mm In de voetsporen van opa Dure rekenfout van Kauffman Nederland blijft een atletiekdwerg Jeugdatleten vallen buiten de prijzen h supersnel Oranje degradeert uit B-groep Einde aan alle onzin Jeroen Sunter zet sprint-traditie voort MAANDAG 29 JUNI 1987 SPORT PAGINA 15 VUGHT - Bijna kwam Jeroen Sun ter weer op het erepodium terecht. De jonge sprinter van AV Holland behaalde zaterdag bij de Neder landse kampioenscahappen voor A-junioren op de 100 meter een eer volle vijfde plaats. In de zeer span nende finale finishte hij met een achterstand van slechts vijf hon derdsten van een seconde achter de winaar: 10,92. In de halve finale had de jonge Leiderdorper echter al 10,90 gelopen, wat een nieuw persoonlijk record zou zijn, ware het niet dat er teveel rugwind stond. Ook Sunters clubgenoot Frank Posthumus k^vam bij de A-jongens goed voor de dag. Hij eindigde op de 1500 meter als zesde en verbe terde zijn persoonlijke toptijd tot 4.04,55. Vermeldenswaardig is ver der de goede tijd die Sandra Parle- vliet (Hol) op de 400 meter reali seerde: 59,20. Jaap Dirkx won gisteren de Metro-loopmeerkamp in Rotter dam. De Holland-atleet behaalde winst op de 200 en 400 meter (22,8 om 50,4), die hij op de 800 en 1500 meter (2.00,2 om 4.20,3) niet meer kwijtraakte. Bataven-atleet Jan Jansen won de 'mijl, een bijnum- mer, in 4.17,1. Zijn clubgenoot Ad Coolbergen werd tweede op de 3000 meter hindernisloop in 9.29,3. De jaarlijks terugkerende 25 ki lometerrace die zaterdag in Lisse werd gehouden is gewonnen door Peter Zwiers van AV Haarlemmer meer. Hij legde de 25 kilometer on der redelijke omstandigheden af in 1 uur 22 minuten en 36 seconden. Als beste streekatleet eindigde Paul Barnhoorn (NSL) op de vier de plaats in 1.24.54. Theo van der Veek van De Spartaan werd tiende in 1.27.58. LEIDEN - Twee weken geleden ging een droomwens van Jeroen Sunter in vervulling: hij liep in Hoorn de 200 meter sneller dan al zijn leeftijdgenoten. Weliswaar is de 16-jarige sprintkampioen uit Leiderdorp met zijn tijd (22,28 seconden) nog niet de snelste van zijn familie, maar dat heeft alles met zijn grootvader te maken. Dat is namelijk Tinus Osendarp, die voor en tijdens de oorlog tot de snelste atleten van Europa be hoorde. door Tim Brouwer-de Koning „Door hem ben ik ook aan atle tiek gaan doen", herinnert Sun ter zich nog scherp. „In Leiden gingen we eens naar de nieuwe kunststofbaan in de Leidse Hout kijken. Een jaar of acht geleden ben ik toen lid geworden van AV Holland." Op jeugdige leeftijd hield de Leiderdorper zich met zijn mede-atleten nog met alle at- letiekonderdelen bezig. „Na elke wedstrijd moesten we een 1000 meter lopen. Dat vond ik toen al een verschrikking. Sprinten, springen en ook werpen liggen mij veel beter." Althans, dat dacht de Sunter jaren geleden in zijn jeugdige overmoed. „Tijdens een competi tiewedstrijd, wilde ik graag een keertje speerwerpen. Kom maar hier met die speer", zei ik tegen mijn clubgenoot die op dat num mer stond opgesteld, „dat kan ik veel beter." Ik mocht gooien: drie Hordenloopster Marjan Oli winnend afsloot. KNAU, wiens ongelijk werd bewe zen door de als vervangers van het afgehaakte duo opgeroepen 'trim- sters'. Die werden kansloos achtste en laatste op de onderdelen waar op Van Hulst en Beurskens ruim voldoende punten hadden kunnen scoren om Nederland in de B-pou le te houden. Met zijn onverzettelijkheid maakte Kauffman niet alleen zich zelf, maar ook de door hem voor de leeuwen geworpen atleten bela chelijk. Joke Kleiweg bijvoorbeeld werd op de 10.000 meter bijna drie keer 'gelapt' door de Italiaanse winnares Maria Curatolo en pas seerde pas na 36 minuten en 19,57 seconden de finish, drie minuten na de Zwitserse Martina Opplig- ger, die als voorlaatste