Olijslager op terugweg Cram en Aouita spelen verstoppertje in Oslo De Wit loopt record mis Spanning breekt Sunter op De Bruin in de put Gonzales klopt Abascal Vader niet naar WK in Rome Van Leeuwen slaat toe in Boxtel MAANDAG 6 JULI 1987 P/ GINA 12 BREDA (ANP) - Wanneer niet enkele sponsors het komende jaar een helpende financiële hand toe steken. zijn de Nederlandse Grand- Prixwedstrijden gisteren in Breda een zachte dood gestorven. Enkele jaren geleden werd het idee gelan ceerd een serie wedstrijden met deelneming van toppers te organi seren. Goede prestaties werden be loond met geldprijzen. De premies van 700 en 300 gulden vermogen toppers echter niet meer te trek ken. Het gevolg is dan ook dat het merendeel van de Nederlandse top deze wedstrijden mijdt. Gisteren werd op de kunststof- baan in Breda onder tropische om standigheden de tweede en laatste wedstrijd van dit seizoen afge werkt. Voor de Nederlanders was het een laatste testmogelijkheid voor de nationale kampioenschap pen. die komend weekeinde in Lei den worden gehouden. Marjan Olijslager. die vorige week bij de strijd om de Europese beker voor B-landen in Gothen- Hordeiiloopster nadert de 13 seconden-grens burg aangaf weer op de weg terug te zijn. bevestigde die indruk. De nationale recordhoudster op de 100 meter horden, die na een langduri ge blessureperiode pas drie teerde in Gothenburg, weken serieus kan trainen, liep met 13,19 seconden de beste Ne derlandse jaarprestatie. Met haar zorgde, tijd voldeed de sinds kort in Capel- rugwindje le j i den IJssel wonende atlete conde Nelli Cooman (100 m) voor de tweede Nederlandse overwinning tijd van 13,35. Met een /an 0,69 meter per de A-limiet voor de strijd i de wereldtitels, die over 2 ken in Rome begint. Marjan Olij- 13,20 staat. ..Het gaat goed", stelde slager behoort tot het groepje atle- Olijslager vast. „Nog een paar goe- ten, dat op basis van de prestaties de wedstrijden en de grens van 13 van vorig jaar is voorgeselecteerd seconden moet vallen." voor Rome. 3 meter kwam. Emiel Mellaard, de Nederlandse zij met recordhouder verspringen (8,02 m), meed in Breda de bak. De AAC-er testte zijn snelheid op de 100 en 200 meter. Met zijn tijden van 10,81 en 121,62 seconden toonde hij zich dik aanmerkelijk tevreden. Op de twee sprintnum mers zorgde de pas van een ham stringblessure herstelde Achmed de Kom voor de beste Nederlandse seizoenprestatie. De AAC-er werd op de 100 m tweede achter de Ame rikaan Mei Lattany (10.42) in 10,51 De internationaal beste Drestatie seconden. Op de 200 meter was de sneller. Haar 13,19 seconden zelfs binnen de A-limiet, die op Amsterdammer met 21,12 secon den de snelste. Erik de Bruin, die zaterdag bij de Bislett Games in Oslo een wed strijd uit het internationale Grand Prix-circuit, met 62,10 meter vijfde bij het discuswerpen was gewor den, had in Breda geen tegenstand. De nationale recordhouder kogel stoten en discuswerpen kwam rechtstreeks van Schiphol en zege vierde met 61,34 meter. Van goed gehalte was de 73,92 meter, waar mee Jeroen van der Meer het speerwerpen op zijn naam bracht. Aijen Visserman waagde zich ook weer eens op de baan na zijn blessure. De Fries werd op de 200 meter, een nummer dat hij volgen de week bij de nationale titelstrijd ook loopt, derde in 21,40 seconden. Pas bij de Adriaan Paulen Memo rial in Hengelo op 19 juli waagt Vis serman zich weer aan zijn favoriete afstand, de 400 meter. Vorig jaar verbeterde Visserman in Hengelo het Nederlandse record tot 45,68 seconden. Atletiekfans in Bislett-stadion de dupe OSLO (GPD) - Wie ontloopt wie? Is