Sobere uitvoering verkeersplan Raad Leiderdorp dikke onvoldoende voor verkeersplan 'Leiderdorp moet hoge snelheidstrein stoppen' Leiderdorpse obstakels weg, groene golf Engelendaal komt er Kans op samengaan sporthal en tennishal in Leiderdorp klein Inbrekers slaan vijf keer toe in Oegstgeester huizen Opinie Betere bewegwijzering parkeerplaatsen centrum DINSDAG 30 JUNI 1987 REGIO LEIDEN PAGINA LEIDERDORP - De gemeenteraad van Leiderdorp heeft gisteravond definitief een streep gehaald door het oor spronkelijke verkeerscirculatieplan. Het plan, dat erop was gericht sluipverkeer zoveel mogelijk te weren en de Persant Snoepweg en Engelendaal als hoofdroutes aan te wijzen, is achteraf te duur bevonden. Werd er vorig jaar januari, toen de raad het aanvaardde, vanuit gegaan dat er 350.000 gulden voor nodig was, onlangs bleek dat er 180.000 gulden meer op tafel zou moeten worden gelegd. De Engelendaal wordt gedeelte lijk van een groene golf voorzien. Het gaat om de verkeerslichten bij Dat ging de meeste raadsleden te ver. Waarna de PvdA en de WD vorige maand ineens met een com- w promis-voorstel kwamen. Een de kruisingen met de Gallaslaan! voorstel om het verkeersplan in bere vorm uit te voeren. Opval lendste punten daarbij zijn de ver wijdering van de verkeersobsta kels op de Van der Valk Bouman- weg en het schrappen van de uit- voegstroken op de Engelendaal. Burgemeester en wethouders, be seffend dat WD en PvdA samen goed zijn voor een raadsmeerder- heid, lieten daarop meteen het ou de plan vallen en kwam tot de con- de Laan van Ouderzorg Vronkenlaan. Op zon- en feestda gen worden ze gewoon op de knip perstand gezet. Overigens is het niet onmogelijk dat ook de ver keerslichten bi de kruispunten met de Rietschans en Dennenschans in de toekomst een groene golf krij gen. De raad nam gisteravond een WD/PvdA-motie van die strek king aan. De groene golf wordt in gesteld als blijkt dat het verkeer op clusie dat alleen nog datgene moet de Engelendaal veel drukker is ge worden uitgevoerd waarvan de worden, voorbereidingen niet meer teniet kunnen worden gedaan. Het reste rende geld wordt niet langer be steed aan 'kleinigheden', maar aan belangrijke ingrepen. Wat er nu verder wèl gaat gebeu ren in Leiderdorp: Er komen verkeerslichten op het kruispunt Van der Valk Bouman- weg/Laan van Ouderzorg. De lich ten worden zo ingesteld dat het verkeer op de Van der Valk Bou- manweg ietwat wordt belemmerd. Dit in de hoop dat het (sluip)ver- keer daar afneemt. De geplande re constructie van dit drukke kruis punt gaat niet door. De obstakels op de Van der Valk bezwaren tegen De fietspaden op de Engelendaal worden geschikt gemaakt voor fiets- en bromfïetsverkeer uit beide richtingen. De geplande uitvoegstroken op de kruisingen met de Vronkenlaan en de Laan van Ouderzorg zijn van de baan. In plaats daarvan mogen beide rijstroken zowel door af slaand als rechtdoorgaand verkeer worden gebruikt. Men ziet af van het invoeren van een linksafverbod op de Van der Valk Boumanweg naar de Span- jaardsbrug. Overigens was dat ver bod al in de ijskast gezet omdat Boumanweg, ter hoogte Dijkgravenlaan en bij de Span- jaardsbrug, worden verwijderd. Bij die brug komen wel voorzieningen om voetgangers en (brom)fietsers veiliger te laten oversteken. LEIDERDORP - De kans dat de te bouwen sporthal in Leiderdorp in de bestaande tennishal 'De Mun- nik' kan worden ondergebracht moet zeer klein worden geacht. Dat antwoordde wethouder Hui gen gisteravond tijdens de raads- Korenconcert Koren uit onder andere Polen, Tsjechoslowakije, Hongarije én Ne derland treden morgenavond op in de Wassenaarse Dorpskerk. Gast heer tijdens dit internationale con cert is Wassenaar Vocaliter. De ko ren zijn in Nederland om deel te ne men aan het Internationaal Koor festival