Krachtmeting rond v toekomst van ABP lei forestier 'Rol Europa in NAVO versterken' dauclia strater claudia strater verbouwings uitverkoop Earner lijnrecht tegenover kabinet Centrum '45 accepteert methode van Bastiaans 'Shell had geen enkele boodschap aan milieu' VADERDAGMENU Groningse bank geeft extra studie-leningen Negen jaar cel voor kidnappers Valérie DONDERDAG 18 JUNI 1987 _—m iiti ui luid, bli J mak er anDEN HAAG (ANP) - De kans dat de bestuurlijke reorganisatie bij het Algemeen Burger- Ie ANVlijk Pensioenfonds niet doorgaat is aanmerkelijk toegenomen. Het conflict tussen de ïlangnjministers Ruding (financiën) en Van Dijk (binnenlandse zaken) en de Tweede Kamer n Torover de «vulling van de nieuwe structuur bij het ABP is gisteren verscherpt. zomer, De oppositie, gesteund door de vindt dat Rudinê een te gro ovte v^ger in de pap krijgt als het wonemkabinet zÜn zin krijgt. Ruding en heVan DÜk hebben nu besloten ver- rkeren(dere behandeling van het voorstel sn in ziuit te stellen en de kwestie eerst in •eaus, de ministerraad te bespreken. Eer- ide orgder dreigden de twee bewindslie- jend veden de betreffende wetsvoorstel- ide me'en *n te trekken als de Kamer terueh daaraan ingrijpend sleutelt. 6 PvdA, WD en D66 vinden dat d ket ABP-bestuur het laatste woord Ri moet hebben bij beleggingen. In de o het voorstel van het kabinet berust eindverantwoordelijkheid bij asside beleggingscommissie. Dit ad- alarn viesorgaan van het bestuur zou een is hee: vetorecht moeten hebben. Ruding irurg e is er faliekant tegen die bevoegd- hikbaj beid te schrappen. Hij wil een 'vei- n tran Desg< et Rod aang« staan dienst di strektl antuet handt ïnlanc van d repa lenen ligheidsklep' om te voorkomen dat de politiek het ABP-bestuur prest tot onrendabele beleggingen. Van Dijk ziet zich ook gecon fronteerd met een hecht front van oppositie en de WD. De minister wil zich bij het toezicht op het ABP laten adviseren door de Verzeke ringskamer. De drie fracties vin den dat de Verzekeringskamer een zelfstandige controletaak moet hebben met de mogelijkheid tot strafmaatregelen. De Kamer heeft die ook ten aanzien van andere pensioenfondsen en verzekerings maatschappijen. Oppositie en WD koesterden aanvankelijk de hoop dat Ruding en Van Dijk uiteen te spelen wa ren. Ruding sprak zich twee weken geleden harder tegen de wijzi gingsvoorstellen uit dan zijn colle- g€ steek op op machl kreac sterkt >gelijl word; ut los t on: hur rust OlT DEN HAAG (ANP) - Het Centrum '45 voor de opvang en behandeling van oorlogs- en vervolgingsslacht offers in Oegstgeest heeft de be- handelingsmethode-Bastiaans geaccepteerd. Dit werd meege deeld tijdens een gisteravond ge houden mondeling overleg tussen minister Brinkman (wvc) en leden van de welzijnsscommissie uit de Tweede Kamer. Vanuit de commissie was aange drongen op handhaving van de continuïteit in de'behandelingsme thode van Bastiaans. „De belang rijke methode van Bastiaans mag Overeenstemming over inzetten extra leerkracht DEN HAAG (GPD) - De 2.200 leerkrachten die minister Deetman in het basisonderwijs extra wil be noemen, mogen zieke collega's gaan vervangen. Over dat uit gangspunt is de bewindsman het gisteren eens geworden met de ambtenarencentrales waar de on derwijsbonden bij zijn aangeslo ten. Dit hebben de bonden gisteren bekend gemaakt. Een woordvoer der van het ministerie bevestigt slechts dat dit punt bespreekbaar is geworden, maar benadrukte dat dan nog wel aan een aantal voor waarden voldaan moeten worden. De onderwijsbonden Abop, PCO en KOV zijn tevreden over dit uit gangspunt. Eerder weigeide Deet man de extra banen voor dit doel te gebruiken. Maar de bonden koes terden ernstige bezwaren tegen het plan de boventalligen - leerkrach ten die eigenlijk te veel zijn op een school - voor dit doel in te zetten. Dat zou de