NEDERLAND NEDERLAND TELEVISIE TOEGELICHT E Nieuwe meter voor kijkcijfers Tff i»n ')INSDAG30 JUNI 1987 rUNI 1! RADIO-TV PAGINA 19 Vanavond begint de NOS (Ned. 2, 21.30 uur) met de 13-delige serie over de geschiedenis van de televisie. Deze publiciteitsfoto van een RCA-Victor tv-ontvanger laat zien wat een verandering heeft plaats gevonden (foto GPD) Dracula Vandaag brengt de Avro de ko mische horrofilm 'Love at first bite'. George Hamilton speelt de rol van de graaf Dracula. Graaf Dracula woont al jaren vredig op zijn kasteel in Trans- sylvanië. Hij wordt op een nacht opgeschrikt door een stel volks commissarissen die de burcht opeisen. Voor de vampier en zijn trouwe bediende Renfield zit er niets anders op dan naar New York te vertrekken en daar in een hotel te gaan wonen. Daar ontmoet Dracula de knappe blondine Cindy. Dracula maakte haar al snel het hof en zet zijn tanden in haar hals. Voor Cindy is dit een bijzondere ervaring en ze vertelt het dan ook aan haar psychiater. Deze heeft meteen in de gaten wat er aan de hand is en zet zelf zijn tanden in de zaak. (Nederland 1, 22.35 uur). Kokkerellen Volgens 'Kokkerellen Extra' is de barbecue-maaltijd bij de meeste vakantiegangers veruit favoriet. In de uitzending, deze keer van uit het recreatiepark Duinrell in Wassenaar, praten Ria van Eijndhoven en Sonja van Proosdij over het lang niet altijd ongebaarlijke barbecuen. Ria de- monastreert in de Schaapskooi van het park een aantal modellen en toont de meest veilige barbe cue. (Nederland 1, 17.46 uur) Sterkste Man In het Franse Nice werd onlangs de competitie gehouden om de titel 'Sterkste man ter wereld'. De Avro zendt vanavond een ver slag van deze wedstrijd uit. Acht deelnemers (Engeland, IJsland. Finland, Oostenrijk, Cananda, Frankrijk, de Verenigde Staten) bekampen elkaar. Voor Neder land nam Ab Wolders deel. Ze komen tegen elkaar uit op de volgende onderdelen: zakken- race, vrachtwagen trekken, ste nen gooien, auto omrollenm ac cu tillen, vaten laden en touw trekken. (Nederland 1, 20.28 uur) Panoramiek Het NOS-televisieprogramma 'Panoramiek' behandelt van avond twee onderwerpen. Het eerste item gaat over de ontevre denheid van de Navo-militairen over de nuloptie en de Frans- Duitse plannen voor een ge meenschappelijke legerbrigade. Verder wordt er in Panoramiek ingegaan op de gevolgden van de Iran-affaire voor het aanzien van president Reagan. (Nederland 2, 21.00 uur) Televizier In de televisierubriek AVRO's Televizier dinsdag (Ned. 1, 21.47 uur) een uitgebreide reportage over het leven van de vrouw in het hedendaagse Iran. Studio Sport In een ectra uitzending van Stu dio Sport besteedt de NOS mor genmiddag aandacht aan twee belangrijke sportevenementen: - tennis op Wimbledon, - de proloog van de ronde van Frankrijk in Berlijn. Jean Nelis- sen en Mart Smeets verzorgen hierbij het commentaar. (Neder land 2, 13.00 uur) INGEN Manneken Pis, het beroemde standbeeldje van het plassende jongetje dat al eeuwenlang een hoekje van een steegje in het ou de centrum van Brussel siert, heeft er een zusje bij gekregen: Jeanneke Pis. Net zoals haar broertje plast deze kleine Jeanne, met een uit dagende glimlach op het ge zicht, onafgebroken in een ste nen basin onder haar. Jeanneke verscheen geheel onverwacht ten tonele en ook de onthulling, vorige week door burgemeester Brouhon, ging met weinig ceremonieel ver toon gepaard. Het 58 centimeter hoge beeldje is vervaardigd door de Brusselse beeldhouw ster Lucie Genard. Het idee ontsproot aan het brein van de restaurant-eige naar in ruste, Denis Debouverie. Hij richtte de organisatie Hori zon-Hoop op, die geld inzamelt voor de bestrijding van kanker en AIDS. Debouverie hoopt dat de toe risten die naar Manneken Pis komen kijken ook zijn zusje met een bezoek