'Marti is de man voor de toekomst' Atleten uit de regio lijden gevoelig verlies Drechsler 'opgelucht' na nederlaag Van Dorp en Schouten scoren voor Holland Ten Kate voor eigen publiek superieur Pomp eerste kampioen bij rolstoelers Vader weer geblesseerd 'Ik kon niet meer, alles deed me zeer 'Geen plaats voor grote marathon' MAANDAG 22 JUNI 1987 SPORT PAGINA 15 HENGELO - Het is de mannen- atletiekploegen van AV Holland en De Spartaan tijdens de tweede competitie-wedstrijd in de eerste klasse een stuk minder goed ver gaan. Beide ploegen incasserden gevoelig puntenverlies, wat echter niet als desastreus aangemerkt moet worden, omdat de resultaten van de eerste wedstrijd dermate goed waren, dat voor zowel de Lei- denaren als de Lissenaren handha ving in de eerste klasse geen pro bleem mag zijn. AV Holland neemt na gisteren een 7e plaats in, wat in houdt dat de ploeg in de finale poule mag meedoen. De Spartaan staat nu op de 11e plaats, maar ver keert niet in de gevarenzone. Het verlies voor AV Holland be droeg dan wel bijna 1500 punten, maar er was in dit geval sprake van een achtervolgende pech. De ploeg, die reeds gehavend aan de strijd begon door afzeggingen van gewaardeerde krachten als Nico Kriatkov (kogel), Chris Winkel (400 h, hoog), Niek Klinkenberg (1500) en Ruud Waaijer (kogel, discus), kreeg in het gezellige Fanny Blan- kers-Koen stadion een aantal fikse tegenslagen te verwerken. Zo moest Mare van Vliet, de polshoogspringer, afhaken toen bleek dat zijn blessure te ernstig was om de polsstok te kunnen han teren. Rob Ultzen, ver- en hink- stap-springer, verstuikte zijn enkel bij het inspringen, waardoor hij deelname aan de wedstrijd kon vergeten. Zijn vervangers, Eric Taal voor het verspringen en Sha ne Williams voor het hink-stap- springen, waren natuurlijk hevig verrast en hen kon niet verweten worden beneden de maat gepres teerd te hebben. Integendeel, de 12.42 voor Williams was zelfs zeer acceptabel. Steeple-specialist Martien van der Hoorn leek op een geweldige tijd af te stevenen toen hij met nog ruim een kilometer te gaan nogal gevoelig in aanraking kwam met één der balken. Op karakter en met pijn liep Van der Hoorn door, maar moest wel veel tijd inleveren. Het werd uiteindelijk toch nog een pri ma 9.30,3. De Spartaan kreeg met wat min der tegenvallers te maken. De ploeg had slechts met afzeggingen te maken van de gebroeders Van Noort, Erik Opgelder en Paul Straathof, alhoewel dat voor de krachtnummers, de 100 meter en de 1500 meter gevoelige verliezen betekenden. Voor het overige pres teerde de ploeg naar behoren met zelfs een enkele uitschieter naar boven. Ook AV Holland bleek in staat klappen te kunnen incasse ren gezien de prestaties die door sommige atleten werden geleverd. Het was vooral de 800 meter die in het oog sprong. Jan Laan (Sp) denderde hierop naar een bijzon der snelle 1.54,7, waarbij hij in zijn kielzog junior Frank Posthumus (Hol) meenam, die elke wedstrijd harder gaat: 1.56,4. In de andere se rie zette Michel Moll (H) een zeer solide 1.55,3 neer, terwijl Gert-Jan Faas met iets minder genoegen moest nemen: 1.56,1. Op de 400 meter toonde Jaap Dirkx (H) aan wel degelijk onder de 50 seconden te kunnen lopen. Met 49,7 evenaarde hij zijn per soonlijk record. Laatstgenoemde werd wel verbeterd door John van de Zwet (Sp), die nu met 50,0 ook op de drempel balanceert van het doorbreken van een magische grens. De 400 meter horden leverde ook twee prima tijden op. John van de Zwet en Arjen de Haan (H) deden niet veel voor elkaar onder met hun tijden van 55,7 respectievelijk 56,2. Hiermee vergoedde De Haan enigszins zijn zwakke optreden bij het polshoogspringen, waar hij met 3.00 wel erg magertjes pres teerde. Het was maar goed dat in valler Walter Botman (H) met 3.70 niet tegenviel. Van Spartaanse kant kwam Tom de Koning tot 4.10, iets wat normaal gesproken voor Hein