HSV bepaalt lot Leverkusen 'Russen zullen wel weer overstag gaan' Geen pardon voor Visser in Alphen Bekerfinale beslissend Matthews nog steeds sportief Net geen wereldrecord voor Nuneva PSV schrapt eigen toernooi Yvonne van Dorp in landenploeg Stukgoedsector vraagt om extra rijkssteim Overlast van vossen in Groningen DONDERDAG 18 JUNI 1987 SPORT PAGINA 19 Tennisser uit toernooi gezet ALPHEN A/D RIJN - Jan Rein- dert Visser, die als vierde geplaatst was in het mannenenkel B bij het tennistoernooi van TE AN, is giste ren door de wedstrijdleiding uit het toernooi gezet. "Als iemand een half uur nadat hij had moeten spelen, belt dat hij toch iets anders te doen had, gooien wij hem er uit", verklaarde Johan Vis van de organisatie deze disciplinaire maatregel. Verontwaardigd voeg de Vis er aan toe: "Dat kan toch niet. Hij gooit zo het hele schema in de war. We hebben op hem gere kend en nu komt hij met zo'n vaag telefoontje. Wij willen hem eigen lijk ook in het dubbelspel niet meer hebben, maar dat moeten we eerst met de bondsgedelegeerde overleggen". Charles Asselbergs kwam door dit incident gratis een rondje ver der. Hij zal het nu moeten opne men tegen Thomas Koemans van de Munnik. Zijn clubgenoot Ro bert van Splunter sloeg zich met 6- 1, 6-3 eenvoudig langs Karl van Uden. Ronald Lammens en Sijmen Moerman tekenden in C voor de langste partij van de dag. Lam mens had in de laatste set nog een 5-4 voorsprong, maar wist deze niet in winst om te zetten. Moerman drukte op het beslissende moment door en won met 3-6, 6-4, 7-6. Bo venaan de C-lijst prijkt Kees Jan Schuilenburg. Dat met hem niet te sollen valt, maakte hij duidelijk aan Jan van Leeuwen, die met 6-0, 6-2 het onderspit moest delven. Ge rard Kroese snoepte bijna een setje af van Onno Guinau, maar toen Guinau de eerste set toch met 7-6 in de wacht sleepte, was het verzet van Kroese gebroken. Hij haalde in de tweede set slechts één game- overwinning. Enthousiaste geluiden kwamen van de sponsors van het toernooi toen ze door de organisatie uitge nodigd werden om de aanstaande zondag de finale van het manne nenkel B bij te wonen. "Wij von den dat het tijd werd om iets ex tra's te doen voor onze sponsors. Met een officiële ontvangst, een drankje en aantrekkelijk tennis ho pen we ze duidelijk te kunnen ma ken dat we hun steun op prijs stel len", aldus organisator Huub San ders. Lisse In het bollenstreektoernooi moest Ruud Warmerdam met 6-4 en 6-3 zijn meerdere erkennen in Freek Tanis, die afgelopen zondag met Dekker net de promotie naar de hoofdklasse was misgelopen. Onno van Paridon versloeg Van der Mark met 6-3, 7-6 en mag van daag om half zeven de strijd aan gaan tegen de als nummer één ge noteerde Marcel Vink. Ook Louk Verhees kwam een ronde verder. Slachtoffer werd Gilbert Lefeber die met 6-4, 6-4 ten onder ging. In het vrouwenenkel C toonde Baayens zich te sterk voor de der tien-jarige Miijam Siemerink. Baayens trok de winst met 6-4, 7-5 naar zich toe. Caroline Spruyt ken de aanzienlijk minder problemen met Marieke Halenbeek: 6-0, 6-1. De '30 plusser' Leo Lefeber zege vierde maar liefst drie keer. Er wordt dan ook het nodige van hem verwacht, want hij is tweemaal als eerste geplaatst en met zijn vrouw Greet bekleedt hij de vierde positie in het gemengddubbel. In het en kelspel moest Peter van Rooden er met 6-2,6-4 aan geloven. Met Javier Gesta Fernandez troefde Lefeber het duo Drayer en Kosters af en in het gemengddubbel gunde hij echtpaar Verheyen slechts twee games. BONN (SID/DPA) - Na de laatste wedstrijden in de West- duitse