Steve Cram bang voor Said Aouita, of vreest de Marokkaan de Engelsman? Hoewel de atleten zelf om het hardst roepen dat er van angst voor de ander absoluut geen sprake is, leert de praktijk dat de huidige toppers van de middenlange afstand elkaar al anderhalfjaar alleen buiten de baan ontmoeten. door Jaap Visser Zoals zaterdagavond toen zij in het volgepakte Bislett-stadion van Oslo kort na elkaar vergeefs een wereldrecord najoegen. Aouita op de 1500 meter en Cram op de mijl. Tot teleurstelling van de bijri 25.000 atletiekfans die het liefi. ffi hadden gezien dat beide wereld- reldrecord steeds vettere premies toppers elkaar hadden bestreden worden betaald. Cram en Aouita in de 'Dream Mile', het hoofdnum- zouden het dus wel eens op een ak- OSLO (GPD) - Nog voordat zijn seizoen goed en wel is begonnen, verlangt Erik de Bruin al naar het einde. De 24-jarige discuswerper, die vorig jaar door een blessure net niet aan een internationale door braak toekwam, zit in de put. De- houder van de Nederlandse re cords dicuswerpen (66,78 meter) en kogelstoten (20,95 meter) bespeurt bij zichzelf geen enkele vooruit gang „en dat is verschrikkelijk fru strerend". Ook zaterdagavond tijdens de Bislett Games slaagde de gespier de atleet uit Hardinxveld-Giessen- dam er niet in verder dan 62 meter te gooien. „Ik heb geen idee wat de oorzaak is, maar op de een of ande re manier lukt het gewoon niet", al dus een teleurgestelde De Bruin in Oslo, waar hij vier meter achter bleef op de Zweedse winnaar Ste fan Fernholm (66,08 meter). „Ik had al zo'n voorgevoel dat het dit seizoen fout zou gaan, want in de winter draaide ik al niet lek ker. Het heeft niets met blessures te maken, maar het is puur geeste lijk. Hoe ik het moet oplossen weet ik niet. Nee, ik heb geen oudere collega's om advies gevraagd. Ik ben ook niet van plan om anderen met mijn problemen op te zadelen. Ik moet het zelf oplossen. Op dit moment weet ik slechts één ding zeker: als het niet snel wat beter gaat, doe ik straks niet mee op de WK. In deze vorm heb ik daar niets te zoeken. Aan het kogelstoten doe ik dit seizoen helemaal niets meer, met uitzondering van volgende week op de NK in Leiden. Die titel pak ik nog even mee". 1 de Bislett-games. Maar sinds Cram twee jaar gele den in Nice op de 1500 meter naar een wereldrecord snelde en Aouita een neuslengte voorbleef, wacht de atletiekwereld met smart op een confrontatie tussen de koordje gegooid kunnen hebben. Een gezamenlijke recordjacht zou de spoeling immers minder dun hebben gemaakt. Nu viel voor ie der afzonderlijk een fortuintje van 25.000 gulden te verdienen. 1500 meter en de mijl. Vooralsnog Dat geen van beiden die kon op- de kans dat de twee strijken, kwam volgens de 1 Aouita inmiddels tevergeefs rivalen, met een tijd van 3.29,46 in het bezit door de zwakte is gekomen van het wereldrecord op de 1500 meter en Cram met 3.46,32 het mijlrecord op zijn naam heeft staan, binnen afzienbare tijd in dezelfde race zullen uitkomen, is zeer gering. In Oslo namelijk kondigden bei de giganten zaterdagavond los van elkaar aan dat zy in Rome, waar eind augustus de wereldkampioen schappen beginnen, gescheiden op titeljacht zullen gaan. Cram wil in de Italiaanse hoofdstad zijn vier jaar geleden in Helsinki verworven status van wereldkampioen op de 1500 meter handhaven, terwijl Aouita op de vijf kilometer aan zijn Olympische een wereldtitel wil toevoegen. per van het EK van Stuttgart meende wat vooruitgang bij zich zelf te hebben bespeurd. „Ik voel de me tenminste weer in staat om te versnellen. Dat ik niet echt kon doorzetten