van Heek ook haalbaar is, ware het niet dat tijdens één van zijn sprongen de polsstok in tweë- en brak. De schrik zat hem daarna nog goed in de benen en hij was eigenlijk niet in staat nog op een fatsoenlijke wijze te springen, der halve 3.70. Theo van der Veer (H) had op de 5000 meter dit keer weinig steun van Jan Laan, die immers al een 800 in de benen had zitten. Van der Veer had 14.30 in-zijn hoofd, omdat dat de limiet is voor deelname aan de Nederlandse kampioenschap pen, maar die tijd zat er helaas niet in voor hem, hoewel hij toch een prima 14.46,3 neerzette. Laan dook nog net onder de 15 minuten: 14.58,5. Er vielen ook nog wat technische hoogstandjes te bewonderen. 1.90 bij het hoogspringen voor zowel Walter Botman als Vincent van Stijn (Sp) en een keurige hink- stap-sprong van 13.56 voor Perry Vriesekoop (Sp). Tot slot kwam er voor AV Holland nog een bijzon der goede estafette-tijd op de 4x400 meter uit de bus rollen: 3.22,3. De mannen-ploeg van De Bata ven deed het in de tweede wed strijd in de tweede klasse een stuk beter. De ploeg staat nu 17e en heeft van de degradatie-kandida ten de beste vooruitzichten, Zoals gewoonlijk werden vooral op de loopnummers snelle tijden neerge zet. Op de 1500 meter kwam Wybo Lelieveld tot 3.55,0 en Jan Verloop tot 3.57,0. Op de 5000 meter doken zowel Jaap van Duyvenvoorde als Henk Ravensbergen onder de 15 minuten: 14.49,2 om 14.57,6. HANS KOENEKOOP SPIJKENISSE - De vrouwen van AV Holland hebben na de tweede competitieronde in de eerste klas se nog steeds een goede kans om zich te handhaven. Net als tijdens de eerste competitiedag eindigden de Leidse atletes op de achtste plaats. De meeste prestaties waren niet bepaald spectaculair te noemen, mede omdat er niet op een kunst- stof-, maar op een sintelbaan gelo pen werd. De meeste punten kwa men op het conto van de twee na tionale toppers, te weten Esther Schouten en Yvonne van Dorp. Schouten presteerde goed op de 100 meter horden door een tijd van 14,3 seconden op de klok te zetten. Haar speerworp van 35,06 meter was van een iets lager gehalte, maar dat lag aan het feit dat Schou ten ziek aan deze competitiedag begonnen was en tenslotte zelfs de 4x100 meter moest laten lopen. ENSCHEDE (GPD) - Na de zege kwamen de twijfels bij Marti ten Kate. In de wetenschap dat de we gen. van de KNAU-bestuurders vaak ondoorgrondelijk zijn, vroeg de nieuwe nationale marathon kampioen zich af of hij over twee maanden nu wel of niet naar Rome mag afreizen. Technisch directeur Arie Kauffman en voorzitter Wim de Beer. van de atletiekunie kon den Ten Kate in elk geval nog geen uitsluitsel geven over deelname aan de WK marathon die op zon dag 6 september in de Italiaanse hoofdstad wordt gehouden. Morgen beslissen De Beer en zijn mede-bestuurders over opname van Ten Kate in de WK-ploeg. "Maar als Marti niet wordt uitge zonden", liep bondstrainer Wim Verhoorn zaterdagavond op het bestuursbesluit vooruit, "kan de KNAU net zo goed met een Volks wagenbusje naar Rome gaan. Want in dat geval komt er bijna niemand voor deelname aan het WK in aan merking". Verhoorn mag er dan een uitge sproken mening op na houden, de door de wegatleten op handen ge dragen beroepskracht van de atle tiekunie weet als geen ander dat zijn invloed op het bestuursbeleid te verwaarlozen is. Zeker nu de verzorger, vertrouwensman en on bezoldigde manager van de in de wegselectie verzamelde marathon lopers twee maanden geleden ont slag is aangezegd. Maar Verhoorn, die op 30 juni aan de Rotterdamse kantonrechter mag uitleggen waar- ENSCHEDE (ANP) - Tien secon den achter Richard Vollenbroek - de vijfde loper - passeerde Gerrit Pomp als eerste rolstoeler zaterdag de eindstreep van de marathon van Enschede. Evenals bij de valide at leten was voor de zogeheten whee lers een nationale titel deze wed strijd verbonden. Pomp werd de eerste Nederlandse kampioen