competitie zijn nog twee beslissingen niet gevallen. Wie de vierde plaats voor West-Duitsland in het UEFA- Cuptoernooi zal gaan innemen en of Homburg terugkeert naar de tweede Bundesliga. Voor die plaats in de Europa Cup 3 komen nog twee clubs in aanmerking: Hamburger SV en Leverkusen. De club van de vertrekkende trai- ner Ernst Happel heeft twee moge lijkheden op Europees voetbal. Komende zaterdag speelt HSV de eindstrijd van het toernooi om de Westduitse beker tegen het een klasse lager spelende Stuttgarter Kickers. Bij winst speelt Hamburg het volgend seizoen in het Europe se toernooi voor bekerwinnaars. Heel Leverkusen hoopt daarop, want slechts bij winst van HSV speelt de club uit het Roergebied in de UEFA-bekerstrijd. Bij verlies speelt Hamburg namelijk in het UEFA-Cupevenement en valt Le verkusen buiten de boot. Aan de staart van de ranglijst viel de beslissing over de tweede de gradant. Fortuna Düsseldorf sloot het slechte seizoen in stijl af door bij VfL Bochum slechts 2-2 te spe len. Daardoor was het gelijke spel van de rivaal voor de zestiende plaats in de Bundesliga, Homburg, niet meer van belang. Homburg mag nu in twee duels tegen de PARIJS (Rtr) - Stanley Matthews pen tijdens de voorronde schade boot te repareren. Die poging had nummer drie van de Tweede Bun- heeft op 72-jarige leeftijd alsnog de op aan de eigen boot. In plaats hoogste sportiviteitsprijs ontvan- de uitgeleende boot terug te vorde- gen. Aan de vroegere rechtsbuiten van het Engelse elftal werd giste ren in Parijs door de Internationale Commissie voor Fair Play de Pier re de Coubertin-trofee toegekend voor zijn carriere, die gekenmerkt werd door een hoge graad van sportiviteit. Matthews, de tove naar, droeg 84 keer het shirt van het Engelse elftal en speelde op 50- jarige leeftijd nog in de eerste divi sie van Engeland. In zijn actieve periode, die dertig jaar duurde, kreeg hij nooit een waarschuwing r*c°Ta vanwmjnscn xampic of Boeking. Evelyn Ashford met ééntiende [een succes en de Hongaren eih- desliga, FC St Paub, gaan uitma- iigden in de finale als vijfde, ach- ken wie de achttiende ploeg i" J- i, probeerden ze de beschadigde ter de Joegoslaven. ken Eerste Bundesliga volgend BELGRADO (DPA) - Met het Bul gaarse record op de 100 meter van 10,86 seconden miste Anelia Nune va gisteren in Belgrado het wereld record van Olympisch kampioene (10,76) gevolgd door de Oostduit- sen Marlies Göhr (10,81) en Marita Koch (10,83). Een andere wereldseizoentijd kwam op de naam van de Joegosla vische Slobodanka Colovic, die de ring van het nationale record. De Cubaanse Anne Quirot (1.57,26) werd tweede en verbeterde ook het landsrecord. De Zwitserse ski-ster Erika Hess en de Belgische marathonloper Karei Lismont ontvingen een oor konde voor sportief gedrag, de Hongaarse kanovaarders Vaskuti en Sarusi-Kiss een beker. Het Oosteuropese tweetal had op de wereldtitelstrijdë hun reserve-boot uitgeleend aan de Joegoslavische K-2. De Hongaren, die sterk favo riet waren voor de wereldtitel, lie- seconde. De tijd van Nuneva, de nummer twee van de Europese titelstrijd, was wel goed voor de evenaring van de beste wereldsei zoentijd van de Jamaicaanse Mer- lene Ottey-Page. Tien dagen gele den had Nuneva in Moskou al 10,92 gelopen. Haar tijd in Belgrado le- verde haar met Ottey de gedeelde zijn eigen toernooi op 8 en 9 augus- vierde plaats op de ranglijst aller tus geschrapt. Het stadion EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft .f! ziin eieen toernooi od 8 en 9 aueus- ,geen versterking op de buiten- tijden