'Het zou zo anders kunnen' Van den Berg kan drie tennistitels pakken De uitgesproken mening van ex-atlete Mieke Sterk Korte broek wekt weerzin bij roeibond Zes miljoen niet genoeg Het buitenbeentje Mieke Sterk. Als atlete weigerde ze destijds in de pas te lopen en ergerde ze zich groen en geel aan van bondswege aangestelde coaches, die ze nog altijd bestempelt als „omhooggevallen bovenmeesters van plattelandschooltjes". Met bestuurders, „machtswellustelingen en uitgedroogde zuurpruimen", lag zij bij herhaling overhoop. De conflicten in de atletiekcarrière van de sprintster, hordenloopster en meerkampster waren bijna net zo talrijk als de sportieve hoogtepunten. Nu, op 41-jarige leeftijd volgt zij de moeder der sporten nog altijd op de voet. Terwijl haar opvolgsters in de nationale vrouwenploeg komend weekeinde in het Zweedse Gothenburg de Europa Cupstrijd aangaan, blikt Mieke Sterk terug op haar bewogen 'loopbaan' en geeft zij haar uitgesproken mening over de ontwikkelingen in de (vrouwen)atletiek. Een terugblik, maar ook een tirade. AMSTERDAM (GPD) - Mie ke Sterk gaat haar eigen gang. Dat deed ze als atlete en dat doet ze als lerares op een streekschool voor beroepson derwijs. „Mijn moeder heeft me altijd twee dingen voorge houden: 'Heb lak aan dronken Naatje' en 'Doe maar gewoon, want dan doe je al gek genoeg'. Dat heb ik goed in mijn oren geknoopt en inderdaad heb ik me nooit iets aangetrokken van mensen die ik niet zag zit ten. Ik heb ook altijd zo ge woon mogelijk proberen te doen. Dat veel mensen daar an ders over denken, zal mij worst zijn. Als ik op zaken stuit die in mijn ogen onrechtvaardig zijn, dan zet ik een grote mond op ja. Dat vind ik dus heel nor maal". door Jaap Visser Terugblikkend op een enerverend leven als (nationale) topatlete kan Mieke Sterk zich met geen moge lijkheid haar eerste nationale re cord herinneren. „Eerlijk gezegd, interesseert me dat ook nauwe lijks. Neem nou mijn medailles, die heb ik in het kader van de recyc ling aan mijn leerlingen gegeven. Wat moet je met die dingen, laten roesten of wachten tot het weer er in gaat zitten? Ik heb nauwelijks iets bewaard. Alleen herinneringen aan momenten waarop ik het meest heb gelachen en aan de rel len natuurlijk, al zou ik die niet eens meer in chronologische volg orde weten". Mieke Sterk ging zich pas op achttien-jarige leeftijd serieus met atletiek bezighouden. „Ik heb-eerst aan turnen en korfbal gedaan. Ik kom uit een echte korfbalfamilie. Mijn vader was voorzitter van Ani mo Ready in Haarlem. Ik speelde in het eerste, samen met mijn zusje en mijn moeder. Die was bloedfa- natiek. Ik heb ooit eens tegen haar gezegd: 'Ik schaam me dood dat u zo fanatiek bent en ik schaam me dood dat u mijn moeder bent'. In de zomermaanden zaten we vaak in Zandvoort, daar hadden we een huisje. Kampeerverenigingen or ganiseerden daar elk jaar sportda gen. Mijn eerste kennismaking met de atletiek. Ik bleek heel snel te zijn op de sprint. Prachtig vond ik dat, een kuiltje in het zand was je startblok. Toen ik eens werd uitge roepen tot sportmeisje van het jaar besloot ik me aan te melden bij een atletiekvereniging Ad Modus, inmiddels ter ziele gegaan, was haar eerste vereni ging. Sterk: „Binnen een jaar zat ik in de nationale jeugdploeg. Dat vond ik het summum. Toen we voor een jeugdinterland naar Pa rijs gingen, raakte ik zo bevlogen dat ik mezelf voornam harder te gaan trainen. Tot die tijd hadden de trainingen niets voorgesteld. Een paar keer per week met een groepje meiden een beetje lopen giechelen. Maar die uitjes naar het buitenland wilde ik voor geen goud meer missen. De lol die we hadden, zingen