komt doordat ik in ver gelijking met vorig jaar minder trainingsarbeid heb verricht. Ik ga nu toewerken naar de Adriaan Paulen Games. In Hengelo wil ik een goede 1500 meter lopen". Misschien in het gezelschap van Said Aouita, die zaterdag door Jos Hermens werd benaderd voor deelname aan de internationale in vitatiewedstrijd die op zondag 19 juli in het Fannie Blankers-Koen- stadion wordt gehouden. „Maar of hij ook inderdaad komt, is nog namelijk nooit waar je aan toe maar de vraag", liet de atletenma- bent. Pas de dag na een wedstrijd keiaar blijken nog in onzekerheid kun je met zekerheid zeggen of hij te verkeren. „Met Aouita weet je ook inderdaad is geweest". (GPD) - Met toch wel enige ver bazing heb ik dit weekend de ont wikkelingen in de Tour de France gevolgd. Het is voor zover ik weet de laatste jaren niet eerder gebeurd dat er na vijf ritten al zulke aan zienlijke verschillen zijn in het al gemeen klassement. De laatste keer was dat naar ik meen in 1979. Maar toen verkeerden we in een to taal andere situatie, omdat we toen vrijwel meteen de Pyreneeën aan deden. Dan is het logisch dat het veld flink uit elkaar ligt. Dat het nu al is gebeurd, beves tigt mijn eerder uitgesproken ver moeden dat de koers heel moeilijk te controleren is door één ploeg. Het is Piasecki en zijn helpers ten minste niet gelukt, doordat zich za terdag de toch wel uitzonderlijke situatie voordeed dat tweeëntwin tig renners de zaak helemaal naar hun hand konden te zetten. In zo'n situatie sluipen er altijd wel wat renners mee die aanspraak maken op een hoge klassering in het eind klassement. Zoals in dit geval mijn ploeggenoot Didi Thurau en de Fransman Charly Mottet. Dat ze zo maar vijf minuten mochten pak ken was voor mij een enorme ver rassing. Die achterstand maak je immers in de bergen niet zo maar goed! Ik reken er zelfs op dat Thu- voordat we echt de cols Hennie Kuiper. (foto archief) ben gisteren laten zien waartoe dat kan leiden. Ik acht de kans heel groot dat zich in de komende ritten meer van dit soort ontsnappingen gaan voordoen. Zeker nu de ver schillen in het klassement al wat groter zijn geworden. Maar ik denk ook dat e cesje voor Jean-Paul v£ gaan, zijn positie nog gaat verster- afgelopen dagen zijn belangrijk ken via de tijdritten. voor z n zelfvertrouwen. En zijn ploeg gelooft in hem. Je kon dat gisteren heel goed merken, omdat ze toen nog als gekken op Sergeant hebben gejaagd. HENNIE KUIPER Said Aouita. Verstoppertje „Dat is ook de reden elkaar vrijwel nooit in wedstrijden tegenkomen", wil Aouita doen ge loven. „Onze trainingsprogram ma's lopen te veel uiteen". Maar als zij eikaars pad onverhoopt toch kruisen, wordt er prompt verstop pertje gespeeld. Of door Cram, of door Aouita. In Oslo bijvoorbeeld, waar traditiegetrouw een mijl op het programma staat, wilde Aouita alleen opdraven voor een rond zijn persoon georganiseerde 1500-me- terrace. „Maar met angst voor Cram heeft dat niets te maken", verklaarde de in eigen land aanbeden miljonair nadat hij zijn wereldrecord tot op één seconde had benaderd. „Ik ben voor niemand bang en wil tegen ie dereen lopen, ook tegen Cram. Ik heb ook helemaal geen hekel aan hem, we zijn beste vrienden. Maar vanavond kwam het gewoon beter uit dat hij een mijl en ik een 1500 meter zou lopen". rriersveld. De Italiaanse bemoeial had een paar uur voor de 'games' zelfs gedreigd zijn duurbetaalde pupil (15.000 gulden) terug te trek ken. Maar door wat geschuif met 'tweederangs' atleten (zo werd Ab- (GPD) - Behalve Said Aouita (3.30,69 op de 1500 meter) werden zaterdag- di Bile