op. Die wordt aangevoerd landskampioen ondergaat een door de Amerikaanse Ashford derhoudsbeurt, die niet het LEIDEN - Holland-atlete Yvon ne van Dorp is opgenomen in de nationale vrouwenploeg die vol gende week naar Gothenburg af reist voor deelname aan de Euro pa Cup-strijd in de B-groep. Sprintster Van Dorp maakt deel uit van de 4x400 meter estafette ploeg die verder bestaat uit Desi- iree de Leeuw, Lilian Mandema .en Mirjam Kn^jn. In de Zweedse havenstad zal de wereldkampioene indoor, Nelli Cooman, de Nederlandse ploeg op 26 en 27 juni vertegen woordigen op de 100 meter. On zekerheid bestaat nog over de deelname van Elly van Hulst die zelf wil uitkomen op de 800 me ter, maar door technisch direc teur Arie Kauffman van de atle- tiekunie is aangewezen voor de 3000 meter. Kauffman: "Tijdens een EK of een WK mag Elly zelf bepalen welke afstand zij wil lo pen, maar dit is een landenwed- strijd en daarin gaat het om de punten. Ik denk dat het voor de nationale ploeg het beste is als Elly de 3000 meter loopt en de 800 meter overlaat aan Krista Au- kema. In die opstelling zullen we de meeste punten scoren. Als El ly daar niet aan mee wil helpen, is dat jammer en moet ze maar thuis blijven". begin van de competitie gereed zal zijn. De kans bestaat zelfs dat PSV de competitie zal beginnen met en kele uitwedstrijden. Een onderhoudscontrole van het stadion wees op betonscheurtjes in de hoofdtribune, waardoor een in grijpende renovatie noodzakelijk werd. De administratie verhuist lij delijk naar een noodgebouw en het restaurant gaat voor de duur van de werkzaamheden dicht. Door de ze ontwikkelingen is het niet mo gelijk op 8 en 9 augustus het eerste European Roundtable-toernooi in Eindhoven te organiseren. Deelne mers daaraan zijn PSV, Ander- lecht, Juventus en IFK Gothen burg, die om toerbeurten de orga nisatie zullen dragen. PSV pro beert uit te wijken naar het Ander- lecht-stadion in Brussel. landse markt. De club kwam met Frank Arnesen overeen, dat de Deen zijn contract normaal zal uit dienen. Schapers wint op Britse bodem BRISTOL (Rtr) - In de aanloop naar Wimbledon oefent Michiel Schapers op Britse bodem. In Bristol bereikte de Rotterdammer gisteren de derde ronde van het Grand-Prixtoernooi. Hij versloeg in de tweede ronde de Mexicaan Eduardo Velez in twee sets: 6-4, 6- 4. Schapers is in Bristol als achtste geplaatst. De als eerste geplaatste Fransman Leconte kwam verder door de Brit Bailey in twee sets aan de kant te zetten: 7-5, 6-1. ter de gelijkmaker Ekström. De stand in groep 2: Zweden 6 4 Italië 5 4 Zwitserland 5 1 Portugal 4 0 Malta 6 0 Nacompetltie eredivisie 9.800. Gele kaarten: Paus (FC Twente) e Coort (VW). Roda JC-FC Utrecht 2-0 (1-0). 11. Meüer 1 0, 90. Broeders 2-0. Scheidsrechter: Van der Laar, toeschouwers: 5500. Gele kaart: Suvryn (Roda) en FrSser (Utrecht). Stand: Roda JC FC Twente FC Utrecht WV 12 0 4 3 0 Nacompetitie eerste divisie RKC-Cambuur 1-2 (0-1). 8. Rontberg 0-1, 75. Kaya 1-1,81. Rontberg 1-2. Scheidsrech ter: Keizer, toeschouwers: 4500. DS'79-NEC 4-1 (2-0). 32. Slagboom 1-0. 