Wimbledon maakt zijn eigen wetten 'Mogelij kheden zijn er zeker' Lugthart sterkste in matig duel op Unicum Ten Kate mag naar Rome Plaatsingslijst klopt niet Fraude op drafbaan PAGINA 18 SPORT WOENSDAG 24 JUNI 1987 Talent Kees-Jan Schuilenburg LEIDEN - Drie jaar geleden werd het tennistalent Kees- Jan Schuilenburg nog voor de deur gehouden bij De Mun- nik. De Leiderdorpse club had een overschot aan leden en reserveerde voor de net uit Frankrijk gearriveerde Schui lenburg een plaats op de wachtlijst. Weliswaar had hij tij dens het verblijf in Bretagne (dat vanwege het werk van zijn vader drie jaar in beslag nam) het spelletje redelijk onder de knie gekregen, maar dat was voor De Munnik nog geen reden om de poorten voor hem te openen. Nadat Schuilenburg door zijn Franse trainer opgestelde getuig schriften had overlegd, begon er bij de Leiderdorpers een lampje te branden. We kunnen met Schui lenburg best een talent in huis heb ben, redeneerde het bestuurscolle ge en kneep vervolgens een oogje dicht. Van de voorkeursbehande ling kreeg De Munnik geen spijt, want Schuilenburg was nauwelijks binnen in het tennispark of hij werd kampioen van Nederland in de leeftijdscategorie tot en met 12. Drie jaar staat Kees-Jan Schui lenburg (inmiddels 15) nog steeds te boek als een talent. Bij Unicum is de atheneum-scholier deze week genoteerd als eerste op de C—lijst, maar de realiteit is dat Schuilen burg die klasse is ontgroeid. Het geen blijkt uit de resultaten uit B2, waarvoor hij zich eveneens heeft ingeschreven. Gisteren sloeg Wee- nink zich stuk op de tennismachi- ne uit Leiderdorp, die evenwel in Anne-Jan van der Meer zijn meer dere moest erkennen. Vastomlijnde plannen omtrent zijn tennistoekomst heeft Kees- Jan Schuilenburg nog niet. "Ik hoop natuurlijk om het hoogste, maar dat is allemaal zo moeilijk te bepalen. Als blijkt dat ik kansen heb, dan richt ik alles op het ten nis. Dart geef ik ook m'n school er aan". Zolang hij evenwel in het duister tast, blijft Schuilenburg de lessen door Rob Onderwater aan het Visser 't Hooft-lyceum vol gen. "Gelukkig kan ik goed leren, dus kan ik de combinatie met het tennissen makkelijk maken", meldt Schuilenburg zelfverzekerd. Volgens de planning prijkt de veel belovende speler, onder de hoede van districtstrainer Peter Klein, volgend jaar op de regionale B- lijst. "Dat had feitelijk al moeten gebeuren", bekritiseert Schuilen burg de plaatsingscommissie de KNLTB. "Niet dat ik daar nu zoveel problemen mee heb, want ik word toch al op elk willekeurig B-toernooi toegelaten". De tenniskwaliteiten van Kees- Jan Schuilenburg staan dus buiten kijf. Hy is van plan om twee seizoe nen in 'B' te bivakkeren om vervol gens de grote stap naar de A-lijst te wagen. "Die mogelijkheden zijn er zeker", oordeelt de Leiderdorper over zichzelf. De tennisser Kees-Jan Schuilen burg draagt echter één nadeel met zich mee: hij is 'nogal klein van stuk. "Ik heb in de afgelopen win ter veel aan krachttraining gedaan. Zeker twee keer in de week. Ik ben nu niet bepaald een stuk breder ge- actie: "Ik had eigenli worden, maar ik merk het aan m'n hij een verblijf in Leiderdorp. "Als spel". De Munnik in de overgangsklasse Aan opstappen