dat toten met 5 juli in Arn hem wordt gehouden. Wassenaar Vocaliter bijt mor genavond het spits af met 'Magnifi cat' van Albert de Klerk. Daarna komen achtereenvolgeris aan bod Collegium Novum uit Polen, Juven- tus Paedagogica uit Tsjechoslowa kije, het Hongaarse kamerkoor Wil liam Byrd en het Nederlands da meskoor Capriccio. Het concert be gint om acht uur en de toegangs prijs bedraagt zeven gulden vijf tig. Vakantieweek Oegstgeester kinderen kunnen zich weer opgeven voor de vakan tieweek, georganiseerd door de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest, in samenwerking met de gemeente. Deze zogeheten Kiva- week wordt gehouden in de week van 10 tot en met 14 augustus. Een groot deel van de vakantieweek speelt zich in en rondom gebouw Taberna af. In de tuin van Taber- na zijn tenten opgezet. Verder wordt gebruik gemaakt van de voetbalvelden, het zwembad en het bos en, bij slecht weer, de sporthal en gymnastieklokalen. Alle kinde ren die op de basisschool zitten, vanaf groep drie, mogen aan de vakantiewek meedoen. Logees zijn eveneens welkom. Inschrijfformu lieren zijn verkrijgbaar bij het ge meentehuis en bij Taberna. Voor meer informatie: telefoon 172121, toestel 279, of op donderdagavond van zeven tot negen bij SJJO Julianalaan 1, telefoon 154773. vergadering op vragen van het PvdA-raadslid Keijzers. Dit raads lid had in april gevraagd om te kij ken of de Munnikhal tot sporthal kan worden omgevormd. Het gaat hier trouwens om een wat ouder plannetje, dat volgens Keijzers soe laas zou bieden aan het Leider- dorpse sportleven. Mocht de sport hal niet met het vernieuwde zwem bad kunnen worden geiintegreerd, zoals al tijden de bedoeling is, dan is de Munnikhal een aardig alterna tief, beaamde wethouder Huigen toen. Onlangs het zij de raadsleden echter ineens weten het idee "niet aanvaardbaar" te vinden. Waarna Keijzers gisteravond vroeg of in het afwegingsproces "voldoende aandacht is gevraagd voor de grote financiële risico's die de gemeente draagt indien zou blijken dat in de toekomst de tennishal niet renda bel zou kunnen worden geëxploi teerd". Want, onthulde Keijzers: de gemeente staat garant voor het kre diet waarmee de Munnikhal des tijds is betaald. Overigens staat de tennishal mo menteel nog voor ongeveer een miljoen gulden 'in het krijt' bij de gemeente Leiderdorp, zo deelde wethouder Huigen mee. Juist van wege dat krediet drong Keijzers er gisteravond op aan de mogelijkhe den om de tennishal als sporthal te gebruiken toch nog eens nader te onderzoeken. Maar volgens wet houder Huigen is zo'n onderzoek er al geweest. Op zich vindt de stichting achter de tennishal de combinatie tennis- hal-sporthal wel aanvaardbaar, al dus de wethouder, maar daaraan stelt zij wel de voorwaarde dat "de tennisfunctie niet verloren gaat". En dat is nu juist het probleem, zo blijkt uit een onderzoek. Die com binatie is volgens de Stichting Ten nishal en de Sportraad haast on mogelijk. Het dak van de Munnik hal zou bijvoorbeeld moeten wor den verhoogd en "het hele lijnen spel gaat door elkaar lopen". Wel zal er half augustus een "fi nanciële onderbouwing" komen van de Stichting Tennishal. In die onderbouwing moet staan hoe de stichting denkt de hal de komende jaren rendabel te maken. Verder dan de uitslag van dat onderzoek toezeggen wilde wethouder Hui gen gisteravond niet gaan. ingediend de Raad van State de kwestie momenteel in behandeling heeft. Dat kón dus worden stopgezet. Politieke moed Er was "politieke moed" voor nodig om tot dit nieuwe plan te ko men, betoogde een van de beden kers van dit uiteindelijke compro mis, PvdA-raadslid Molkenboer, gisteravond. "Moed die ontbrak bij het CDA. Deze partij wilde maar steeds op de oude voet doorgaan. Waarom? Ik denk uit angst voor gezichtsverlies". Molkenboer