vereren en munt stukken zullen gooien in het ba- sin onder haar. (foto ap> GESPROKEN KERSTKAART- Een elektronicafirma in Japan brengt binnenkort een "gespro ken kerstkaart" op de markt, zo dat moeder bij het openmaken van de post, haar kinderen haar een gelukkig kerstfeest hoort wensen. De kaart, die wordt gemaakt door Torio Electronics Co. in Gi- fu is uitgerust met een inge bouwd opname- en afsüeelappa- raat. De zeer dunne kaart heeft de grootte van een betaalkaart en weegt maar 40 gram, aldus de fir- De kaart kost 90 gulden. ANTIEKE SCHOENEN - De Britse prins Charles krijgt een paar schoenen van Russisch ren dierleer dat meer dan 200 jaar op de zeebodem is gelooid. Het leer is uit een scheepswrak gehaald. De "Catherina von Flensburg", een Deens schip, verging in 1786 voor de kust van Cornwall. De bemanning werd gered, maar de lading ging verloren. Hiervan maakten 1.000 huiden van Russi sche rendieren deel uit. Volgens de hofschoenmaker in Engeland is het leer soepel, aro matisch, buitengewoon wateraf stotend, vochtbestendig en niet aantrekkelijk voor insekten. De prins, voor de wet eigenaar, besliste dat de huiden worden verkocht om de berging van het wrak te bekostigen en de eerste 10 van naar schatting 40 paar schoenen bij opbod verkocht worden voor een liefdadig doel. Eén paar is voor hem. KUISHEIDSGORDELIN FECTIE - Een 22-jarige vrouw in Peru is overleden aan infectie die werd veroorzaakt door een roes tig slot op de kuisheidsgordel die haar man haar dwong te dragen wanneer hij op zakenreis was. De vrouw overleed aan bloed vergiftiging doordat het roestige slot op de nauwe leren gordel in het vlees drong. De man kan minstens vijf jaar gevangenis straf krijgen voor het doen herle ven van een middeleeuwse prak tijk. HILVERSUM (GPD) - Minister -Brinkman van WVC heeft maan- 'aPrzdagmiddag de eerste kijk- en waar deringscijfers bekendgemaakt, die het onderzoeksbureau Intomart wa-een nieuwe methode, de kijkmeter, veer heeft verkregen. Via moderne ap- :cht- paratuur kan Intomart nu al de dag ïr in na uitzending beschikken over de rika kijkcijfers. Bij de oude methode, waarbij dagboekjes moesten wor- /eer den bijgehouden, werden de resul- ken taten pas veertien dagen later be- lek- kend. Uit de door de minister bekend- gemaakte gegevens bleek dat de zondagavond door de NCRV op Nederland 1 uitgezonden speelfilm - 'Alles heeft z'n tijd' de meeste kij kers trok: bijna 2 miljoen. Zij waar- deerden het programma met een 7,4. Tweede werd de Amerikaanse tv-serie 'St. Elsewhere' (NCRV) met bijna 1,5 miljoen kijkers en een waardering van 7,2. Op num mer drie staat 'Elisabeth Schwarz kopf (ook NCRV), een Brits televi sieportret naar aanleiding van de 70e verjaardag van de zangeres, met een dikke miljoen kijkers. Op Nederland 2 trokken op zon dagavond het journaal, Studio Sport en de trekking van de lotto verreweg de meeste aandacht: rond de 1,5 miljoen kijkers. Het jolirnaal werd gewaardeerd met een 6,3, Studio Sport met een 7,6. Slechts weinigen bekeken het VPRO-aanbod. Het interview van Cherry Duyns met Reinbert de Leeuw werd door zo'n 200.000 mensen bekeken. En naar de thea tervoorstelling 'The Man in the Raincoat' keken nog minder men sen: ruim 90.000. Bij zo'n geringe kijkdichtheid is de waardering niet eens meer te meten. Brinkman memoreerde in zijn toespraak het belang van het nieuw opgezette Intomart-onder- zoek. „Het biedt een handvat voor nog meer op de kijkbehoeften af gestemde programma's. De omroe pen krijgen immers een beter in zicht in de wensen van de kijker". De nieuwe kijkmeter registreert voortdurend het kijkgedrag van 700 gezinnen met in totaal zo'n 2000 kijkers. Het verzamelen van de gegevens geschiedt vrijwel ge heel automatisch. Het nieuwe sys teem meet ook het gebruik van vi deorecorder