uit Somalië overgeplaatst avond in Oslo tijdens de zesde grand-prixwedstrijd van het seizoen nog drie beste jaarprestaties geleverd. In de eerste serieuze krachtmeting sinds zij genezen is verklaard van een schouderblessure wierp de Britse wereldrecordhoudster Fatima Whitbread (77,34 meter) de speer 76,34 ver, hetgeen meteen de eerste seizoennederlaag van de Oostduitse Petra Fel- ke (72,68) betekende. Ook Stefka Kostadinova was dicht bij een wereldrecord. De Europese kampioene uit Bulgarije, die al over de dit seizoen nog,niet bedwongen hoogte van 2 meter en 5 centimeter was gesprongen, verbeterde byna haar eigen wereldrecord (2,08 meter) met één centimeter. Het aardigste loopnummer werd de vijf kilometer waarin José Louis Gonzales zijn landgenoot Jose Manuel Abascal iets meer dan een seconde voorbleef en de snelste seizoentijd liet noteren: 13.12,34. Van uitzonderlijk gehalte was tenslotte het optreden van Heike Drechs- ler in de verspringbak. De Oostduitse publiekslievelinge sprong maar liefst vier keer royaal over de 7 meter; haar 7 meter 33 betekende een benadering van haar beste jaarprestatie met één centimeter. BREDA (ANP) - Els Vader neemt niet deel aan het tweede toernooi om de wereldkampioenschappen atletiek, dat van 29 augustus tot en met 6 september in Rome wordt gehouden. De Nederlandse record- houdster op de 200 en 400 meter zal dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie komen. Haico Scharn, trainer en echtgenoot van de atlete, verklaarde zondag in Breda dat het besluit was geno men, omdat de genezing van een operatie aan de linkerknie niet naar wens verloopt. „Misschien zou ze in Rome de 100 meter in 11,50 seconden kunnen lopen, maar daarvoor gaat ze niet naar de wereldkampioenschappen Op 25 mei werd Els Vader in Utrecht geopereerd aan de plica van haar knie. Aanvankelijk ver liep de genezing voorspoedig, maar de laatste weken doen zich problemen voor. Scharn: „Het zijn waarschijnlijk de gevolgen van een ongeval met een scooter, dat wij in het najaar van 1985 op Kreta had den. Toen is het kraakbeen in haar knie mogelijk al beschadigd. Daar voor krijgt zy nu regelmatig iiyec- ties. De tijd van voorbereiding om de 1500 meter) wist wedstrijd- directeur Svein Arne Hansen te voorkomen dat de Marokkaanse publiekstrekker op het laatste mo ment zou afhaken. Toch bleek de 'concurrentie' nog niet groot ge-> noeg om Aouita op te jagen naar een recordprestatie. Cram op zijn beurt klaagde na af loop over de uitholling van zijn 'ploeg'. De 26-jarige atleet uit Ga teshead ontbeerde een haas in de derde ronde, waardoor hij te lang alleen moest lopen en op de laatste tweehonderd meter nauwelijks meer vooruit was te branden. „Toch, als ik heel eerlijk moet zijn, ben ik bang dat ik het ook met een derde haas niet had gered. Ik ben namelijk nog niet in de juiste re- cordvorm", aldus Cram, die er met een aan toevoegde dat hij deson danks best tegen Aouita had willen lopen. „Ik ben namelijk meer een wed strijdloper dan een recordloper. Ik besef ook best dat het publiek hier niet op zit te wachten, maar ons lie ver tegen elkaar ziet lopen. Wat mij betreft, mag het. Ik snap Aouita ook niet, want als hij op het laatste moment aan vraagt om voor hem een 1500 me ter in elkaar te timmeren, kan hij toch moeilijk verwachten dat er meteen een ijzersterk veld staat. Zeker niet als er ook nog eens een mijl wordt gelopen". Vooruitgang „Da's allemaal leuk en aardig", reageerde Han Kulker op het steekspel tussen de twee giganten, „maar ik zou echt niet weten waar om Aouita niet tegen Cram zou durven lopen. Hij