vond het gênant dat het CDA de PvdA beschuldigde van politiek gewin. CDA-woordvoerder Roest trok zijn woorden echter niet in, sterker: hij beschuldigde alle andere partijen van een "zwabberbeleid". Roest: "We hebben op 13 januari 1986 het verkeei'scirculatieplan aanvaard. WD-raadslid De Waard heeft ver volgens het college ruim een jaar lang achtervolgd met vragen wan neer het nou zou worden uitge voerd - en dan laat hij ineens alles vallen". "Door nu vanavond dit besluit te nemen leggen we een hypotheek op de toekomstige ontwikkelin gen. De Engelendaal in z'n geheel van een groene golf voorzien., wat zal dat wel niet gaan kosten?", vroeg Den Boeft zich af. PvdA-raadslid Molkenboer, te rugblikkend op de jaren die aan de totstandkoming van het verkeers plan vooraf gingen: "Eerst was er sprake van een verkeersbeleid. Dat beleid is uitgegroeid tot een totale chaos. Tot het aangaan van experi menten waarvan de effecten niet altijd duidelijk waren. Resultaat: een groot aantal boze burgers. Om zulke brede signalen uit de bevol king kun je niet heen'. PPR/PSP-raadslid Van der Zan- de signaleerde dat in de raad een maal ingenomen standpunten over verkeerszaken de afgelopen jaren "nogal eens waren veranderd". Op vallend vond hij ook dat D66 zich nogal snel bij het uiteindelijke PvdA/WD-voorstel had aangeslo ten. "Wellicht een voorbeeld hoe snel die standpunten kunnen ver anderen.." D66-woordvoerder Stam ontken de (te) snel door de bocht te zijn gegaan. Het nu gekozen plan past volgens Stam veel meer in het D66- programma. Dit is een goed com promis, terwijl er de afgelopen tijd steeds maar "compromis op com promis was gestapeld", betoogde de D66-er. Aanvaardbaar Wethouder Den Boeft van ver keerszaken gaf gisteravond toe dat het college de kosten voor het oor spronkelijke verkeersplan best eens te laag "zouden hebben kun nen" ingeschat. Maar: "We wilden de overeengekomen zaak zo lang mogelijk overeind houden. Van dat standpunt heb ik niet de min ste spijt". En: "We denken dat dit uiteindelijke voorstel alleszins aan vaardbaar is en verantwoord, ge zien in het licht van de beperkte financiële middelen". Den Boeft verwacht dat de groe ne golf op de Engelendaal in de loop van de maand augustus kan worden ingevoerd. Hij hoopt dat de andere maatregelen nog in de loop van dit jaar aan de beurt ko- OEGSTGEEST - Oegstgeest wordt de laatste dagen veelvuldig geplaagd door het overactieve inbrekersgilde. Zo was het vannacht tussen drie en vijven vijf maal raak in even zo veel woningen, verspreid door het hele dorp. Er is daarbij vooral geld, eurocheques en sieraden meegenomen. In alle vijf de gevallen is dezelfde methode gehanteerd om binnen te komen: hengelen door de brievenbus. In Oegstgeest bepaald geen onbekende werkwijze. De politie van Oegstgeest adviseert met klem de deuren voor het slapen gaan, op het nachtslot te doen. Ook de Jelgersmakliniek kreeg ongewenst bezoek. Vermoedelijk in de nacht zondag op maandag heeft de inbreker de glaslad verwijdert om zich toegang tot het gebouw te verschaffen. "Een heel oude methode", aldus een politie-zegsman. Meegenomen zijn geld en muziekinstrumen ten. Om het rijtje yan zeven af te maken, sloeg een insluiper gisteravond zijn slag in een woning aan de Admiraal de Ruyterlaan. De bewoonster, die de deur vanwege de warmte even had opengezet, zag toen ze in haar woon kamer zat iemand voorbijflitsen. De insluiper was van hoger gelegen verdiepingen naar beneden gekomen. Hij zou sieraden hebben ont vreemd. LEIDERDORP - De Leider- dorpse gemeenteraad verdient een dikke onvoldoende door de wijze waarop hij het verkeerscir culatieplan najaren plotsklaps te grabbel heeft gegooid. Dat wordt in 'eigen huis' ook al min of meer toegegeven. Niet voor niets toon de CDA-wethouder Den Boeft