en teletekst. De kijk meter wordt al gebruikt in Italië, Engeland, Wallonië, Zwitserland en West-Duitsland. Vanaf vanmiddag twee uur zijn de jongste kijkgegevens van Ne derland 1 en 2 ook te zien via Tele tekst. Intomart werkt in opdracht van de omroepen en de Ster. NICO SCHEEPMAKER Zaterdag werden we opge schrikt door het bericht dat het Manneken Pis in Brussel er een 'vriendinnetje' bij heeft, die de naam Jeanneke Pis heeft gekre gen. Het gaat om een bronzen beeldje dat blijkens de foto een naakt plassend meisje in de leef tijdsklasse van het Manneken voorstelt. Zij zit gehurkt op een soort stenen bassin, en schijjit net zo continu te plassen als haar vrindje Manneken. Volgens de berichten doet zij dat met een uit dagend gezicht. Zo van: hier zit ik, ik plas, ik kan niet anders! Wou je d'r wat van? Op de foto is dat niet goed te zien, maar ik geloof het graag. Er gaat immers iets uitdagends uit van een plassend meisje, meer dan van een plassend jongetje. Hoewel het van beiden een zeer natuurlijke, dagelijkse bezigheid is die moeilijk gemist kan wor den in het leven, wordt het plas sen van de vrouw als een intieme re aangelegenheid besdhouwd dan van de man. Kijk maar eens als een stadion uitloopt. Tegen de hekken of struiken die het sta dionterrein omzomen zie je dan altijd tientallen mannen met hun rug naar het huiswaarts kerende publiek gericht een plas doen. Nooit zie je daar eens een gehurkt zittende vrouw tussen. It's not do ne. Een vrouw plast niet in het openbaar. Mannen zien er geen been in om elleboog aan elleboog in een urinoir te staan waar ze hun overbodige vocht in een ge zamenlijke, schuimende goot mikken, maar vrouwen moeten altijd stuk voor stuk in een afge sloten WC met het haakje op de deur in sublieme eenzaamheid hun plas doen. Althc in Neder land. In de Sovjet- Le kun je, als je tenminste een vrouw bent, in de openbare toiletten van bij voorbeeld het Gorki Park of de metro's met de verrassende aan blik worden geconfronteerd van een stuk of acht hurkende vrou wen die naast elkaar, zonder deuren of tussenschotten en met het gezicht naar je toe, met opge schorte rokken en de broek op hun voeten een plas zitten te doen. Of erger. Ik vind dat het nog lang ge duurd heeft voordat het Manne ken een vriendinnetje kreeg. Vriendinnetje? Is Jeanneke niet gewoon zijn zusje, vraag ik mij af. Zij heten tenslotte allebei Pis van achteren. Het Manneken-Pis werd al in 1619 door H. Duques- noy de Oude gebeeldhouwd ter versiering van een Brusselse fon tein (wat er nu staat en af en toe de kledij van een jubilerende schuttersvereniging krijgt aan getrokken, is een kopie). Meer dan drieeneenhalve eeuw na da to heeft Brussel zich dus aan de vrouwelijke pendant van het Manneken gewaagd- voorwaar geen eeuw te vroeg! Of Jeanneke, net als Manneken, even geschikt is voor de snuisterijenindustrie moet nog worden afgewacht. Als kurkentrekker lijkt zij minder op haar plaats dan haar broertje, maar als sigarettendover daar entegen lijkt zij mij ideaal. Ook lijkt zij mij heel geschikt om er van die ineengedraaide pilletjes van zilverpapier in te steken die ik mij uit mijn jeugd herinner. Die stak je dan met een lucifer aan, waarna er een heel lange, bruingrijze drol uit te voorschijn kronkelde. Bestaan die dingen ei genlijk nog, - ik kan mij niet her inneren er mijn kinderen ooit mee te hebben verbaasd. Het heeft wel iets aardigs, vind ik, om de man-vrouw verhouding in de maatschappij door te trek ken naar de staiidbeelden. Waar blijft Lady Hamilton op een zuil op Trafalgar Square, vis-a-vis met Admiraal Nelson? Hij plast niet, dus zij hoeft ook niet te plas sen, maar haar afwezigheid als standbeeld is niet goed te verde digen, nu zij ook zo prominent aanwezig is in zijn biografieën. Maar wat doen