'Als ik maar niet in oorlogen terechtkom Zweefvliegers in het nauw Helft werkloze jongeren krijgt tijdelijke baan Hazerswoudenaar en Voorschotenaar op fiets naar Verre Oosten Geslaagd! i WOENSDAG 1 JULI 1987 Will REGIO HAZERSWOUDE - Fietstochten naar Frankrijk, tweeduizend kilometer, en Griekenland, negenduizend, beschouwt hij als leuke uitstapjes. Als opwarmronden voor de expeditie, waaraan hij vandaag begint. Een reis van 35.000 kilometer om een groot deel van de wereld. De in Hazerswoude geboren, sinds enkele jaren in Utrecht gehuisveste en de komende twaalf maanden 'overal en nergens' wonende Fulco Blokker heeft achtereenvolgens Sri Lanka, de Maladiven, Australië, Indonesië en China op het programma staan. Tot Sri Lanka heeft hij gezelschap van een zes jaar oude sportfiets, een tentje voor twee personen "en iedereen, die ik onderweg tegenkom". Daarna trekt hij op met een vriend uit Voorschoten, Robert Nicolai, "met wie ik wat onbewoonde eilanden wil opzoeken". door Jan Preenen Hoewel hem onder meer de no dige kilometers woestijn te wachten staan, beschouwt Blok ker zijn opvallende onderneming bepaald niet als een overlevings tocht. "Zeker niet. Ik zie het lou ter als ontspanning. Ik neem vier liter water mee in bidons en ver der doe ik mijn boodschappen onderweg. Ik zal proberen niet meer dan honderd kilometer per dag te fietsen. Steeds vier weken achter elkaar. Daarna neem ik een week rust. Ja, misschien dat het tussen Iran en Pakistan wat moeilijker wordt. Daar krijg ik te maken met woestijn en zie ik waarschijnlijk dagenlang nie mand. Maar ook dat overleef ik wel. Verder mag ik alleen maar hopen dat ik niet in oorlogen te rechtkom, zoals in Koerdistan. Dan wordt het oppassen. Verder verwacht ik dat ik overal mijn tentje kan neerzetten en dat het veiliger zal zijn dan in Amster dam". Het plan om fietsend te gaan globetrotten, kwam bij de nu 27- jarige Blokker anderhalf jaar ge leden op, toen hij zijn studie had beëindigd en wat losvaste baan tjes had gehad. In feite bevielen hem alleen de fietstochten, die hij van jongs af aan heeft ge maakt. "Twee jaar heb ik antro pologie gestudeerd, maar ik ben afgeknapt op de wetenschap. Het is allemaal zo theoretisch. Soms komt er wel eens wat goeds uit, maar voor my is het niets. Binnen zitten, altijd maar die boeken. Nee, bedankt. Mijn weg is het niet. Ik werd er alleen maar onrustig door. Ik verlangde naar het avontuurlijke. Heet dat niet zo? Je wilt de wijde wereld in, zoals die vier maanden die ik in Afrika heb doorgebracht. Lif tend heen, met het vliegtuig te Fulco Blokker: "Ik houd van eenzaamheid". rug, omdat het inmiddels te heet was geworden om door de Saha ra te rjjden". (foto Nanno Bloupot) Druiven Werken op een boerderij Griekenland en druiven plukken in Frankrijk is hem als onderbre king van fietstochten veel beter bevallen dan de leer van de mens als natuurhistorisch wezen. Dat betekent overigens niet dat hij als een flierefluiter door het le ven wil blijven gaan: "Ik heb wel degelijk geprobeerd een vaste baan te vinden of wat anders te studeren. Op de school voor de journalistiek kon ik echter niet terecht. Ik werd uitgeloot. En als ik ergens solliciteerde, had ik al tijd honderd wachtenden voor Als werkloze heeft Blokker enige tijd een uitkering gehad. Vandaag stopt die. "Ik wil niet afhankelijk zijn. Ik wil mezelf redden. Deze manier van leven spreekt me aan. Op z'n tijd ben ik echt wel een gezelschapsmens, maar over het algemeen ben ik een individualist, die alles zelf wil doen en overal zelf wil achter komen. Iemand die altijd op zoek is naar nieuwe dingen. Nou, als je dan, zoals