van verkeerszaken zich er vorige maand, op de avond dat de raadscommissie verkeer het defi nitieve vonnis over het plan vel de, verlegen mee. Bestuurlijk kan het zo allemaal niet, gaf hij toe. Wat de wethouder bedoelde is dit: vorig jaar januari, dus alweer anderhalf jaar geleden, besloot de raad na heel wat vijven en zes sen het verkeerscirculatieplan aan te nemen. Favoriete slui proutes als' de Van der Valk Bou manweg moesten auto-onvrien delijk gemaakt. Sluipverkeer diende zoveel mogelijk uit de woonwijken te worden geweerd en de Engelendaal moest juist zoveel mogelijk auto's gaan lok ken. Deze verkeersader zou van een groene golf en van uitvoeg stroken moeten worden voorzien om de doorstroming maar zo groot mogelijk te maken, oor deelde de politiek. Meest ken merkende gevolgen: de obsta kels op de Van der Valk Bou manweg én de knipperlichten op de Engelendaal. In de daarop volgende ander half jaar sleepte het plan zich maar voort. Bepaalde onderde len werden uitgevoerd, andere bleven maar uit. Kritiek laaide meermalen op, maar het college bleef vierkant achter het plan De ommekeer vorige maand is des te drastischer. Toen eenmaal bleek dat het verkeersplan te duur werd, wisten WD-raadslid De Waard en zijn PvdA-oppo- nent Molkenboer in enkele da gen tijd een monsterverbond te smeden. Onder het motto 'doe jij wat water bij de wijn, dan doe ik dat ook' kwamen ze vorige maand ineens samen met een nieuw plan: schrap het grootste deel van het plan, haal de obsta kels op de Van der Valk Bou manweg weg en laten we afzien van het creëren van uitvoegstro ken op de Engelendaal. WD en PvdA zijn in Leiderdorp samen in principe goed voor een krappe meerderheid, maar D66 moest voor alle zekerheid bij de plan- nensmederij worden betrokken. Immers, de democraten leveren twee stemmen op. Stemmen die wel eens nodig zouden zijn als een deel van het college en de PPR/PSP niet om te turnen wa ren geweest. Democraat Ruud Stam deed wat er van hem werd verwacht, op voorwaarde dat PvdA en WD een oude wens van hem in vervulling zouden laten gaan: de kruising Laan van Ouderzorg/ Van der Valk Boumanweg aan te pakken. Niet zo verbazingwek kend dus dat zijn tekening, ge toond tijdens de raadscommissie verkeerszaken waarin het 'mon sterverbond' werd besproken, enthousiast bijval van zowel PvdA als de WD kreeg. Dat was immers part of the deal. Alleen het CDA bleef morren, maar dat was dan ook buitenspel gezet. Verspilling Over de verspilling van geld, tijd en moeite heeft niemand het nu meer. Sterker nog: praktisch iedereen trekt zijn of haar han den nu ineens van het aloude verkeerscirculatieplan af. Ook wethouder Den Boeft zelf. Hij pikte het PvdA-WD-plan vorige maand onmiddellijk op. Had hij voordien, zo er uit de raad wat kritiek op bijvoorbeeld de obsta kels kwam, hardnekkig volge houden dat de raad de conse quenties van zijn daden moest aanvaarden, nu hoeft dat ineens niet meer. De enige betrokkene in de raadszaal die bij die gelegenheid de koe bij de horens vatte was nota bene een burgerlid van de commissie verkeerszaken: Jos Janssen (PPR/PSP). "Dit is ge woon een koehandel. De PvdA en de WD hebben stuivertje ge wisseld", sprak hij. De enige reactie was een verbaasde blik van De Waard: hij had toch al leen maar het beste gewild? Maar wat is het beste? Nu al weet men dat, wat gisteravond is besloten, niet genoeg is. Dat aan vullende maatregelen in de toe komst hoogstwaarschijnlijk on ontbeerlijk zijn. Dat de Van der Valk Boumanweg toch niet vol doende ontlast is. Wellicht dat de hele story weer opnieuw begint als de bewoners van die Van der Valk Boumanweg weer eens aan de bel gaan trekken. MIEP DE GRAAFF PPR/PSP en D66 maken zich ongerust over aantasting Achthovenerpolder LEIDERDORP - Leiderdorp moet zich sterk maken