Riemersma is niet zo Kef Opslag helpt Becker niet Libregts komt verder praten Nagelkerken neemt initiatief Groot verlies dammers McEnroe niet naar Wimbledon voornaam luldt- Debutant is boeman bij nationale schaakstiijd Fikse straf umpire DINSDAG 16 JUNI 1987 SPORT PAGINA 17 Toch winst op Connors LONDEN (Rtr) - Ook zonder de hulp van de bekende boem-boem- service is Boris Becker op gras niet te stuiten. De Wimbledonkam- pioen won gisteren voor de tweede maal in drie jaar het voorberei- dingstoernooi op Queens door nog lukt, heb ik daar een gemakke lijk leventje". Het dient gezegd, dat Connors heeft gevochten tot aan de laatste acrobatische volley, waarmee zijn tegenstander beslag legde op de hoofdprijs van 40.000 dollar. De 34- de uitgestelde finale met 6-7 (3-7), jarige Amerikaan kwam na de met 6-3, 6-4 te zegevieren over Jimmy 7-3 gewonnen tiebreak van de eer- Connors. De opslag was voor hem ste set in de tweede met 2-0 voor en daarbij eerder een obstakel dan was tot tweemaal toe slechts één een hulp. In totaal werd hij vijf- slag verwijderd van een doorbraak maal gebroken. Begrijpelijk, dat de naar 3-0. Becker liet zich niet bein- Westduitser na afloop stelde: „Als vloeden door gedachten aan een ik nu zelfs zonder opslag een toer- eventuele capitulatie. Hij beet zich nooi kan winnen, moet ik wel erg vast in de rallies. De slagenwisse- goed op dreef zijn." Becker sloeg lingen waren lang, adembenemend weliswaar dertien aces, maar ver- en vocaal begeleid door gekreun oorloofde zich tevens tien dubbele en gesteun van beide spelers. De fouten. „Mijn service is nu eenmaal uitverkochte tribunes reageerden gecompliceerd en ik heb de opgooi opgetogen. Met doorbraken in zes- nog niet helemaal in de hand", be- de en achtste game trok Becker de kritiseerde Becker zijn eigen optre- tweede set naar zich toe, waarna in den. Eraan toevoegend: „Daardoor de derde de return opnieuw domi- zit ik nog maar op tachtig procent neerde ten opzichte van de service, van de vorm, die ik voor Wimble- Het was Becker, die de eerste van don nodig heb. Als de opslag ook vijf achtereenvolgende doorbra doen aan Wimbledon, dat volgende Johan Kriek, was het de twaalfde week maandag van start gaan. De toernooi-zege. De derde van afzegging van McEnroe kwam per jaar na Indian Wells en Milaan. telex binnen en was een complete verassing voor de organisatoren. Zij hadden een week eerder nog van McEnroes' vader te horen ge-, kregen, dat diens zoon voor twee onderdelen had ingeschreven: het - enkelspel en het mannendubbel- spel. In die laatste spelsoort zou hij met zijn broer Patrick spelen. McEnroe senior verontschuldigde zich naderhand. Hij had het hele weekeinde vergeefs geprobeerd Wimbledon te bereiken en uitein delijk het bericht van de afzegging maar naar de spelersorganisatie ATP in Parijs gestuurd. John zelf liet meedelen, dat het voor hem geen zin heeft aan Wimbledon te beginnen, nu hij zich niet honderd procent fit voelt. Sinds Parijs, waar hij in de eerste ronde werd uitge schakeld door de Argentijn Hora- cio de la Pena, heeft hij volgens ei gen zeggen de laatste drie weken niet meer kunnen trainen. „Ik ben het zat met pijn de baan op te gaan". De All-Englandclub heeft zich by de plaatsing voor Wimbledon veroorloofd van de officiële we reldranglijst af te wijken. Twee- voudig titelhouder Boris Becker is HILVERSUM (ANP) - In eerste geplaatst ten koste van Ivan het toernooi om de nationa- Parijs ztjn "fd^nde