ik, gewend bent om alles op de fiets te doen, dan is dit toch een schitterende gele genheid om eens wat meer van de wereld te zien en allerlei cul turen te beleven". "Ik heb vijfduizend gulden ge spaard. Daar moet ik het een jaar mee kunnen redden. Als fietser geef je weinig geld uit. Zeker in derde wereldlanden. Onderweg hoop ik nog wat te kunnen bij verdienen. Een fietsblad heeft belangstelling voor mijn reisver halen en verder kan ik misschien tijdelijk ergens op het land werken of in een ziekenhuis". Visa Bij het aanvragen van visa voor Iran, Pakistan en India heeft Blokker opgegeven dat hij gitaarbouwer is. "Dat komt beter over dan dat je schrijft dat je werkloos bent of journalist. Ik heb een opleiding gehad voor gi taar bouwen, dus zo vreemd is het niet. Met Pakistan en India zijn de zaken nu geregeld. Met Iran nog niet. Als ik geen toe stemming krijg, overbrug ik dat stuk met het vliegtuig. Dat zal wel meer moeten gebeuren. Naar Australië bij voorbeeld. Daar heb ik dan inmiddels die vriend bij me. Die is niet zo'n fietser, maar houdt wel van rust. Samen wil len we wat onbewoonde eilan den opzoeken". üe eenzame fietser is overi gens niet bang dat hij op de heenreis in te grote problemen komt: "Natuurlijk zal ik mijn moeilijke momenten krijgen. Slecht weer, droogte, eventueel ziekte, noem maar op. Ik zal ook best wel eens vloeken achter het stuur, maar van omkeren zal geen sprake zijn. Ik houd van eenzaamheid. Ik fiets zo vaak al leen. Anderen moeten speciaal trainen als ze een keer een wat langere tocht gaan maken. Dat hoef ik niet, ook al is het nu wat verder dan normaal". Terug van weggeweest wil Ful co Blokker volgend jaar ("of het jaar daarop, als dat fietsen me be valt") alsnog een vaste baan zoe ken. "Hopelijk kan ik dan aan de slag als gitaarbouwer, pianoher steller of als journalist. Ik moet dan wel zelfstandig kunnen werken en mezelf kunnen zijn. Ik wil geen baas boven me". Record aantal reizigers voor Westnederland STREEK - Busmaatschappij West nederland heeft in 1986 een nieuw record geboekt door 59,5 mihoen reizigers te vervoeren. Ten opzich te van 1985 is dat een stijging van 2,4 procent. Tussen 1982 en 1985 daalde het aantal reizigers bij de busonderne ming. Twee jaar geleden keerde het tij echter. De groei heeft zich vorig jaar doorgezet. De opbreng sten uit kaartverkoop stegen met ruim 36 procent. In samenwerking met de ver voersmaatschappijen Centraal Ne derland en de Noord-Zuid-Hol- landse Vervoersmaatschappij gaat Westnederland een duizend- bus- senplan uitvoeren. Dat betekent dat er in de Randstad in de spitsu ren meer bussen worden ingezet om de verkeersknelpunten te ont lasten. De extra bussen worden voor een groot deel gehuurd van touringcarbedrijven. Voor de reizi gers betekent dit meer comfort tij dens de rit. Bestuurder na lange achtervolging gepakt LEIDERDORP - Een 24-jarige in woner van Rotterdam heeft van nacht een rijverbod en proces-ver baal gekregen omdat hij te veel had gedronken. De man reed slingerend ter hoogte van het brugrestaurant de snelweg A 4 (Amsterdam-Den Haag) op. De Rotterdammer zette er een flinke gang in, toen hij in de gaten kreeg dat de politie hem wil de aanhouden. Na enkele tiental len kilometers, waarbij de snelhe den flink opliepen, kon de politie hem ter hoogte van Leidschendam tot stoppen dwingen. NOORDWIJK/NOORD- WIJKERHOUT - De leden van de Kennemer Zweef- vliegelub Noordwijk zullen zich met hand en tand ver zetten tegen het voornemen van de Voorlopige Commis sie Nationale Parken om het zweefvliegveld in het Langeveld in Noordwijk op termijn te sluiten. "Sluiting van het veld betekent