in deze tak van marathon. Twee maanden geleden was de 32-jarige Pomp in Rotterdam lutte le seconden voor de winnaar Be- layneh Dinsamo uit Ethiopië geëindigd. De vrijwel gelijktijdige finish leidde tot kritiek op de orga nisatoren. Ook nu was „speedy wheely" Pomp de snelste man. De Enschedese organisatie was zo ver standig geweest om de rolstoelers tien minuten na de valide atleten te laten starten. Pomp maakte van die "handicap" meer dan vijf mi nuten goed: 2.08.43. "Nooit gedacht onder de 2.10 te komen", was de verbaasde reactie van de leraar uit Soest. Bij de rol stoelers waren de verschillen in de slotfase uiterst gering. Met een achterstand van vier seconden ein digde Frans Langemeijer als twee de. Op heuvelachtig terrein heb ben rolstoelers al tijden van min der dan twee uur over de 42 kilo meter en 195 meter genoteerd. ATLETIEK - Nelli Cooman, Els Vader en Rob Druppers hebben zich al aangemeld voor de Neder landse kampioenschappen atletiek in Leiden. Hun inschrijvingen kwamen, vergezeld van vele ande ren, ruim voor het verstrijken van de termijn binnen bij de organisa tie van AV Holland. om hij het ontslag van de KNAU heeft geweigerd, was zaterdag in Enschede niet de enige die ver klaarde dat Ten Kate ondanks het mislopen van de WK-limiet ge woon naar Rome moet. Ervaring Jos Hermens bijvoorbeeld, de ex-topatleet die tegenwoordig als atletenmakelaar furore maakt, vindt dat de 28-jarige loper van Fortis Enschede, die in zijn woon plaats bijna twee minuten moest prijsgeven op de KNAU-limiet van 2 uur 12, thuis hoort in het gezel schap dat op 6 september het Olympisch stadion van Rome wordt uitgeschoten. Hermens: "Marti is de man van de toekomst, de Nederlandse ma- ratontroef voor de Olympische Spelen van volgend jaar. Die moet naar het WK, al is het alleen al om de nodige internationale ervaring op te doen. Laat je hem niet gaan dan zal hij op de Spelen zelf erva ring moeten opdoen en dat zal dan ten koste van zijn klassering gaan. Marti heeft vandaag weer eens bee- zen dat hij op dit moment één van de weinige Nederlandse marathon lopers is die geen gek figuur slaan in een internationaal veld. Zo ie mand moet worden gekoesterd". Of het KNAU-bestuur daar ook zo over denkt, zal morgenavond moeten blijken wanneer het colle ge zich buigt over de voordracht die Roelof Veld van de commissie topsport in overleg met Verhoorn en Kauffman heeft opgesteld. Die voordracht luidt dat Ten Kate op grond van zijn klassering in de in ternationale marathon van Ensche de en gezien de omstandigheden zeer acceptabele tijd van 2.13.52 naar het WK moet worden af gevaardigd. Hoewel hij vóór het NK de in druk wekte deelname aan het WK niet van het allergrootste belang te vinden, liet Ten Kate na zijn triomftocht voor eigen publiek we ten "er in september toch wel heel erg graag bij te willen zijn". Hoe wel de voormalige steeple-loper beseft dat hij (nog) niet in staat is om zich onder de twintig snelste marathonlopers aller tijden te plaatsen, weet hij ook dat hij met zijn uitstekende wedstrijdmentali teit in Rome wel eens heel ver zou kunnen komen. Ten Kate ver moedt dat op de toeristische route die dwars door de oude binnenstad voert een tijd van tussen de 2.12 en de 2.13 voldoende is om in de top twintig van het WK te belanden. Superieur Dat de tweevoudige nationale kampioen (vorige maand prolon geerde hij zijn Nederlandse titel op de tien kilometer) zaterdag niet in staat bleek in de buurt van zijn richttijd (2.12) te komen, was vol gens Ten Kate het gevolg van het iets te rappe aanvangstempo en het te geringe windvoordeel op de te rugweg van Haaksbergen naar de finish in het Diekmanstadion. Dat mocht dan zijn eindtijd na delig hebben beïnvloed, het kon hem er niet van weerhouden na Maassluis zijn tweede marathonze ge van dit seizoen te boeken. Op overtuigende wijze, want de ma nier waarop de met een