was geëin digd. „Hier schiet toch niemand iets mee op", liet de anders zo terugge trokken verspringster Edine van Heezik zich na de martelgang van Kleiweg bijna boos ontvallen. „Ze zijn bij de KNAU totaal niet mee gaand, ze willen alleen maar hun autoriteit laten gelden. Het resul taat is dat we zijn gedegradeerd en dat was absoluut niet nodig ge weest". Dat werd beaamd door Kauff man, die het bij zijn analyse van het optreden van de Nederlandse ploeg zelfs presteerde om op te merken dat hoogspringster Moni que van de Weijde, die pas bij een rde poging 1 meter 70 bedwong vervolgens moest afhaken, fan- ;tisch had gesprongen. „Alleen ït over de lat", liet hij er serieus volgen. Niet alleen de thuisblijvers, maar ok zijn voorgangers kregen van Huffman de schuld van de degra- atie in de schoenen geschoven. keer ongeldig, dus nul punten. Sindsdien beperk ik mij wat meer tot mijn favoriete onderde len, de kortste loopnummers.'l Die specialisatie leidde er ove rigens niet toe dat Sunter heel veel meer ging trainen. „Twee a drie keer per week, afhankelijk van het aantal wedstrijden dat ik loop, vind ik voorlopig ge noeg." Aan een opvoering van de trainingsomvang wil Sunter nog niet denken. „Mijn been doet nu al zo zeer", verzucht hij terwijl hij over zijn scheen wrijft. „De pijn verdwijnt wel steeds, maar komt na iedere wedstrijd terug. Ik ga eerst eens lekker met vakantie, daarna zie ik wel ver der." Spaghettibaan Hoe Sunter aan zijn blessure is gekomen, weet hij niet precies. „Misschien ligt het wel aan die spaghettibaan in Leiden. De meeste andere kunststofbanen zijn veel zachter. Daarop loop ik niet zulke snelle tijden, behalve dan in Lisse. Daar heb ik op de 100 meter al tweemaal 10,8 gelo pen, maar volgens mij ligt dat aan de snelle klokkers, die ze daar hebben. Aan mijn snelste elektronische tijd, 11,06, hecht ik veel meer waarde." Daarmee is Sunter op de sprint nog niet eens de snelste in zijn ca tegorie, die van de B-jongens (16 en 17 jaar). Ydo van Oostende troefde de nazaat van Osendarp op de Nederlandse kampioen schappen in Hoorn nog ruim schoots af. „Die jongen loopt een stuk sneller, het scheelt wel een tiende op de 100 meter. Maar Ydo is een kop groter dan ik. Mis schien klop ik hem in de toekomst nog wel eens." Want daar kijkt de eindexa menleerling (Mavo) van de Loui se de Coligny met spanning naar uit. „Over twee zou ik graag deel nemen aan de Europese jeugd kampioenschappen. Alleen die li mieten zijn op de sprintnummers waanzinnig scherp. Alleen als ik (links) was één van de weinige ,Ik denk dat de geringe belangstel- ing om voor de nationale ploeg uit ;e komen ook iets heeft te maken net een stukje erfenis". De tech- ïisch directeur doelt met die op- nerking onder andere op de ruzies lie zich hebben afgespeeld binnen le 4 x 100-meterploeg toen die nog verd gecoacht door Henk Kraaij- ?nhof. De persoonlijke trainer van Slelli Cooman heeft inmiddels Dlaats gemaakt voor Toine van de joolberg, die gisteren met genoe gen kon vaststellen dat zijn pupil- en behoorlijk uit de pas liepen en ils enigen wel presteerden. Nelli Cooman en hordensprint- ;ter Marjan Olijslager boekten de mige Nederlandse zeges en namen laarmee bijna één derde van juntentotaal van Nederland v ïun rekening. Op de overige veer- ien nummers behaalde de gele- jenheidsformatie een derde (de 4 x [00-meterploeg), een vierde (Yvon- ïe van Dorp op de 200 meter), drie rijfde, drie zevende en vijf achtste jlaatsen, terwijl het 4 x 400-rneter- cwartet werd gediskwalificeerd imdat openingsloopster Desiree le Leeuw haar baan zou hebben rerlaten. De dreigende degradatie was roor Nelli Cooman zaterdag nog ianleiding om uit te roepen dat zij :r weinig voor voelde om met de ïationale ploeg in de