plannen van de scholen voor het volgend jaar in de war gooien. Deetman zegde vorige week toe de boventalligen niet tot vervan ging te dwingen op voorwaarde dat zieke onderwijzers tot de herfst vakantie pas na twee dagen'ver vangen zouden worden. Maar daar konden de bonden zich niet mee verenigen. Die voorwaarde is nu van tafel, aldus PCO-woordvoer- der Jan van den Berg. Volgens het ministerie liggen er nog tal van va rianten op tafel die moeten worden doorberekend. Pas als dat is ge beurd kan de balans worden opge maakt. Volgende week woensdag wordt verder onderhandeld. De bonden hopen dan ook een oplossing te be reiken waarbij vervangers het vol ledige salaris krijgen. Deetman wil ze nu tien procent minder betalen. niet verloren gaan", aldus het PvdA-kamerlid Worrell. Voor de opvolging van Bastiaans zijn on derhandelingen gaande met twee kandidaten. Na een benoeming van een van hen krijgt Bastiaans nog een half jaar de tijd zijn opvol ger in te werken. De bouw van een nieuw behan delingscentrum heeft een vertra ging opgelopen van een jaar, zo werd meegedeeld. De bouwkosten zijn veel duurder uitgevallen dan aanvankelijk werd begroot. Als het nieuwe centrum niet op 1 juli van volgend jaar gereed komt is binnen het bestaande gebouwencomplex van Centrum '45 ruimte beschik baar om de behandeling-Bastiaans voort te zetten, zo verzekerde mi nister Brinkman. ga. Van Dijk ontnam de Kamer gis teren die illusie. Hij zei „de grootst mogelijke be zwaren" te hebben tegen het plan de Verzekeringskamer een eigen controletaak te geven. Daardoor zou de eenheid van toezicht wor den verbroken, meent de minister. En dat is een van de kernpunten uit het rapport van de commissie- Polak, die de ABP-structuur on derzocht naar aanleiding van ge knoei met beleggingen. Van Dijk zegt de kennis van de Verzeke ringskamer dringend nodig te heb ben bfj zijn toezicht op het ABP. Overleg achter de schermen heeft er vorige week niet toe geleid dat de WD haar steun aan de PvdA-amendementen intrekt. De WD kan ook moeilijk terug, om dat woordvoerder Nijhuis het CDA tijdens het debat tot driemaal toe verweet de eigen standpunten te hebben afgezwakt. Beide regeringsfracties dienden drie jaar geleden een motie in, waarin werd uitgesproken dat het ABP zoveel mogelijk moet worden behandeld als andere pensioen fondsen. Het CDA wil nu bij wijze van compromis het vetorecht van de beleggingscommissie inperken. Het bestuur zou van een negatief oordeel van de commissie mogen afwijken, als dat met een driekwart meerderheid gebeurt. Nijhuis her haalde woensdag daar niet voor te voelen. Van Dijk erkende dat de impasse op zijn minst kan leiden tot een 'aanmerkelijke' vertraging van de reorganisatie bij het ABP. Als tot intrekking van de reorganisatie plannen wordt besloten betekent dat ook dat het ABP niet actief kan zijn op de buitenlandse beleggers- markt. Ruding dreigt dan ook een wetsvoorstel daarover terug te ne- ROTTERDAM (ANP) - „Bijkans gniffelend stelt Shell dat er des tijds geen gifvrij verldaringen wer den gevraagd. Deze houding van Shell -alles wat niet expliciet ver boden is mag dus- leidde tot de verontreiniging van de Gouderak- se Zellingwijk". Dat betoogde landsadvocaat mr. B.D. Wubs gisteren voor de Rotter damse rechtbank in het kort ge ding van de Staat der Nederlanden tegen Shell. Daarmee hoopt de staat, een schadevergoeding van zestig miljoen gulden van Shell te krijgen, het bedrag dat gemoeid was met het saneren van de Zel lingwijk in Gouderak, die vervuild is met door Shell geproduceerde drins (uiterst giftige insecticiden). Wubs schetste de rechtbank een beeld van een arrogante multina tional die zich in de jaren vijftig weinig aan het milieu stoorde en daarvoor nu niet wil bloeden. Hij verweet Shell onzorgvuldig, en daardoor onrechtmatig, handelen. De kosten