wielren- nersbril ("Om mijn contactlenzen tegen stof te beschermen. Boven dien geeft het een lekkër rustig beeld") uitgeruste Ten Kate rond het 35 kilometerpunt wegliep van zijn enige concurrent voor het Ne derlands kampioenschap, titelhou der Adri Hartveld en de Italiaanse belofte Vergine Gianfranco was su perieur. Dat hij achthonderd meter voor de finish ook nog eens zijn Belgische achtervolger Karei Lis- mont liet staan, was bovendien een bevestiging van de indruk die Ten Kate eerder dit seizoen had ge wekt, namelijk dat hij een rappe fi nisher is. Tot die conclusie kwam ook Lis- mont die uiteindelijk elf seconden op zijn tien jaar jongere opponent moest toegeven en zich na afloop hardop afvroeg hoe het toch in vre desnaam mogelijk was dat het tem po na het keerpunt in Haaksbergen zo was gekelderd. "Ik had gedacht dat we hier vandaag 2.12 zouden gaan lopen", schudde de Europese marathonkampioen van 1978 het in de catacomben van het Diekman stadion het hoofd. "De weersom standigheden waren nauwelijks nadelig. Misschien dat het toch wat te koud was, maar van de wind hebben we toch nauwelijks last ge had en de samenwerking in de kopgroep was prima. Echt, ik sta er van versteld dat we niet sneller hebben gelopen". Hoewel Ten Kate de woorden van de veteraan uit Turnhout wel moest bevestigen, is het voor hem te hopen dat de KNAU-delegatie in Enschede er geen notitie van heefl genomen. JAAP VISSEE Van Dorp deed over de 100 meter 12,1 seconde en op de 400 meter liep de Leidse een degelijke 56,0. De constante vorm van Van Dorp is beloond met selectie in de natio nale estafetteploeg voor de Europa Cup landen wed strijd in Gothen- borg, waar zij het aanstaand week einde waarschijnlijk ook als ver vangster van de geblesseerde Els Vader (200 meter) zal optreden. Andere aardige prestaties wer den geleverd door Anneke Hoek met een vertesprong van 5,03 me ter en Jacqueline Baljet die bij het kogelstoten tot een afstand van 10.41 reikte. Verder liep Liza Snook een verdienstelijke 400 hor den met een tijd van 1.09,0 en ook de verrichtingen van nieuwkomer Ellen van de Willik kunnen hoop gevend genoemd worden: hoewel zij slechts enkele keren trainde, kwam zij bij het hoogspringen tot een hoogte van 1.50 meter. De vrouwen van De Spartaan zakten in de tweede klasse van de derde naar de vierde plaats, maar bemachtigden toch een plaats in de finalepoule. De vrouwen van De Bataven (tweede klasse) zakten van de zesde naar de zevende plaats zodat de laatste competitie wedstrijd in de degradatie-poule zal moeten worden afgewerkt. LEIDEN - De WK atletiek in Ro me komt voor Els Vader in gevaar. De Zeeuwse sprintster kreeg eind vorige week tijdens de training op nieuw last van de knie waaraan zij zich een maand geleden heeft laten opereren. De Nederlandse troef op de 100 en 200 meter heeft zich gis teravond bij bondstrainer Toine van de Goolberg afgemeld voor het Europa Cup-treffen in Gothen burg, waar het Nederlands vrou wenteam komend weekeinde uit komt in de B-groep. Vader moet voorlopig een paar weken rust houden, maar houdt er ernstig rekening mee dat herstel van de blessure ("Een geïrriteerde hechting die is gaan opspelen") wel eens langer zou kunnen ver gen. In dat geval komt haar voor bereiding op de WK, die eind au gustus in Rome beginnen, in ge vaar en zal zij misschien moeten af zien van deelname aan de tweede mondiale titelstrijd. De plaats van Vader in de natio nale ploeg voor Gothenburg wordt ingenomen door de Leidse atlete Yvonne van Dorp, die al deel uit maakte van de estafetteploeg (4x400 meter). Han Kulker fungeerde zater dag in Salamanca tijdens een race over de incourante 2000 meter als tempomaker voor de Spanjaard Jose Maria Abascal. De Leidse at leet bracht Abascal tot vijfhonderd meter voor de finish en hield hel vervolgens voor gezien. Niet Abas cal maar zijn jongere landgenooi Abel Anton