kelder van de Europese vrouwenatletiek te gaan itoeien. Een dag later toonde de vereldkampioene indoor, die in Jothenburg aan een zeer matige ijd van 11,51 sec. voldoende had foor winst op de 100 meter, zich och bereid haar voortrekkersrol roor 'Oranje' te blijven vervullen. ,Ooit promoveerden we bijna naar le A-poule en dan nu die degrada- ie. Zo iets kan ik niet uitstaan", oonde de in Suriname geboren Rotterdamse haar eerzucht. „Als net zoveel vooruit blijf gaan als in dit seizoen, zal het me wel luk ken. Maar eerlijk gezegd ver wacht ik dat niet." „Het probleem ligt bij mij bij de start. Mijn reactie is goed, maar daarna zet ik mijn voeten niet goed neer. Wat dat betreft atletes die een even kan zal ik de ploeg e jaar helpen, al moet ik alle nmers zelf doen". PRAAG (ANP/AFP/DPA/SID/REi tiekbekers in Praag heeft niet gere prestaties. De ontmoeting tussen ploegen leverde in twee dagen sl< ties op. Bij de vrouwen won de Oo 21,99 seconden. Zij bleef daarmee de 22 seconden. Bij de mannen zej op de 3000 meter hindernis in 8.12 De Oostduitse vrouwen waren i van de zestien onderdelen. Bij die aantal, dat niet van te voren vasts uitgekeken naar het duel tussen M gaarse had de laatste tijd aangetoi duitse was dat niet helemaal zekei cordhoudster echter weinig van 1 10,95 seconden bleef zij haar gro' van een seconde voor. Tot de andere min of meer verr; die van Cornelia Oschkenat op di was er de laatste maanden maar ét Bulgaarse wereldrecordhoudster duel bleek de Oostduitse net iets deed in Praag eigenlijk alleen ma verspringen winnen met een afstai de winnende 4x100 meter estafett Bij de mannen was de overmacl Duitsland veel minder groot. Op d Spanjaarden. Op de 100 en 200 m ford Christie voor een dubbele tri de Britten 'slechts' één triomf. Th van Groot-Brittannië op de 800 n Spanjaard José Luis Gonzalez eer wereldkampioen Steve Cramm v« ben ik jaloers op Nelli Cooman. Met haar start zou ik sneller lo pen dan Ben Johnson", bluft Sun ter in navolging van zijn idool. „Johnson 'the beast' vind ik een geweldige sprinter. Ook Moses lijkt me een toffe vent, hoewel hij nu toch wat oud begint te wor- ATHENE (ANP) - De Europa Cup is de donkere hoek van de goed flo rerende atletiekzaak. Door de komst van het lucratieve Grand- Prixcircuit en de met prestige om geven wereldkampioenschappen heeft de belangstelling voor het in 1963 geïntroduceerde Europese be kertoernooi voor landenteams vrij wel het nulpunt bereikt. Zeker in landen, die tot het internationale B- en C-niveau behoren. Ruimschoots afgetroefd door Griekenland (83 tegen 72 punten) slaagden de Nederlandse mannen er in Athene niet in de C-status van zich af te schudden. Voortzetting van de bekerreeks lijkt alleen inte ressant voor nationale subtoppers, die geen andere gelegenheid krij gen eens over de grens te kijken. Dit weinig aansprekende atleti sche samenzijn werd niettemin door Rob Druppers aangegrepen om zijn nieuwe trainingsaanpak te testen. Druppers tekende op de 800 meter voor één van de vijf Neder landse zeges. De overige kwamen op naam van Han Kulker (1500 me ter), Hans Koeleman (3000 meter in Praag R) - De strijd om de Europese atle- erd in de verwachte reeks van top- ht sterkste vrouwen- en mannen- twee beste wereldseizoenpresta- tse Silke Gladisch de 200 meter in het eerst in haar loopbaan onder rde de Italiaan Francesco Panetta raag oppermachtig. Zij wonnen elf ks van overwinningen was ook een d. Zo werd met veel belangstelling es Göhr en Anelija Nuneva. De Bul- goed in vorm te zijn. Van de Oost- Praag bleek de vroegere wereldre- scherpte te hebben verloren. Met e Europese rivale ruim een-tiende de Oostduitse triomfen behoorde meter horden. Op dat onderdeel ete, die van zich deed spreken; de inka