Sitters houdt schoonmaak Vink revancheert zich in Sassenheim Alphians komt opnieuw tekort Eerste prijs LZ in Speedo-strijd Brons voor softbalsters in Haarlem Slechts elf man naar EK Springer verrast op NNK kwart-triathlon MAANDAG 6 JULI 1987 PAGINA 15 AMERSFOORT - Zoals gehoopt werd binnen de gelederen van LZ 1886 werd dit jaar inderdaad het to taalklassement gewonnen bij de zogenaamde Speedo-gangers, die de afgelopen twee weeleinden te gelijkertijd met de Nationale zo mer zwemkampioenschappen hun kampioenschap afwerkten. Vorig jaar bemachtigde LZ al de meisjes- beker en dit jaar was de Leidse af vaardiging favoriet voor het totaal kampioenschap gezien de dertigtal starts die waren afgedwongen. Vooral dankzij deze kwantiteit be reikte LZ de eerste plaats in het al geheel klassement. De 'grote' prestaties bleven na melijk ook tijdens het slotweekein- de uit. Slechts Dennis Schouten (jongens '75) zwom zich in de prij zen op de 200 meter wisselslag in 2.40.48 (derde). Antoine van Weer de stelde weer danig teleur op de 100 meter schoolslag voor mannen. De Leidenaar kwam er tijdens de recordrace van Ron Dekker niet aan te pas en tikte als laatste aan in 1.09.75. De Zijl/LGB heeft nog twee me dailles weten te veroveren tijdens de NZK-finales. De jongens esta fette ploeg onder de zestien jaar be haalde een bronzen plak op de 4 x 100 meter vrije slag in 3.51.55. Niels Ouwerkerk zwom zich naar een zil veren positie op de 100 meter vlin derslag (jongens '72) in een tijd van 1.03.82. „Een prima prestatie", meende trainster Erna van Bel- kum. „Als je weet dat Niels tijdens de winterkampioenschappen slechts tiende werd omdat hij lan gere tijd is ziek geweest, dan mag je stellen dat hij prima is terugge komen". Met drie medailles in totaal keer de De Zijl terug naar Leiden. „Ei genlijk had ik op wat meer oriizen gerekend. Maar we zijn een keer of zes vierde geworden. Voor het zelf de geld zijn daar een paar bronzen plakken bü- Neem nou de 4 x 200 vrije slag van de jongens-estafette ploeg. Ze eindigen net niet als der de maar verbeteren wel de in- schrijftijd met vijftien seconden. Dan moetje niet zeuren. Er is hard gewerkt en iedereen heeft zijn bes te tijden gezwommen". Leonard Kroon heeft het seizoen waardig afgesloten voor de ploeg van Noordwijkerhout. Op de 100 meter rugslag (jongens '72) be machtigde Kroon een zilveren me daille met een tijd van 1.05.4. AZC/Intervam heeft voor het eerst sinds jaren in Amersfoort geen medaille kunnen veroveren. De leden van de Alphense ploeg presteerden naar verhouding wel redelijk, maar bleken niet sterk ge noeg voor een hoofdprijs. Jan Sonneveld (jongens '72) rea liseerde op de 1500 meter vrije slag een vierde plaats. De Alphenaar, als zesde geplaatst, zwom een nieuw persoonlijk record en finish te in 17.35.99. Op de 400 meter tikte hij aan in 4.28.88. Dave Wertheijm (jongens '73) zwom op de 100 meter rugslag ook een persoonlijk record: 1.10.10. Dat was goed voor een zevende plaats. Op de 400 meter vrije slag zwom hij 4.41.6. Ellen Voets (meisjes '72), als tiende geplaatst, klom op de 100 meter vlinderslag op naar een zes de plaats. Yvonne de Kier (meisjes onder achttien) tikte op de 100 me ter vlinderslag aan in een tijd van 1.07.52. Op de 100 meter schoolslag finishte zij in een tijd van 1.21.12. Haar zus Suzette (meisjes '73) zette op die afstand een tijd van 1.21.48 Tijdens de Speedo-finales kwam alleen Richard Bosman in actie. Hij zwom drie afstanden. De 100 meter vrije slag ging in 1.10.24 (vijf tiende plaats), de 200 meter wissel slag in 2.42.81 (achtste) en de 100 meter vlinderslag in 1.17.43 (elfde). Rontberg weg bij Cambuur LEEUWARDEN (ANP) - Bram Rontberg komt het komende sei zoen niet meer uit voor eerste divi sieclub Cambuur. Rontberg (28) was het afgelopen jaar