die daaruit voort zijn ge vloeid, kan de staat volgens Wubs verhalen op grond van de Interim- wet Bodemsanering (IBS). Shell betwist de vordering echter met klem. De ernstige verontreiniging van de Zellingwijk in gouderak werd in 1982 ontdekt. Het was na Lekker- kerk en Dordrecht het derde gif schandaal in ons land. Uit onder zoek bleek dat een deel van een bocht (een zelling) in de Hollandse IJssel in Gouderak die als vuilstort had gediend, onder andere was volgestort met een miljoen küo gif tig afval van Shell. Later werden hierop de inmiddels gesloopte wo ningen gebouwd. Volgens Wubs was de stort van het giftige Shell-afval niet toege staan op grond van de Rivieren- wet. Daarin was bepaald dat het storten van vloeistoffen als olie en schadelijke vaste stoffen als che micaliën verboden is. Dat had Shell volgens Wubs moeten weten. Volgens hem kende Shell ook in de jaren vijftig de nadelen van drins al. „De deskundigheid in deze was in exclusieve handen van een ge ring aantal chemici, dat zich met de lucratieve bestrijdingsmidde- lenproduktie bezig hield. Shell be hoorde evident tot dit exclusieve gezelschap dat wist van de hoed en de rand". Dat bleek volgens hem onder an dere toen in '59 plotseling massale vissterfte optrad in de Hollandse IJssel. Meteen daarna stortte Shell niet meer in Gouderak, aldus de landsadvocaat. Hij erkende dat mi- lieubeschermingswetten pas in la tere decennia tot stand zijn geko men, fnaar aangezien Shell de be nodigde kennis in huis had, had het bedryf zich juist „uitermate zorgvuldig moeten gedragen". De raadsman van Shell, mr. H.J.C. ter Kuile, wees de eisen van de staat af. Volgens hem zijn de huizen te snel afgebroken. „Ern stig gevaar voor de volksgezond heid bestond niet", zei hij. „Toch werd een woonwijk afgebroken en wilde de overheid aanvankelijk met grote afgravingen beginnen, totdat een meer bezonnen aanpak de overhand kreeg. Sindsdien zijn geen verdere saneringsmaatrege len genomen", zei hij. Hij wees er bovendien op dat de gemeente Gouderak en Rijkswa terstaat, respectievelijk als houder en verlener van de stortvergun- ning, niets hebben gedaan om het storten van gif te voorkomen. En dat terwijl zij volgens hem wisten dat het afval uit de chemische in dustrie kwam. „De jaren vijftig wa ren in velerlei opzicht anders dan de huidige tijd. De normen van nu kunnen niet achteraf in de tijd van toen worden geprojecteerd. Dat zou een inbreuk zijn op de rechts zekerheid", aldus Ter Kuile. De rechtbank doet op 28 augus tus uitspraak. BOXMEER (GPD) - Dertien actievoerders van de stichting Lekker Dier zijn gisteren ieder veroordeeld tot een boete van 400 gulden wegens hun betrok kenheid bij een korte bezettings actie van het bedrijf Euribrid in Boxmeer. De politierechter van Boxmeer, mr. Rijken, en officier van justitie, mevrouw mr. De Klerk die geldboetes had geeist van 500 gulden, waren ongevoe lig voor het doel van de actie, het protesteren tegen het gebruik van een apparaat, waarmee hefti ge elektrische schokken agn fok- zeugen worden toegediend. Ook een demonstratie van het appa raat door een getuige-deskundi- ge maakte geen indruk. Mr. Rij ken zei dat het verwerpelijk zou zijn wanneer hij als rechter sym pathie voor een bepaalde aktie zou tonen. Twee actievoerders, vermomd als medewerkers van de elektri citeitsmaatschappij PNEM, schakelden in maart vorig jaar de stroom uit bij Euribrid, waarna de overigen de hal bezetten. Eu ribrid test de door de firma Ela- fok ontwikkelde elektrocutie- band uit. Het apparaat geeft de fokzeug een stroomschok van 1000 volt als ze boven op een big gaat liggen. Bedoeling is dat de Demonstratie elektroshock in rechtszaal zeug opschrikt. Zo hopen de fok kers het percentage „doodlig- gers", de onder de zeug gestikte biggen, te verminderen. De gedaagden hadden een