Macht Gorbatsjov in Politburo sterker Uitspraak gerechtshof heeft Nicaragua niet geholpen Waldheim: Bezoek aan paus heeft mijn image verbeterd Drie nieuwe leden benoemd 'Nieuwe kernramp is in toekomst onvermijdelijk' Libanezen in Iran voor overleg over gegijzelden Zind-Afirika wil met zwarte leiders praten Galvin nieuwe NAVO-chef Circuit Zandvoort vlooien- vrije markt ZATERDAG 27 JUNI 1987 BUITENLAND PAGINA 5 MOSKOU (Rtr) - Het Centraal Comité van de Sowjet-Unie heeft gisteren drie partijfunc tionarissen tot stemgerechtigd lid van het leidende Politburo gekozen. Onder hen be vindt zich een naaste medewerker van partijleider Michail Gorbatsjov, de 63-jarige Alek- sandr Jakovlev, de verantwoordelijke man voor propaganda. Gorbatsjov heeft met deze benoemingen zijn positie verder kunnen versterken. Jakovlev was tot nog toe kandidaat lid van het Politburo. BONN (AP) - In de toekomst is een nieuwe kernramp onvermijde lijk en de komende 50 jaar zullen over de gehele wereld zeker 60.000 mensen overlijden aan kanker, ten gevolge van de ramp met de kern centrale bij Tsjernobyl in de Sow jet-Unie. Dit heeft dokter Robert Gale, de Amerikaanse beenmerg- specialist die de slachtoffers van de ramp in Tsjernobyl heeft behan deld, gisteren in Bonn gezegd. Ga- Ie is in de Westduitse hoofdstad op uitnodiging van Duitse Atoomfo rum, een organisatie van de West duitse atoomindustrie. „Er bestaat zeer weinig verschil van mening over het feit dat er een grote kans is op een nieuw onge luk", zo zei Gale. „Het is gewoon onvermijdelijk". Hij voegde hier aan toe dat volgens de Amerikaan se Nucleaire Controlecommissie er een kans bestaat van 50 procent dat de komende 20 jaar in een van de kerncentrales in de VS een meltdown plaatsheeft. De kans dat de komende tien jaar elders ter we reld een kernramp zal plaatsheb ben schatte Gale op niet minder dan 25 procent. Volgens hem wa ren kernfysici het over deze cijfers in grote lijnen met elkaar eens. Gale benadrukte dat de wereld zich moet toeleggen op de ontwik keling van veilige kerncentrales, wanneer zij gebruik wenst te blij ven maken van atoomenergie. De ze centrales zouden voor hun vei ligheid niet afhankelijk moeten zijn van de mens. Gale, die is verbonden aan de Universiteit van Californië in Los Angeles, was de eerste westerse arts die na de'ramp met de centrale in Tsjernobyl naar de Sowjet-Unie reisde om te helpen bij de behan deling van de slachtoffers van het ongeluk. Ten gevolge van de ramp in Tsjernobyl zullen volgens Gale ze ker 1.000 kinderen worden gebo ren met afwijkingen, vooral met geestelijke stoornissen en leuke mie. Daarnaast zullen nog eens 5.000 kinderen worden geboren met genetische afwijkingen. De helft van het aantal kinderen met een geboorte-afwijking is waar schijnlijk al geboren; de andere helft zal pas de komende 50 jaar het levenslicht zien. aldus Gale. Meer dan de helft van deze kinde ren zal buiten de Sowjet-Unie wor den geboren, voornamelijk in Eu ropa. De ramp met de kerncentrale in Tsjernobyl kostte 31 mensen het leven. Zeker 500 mensen werden met verwondingen in het zieken huis opgenomen. Van hen zijn 471 inmiddels uit het ziekenhuis ont slagen. Volgens Gale is 95 procent van de slachtoffers van de ramp ge red. Hij trok hieruit de conclusie dat de mens klaarblijkelijk een veel hogere dosis radioactieve stra ling - ongeveer tweemaal zoveel - kan weerstaan dan aanvankelijk werd aangenomen. Gale raadde het gebruik van kernenergie niet af, maar wees er wel op dat bij het gebruik van deze energie nationale belangen nooit de boventoon mogen voeren. De radioactieve straling kent immers geen grenzen kent, aldus Gale. Ook Nikolaj Sljoenkov en Viktor Nikonov werden tot stemgerech tigd lid gepromoveerd. De 58-jari- ge Sljoenkov is een economische deskundige. Hij was tot vandaag kandidaat-lid. De eveneens 58-jari- ge Nikonov is direct in