verhuurd aan de Friese club door FC Den Haag. Het bestuur van Cambuur wilde wel verder in zee gaan met Rontberg, maar zag de onderhan delingen mislukken. De kans is groot, dat Rontberg nu terugkeert naar FC Den Haag. Voorts kwam de 26-jarige middenvelder Ype Anema na twee jaar Heerenveen weer terug bij Cambuur. Hij teken de een tweejarig contract. LEIDEN - Het Nederlands softbal- team heeft gisteren bij de vierde Haarlemse softbalweek de derde plaats behaald. China werd dankzij een 3-2 overwinning op Japan win naar. Nadat alle teams elkaar twee keer hadden ontmoet stonden Chi na en Nederland, met ieder twee nederlagen, gedeeld bovenaan. China klopte Nederland met 3-2 in de finale-poule, waarna Japan de Oranje-teleurstelling compleet maakte door na verlenging met 1-0 te zegevieren. Wassenaar kan het kampioen schap in de tweede klasse A nau welijks meer ontgaan. Eerst werd concurrent Birds uit Zoetermeer met 7-3 verslagen. Daarna werd Sparta met 4-3 aan de zegekar ge bonden. Met nog een kwart van de competitie te gaan (acht wedstrij den), staan de vrouwen van coach Cees de Vries maar liefst 10 punten Volle Bak werd een gemakkelij ke prooi voor de vrouwen van het tweede team van VUC uit Den Haag, want in slechts 4 1/2 inning werd het 17-6 voor VUC. Adegeest behield de koppositie. Eerst werd met 7-2 van Birds 3 ge wonnen. Imara van der Bent hield de Zoetermeerse vrouwen op slechts één honkslag. De wedstrijd duurde zeven innings en dan kan niet van alle rayon-ontmoetingen gezegd worden. Victoire Blom was de beste slagvrouw met 1.000. La ter in de week werd ADO 7 in Den Haag met 22-9 verslagen. Ditmaal stond Marije Aikens op de plaat en die deed het niet onverdienstelijk. Imara van der Bent excelleerde nu aan slag met 0.750. SASSENHEIM - De weergoden waren de wedstrijdleiding van het tennistoernooi in Sassenheim bij zonder gunstig gestemd. De regen gooide het programma ditmaal niet in de war en tijdens de finales gisteren stonden de spelers bloot aan de felle zon. Tot en met de finale liep alles in de enkelspelen van de B-catagorie volgens planning. Bij de mannen stonden de nummers één en twee van de lijst, Marcel Vink en Kees Heemskerk, tegen over elkaar. Vink en Heemskerk hadden in de halve finale beide drie sets nodig tegen respectievelijk Leon Damen en Jan-Willem Lugthart. In Lisse ontmoetten de twee tennissers el kaar ook in de finale en toen won Kees Heemskerk. Vink begon daarom extra gemo- |tiveerd aan de partij, die tot 4-4 in de eerste set volkomen gelijk op ging. Beide spelers behielden hun eigen opslag, zij het niet zonder moeite. Marcel Vink met name moest enkele breekpunten weg werken. Zijn service liep wel goed, maar de afwerking aan het net was vaak onzorgvuldig. Toch was het Vink die bij 5-4 een doorbraak for ceerde en de eerste spelreeks in zijn voordeel besliste. Ook in de tweede set was de opslag het ge vaarlijkste wapen van beide spe lers. Ditmaal slaagde Heemskerk er in om bij 4-4 door de service van Vink te breken en de set te pakken met 6-4. De beslissende spelreeks kreeg een totaal ander spelverloop. De Hillegommer leek gedessilusio- neerd na het verlies van de tweede set en verloor twee maal op rij zijn service-game. Heemskerk wist de daardoor ontstane 3-0 voorsprong niet verder uit te^bouwen en Vink vocht zich terug. Bij 6-5 in het voordeel van Vink ontdekte hij het nut van een drop- shot. Twee maal legde Vink op de tweede service van Heemskerk de bal "dood" achter het net. Heems kerk probeerde door, direct na zijn opslag op te lopen, meer druk uit te oefenen. Met een zuivere passeer- slag pakte Vink echter de totaal winst. Boeiend De finale van het vrouwenenkel B tussen Madelijn Damen en Caro- la Geerlings had qua spanning minder te bieden. De meest leuke actie kwam eigenlijk nog