ge- tuige-deskundige meegebracht om de rechtvaardigheid van hun actie te onderstrepen. Zeugen worden in de bio-industrie ge houden op kale roostervloeren, zonder stro, zonder ooit daglicht te zien. De dieren gaan veel staan en weer liggen, waarbij ze zich, gehinderd door een ketting, ge woon laten neerploffen. Bij de varkensfokkers sterft ongeveer 15 procent van de biggen. Het 'doodliggen' geeft een verlies van 6 procent. De advocaat van de actievoer ders, mr. J. Hermes, stelde dat het welzijn van de zeug onderge schikt wordt gemaakt aan de grote commerciële belangen. Volgens hem wordt de situatie MONTEVIDEO (ANP) - Een La- tijnsamerikaanse mensenrechten organisatie dreigt met een interna tional boycot tegen de KLM om dat de Nederlandse luchtvaart maatschappij met het Chileense bewind zou meewerken bij het uit het land zetten van politieke ballin gen. De journaliste Glays Diaz, de arts Maria Matemala en de lerares ge schiedenis Lily Rivas keerden eind mei na een ballingschap van meer KLM beschuldigd van steun aan Chileens bewind dan tien jaar naar hun vaderland terug in de veronderstelling dat zij hiervoor toestemming hadden ge- Lregen. Een Chileens gerechtshof had immers bepaald dat meer dan 100 Chileense vrouwen weer terug ADVERTENTIE Rembrandtstraat 2-4 hoek Noordeinde, tel 071-122115 Leiden. Alle dagen geopend vanaf 18.00 uur. Escargots bourguignon slakjes in kruidenboter Filet de porc au champignons varkenshaas met gebakken champignons Mousse au chocolat chocolademousse met slagroom Moka et cognac koffie met cognac Prijs: 48,25 Adviesraad pleit voor Nederlands initiatief DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bui tenlandse beleid moet zijn gericht op nau wer Westeuropese samenwerking op veilig heidsgebied teneinde in de NAVO, die steeds meer te kampen heeft met spannin gen, wrijvingen en problemen, de invloed van West-Europa te vergroten. Dit is de conclusie van een vandaag ver schenen advies van de Adviesraad Vrede en Veiligheid aan de ministers Van den Broek (buitenlandse zaken) en Van Eeke- len (defensie). In zijn rapport 'Westeurope se veiligheidssamenwerking: een Atlanti sche noodzaak' concludeert de Raad dat Westeuropees overleg om tot gemeen schappelijke standpunten te komen het best kan worden gevoerd in de Europese Gémeenschap. Maar om praktische rede nen verdient de Westeuropese Unie (WEU), een militair bondgenootschap van zeven EG-landen waarvan Nederland per 1 juli het voorzitterschap overneemt, voorlopig de voorkeur. Het toegenomen belang van West-Europa als politiek-economische eenheid rechtvaardigt een grotere inbreng en ver antwoordelijkheid in de NAVO, maar een aan de Amerikaanse gelijkwaardige, dus ook nucleaire, Westeuropese zuil van de NAVO is een illusie. Een stabiel bondge nootschap vergt aanvaard leiderschap. West-Europa moet daarom op zo'n manier samenwerken dat het Amerikaanse beleid zo veel mogelijk kan worden beïnvloed, zonder het te ondergraven. Nauwere Westeuropese samenwerking op veiligheidsgebied moet voorkomen dat de NAVO uiteenvalt - nog geen acuut ge vaar - en de VS zich minder betrokken voe len bij de verdediging van West-Europa. Het proces van thans nog hoofdzakelijk economische integratie van Europa dient op langer termijn ook het veiligheidsbeleid te gaan omvatten. De verhouding ten op zichte van de Sowjet-Unie en Oost-Europa, die berust op bereidheid tot verdediging, wapenbeheersing en samenwerking, moet worden verbeterd, mag althans niet worden geschaad. Juist een traditioneel 'Atlantisch' land als Nederland, aldus de Raad, kan als katalysa tor fungeren voor nauwere Westeuropese samenwerking op veiligheidsgebied. "Lan den als de Bondsrepubliek en Frankrijk zouden vermoedelijk Nederlandse initiatie ven begroeten. Daarvoor is het dan echter wel nodig dat Nederland zijn gebruikelijke