44 Van der Net 2-0,48. Arts 2-1,73. Slagboom 3-1, 75. Van der Weel 4-1 (strafschop). Scheidsrechter: Thomas, toeschouwers: 7000. Stand: DS '79 5 4 0 1 8 Cambuur 5 3 0 2 6 RKC 5 2 0 3 4 10- 5 15- 9 9- 8 is. Hannover 96 en Karlsruhe SC promoveerden rechtstreeks de hoogste voetbalklasse. Voor het eerst sinds het i 1982-'83 kwamen er weer meer dan zes mihoen mensen kijken: 6.027.701. Dat betekende een stij ging van meer dan 500.000, 1840 per wedstrijd. Op de laatste com petitie dag maakte Uwe Rahn nog maals duidelijk, wat PSV volgend seizoen mist. Door zijn twee tref fers in het duel tegen FC Nürnberg werd de middenvelder van Borus- sia Mönchengladbach topscorer in de Westduitse competitie met 24 doelpunten. J midlotto: 48. Reservegetal 45. Trekking B: 3 -14 - 29 - 31 - 36 - 41. Reservegetal 19. Spel '77:5 13 4 Hoofdklasse HCAW-Giants 0-8, ADO-Nicols 3-12, Pio- niers-UW 5-6, Neptunus-Pirates 0-1. Zweden laat punt liggen LAUSANNE (SID) - Het Zweedse voetbalelftal heeft gisteren in Lau sanne een duur punt verspeeld in groep 2 van de kwalificatieronden voor het Europese kampioenschap van 1988. Zwitserland hield de aan voerder van de groep op 1-1 na een ruststand van 0-0. Zweden, dat nog een uitwedstrijd tegen Italië op het programma heeft, staat nu, net als de Italianen op twee verliespunten. Zwitserland nam in de tweede helft door André Halter een voor sprong. De 7000 toeschouwers, die 800 meter in 1.56,62 aflegde. Het de voortdurende motregen trot- betekende voor haar de verbete- seerden, zagen enkele minuten la- 0 10 11- 2 8 11- 3 4 8-8 3 4-5 1 3-19 Beker voor Upjest Dosza SZEKESFEHERVAR (SID) - Uj- pest Dosza heeft voor de zesde keer de Hongaarse voetbalbeker gewonnen. In de eindstrijd van het toernooi, gisteren in Szekesfeher- var, werd Pecs met 3-2 (1-1) versla gen. Fortuna deelt met Australië INCHON (Rtr) - In het voetbaltoer nooi om de Presidentsbeker, dat in Zuid-Korea wordt gespeeld, heeft Fortuna Sittard gisteravond gelijk gespeeld tegen een Australische selectie: 1-1. Willy Boessen opende na veertien minuten de score. Alan Hunter maakte vijf minuten voor tijd gelijk. NDC - Wassenaar 4-8. (Mex) op 2 seconden, 4. Mare Sergeant (Bel) op 0.11, 5. Gert-Jan Theunisse (Ned), 6. Jean-Claude Leclercq (Fra) z. t, 7. Hans Daams (Ned) op 0.30, 8. Peter Stevenhaa- gen (Ned), 9. Max Hurzeler (Zwi), 10. Davis Phinney (VSt). 11. Jan Goessens (Bel). 12. Eric Vanderaerden (Bel), 13. Paul Popp (Oos), 14. Mauro Baldi (Ita), 15. Acacio da Silva (Por), 18. Urs Freuler (Zwi), 21. Johan rard Veldscholten (Ned), 72. Peter Harings (Ned), 74. Steven Rooks (Ned), 90. Teun van Vliet (Ned), 91. Pedro Delgado (Spa), 99. Laurent Fignon (Fra) allen zelfde als Daams, 114 ex aequo John Talen (Ned) op 20 minuten, later gecorrigeerd naar zelfde tijd als Daams, 130. en laatste Joél Pelier (Fra) op 20.42. Afgestapt: Martin Ramirez (Col) en Maurizio Vandelli (Ita). Algemeen klassement: 1. Peiper 4.52.50,2. Alcala op 12 seconden, 3. Leclercq 0.14, 4. Wemer Stutz (Zwi) 0.16,5. Sergeant 0.17,6. Stephan Joho (Zwi) 0.17, 7. Andy Hamp- sten (Vst) 0.18, 8. Guido Winterberg (Zwi) 0.23,9. Tony Rominger (Zwi) 0.25,10. Dag- Erik Pedersen (Noo) 0.26, 11. Dag-Otto Lauritzen (Noo) 0.26, 12. Da Silva 0.30, 13. Marco Giovanetti (Ita) 0.31, 14. Rolf Jar- mann (Zwi) 0.33,15. Niki Rüttimann (Zwi) 0.34, 18. Daams 0.36, 21. Freuler 0.37, 23. Veldscholten 0.37,26. Thurau 0.40,36. Van deraerden 0.46, 38. Rooks 0.47, 42. Talen 0.48, 45. Fignon 0,48, 53. Delgado 0.55, 55. Winnen 0.56, 70. Theunisse 1.05, 74. Van der Velde 1.09, 83. Stevenhaagen 1.13, 93. Van Vliet 1.20,98. Harings 1.24,130 en laat ste Pelier 24.24. Jagt (Ned), 10. Tom Cordes, 30. Johannes Draaijer, 44. Gerrit de Vries zelfde tijd als Fort, 63. Harmeling op 9 minuten en 2 se- Dan Radtke 157 seconden, 2. Roberto Rodriguez (Cub) op 4 seconden, 3. Olaf Jentsch (OD1) 0.19,4. Marek Szerszins- ki (Pol) 0.40,5. Johann Trachsler (Oos) 0.40, 8. Van Rijen op 0.56,10. Cordes z.t., 13. Jagt op 1.14,35. Draaijer op 5.01,43. De Vries op Sowjet-Unie (2.04). VS-onderhandelaar over Westduitse Pershings: DEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten blijven van mening dat de 72 Westduitse Pershings-1A uitgezonderd moeten blijven van een Sowjet-Amerikaans ak koord over de verwijdering uit Europa van alle kernraketten met een bereik van 500 tot 5000 km. BINNENLAND BUITENLAND Eventuele plannen van Moskou om ter compensatie het eigendom van hun kortere-afstandsraketten Toyota roept auto's terug naar garage TOYOTA - Het Japanse autocon cern Toyota roept ruim 1,3 mihoen personenwagens terug naar de ga rage, zo is gisteren in Tokio be kendgemaakt. Van het totale aan tal zijn er 875.000 geëxporteerd. Het merendeel daarvan is naar de Verenigde Staten gegaan, maar ook naar enkele Europese landen yzijn de auto's uitgevoerd. Het gaat by de exportwagens om de model len Tercel, Corolla, Camry en Van, die zijn geproduceerd tussen juli 1982 en september 1985. Aanlei ding tot de terugroepactie is een defect aan de ontsteking, waardoor de motor van de auto kan afslaan. Toyota heeft de ontsteking ge kocht van een leverancier van bui tenaf. over te dragen aan de DDR en Tsje- cho-Slowakije wijst Washington van de hand. Dat zei gisteren Paul Nitze, de speciale ontwapeningsadviseur van de Amerikaanse regering. Nitze verklaarde dat de Pers- hings-lA, die in bezit zijn van de Bundeswehr maar Amerikaanse kernkoppen dragen, niet onder een akkoord tussen de twee supermo- gendheden behoren te vallen. Hij herhaalde dat het om zogeheten „derde-landensystemen" gaat en in de Amerikaanse opvatting dus geen onderwerp kunnen vormen in onderhandelingen tussen de VS en de Sowjet-Unie. Bovendien is het, zo voegde Nitze er.in dit ver band aan toe, gebruikelijk dat der gelijke onderhandelingen geen be trekking hebben op „bestaande pa tronen van samenwerking" tussen bondgenoten. „Bestaande samen- werkingspatronen in de NAVO be horen te kunnen worden voortge zet en mogen niet worden aange tast door rechtstreekse onderhan delingen tussen de VS en de Sow jet-Unie", aldus de Amerikaan. Volgens Nitze kent Moskou bin nen het Warschaupac t geen samen- werkingspatronen, waarbij het wa pensystemen heeft overgedragen aan zijn bondgenoten. Hij ver werpt dan ook de waarschuwing van Sowjet-woordvoerder Genna di Gerasimov dat Moskou zijn kor tere-afstandsraketten in de DDR en Tsjecho-Slowakije (SS-12/22 en SS-23) in eigendom zou kunnen ge ven van die landen om een tegen wicht te creëren voor de Westduit se Pershings. Dat zou, aldus Nitze, geen bestaande maar een nieuwe vorm van samenwerking zijn en is daarom niet vergelijkbaar met de kwestie van de Pershings. Volgens de Amerikaanse advi seur is Moskou pas de afgelopen maanden op de proppen gekomen met het standpunt dat de Pers hings van de Bondsrepubliek moe ten worden geëlimineerd in het ka der van een akkoord over de ver nietiging van alle middellange-af- standsraketten (LRINF: 1000-5000 km) en kortere-afstandswapens (SRINF: 500-1000 km). Maar vol gens Nitze heeft de Sowjet-Unie er al in de jaren zeventig bij de Salt- onderhandelingen over de strategi sche wapens (lange afstand) mee ingestemd dat bestaande patronen van samenwerking worden geres pecteerd, zij het na enig verzet. „Ze zijn dus al eerder overstag gegaan, en wellicht gebeurt dat nu weer". ROTTERDAM (ANP) - De Rotter damse stukgoedpool SHB heeft minister De Koning van sociale za ken gevraagd om de bijdrage van het Algemeen Werkloosheids Fonds niet per 1 juli te verminde ren. SHB-directeur Elshove heeft de minister verzocht de AWF-bij- drage na 1 juli nog gedurende