bij De Munnik blijft, voel ik geen enkele behoefte denkt Kees-Jan Schuilenburg om weg te gaan. Ik heb het daar vooralsnog niet. In tegenstelling goed tot het andere regionale talent, dat Getuigschriften hoeft hij zich voornamelijk verzamelt bij derdorp in elk geval niet r het ambitieuze Unicum, verkiest overleggen. Lei der te LEIDEN - Op het tennispark van Unicum was gisteren tijdens de tweede dag van de districtskam pioenschappen een extra attractie te bewonderen. De organisatie kreeg de beschikking over een elektronisch scorebord. Niet lan ger worden gele en rode balletjes gebruikt om de stand bij te hou den, maar zorgt een elektronische puntenteller ervoor dat ook de wedstrijdleiding via een computer op de hoogte is van de score op de baan. Jan-Willem Lugthart en Thomas Koemans hadden het voorrecht om als eersten hun scores op dat nieuwe bord te zien verschijnen. Veel meer was er aan die wedstrijd in het mannenenkel BI eigenlijk niet te beleven. Beide tennissers maakten tevéel fouten om de partij een hoog aanzien te geven. In de eerste set vergoedde de spanning het gebrek aan kwaliteit nog enigs zins. Tot 5-5 ging de strijd gelijk op, maar vervolgens verloor Koemans zijn eigen service. Lugthart greep de kans om de set in zijn voordeel te beslissen en liet ook de totaal winst niet meer ontglippen: 7-5, 6- In het mannenenkel B2 verging het Thomas Koemans niet veel be ter. De nummer twee van de lijst verloor van Hans van Bijsterveldt. In de eerste set trok Koemans met 6-4 nog aan het langste eind, maar de tweede spelreeks ging met de zelfde cijfers naar Van Bijsterveldt. In de beslissende set wonnen bei de spelers tot 5-5 hun eigen opslag. Van Bijsterveldt slaagde er als eer ste in om een doorbraak te force ren op de service van zijn tegen stander en nam dus een 6-5 voor sprong. Eén wedstrijdpunt had Van Bijsterveldt slechts nodig om zijn sterker geachte clubgenoot uit te schakelen (4-6, 6-4, 7-5). Het genot van de overwinning werd Kees-Jan Schuilenburg niet lang gegund. Na winst op André Weening moest Schuilenburg aan treden tegen Anne-Jan van der Meer. Bij de stand 6-5 en set-punt in het voordeel van de Leiderdor per kreeg Van der Meer een ople ving. Van der Meer scoorde elf punten op rij en pakte de eerste set. Daarmee was de weerstand van Schuilenburg grotendeels ge broken en met 6-4 won Van der Meer ook de tweede set. Lange tijd zag het ernaar uit dat Henk Jansen voor een verrassing zou zorgen. Tegen de als vierde ge plaatste Richard Oskam kwam Jansen sterk uit de startblokken. Na de eerste set met 6-2 te hebben gewonnen, stoomde Jansen door naar een 5-0 voorsprong. De tennis- leraar liet echter vier match-pun ten lopen en verspeelde zo zijn winstkansen. Met 7-6, 6-1 plaatste Oskam zich voor de volgende ron de. De wedstrijd in het vrouwenen kel B2 tussen Wil den Hollander en Liselotte van der Bijl verliep zeer onregelmatig. In eerste instantie leek Den Hollander eenvoudig op de winst af te stevenen (6-1). De tweede set verloor de speelster van Unicum echter met dezelfde cij fers. Ook de derde spelreeks ein digde in 6-1, maar nu was het Van der Bijl die er niet in slaagde om meer dan één game te winnen. Bart Krans leverde