poXTp® de schaaktitel blijft Liafbern ATP-lijst heeft behouden. Het is de R^mersma verbazen. De eerste keer dat Becker in de ogen 20-jarige debutant uit Blaiï- van de organisatoren als favoriet cum gedraagt zich ten op- van start gaat. By zyn eerste over- zichte van ziin te^enstan- winning twee jaar geleden was hij iTJ fg, in het geheel niet geplaatst, vorig {Jers bepaald niet als een jaar toen hij weer won, was hij als lief kind zoals de beteke- vierde ingeschaald. Ook bij de nis van zijn ongebruikelijke De lijst wordt aangevoerd titel- houdster en nummer één van de ranglijst Martina Naïvratilova. Boris Becker kreeg op Queens de winstpunten niet cadeau. Tegen Jimmy Connors moest de Westduitser ken op zijn naam bracht, voordat herhaaldelijk in het gras bijten, om uiteindelijk toch de zege op te strijken. (fotoAP) hij m de tiende game eindelijk de service hield, waarmee hij de over winningspremie van 80.000 gulden kon ophalen. Connors moest zich vergenoegen met de helft. Daar mee bleef een enigszins vreemde traditie in stand: Connors, die in zijn lange carrière 105 toernooi-ze- ges boekte, heeft daar de laatste 32 maanden niet één aan kunnen toe voegen en heeft inmiddels negen finale-optredens verliezend afge sloten. Voor Becker, wiens zegetocht twee jaar geleden op Queens begon met de 6-2, 6-2 in de finale tegen szal der- land komen om verder te praten over een dienstverband met de KNVB. Die afspraak is gisteren te lefonisch gemaakt tussen de in Thessaloniki werkende coach en bondsvoorzitter Jo van Marle. De affaire tussen de KNVB en Thijs Libregts is, volgens Van Mar le, terug te voeren op misverstan den. Bij de eerste besprekingen, in Athene, zou nadrukkelijk gesteld zijn dat de indiensttreding van de nieuwe man afhankelijk was van goedkeuring van het bondsbe- stuur. „Bindende afspraken zijn toen niet gemaakt", voegde Van Marle er aan toe. Het telegram dat vrijdag aan Libregts verzonden is, met Zeister aanbiedingen, was vol gens Van Marle onvolledig. Na de bondsvergadering van gis teravond, waar de zaak van de technisch directeur het belangrijk ste onderdeel van de opening van de bondsvoorzitter was, legde Van Marle uit dat Libregts nog dit jaar in dienst kan treden. In een functie onder Michels, als tweede man ALPHEN AAN DEN RIJN/LIS- SE - Mare Nagelkerken en Rogier Liefbroer, de enige B-spelers die gisteren mochten optreden bij de Open Alphense tenniskampioen schappen, schotelden het publiek een interessante partij voor. Lief- broer won de eerste set in de tie break met veel slagenwisselingen van de baseline, vervolgens nam Nagelkerken meer initiatief, kwam af en toe naar het net en sloot de partij winnend af met 0-6 en 2-6. In diezelfde categorie staat Michael van den Berg, zaterdag nog win naar van het toernooi van het jubi lerende de Munnik en zondag aan de zijde van Jan Siemerink vlam mend bij de promotie van het eer ste team van Unicum, genoteerd als beste kanshebber voor de eind zege. Verrassingen Teamgenoot Martijn Krans wordt eveneens geacht de finale te halen. Twee Hagenaars, veteraan liefst drie onderdelen winnend af- Ben de Jel en zijn partner mannendubbel, Jan Reindert Vis ser, staan als respectievelijk drie en vier te boek. Verrassingen kun nen komen van Erik Snellenberg, die het afgelopen weekeinde nog het B-toernooi van Dekker op zijn naam schreef. Bij de vrouwen is gepland dat Ti ne Langeveld het zal opnemen te gen Monique Langelaan. In C prijkt