Donkova. Maar in het directe lier: 12,47-12,53. Heike Drechsler it er van haar werd verwacht. Het n 7,26 meter en deel uitmaken van an de winnaar Sowjetunie en Oost- opnummers heersten de Britten en zorgde Europees kampioen Lind- f. Op de middenafstanden haalden is McKean bewees de grote sterkte r. Op de 1500 meter voorkwam de itse zege: In de eindsprint bleef hij ssend de baas. den. Verder kijk ik graag naar springnummers. Polsstokhoog springen heb ik zelf ook wel eens geprobeerd. Helaas ben ik daar voor niet lenig genoeg." Handtekening Zo te horen is Jeroen Sunter al leen maar bezig met atletiek. Op de training, bij wedstrijden en ook thuis voor de buis beheerst 'de moeder van alle sporten' zijn leventje. Zelfs op school wordt hij met zijn grootste hobby gecon fronteerd. „De leraren spreken me soms aan als ik in de krant heb gestaan. Er koinen ook leer lingen om een handtekening vra gen. Die faiis moet ik dan teleur stellen, want ik heb nog niet eens een handtekening. Moeten ze over een paar jaar maar terugko men." Het gaat nog net niet zo ver, dat zijn klasgenoten Jeroen tot op de atletiekbaan volgen. „Nee, bij AV Hollajid heb ik zo mijn ei gen groepje. Bij de jeugdtrainers Michel Moll en Roland Nuis het altijd een gezellige boel. Dat zal wel anders worden als ik bij hoofdtrainer Roel Hendriksen in de groep kom. Die is veel stren ger. Wat me in de seniorengroep leuk lijkt is de tegenstand, die ik van sprinters als Eric Taal en Jaap Dirkx in de training kan krijgen. Want ook tijdens een training laat ik mij niet zomaar inhalen, hoewel je natuurlijk niet altijd tot het uiterste moet gaan." Hard lopen doet Sunter bij voorkeur tijdens wedstrijden. Zo als bij de Nederlandse indoor kampioenschappen in Den Haag, waar hij volkomen onver wacht op de superkorte 60 meter de zilveren medaille voor zich op eiste. „Een plak had ik eerder op de 200 meter verwacht. Op die af stand kan ik mijn zwakke start veel beter goedmaken. Maar toe vallig was ik op de 60 meter eens een keertje goed weg. Na die pres tatie wist ik dat dit een mooi sei zoen zou kunnen worden." steeple), Erik de Bruin (discuswer pen) en de estafetteploeg 4 x 400 meter. Druppers. die verse impulsen verwacht van zijn nieuwe trainer Henk Kraayenhof, ontmoette te weinig tegenstand om zijn versnel ling daadwerkelijk te controleren. De Utrechter had verwacht giste ren al het profijt van de in Rotter dam opgedane looplessen te tonen. Al 150 meter voor de streep kon Druppers het zich permitteren om te kijken naar de achtervolgers, van wie geen gevaar te duchten viel (1.48,31). Meer oppositie treft de 25- jarige Druppers donderdag in Helsinki, waar hij vier jaar geleden als 's werelds tweede werd gehul digd, en zaterdag in Oslo, waar hij het op de 1500 meter probeert. „Ik wil zien hoe ver ik met mijn op snelheid gebaseerde trainingswyze op de 1500 meter kan komen", zegt Druppers, die „Oslo" als een trai ning ziet. Het programma van de wereldtitelstrijd in Rome biedt at leten de theoretische mogelijkheid zowel op 800 als de 1500 meter te starten. Kulker, ook deze week in Scan dinavië, moest een grotere krachts inspanning leveren dan hij van plan was. Terwijl Kulkers voor naamste concurrenten in Praag hun race verboemelden, weigerde de Turk Zeki Oztyrk zich bij een beslissing in de sprint neer te leg gen. Kulker werd gedwongen de voortvarende Turk tot de orde te roepen en maakte het werk be heerst in 3.38,91 af. De Bruin, die twee jaar geleden met een sterk nationaal record kleur gaf aan de Cupstrijd, had de aanwakkerende wind niet op zijn rechterarm. Dat verkortte de vlucht van de schijf aanzienlijk. Bij twee pogingen werd de zestig-me- tergrens overschreden: 62,48. Ook Koeleman kwam niet tot een ver betering van zijn