in het manne nenkel Cl een zeer opmerkelijke prestatie. Tegen Jan Baan keek Krans in de beslissende set tegen een 5-2 en 40-0 achterstand aan. Drie maal had Baan op eigen servi ce de kans om de partij naar zich toe te trekken. De speler van Voor hout faalde en moest zelfs de to taalzege met 7-5 aan zijn tegenstan der laten. De als tweede geplaatste Erik Bakker kwam niet zonder moeite een ronde verder. In de eerste set moest Bakker toestaan dat Simon Moerman een 4-1 voorsprong onge daan maakte. Vooral tegen de kracht die Bakker in zijn spel legde was Moerman uiteindelijk niet op gewassen: 6-4, 6-3. JETSKE GOUDSMIT LEIDEN (GPD) - Marti ten Kate mag van de atletiekunie (KNAU) meedoen aan het WK marathon dat op 6 september in Rome wordt ge houden. Het KNAU-bestuur kwam gisteravond in Utrecht tot de con clusie dat de atleet uit Enschede dit wegseizoen zoveel indrukwek kende prestaties heeft geleverd dat hij Gerard Nijboer naar de mondia le titelstrijd mag vergezellen. Nadat hij in het voorseizoen met overwinningen in de twintig van Alphen en de City-Pier-City al een sterke indruk had gewekt, schreef Ten Kate de marathons van Maas sluis en Enschede op zijn naam. De superieure overwinning van afge lopen zaterdag in zijn woonplaats was voor de technische staf van de KNAU aanleiding Ten Kate voor te dragen voor opname in de WK- ploeg. Over de voordracht van bonds- trainer Wim Verhoorn, topsport commissielid Roelof Veld en tech nisch directeur Arie Kauffman ver gaderde het uniebestuur gister avond. Hoewel Ten Kate niet heeft voldaan aan de WK-limiet van 2 uur en 12 minuten besloot het be stuur na een volgens Kauffman "pittige discussie" toch om de For- tis-atleet naar Rome af te vaardi gen. Overigens heeft ook de tweede Nederlandse troef in een van de slotevenementen van de WK atle tiek niet aan de KNAU-limiet vol daan. Maar Gerard Nijboer mag naar Rome op grond van zijn zesde plaats die hij vorig jaar bij de Euro pese Kampioenschappen in Stutt gart behaalde. Nijboer liet zaterdag verstek gaan in Enschede, waar Ten Kate in een tijd van 2.13.53 het nationaal marathonkampioen schap voor zich opeiste. LONDEN (GPD) - Wimbledon maakt zijn eigen wetten, rechtvaardig of niet. Zo schept het plaatsingscomité van The Championships er bijna jaarlijks een duivels genoegen in min of meer de hand te lichten met de volgorde op de wereldranglijst. Want, zo stellen de meer grijze dan wijze mannen van de All England Club, grastennis is lang niet voor iedereen weggelegd, dus wie iets heeft gepresteerd op de groene zoden verdient een voorkeursbehandeling. In feite best een begrijpelijk en lovenswaardig standpunt, ware het niet dat de keuzeheren dit jaar wel erg inconsequent te werk zijn gegaan. Dat Boris Becker als winnaar ge- Bosch, die zijn nieuwe pupil tevre- tipt is ten koste van 's werelds den moeten hebben gadegeslagen. Saceanu serveerde goed, bi werelds r één Ivan Lendl valt nog te billijken. De negentienjarige West duitser is de afgelopen twee jaar ongeslagen gebleven op het Lon- dense gras, terwijl Lendl zeven Wimbledon-optredens niet met een titel heeft kunnen bekronen. Het debuut-optreden van beide aartsrivalen rechtvaardigde ook het voordeel