Schakers in schaduw overtuigende Timman Heemskerk geduldig Schapers maakt goede impressie Evenwichtige Reid verovert golftitel DDR-zwemsters liggen op schema Van den Berg wint opnieuwin Alphen Mandersloot nieuwe voorzitter van NBB PAGINA 16 DOST SPORT MAANDAG 22 JUNI 1987 BRISTOL/EASTBOURNE (Reu- ter/SID) - De Nieuwzeelander Kel ly Evemden heeft gisteren verras send het tennistoernooi van Bristol gewonnen. In de eindstrijd van het evenement versloeg hij de Ameri kaan Tim Wilkison in twee sets: 6- 4, 7-6. Evernden plaatste zich voor de finale door in de halve finales de Westduitser Eric Jelen te verslaan, Wilkison bereikte de laatste twee door in een marathonpartij net iets sterker te zijn dan Michiel Scha pers (6-4,4-6, 8-10). Voor de Neder lander was het toernooi in Bristol een uitstekende opsteker voor het vandaag beginnende toernooi van Wimbledon. De als achtste geplaat ste Nederlander bevestigde niet al leen die klassering, maar schakel de ook nog de Fransman Henri Le- conte uit. De grote favoriet in Bristol, die vorig jaar verliezend fi nalist was en voordien onder meer Schapers versloeg, verloor in drie sets: 7-6, 6-7, 7-5. De eerste twee reeksen werden pas beslist na een tie-break. De eerste won Schapers, in de tweede slaagde Leconte er in voor uitstel te zorgen. In de beslis sende reeks hielden de twee spe lers elkaar tot 5-5 in evenwicht. Een doorbraak van de opslag van Leconte betekende de beslissing in het duel. Schapers liet zich de kans niet ontnemen voor de derde keer, na Johan Kriek en Boris Becker, een speler uit de top-tien te ver slaan. De Nederlander had al eer der in het toernooi bewezen dit jaar op gras uitstekend uit de voeten te kunnen. In de tweede ronde ver sloeg hij de roemruchte Indiër Vij- ay Amritraj, vorig jaar nog winnaar in Bristol. Schapers start morgen op Wimbledon met de partij tegen de Spanjaard Javier Sanchez. Eastbourne Het begint erop te lijken dat het Martina Navratilova dit jaar niet vergund is een toernooi te winnen. De voor Wimbledon als eerste ge plaatste Amerikaanse verloor in de finale van Eastbourne met 6-7 (5-7), 3-6 van de nummer vijf van de we reldranglijst Helena Sukova. Vijf maal achtereen was Navratilova TENNIS - Tom Nijssen en zijn partner Jaro Navratil zijn er giste ren niet in geslaagd het tennistoer nooi van Athene op hun naam te brengen. Het Nederlands/Tsjecho- slowaakse dubbel verloor in de fi nale van de Westduitsers Tore Mei- necke en Ricki Osthertun in drie sets: 4-6, 6-3, 2-6. zowel in Eastbourne als op Wim bledon ongenaakbaar. Zowel in 1985 als in 1986 was zij in de finale van Eastbourne sterker dan Suko va. Ditmaal leek het aanvankelijk niet anders te gaan. Navratilova kwam met 5-0 voor. De Ameri kaanse had echter al een ver moeiende partij achter de rug. In de ochtenduren was de in de eerste set afgebroken halve finale van vrijdag tegen Pam Shriver voortge zet. Navratilova won met 6-4, 3-6, 6-4, waarbij zij in de derde set een achterstand van 0-2 en 0-40 ophaal de. Sukova had vrijdag al de finale van het met 400.000 gulden gedo teerde toernooi bereikt door een overwinning met 4-6, 6-4, 8-6 op Chris Evert. Zij had zich daarbij zestien dubbele fouten veroor loofd. Zaterdag liep de service van de Tsjechische aanvankelijk weer niet. Maar allengs ging het beter. Navratilova begon zich bedreigd te voelen, maakte veel fouten en gaf uiteindelijk in de tiebreak de eer ste set weg met een dubbele fout. Sukova incasseerde die misluk king met een niet gepaste, maar wel ter zake doende glimlach. Ze wist dat de tweede overwinning op haar vroegere landgenote (tegen over achttien nederlagen) niet lang op zich zou laten wachten. Navrati lova kwam in een uitzichtloze posi tie terecht, weerde weliswaar vier matchpunten