beste jaarpresta tie. De in de Verenigde Staten wo nende AAC'er is een ware solist. Gisteren moest hij het zware steep- lewerk wel alleen opknappen (8.35,28). In samenwerking met Herman Hofstee (dit jaar 8.36,98) zou tijdens de nationale titelstrijd in Leiden de limiet voor Rome (8.25) in zicht kunnen komen. Koe leman - wars van een limietenjacht - geeft echter een dag later de voor keur aan een internationaal veld in Nice. Naast de winnaars - de estafette ploeg zegevierde ondanks een bot sing van Allan Ellsworth met een Griekse loper - konden in de door afzeggingen verzwakte Nederland se ploeg de hordenlopers Marco Beukenkamp en Ruud van Maurik terugzien op tweede plaatsen in beste seizoentijden: 51,36 en 14,21. Ook de verrichting van hinkstaps- pringer Paul Lucassen (15,73) was dit seizien nog niet door een Neder lander vertoond. Schoon Speciale maatregelen om flit send uit de startblokken te schie ten neemt de nuchtere Leiderdor per nauwelijks. Voor hem is het voldoende als zijn sokken en schoenen goed zitten, zijn shirt in zijn broek zit en zijn handen schoon zijn. Verder zijn omge vouwen randjes, scheefzittende lipjes van zijn spikes en losse ve ters hem een doorn in het oog. Bo vendien zal de jonge sprinter nooit veel versnellingslopen voor een wedstrijd maken („Dat haat ik"), als daar ook de mogelijk heid bestaat om heel ontspannen andere loopoefeningen te doen. De geneugten van al zijn in spanningen heeft Sunter tot nu toe pas op bescheiden schaal le ren kennen. „Laatst mocht ik schoenen uitzoeken bij een spon sor. Ook word ik op de vereni ging gratis gemasseerd, zoveel ik maar wil. Dat komt heel goed uit, want ik heb dikwijls stijve kui ten. Maar op andere punten is het mmder goed geregeld bij AV Holland. Soms merk ik pas op het laatste moment met wie ik kan meerijden naar wedstrijden. Ge lukkig gaat mijn vader meestal ook mee, dat maakt het een stuk gezelliger." Daarbij gaan de gedachten van Sunter junior meteen weer uit naar die gouden medaille in Hoorn. „Het is natuurlijk leuk om kampioen te worden. Met mijn tijd was ik ook heel tevre den. Maar de vreugde langs de kant, bij mijn ouders, mijn opa en de mensen van de vereniging maakten het allëmaal nog veel leuker. Dan krijg je nog bloemen, een medaille en een stukje in de krant. Eigenlijk komt de gein pas na de race." Dat atletiek ook minder plezie rig kan zijn ondervond de jonge sprinter bij zijn eerste interland. Wat voor hem een hoogtepunt in zijn prille loopbaan had moeten worden draaide op een teleurstel ling uit. Sunter weet het nog pre cies: „Na de indoorkampioen schappen mocht ik voor de lan denploeg tegen West-Duitsland lopen. Ik had al lang en breed mijn tickets en dergelijke ont vangen, maar toch hadden ze mij in de bus over het hoofd, gezien. Misschien had ik mij toen beter niet kunnen melden. Want hoe wel iedereen het achteraf heel goed vond dat ik daar vierde op de 60 meter werd, viel het mijzelf bitter tegen. Er deden namelijk maar vier jongens mee." GOTHENBURG (GPD) - De misrekening van Arie Kauff man werd de Nederlandse vrouwenploeg uiteindelijk fa taal. De technisch directeur van de atletiekunie had aan de vooravond van de Europa-Cupfinale in Gothenburg becij ferd dat ook een Oranjeformatie zonder Elly van Hulst en Carla Beurskens gemakkelijk de zogenaamde B-status zou kunnen handhaven. Maar in Slottsskogsvallen, het knusse atletiekstadionnetje van de Zweedse havenstad, moest een druk rekenende Kauffman gistermiddag tot zijn afgrijzen constateren dat hij zich volledig had vergist. Het meelijwekkende optreden van de uitgeholde nationale ploeg leidde namelijk rechtstreeks tot degradatie naar de C-klasse. Daar in mag Nederland over twee jaar proberen het verloren gegane ter rein te