van de twijfel voor Becker. Waar het rossige servicekanon op „zijn" centre-court in ruim an derhalf uur een overtuigende zege behaalde ten koste van de Tsjech Karei Novacek (6-4, 6-2, 6-4) en zelfs met zijp linkerhand een win nende klap wist uit te delen, daar kende Lendl de voor hem bijna ge bruikelijke startproblemen. Dit maal bleek de achttienjarige num mer 175 van de wereld Christian Saceanu een lastige hindernis. De- ze van oorsprong Roemeense kwa- Je töp"l5)'zich afmeWdèiTen ook lificatiespeier met een Westduits john McEnroe op het laatste mo- paspoort wordt sinds kort ge- ment verstek liet gaan, anders was coacht door de gewezen „peetva- de verliezend finalist van twee jaar der van Bons Becker, Günther geleden Kevin Curren nota bene ook aan het net wat te kunnen, maar kwam uiteindelijk toch te kort tegen Lendl: 6-2, 3-6, 6-3, 7-5. Is de wissel Becker-Lendl op Wim bledon dus verdedigbaar, dat kan van de overige beslissingen van het plaatsingscomité niet worden gezegd. Want vreemd genoeg heeft men verder exact de wereldrang lijst aangehouden. Met als gevolg dat pure gravelspelers als Emilio Sanchez (hij heeft zelfs nog nooit een partij op Wimbledon gewon nen), Andres Gomez en Joakim Nyström gewoon een voorkeursbe handeling kregen, terwijl iemand als Mikael Pernfors - afgelopen jaar haalde hij de laatste zestien - bui ten de boot viel. Voorlopig geen uitspraak zaak Van der Leek LEIDEN - In de strijd van Koos van der Leek tegen de scheids- rechterscommissie van de KNVB is voorlopig geen uit spraak te verwachten. De Utrechtse arrondissements rechtbank besloot tot schor sing van het kort geding en ging over tot een zogenaamde bodemprocedure, die lange tijd in beslag neemt. De KNVB dient op te draaien voor de tot nu toe gemaakte kosten. Dat is de uitkomst van het kort geding dat de Leidse arbi ter, vertegenwoordigd door zijn advocaat mr. Hinnen, aanspan de tegen de voetbalbond en dat drie weken geleden diende voor de Utrechtse rechtbank. De KNVB kreeg toen de gele genheid geboden om zonder tussenkomst van de rechter tot een schikking te komen, maar 'Zeist' wilde niet tot een com promis komen met Van der Leek. Daardoor was de beslis sing gisteren uiteindelijk toch aan .rechtbankpresident Hin nen. De Leidse scheidsrechter voert al langer dan een jaar een schriftelijke campagne tegen de KNVB en die strijd beleefde zijn (voorlopige) hoogtepunt in het kort geding. Van der Leek ging daartoe over omdat hij het oneens was met zijn degradatie uit de B-groep voor betaald voetbalarbiters naar de rijen der amateurs. "Over de uitkomst van het kort geding ben ik zéér te spre ken", aldus Van der Leek. "Die bodemprocedure gaat welis waar lange tijd in beslag ne men, maar het is het maximale dat we er uit konden halen. Via die weg gaan we nu proberen mijn gelijk te halen. Dat de rechtbank de KNVB voor alle kosten van het kort geding heeft laten opdraaien, is voor mij een teken dat we de zaak kunnen winnen". niet eens geplaatst geweest. Dat Tim Mayotte, die in zes seances minstens de laatste zestien haalde, slechts nummer 10 is op de erelijst mag eveneens verbazingwekkend worden genoemd. Maar nogmaals, het „toernooi der toernooien" maakt nu