het einde van onze club", aldus secretaris G.P. Sluimer. De commissie heeft onlangs een rapport uitgebracht over de moge lijkheden om in het gebied tussen Noordwijk en Zandvoort een na tionaal park te maken. In het be trokken gebied liggen onder meer een golfterrein, een zweefvliegveld en het badcentrum Langeveld. Omdat de activiteiten in deze ge bieden volgens de commissie niet verenigbaar zijn met de doelstel ling van het nationaal park - het in standhouden en 'vergroten van de natuurwaarden - wil de commissie de drie terreinen voorlopig buiten het nationaal park houden. In het rapport stelt de commissie even wel duidelijk vast dat het zweef vliegveld op termijn moet worden gesaneerd. Het golfterrein en het badcentrum mogen, althans in aangepaste vorm, wél blijven be staan. De leden van de zweefvliegclub zijn volgens secretaris Sluimer ver baasd over de stellingname van de commissie: "Er is ons altijd verteld dat we ons geen zorgen hoefden te maken. Nu komt de commissie op eens met deze uitspraak. Dat is wel erg vreemd. Bovendien laten ze ons in het ongewisse over de ter mijn waarop het veld moet worden gesloten". De commissie voert in haar rap port geen argumenten aan voor de voorgenomen sanering. Sluimer hierover: "Ik denk dat er ook moei lijk argumenten zijn te vinden. We maken geen lawaai en ons terrein beheer is beslist milieuvriendelijk. Omdat we het terrein pachten van de Amsterdamse Waterleidingbe drijven zijn we verplicht ons aan strenge regels te houden". Noordwijkse club hangt opheffing boven het hoofd wc OEGSTGEEST - Aan de Scholenge meenschap Duinzigt in Oegstgeest slaagden voor het MAVO-diploma: L. Admiraal, R. v. Bentem, M. Fase, J. Groeneveld, E. v.d. Haak, M. de Haas, M. den Hollander, S. Jansen, M. Jansen, F. Kamerbeek, C. de Knegt, S. Lee mans, M. Perels, E. Remmerswaal, E. Roodenburg, P. van Ruiten, D. Smit, C. v. Tilburg, R. Traa, N. Stork. aan den Rijn slaagden: L. Angenent, F. Baker, O. Bakker, A. Bark, S. van Barlingen, E. van den Berg, F. van den Berg, M. Biesma, J. Binnen- marsch, P. B. Blaas, A. Blanksma, M. Blom, R. Boer, J. de Boer, P. de Boer, P. Bogerman, R. Bosman, H. Breeveld, L. van den Brink, B. Buijten, M. Charité, E. Coumou, E. Dekker, C. van Deuren, M. van Dijk, C. van Dijkhuizen, I. Dijkstra, E. Dijs, A. Dingemans, M. Dresselaars, A. van Eijk, L. Elias, A. Ferrol, N. Flens, T. de Gans, C. Gerhards, B. Goedhart, J. Goedhart, J. de Graaf, E. Groenheiden, M. Grootenbder, P. de Haan, A. Hart veld, I. van der Haven, I. Heinemann, R. Hendriks, S. Hendriks, G. Hofstetter, C. Hulscher, A. de Jeu, R. Karsemeijer, L. Ketel, E. Kloet, M. KoUe, A. de Koning, J. Koolmees, M. Kraaij, J. Kriele, D. Krijgsman, M. Kromhout, G. Kroon, H. de Lange, M. Leenen, O. van der Leest, I. van Leeuwen, J. van Leeuwen, N. van Loon, C. van den Maagdenberg, I. van Maasdam, N. Macdaniêl, C. de Meijer, Y. Matze, M. Maurer, R. Meerloo, R. van Meggelen, B. Minnee, L. Moerman, M. Molog, J. Nipius, E. van Offeren, L. van Oostrom, A. Oppelaar, J. Peters, R. Pie- penbrink, R. Pronk, M. Radijs, M. Re geer, N. Remmig, L. Renee, E. van Riet schoten, P. Rijken, B. van Rijn, D. Rijnsburger, J. de Roode, R. Rooza, A. Scholte, P. Schraven, J. Smitt, A. Stof fels, M. Stolp, M. Straver, J. Suijker, L. Taselaar, R. Treep, J. Treffers, T. Tromp, M. Turkenburg. S. Uithol. M. ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeente Alphen probeert 67 van de 110 jonge werklozen uit deze plaats aan een tijdelijke baan te helpen. Alphen haakt hiermee in op de daarvoor door de rijksover heid geboden mogelijkheden, vooruitlopend op het jeugdwerk garantieplan. De jongeren krijgen gedurende een halfjaar een betaal de 19-urige werkweek bij de ge meente of een instelling. "We zieh dit als een opstap voor de jongeren naar een vaste baan", zei de Alphense wethouder K. Mol- lema (werkgelegenheid) gisteren bij de presentatie van het 'plan de campagne'. Alphen is overigens lang niet de enige gemeente die aan het lande lijke project deelneemt. Naar ver wachting doen bijna tweehonderd grotere plaatsen meedoen. Kleine gemeenten zoals in de Alphense re gio kampen minder met de jeugd werkloosheid. Alphen heeft boven dien relatief veel inwoners van et nische groeperingen, waaronder het werkloosheidspercentage bij jongeren schrikbarend hoog is. De tijdelijke voorziening van het ministerie vervalt overigens wan neer het jeugdgarantieplan van kracht wordt. Dit groter en breder opgezette project biedt de werklo zen ook mogelijkheden in de marktsector. Het plan moet echter i de Vate, E. van Vefsen, N. van Vel- M. v.d. Wansem. A. Zweèris. i, R. Verboon, E. Verhorst, A. Ver kerk, N. Verlaan, E. Verpoort, J. Ver sluis, I. Versteeg, B. Vervoorn, I. Ver- weij, P. Vis, R. van der Vis, S. Vonk, A. Voorzaat, N. Vreeken, S. Vreeken, E. de Vries. R. van de Werken, S. Westdijk, S. 'eterings, M. van Wfjk, A. van Wijn- .arden, A. Wille, J. Wille. E. Windhorst. R. Windhorst. K. Wolswyk, D. van Zan- ten, M. van der Zee, R. Zeelenberg, J. van der Zwan, D. Zweekhorst. Aan de katholieke scholengemeen schap het Ashram College zijn ge slaagd voor VWO: C. Anker. S. de Bloois, G. Boers, T. Boekhout v. Solin- ge, A. Bos, P. v. Daalen, J. v. Duimen, S. Heykoop, D. v: Hykoop, E. Houdijk, R. _»r, N. Scholten, I. Straathof, T. Verhoeff A. Wagemans, S. Wagemans, A. Wort- man, M. Zoet. Voor Havo: L. Adrichem, J. Aker boom, A. Alink, A. v. Amerom, M. Bak ker, M. Barnasconi, Y. Barend, M. Beu- mer. E. de Boer, P. Boxmeer, M. den Brinker, T. Bruinsma, M. Depenbrock, S. Dinsbach, A. van Eüden, R. Elema, M. Gitz, M. Gritter, M. Groenewegen, R. de Haas, E.J. Harmens, E. Hartsuiker, D.J. Hydra, H. Hyman, M. Hoekstra, L. Interna, S. de Jong, D. Koelman, H. de Koning, M. Krassenburg, S. Kramp, E. Kruider, J. v. Lammeren, G. v. Lierop, M. Maas, G. v. Oyen, M. Overbeek, M. Patiwael, P. Pauw, S. Pennekamp, A. Peters, E. Pieterse, C. v. Remundt, J. r.d. Sar. M. Schlick, C. Slof. A. Smit, O Vliet, R. Wisselink, J. Witteman, S. Wolf, D. v.d. Zande, P. Zwirs. Voor Mavo: P. Baas, M. Bakker, D. Bloemen, R. v. Bochove, M. Boers, L. Colijn, T. Deijns, A. Dobbe, R. v. Eg- mond, E. Faber, P. de Graaf, B. de Greef, P. Hillege, B. Hoogendoorn, E. Hoogervorst, I. Hoogervorst, R. Jansen, M. Kamphuis, M. Kemp, M. Kesting, E. Knaapen, P. Knopperts, P. Koeken, E. Kouwenhoven, I. Kroon, J. Kruijt, H. v.d. Laken, M. Leen, R. Lenting, M. Lot gering, H. Louw, D. v. Mastwijk, J. Ma- zereeuw, J.W. de Meijer, C. v. Niekerk, P. Oerlemans, M. v. Oosterhout, M. Pe tersen, A. Rijsdijk, R. de Rijk, H. Rosier, E. Sassen, A. Schonewille, E. Sloothaak, P. Stok, M. Ubink, P. Vaessen, A. v.d. Veldt, I. Veltman, P. Verlaan. P. Visser, N. Westerbeek, K. Wijfje, M. Wisman, B. Witteman, T. de Wit. W. ten Wolde, I. Woudstra. Voor LTO: P. Ammerlaan, D. Biegstraaten, J. Hogeweg, R. v. Hol- stein, T. HuIiselan.'D. Kooien, E. Leli- veld, F. Lenting, E. Meiman, P. v. Riet, D. Wijnants, R. v.d. Worm, F. Zandber gen. Aan de Christus Koning Mavo te Ha- zerswoude/Rijndijk zijn in het tweede tijdvak geslaagd voor het Mavo-diplo ma: J. van Bostelen, H. van Goozen, C. van Harskamp, R. Klerks, M. Koster. L. Roeloffs, L. van Schaik, P. Vreeswijk. Telefoonmaniak als quizmaster laat kandidaten zich uitkleden HILVERSUM/ALPHEN