herwinnen. Met een vere deld recreatieteam zoals dat in het afgelopen weekeinde in Gothen burg bijna het tijdschema van de organisatoren in de war schopte, zal dat echter een onmogelijkheid blijken. Dat beseft ook de vorig jaar in dienst van de atletiekunie getreden Kauffman, die na het sportieve drama in Zweden uitriep dat in het vervolg alles in het werk GOTHENBURG (GPD) - Patrik Sjöberg sprong dit weekeinde let terlijk en figuurlijk boven het mati ge niveau uit dat de Europa Cup B-finale in zijn geboortestad ken merkte. De Zweedse hoogspringer leverde als enige een wereldpresta tie door over een hoogte van 2 me ter 39 te scheren. De 22 jaar jonge en 2 meter lange Sjöberg beschouwde het leveren van de beste jaarprestatie als een revanche op zichzelf en zijn land genoten die hem hadden afge-- schreven na zijn teleurstellende optreden in Stuttgart, waar hij vo rig jaar bij de Europese kampioen schappen genoegen moest nemen met een zesde plaats. Sjöberg: „Er is toen allerlei onzin over mij'beweerd. Onder andere dat ik niet tegen druk zou kunnen en alleen maar kon presteren als er niets op het spel staat". Kennelijk putte de bronzen medaillewinaar van de Olympische Spelen van 1984 sprong kracht uit alle kritiek die hij in eigen land over zich kreeg uitgestort, want na een ijzersterk indoorseizoen, waarin hij het we reldrecord op 2 meter 41 bracht, verbeterde Sjöberg zich nu ook in de buitenlucht. Zaterdag verbeter de hij zijn eigen Zweedse record met één centimeter om zich vervol gens te haasten naar een feestter rein aan de haven om het eenmali ge optreden David Bowie in Go thenburg bij te wonen. Ondanks de fraaie hoogspringze ge van Sjöberg verzamelde gast heer Zweden onvoldoende punten om Frankrijk van promotie naar de A-poule af te houden. Bij de vrou wen boekte Roemenië een afgete kende overwinning, terwijl de de gradatieplaatsen bij de mannen werden bezet door Joegoslavië en Finland. Bij de vrouwen vergezelt Noorwegen de Nederlandse ploeg naar de C-poule. door Jaap Visser moet worden gesteld om de natio nale toppers naar interlandwed strijden te lokken. Dat hem dat voor de Europa- Cup-B-finale niet was gelukt - be halve Van Hulst en Beurskens liet ook Els Vader het afgelopen week einde verstek gaan - weigerde Kauffman zichzelf aan te rekenen. Logisch in het geval van Vader, want de Zeeuwse sprintster wor stelt met een knieblessure. Maar dat hij in de Cupstrijd niet zijn grootste troeven voor het langere baanwerk kon uitspelen, had Kauffman toch voor een belangrijk deel aan zichzelf te wijten. De voormalige beroepsmilitair had Van Hulst en Beurskens na melijk die disciplines opgedragen waar zij weinig voor voelden. Van Hulst moest de 3000 meter lopen, terwijl ze zelf graag op de 800 me ter had willen uitkomen en Beurs kens kreeg de 10.000 meter toege wezen in plaats van de door haar verlangde drie kilometer. Van Hulst, die zich in het verleden nooit te beroerd heeft getoond om bij landenwedstrijen twee loop- nummers voor haar rekening te ne men, meende dat een 800 en even tueel een 1500 meter beter in haar aanloop naar het WK van Rome zou passen en Beurskens wilde niet te veel met haar krachten smij ten zo vlak voor de Bislett-Games in Oslo, waar zij zaterdag voor een aantrekkelijke vergoeding de ge plande recordrace op de tien kilo meter van Ingrid Kristiansen mag opluisteren. Ongelijk Ploegleider Kauffman huldigt evenwel het standpunt dat nie mand iets heeft te willen wanneer het om interlandwedstrijden gaat. „Dan telt alleen het ploegbelang. Daar moeten de atleten zich aan onderwerpen en als ze meer waar de hechten aan hun individuele be langen, blijven ze maar thuis", meent de beroepskracht van de

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15