af, maar gaf zich toen gewonnen. Achtste nationale titel veilig Martina Navratilova kan het nauwelijks geloven. Opnieuw moest de Amerikaanse in de finale van een belangrijke tennistoernooi de winst aan haar tegenstandster laten. Dit keer bleef Helena Sukova haar de baas. (foto AP) HILVERSUM (GPD) - Jan Tim man heeft het Nederlands schaak kampioenschap aangegrepen om allé twijfels rond zijn persoon weg te nemen. De Amsterdamse groot meester werd zaterdag, een ronde voor het einde, de meest overtui gende kampioen sinds Euwe, die ooit in een ver verleden slechts een half puntje hoefde af te staan in een toernooi om de nationale titel. Dat record is voor Timman niet meer te halen, maar wanneer hij vandaag zijn slotpartij tegen Boersma ook nog wint, kan Tim man wellicht wel in de boeken worden bijgeschreven als de kam pioen met de grootste puntenvoor- sprong. Ruim een half jaar geleden leek Timmans positie te wankelen. De sinds zaterdag achtvoudige titel houder had veel terrein moeten prijsgeven op de wereldranglijst en omdat John van der Wiel juist een enorme progressie doormaakte, dreigde laatstgenoemde de hege monie van Timman in Nederland te gaan bedreigen. Jan Timman liet zich echter niet afschrikken en werkte zich rustig uit het dal, waarin hij begin 1986 terecht was gekomen na zijn cata strofale nederlaag tegen Joesoepov in de kandidatenmatches. Timman begon 1987 goed met een tweede plaats in Reykjavik en een subtop- notering in het supertoernooi van WASSENAAR (ANP) - De Schotse Dale Reid heeft gisteren in Wasse naar de open Nederlandse golftitel veroverd. In de laatste van de vier ronden langs de achttien holes op de baan van de Haagsche golf- en countryclub in de duinen bij Wassenaar, passeerde zij Penny Grice- Whittaker. De Engelse had van de eerste dag de leiding in het alge meen klassement in handen. De wetenschap dat zij na het winnen van de open Belgische titel in 1986 in Nederland weer een aanspre kend toernooi kon winnen, had echter een slechte invloed op de ar men en concentratie van Grice-Whittaker. De voorsprong van drie slagen die zij had op Reid en zeven op Maureen Garner, gingen in de laatste gang langs de holes verloren. Waar Reid aan haar totaal een keurige 72, precies op par, toevoegde, liet Grice-Whittaker gisteren alle precisie varen. De tachtig die aan haar tussentotaal van de eerste drie dagen moest worden toegevoegd, brachten haar op 288. Zij werd daarmee in de eindrangschikking ook nog gepasseerd door Garner en bijgehaald door de vierde Britse in de topvier, Debbie Dowling. Voor Dale Reid was de triomf in Wassenaar haar dertiende toernooi zege sinds zij in 1979 toetrad tot de rijen der professionals. De 28- jarige Schotse is een toonbeeld van evenwichtigheid. In haar loop baan klasseerde zij zich veertien keer bij de beste tien. Van de Nederlandse speelsters in Wassenaar zorgde Mette Hage- man voor een verrassing. De 19-jarige speelster uit Arnhem won vo rig jaar zowel de Nederlandse junioren- als seniorentitel. In Wasse naar bevestigde zij de in die toernooien gewekte verwachtingen. Na van de eerste dag bij de beste dertig te hebben meegedaan, klasseer de zij zich uiteindelijk als twintigste met een totaal van 298. Het op treden van de Arnhemse was niet aan de kenners voorbij gegaan. Daarom ook dat Hageman gaat proberen in de Verenigde Staten haar talent verder te ontwikkelen. Aan de universiteit van Arizona hoopt zij studie en golf goed te kunnen combineren. In Wassenaar plaatste nog een Nederlandse zich bij de beste zestig. Na een opvallende prestatie op de eerste dag, een twaalfde plaats, zakte Barbara van Strien in het verloop van het toernooi wat terug. Uiteindelijk klasseerde zij zich als 57e. Voor de enige Nederlandse