we met Rem brandt? Laten we Saskia, Geertghe en Hendrickje in broiis een rondedansje om hem heen maken op het Rembrandtplein? Dat zou niet meer dan redelijk zijn als je bedenkt dat Wim Kan en Corry Vonk ook samen op het Leidseplein mogen staan (zij had laatst, toen ik bij het passeren even vergat weg te kijken, een fietstrapper in haar half geopen de hand), en zowel Wilhelmina als haar echtgenoot prins Hen drik hebben allebei een stand beeld in. Amsterdam. Naast de Dokwerker de Dokwerkster. Tine en Mimi aan weerszijden van het onlangs onthulde Multatuli-mo- nument, om als kariatiden zijn hoofd omhoog te houden... Nu Brussel het plassen in het openbaar via Manneken en Jean neke uit de taboesfeer heeft ge haald, kun je je afvragen wat, over ruim 350 jaar, het volgende beeld in de Belgische hoofdstad zal zijn? Manneken Poep? Dat moet, via laserstralen, technisch te verwezenlijken zijn tegen die tijd: elk heel kwartier draait dat Manneken een perfect drolleken, je kunt er als toerist op wachten, zoals op de verschijning op elk heel uur van de figuren boven de astronomische klok van het stad huis in Praag. En dan weer drieeneenhalve eeuw later (we le ven dan in het jaar 2700) doet Brussel de laatste, definitieve stap in de taboedoorbrekende sfeer: het Masturbeerderken. AVRO 18.15 (TT) tussen Kunst en Kitsch, programma over kunst, an tiek en opmerkelijke sier- en gebruiksvoorwerpen 19.00 Wordt vervoigd, stripmagazine met Han Peekei 19.25 AVRO's Sportpanorama. Presentatie: Jack van der Voorn NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 De sterkste man van de wereld, reportage van deze com petitie die onlangs in Nice werd gehouden. Commentaar: Jack van der Voorn 21.47 AVRO's Televizier, informatieve rubriek. Presentatie: Ria Bremer, Karei van de Graaf, Mark Blaisse en Pieter Varekamp 22.35 Love at first bite, komische horrorfilm uit 1979 van Stan Dragotti. Graaf Dracula moet met zijn trouwe bediende uit zijn vesting vertrekken. Ze nemen hun intrek in een groot hotel, waar de graaf al snel een mooie blondine ontdekt 00.10 Ontdek Je plekje, filmimpressie van Nederland's mooiste plaatsen. Vandaag: Amerongen NOS 00.25 Journaal 00.30 Nieuws voor doven en slechthorenden WOENSDAG NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden RVU 14.30 Onbetaalbaar, serie over vrijwilligerswerk. Afl.4: Nieuwe vormen van vrijwilligerswerk VOO 15.00 Saebert, tekenfilmserie. Afl.De nacht van de schildpadden 15.10 Ghostbusters, tekenfilmserie. Afl.: Belfry wijst de weg 15.35 Club Veronica Clips, muziekprogramma 16.15(S) Rambo, tekenfilmserie. Afl.: De jet Xk-7 16.40 Only one earth, documentaire serie over het milieu en ont wikkeling. Afl.: Zimbabwe 17.05 Family Ties, Amerikaanse serie. Afl.: Kamérs te huur. Wanneer de ouders van Mallory met vakantie zijn, rijdt ze met hun auto tegen een telefoonpaal. Ze heeft snel geld nodig voor de reparatie en komt dan op een idee NOS 17.30 Journaal VOO 17.40 De heilige Koe, maandelijks auto- en motorsportmagazine NOS 16.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 (TT) Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Oregorio, tv-film in twee delen over de Peruaanse jongen Gregoria. Deel 1 IKON-KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteitenrubriek NOS 20.00 (TT) Apartheid, documentaire-serie over de geschiedenis van Apartheid en het begin van de Afrikaanse Nationalistische beweging. Deel 4: Buigen en barsten 21.00 Panoramiek, aktualiteiten 21.30 Television: Invloed en macht, 13-delige serie over de macht van de televisie, deel 1De tv tref je over de hele wereld aan 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Studio Sport: Tennis Wimbledon en een voorbeschouwing op de tour de France 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NOS 13.00 Studio Sport. 