het leiden de partijorgaan gekozen. Nikonov is tevens secretaris van het Cen traal Comité, waar hij is belast met landbouw. De vorige maand tot minister van defensie benoemde Dmitri Ja- zov is kandidaat-lid van het Polit buro geworden. Zijn voorganger, Sergej Sokolov, die wegens het in cident met het Westduitse vlieg tuigje op het Rode Plein met pen sioen was gestuurd, heeft het kan didaat-lidmaatschap verloren. „In verband met zijn pensionering". Het Politburo omvat nu 14 stem gerechtigde en zes niet-stemge- rechtigde kandidaat-leden. Zes stemgerechtigde ledsen van het Politburo hebben daarnaast de functie van secretaris van het Cen trale Comité en zijn als zodanig verantwoordelijk voor de dagelijk se bestuurszaken van de partij -or- BEIROET (AP) - Twee Libanese vertegenwoordigers van de extre- mistische sji'itische organisatie Hezbollah zijn momenteel in Iran om overleg te voeren over Ameri kanen die in Libanon zijn ontvoerd en onlangs naar Iran zijn overge bracht. Dit heeft een Libanees weekblad gisteren bericht. Het weekblad Ash-Shiraa, dat in november van het vorig jaar de Irangate affaire in de openbaarheid bracht, berichtte tevens dat de Amerikaanse journalist Charles Glass vorige week werd ontvoerd omdat hij teveel zou weten over de vier mannen die in juni 1985 een TWA-vliegtuig hebben gekaapt. Volgens Ash-Shiraa zijn Moham med Maghnieh en Abdoel Hadi Ha- madi, beiden veiligheidshoofd van de pro-Iraanse Hezbollah, of Partij van God, momenteel in Teheran. Hamadi is de broer van Moham med Ali Hamadi, de man die in de Bondsrepubliek berecht zal wor den op beschuldiging van betrok kenheid bij de kaping van het TWA-vliegtuig. Glass zou hem en de andere drie kapers persoonlijk hebben ont moet en ook foto's van hen hebben genomen. Maghnieh en Abdoel Hadi Hamadi zouden het brein achter de kaping zijn geweest, al dus het weekblad. ganisatie. Die zes zijn Gorbatsjov, Jakovlev, Sljoenkov, Nikonov, Je- ger Ligatsjev en Lev Zajkov. Li- gatsjev is de belangrijkste partij- ideoloog en in feite de tweede man na Gorbatsjov. Zajkov is verant woordelijk voor de militaire indus trie. Het is in het machtsapparaat van de Sowjet-Unie ongebruikelijk dat zoveel stemgerechtigde leden van het Politburo tevens secretaris van het Centrale Comité zijn. In een eerste analyse verklaar den ingewijden dat de promotie van Jekovlev een duidelijke winst voor Gorbatsjov betekent. Daar staat tegenover dat kandidaat-lid Boris Jeltsin, de hervormingsge zinde leider van de Moskouse par tij-afdeling, niet bevorderd is tot stemgerechtigd lid van het Polit buro. De bevordering van Sljoenkov en Nikonov, twee specialisten op economisch terrein, wijst op de grote prioriteit die Gorbatsjov geeft aan zijn streven naar moder nisering van de economie. Sljoenkov heeft onder Gorbats jov snel carrière gemaakt. De voor malig partijleider van de Witrussi- sche republiek werd in maart 1986 als kandidaat-lid in het Politburo gekozen en afgelopen januari werd hij secretaris van het Centrale Co mité. Nikonov werd in april 1985 in dit orgaan aangesteld als secretaris voor landbouwzaken. Dat gebeur de op de eerste voltallige zitting van het Centrale Comité na het aan de macht komen van Gorbatsjov, die een eind wil maken aan de af hankelijkheid van de Sowjet-Unie van graanimporten uit het Westen. Westerse deskundigen zien Ja kovlev als een van de leiders van het Kremlin wiens ideologisch denken het dichtst bij dat van Gor batsjov staat. Op het 27ste partij congres in 1986 werd Jakovlev tot secretaris gekozen, hoewel hij BOSTON - Brandweermannen in de Amerikaanse stad Boston pogen een brand te blussen, die gisteren ontstond nadat een vliegtuigje neerstortte op drie huizen. Bij het ongeluk kwam de piloot van het toestel om het leven. Drie anderen werden met ernstige verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. «foto ap» JOHANNESBURG (Rtr/AP) - Zuid-Afrika is bereid te praten met zwarte activisten om een politieke dialoog op gang te brengen met de zwarte stemloze meerderheid. On derminister Stoffel van der Merwe van informatie zei deze week via een televisiezender voor zwarten dat de regering mogelijk ook met de gevangen ANC-leider Nelson Mandela wil praten. Hoewel Man dela „enigszins een bijzonder ge val" is, verklaarde Van der Merwe in principe geen bezwaar te heb ben tegen gesprekken met zwarten die vastzitten. Tot nu toe weigerde de regering met zwarte activisten te praten, tenzij zij publiekelijk het gebruik van geweld afzweren. Van der Mer we zei dat hij uit hoofde van zijn beroep bereid is te praten met ge vangenen. Wel zou hij er nog eens goed over nadenken voordat hij dat doet met iemand die geweld aanhangt. Hoe dan ook, de be windsman is niet van plan daar de voorwaarde aan te koppelen dat een gevangene een briefje onderte kent waarop staat dat hij elke vorm van geweld afwijst. Van der Merwe kreeg onlangs de portefeuille van grondwetszaken. President P.W. Botha heeft hem de opdracht gegeven de zwarte lei ders over te halen tot een dialoog met Pretoria. Dat is tot nu toe niet BONN (AP/Rtr/DPA/AFP/UPI) - .De Oostenrijkse president Kurt voordien geen stemgerechtigd lid Waldheim heeft in een vraagge- van het Comité was. In januari sprek met de Westduitse krant Die volgde zijn benoeming tot kandi- Welt gezegd dat zijn bezoek aan daat-lid van het Politburo. Paus Johannes Paulus II zijn be sluit heeft versterkt om ondanks de kritiek op zijn persoon als presi dent aan te blijven. „Dit bezoek heeft mijn besluit door te gaan versterkt Het staat voor mij vast dat ik mijn verant woordelijkheden als vrij gekozen staatshoofd moet vervullen", aldus Waldheim tegenover Die Welt. Waldheim zei te geloven dat de paus de internationale kritiek op zijn persoon in overweging had ge nomen, maar deze had verworpen. De kritiek op Waldheim komt voort uit berichten over het nogal omstreden oorlogsverleden van de Oostenrijkse president. Waldheim werd donderdag door de paus in het Vaticaan ontvangen, waarmee de diplomatieke isolatie van de Oostenrijkse president na een jaar werd doorbroken. De Westduitse conservatieve krant Frankfurter Algemeine heeft buitenlandse deze maand ter verdediging van Waldheim een brief geschreven aan het Joods Wereldcongres (WJC), die niet geheel vrij was van anti-semitisme. Hödl vergeleek hierin de kritiek op Waldheim met de vervolging van Jesus Christus door de joden. De Oostenrijkse minister van buitenlandse zaken Alois Mock toonde zich gisteren zeer tevreden over het staatsbezoek van zijn pre sident. Hij sprak met verslaggevers na afloop van een bezoek aan zijn Italiaanse collega Giulio Andreotti. In het gesprek van 30 minuten tus sen beide ministers is de afwezig heid van de Italiaanse ambassa deur bij de receptie voor Waldheim in het Vaticaan niet aan de orde ge weest, aldus Mock. Waldheim gisteren indirect kritiek geleverd zeer weinig belangstelling ge- op het protest van donderdag te- toond. Volgens diplomaten was de Verboden Een conventie van de Verenigde Naties waarmee martelen wordt verboden en de mogelijkheid wordt gecreëerd voor internatio naal onderzoek naar beschuldigin gen over martelingen, is gisteren van kracht geworden. Het is het eerste verdrag dat martelingen en andere wrede behandelingen uit drukkelijk verbiedt. Ook voorziet de conventie in uitlevering van mensen die zich aan marteling schuldig hebben gemaakt. Oorlog en nationale noodtoestanden wor den niet erkend als rechtvaardi ging voor martelen. Ook het opvol gen van bevelen is geen rechtvaar diging. Voorstel President Hafez al-Assad van Sy rië heeft gunstig gereageerd op het voorstel van Reagan een Ameri kaanse gezant te sturen om te over leggen over het verbeteren van de wederzijdse betrekkingen. Reagan zond een brief