AAN DEN RIJN - De KRO in Hilver sum is de afgelopen week een aantal keer gebeld door bewo ners van de Alphense regio, die verklaarden via de telefoon te zijn lastig gevallen door ie mand die zich uitgaf als presen tator van deze omroep. De man vertelde de mensen dat zij rechtstreeks in een radio-uit zending zaten en dat zij een geldprijs van achthonderd gul den konden verdienen als zij enkele vragen goed wisten te beantwoorden. Na onder meer ook naar het aantal kinderen te hebben geïnformeerd, werden de vragen naar verloop van tijd steeds schunniger. "Hij vroeg bij voorbeeld naar de kleding van de 'kandidaten' en vervol gens of ze die wilden uittrek ken", zegt G. Maassen van pers- zaken bij de KRO. Deze afdeling van de omroep ontving de afgelopen dagen on geveer vijf klachten van deze aard van mensen uit voorname lijk Alphen en Nieuwkoop. "Maar we hebben ook een pro motie-afdeling waar de meeste klachten binnenkomen. Van het aantal daar heb ik echter geen inventarisatie", aldus Maassen, die de klachten heeft doorgespeeld naar de Alphense politie. "De man gaat professioneel te werk. De mensen horen mu ziek op de achtergrond, waar door het inderdaad lijkt alsof zü op de radio zijn", waar schuwt Maassen. Toch kunnen de mensen direct weten dat het spel niet serieus is. Maassen: "Wij bellen namelijk nooit mensen voor radiospelletjes. Voor dergelijke zaken moeten de mensen zich namelijk opge ven, of we laten hen naar de studio bellen". Alphen biedt 67 jongeren 19-urige werkweek nog worden goedgekeurd door de Tweede Kamer. Het verzoek voor volledige ver goeding van het werkgelegen heidsplan is vorige week verstuurd naar het ministerie van sociale za ken en werkgelegenheid. De ge meente heeft goede hoop op het binnenhalen van de gevraagde subsidie. De minister beslist bin nen drie weken. Naar verwachting kan al in augustus worden begón- nen met de werving, selectie en plaatsing van de jonge werkzoe kenden. Het Alphense project is op poten gezet door de gemeente en het ge westelijk arbeidsbureau. De for- Historische zeilschepen in Woubrugge WOUBRUGGE - Enkele tien tallen historische zeiljachten meren morgenmiddag af aan de Comriekade in Woubrugge. De grote en kleine schepen zijn onderweg naar Rotterdam, waar het eerste lustrum van de vereniging Klassieke Scherpe Jachten wordt opgeluisterd. Ter gelegenheid van de festi viteiten is in de maand juli een tentoonstelling ingericht in het Maritiem Museum Prins Hen drik over de veelal overnaads gebouwde houten zeilschepen met spitse stevens. Woubrugge wordt aangedaan omdat daar een van de leden van de club woont: P. Beelen. Het konvooi wordt verwacht tussen twee en mele werkgever van de jongeren •wordt de stichting Ondersteuning Welzijnswerk (SOW). De begelei ding van de jeugdwerklozen wordt ook door de SOW verzorgd. Omdat het deeltijdbanen betreft, voorziet het arbeidsbureau in passende, op de praktijk toegespitste scholing buiten werktijd. Die scholing en vorming van de jongeren bestaat uit drie onderde len. Het lesprogramma wordt zo veel mogelijk aangepast aan de functie waarin de jongere is be land, de eigen ambities en moge lijkheden. Voorts staat de cursus 'solliciteren-werk veroveren' op het programma. Vast onderdeel van de scholing is een periodieke terugblik op de voorafgaande leer stof met de betrokken projectbege leider. De algemene voorwaarden voor deelname aan het werkloosheidsi nitiatief zijn dat de deelnemende jongeren tussen de 16 en 21 jaar dienen te zijn en dat ze langer dan zes maanden als werkzoekende in geschreven hebben gestaan bij het arbeidsbureau. De beloning is ge lijk aan het