie. (09.10 Se samstraat) 12.05 Einde 16.35 Teletekstoverzicht) 17.00 Schooltelevisie 18.00 John Craven's newsround, jeugdjournaal 18.10 Blue Peter Compilation 18.35 The Flinstones. tekenfilmse- 19.00 Nieuws en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, showprogramma 900. 9 05 Met de KRO, met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. (10.30 Echo-act.) 11.05 Echo-ma gazine. 12.05 KRO's Schone Kun sten. NOS: 12.56 Mededelingen voor land-en tuinbouw. KRO: 13.08 Echo-magazine. NOS: Radio Tour de France. VOO: 17.08 Veronica Nieuwsradio Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. AVRO: 7.03 Auto In? AVRO aan. (Met om 7.03 en 8.03 AVRO's Radiojour naal. 7.30 Autonieuws. 7.55 Fiscaal journaal.) 8.20 Uit studio en theater. EO: 9.03 De Muzikale Fruitmand. 10.03 Kanaal 4. 11 03 Vrouw zijn zomers. 11.30 Ik zou wel eens wil len weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime- magazine. 13.03 Tijdsein. VPRO: 20.35 Head of the class, serie rond een klas met super begaafde leerlingen.Afl.: Rebel without a class 21.00 Rock'n roll years: 1973 21.30 Sorry, comedy-serie met Ronnie Corbett en Barbara Lott. Afl.6 22.00 Nieuws 22.24 Regionaal nieuws 22.26 Weerbericht 22.30 Panorama 23.10 Fort Apache, the bronx, Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Daniel Petrie 01.10 Weerbericht DINSDAG 07.00 Teletekst 07.35 Pink Panther 07.55 Weerbericht 07.58 Regionaal weerbericht 08.00 Breakfast time 09.55 Regionaal nieuws en weer bericht 10.00 Journaal en weerbericht 10.05 Dallas, Amerikaanse serie 10.50 Tekenfikm 11.00 Journaal (met overzicht voor doven en slechthorenden) en weerbericht 11.05 Neighbours, serie 11.25 Children's BBC 11.30 Play school 11.50 Cricket vanuit Leeds 11.55 Five to eleven. Vandaag: Geoffrey Wheeler 11.58 Cricket vanuit Leeds 13.00 Nieuws en weerbericht 13.05 Cricket vanuit Leeds 13.55 Regionaal nieuws en weer bericht 14.00 Journaal en weerbericht 14.25 Neighbours, serie 14.50 Cricket vanuit Leeds 17.10 Children's BBC 17.15 Kwicky Koala Show: Race to riches/Crazy it's cold outside/A funny thing happened on the way 6.03 E 36-87 17.03 Pademonium Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. VARA: Van 7.00-18.00 Aktualiteiten via Dingen van de Dag 7.03 Holland wordt wakker!. 9.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12 03 VARA's Steerv& Been Show 14 03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien Radio 4 voor 18 uur TROS: 7.00 Nws. 7.02 Een goede morgen met Paul Nouwen. (8,00 Nws). 9.00 Continu klassiek. 11,00 TROS Concertzaal. 12.20 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nws. 13.02 De klassieke Top 10.13.30 Belcan- torium: La vie parisienne. opera van Offenbach. NCRV: 16.00 In de schaduw van de meesters. 16.55 Het grote werk in kleine bezetting Radio 5 voor 18 uur NOS: 9 00 Nws. 9.02 NOS-Spor- tief 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 20.35 The story of the special Ope rations Executive. World War II 21.30 Star cops, science-fictionse- rie. All.: An instinct for murder 22.25 The two Ronnies 23.15 Cricket, samenvatting 23.45 Newsnight, actualiteitenma gazine 00.30 Weerbericht 00.35 Open University 01.05 Einde DINSDAG 10.00 Teletekst 14.20 Pigeaon street 14.35 Cricket vanuit Leeds 14.50 Teletekst 15.00 Nieuwsoverzicht en weerbe richt 15.02 Teletekst 15.30 The education programma 16.00 Nieuws en weerbericht 16.03 Gardeners world 16.30 Sandingham trials 17.00 Nieuws en weerbericht 17.04 Regionaal nieuws en weer bericht 17.05 Onbekend 17.15 Crii 20.25 Police Story 21.25 Motorsport News 22.00 International Indoor Football 23.00 Soul in the City. Popmuziek 01.00 Closedown 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 Sky Trax. Popmuziek 13.10 The best of a Country Practi- 14.00 Motorsports News 14.30 City Lights 15.00 Thrillseekers 15.30 The Deputy 16.00 Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show Cultuur in de Omer TELEAC: 10.00 Murder hotel. NCRV 10 30 De wereld zingt Gods lof 11 20 NCRV-Leerhuis. 11.30 Dagvaar dig. 11.40 In beweging. NOS: 12.00 Nws. 12.05 Energie in de toekomst. 13 00 Nws. NCRV: 13 10 f-'ider- land en zijn buren, 13.30 Rondom het woord 14 00 Speciale thema's in de bijbel. 14 30 Te Deum Lau- damus. 15.05 Studio 55. NOS: 16.00 Op de Rand van het recht. 16 30 NOS-Ombudsman. OVER HEIDSVOORLICHTING: 17 46 Uit zending voor de landbouw. NOS: 17.56 Mededelingen en Nws RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie 12.00-13.00 Lunch-uur. met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber,, verkeersinf.. land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de Superchannel 18.00 Adventures of a Lifetime 18.30 Doctor Who 19.00 Game Show 19.25 The weather forecast 19.30 Survival 20.30 The Lenny Henry Show 21.00 The Line 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 The weather forecast 23.35 Piazza 00.30 Spitting Image 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Live Show 05.00 Countdown with Adam Curry 06.00 The Face DINSDAG 07.00 Hippo 08.00 Amanda Redington 09.00 Sons and Daughters 09.30 Doctor Who 10.00 Emu's World 10.30 The Lone Ranger 11.00 BMX Beat 11.30 Simon Potter 12.30 Piazza 13.30 Love stories 14.00 The Weather Forecast 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Rentaghost 16.00 The Live Show 17.00 Countdown with Adam Curry 18.00 Récréation 18.40 Des Chiff res et des lettres 19.00 Station-Soleil 20.00 Paul. Marie et les enfants 20.30 Musique Plus 21.00 Lor du temps 21.30 Nouveau Monde 22.00 Journal Télévisé 23.00 NordSud 16.05 Juhen Fontanes Magistra La pêche auVif 17.35 La MaisondeTft

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17