beroepsspeelster, Maijan de Boer, verliep het toernooi teleurstellend. LISSE/ALPHEN AAN DEN RIJN - Kees Heemskerk heeft het afgelopen weekeinde het jubileumtoernooi van LTC Lisse op zijn naam geschreven. Na eerst in de halve finale met Freek Tanis afgerekend te hebben, was hij in de finale ook de baas over Marcel Vink. Heieen van den Berg boekte haar derde toernooizege op rij. In Alphen aan den Rijn prolongeerde Michael van de Berg bij TEAN zijn titel in het enkelspel. Tine Langeveld won bij de vrouwen. Marcel Vink, die het toernooi in Lisse al menig maal op zijn naam wist te schrijven, verspeelde bij een voorsprong van 5-4 in de eerste set twee setpoints. Toen werd hij wat ongeduldig en moest op de stand 5-5 voor het eerst zijn service inleveren. Kees Heemskerk maak te hier direct gebruik van en legde vervolgens met zijn eigen opslag beslag op de eerste set. In de tweede set wist Vink zijn geduld ook niet te bewaren. Hij wist dat hij tegen Heemskerk veel. aan het net moest verschijnen, een tactiek die Vink in principe goed ligt. Hij kon echter geen vuist ma ken en, een onzekere indruk wek kend, leverde hij voorin veel pun ten in. Dit was zeker ook toe te schrijven aan de sterke passeersla- gen van Heemskerk. In de tweede set gaf hij bijna geen punten onno dig wegT wat het voor Vink (die het op zaterdag ook al heel benauwd had gehad tegen teamgenoot Mar co van Trigt) nog moeilijker maak te. Met 7-5, 6-2 moest hij de winst aan Heemskerk laten. Prestatie Heieen van den Berg boekte haar derde toernooizege op rij. Ditmaal was Carola Geerlings haar tegen standster. Geerlings, die in de hal ve finale een knappe prestatie le verde door Madeion Verdegaal uit te schakelen, kon Van den Berg niet noemenswaardig in proble men brengen: 6-2, 6-4.*Met het en kelspel alleen nam Van den Berg echter geen genoegen. Zij won het vrouwendubbel, dat in poule-ver band werd gespeeld, en het ge- mengddubbel. Madeion Verdegaal en Freek Tanis assisteerden haar hierbij. De andere deelneemsters in de poule waren de koppels Van der Haak/Gommers en Geerlings/ Van Lint. In het gemengddubbel bereikten Madeion Verdegaal en Marco van Trigt de eindstrijd door winst op Elly Reeuwijk en Marcel Vink, maar in de finale ging de par tij met 6-2,6-4 naar Van den Berg/ Tanis. Het mannendubbel B gaf voor het publiek, dat tijdens een regen bui was blijven hangen, nog veel spektakel. Leon Damen en Marcel Vink bonden de strijd aan met Fred en Marco van Trigt. Uiteinde lijk trokken Damen en Vink, die door de toernooileiding ook als eersten waren getipt, met 3-6, 7-5, 7-5 aan het langste eind. In C liet Onno Wempe zien dat hij momenteel ongenaakbaar is. Jerome Pauwels kreeg in de halve finale twee games en Matthijs Gla stra, die een ronde eerder een enor me strijd had geleverd met Peter Grimbergen (5-7, 7-5, 7-6), bemach tigde er in de finale slechts drie (6- 1, 6-2). Het vrouwenenkel C ging naar Maija Kuipers, die te sterk bleek voor Margot van der Haak: 6-3, 6-3. TEAN Michael van de Berg prolongeer de bij TEAN zijn titel in het man- nenenkel B. Door in de eerste set byna foutloos spelend gaf hij Mar- tijn Krans geen schijn van kans: 6- 0. Krans gaf echter niet op, hopend dat het flitsende spel van Van de Berg niet zou blijven duren. Hij sleepte er in de tweede set een tie break uit, maar kon daarin verder weinig beginnen. Van de Berg haalde met 6-0, 7-6 de winst bin nen. In de halve eindstrijd behaal den Van de Berg en Krans over winningen op respectievelijk Tho mas Koemans en Erik Bakker. De laatste verraste door als C-speler achtereenvolgens Ben de Jel en Ri chard Oskam van de baan te halen en zich zo te verzekeren van een plaatsje bij de laatste vier. In C bereikte Bakker de finale, waarin hij zoals al eerder