is namelijk veel beter in vorm". Kulker kan het we ten, want voordat hij zaterdag avond geruime tijd achter Cram aandraafde, had de Leidenaar don derdagavond in Helsinki al na de eerste bocht afscheid moeten ne men van Aouita, die met 3.46,76 de beste jaarprestatie op de mijl lever de. „In die race maakte Aouita een veel sterkere indruk dan Cram nu", analyseerde de computerpro grammeur zaterdagavond, nadat hij evenals in Helsinki op een vier de plaats was blijven steken. Over zichzelf was Kulker „redelijk te vreden". De bronzen 1500-meterlo- Maar, ook Da Silva en Machler hebben goede zaken gedaan. Da Silva komt volgens mij nog heel ver. Hij heeft dit jaar nog niet zo veel laten zien doordat hij ziek is geweest, maar het voordeel daar van is dat hij nu over voldoende re serves beschikt. Veel mensen den ken misschien dat Machler hem de overwinning heeft gegund. Mis schien is dat ook wel zo, want Machler had geen enkel belang bij de overwinning. Het ging hem om de trui, maar ik wil er nog wel bij opmerken dat Da Silva normaal gesproken toch de snelste is van de twee. De insinuaties dat er bepaal de afspraken zijn gemaakt zul je al tijd wel blijven houden. En mis schien hoort dat er ook wel bij, maar daarmee begeef ik me dan als wielrenner op een gevaarlijk ter rein. Ieder moet maar denken wat hij wil. Machler heeft op de eerste plaats laten zien hoe sterk hij zelf is en vervolgens onderstreept hoe veel zijdig zijn ploeg is. Ze hebben im mers- ook Bontempi nog voor de massasprints, als die er tenminste komen, en natuurlijk Stephen Ro che voor het eindklassement. Voor Roche is het al bij al niet ongunstig dat een ploegmaat de trui heeft. Maar ik verwacht niet dat die ploeg zich nu ook nog eens gaat opoffe ren voor Machler, hoewel die al een heel seizoen goed rijdt. Hij stond er 3 al toen hij Milaan-San Re- Ik denk dat veel ploegleiders na de ervaringen van het afgelopen weekend hun renners de komende dagen gaan instrueren zoveel mo gelijk te demarreren. Herman Fri- son, die met zyn overwinning mijn eigen ploeg een enorme opsteker bezorgde, en Mare Sergeant heb- Wind speelt tienkamper parten ARLES (ANP) - Als eerste Ne- jje wit als Hidding verbeterde de mei in het Oostenrijkse meer kampoord Goetzis gevestigde bes- derlandse tienkamper heeft Robert de Wit de grens van 8000 punten w organisator overschreden. Tijdens de Europe- te seizoenprestaties. Hidding caa se b^erstrijd voor landenteams in De Wit zijn zeker van een plaats Arles eindigde De Wit met 8039 de Nederlandse ploeg voor de u punten als derde in het individuele reldtitelstrijd in Rome. klassement. De prestatie zal niet als Nederlands record worden er- Enigzins in de schaduw van kend. Bij het verspringen blies de lands beste meerkampers - er w wind te hard in De Wits voordeel. De tienkamp in Arles leverde een zege op voor de Brit William Mottley met 8327 punten. De Arles weinig schaduw, het was er snikheet - voldeed Marjon Wijnsma met een totaal van 5978 punten (elfde) aan de B-limiet voor het toernooi om het wereldkam- nende "score van de Sowjet-meer- pioenschap. Holland-atlete Ésther kampster Svetlana Boeraga (6585) Schouten miste de B-limiet op 1 is goed voor de derde plaats op de gen punten, 1 dit De wereldrangijst landenbeker ging bij de naar de Sowjet-Unie, voi rijk en Tsjechoslowakije. Drama tisch verliep de zevenkamp vooi de ploeg van Oost-Duitsland, van drie van de seèrd uitvielen. kwam wel tot tionaaf^recordho'ud^ter* ^Tineke ™?dHEEEEEH Hidding, vierde. Hidding, die in de mdhovense student persoonlijke rangschikking zeven- ™dv,oord®®' de