van de kant van de umpire, die te laat het strijdperk betrad en tot haar verba- LEIDEN - De honkbalcompeti ties zijn op een keerpunt beland. In de eerste plaats komt de vakantie stop er aan en de diverse afdelin gen zijn gesplitst. De hoofdklasse is verdeeld in een play-off competi tie van de bovenste zes, terwijl de vier onderste ploegen met de vier hoogst geeindigden van de over gangsklasse om vier plaatsen in de hoogste klasse strijden. Ook de klasse van Wassenaar kent zo'n soort splitsing. De bovenste twee strijden mee om vier plaatsen in de overgangsklasse, terwijl de overge bleven zes, waaronder Wassenaar, met een schone lei beginnen. Er was winst en verlies voor Wasse naar in de dubbel tegen Jeka. Ade geest kwam uit tegen de Leidse Studenten en won gemakkelijk. ICL/Alphians heeft het gisteren tegen koploper Holy/Vlaardingen niet kunnen redden. De Alphense honkballers liepen opnieuw een snelle achterstand op (5-0), die dit- keer niet weggewerkt kon worden: 6-5. „Er heeft meer ingezeten", moest coach Robert Maat na afloop constateren. Zijn ploeg, bevrijdt van degradatiezorgen, stond echter niet op scherp. De gastheer, die het klassement in de landelijke tweede klasse aanvoert, kon daardoor op het nippertje zegevieren. Met Oscar Lenderink als starten de werper (Remco Koppenol is ge blesseerd) liep Alphians in de eer ste twee innings een 5-0 achter stand op. Lenderink kreeg vier honkslagen tegen en gooide drie keer 4-wijd. Samen met een veld- fout van Glyniss Kenepa bood dat Vlaardingen de gelegenheid uit te lopen. In de vierde innings nam Glyniss Kenepa het werpen van Lenderink over. Kenepa verbaasde ook zijn coach (Maat: 'Ze doen het als je het niet verwacht') met vier honkslagen tegen een een keer 4- wijd. Nadat hij zelf met een home run voor 5-1 had gezorgd, vond Al phians de weg terug. In de achtste slagbeurt kwan\ Alphians door een serie honkslagen tot 5-4. Vlaardin gen maakte er in de gelijkmakende beurt 6-4 van, waarna de Alphense ploeg in de negende innings nog 6- 5 liet aantekenen. "We gaan pas honkballen als we echt onder druk komen. Dat is de zing moest constateren dat de speelsters maar alvast zonder haar waren begonnen. De wedstrijd werd volledig ge dicteerd door Carola Geerlings. Vooral de opslag van Madelijn Da men was buitengewoon zwak, zij sloeg in één game maar liefst drie dubbel fouten. Binnen een uur ver sloeg Geerlings de sterker geachte Damen met de overtuigende cijfers 6-1 en 6-2. De finale in het vrouwenenkel C daarentegen was een zeer boeiende ontmoeting tussen Janine Jünger en Marieke Halenbeek. Beide speelsters waren op een verrassen de manier tot de eindstrijd doorge drongen. Jünger had de als eerste geplaatste Marja Kuipers met 6-2 en 6-3 verslagen en Halenbeek won in drie sets van Astrid Leyten (3-6, 6-1, 6-3). Tot 6-3 en 3-3 waren dé beste kansen voor Halenbeek. De jeugdi ge speelster van Hillegom maakte minder fouten en had een passend antwoord op de sterke service van Jünger. Vervolgens raakte de sta- giare van Unicum beter op dreef, pakte de tweede set en nam zelfs een 5-2 voorsprong in de derde. Jünger nam met haar zeer geva rieerde spel veel initiatieven, maar was soms te gehaast. Halenbeek maakte handig gebruik van de fou ten van Jünger en kwam terug tot 5-5. Het aanvallende spel van Jün ger werd uiteindelijk met 7-5 toch beloond. In het mannenenkel C stonden ook twee ongeplaatste spelers te gen over elkaar in de finale. Orino Guinau was met 6-2 en 6-3 de baas over Giovanni Sekeris. Johan Draulans toonde zich heer en meester in het mannenenkel D. In een zeer goede partij won Draulans van Alexander Diehl: 7-5, 6-2. Hen- rike Engel was de sterkste vrouw in D. Monique ten Tusscher moest met 6-4 en 6-1 haar meerdere er kennen in Engel. Katwijk De C-categorie werd