tegen de eventuele aanleg van een spoorlijn door het groene hart voor een hoge snelheidstrein, de zogeheten Train Grand Vitesse (TGV). Dat betoog de PPR/PSP-raadslid Van der Zan- de gisteravond tijdens de raadsver gadering in Leiderdorp. Zijn plei dooi zou vooralsnog tevergeefs blijken. Alleen D66 maakte zich met Van der Zande ongerust over de aanleg van zo'n spoorlijn, die in Leiderdorp dwars door de Achtho venerpolder zou kunnen gaan lo pen. Burgemeester en wethouders bleken echter niet bereid te zijn om morgen bezwaar tegen de komst van de TGV te maken bij gedepu teerde staten van Zuid-Holland, het dagelijks bestuur van de pro vincie. Ze zouden dat kunnen doen op initiatief van de stichting Na tuur en Milieu. Dit samenwer kingsverband heeft de gemeenten waar het tracé (praktisch) door heen loopt gevraagd om mee te protesteren bij de provincie. Vori ge week hebben de gemeenten Zoeterwoude en Alkemade dat al wel gedaan. Beiden zijn het met de stichting Natuur en Milieu eens dat de bestaande verbindingen moe ten worden verbeterd. Alkemade en Zoeterwoude zijn er eveneens van overtuigd dat zo'n nieuwe lijn het groene landschap teveel ge weld zou aandoen. Het Leiderdorpse PPR/PSP- raadslid maakt zich grote zorgen. Hij voerde gisteravond aan dat er sinds december vorig jaar een rap port van een internationale werk groep verkrijgbaar is. "In dat rap port zit een tweetal kaarten met daarop - weliswaar in viltstift - mo gelijke routes voor die trein. Ik zeg weliswaar in viltstift, maar het zou niet de eerste viltstiftstreep zijn die verregaande consequenties zou kunnen hebben". Standpunt Van der Zande: "Omliggende ge meenten nemen een standpunt in of hebben dat al gedaan. En wat doet Leiderdorp? Burgemeester en wethouders stellen voor de brief van de stichting Natuur en Milieu ter afdoening in hun handen te stellen. En dat terwijl op 1 juli, ko mende woensdag, bestuurlijk overleg plaatsvindt tussen een aan tal colleges van GS over de hoge snelheids trein. En dat terwijl bo vendien vanaf 12 juni 1987 tot en met 31 juli op een aantal plaatsen een startnotitie van het ministerie van verkeer en waterstaat ter inza ge ligt. De startnotitie betreft de start van een milieu-effectrappor tage voor het Nederlandse deel van de bewuste treinlijn. Daarop kan derdorps grondgebied gaat lopen. "Immers, op de kaart in de startno titie wordt de gehele Achthovener polder en het deel van Leiderdorp ten oosten van rijksweg A4 meege nomen als tracémogelikheid". Volgens burgemeester en wet houders zal het allemaal zo'n vaart nog lopen. Bovendien kan er nog tot 1 augustus worden geprotes teerd, dus eventueel is er nog tijd zat, zo voerden zij aan. Een stelling waarin de PvdA en het CDA zich konden vinden/Men wilde de 'ver dere ontwikkelingen' afwachten, heette het gisteravond. Van der Zande: 'Deze treinlijn kan Leiderdorp zeer aangaan... (foto Wim Dijkman) nu worden gereageerd", aldus Van der Zande. Hij benadrukte dat de slogan 'ver van mijn bed' hier allesbehalve op gaat. De kaarten geven duidelijk aan dat deze treinlijn "Leiderdorp zeer kan aangaan". Het is volgens Van der Zande geheel niet ondenk baar dat een mogelijk tracé via Lei- WASSENAAR - De gemeente Wassenaar gaat de parkeerplaatsen in het centrum beter bewegwijzeren. Ze wil op die manier voorkomen dat auto mobilisten te veel moeten zoeken, zeker nu de gemeenteraad heeft beslo ten het Plein parkeervrij maken en in de aanliggende Schoolstraat en Berkheistraat parkeerzones in té stellen. Dit bleek gisteravond tijdens een vergadering van het plaatselijke par lement. Op D66 na hadden de partijen geen moeite met de verkeersmaat regelen, die ook voorzien in aanpassingen van Schoolstraat en Berkhei straat. Grote stukken weg worden slingerend aangelegd tussen plateaus, bomen, plantenbakken