1. Wielrennen Tour de France. 2. Tennis Wimbledon 17.45 Studio Sport: Samenvatting Tour de France 18.00 Tik Tak 10.05 Plons 18.10 Jacobus en Corneal, kinder- 18.25 Soldaat en ik (Soldier and me), negendelige Britse serie 18.50 (TT) Onbekende wereld (Ex plore). documentaire serie over nagenoeg verdwenen bescha vingen. Afl.9: Toearegs en Do- gans in de Sahara 19.15 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische se- 19.40 Lotto, mededelingen en pro- gramma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Kunst-zaken 20.20 Mike, praatschow 21.40 Uitzending door derden: Pro gramma van de Vlaams-Nationa le Omroepsfichting 22.05 De koele krijger (Cold War rior), achtdelige Engelse spiona geserie. Afl,3: Wat is goed voor Bullmoose? De Rus Krotkon heeft in Groot-Brittanië politiek asiel aangevraagd, maar Perci* val is ervan overtuigd dat deze aanvraag niet gemeend is. Zijn overlopen lijkt te mooi om waar te zijn 22.45 Nieuws en Coda: "Morgen" van r. Strauss. Uitgevoerd door R. Piron (zang) en C. Kessels (piano) 23.05 Einde WOENSDAG 17.55 Nieuws loog in West-Berlijn 14.55 Tennis: Open Britse kampi oenschappen in Wimbledon 18.00 Einde 18.00 Vacaturebank •15 La boite aux images 20.05 Les sentiers du monde, do cumentaire serie. Afl.: l'Or des In- cas la conquête de l'espace 21.25Ciné-Club de minuit: Hom mage Jean Cocteau: (ZW) Les enfants terribles, Franse speel film uit 1950 van Jean-Pierre Melville. Paul is gewond geraakt door een sneeuwbal die zijn vriend Dargelos gooide. Hij moet binnen blijven en wordt verzorgd door zijn zus elisabeth. In het spel dat zich dan ontwikkeld, mag alleen Gérard zich nog men gen 23.10 Laatste nieuws 18.25 Moselbrück, serie 19.00 Turf 19.57 Programma-overzicht 20.00 (TT) Tagesschau 20.15 Wortschëtzchen, spelpro- gramma 21.00 Report, reportage 21.45 Dallas. Amerikaanse serie 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturwelt, Vorhang auf für Ost und West, reportage over het Theater der Welt '87 in Stuttgart 23.45 ARD-Sport extra: Internatio nale tenniskampioenschappen van Engeland, samenvatting 00.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedanken, beschou wingen WOENSDAG 09.10 Sesamstraat 09.40 Einde 09.45 ARD-Ratgeber, Foto als Hobby: Motiv und Aufnahme (2) 10.00 Heute 10.03 Neve Schalom - Oase des Friedens 10.35 Vorhang auf für Ost und West 11.20 Wortschëtzchen 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 ARD-Sport extra: Tour de France: de proloog in Berlijn 14.05 (ZW) Fury, Engelse serie 15.25 Wildschweingeschichten, documentaire serie over wilde zwijnen. Afl.: Jagd im Revier 15.35 Wilde Tiere: Wie der Seeot- ter Muschelnn knackt 15.50 Tagesschau 16.00 Engpass zur sonne, reporta ge over de St-Gotthard, van Radio 1 na 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. VPRO: 19.02 Boeken. EO: 21.02 Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Meer dan een lied alleen. 22.02 Metter daad hulpverlening. 22.06 Hemels breed. 22.30 Als mensen verande ren. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 De nacht Radio 2 na 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. VPRO: 18.03 Pluche en Plastic. 19.00- 07.00 Zie Radio I oudsher een belangrijke bergpas 16.45 die Spielbude, kinderpro gramma 17.45 Heute 17.55 Einde 17.55 Hier und Heute. actualiteiten 18.20 Wartesaal zum kleinen Gluck, serie 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Mit Luther und Marz, reportage over van de Evangelische kerkdag in Oost- Berlijn 20.00 Vom Funkturm zum Eitfel- turm, showprogramma rondom de Tour de France, live vanuit de Deutschlandhalle te Berlijn, met: Alice, Angelo ballan, Novecento, Star Sisters e.a. 21.45 Heute-Joumal 22.10 Neve Schalom - Oase des Friedens. documentaire over een Joods-Arabische