minimumloon dat geldt voor de jongere, omgerekend naar negentien uur. Als voorbeeld: een achttienjarige verdient maan delijks 580 gulden. Kwetsbaar Het project beoogt met de tijde lijke regeling (tot 1 juli 1988) ge meenten in staat te stellen de meest kwetsbare groepen op de ar beidsmarkt werkervaring te bie den, waardoor de doorstroming naar een reguliere baan kan wor den bevorderd. De koppeling van werken en scholing wordt daar voor als de meest geschikte aanpak beschouwd. Sluimer plaatst wél de nodige kanttekeningen bij de ideeën van de commissie omtrent de openstel ling van het terrein. Een van de doelstellingen van de commissie is dat het hele nationaal park voor ie dereen toegankelijk moet zijn. Dat betekent dat zowel de golfclub als de zweefvliegclub, hoewel hun ter reinen buiten het nationaal park worden gehouden, toch bezoekers moeten toelaten. Sluimer denkt dat dit ongeloof lijk gevaarlijk is: "De zweefvlieg tuigjes worden aan een kabel om hoog getrokken. De kabel valt ver volgens aan een parachute omlaag. Je moet er niet aan denken wat de gevolgen zouden zijn als iemand die kabel op zijn hoofd krijgt". Ook voor de leden van de club betekent het toelaten van bezoe kers een groot gevaar. Het terrein van de club is vijf hectare groot, maar slechts een paar honderd me ter daarvan zijn ingericht als start en landingsbaan. De rest van het veld heeft een 'veiligheidsfunctie'. Vliegers die door gebrek aan ter- miek snel naar beneden moeten, landen desnoods buiten de baan maar binnen het terrein. De secre taris: "We moeten te allen tijde van Het terrein van de Kennemer Zweefvliegclub Noordwijk in het Langeveld. Volgens de commissie Nationale makenS DaU^onmoeeliik alsmaar Parken moet het terrein op termijn verdwijnen. SSStote? Sanering van het zweefvliegveld betekent volgens Sluimer het ein de van de Kennemer Zweefvlieg club Noordwijk. Er is in de Rand stad geen ander terrein beschik baar. De enige mogelijkheid is vol gens Sluimer het onderbrengen van de club op een militair vlieg veld. Een echte oplossing is dat evenwel niet in de ogen van de se cretaris: "We zouden dan alleen in de weekeinden kunnen vliegen. Bovendien is militair terrein streng bewaakt, moet iedereen een pasje hebben en moet voor elke vlucht toestemming worden gevraagd. Al met al is dat nauwelijks een alter natief te noemen". Onderbrengen van de leden bij een andere club is ook geen oplos sing. De Noordwijkse zweefvlieg club heeft, in tegenstelling tot an dere clubs, een duidelijke oplei dingsfunctie. Sluimer: "Er is hier weinig termiek en we hebben slechts een klein terrein tot onze beschikking. Geoefende vliegers kunnen daardoor niet altijd uit de voeten, maar voor leerlingen zijn deze omstandigheden ideaal". De Kennemer Zweefvliegclub telt ongeveer 80 leden, afkomstig uit Leiden, Haarlem en de bollen streek. Sluiting van het vliegveld is volgens Sluimer temeer onverstan dig omdat er een grote behoefte is aan zweefvliegvelden. "Het enige andere niet-militaire terrein ligt in Castricum in Noord-Holland. Wij hebben een duidelijke regio-func tie. Jaarlijks worden hier 15 tot 20 leerlingen opgeleid, dat is niet niks". De Kennemer Zweefvliegclub Noordwijk is, zo blijkt uit de woor den van Sluimer, in principe voor stander van het instellen van een nationaal park: "Het is een prach tig gebied dat beslist bescherming verdient". In een nationaal park mogen bovendien geen nieuwe ac tiviteiten worden ontwikkeld. Ook dat is voor de zweefvliegclub een voordeel: "We weten dan ten min ste zeker dat er op ons veld geen motel wordt gebouwd".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11