aan Assad waarin de president zijn Syrische ambtge noot voorstelt een speciale Ameri kaanse gezant naar Damascus te sturen voor overleg over het vrij- krijgen van Amerikaanse gijzelaars in Libanon. Deze gazant zou tevens de mogelijkheid moeten bekijken of de bilaterale betrekkingen ver beterd kunnen worden. Opvolger De secretaris van de Italiaanse communistische partij, Alessandro Natta, heeft een meerderheid van het partijbestuur op zijn hand ge kregen voor de benoeming van Achille Occhetto tot vice-voorzitter van de partij. Vanuit deze positie pleegt men in de PCI door te sto men naar de funktie van partijse cretaris. De benoeming houdt ver band met de ruim één miljoen stemmen die de PCI bij de jongste parlementsverkiezingen van 14 ju ni verloor. Blijkbaar heeft de PCI- leiding de conclusie getrokken dat de partij een jongere leider nodig heeft die zich links van het midden pleegt op te stellen. NEW DEHLI- Mensen in de Indiase hoof stad New Dehli slapen in de hal van het station, terwijl elders in de stad de mensen buitneshuis sliepen vanwege de hittegolf die er heerst. Het werd gisteren 44 graden. De hitte golf heeft de afgelopen veertien dagen al aan 17 mensen het leven gekost. (foto AP) gen het bezoek van Waldheim aan het Vaticaan. De paus werd gepre zen voor de wijze waarop hij de Oostenrijkse president had ont vangen. Ondertussen heeft de voorzitter van de Joodse Gemeente in West- Berlijn, Heinz Galinski, de Oosten rijkse regering opgeroepen de plaatsvervangend burgemeester van Linz, Carl Hödl, te ontslaan. Volgens Galinski had Hödl eerder ten kunnen bestaan' onverschilligheid in Rome groter dan de verontwaardiging. De Ita liaanse regering heeft geweigerd Waldheim te ontmoeten; als offi ciële reden hiervoor zijn de recente verkiezingen aangevoerd, als ge volg waarvan Italië slechts over een demissionaire regering be schikt. Mock reageerde hierop door te stellen dat „in een demo cratie verschillende gezichtspun- CASTEAU (GPD) - De Ameri kaanse viersterrengeneraal John R. Galvin (59) heeft gistermiddag op het militaire NAVO- hoofd kwartier in Casteau het opperbe vel over de NAVO- strijdkrach ten in Europa overgenomen. Hij volgde daarmee generaal Ber nard Rogers op die met pensioen is gegaan. Galvin was tot voor kort bevel hebber van de Amerikaanse troe pen in Latijns-Amerika, gestatio neerd in Panama. Galvin nam donderdag al Rogers functie als bevelhebber van de Amerikaan- strijdkrachten in Europa over, een taak die altijd gekoppeld is aan die van NAVO-opperbevel- hebber. Galvin heeft een lange en in drukwekkende militaire carrière achter de rug, die hij in 1948 be gon bij de Nationale Garde in de VS, waarna hij de militaire aca demie van Westpoint doorliep. Galvin voltooide ook een univer sitaire opleiding Engels. Daarna diende hij onder meer in de Ver enigde Staten, Midden-Amerika, Vietnam en Europa. gelukt. Botha wil dat de zwarte lei ders met hem in een adviesraad gaan zitten, maar zij wijzen dat van de hand omdat de regering volgens hen niet bereid is over volledige politieke rechten voor zwarten te onderhandelen. In Washington is een rapport ge presenteerd waarin staat dat dui zenden zwarte Zuidafrikaanse kin deren zonder vorm van proces in de gevangenis zitten en honderden worden gemarteld. Veel zwarte kinderen zijn mishandeld door de politie en anderen hebben te lijden gehad van radicale zwarte groepen, het rapport werd gepresenteerd op een symposium van Amerikaanse advocaten. „De arrestatie, marteling en het neerschieten van kinderen moet absoluut worden beschouwd als een misdaad tegen de mensheid," zei senator Edward Kennedy op het symposium van het Ameri kaanse Comité van Advocaten voor Burgerrechten. De Zuidafrikaanse regering heeft gisteren tevens de omstan digheden waaronder de gevange nen onder de noodtoestand wor den vastgehouden, enigszins ver zacht. De regering