werd, sprokkelde 6078 punten persoonlijke topprestatie van 5691 punten. De atlete werd rï negentiende. Ook Cor Troost, 21e met 7312 punten, verbeterde zijn persoonlijk record. Het nationaal record bij de mannen blijft staan leden gebles- op 7962 punten. Die prestatie lever- de De Wit tijdens de Europese titel strijd in Stuttgart (27 en 28 augus- duitse tienkampers het toernooi om de Europese beker beheerst. Met een voorsprong van ruim 500 punten veroverde Oost-Duitsland in Bazel de beker. De 24-jarige Oostduitser Torsten Voss was de beste tienkamper met 8445 punten, een persoonlijk record. Voss werd gevolgd door Uwe Freimuth en Thomas Fahner, twee landgeno ten. Afwezig waren de Britse Olympische en Europees kam pioen Daley Thompson en de Westduitsers Sigi Wentz en Jürgen Hingsen. De voormalige wereldre cordhouder Guido Kratschmer (WD1) viel geblesseerd uit. De Sow jet-Unie werd tweede, West-Duits land vijfde zesde. LEIDEN - Els van Leeuwen uit de Casba/deWit-ploeg van Joop Riet hoven is in vorm. Nadat zij zater dag in Vreeland nog haar meerdere had moeten erkennen in Monique Knol, sloeg zij een dag later in Box tel keihard toe. Na een lange solo dubbelde de inwoonster uit Lisse op een haar na het gehele peloton. Cythia Lutke-Schipholt maakte het succes compleet en werd der de. De overige regionale wielren ners hielden zich het afgelopen weekeinde erg rustig. Door het warme weer haalden veel renners het einde van de wedstrijd niet. LeidenaarAlex Jansen kan daar over meepraten. Zaterdag maakte hij met nog vijf ronden te gaan deel uit van een kopgroep in Zuidland. De eindsprint maakte hy niet meer mee omdat hij op last van de jury de wedstrijd moest staken. Hij had een spons aangepakt en dit is reglementair verboden. Een dag la ter in Ryswyk speelde de hitte hem wederom parten. Ook nu had hij op tijd aangesloten bij een kop groep. Nog voor de finale inging, verloor hij contact met zijn mede vluchters. In de wilde achtervol ging die daarop volgde, kwam de schaatsende-wielrenner naast het parcours terecht. Omdat hij zich voor een achtste plaats niet wilde inspannen, sloeg .hij de weg rich ting permanence in. Gert Jan Mo raal heeft de vorm te pakken, ook nu was er in Rijswijk een goede klassering (10de) voor hem wegge legd. Paul Kooyman (11), Marco Vermey (15), André Hogervorst (17) en Frans Paardekooper (18) re den zich eveneens in de prijzen. Pascal Vergeer (Warmond) en Gerrit Kleinveld (Lisse) grepen net naast de winst. In Vreeland moest Kleinveld zijn meedere erkennen in Wim Koene en Vergeer kon in de eindsprint de Amsterdammer Blom niet de baas. Bij de liefhebbers en veteranen pakten John Kuyvenhoven (5), Ton van Duivenbode (9) Arie Kru- ger (11), Hans de Kiewit (17) en Henk Rusman (18) in Rijswijk eveneens een prijsje mee. 4,07 meter per n meerkamp is een meter per seconde bijeen. In de B-groep bij de u««- nen zegevierde het gastland Frank- geoorloofd rijk. Nederland werd vijfde. Zowel Bij de A-landen hebben de Oost- dit seizoen nog prestatie te leveren, is gewoon te kort. Daarom hebben wij besloten PAPENDAL - Jeroen Sunter, de behoorlijke jeugdige atletiekkampioen van Ne derland bij de B- junioren op de 200 meter, heeft zich tijdens de dit seizoen van wedstrijden' af te jeugd olympische dagen van afge- Wij richten ons nu geheel op de voorbereiding van de Olympi sche Spelen in Seoel". Els Vader behoorde op basis van haar prestaties van vorig jaar au gustus bij de strijd om de Europese titels in Stuttgart tot de voorgese lecteerde atletes voor Rome. Zij alleen nog twee keer de B-li- lopen zaterdag niet