één jaar voort te zetten om op die wijze de SHB de gelegenheid te geven op een ordelijke manier het perso neelsbestand met 186 personeelsle den te verminderen. Elshove hoopt dat De Koning vóór 1 juli duide lijkheid verschaft over zijn stand punt, zo heeft hij woensdag meege deeld. Op 5 maart maakte de toenmali ge minister De Graaf van sociale zaken bekend per 1 juli te zullen stoppen met de financiering van het teveel aan arbeidskrachten bij NEW DEHLI - Vrouwen in de Indiase deelstaat Haryana brengen hun de SHB, dat werknemers uitleent stem uit tijdens de verkiezingen voor een deelstaatparlement. De uitslag aan havenbedrijven, die op dat mo- van deze verkiezingen is een belangrijke test voor de positie van premier ment veel werk hebben. De ver- Rajiv Gandhi. De eerste tellingen van de stemmingen geven aan dat de mindering van de overheidsbijdra- Congres-partij van Gandhi zal verliezen. De partij heeft sinds Gandhi in ge beloopt ongeveer 3,5 miljoen 1984 aan de macht kwam alle deelstaatverkiezingen verloren. De onvrede gulden per jaar. De opstelling van van de partij over de premier zou door een nieuwe nederlaag voor Gand- De Graaf werd destijds ingegeven hi gevaarlijke proporties kunnen aannemen. (fotoAP) door het feit dat werkgevers en LAUWERSMEER (GPD) - Boeren in Noordwest-Groningen hebben de laatste tijd grote overlast van vossen. Volgens landbouwers gaat het om minstens 150 van deze roof dieren. De vossenplaag begon vo rig jaar toen tellingen uitwezen dat zich in het Lauwersmeergebied 35 vossen ophielden. Een vossenpaar krijgt gemiddeld zes tot zeven jon gen per jaar. Volgens een landbou wer zijn er in de hele Lauwersmeer geen konijnen, hazen en fazanten meer en dreigt de kolonie kempha nen te verdwijnen. Jachtopziener Schuldink van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpol- ders geeft toe dat het om een groot probleem gaat. Hij heeft toestem ming om ze in de Marnewaard (het militaire oefenterrein) af te schie ten. "Maar het is nog maar bij een enkele gebleven, omdat de vos een slim dier is dat je overdag niet te zien krijgt." Omdat de Lauwersmeer veel te klein is voor dit aantal vossen - elk dier heeft een territorium van on geveer 500 hectare nodig - ver wacht Schuldink dat ze behoorlijk ver zullen gaan uitzwerven. "We zullen met het fenomeen vos in de provincie Groningen moeten leren leven", aldus Schuldink." werknemers in de Rotterdamse stukgoedsector er niet in slaagden overeenstemming te bereiken over het verminderen van het te grote aantal personeelsleden in die sec tor. Eis celstraf tegen NAM- werknemers wegens giften ASSEN (ANP) - De officier van justitie bij de rechtbank in Assen, mr. R. Drenth, heeft gistermorgen bij verstek een voorwaardelijke ge vangenisstraf van vier maanden geëist tegen twee inmiddels ontsla gen werknemers van de Neder landse Aardolie Maatschappij (NAM). De officier achtte bewezen dat de twee verdachten, een 46-jari- ge man uit Coevorden en een 40- jarige manuit Meppel, gedurende een aantal jaren giften als ladders, aanhangwagens en partijen vlees hebben aangenomen van een aan nemer die zo opdrachten van de NAM in de wacht hoopte te slepen. De advocaat van de twee ver dachten, mr. J.M.C. Obenhuijsen, meende dat de zaak is opgeblazen door de publiciteit er omheen. Vol gens de raadsman kwam het vaker voor dat NAM-werknemers giften ontvingen van opdrachtgevers. De rechtzaak tegen de vrijgevige aan nemer, een 69-jarige man uit Wap- serveen, is aangehouden. Uit spraak op 1 juli.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19