bij KLTV door een aantal spelers gedomi neerd. Marielle van der PLas was in drie finales terug te vinden. Al leen in het dubbelspel met Marja van der Kolk eindigde Van der Plas bovenaan. In het enkelspel verloor de speel ster van KLTV van Loes van der Heyden in drie sets. Een 4-2 voor sprong in de beslissende spelreeks werkte Van der Heyden weg en laatste wedstrijden tenminste het geval. Jammer, want Holy maakte beslist een aantal fouten waarvan we hadden kunnen profiteren", zag Maat een gemiste kans aan zich voorbijgaan. Snel beslist Wassenaar speelde zaterdag thuis en kon maar ternauwernood winnen. De Kerkehouters namen in de tweede inning een 5-0 voor sprong. Jeka sloeg terug in de der de inning (5-4) en kwam in de vier de met 7-5 voor. Daarna was Was senaar weer aan de beurt en via 9-7 in de gelijkmakende vierde slag beurt werd het 12-7 in de vijfde in ning. Jeka kroop via homeruns in de zevende en achtste inning weer dichterbij. Toen besloot coach Ha rold van Duinen om Garelt Ver hoeven te vervangen door Ronald van Montfoort. Hij maakte het kar wei af en behield de voorsprong van 12-11. Edsel Thielman was de grote man aan slag met 0.800, waar onder een homerun. De return was na drie innings be slist. Toen liep Jeka uit van 2-2 naar 8-2 via een rally van onder meer vijf honkslagen. Richard Wessel en Edsel Thielman stonden op de heuvel in een wedstrijd, die door Wassenaar al snel gewonnen werd gegeven. De einduitslag was 15-3. Adegeest had het vóór de wed strijd tegen de Leidse Studenten niet makkelijk. Eerst moesten ze drie kwartier voor een gesloten hek wachten. Toen bleek dat LSBG maar zeven spelers had, vond de scheidsrechter het nood zakelijk om dertig minuten te wachten. Er kwamen niet meer spelers opdraven en dus werd er met twee automatische nullen aan Leidse kant gespeeld. Dick de Goede stond weer op de plaat en gaf geen honkslag weg. Adegeest won in een slome en slechte wed strijd met 7-1. Het Leidse punt kwam door een paar Voorschoten- se veldfouten tot stand. Voor Ade geest sloeg Jim Visser 0.750, terwijl Pim Pronk een homerun liet note- won met 2-6,6-4,6-4. Het gemengd- dubbel met Perry Pauw eindigde voor Van der PLas eveneens in een nederlaag. Maija van der Kolk en Paul van Dillen versloegen Van der Plas/Pauw met 7-5, 6-2. Paul van Dillen was in het man nenenkel C opnieuw succesvol. De Brabander was met 6-2 en 7-5 te sterk voor Michael van Maaren. In D toonde Jots van der Gem zich de beste onder de mannen. De En gelsman Brough ging met 6-2, 6-3 ten onder tegen Van der Gem. De finale in het vrpuwenenkel D werd gewonnen door Ka tja van der Klauw. Met twee maal 6-3 besliste van der Klauw de wedstrijd tegen Kitty van der Zon in haar voordeel. JETSKE GOUDSMIT Wereldrecord gewichtheffen GEWICHTHEFFEN - De Sovjet rus Pavel Koetsnetsov heeft zater- dag tijdens de nationale kampioen schappen gewichtheffen in Ar- changelsk het wereldrecord stoten in de klasse tot 100 kilogram ge bracht op 242.5 kg. Het oude re cord stond sinds 15 september in Varna met 241,5 kg op zijn naam. Ajax in mineur OEGSTGEEST - Voor de cricke ters van Ajax lijkt degradatie na de negende opeenvolgende nederlaag onafwendbaar. Ook de reserves van het Haarlemse Rood en Wit waren te sterk voor de Oegstgees- tenaren: 215 runs tegen 88 Al voor de lunch werd duidelijk dat Ajax er niet in zou slagen om de bezoekers met een laag totaal uit te gooien: 107 voor 2 na 35 overs. Na het intermezzo werd het totaal in de resterende 20 overs ver dubbeld tot 215 voor 9. Het was daarna aan Rood Wit captain Van Son te danken dat het geen com pleet debacle werd. Hij zette de re serve werpers in, waardoor Ajax toch nog 88 runs kon scoren: Haighton 17 runs, Jacobs 17, IJssel de Schpper 24. Bowling-cijfers: Haighton 2 voor 43 in 15, Wolters 4 voor 