terughoudendheid waar het gaat om de be trokkenheid bij Westeuropese machtsver houdingen laat varen. Dit kan het beste ge schieden in het besef dat het behoud van de Atlantische relatie een zekere mate van Westeuropese veiligheidssamenwerking noodzakelijk maakt". Geïnstitutionaliseerde Westeuropese sa menwerking in de WEU biedt vooral klei nere landen als Nederland de gelegenheid om de ongewenste vorming van een "direc toraat" van de grote landen zo veel moge lijk te voorkomen, of op zijn minst te beïn vloeden. De WEU moet dan wel effectiever gaan opereren dan tot nu toe. De instellin gen - de ministerraad (op ambassadeursni veau) en de parlementaire Assemblee - moeten worden overgeplaatst van respec tievelijk Londen en Parijs naar Brussel, waar ook de NAVO en de EG zijn geves tigd. In een tweede advies noemt de Raad uit breiding tot Europa van het Amerikaanse Strategisch Defensie Initiatief (SDI of 'star wars'), zoals dit tot uiting komt in pleidooi en voor de verdediging van West-Europa te gen ballistische raketten (ATBM), onge wenst. Pas als strategische defensie de Oost-West verhoudingen lijkt te gaan over heersen en West-Europa naar verhouding kwetsbaarder wordt, is er aanleiding om de kwestie nogmaals te onderzoeken. Indien inderdaad sprake is van een drei ging zouden in het kader van de bondge nootschappelijke taakverdeling passieve tegenmaatregelen als de verdediging van militaire en strategische installaties in West-Europa kunnen worden overwogen. Nederland zou moeten voorstellen binnen afzienbare tijd een gemeenschappelijk Westeuropees waarnemings- en identifica tiesysteem met behulp van satellieten te ontwikkelen. Hiermee zou de naleving van vooral con ventionele wapenbeheersingsakkoorden, vertrouwenwekkende en veiligheidsbevor- derende maatregelen en in het algemeen de machtsverhoudingen kunnen worden na gegaan. Nederland zou, eventueel samen met andere Westeuropese landen, samen werking bij toegepast wetenschappelijk on derzoek moeten stimuleren, bij voorbeeld door het oprichten van een Westeuropees centrum voor verificatietechnologie. Koningin Beatrix bracht gisteren een bezoek aan de Hydrografische Dienst van de Koninklijke Marine. Terwijl zij mee aan boord voer van Scheveningen naar Hoek van Holland, werd zij uitvoering ingelicht over de werkzaamheden van deze dienst zoals wrakonderzoeken en het vervaardigen van zeekaarten. (foto anp> alleen maar slechter, zeker wan neer de elektrocutieband op gro te schaal wordt gebruikt. Hij noemde het gebruik van het ap paraat „uitlokking van dieren mishandeling". De getuige-deskundige, dr. G. van Putten, die in dienst van het Instituut voor Veeteeltkundig Onderzoek (IVO) al 25 jaar zich met de varkensfokkerij bezig houdt, stelde dat de huisvesting van de zeugen zo miserabel is dat de dieren vanwege de beenge breken en de stress „slecht moe dergedrag" vertonen. Van de Putten zei dat het IVO, dat onder het ministerie van Landbouw valt, zich nooit echt bezig heeft gehouden met dierenkwelling. „Alle aandacht gaat naar het on derzoek dat zich richt op de ver koopbaarheid van het produkt aan de consument. Er wordt al tien jaar gewerkt aan een wel zijnswet voor dieren. Het lukt niet die tot stand te brengen". Toen de politierechter om na dere uitleg van de stroomband vroeg, zette Van der Putten het apparaat tot grote hilariteit van de aanwezigen zonder aarzelen op zijn hand. De deskundige rea geerde alsof door de bliksem ge troffen. Zijn armen en bovenli chaam sloegen heen en weer. mochten keren. Maar het regime van president Augusto Pinochet de student. Ik verwacht ging hiertegen - met succes - ii roep. Toen de drie vrouwen met vliegtuig van de nationale lucht- vaartmaatschappij Lan-Chile in Santiago aankwamen, werden zij ^ug GRONINGEN (GPD/ANP) - De Groningse Kredietbank (GKB; verstrekt