in de trein, toneel stukjes opvoeren, prachtig". Lol maken Na het gymnasium te hebben doorlopen, verkaste Mieke Sterk naar Amsterdam. Een studie aan de sociale academie probeerde zij te combineren met het bedrijven van topatletiek. Zij kwam terecht bij Wil Westphal, de pionierende atletiektrainer, net als Sterk een gedreven duizendpoot, eigenwijs ook, lastig, maar wel recht door zee. Dat het tussen die twee klikte was geen wonder. „Wil is een ge weldige vent", is Sterk nog altijd van oordeel. „Een keiharde werker, die alles voor zijn pupillen over heeft. Zijn vrouw moet vroe ger wel eens gek zijn geworden van al die atleten. Hij haalde iedereen in huis om te blijven eten en sla pen. Als bondstrainer pakte hij al les aan, van sprinten tot speerwer pen. Daar schijnen ze nu een heel leger voor nodig te hebben, maar ik heb niet de indruk dat het de re sultaten ten goede komt". „Aan het begin van elk seizoen probeerde ik uit te vogelen op welk onderdeel ik met de minste trai- ningsarbeid in de nationale ploeg kon komen. Daardoor heb ik het waarschijnlijk het langst van alle maal volgehouden. Als ik geen last van mijn pezen had gekregen, was ik misschien nu nog als atlete in de weer geweest. Aan trainen heb ik nooit een hekel gehad. Hordentrai- ning vind ik nog steeds het mooi ste wat er is. Ik doe het nog weke lijks". „Ik hoor wel eens dat ik niet het maximale uit mijn mogelijkheden heb gehaald. Nou en? Ik heb ont stellend veel lol gehad en daar was het mij om te doen. Ik was tuk op al die wedstrijdjes in het buiten land. Permanent onderweg, hart stikke leuk toch. Natuurlijk, ik was ook dol op de sport, dat ben ik nog steeds, maar er waren voor mij ook andere dingen die telden. Ik wilde een baan, op z'n tijd naar de film en gewoon lol maken". Mieke Sterk: 'Neem nou mijn medailles. Die heb ik in het kader recycling Ergernis Tot ergernis van de bondsbe- stuurders met wie Mieke Sterk voortdurend in de clinche lag. In 1968 wekte de als sprintster naar Mexico uitgezonden Sterk al de er gernis van de ploegleiding nog voordat de Olympische Spelen daadwerkelijk waren losgebarsten. Aanleiding tot het conflict waren de door het NOC verstrekte unifor men voor de openingsceremonie. „Het was de tijd van de minirok ken, maar ze wilden ons laten op draven in vormloze tenten die zo ongeveer tot de kuiten kwamen. Daar heb ik dus de schaar in gezet en een rel was geboren". Ze kan er nog smakelijk om la chen, maar ze wordt op slag boos als ze terugdenkt aan de rel rond haar trainer, Wil Westphal. Die had zich als trainer van de estafette ploeg op het allerlaatste moment teruggetrokken uit de Mexico- équipe. De reden: volgens West phal weigerde teamleider Jo Moer man zijn belofte in te lossen om vóór het vertrek duidelijke afspra ken te maken over de taakverde ling in Mexico. Later zou Westphal toch, als toerist, naar Midden-Ame- rika afreizen. Sterk: „Toen wij hoorden dat Wil in Mexico was, hebben wij hem een telegram gestuurd waarin stond dat hij zo snel mogelijk naar het Olympisch dorp moest komen. Hij stuurde ons een brief terug, maar die werd onderschept door de teamleiding. Toen ik hoorde dat ze ook kennis van de inhoud had den genomen, ben ik zo godverge ten kwaad geworden. Hoe ze het in hun botte hersens konden halen om het briefgeheim te schenden. De onfatsoen ten top. Toevallig moest ik me toen voor periodiek onderzoek bij de teamarts melden. Die schrok zich een ongeluk, want mijn bloeddruk was veel te hoog. Later bleek er niets aan de hand te zijn, ïkliad me alleen maar vrese lijk lopen opwinden". In Mexico werd de plaais van Westphal ingenomen door Jacob Dikken, de