eenmaal eigen wetten. Blijft de vraag of de regen, die Wimbledon figuurlijk gesproken van ellende al uit zijn dak liet gaan, dat ook in de letterlij ke betekenis van het woord zal doen. De tot gistermiddag onop houdelijke buien hebben in ieder geval weer een oud discussiepunt naar de oppervlakte gespoeld. Moet het centre-court nu wel of geen overkapping krijgen, luidt het dilemma waarover de All Eng land Club zich weer eens kan bui gen. Wimbledons eigen „regelneef', referee Alan Mills, vindt dat de mo gelijkheid om de hoofdbaan te be schermen tegen het weer „voor ko mend jaar de hoogste prioriteit moet hebben". In Australië, waar toch overwegend de zon schijnt, is dat inmiddels al gebeurd. Het Grand-Slamtoernooi in Melbourne werd begin dit jaar voor het laatst op het gras van het Kooyong-park gehouden. In januari 1988 vinden de open Australische kampioen schappen plaats op het gloednieu we, ruim 140 mihoen gulden kos tende Flinders-complex, tevens het nationale tenniscentrum, dat is uigerust met een schuifdak over het centre-court. Twee panelen van 100 bij 30 me ter kunnen met slecht weer binnen mum van tijd automatisch tegen elkaar worden geschoven, zodat de wedstrijden onder alle omstandig heden doorgang vinden. De Wim- bledon-organisatie staat nogal hui verig tegenover een dergelijke op lossing, temeer daar het huidige centre-courtdak lang niet sterk ge noeg is en geheel vervangen zou moeten worden. „Bovendien", meent Chief Executive (zeg maar toernooidirecteur) Chris Gorringe, „worden hier in twee weken zo'n 700 wedstrijden afgewerkt. Eén overdekte baan lost dan natuurlijk niets op. Nee hoor, zelfs nu het re gent heb ik geen spijt". Wat Gorringe betreft is het ook ondenkbaar dat Wimbledon zijn grasbanen zou omploegen om er een andere grondsoort neer te leg gen. Waar in Australië straks op een soort kunstgras zal worden ge- Ivan Lendl kwam gisteren met moeite een ronde verder op Wimbledon (foto ANP) grastoernooien en de kwaliteit van onze eigen banen kunnen waarbor gen, gaan we onherroepelijk op de ze manier verder". Daardoor zullen de vier grote toernooien straks elk een verschillend speeloppervlak kennen: gravel in Parijs, kunstgras in Australië, Deco Turf (asfaltrub- ber) in New York en gewoon gras in Londen. „Dat maakt de Grand- Slamcyclus er alleen maar interes santer op", meent Hadingham. „Het ergste dat het proftennis zou kunnen overkomen zijn standaard banen met standaard-spelers". speeld, daar blijven The Cham pionships de natuurlijke groene sprieten kost wat het kost in ere houden. „Het is ons handelsmerk en we wijken er niet van af', aldus Gorringe, die zich volledig ge steund weet door de voorzitter van de All England Club, Buzzer Ha dingham. „Ik ben een puritein", heeft deze al laten weten. „Het is officieel nog steeds Lawn Tennis, waar en hoe er elders ook wordt gespeeld. Zo lang we de continuiteit van andere HILVERSUM (GPD) - Op de drafbaan in Hilversum zijn gisteravond vier mannen op heterdaad betrapt bij een computerfraude met de totalisatör. Volgens justitie hebben de mannen over een reeks van jaren kans ^zien miljoenen in hun zak te steken. De verdachten variëren in leeftijd van 30 tot 35 jaar en komen uit