dit sei zoen weer Kees-Jan Schuilenburg tegen het lijf liep. Bakker, die ook deelnam aan de clubkampioen schappen in Nieuw Vennep, was bekaf van de vele partijen'die hij had gespeeld en geen partij voor Schuilenburg, die slechts twee ga mes uit handen gaf (6-1, 6-1). Obstakels Tine Langeveld kende weinig obstakels op weg naar de titel in het vrouwen enkel B. De tennisle- rares, die afgelopen week optrad op eigen park, won in de halve fi nale met 6-3, 6-0 van Margot van den Oudenrijn en in de eindstrijd tegen Bionda Zonderop werd het 6-2, 6-2. Zonderop belandde in de finale door winst op Irma van den Oudenrijn, die een walk-over had gekregen van Monique Langelaan- Lembeck. Langelaan is voor velen een oude bekende, maar heeft zich geruime tijd niet heeft laten zien op de 'Leidse' tennisbanen. Zij moest zaterdag voortijdig opgeven vanwege spit. Haar zusje Jolanda nam haar taak waar in het gemengddubbel. Met Max Langelaan behaalde zij een plaats in de finale, maar kon het tegen Tine Langeveld en Tho mas Koemans niet bolwerken. De laatst genoemden wonnen de par tij, die met nog een aantal andere partijen wegens regen in de hal werd gespeeld, met 6-1, 6-3. Ri chard Oskam en Robert van Splun- ter verrasten dor het mannendub bel B op hun naam te schrijven. Zij versloegen het duo Michael van De degelijheid en het geduld van Kees Heemskerk gaven gisteren uitein delijk de doorslag in de finale van het tennistoernooi van Lisse. Heems kerk klopte Marcel Vink met 7-5,6-2. (foto van Boven) der Berg en Marc Nagelkerken met sing tegenover elkaar in de eind- 6-0, 6-3. strijd. Goedhart bracht ook de laat- In het vrouwenenkel C kwamen ste ronde tot een goed einde door Marie-Louise Goedhart en Maaike met 6-4, 6-4 te winnen. Tromp volledig volgens de plaat- JACQUELINE VAN WIJK Brussel, waarna hij gedeeld eerste werd in de Euwe-vierkamp. Het waren, zoals achteraf is gebleken, goede voortekenen voor een onge kend sterk NK, waarin Timman zijn concurrenten vrolijk fluitend en zonder onderscheid te maken op één grote hoop veegde. "Ik ben weer de oude", conclu deerde Timman zaterdag dan ook tevreden, kort nadat hij Pieterse in negentien zetten het verschil dui delijk had gemaakt tussen een goedwillende debutant en een schaker van internationale top klasse. "Dit toernooi heeft me veel voldoening geschonken, vooral omdat ik niet alleen tegen minder sterke spelers heb gescoord, maar ook mensen als Sosonko, Ree en, zij het met wat geluk, Van der Ster ren heb verslagen". De 35-jarige Amsterdammer, die per 1 juli op de wereldranglijst waarschijnlijk van de zestiende naar de vierde of derde plaats zal stijgen, gelooft niet, dat hij is ge sterkt en gerijpt door zijn inzin king, die een jaar duurde. „Het was alleen maar vervelend; ik kan niet zeggen, dat ik er iets van heb ge leerd. Ik heb mijn vorm en zelfver trouwen terug, dat is alles. Vooral na het snel-schaaktoernooi in Brussel heb ik me steeds erg sterk gevoeld". In dat "blitz-toernooi", waaraan het grootste deel van de wereldtop deelnam, behaalde Timman de tweede plaats achter wereldkam pioen Kasparov. „En dat, terwijl ik me nooit met snelschaken bezig houd. Ik vind het namelijk niet zo leuk; je moet vaak beslissingen ne men, waarvan je meteen spijt krijgt. Ik speel liever wat meer overwogen. Maar goed, dat resul taat in Brussel heeft me toch gehol pen. Ik merkte, dat ik weer gevoel voor positie had en dat mijn intuï tie was teruggekeerd. In de prak tijk van het normale schaak is dat een prettige wetenschap voor het geval je in tijdnood raakt". Jan Timman speelt deze zomer het Ohra-toernooi in Amsterdam, daarna de achtkamp in Tilburg en aan het eind van dit jaar de KRO- tweekamp tegen Ljubojevic. Daar na reist hij af naar Canada om op nieuw