won in 5.01,35. He' Spaanse record, Abascals mik punt, bleef buiten schot. Abasca werd tweede in 5.01,51. ENSCHEDE (GPD) - De manier waarop Adri Hartveld zijn natio nale titel aan de superieure Marti ten Kate moest prijsgeven, deed hem pijn in al zijn spieren. De in het Engelse Stoke-on-Trent woonachtige fysiotherapeut ver speelde in de laatste zeven kilo meter evenveel minuten op zijn opvolger om vervolgens volledig gebroken op de grasmat in het Diekmanstadion te gaan liggen. "Het was in één keer met me gebeurd", blikte de uit Nieuw- veen afkomstige atleet van AAV- '36 op zijn martelgang terug. "Op het moment dat Marti versnelde, schoot het in mijn benen en werd ik op slag duizelig. Mijn conditie liet me in de steek. Ik kon echt niet meer. De laatste kilometers heb ik nauwelijks kunnen lopen, alles deed me zeer". Achteraf moest Hartveld con stateren dat zijn beslissing om in de kopgroep mee te draven een overmoedige was geweest, want voordat er een eind kwam aan de zwaarste tocht uit zijn loopbaan, moest hij nog toestaan dat Ri chard Vollenbroek en Gerard Smit hem voorbij liepen, waar door er voor de verrassende win naar van het NK van vorig jaar niet eens plaats was op het ere podium. Daarop Klauterde zaterdag avond zoals gewoonlijk wèl Eefje van Wissen. Bij afwezigheid van Carla Beurskens, dïe meent dat er bij de nationale titelstrijd geen sportieve eer en financieel gewin voor haar valt te halen, mocht de atlete van Hollandia uit Hoorn voor de vijfde achtervolgende keer een gouden medaille in ont vangst nemen. Van Wissen deed over de ruim 42 kilometer bijna zeven minuten langer dan de Zwitserse winnares bij de vrou wen Helen Comsa, die een tijd van 2.39.32 liet noteren. ENSCHEDE (GPD) - "Wil En schede een rol van betekenis blij ven spelen in de internationale marathonwereld, dan zal er heel wat meer geld op tafel moeten komen". Jan T^japkes van het or ganisatie-comité van de oudste marathon van Nederland (voor het eerst in 1947 gehouden), be seft dat alleen een forse financië le injectie kan voorkomen dat de internationale marathon van En schede verwordt tot een nationa le loop. Atletenmakelaar Jos Hermens meent evenwel dat de Twentse organisatoren het geld beter in hun zak kunnen houden. "En schede zal zich namelijk nooit kunnen meten met de grote in ternationale marathons", aldus Hermens. "Die pretentie moeten Tjapkes en de zijnen ook niet hebben, want er is niet eens plaats voor nog een grote mara- thon. De internationale kalender zit al overvol. Bovendien kunnen ze in Enschede de organisatie van een marathon van het kali ber Londen of Boston echt niet aan. Het zijn ontzettend aardige mensen, maar het blijven ama teurs. Daar bedoel ik niets onaar digs mee, maar ze moeten zich niet het hoofd op hol laten bren gen. Laat de marathon van En schede maar lekker blijven wat die is: een leuke, gezellige loop". KARL-MARX-STADT (SID/ ANP) - De nederlaag van wereldre cordhoudster Heike Drechsler op de 200 meter was de meest in het oog springende bijzonderheid bij de overwinning van Oostduitse at- letiekploeg in de vijftiende lande- nontmoeting met de Sowjet-Unie. Op de tweede dag geloofden de 8000 toeschouwers in Karl-Marx- Stadt hun ogen niet, toen Drechs ler op haar specialiteit achter haar landgenote Silke Gladisch (22.03) als tweede over de streep kwam (22.18). "Ik heb er nooit rekening mee gehouden, dat ik Heike zou kun nen verslaan", verwonderde Gla disch zich na afloop over haar zege. "Ik hoop dat ik nu de 22 seconden grens spoedig zal doorbreken." Drechsler, op de 200 meter even onverslaanbaar geacht als Edwin Moses op de 400 meter horden, maakte na haar verlies een opge luchte indruk. "Ik ben blij, dat ik eindelijk weer eens verloren heb", zei de 22-jarige atlete uit Jena, die op de eerste dag haar wereldrecord verspringen (7.45) tot op elf centi meter benaderde en daarmee een