Den Haag, Oss en Wateringen. Een van hen bediende als medewerker van het wedkan toor Ladbroke de totalisatorcomputer. Met zijn manipulaties kon hij bevorderen dat zijn drie handlangers het geld opstreken. De gezamenlijke actie van het openbaar ministerie, politie, de frau decentrale van de Centrale Recherche Informatiedienst (CRI) en de Algemene Inspectiedienst van het ministerie van landbouw kon wor den uitgevoerd na maandenlange voorbereiding. Hoe de mannen precies te werk gingen en hoe de computer daarbij werd gebruikt, moet volgens de persofficier nog worden uitgezocht. In elk geval slaagden ze er na elke verlopen koers in kleine tot grote bedragen te 'winnen'. In de loop der jaren zouden ze daarmee 'eerder miljoenen dan tienduizenden guldens' hebben binnengehaald. „Er is zodanig gemanipuleerd met inzetten en uitkeringen dat ze er jarenlang van hebben kunnen profiteren. En omdat het steeds met kleine beetjes ging, konden ze zo lang onopgemerkt blijvent Je moet ze op heterdaad zien te betrappen en dat is gelukt", aldus een woord voerder van justitie, die ontkent dat pikeurs of eigenaren bij de zaak betrokken zijn. DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN UNICUM MEB1: Lolling-Vissre: 6-2, 6-1; Bosch: 4-6, 6-2, 6-1; MEC1: Giberius-Taat: 6-3, 6-1; Kallenberg- Steegers: 6-2, 6-0; Steggerda-Laan: 6-4,6-2; van Royen-Nijssen: 6-2,6-3; Verduin-Bave- laar: 6-1,7-5; Ten Bosch-Ponsioen: 6-2,6-4; Kroeze-Lammens: 6-2, 1-6, 6-0; Moerman- Van Paridon: 6-3, 6-4; Fleischeuer-Bakker: 6-0, 7-5; VEC1: Van der Haak-Siemerink: 6-4, 7-6; Baayens-Van der Plas: 7-5, 6-4; Berkhout- Braaksma: 6-3, 7-6f MEC2: Buik-Van Leeuwen: 6-1, 6-1; VEC2: Halenbeek-Van Remoortere: 6-1, 6- 1; MED: De Boer-Halenbeek: 6-0, 6-3; Weg- Drok-brugman: 6-4, 6-1; Verdaesdonk- Turk: 6-3,6-3; Kieboom-Hollander: 7-6,6-2; Parsons-Berends: 6-1, 6-1; Ter Linde-Bot man: 6-3, 6-3; Draulans-Timmer: 6-1, 6-1; Karis-Versteeg: 6-1, 6-1; Hertzman-Verbu- ne: 6-4, 6-0; Zevenhoven-Van de Berg: 6-3, 6-3; kuipers-Kesteloo: 6-3, 6-1; Van Iepe- ren-Hartwyk: 6-3,7-6; Van Berge Henegou- wen-Burger: 6-2, 6-7, 6-4; Zevenhove-Van Duyn: 6-2, 6-0; VED: De Jong-Gouwendük: 6-2, 7-5; Zèil- maker-Burger: 6-0, 6-2; Staal-Honsbeek: 6- 1, 6-1; Van der Remoortere-Krygsman: 6-2, 6-3; Sievers-Van der Zalm: 6-1, 6-1; Einze- ma-Santeh: 6-2, 7-6; Bonnet-Slagt: 6-2, 6-2; Engel-Rinzema: 7-5, 3-6, 6-2; MEV1: Kijf-Braker: 6-3, 6-4: MEV2: Meyer-Kallenberg: 6-3, 6-3; Van VEV2: Drok-Van Zuuren: 6-2, 6-0; Jakob Hlasek (Zwi) - John Fitzgerald (Aus) 6-1, 6-4, 7-6, Claudio Panatta (Ita) - Jim Grabb (VSt) 6-4, 6-7, 6-7, 6-4, 6.-3, Peter Doohan (Aus) - Alex Antonitsch (Oos) 4-6, 7-5, 6-2, 4-6, 9-7. Tomas Smid (Tsj) - Des- mond Tyson (Aus) 6-4,6-4,6-7, 6-3, Sammy Giammalva (VSt) - Nduka Odizor (Nig) 6-3, 6-7, 6-3, 6-3, Chris Steyn (ZAf) - Carl Lim- berger (Aus) 6-3,6-2,6-4, Brad Gilbert (VSt) - Stuart Bale (GBr) 7-6, 6-4,6-3, Leif Shiras (VSt) - Michael Kures (VSt) 6-3, 6-4, 6-3, Andrew Castte (GBr) - Andrej Olkowski (Sov) 7-6,6-2,4-6,7-5,. Pat Cash (Aus) - Mar cel Freeman (VSt) 6-0,6-3,6-2, Joakim Ny: toeschouwers: 3.000. De stand bij de mai 1. W Duitsland 2. Nederland 3. Australië 4. Gr Brittannië 5. Pakistan 