56 in 12, Hacobs 2 voor 53 in 15. Marcel Vink in actie tijdens zijn finale tegen Kees Heemskerk AMERSFOORT (ANP) - De elf zwemmers en zwemsters van de nationale zwemploeg worden in Straatsburg bijgestaan door Sitters als hoofdcoach. Die krijgt daar as sistentie van Jan Schouten en Kees Vervoorn. Oud-topzwemster Berber K^mstra treedt op als chef d'equipe. De geselecteerden voor de Euro pese kampioenschappen zijn: Ka rin Brienesse (Orca), Linda Moes (Eemsrobben), Mildred en Marian ne Muis (beiden Dedemsvaart AC), Ingrid Baars, Diana van der Plaats (beiden Dolfijn), Ingrid Moers (MZPC), Ron Dekker (De IJsel). Eric Ran (HZ Zian), Peter de Rover (Dolfijn) en Gerard de Kort (HPC). LEEUWARDEN - Sam Springer is tijdens de Nederlandse kam pioenschappen junioren op een verrassende vijfde plaats geëin digd. De 20-jarige Leidenaar no teerde op de kwart-triathlon een tijd van 1 uur 59 minuten en 50 seconden. Winnaar werd Frank Heidoorn in een tijd van 1.55.0. De wedstrijd was opgesplitst in twee leeftijdscategorieën, te weten 16 t/m 17 en 18 t/m 20 jari gen. Sam Springer klasseerde zich in de oudste groep als vier de. Voor hem in de eindrang schikking finishte namelijk Ed dy Heidoorn, de jongere broer van Frank, die de Nederlandse ti tel bij de allerjongsten voor zich opeiste. De 16-jarige Edwin Springer eindigde evenals zijn oudere broer Sam als vierde in zijn klasse. Zijn tijd bedroeg 2.07.07. Axel Koenders en Irma Zwartkruis waren voorspelbare kampioenen tijdens het Neder lands kampioenschap sprint- triathlon in Schijndel. Grote af wezige was titelverdiger Rob Ba- rel, die wegens een blessure af- 2ag van deelname. Van start tot finish beheerste Koenders de wedstrijd. De num mer twee van vorig jaar greep hiermee zijn eerste belangrijke titel op een kwart-triathlon. De atleet uit Ouderkerk a/d Amstel noteerde een tijd van 2.00.37 en had op de eindstreep een voor sprong van 70 seconden op Frank Huls uit Gendringen. Als derde klasseerde zich Pim van de Bos. Carla van der Does, na tionaal kampioene op de hele triathlon, was evenals Barel af wezig. De Noordwijkse bereid zich in Frankrijk voor op het ko mende Nederlands kampioen schap triathlon in Almere. Desinteresse zwemmers bestraft AMERSFOORT (GPD) - „Ze denken altijd dat ik zo'n aar dig iemand ben, maar ik ben pas aardig als ze hun tijden zwemmen". Zwembondscoach Bert Sitters toonde zich gisteravond onverbiddéllijk bij de samenstelling van de Nederlandse ploeg voor de Europese kampioenschappen in Straatsburg. Geirriteerd en teleurgesteld als hij is over de massale desinteresse van de vaderlandse top in de EK, schrapte Sitters de ene na de andere kandidaat en hield hij strak de hand aan de kille limiettijden. Het gevolg is dat Oranje medio afzonderlijk voorwaarden gemaakt augustus met een minimale afvaar diging in Frankrijk op jacht gaat naar Europees eremetaal (elf zwemmers tegen vorig jaar nog twintig WK-gangers) en er voor de eerste keer geen vrouv de wisselslag is geformeerd. „Dat enigingen is dan heel erg jammer", reageerde Dat heeft Sitters cynisch, „maar dat hebben de dames en heren dan wel aan zichzelf te danken". De voor-olympische depressie van zijn discipelen en het tamme verloop van de Nederlandse kam pioenschappen in Amersfoort ba ren de opvolger van de enkele maanden geleden opgestapte moeten worden. Maar voor de top is dat ietsje meer. Bovendien, is de situatie die er nu ligt dan zo ideaal? Er zijn een paar verenigingen die over voldoende zwemwater en wat de EK-geschiedenis geld beschikken. Het gevolg is dat i-estafetteploeg voor zij de talenten van de kleinere ver- [r zich toe trekken, negatieve weerslag op de achterban bij die clubs. We weten dondersgoed welke mensen er straks in Seoul zullen zwem men, sterker nog, we weten ook wie de zwemmers