persoonlijke trainer van Wilma van den Berg. „Maar die had op ons geen enkel overwicht. We rommelden maar wat aan en als we getraind hadden dan sprintten we zo snel mogelijk naar de bus om hem kwijt te raken". Het gevolg was wel dat de scherpte verdween uit de afge trainde estafette sprintploeg, zoals later in het Olympisch Stadion zou blijken. Sterk' „We vormden een fantastische eenheid. We hadden ons bijna twee jaar lang suf ge traind. De grote verdienste van Westphal was dat hij een hechte ploeg had weten te smeden van meisjes die nu niet bepaald eikaars vriendinnen waren". Wereldtoppers waren Wilma van den Berg, Mieke Sterk, Truus Hen nipman en Corrie Bakker (in de juiste estafette-volgorde) trouwens ook niet. Sterk: „Ik liep gemiddeld 11,8 en Corrie was de snelste met een gemiddelde van 11,5. Toch lie pen we in de series een wereldre cord". Maar de sensationele 43.4 die het kwartet van Westphal liet noteren, nog altijd_een nationaal récord, werd in de finale Verplet terd door het Amerikaanse team dat 42.8 op de klokken bracht. In diezelfde race liepen de Hollandse meisjes door een ongelukkige wisr. sel tussen Sterk en Hennipman. juist een bronzen medaille mis. Schorsing Na de Spelen werd Westphal tot 1972 op non-actief gezet. Sterk: „Dat had nog te maken met zijn weigering om als bondstrainer mee naar Mexico te gaan. Al zijn pupil len hebben toen geweigerd om bij de NK een medaille in ontvangst te nemen. Dat was geloof ik in Gro ningen. Ik kan me nog herinneren dat er toen heel veel gaten op het ereschavot vielen". In '69 weigerde Sterk in actie te komen tijdens de Europese Kam pioenschappen in Athene, waar de kolonels hun schrikbewind waren begonnen. Zelf dreigde Sterk ver volgens van de atletiekbaan te wor den verdreven toen zij met twee vrienden, onder andere haar latere echtgenoot. Volkskrant-sportver slaggever Hans van Wissen, het be stuur van de Konklijke Nederland se Atletiekunie te kijk zette tijdens een radioprogramma van de KRO. Sterk: „We mochten zelf een heel uur radio maken, met onze favorie te muziek en zo. Met z'n drieën hebben we toen een selectieverga dering van de KNAU opgevoerd. Hebben we nog een dag voor gere peteerd omdat we bang waren dat we tijdens de uitzending zouden sterven van het lachen. Natuurlijk hebben we alles en iedereen op de korrel genomen, met als gevolg dat de KNAU me voor het leven wilde schorsen". „In die tijd had het partijcongres van D'66 net een resolutie aange nomen over democratiseren, ene meneer Nachtegaal en die heeft de leden van de commissie van be roep van de KNAU helemaal inge pakt. Als ik daaraan terugdenk. De commissie van beroep die het bandje van die radio-uitzending weer afdraaide. Al die gezichten, ik dacht dat ik het in mijn broek deed". Conflicten Minder plezier beleefde Mieke Sterk aan het kort geding dat zij in 1976 aanspande tegen het NOC, dat weigerde haar als meerkampster naar de Spelen in Montreal af te vaardigen. Sterk: „De criteria om voor uitzending in aanmerking te komen, waren heel vaag. Ik geloof dat je een goede kans moest heb ben om bij de eerste twaalf te ein digen. Ik stond dat jaar veertiende op de wereldranglijst, maar vol gens de KNAU, die de ranglijst van een jaar daarvoor hanteerde, stond ik achttiende. Maar de werkelijke reden waarom ze mij niet naar Montreal wilden sturen, was mijn relatie met Hans. Ze waren bang dat alle rellen en conflicten via mij in de krant zouden komen. Helaas had ik een slechte advocaat, die heeft de zaak volledig verknald". Een chronische achillespeesbles sure maakte een kleine tien jaar ge leden een eind aan haar atle- tiekloopbaan. Nu, als dochter