en parkeerplaatsen door. Ook drempels moeten het verkeer afremmen. De 157.88 gulden kostende maatregelen zijn bedoeld als proef: wanneer het resultaat tegenvalt overwegen B en W alsnog om eenrichtingsverkeer in te stellen in bijvoorbeeld de Berkheistraat. De raad bleek het ook op dit punt eens. Tegen verschillende delen van het plan zijn nogal wat bezwaren gerezen bij Wassenaarders. Zo vrezen winkeliers van het Plein opstoppingen en veel ongemak bij de bevoorrading van de winkels. Klantenverlies zou het gevolg kunnen zijn. B en W zijn wat aan de bezwaren tegemoet gekomen door twee laad- en losplaatsen toe te staan voor Plein nummer 17a. DINSDAG 30 JUNI Noordwijk zomeravond-viswedstrijd in Leidse vaart van 19.00 tot 21.00 i vergadering van openbare werken in het gemeente huis. Aanvang 20.00 uur. sport en spel voor de jeugd van 11 tot 15 jaar in het JOIN-centrum aan de Weteringkade van. 19.30 tot 21.30 Valkenburg vergadering van de gemeenteraad in het gemeentehuis. Aanvang 20.00 ledenvergadering rijvereniging De Valckruiters om 20.00 uur op Mandy's Hoeve aan de Voorschoterweg. musical Radio Flierefluiter opge voerd door de leerlingen 'De Valken- horst' om 19.30 uur in gebouw de Terp. Sassenheim vergadering van de planningsgroep specifiek welzijn in het gemeente huis. Aanvang 20.00 uur. Katwijk jongereninstuif bij wijkcentrum Hoornes/Rijnsoever om 19.30 uur in het wijkgebouw aan de Van Houten- klaveijassen en jokeren bij wijkver- eniging Koestal/Overduin in gebouw Het Trefpunt om 20.00 uur. klaverjassen en jokeren bij Ont spanningsvereniging Katwijk in ge bouw Tripodia om 20.00 uur. concert door Christelijk Mannen koor Jubilate m.m.v. Marco Bakker en het orkest Koos van der Mark in sporthal Cleijn Duin om 20.00 uur. badgasten-schaaktoernooi in het strandpaviljoen Willy Noort om 19.30 21.30 uu Leiden vergadering van de gemeenteraad WOENSDAG 1 JULI Noordwijk wandeling door de duinen en staats bossen o.l.v. een gids. Vertrek om 10.00 uur bij manege Meeuwenoord. woensdagavondzang in de Her vormde kerk aan de Hoofdstraat om 20.30 uur. vergadering van de commissie wel zijn in het gemeentehuis. Aanvang 20.30 uur. Noordwijkerhout bridgen in Het Wapen van Noord wijkerhout aan de Dorpsstraat om 19.45 uur. Katwijk knutselmiddag voor de jeugd tot 8 jaar bij de wijkverenigin Koestal/Overduin in het gebouw He Trefpunt aan de Louise de Coligny laan om 13.30 uur. afscheidsreceptie van directeu Hofstee van 't Heem om 16.30 uur het zalencentrum Tripodia aan he Hoornseplein. duinwandeling o.l.v. Staatsbosbe heer. Aanvang 10.00 uur op het pa keerterrein van de Soefitempel, bijeenkomst contactgroep vc leenstaanden in PMT-gebouw aan de Tulpstraat om 20.30 uur. woensdagavondzang m.m.v. Christelijke Zangvereniging Hosan- nah in de Witte kerk om 20.00 uur. viswedstrijd voor de jeugd tot 16 jaar en leden De Arnoud in de Leidse Vaart van 14.00 tot 16.00 uur. orgel-lunchpauze-concert door Rijk Jansen in de Hooglandse kerk om 12.30 uur. stadswandeling o.l.v. Instituut voor Natuureducatie. gestart wordt op de hoek Willem de Zwijgerlaan/Suma- trastraat (bij bushalte 13) om 19.30 spreekuur verkeersveiligheid van 10.30 tot 12.00 uur in het Stadsbouw- huis aan de Langegracht 72. Wassenaar optreden internationale koren uit Hongarije, Tsjechoslowakije, Polen DONDERDAG 2 JULI Leiden t.v.-opnamen 'Te land, ter zee en in de lucht' nabij Nieuwe Rijn, terhoog te van de nummers 14 t'm 19. Aan vang 11.30 uur. Katwijk toeristenmarkt in het centrum van 114.00 tot 21.00 uur. strandloop over 4 en 8 km. Start bij de politiepost om 19.30 uur. Noordwijkerhout wandeling door de Waterleidingdui nen. Start 7.00 uur op het parkeerter rein Joppeweg 1, De Zilk. Vooraf aan melden bij het VW

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 9