in de kijker kunnen lopen. Het sprinttalent van AV Holland was uitgenodigd om mee te doen aan het met veel publi citeit omgeven sportfestijn op de 200 meter in een sterk internatio naal deelnemersveld. Dit riep blijkbaar te grote spanning op bij Sunter, want hij kwam in zijn leplaats. Tijdens een wedstijd in Am sterdam op de kunststofbaan in Ookmeer heeft vrijdagavond een aantal streekatleten aangetoond op het moment over een zeer te beschikken. Op de met 1.54,3. Maar liefst vier lopers wisten op de 3000 meter onder de 8.40 minu ten te duiken en nog ruim ook. Rob van Schooten (AAV 36) snelde met goede zijn karakteristieke korte pas naar 00 me- een persoonlijk record van 8.32,7 ter voltrok zich een duel tussen de en daarmee was hij drie Bataven- twee Bataven-atleten Wybo Lelie- lopers te vlug af. Jaap van Duyven- veld en Jan Jansen. Aan de meet voorde, Henk Ravensbergen en Ad miet op de 100 meter moeten lo- niet verder dan 22,76 en dat bete pen. kende uitschakeling voor een fina- Coolbergen gaven echter niet veel toe op zowel Van Schooten als el kaar en reikten tot tijden van res pectievelijk 8.34.2, 8.34.5 en 8.35.9. r Sjaak van Schie (Bat) tenslotte snelste tiid van de avond kwam tot 8.45.2. trok Lelieveld aan het kortste eind en won in een prima tijd van 1.53,7 Jansen kwam een zucht later bin nen: 1.54,1. Gert-Jan Faas (Spar taan) liep in een latere serie de op twee Met een bijzonder beurzenpfo- gramma wil de Amerikaanse atle tiek Unie (TAC) haar Olympische kandidaten financieel steunen. Ie dere atleet die uitzicht heeft op kwalificatie voor Seoel ontvangt van januari tot juli een stipendium van 2000 dollar (ruim 4000 gulden). „Wij hebben de financiering voor dit plan op een half miljoen dollar na rond", zegt Ollan C. Cassel, technische baas van het TAC. „Het moet onze atleten stimuleren nog harder te trainen." Ten hoogste drie atleten op elk onderdeel kunnen een beurs krij gen. Alle medaillewinnaars van het toernooi om de wereldkampioen schappen, deze zomer in Rome, mogen zich tot de gelukkigen reke nen. Daarnaast heeft de selectie commissie van het TAC het recht atleten met grote mogelijkheden een beurs te verstrekken. Om niet in strijd te raken met de amateurregels, stort het TAC de beurs op een rekening, waar de at leet in eerste instantie niet over kan beschikken. Een kwart van de beurs houdt het TAC in eigen zak en wordt verdeeld onder de atle ten, die zich daadwerkelijk voor de Spelen van 17 september tot 2 ok tober hebben geplaatst. Tom Steenvoorden uit Noord- wijk greep in Hoogkarspel ook al Groot-Brittannie naast de fei begeerde overwinning. De Bollenstreker werd achter de sterke Amsterdammer Ralf Moor tweede. J eugdolympiade krijgt vervolg in België ARNHEM (GPD) - De Internatio nale Jeugd Olympische Dagen (IJ- OD) krijgen een vervolg. De Jeug- dolympiade, die afgelopen week einde op het sportcentrum Papen dal bij Arnhem werd gehouden, wordt over twee jaar in Belgie georganiseerd. Die toezegging kreeg directeur jhr. Rob von Bose van het jubilerende Nederlands Olympisch Comité van enthousias te leden van het Belgisch Olym pisch Comité. In 1991 wil Van Bose dan zelf weer het spektakel voor honderden jongens en meisjes in de leeftijd van 13-18 jaar naar Ne derland halen. De initiatiefnemer van de IJOD heeft begrepen dat er met name vanuit Rusland en Oost-Duitsland belangstelling voor de Europese internationale Jeugdolympiade be staat. De kans is volgens hem groot dat jongeren uit deze Oostbloklan den in België van de partij zullen zyn.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 12