Kryptogram Turnen met... Kettingpuzzel DE OOSTERSE MARKT KRAAM Woordzoeker PUZZEL 3| Van navolgende 64 letter groepen: AC-AD -AG - AN -AN-AT - BL - BO - CH - Dl - DU - EG - EL - EL - EN - EN - EP - EV - EX - FF - GD - GE - GE - GE - GE - GR - HO - IE - IE - IG - IS - IS - IT - LA - LE - LE - LU - MA - MB - MO - MP - NA - NE - NI - NN - NO - NO - OG - ON - OR - OT - PI - RA - RA - RE - SA - SE - SE - SO - TE - TI - TI - US - UT, kunnen 16 woor den van 8 letters van navol gende betekenis worden verkregen. Van elk antwoord is de laat ste letter gelijk aan de be ginletter van het daaropvol gende woord, terwijl de eindletter van het laatste antwoord gelijk is aan de beginletter van het eerste antwoord. 1 bevallig; 2 specerij; 3 voor werp tot verlichting; 4 be- speelster van zeker muziek instrument; 5 muziekgezel schap; 6 uitheems; 7 van de zelfde samenstelling; 8 op weinig na; 9 niet overdre ven; 10 waterplant met drij vende ronde bladeren; 11 vaststelling v.e. ziekte naar kentekenen; 12 graansilo; 13 vastberaden; 14 dwinge landij; 15 kromming van de arm; 16 gluiperig. In onderstaand raam zijn horizontaal, verticaal of diago naal de volgende 24 namen van hoofddeksels te lezen. De overblijvende letters vormen - gelezen van links boven naar rechts onder - eveneens namen van hoofddeksels. alpinopetje badmuts bakkersmuts baret bisschopsmijter bonnet bontmuts brandweerhelm capuchon chauffeurspet cowboyhoed dameshoed hallelujahoed jockeypet kapoets kepie koksmuts kolbak matrozenpet schipperspet sombrero tropenhelm valhelm zuidwester HORIZONTAAL: 1 Kiekje van een door gang in de bergen? (7); 4 In het klooster houdt hij de eieren warm (7); 8 Breng orde in deze rij! (5); 9 Wat er nog meer volgt na de bruid (7); 10 De escorte van die lege bus was een afleidingsma noeuvre (7); 11 Zijn pootjes maken rimpeltjes (5); 13 Zo'n oormerk is niet fraai (5); 14 Is tante in staat bij die instelling haar beklag te doen? (9); 16 Zulk een schikking is het mogelijke resultaat na overschrijding van de limiet door drinkebroers (9); 18 Afbraak van bedde- goed (5); 20 Vruchten van hout (5); 21 De bode had als aan denken een beeld van deze stichter meegebracht (7); 23 Een muzieknoot laat zien dat wij ermee dwepen (7); 26 Ze ontvangt de hele pot (5); 27 Dat dier huilt krokodil- letranen (7); 28 Deze vis vangt u niet in de Maas (7). VERTICAAL: 1 Dit aanzicht moet u voor lief nemen (7); 2 Dit soort vet heeft voor een klein kind een minder prettig gevolg (7); 3 Dit maakt uw reis lan ger (9); 4 Die troep maakt er met recht een troep van (5); 5 Zelfs als je erbij gaat staan legt het weinig ge wicht in de schaal (3); 6 Beesten zonder kip penhok (3); 7 Ook bij die herhaling kreeg de priester geen thee (7); 8 Afmeting van een schrijflijn (9); 11 Men stak 'r slechts een kleinigheid in (5); 12 Hij lijdt beslist niet aan ruimtevrees (9); 15 De soldaat liet de die ren los (9); 16 Zij is niet alleen erg ge steld op dat Engelse eiland! (7); 17 Zo schoon als deze ri vier klinkt is hy beslist niet! (3); 19 Dient dit dier om door boogschutters te worden af geschoten? (7); 21 Boten van dit bouwma teriaal zouden de snelheid zeker niet bevorderen! (5); 22 Die insekten kunnen dwaze praat uitslaan! (5); 24 Een rondje voor vader! (3); 25 Behoeftig lidmaat (3). Het is de grootste dwaasheid dingen te leren, die men later weer moet vergeten. Een plaat die om vrolijke kleuren vraagt, maar die ook wat raadsels bevat. Zo heeft deze Tunesische marktkoopvrouw drie soorten vruchten in haar kraam, die niet in haar land voorkomen. Boven dien zijn er in haar kraampje zes voorwerpen ver stopt, die daar niet thuishoren, een van haar klan ten een kostbare ring laten vallen en de tekenaar maakte twee fouten. Welke vruchten horen niet in de Tunesische marktkraam? Welke voorwerpen horen niet in een fruitstal- letje thuis? Waar is de ring met grote steen terecht geko men? Wat vergat de tekenaar en wat deed hij ver keerd? Voor vijf goede oplossingen met een leuk ge kleurde tekening hebben wij een prijs beschik baar. Oplossing voor 15 augustus sturen naar LEIDSCH DAGBLAD, POSTBUS 54, 2300 AB LEIDEN NAAM STRAAT POSTCODE WOONPLAATS- LEEFTIJD Knip deze ouderwetse gymnast uit. Plak de delen op een stevig stuk karton. Laat alles goed dro gen en geeft het geheel een leuk kleurtje. Knip of snij nu alles op nieuw uit. Prik op de plaats van de witte rondjes met een stopnaald of breipen gaten. Maak alles met en dunne maar stevige draad aan el kaar. Doe twee kralen op een draad en bevestig aan weerszijde de armpjes.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 24