gemeenschap in Israël 22.40 Das kleine Femsehspiel: Di- lan, Turkse speelfilm van ömer Polat en Erden Klral. Dilan is een vrouw, die woont in een dorp in het oosten van Turkije, waar de natuur ruig is en de normen streng. Twee mannen dingen naar haar hand. Maar de een is arm en kan de huwelijksprijs niet opbrengen. De ander is de zoon van een rijke grootgrondbezitter, die een sluw intrige opzet. Maar Dilan laat zich niet zomaar mani puleren 00.10 Heute WOENSDAG 09.45 Zie Duitsland 1 13.00 Heute 13.15 (S) Teletekst-overzicht 13.25 Programma-overzicht 13.30 Pippi Langstrumpf, kinderse rie. Afl.: Pippis neue Freunde 13.55 Ferienkalender, tips en amu- 14.30 Die Höhlenkinder, jeugdse rie. Afl.: Das vergessene Tal 14.55 Heute 15.00 Die Sport-Reportage: Inter nationale tenniskampioenschap pen van Engeland, kwartfinale heren vanuit Wimbledon Avondspits. VARA: 19.02 Dubbel- lisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Vara's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodi um. 23.02 Tracks Radio 4 na 18 uur NCRV: 18.00 Nws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heils- kwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek. NOS: 20.00 Nws. 20.02 Holland Festival 1987: Radio filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. günther Schuller, met viool en sopraan. NCRV: 23.00 Nationale Jan Zwart herdenking 1987 in de Grote Kerk te Amersfoort Radio 5 na 18 uur NCRV: 18.10 Literama-Poëzie. P.P.: 18.20 Daar waar de molens staan. NOS: 18.30 Homonoo. 19.00 Programma voor buitenland se werknemers. TELEAC: 20.30 Andiamo. 21.00 Gezond sporten, (herh.) 21.30 Gezondheidsvoor lichting 18.00Telekolleg II, cursus wiskun de 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 Auslandsreporter: Hans Hübner vanuit Afghanistan: le ven in de schaduw van do oorlog, reportage 20.45 Rückblende: Vor 50 Jahren. guerenica von pablo Picasso 21.00Formel Eins, de ARD-hitpa- rade 21.45 Menschen in NRW. Bür- geranwalt oder Hobbyrichter. Die Aufgaben eines Schiedsmannes, reportage over alternatieve vor* rechtspleging Kinderliedermacher, portret twee kinderliedjesschjrijvers. (Herh.) 23.00 Deutschlandbilder Verlo rene Bilder. Wege und Wende- punkt im Leben des Erich Brost, portret van deze vooraanstaande figuur in de perswereld 23.45 Laatste nieuws WOENSDAG 08.00 Tele-Gymnastik (41) 08.10 Schooltelevisie. (09.10 Se samstraat) 11.25 Einde 16.35 Teletekstoverzicht 17.00 Schooltelevisie 10.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Eureka. Afl.4: Pastimes 18.35 Wild Britain, rechtstreekse uitzending van natuuropnamen met radiografisch bestuurde ca- 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 No place like home, serie 20.30 Eastenders, famillefeuilleton 21,00 Brush strokes, serie OMROEP RIJNLAND 17.30-18.00 Actualiteiten 18.00-19.00 Leiden politiek 19.00-20.00 Voorschoten Lokaal 20.00-21.00 Popwetenswaardig heden Iedere laatste dinsdag maand: 20.00-23.00 Sportcafé i de Radio 1 voor 18 uur Elk heel uur nieuws. VARA: 7.03 De rode draad. (NOS: 7.30 Nws.). TROS Aktua. 13.20 Het Journalis tenforum. 14.05 NOS Radio Tour de France. EO: 16.05 Tijdsein Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. VOO: 7.03 Ook Goeiemorgen. 