in de kandidatenmatches te proberen uitdager van de wereld kampioen te worden. In 1988 is zijn agenda dermate vol, dat hij het Hoogovenstoernooi (vijftigste edi tie) en het NK zal moeten laten schieten. Dat laatste zullen zijn op ponenten van dit jaar allerminst betreuren. Ondanks het feit, dat Timman het NK al voor de laatste ronde be sliste, belooft de slotdag een aan trekkelijke te worden. De strijd om de plaatsen twee tot en met vijf (die recht geven op deelname aan de volgende titelstrijd) is nog geheel open. Bovendien zal de Blaricumer Liafbern Riemersma, die met Tim man de afgelopen twee weken smaakmaker was, met een laatste bundeling van krachten gaan pro beren zijn begeerde meesterresul- taat te behalen. De twintigjarige debutant vergiste zich zaterdag te gen Ree en verloor, hetgeen zijn schema (twee remises uit de laatste twee duels) totaal in de war stuur de. Wint hij zijn laatste partij (tegen hekkesluiter Pieterse) niet, dan is al zijn moeite voor niets geweest Zware opgave volleyballers LEUVEN (ANP) - Het Nederlands mannen volleybalteam heeft het bij de loting voor de strijd om de Europese kampioenschappen in België niet getroffen. In Leuven werden de Nederlanders zaterdag ingedeeld bij Frankrijk, Sowjet- Unie, Joegoslavië, Italië en Roeme nië. De mannenploeg speelt de wedstrijden in Auderghem. Het toernooi wordt gehouden van 25 september tot 4 oktober. Het vrouwenteam speelt in Eu- pen tegen de Sowjet-Unie, Tsje- choslowakije, West-Duitsland, Po len en Italië. Bondscoach Pang toonde zich niet tevreden met de loting. „In onze poule is de Sowjet- Unie de sterkste. De andere teams zijn gelijkwaardig. De groep met Oost-Duitsland is veel zwakker." Uit elke groep plaatsen twee lan den zich voor de halve finales. De andere groepen (mannen): Groep B (Genk): Tsjechoslowakije, België, Zweden, Griekenland, Spanje en Bulgarije. Vrouwen (Gent): Oost-Duitsland, België, Frankrijk, Bulgarije, Roemenië en Hongarije. ERFURT (SID/ANP) - Twee maanden voor de Europese titel strijd in Straatsburg hebben de Oostduitse zwemsters duidelijk ge maakt dat zij in Frankrijk niets, te vrezen hebben. Op de nationale ti telstrijd in Erfurt demonstreerden zij dat de voorbereiding volgens plan verloopt. Wereldrecords wer den er niet verwezenlijkt, wel zes beste wereldseizoentijden, waarbij twee van de mannen. Bij de vrouwen werden twee we reldkampioenen van Madrid 1986 afgelost. Kristin Otto, de 21-jarige zwemster uit Leipzig, in 1982 en '86 zevenvoudig wereldkampioene en vorig jaar met zes nationale titels de meest gelauwerde zwemster, kon zich nog net handhaven tussen de elite. Zij werd kampioene op de 100 meter vrije slag (55.82) en op de 4 x 100 meter wisselslag-estafette. Dramatisch was de teloorgang van Kornelia Gressler, de 16-jarige we reldkampioene op de 100 meter vlinderslag. Zij werd op haar spe cialiteit slechts vierde en op de dubbele afstand zesde. Door die te leurstellende prestaties zal zij vrij wel zeker ontbreken in de ploeg voor Straatsburg. Net als in de Ver enigde Staten hanteert de Oost duitse cheftrainer Richter het sys teem, dat de nummers een en twee op de nationale titelstrijd afgevaar digd worden. Kornelia Gressler's clubgenote cord van de Russin Tatjana Koer- nikova op zeshonderdste seconde (59.47) en schoof met die tijd naar de zevende plaats op de eeuwige wereldranglijst. Ook op de 200 me ter vestigde Weigang zich met NIJKERK (ANP) - De voor jaarsvergadering van de Neder landse Basketball Bond heeft Ab Mandersloot ingehaald als nieu we voorzitter. De 52-jarige jurist, volgt Adrian Heimig op, die de functie zes jaar heeft bekleed. Mandersloot heeft al uitgebrei de bestuurservaring bij de NBB, Onder vorige voorzitters Piet Storm en Ruud Frese was hij