Mila en haar werkzaamheden op school het toelaten, bezoekt ze nog dik wijls atletiekwedstrijden. Haar op volgsters volgt ze als het ware op de voet. Sterk: „Ik heb niet de in druk dat de vrouwenatletiek vol- wassener is geworden. Okee, er wordt harder gelopen dan in mijn tijd, maar dat is logisch, een na tuurlijke ontwikkeling. Eigenlijk is er weinig veranderd. Er zijn nog steeds bevlogen trainers die bereid zijn zich voor een paar centen met een pupil uit de naad te werken. De begeleiding van de bond is ook nog steeds om te huilen en conflicten zijn er zoals altijd in overloed". „Wat wel is veranderd zijn de be talingen. Ik heb nooit een cènt aan mijn sport verdiend, hooguit eens een wasmand of een koffiezetappa raat. Nu ligt dat anders, althans voor de toppers. Die voelen het rechtsreeks in hun portemonnee als ze weer eens door zo'n zuurp ruim uit het bestuur worden aan gepakt. In mijn tijd vond ik het ge drag van al die machtswellustelin gen in de bond al weerzinwek kend. Ik dacht echt dat het niet er ger kon, maar het blijkt dus nog veel erger te kunnen. Er wordt nog steeds gesmeten met startverbo den en gedreigd met schorsingen. Het verschil met vroeger is dat de atleten nu ook in hun bestaan wor den aangetast. Stuitend vind ik dat. Een merkwaardig slag mensen die bestuurders. Er zijn er maar weinig die voeling met de sport hebben. Ik vind het ook heel op merkelijk dat er bijvoorbeeld nie mand van mijn generatie in het KNAU-bestuur is beland" Bespottelijk Meer dan opmerkelijk vindt Sterk het ontslag dat bondscoach Wim Verhoorn van de wegatleten als fulltime-kracht van de KNAU is aangezegd. „De man met de meest contactuele eigenschappen wordt er uitgeschopt. Dat is toch te be spottelijk voor woorden. Verhoorn regelt van alles voor zijn atleten, zo'n man is goud waard, maar dat telt niet omdat hij toevallig niet kan opschieten met iemand die ze technisch directeur hebben ge maakt. Ane Kauffman, een vol strekte leek op atletiekgebied, maar wel iemand die keurig ja' knikt tegen het bestuur. De functie van die man stelt in mijn ogen he lemaal niets voor. Hij is een soort handelsreiziger in zakkammetjes" Verbazen doet Sterk zich over het estafette-record dat al bijna twintig jaar stand houdt. „Een la chertje van de eerste orde. Met zul ke topmeiden als Nelli Cooman en Els Vader, had dat record al lang gebroken moeten zijn. In mijn tijd was het knokken geblazen om in de estafetteploeg te komen. Er wa ren zes gegadigden voor vier plaat sen. Ik was altijd als de dood dat ik er niet bij zou horen. Nu is er van enig teamverband absoluut geen sprake. Er wordt niet eens ge traind. Het is geloof ik één jaloerse bende. Zonde, want die meiden zouden het samen zo leuk kunnen hebben, juist omdat het allemaal verschillende types zijn. Dat waren wij ook. Truus Hennipman bij voorbeeld was zo ongeveer de fat soenlijkheid zelve, terwijl ik door ging voor het meest onfatsoenlijke wezen op aarde. Eigenlijk konden we elkaar niet uitstaan, maar uit eindelijk hebben we ontzettend veel lol beleefd. Daar denk ik wel eens aan als ik naar de huidige es tafetteploeg kijk en de stokjes weer eens in het rond zie vliegen. 