9.03 Mu- 21.30 Lenny Henry tonite, komi sche sketches 22.00 Nieuws 22.24 Regionaal nieuws 22.26 Weerbericht 22.30 Where Adam stood, toneel stuk van Dennis Potter 23.50 Tenniskampioenschappen te 01.00 Weerbericht WOENSDAG 07.00 Teletekst 07.35 Pink Panther 07.55 Nieuws en weerbericht 07.58 Regionaal weerbericht 08.00 Breakfast time 09.55 Regionaal nieuws en weer bericht 10.00 Journaal en weerbericht 10.05 Dallas, Amerikaanse serie 10.55 Tekenfilm 11.00 Journaal (met overzicht voor doven en slechthorenden) en weerbericht 11.05 Neighbours, serie 11.25 Children's BBC 11.30 Play school, kleuterprogram- Hot places offrey Wheeler 12.00 Nieuws en weerbericht 12.05 Manhunt on Mystery Island. Afl. 8 12.20 Tekenfilm 12.30 On the house. Afl. 12 13.00 Nieuws en weerbericht 13.05 Arthur Negus enjoys, Wiltshi 13.30 Wildlife on One, 13.55 Regionaal nieuws en weer bericht 14.00 Journaal en weerbericht voor de landbouw 14.35 Neighbours, serie 14.50 Tenniskampioenschappen te Wimbledon 17.10 Children's BBC 17.15 Puppy's new adventures. Afl.2: Treasure of the ancient 21.00 Entertainment U.S.A., serie Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. EO: 7.03 Ronduit Music-time. 9.03 Muziek motief. 9.57 EO-Metterdaad Hulp verlening. 10.03 Golden gospels. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. VPRO: 13.03 Toga Party. Radio 4 voor 18 uur NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Preludium. 8.00 Nws. 8.02 Het levende Woord. 8.10 Platennieuws. 8.45 Te Deum Laudamus. 9.15 Onder de hoogte- fonische muziek uit Engeland (7). 12.30 Promenade: Promenade Or kest o.l.v. Stanley Black. NOS: 13.00 Nws. 13.02 Holland Festival Journaal. EO: 13.10 Lunch Con cert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. AVRO: 15.00 In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder showprogramma's. Vandaag: 21.30 Brass tacks, informatieve se rie met kijkersreacties. Vandaag: Sanctuary 22.00 Welcome Home, Bobby, speelfilm 07.55 Open University 08.20 Einde 10.00 Teletekst 14.20 Pie in the sky 14.35 Teletekst 15.00 Nieuws en weerbericht 15.02 Tenniskampioenschappen te Wimbledon. (16.00 Nieuws en weerbericht) 16.58 Regionaal nieuws en weer bericht 17.00 Tenniskampioenschappen te Wimbledon Sky Channel 18.00 Dennis 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 The Flying Nun 19.30 Matt Helm 20.30 Boney 21.30 Golf on Sky 22.30 US College Football 23.30 Sky Trax. Popmuziek 01.00 Closedown WOENSDAG 07.30 The DJ Kat Wake-Up Show 07.35 The DJ Kat Show 08.30 The Pat Sharp Show 09.00 soul in the city 10.00 Sky Trax from Germany 10.30 Space Shopping 10.45 New Music Special 11.40 Headline 12.40 UK Despatch 13.10 The Best of a Country Practi- 14.00 Ask Dr Ruth - Or Krim - AIDS, deel 2 14.30 City Lights 15.00 Thrillseekers 15.30 The Deputy 16.00 The Pat Sharp Show Radio 5 voor 18 uur NOS: 9.00 Nws. 9.02 NOS-Spor- tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Leesvoer. TROS: 10.00 De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. NOS: 12.00 Nws IKON: 12.05 Het oog van de naald NOS: 13.00 Nws. 13.10 NOS Mid weekmagazine. TROS: 16.00 TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. 17.41 Basico- de 3. OVERHEIDSVOORLICH TING: 17.46 Franco huis. NOS 17.56 Mededelingen en Nws RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag. 16.30 Young, free and single 17.00 The DJ Kat Show Superchannel 18.00 Young Sherlock 18.30 Black Beauty 19.00 Game for a Laugh 19.25 Weather Forecast 19.30 David Attenborough Pre sents: The living planet 20.30 Are you being surved 21.00 The Challenge 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Weather Forecast 23.35 Tommorow's World 00.00 Music Special. Nazareth 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Live Show 05.00 Countdown with Adam Curry 06.00 The Face WOENSDAG 07.00 Hippo 08.00 Amanda Redington 09.00 Sons and Daughters 09.30 Madhur Jaffrey's Indian Co okery 10.00 Roland Rat 10.15 Everyday Yoga 10.30 Emmerdale Farm 11.00 The Goodies 11.30 Simon Potter 12.30 Hot Pursuit 13.30 Tomorrow's World 14.00 Weather Forecast 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghostbusters 16.00 The Live Show 17.00 Countdown with Adam Curry 18.00 Récréation 18.40 Des chiffres et des lettres 19.00 Grand Public 20.30 Julien Fontanes Magistral

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19