Marie-Louise Goedhart bo venaan de lijst, met Maaike Tromp als loerende tweede. Bij de man nen in deze afdeling is een finale gepland tussen Kees-Jan Schuilen- sloot, en Mare Fleischeuer zullen er alles aan doen om het verwacht te patroon te doorbreken. Verdedigen De talenten van de regionale top pers zijn deze week verspreid, want ook in Lisse wordt een toer nooi gespeeld. Marcel Vink, die met Hillegom eindelijk de promo tie naar de al zolang begeerde over gangsklasse A bewerkstelligde, zal zijn titel "kampioen van de bollen streek" moeten verdedigen. Hij burg en Erik Bakker, een partij die voert de lijst in het mannenenkel B dit jaar reeds een keer vertoond is: district-jeugdkampioen schappen voor spelers tot en met Misschien treft hy in de halve finale voor de tweede keer binnen een week Unicummer FYeek zestien jaar kwam Schuilenburg der Capellen. In de onderste helft toen als winnaar uit de bus. Marco staan Jan-Willem Lugthart en Kees Smit, die de zoete smaak van het Heemskerk als tweede kampioenschap nog in de mond heeft nadat hij bij Dekker maar De plaatsingslijsten j Integendeel, hij is eerder een soort boeman gebleken, die korte met ten kan maken met de argeloze als volgt sPeler» die denkt, dat het zo'n vaart wel niet zal lopen. Gisteren Mannen: 1. Boris Becker (WD1), 2. roen Vanheste aan de beurt voor Ivan Lendl (Tsj), 3. Mats Wilander zo'n afstraffing. Riemersma bleek (Zwe), 4. Stefan Edberg (Zwe), 5. Milos- niet het minst uit zijn evenwicht gebracht door zijn duidelijke ne- Jimmy Connors (VSt), 8. Andres Gomez aprlaap van 7nnda«r tpcrpn Timman (Ecu), 9. Henri Leconte (Fra), 10. Tim aenaag van zonda£tegen «mman. Mayotte (VSt), 11. Pat Cash (Aus), 12. Brad Gilbert (VSt), 13. Joakim Nyström Op de 20e zet bracht Riemersma (Zwe), 14. Emilio Sanchez (Spa), 15. Da- een paardoffer, dat zo ongeveer een ontploffing van de zwarte ko ningsstelling tot gevolg had. Rie- Vrouwen: 1. Martina Navratilova mersma, die nog twee punten uit 2a utefflSr*SPl)' 3^hxrics lrv?rt viJf duels nodig heeft voor zijn der- de hieesterresultaat, is nu alleen Gabriela Sabati'nHArg). 8. Manuela Ma- derde mhet vl®r P"nteh- Een half leeva (Bul), 9. Claudia Kohde-Kilsch Punt achter Genna Sosonko, die (WD1), 10. Bettina Bunge (WD1), 11. Lori Helmut Cardon een nederlaag be- McNeil (VSt), 12. Catarina Lindqvist zorgde. Sosonko op zijn beurt (Zwe), 13. Wendy Turnbull (Aus), 14. heeft een half punt minder dan Jan Barbara Potter (VSt)15. Katerina Ma- Timman. De koploper verleende leeva (Bul). 16. RaffaeUa Reggi (Ita). zlJn medewerking de koortsige Bij het gemengddubbelspel en vrou- John van der Wiel een vlotte remi- wendubbelspel zijn de kampioenen van se (veertien zetten binnen veertig vorig jaar, respectievelijk Kathy Jordan/ minuten) te bezorgen. Ken Flach en Martina Navratilova/Pam Shriver, eerste geplaatst. By het man- nendubtelspel werden de titelhouders Sosonko kreeg tegen Cardon ™Siï^arier ,0a a gepas" met een Engelse opzet te maken, cesvolle Franse combina.ie ?a„mck weinig hoofdbrekens Noah/Guy Forget. vid Pate (VSt), 16. Kevin Curren (VSt). t der Wiel (links) tijdens de zesde ronde i ten had hij slechts acht minuten Sterren in een dame-gambiet zyn bedenktijd nodig tegen een uur en eerste nederlaag van het toernooi 22 minuten voor de Zeeuw. Cardon te slikken. Het betekende tevens rukte met zijn d-pion op naar de de eerste verliespartij van een van voorlaatste lijn, maar Sosonko was de vier