'Meiden, meiden', denk ik dan, 'het zou zo anders kunnen'. Echt, ze weten niet wat ze missen". LEIDEN - Heieen van den Berg is op de distictskampioenschap- pen hard op weg om drie titels bin nen te gaan halen. Gisteren stapte Van den Berg op het tennispark van Unicum al twee finales binnen. Alleen in het gemengddubbel moet zij nog één ronde spelen om tot de eindstrijd door te dringen. Ook Bionda Zonderop slaagde er niet in om Van den Berg te dwars bomen. De Leiderdorpse speelde zeker niet slecht, maar verloor toch met 6-3 en 6-4. Misschien kan Christel Verwoert nog voor een verrassing zorgen. De gedwongen rustperiode heeft Verwoert goed gedaan. De in het vrouwenenkel BI als tweede geplaatste Madelijn Damen ondervond dat. De speel ster van De Munnik versloeg Da- men met 6-4 en 6-3. Carola Geerlings was in het vrou wenenkel B2 met 6-0 en 6-3 te sterk voor Madeion Verdegaal. Samen met Heieen van den Berg bereikte Geerlings de finale van het vrou- wendubbel ten koste van Jacqueli ne Paauw en Marquerite Patiwael (6-3, 6-2). In het mannenenkel BI voegden Michael van den Berg en Jan-Wil- lem Lugthart zich bij de twee ande re halve finalisten. Marcel Vink en Leon Damen. Michael van den Berg liet zich door Hans Tönjann niet van de wijs brengen. De fans van de economie-student moeten tegenwoordig ook met minder ge noegen nemen en waren eigenlijk al tevreden als Tönjann een game pakte. Het loopwerk van Tönjann was goed verzorgd, maar bij zijn slagen ontbrak het aan scherpte. Van den Berg maakte daar handig gebruik van en scoorde vooral met zijn back-hand veel punten. Iedere op leving van Tönjann werd door het publiek enthousiast begroet, maar bij 6-1 en 5-3 vond Van den Berg het welletjes. De lijstaanvoerder maakte de wedstrijd af en lijkt op een opmerkelijke prestatie af te stevenen: drie titels uit even zoveel toernooien. Spanning Jan-Willem Lugthart en René van der Wilk zorgden voor meer spanning. Lughart, die als tennisle- raar veel uren op de baan vertoeft, maar weinig aan echt trainen toe komt, kon tegen Van der Wilk op mentaliteit de wedstrijd in zijn voordeel beslissen. „Tegen Van der Wilk speel ik altijd van die rare potten. Uit alle posities kunnen we scoren, maar we maken ook uit alle posities fouten". Uiteindelijk maakte Jan-Willem Lugthart de minste fouten en won met 6-4, 7-5. Leon Damen bewees gisteren een wisselvallige tennisser te zijn. Donderdag slaagde Damen er in BI nog in om van Martijn Krans te winnen. Gisteren in B2 was Ri chard Oskam te sterk voor Damen. Oskam, die tegen Henk Jansen ter nauwernood aan uitschakeling ontsnapte, maakte de papieren r één een illusie armer (6-4, 7-5). Voor Hans van Bijsterveldt was de strijd tegen Anne-Jan van der Meer in een eerder stadium be slist. In de tie-break van de tweede set liep Van Bijsterveldt al naar het net om zijn tegenstander te felicite ren. Van der Meer was het niet met de stand eens en gunde de Leider dorper een nieuwe kans. Twee sla genwisselingen later was het toch afgelopen en ditmaal accepteerde Van der Meer de felicitaties: 6-3, 7- De halve finalisten in het manne nenkel Cl zijn ook bekend. Kees- Jan Schuilenburg kwam tegen John van Overloop niet in gevaar. Van Overloop kon zijn ritme niet vinden en was duidelijk de minde re van zijn clubgenoot: 6-1, 6-0. Schuilenburg moet in de volgende ronde tegen zijn dubbelpartner, Mark Fleischeuer. De Voorschote naar versloeg in drie sets Giovanni Sekens (2-6, 6-3, 6-2). C2-speler Maarten Kallenberg bereikte in Cl de halve eindstrijd.Kallenberg schakelde E. Verduin met 6-4, 6-1 uit en ontmoet nu de nummer twee Erik Bakker. Voor de familie Meyer was het een slechte dag. Zowel Maureen als Har Meyer konden hun eerste plaatsing bij de veteranen niet waarmaken. De inspanningen van de organisatie braken Maureen Meyer tegen Sietske Huiskamp op. Bij 4-1 in de eerste set scoorde Huiskamp 10 games op rij en die klap kwam Meyer niet meer te bo- In de veteranen 1 catagorie ver wierf Meyer wel een plaats in de finale. Daarin moet zij het opne men tegen Joan Zonnevylle. Voor af zag de Leiderdorpse erg op te gen het treffen met