trok de oude voorschriften in en verving die door nieuwe regels die volgens ad vocaten overeenkomen met de om standigheden waaronder gevange nen vastzitten die hun proces af wachten. Dat betekent onder meer dat fluiten en vloeken niet langer be straft zullen worden, dat ze via schriftelijke cursussen mogen stu deren, brieven mogen schrijven en dat ze na maximaal twee weken in een politiecel naar een gevangenis overgebracht zullen worden. Ook moeten arrestanten na hun aan houding medisch onderzocht wor den. Maar ze mogen nog steeds geen kranten, voedselpakketten, radio's of televisietoestellen ont vangen. ADVERTENTIE ik 4 en 5 juli o.a. Springkussens, attracties enz. 10-17 uur toegang 4,- kinderen 7 t/m 12 jaar en 65+ 1,50 Inlichtingen: 08812-2112 Organisatieburo VAN SCHAIK Precies een jaar geleden veroor deelde het Internationaal Ge rechtshof in Den Haag in niet mis te verstane bewoordingen de acties van de Verenigde Staten tegen Ni caragua. Het hof sprak uit dat de VS in 1983 en 1984 het internationa le recht hadden geschonden door "bepaalde aanvallen op Nicara- guaans grondgebied uit te voeren" en "mijnen te leggen in binnen landse en territoriale wateren van Nicaragua". Bovendien noemden de internationale rechters de in 1985 door de VS ingestelde han delsboycot strijdig met het be staande handelsverdrag tussen Washington en Managua. door Bert Paauw De president van Nicaragua, Da niel Ortega, reageerde destijds jui chend op de uitspraken van het hof die hij een morele en politieke overwinning voor "het Nicara guaanse volk noemde. Het Midde- namerikaanse land is echter wei nig opgeschoten met die 'overwin ning'. Een jaar na de uitspraak moet worden geconstateerd dat de situatie in Nicaragua eerder is ver slechterd dan verbeterd. De VS hebben zich niets, maar dan ook niets, gelegen laten liggen aan de uitspraken van het hof. Dat viel te verwachten want nog voor dat het hof tot een vonnis kwam liet de regering-Reagan al weten de rechtsbevoegdheid van het hof in zake Midden-Amerika niet te er kennen. De situatie in dat wereld deel zou te ingewikkeld zijn om door het hof te kunnen worden doorgrond, zo heette het destijds in een verklaring van het Amerikaan se ministerie van buitenlandse za ken. De werkelijkheid is natuurlijk anders. De VS, die Midden-Ameri ka als hun achtertuin beschouwen, dulden eenvoudig geen bemoeie nis van derden met dit werelddeel waarop zij zo sterk hun stempel drukken. De angst voor 'een twee de Cuba' speelt daarbij een grote rol. De Amerikanen hebben de San dinisten, die acht jaar geleden in Nicaragua aan de macht kwamen na het verdrijven van de rechtse dictator Somoza, vanaf het begin gewantrouwd. De onafhankelijke koers die de Sandinisten gingen varen en de ambitieuze voorne mens, gericht op ontwikkeling en mondigheid van het volk, kregen van de toenmalige VS-president Carter nog het voordeel van de twijfei. Maar met het aantreden van de regering-Reagan in 1980 veranderde de Amerikaanse hou ding drastisch. Reagan liet onverbloemd weten de Sandinisten te links te vinden en ging pogingen ondernemen om de situatie in Nicaragua te destabi liseren met als uiteindelijk doel de val van de Sandinistische regering. De door het Internationaal Ge rechtshof veroordeelde acties zijn voorbeelden van die pogingen. Een nog duidelijker voorbeeld vormen de ondermijnende activi teiten van de door de VS gesteun de en gefinancierde Contra's die, opererend vanuit Honduras en Daniel Ortega. Costa Rica, de afgelopen jaren tal loze aanslagen hebben gepleegd op Nicaraguaans grondgebied. Die Contra's vormen een bonte verza meling tegenstanders van de San dinisten en tellen nogal wat aan hangers van oud-dictator Somoza. De houding van de Verenigde Staten heeft z'n uitwerking niet ge mist. De in de eerste jaren van 'de revolutie' ook door West-Europa gesteunde wederopbouw van het