res pectievelijk secretaris en vice- voorzitter. Hij heeft bovendien in de jaren zeventig toen de sponso ring grote vormen aannam op dat punt de lijnen voor de bond uitgezet en is ook voorzitter ge weest van de Commissie Spon soring en Reclame van de Neder landse Sport Federatie. De vergadering sprak langdu rig over het samenvoegen van de topsportliga (mannen) en de vrouwen liga tot één segment topsport. De vergadering aarzel de lange tijd, maar was bereid na stemming (169 voor, 123 tegen bij 69 onthoudingen) er in het najaar van 1990 mee te beginnen. Het voorstel om de eerste divisie los te koppelen van de topsportliga werd niet aanvaard. een dochteronderneming van Hoogovens, een driejarige spon sor-overeenkomst aangegaan. De ploeg- uit IJmuiden contrac teerde voor volgend seizoen on der andere Emill Hagens. Spakenburg, dat haar sponsor kwijtraakte, heeft zich terugge trokken voor de competitie in de promotiedivisie, waarin het sa men met onder andere BVO Al phen zou debuteren. Eindhoven, dat het afgelopen seizoen op het nippertje degradeerde, neemt de vrij gekomen plaats in. BV Leiderdorp heeft zaterdag de rolstoelbasketballers van Sleutels als nieuwe leden verwel komd. Sleutels kwam tot nu toe onder eigen vlag uit in de eredi visie, waaruit het overigens dit seizoen degradeerde. In sport zaal "Op Dreef' speelden de rol- stoelballers een wedstrijd tegen een gemengd team van valide spelers van Leiderdorp. Ed Zaal wordt de nieuwe trai ner-coach van de mannenploeg Green Eagles uit Maassluis. Zaal zwaaide de laatste jaren met veel succes de scpeter over het vrou wenteam van Grasshoppers, die hij in het afgelopen seizoen naar een derde plaats in de promotie divisie leidde. 2.10.64 aan de top van lijst. Haar voorbeeld werd gevolgd door Cornelia Sirch op de 200 me ter rugslag (2.12.36). Op de 50 meter vrije slag diende de 15-jarige Daniela Hunger zich aan als nieuwe belofte. De teenager uit Oost-Berlijn won de sprint in 25.81 seconden voor haar clubge note Meissner (25.82) en Otto (26.15). Bij de mannen trokken Patrick Kühl en Sven Lodziewski de aan dacht, Kühl, 19 jaar en lid van de legerclub uit Potsdam, werd op de 400 meter wisselslag kampioen in de beste seizoentijd van 4.20.37. Lodziewksi werd de snelste zwem mer van dit seizoen op de 200 me ter vrije slag (1.49.27). SASSENHEIM - De zwemploeg van Noordwijkerhout heeft in Sas- senheim de laatste ronde van de duinstreekcompetitie gewonnen en is daarmee tevens winnaar ge worden van de serie wedstrijden met Noordwijk, Lisse, Sassenheim en De Colombiaan uit Voorhout. Om het niveau-verschil te beper ken mochten Sassenheim, Noord- wijk en Noordwijkerhout geen zwemmers of zwemsters laten star ten, die in het bezit waren van een A-limiet. Roeiers voor Universiade AMSTELVEEN (ANP) - De Stich ting Studentén Wereldkampioen schappen (SSWK) vaardigt veer tien roeiers af naar de Universiade in Zagreb, die in juli wordt gehou den. De studenten-afvaardiging, die in zijn totaliteit een kleine hon derd sportlieden betreft, is moge lijk gemaakt door een extra dona tie van het ministerie van WVC. De roeiploeg ziet er als volgt uit: Nico Rienks (skiff), Frans Göbel (lichte skiff), Theo Nieuwenboer/ Jan van Bekkum (lichte dubbelt- wee), Greet Hellemans/Harriët van Ettekoven (twee zonder), Hazel- bag/De Haan/Bienfait/De Widt/ Dijkhuis (mannen vier met stuur man), Van der Pol/van Kooijk/Van Dalen/Van der Graaf (lichte vrou wen vier zonder stuurvrouw). Coach: Erik Helfferich. Voor het eerst worden tijdens de wereldtitelstrijd roeien de finales per categorie niet op een dag afge werkt. De nieuwe "opzet biedt roeiers en roeisters de mogelijk heid op meer dan één onderdeel te starten.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16