Nolly Bennink. „Sommige mensen vinden het geen tennis, maar ik vind het knap dat zij er bijna altijd in slaagt haar spelletje aan de tegenstandster op te dringen", zo karaktariseerde Zonnevylle haar opponente. Zon nevylle slaagde er wel in zich aan het spel van Bennink te onttrek ken en won met 6-3 en 6-4. Na de nederlaag tegen Van Dui venvoorde had Har Meyer wat goed te maken. In het mannendub- bel C wilde hij met partner Tom Giberius de jeugd een lesje leren. Kees-Jan Schuilenburg en Mark Fleischeuer waren echter niet be reid om daaraan mee te werken. Nadat beide koppels één set door middel van een tie-break in de wacht hadden gesleept, was een derde spelreeks noodzakelijk. Ver moeidheid en slecht zicht speelde de oudere garde parten, zodat Schuilenburg en Fleischeuer de partij naar zich toe trokken: 7-6, 6- JETSKE GOUDSMIT Bemd Schuster AMSTERDAM (GPD) - De Roei- bona heeft zich ontdaan van de di recteur van het bondsbureau. Het bestuur van de bond maakte deze week in het maandblad 'Roeien' bekend dat directeur E. M. van der Sande Lacoste aan de dijk is gezet. Waarom Van der Sande Lacoste is ontslagen, werd in het midden ge laten. Ook in een brief aan de roei verenigingen blijft het bestuur vaag. De inmiddels ruim vijfjaar bij de Roeibond werkzame Lacoste merkte een half jaar geleden dat het bondsbestuur niet tevreden was over zijn functioneren. De KNRB-bestuurders brachten als voornaamste klacht naar voren dat Lacoste had verzuimd hen op de hoogte te stellen van een vermin dering van subsidies voor de top sport. Ook werd hem verweten tij dens wedstrijden op de Amster damse Bosbaan in korte broek rond te hebben gelopen. Het conflict werd uiteindelijk zelfs aan de kantonrechter voorge legd. Volgens de rechter kon La coste niets verweten worden over de wijze waarop hij zfjn taken heeft vervuld. Zo bleek hij bijvoorbeeld via memo's het bondsbestuur wel te hebben ingelicht over de subsi die-verminderingen. Door de on werkbare situatie was Van der Sande Lacoste toch al van plan de de bond te verlaten. BARCELONA (DPA) - Bernd Schuster heeft een driejarige con tractverlenging bij Barcelona ge weigerd. De Westduitser kon in die periode zes miljoen gulden verdie nen. Schuster heeft nog een ver bintenis voor een jaar. Barcelona- voorzitter Nunez wilde de West duitser vastleggen tot 30 juni 1991 Schuster, die in onmin leeft met Nunez en trainer Venables en in de afgelopen competitie niet in actie kwam, heeft een basisplaats in het eerste elftal van Barcelona als voorwaarde gesteld voor eventuele onderhandelingen. Het aanbod van Nunez wordt in Spanje be schouwd als een concessie aan de 100.000 leden, die over drie weken bijeen komen voor de jaarvergade ring. Barcelona behaalde twee jaar geleden voor het laatst het lands kampioenschap, met Schuster in de gelederen. Nunez, wiens positie wankelt, wil de leden tegemoet ko men door de Westduitser terug te halen. De omzwervingen van Rob McDonald zijn nog niet ten einde. Hij zal het komende seizoen in ac tie komen bij de Belgische eerste klasser Racing Jet. De Engelse spits wordt door PSV voor een sei zoen aan de Brusselse club ver huurd. McDonald speelde het afge lopen seizoen voor Sporting Lissa bon en FC Groningen. Voor Van der Gijp heeft Neucha- tel Xamax belangstelling getoond. De Zwitserse kampioen vindt het transferbedrag van 900.000 gulden geen bezwaar. Michel Valke staat in de schijnwerpers van Olympi- que Lyon. De Fransen moeten voor de middenvelder 750.000 gul den op tafel leggen. Van Aerle keert terug bij de Eindhovense club. Voor Koolhof heeft zich nog geen club gemeld bij PSV. De spits is overbodig geworden door