leningen aan studenten wier ouders de eigen bijdrage in de studiekosten niet kunnen of willen betalen. Ze wil zo voorkomen da studeren door geldgebrek onmoge lijk wordt, een situatie die door het nieuwe beurzenstelsel voor v jongeren dreigt. Deze bank, een gemeentelijke stelling, verstrekt de studenten maandelijks het bedrag (420 gul den) dat zij voor hun studie moeten betalen. Slechts een bewijs schrijving op een onderwijsinstel ling en een borgstelling van de ou ders is voldoende voor krediet waardigheid. Na het afronden var de opleiding, overlegt de GKB de schuldenaar over de aflossing. Gedurende de looptijd van de le ning betaalt de student 30 gulden per maand af. Die geringe aflossing is, zo ver telt GBK directeur Ketelaer, be doeld om de binding met de bank te houden. „Ontvangen we dat be drag niet, dan is dat voor ons een signaal dat er iets aan de hand is en contact treden met Hl storm loop, maar daar zijn we op voorbe reid",zegt de directeur. De bank heeft sinds vorige week vier van deze persoonlijke leningen afgeslo- AMSTERDAM (GPD/ ANP) - De twee ontvoerders van het tienjari ge Larense meisje Valérie Albada Jelgersma zijn gisteren voor de Amsterdamse rechtbank tot negen jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank, voorgezeten door U. j B. baron Bentinck, legde daarmee een iets lagere straf op dan dat de officier van justitie mevr. J. van der Plaat wilde. Op de zitting twee weken geleden eiste zij een straf van tien jaar en acht maanden te gen de ontvoerders, een 37-jarige man uit Etten-Leur en een 27-jari- ge man uit Zevenbergen. De man uit Zevenbergen werd door de rechtbank beschouwd als de initiatiefnemer tot de ontvoe ring, die twaalf dagen duurde. Het slachtoffer Valerie, dochter van de directeur van het Utrechtse levens- middelenbedrijf Unigro, werd op 10 februari van dit jaar uit haar wo ning in Laren ontvoerd. Bijna twee weken lang werd het kind met een touw om haar nek vastgebondeii op de zolder in het huis van Etten- Leurse ontvoerder. De ouders van het meisje werden bedreigd met de dood van hun kind als zij niet snel met vier mil joen Duitse marken over de brug zouden komen. Dat losgeld werd niet betaald omdat de politie op 22 februari Valérie kon bevrijden. De veelvuldige telefonische contacten hadden de politie op het spoor van de daders gebracht. De rechtbank vond een poging tot afpersing en afgestudeerde geen werk vindt. De wederrechtelijke vrijheidsbero- directeur: „Dan zullen we het voor ving bewezen en voor beide feiten ons uit moeten schuiven. Onze kre- werd het tweetal veroordeeld, dietverstrekking heeft een duide- De rechtbank legde de hoge straf lijk sociaal karakter. Als je dat op wegens 'bescherming van de sa- hebt, accepteer je dat er misschien menleving tegen dit soort ernstige weieens verlies op wordt geleden", delicten'. De bedreigingen die het De lening wordt afgesloten on- duo uitte tegenover Valerie en haar der vrijwel dezelfde voorwaarden familie werden door de rechtbank als een doorlopend krediet. Het zwaar gewogen; bovendien tilde rentepercentage van 10 procent men zwaar aan 'ernstige psychi- ügt een fractie lager. Directeur Ke- sche nasleep ten aanzien van Vale- telaar hoopt dat kredietbanken el- rie', zoals U. B. baron Bentinck het ders in het land het idee overne- uitdrukte. gearresteerd het eerstvolgende toestel nos Aires gezet, de plaats zij naar Chili waren vertrokken. Dat toestel was een KLM-vliegtuig. Als de studie zonder problemen maanden - wordt afge- v,,„ „,il UU>1 xiiaaiiucn wuiui dlKc- rond' bedraagt de schuld plus de verschuldigde rente zo'n 23.000 gulden. Ketelaer realiseert zich dat op dat moment problemen kunnen ontstaan, bijvoorbeeld doordat de Den Haag Kortingen tot 50%. Hoogstraat 22 - Den Haag

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 3