van de acht beste wereldseizoen- prestaties in de tweedaagse inter land voor haar rekening nam. De overwinning van Oost-Duits- land in de vijftiende ontmoeting sedert 1967 kwam door de neder laag van Drechsler niet in gevaar. Met 208-194 revancheerde de DDR zich voor het verlies van vorig jaar in Tallinn. De eindzege werd ge dragen door de vrouwenploeg, die twaalf van de zeventien nummers won en de Sowjet-Unie deklasseer de met 106-73. Bij de mannen wa ren de Russen sterker (102-121). Een week voor de Europa Cup finale in Praag sneuvelden in het Ernst Thalmann-stadion in het koele weer (13 graden) geen we reldrecords. Desondanks lag het prestatieniveau in het prestigeduel der giganten zoals gewoonlijk hoog. Naast het wereldrecord ver springen van Drechsler wankelde ook het wereldrecord discuswer pen. Europees kampioene Diana Gansky-Sachse miste de toppres tatie van de Tsjechsiche Silhava (74.08) slechts met 48 centimeter. De richtlijn voor de reeks van uitstekende prestaties werd gege ven door Sabine Busch. Zij liep voor 12.000 toeschouwers in het openingsnummer met 53.80 secon den de beste wereldseizoenpresta- tie op-de 400 meter horden. Ook de tweede dag begon met de snelste seizoentijd. Axel Noack wandelde de 20 kilometer heel snel in 1.19.12. De middagsessie werd geopend door wereldkampioen Sergei Litvi- nov, die de nummer één in dit sei zoen werd door de kogel naar 83.48 meter te slingeren. De Russin Jelena Sjoepijeva werkte zich op tot ranglijstaan- voerdster op de 5000 meter (15.34.37). Dat deed Thomas Schönlebe ook op de 400 meter. De Oostduitser vierde zijn rentree met de indrukwekkende tijd van 44.94 seconden. Op de 100 meter was de Rus Viktor Brisgin in 10.12 secon den sneller dan een andere Euro peaan in dit seizoen. Op de sprin testafettes werden de Oostduitse vrouwenploeg (41.37) en de Russi sche mannenploeg (38.38) de snel ste in deze atletiekjaargang. Joe Dial heeft de komende we ken nog een fiks aantal mogelijk heden om het wereldrecord van Sergej Boebka te overtreffen. De organisatoren van de Ad Paulen Memorial hopen echter dat de Amerikaanse recordhouder zijn hoogste sprong met de polsstok tot 19 juli bewaart. Binnen de vader landse grenzen is een sprong van vijf meter al een bezienswaardig heid. Elke week reikt Dial een centi meter hoger. Tijdens wedstrijden in Norman in de Amerikaanse staat Oklahoma wipte hij over 5,96 meter. Wereldseizoenprestaties waren er buiten Karl-Marx-Stadt ook voor de Franse marathonloper Alain Lazare en de hoogspringer Javier Sotomayor uit Cuba. Dial miste de wereldrecordhoog te van 6,02 meter maar net. Een week tevoren bedwong de Ameri kaan in Albuquerque 5,95. De Fransman Alain Lazare nam de marathon in Hauts-de-Seine te baat om in 2.08.47 uit de anonimi teit te treden. Lazar tekende voor een beste wereldseizoenprestatie, die in de internationale atletiekwe- reld met enige scepsis wordt beke ken. Een meetcertificaat konden de organisatoren in het Parijse voorstadje niet overhandigen. De 34-jarige Lazar bleef ruim drie mi nuten onder zijn beste verrichting, die dateerde uit 1984 (Tokio). Ook de snelste vrouw, de Francaise Jo- celyne Villeton overtuigde met 2.28.12. In Athene was Ben Johnson sneller dan iedereen. In 10,07 se conden schreef de wereldkam pioen op de 60 meter indoor de 100 meter op zijn naam. Javier Soto mayor voert na dit weekeinde de seizoenlijst hoogspringen met 2,37 meter aan. De Cubaan diende de full-time springer Patrick Sjöberg uit Zweden (2,24) een gevoelige ne derlaag toe. Drie Engelse Europese kampioe nen bevestigden tijdens een lan- denwedstrijd in Portsmouth hun faam. Linford Christie was op de 100-meter negen-honderdste trager dan Johnson, Roger Black noteer de op de 400 meter 45,55 en wereld- recorhoudster Fatima Whitbread won het speerwerpen met 73,32 meter.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15