6. Sowjet-Unie 4 3 1 0 7 10- 3 4 3 1 0 7 9-2 4 3 1 0 7 10- 4 4 2 1 1 5 9-5 4 1 0 3 2 4-6 4 1 0 3 2 3-7 4 1 0 3 2 3-13 4 0 0 4 0 3-11 Pereira 1-0, 49. Pereira 2-0, 51. Kim Small 3-0,55. Kye Sook lm (strafbal) 3-1. Scheids rechters: Margaret Lanning (Can) en Yo- lande Mohlmann (Ned), toeschouwers: De stand is: 1. Australië 2. Nederland 3. Z Koréa 4. Gr Brit. 2 10 12 5-3 2 10 12 5-4 De uitslag van de achtste etappe van de n"J n Zwitserland is: i. Mauro Baldi (Ita) wi) op 1.33,6. Clau dio Vandelli (Ita), 7. Giancarlo Perini (Ita), 8. Valerio Piva (Ita), 9. Antonio Feretti (Ita), 10. Didi Thurau (WD1) allen zelfde tijd als Gisiger, 11. Gody Schmutz (Zwi) op 4.27, 12. Walter Magnago (Ita) op 5.48, 13. Andy Hampsten (VSt) op 6.12,14. Peter Winnen (Ned), 15. Ludo de Keulenaer (Bel), 16. n Srcjber (1 7-6. 6-4,6-1, Chris Bailey (GBr) - Gary.Don- nelly (VSt) 3-6, 7-6, 7-5, 7-6, Stefan Edberg (Zwe) - Stefan Eriksson (Zwe) 6-0, 6-0, 6-0, Boris Becker (WD1) - Karei Novacek (Tsj) 6-4, 6-2. 6-4. Vrouwen enkelspel, eerste ronde: CamiUe Benjamin (VSt) - Nathalie Bykova (VSt) 7-5, 6-4, Manuela Maleeva (Bul) - He len Kelesi (Can) 6-3, 6-2, Sabrina Goles (Joe) - Carling Bassett (Can) 6-4, 0-6, 6-4, Dianne Balestrat (Aus) - Jenny Byrne (Aus) 6-4, 6-1, Kumiko Okamoto (Jap) - Patricia Tarabini (Arg) 6-1, 6-4, Iwona Kuczynska (Pol) - Anne-Marie Fernandez (VSt) 6-4,7-5. i de Champions Trophy i Nederland - Argentinië 5-6 (2-0). 13. Bove- lander (strafcorner) 1-0,19. Bovelander (sc) 2-0,36. Mare Delissen 3-0,41. Parlevliet 4-0, 15.33, 49. Gerard Veldscholten (Ned) z..., 56. Laurent Fignon (Fra) op 19.46,60. Char- ly Mottet (Fra) op 23.08, 63. Teun van Vliet (Ned) op 27.01, 89. Peter Harings (Ned) op 30.30, 94. en laatste Alfred Achermann (Zwi) z.t. Tien renners afgestapt onder wie Johan van der Velde (Ned) en Eric Vande- 19 sec, 5. Peter Winnen (Ned) op 20 s Rocco Cattaneo (Ita) op 35 sec, 7. Andreas Kappes (WD1) op 1.41, 8. Erich Maechler (Zwi) op 2.18, 9. Acacio da Silva (Por) op 2.59, 10. Gody Schmutz (Zwi) op 3.02, 11. John Baldi (Ita) op 3.11,12. Alessandro Pa- ganessi (Ita) op 3.15, 13. Steven Rooks (Ned) op 3.27, 14. Guido Winterberg (Zwi) op 3.34,15. Antonio Feretti (Ita) op 4.07. Overige klasseringen: 29. Stevenhaagen op 15.15,36. Theunisse op 18.23.39. Fignon op 20.17,40. Veldscholten op 22.25,41. Knick- man op 23.49, 44. Talen op 25.27, 70. Van Vliet op 1.00.12, 91. Harings op 1.27.10, 94. en laatste Peter Steiger (Zwi) 1.38.33. GP van de Midi Libre Uitslag van de vijfde etappe, een indivi duele tijdrit over 15 kilometer is: 1. Rolf Gólz (WD1) 23.06, 2. Claude Criquie- lion (Bel) op 0.04, 3. Jean-Luc Vanden- broucke (Bel) op 0.06,4. Sean Kelly (Ier) op 0.12, 5. Patrice Esnault (Fra) op 0.13, 6. Ju- Al| a klassement: e 3-1 (3-0). 16. Deane 1-0, schouwers: 900. Igem Esnault 20.43.41, 2. Gorospe op 0.05, 3. Madiot z.t., 4. Criquielion op 0.18, 5. KeUy z.t., 6. Luc Leblanc (Fra) 0.46, 7. Martial Gayant (Fra) op 1.03, 8. Adrian Timmis (GBr) op 1.09,9. Ludo Peeters (Bel) op 1.23, 10. Kim Andersen (Den) op 1.31, 12. Gólz op 1.40, 23. Maarten Ducrot (ned) op 4.27, 45. Ad Wiinands (Ned) op 15.59

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18