voor Barcelona '92 zijn, die hebben deze dagen in Amersfoort gezwommen. Pak die getalenteerde groepen beet, zeg ik, laat ze niet meer los voordat de Ruud Beele zorgen. Sitters heeft grote toernooien zijn afgewerkt". Bert Sitters hoopt voor de finan ciering van zijn plannen een gewil lig oor te vinden bij KNZB-voorzit- ter Klaas van de Pol. Op een on langs gehouden vergadering liet Van de Pol zich ontvallen dat de zwejnbond de topsport een warm hart toedraagt, en die uitspraak greep Sitters gisteravond aan in een poging een apart budget bij de bond los te peuteren. „Op het be stuurlijke vlak wil men getuige die uitspraak van Van de Pol op vol wassen voet verder. Welnu, ik ben aangetrokken als bondscoach, ik beschik over de technische kennis om dat in de praktijk te brengen. En als ik dan zeg dat we alleen vol wassen bezig zijn door het instel len van de zwemklassen/dan moet daar wat mee gedaan worden". De noodkreet van Sitters kwam niet zomaar uit de lucht vallen. Slechts vijf zwemmers voldeden de afgelopen twee weekeinden persoonlijk aan de EK-limiet. De Ommense tweeling Marianne (50 vrij) en Mildred Muis (50 vrij en 200 wissel), Karin Brienesse (100 vrij), Linda Moes (200 school) en jongst nog maar veertien maanden de tijd om een volwaardige en geinspi- reerde ploeg af te leveren voor Seoul en dus greep hij beide nega tieve aspecten aan om zijn al eer der geopperde 'oplossing' weer het daglicht te laten zien. „De Nederlandse kampioen schappen hebben bewezen dat we over een smalle top beschikken, en dat de jongeren het gat nog niet hebben kunnen dichten. We zullen dus zuinig moeten zijn op die top, voorwaarden moeten scheppen die beantwoorden aan de hedendaagse maatstaven. En dat kan naar mijn mening alleen als er in Nederland vier zwemintematen verrijzen, waar die vijftien of twintig toppers gezamenlijk eten, slapen, studeren en twee keer twee uur per dag trai- Ideaal „Ik weet best", voorspelde Sit ters meteen, „dat iedereen zal uit roepen dat de KNZB er voor ieder een is en dat er geen uitzonderin gen gemaakt mogen worden. Dat klopt ook; er zullen voor elke groep leden zaterdag de 21-jarige Ron Dekker op de 100 schoolslag. De geblondeerde MEAO-student be stempelde zich meteen tot poten tiële medaillekandidaat door tot tweemaal toe het Nederlands re cord op de 100 school naar de inter nationaal aansprekende tijd van 1.02.02 te tillen. „Dit seizoen is al leen Adrian Moorhouse (Europees recordhouder, red.) sneller ge weest", aldus Deventenaar Dek ker. „En die tref ik dus op de EK, ik ben benieuwd wat het dan gaat worden. Ik ben er in ieder geval klaar voor, ik barst van het zelfver trouwen". De 59ste nationale titelstrijd le verde in totaal vijf persoonlijke Ne derlandse records op. Net als tij dens de winterkampioenschappen in Emmen gebeurde dat in vier van de vijf gevallen op de schoolslag. Bij de mannen ondernam Dekker geslaagde pogingen op de 100 me ter en de 16-jarige Linda Moes greep de dubbele afstand aan voor vermelding in de recordarchieven. De Veendamse maakt onder trai ner Anton Koekkoek ongekende vooruitgang mee. Op de 200 meter haalde ze in drie jaar tijd achttien seconden van haar persoonlijke re cord af, op de 100 meter in vijf jaar maar liefst 21 seconden. Net als Ron Dekker, die getraind wordt door zijn broer René, wijkt zij geen seconde af van het haar opgelegde trainingsschema. „René Dekker en ik", aldus Anton Koekkoek, „kun nen het uitstekend met elkaar vin den, we oefenen een soort van 'kruisbevruchtiging' op elkaar uit. Bovendien werken we alletwee met mensen die veel voor hun sport over hebben. En daar ligt toch de basis voor goede presta ties". Bert Sitters kon slechts instem mend knikken. Kees Heemskerk gepasseerd in finale

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15