land is gestagneerd of verslech terd. Bijna alles is schaars in Nica ragua. De na 1979 gebouwde zie kenhuizen zitten zonder medicij nen, de scholen zitten zonder leer boeken, er is te weinig brandstof, er zijn nauwelijks transportmidde len, kapotte machine-onderdelen kunnen niet worden vervangen en de boeren op het land kunnen niet beschikken over kunstmest. Een .steeds groter deel van 's lands begroting gaat op aan defen sie-uitgaven, eenderde deel van de actieve bevolking moet worden in geschakeld bij defensietaken ter wijl de 'oorlog' tegen de Contra's heeft genoopt tot het sluiten van zo'n 600 scholen in gevaarlijke ge bieden. De strijd tegen het analfa betisme, ooit het paradepaardje van de Sandinisten, heeft een fikse veer moeten laten. Het analfabetis me is inmiddels weer gestegen van 12 naar 25 procent. Kortom, Nica ragua zit stevig in de klem. De verslechterde situatie in Ni caragua heeft de democratische ontwikkelingen in dat land niet bevorderd. Het is onloochenbaar dat de Sandinisten de teugels in het recente verleden stevig hebben aangehaald. Zo zijn de persvrijheid en politieke bewegingsmogelijkhe den beknot. Verder zijn er terechte klachten over het schenden van mensenrechten. De internationale organisatie Amnesty International maakte daar vorig jaar in een rap port over Midden-Amerika ook melding van maar stelde in hetzelf de rapport vast dat de mensenrech ten op een veel grotere schaal wor den verkracht in El Salvador, Hon duras en Guatemala, landen waar mee de VS nauwe banden onder houden. De slechte relatie tussen Nicara gua en de VS is voor vier landen van de zogenaamde Contadora- groep (Panama, Venezuela, Mexi co, Colombia) aanleiding geweest de afgelopen jaren te bemiddelen om daarmee de spanningen in Mid den-Amerika te doen afnemen. Dat heeft niet veel geholpen. Op het ogenblik speelt een initia tief van de Costaricaanse president Oscar Arias een rol. Het vredesplan van Arias komt er op neer dat de Sandinisten moeten gaan onder handelen met 'nauw bij de Con tra's betrokken politici', dus niet met de Contra's zelf. In ruil daar voor zullen de andere Middename- rikaanse landen, gesteund door West-Europa en Contadora, aan Washington vragen om de steun aan de Contra's te beëindigen. Dit plan lijkt, evenals voorgaan de vredesplannen, weinig kans van slagen te hebben om de doodeen voudige reden dat de VS er weinig voor voelen. Reagan vindt dat het plan van Arias te weinig druk legt op de regering van Nicaragua om democratische hervormingen door te voeren. Een aanvankelijk voor deze week gepland overleg tussen de Middenamerikaanse presiden ten is onder pressie van Washing ton uitgesteld tot augustus. En zo sukkelt het vredesproces in Midden-Amerika voort. De Ni caraguaanse president Daniel Or tega, die tijdens de algemene ver kiezingen in november '84 in totaal 67 procent van de stemmen kreeg (vrijwel alle internationale waarne mers bestempelden de verkiezin gen als 'eerlijk'), houdt ongetwij feld het oog gericht op de presi dentsverkiezingen in de VS over anderhalf jaar. Reagan zal dan in elk geval van het toneel verdwijnen. Zijn opvol ger zal zich wellicht meer gelegen laten liggen aan wat het Congres, waar weinig animo bestaat voor Contra-hulp, en aan wat het Ameri kaanse volk (volgens opiniepeilin gen keurt een meerderheid het Ni- caragua-beleid af) vinden. En mo gelijk krijgt dan ook de veroorde ling door het Internationale Ge rechtshof weer enige geldings kracht. Gezien de verbetenheid waar mee de regering-Reagan de Sandi nisten bestrijdt - de onwelriekende geuren die uit de Irangate-beerput opstijgen spreken wat dat betreft boekdelen - valt er van die kant op laatstgenoemde punt nog altijd niets te verwachten. Ten aanzien van Midden-Amerika kent Reagan maar één recht en dat is het recht van de sterkste. r

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 5