de komst van Kieft. Eric Groeleken heeft zijn ver bintenis bij FC Twente met een sei zoen verlengd. Met die overeen komst heeft de Enschedese club zijn selectie voor het komende sei zoen rond. Twente kocht ook Eric van Rossum van NEC, maar leende de verdediger direct weer voor een jaar uit aan de Nijmeegse eerste di visieclub. FC Twente deed Willy Carbo van de hand. In het afgelo pen seizoen speelde Carbo op huurbasis bij RKC. Donderdag werd hij door NEC van FC Twente gekocht. Champions Trophy i 1. Australië 2. W-Duitsland 3. Nederland Nederland Australië Gr-Britt NK 6 4 2 0 10 15-7 6 4 2 0 10 13-5 6 4 119 13-4 6 3 2 1 8 10-5 6 2 1 3 5 5-14 6 1 0 5 2 6-11 6 10 5 2 5-13 4 0 0 8 17-1 3 1 0.7 13-2 1 1 2 3 6-6 - Mei PurceU (VSt) 6-4, 6-3, 6-4; Ken (Zaf) 6-2, 7-6, 6-1; Henn Leconte (Frai 6-3, 6-3, 6-2; Miloslav Meeir (Tsj) - Mark Woodforde (Aus) 6-1, 6-3, 6-3, Johan Kriek (VSt) - Kevin Curren (VSt) 6-4, 3-6, 6-3, 6-2, Gilad Bloom (Isr) - Michael Laurendeau (Can) 3-6, 2-6, 6-1, 6-3, 6-4; Emilio Sanchez (Spa) - Eric Jelen (WD1) 5-7, 6-1. 2-6, 7-6. 6-2. PAARDESPORT i Parreren 0-1; Mariette Drewes - Cor rie Vreeken 1-0; Erika Belle - Jessica Harm- sen 1/2-1/2. Stand: 1. Harmsen 3 1/2; 2. BeUe 2 1/2 (uit 3); 3. Van Parreren 2 (uit 3); 4. Drewes 2; 5. Bruinenberg 1, 6. Vreeken 0. Wimbedon Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: Beth Herr(VSt) - Teresa CaÜin (GBr) 6-1,5-7, 6-3, Claudia Kohde (WD1) - Ann Devries (Bel) (Sov) - Jane Wood (GBr) 7-5, 6-3. tina Bunge (WD1) - Wendy 6-2; Gabnela Sabatini (Arg) - Csilla Cserepy (Zwi) 6-1, 6-3; Dianne Balestrat (Aus) - Ma- nuela Maleeva (Bul) 6-7, 6-1, 8-6; Ros Fair- bank (Zaf) - Patty Fendick (VSt) 6-2, 5-7, 6-2; Sylvia Hanika (WD1) - Laris manches, best punten-120,99 seconden, 4 na twee i ches (Ann Kursinski met Starman 4-0-16/ 37,68, LisaTamopol met Adam 0-4-4-40,45, Joan Scharffenberger met The Victor 0-0-0/ 40,59, Joe Fargis 0-opgegeven-4/39,95), 2 Groot-Brittanniê 8-130,30 (Harvey Smith met Shining Example 0-0-4/42,94, Michael Whitaker 0-4-0/41,37, Joe Turi met Vital 4-4 - 8/42,37, John Whitaker met Milton 0-0-4/ 45,99), 3. Braziliè 8,25 (Nelson pessoa 0-8,25, Nestor Lambre ,et Cortino Joter 4-opgegc- ven, Christina Johannpeter met Socicte 0- 0, Nestor Teixeira met Going Joter 0-0), 4 ex aequo Nederland 12 (Wout-Jan van der Schans met Olympic Treffer 11-0, Wil jan Laarakkers met Olympic Up to Date 4 0, Marcel Dufour met Olympic Simply Ma gic 8-8, Rob Ehrens met Olympic Sunrise 0-0. (WD1) Angelino 1326; 3. Nicole Uphoff (WD1) 1311 Dressuurproef: 1. Dominique d'Esmee (Fra) 585 punten, 2. Ellen Bontje (Ned) Pe tit Prince 583, 3. Margrite Otto-Crépin 568, 5. Annemarie Sanders-Keyzer (Ned) Vin cent 557. Geluksspringen: 1. Nick Skelton (GBr) Apollo 22 punten-65,09 seconden; 2. Lud- ger Beerham (WD1) Loredo 20-66,13; 3 Gui- seppe Forte (Ita) Lady Crew 20-67,67, 9. Piet Raymakers (Ned) Royalty ZB 17-56,35 Vierspanwedstrljden. hindernisproef: Na der barrage: 3. Laszlo Juharsz (Hon) 142,5, 11. Theo Weusthof 162,0. (Ita) 3-6,6-2,8-6; Bettina Fulco (Arg) - Anne Jarryd (Zwe) - Ricky Osterthun (WD1) 6-3, chiel Schapers (Ned) - Javier Sanchez (Spa) 7-5. 6-2, 6-2, Paul McNamee (Aus) - Todd Tweede ronde: Leif Shiras (VSt) - Claudio Nk zwemmen Id Amersfoort Vrouwen, 50 m vrije slag: 1. Annemarie Verstappen (Die Heygrave) 26,2, 2. Connie van Bentum (DWK) 26,2, 3. Marianne Muis (Dcdemsvaart AC) 26,4, 4 Mildred Muis (DAC) 26,5, 5. Karin Brienesse (Orca) 26,6, 6. Wilma van Velsen (TZV Vahalis) 26,8, 7 Denise Weerd (MZPC) 26,8, 8 Diana van s (Dolfyn) 27,1. t Tolhekke) 9.27.47.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17