grootmeesters. Ree kwam er niet erg van onder de indruk. Hij steeds moeilijker te staan, verloor kostte. Voor de eerste achttien zet- pion en schoof bekwaam naar een eindspel, waarin Cardon met een overbelaste dame ook niet alles tegelijk meer kon dekken. Morgen speelt Sosonko met zwart tegen Timman, een ontmoeting, die welhaast lijkt voorbestemd in een kalme remise te eindigen. Hans Ree kreeg van Paul van der pion en kwam vervolgens niet meer uit de voeten in een eindspel met paard en enkele pionnen. De wisselvallig spelende Paul Boers- ma versloeg de onderaanstaande Gert Pieterse in 39 zetten. Pieterse kwam met wit na ook al een dame gambiet (in drie partijen kwam de ze ouverture ter tafel) steeds dieper in de problemen. Boersma bleef deze keer de situatie en de klok meester. Gert Ligterink en Rini Kuijf behielden hun positie in de middenmoot door na negentien zetten het punt te delen. LONDEN (SID) - Tennisscheidsrechter Paul Alderson is voor de rest van het jaar geschorst. De Britse unpire, die in 1979 op Wimbledon de finale leidde tussen Björn Borg en Roscoe Tanner, had op de zwarte markt twaalf kaarten voor het komende Wimbledon-toernooi voor gemiddeld ruim duizend gulden per stuk verkocht. De scheidsrechters voor het toernooi krijgen de beschikking over zes kaarten voor het centercourt en zes voor baan 1. Het is niet de bedoeling van de All England Club dat die toegangsbewijzen tegen „zwarte" prijzen van de hand worden gedaan. De Nederlandse inbreng in het enkelspel bij het vrouwen tennis toernooi in Eastbourne is gisteren al tot nul gereduceerd. Nationaal kampioene Nicole Jagerman verloor in twee sets van de Zuidafri- kaanse Dinky van Rensburg: 3-6,6-7. Marcella Mesker slaagde er niet in haar tweede zege in het enkelspel te behalen. De Scheveningse verloor in de eerste ronde in drie sets van de vroegere Chinese Hu Na: 1-6, 6-1, 3-6. gevorderde middenspel een door braak op Gantwarg's korte vleugel, hetgeen een gewonnen eindspel opleverde. Voor Gantwarg, die de wedstrijend tegen Van der Wal als een training voor de komende tweekamp om de wereldtitel tegen Dibman zag, was de 2-6 nederlaag toch een ontgoocheling. Voor de Groninger had deze serie ontmoe tingen nog een andere positief punt: in de zeventien partijen die „Een teleurstellend resultaat", hij tegen Gantwarg speelde heeft hij nu een 4-3 voorsprong in winst- MOSKOU (ANP)- Het Neder landse damteam heeft de vierde en laatste ontmoeting tegen de Sow- jet-Unie met 8-12 verloren. Het was de grootste nederlaag in deze zes tiende interland, die met 44-36 door de gastheren werd gewonnen. In de voorgaande ontmoetingen zag het Nederlandse team slechts drie keer kans gelijk te spelen: alle andere wedstrijden gingen verlo- oordeelde bondscoach Harm Wiersma na afloop van de vierde partijen, ontmoeting. Met name de nederla gen die Bouke Bies en Hans Ver-1 min voor de tweede keer in deze interland moesten incasseren, wa ren niet ingecalculeerd. Verras send sterk was het optreden van oud-wereldkampioen Jannes Van der Wal, die op de slotdag opnieuw van Anatoli Gantwarg won. In een ingewikkelde partij van beide kan ten, forceerde Van der Wal in het Gerard Jansen, een van de weini ge routiniers die een positieve sco re in deze interlands heeft, nam op de slotdag teveel risico's tegen Wa- dim Wirny. Hans Jansen zag geen kans de defensie van Korenewski te ontregelen, zodat er vier remises uitkwamen. Johan Bastiaannet, na een jaar afwezigheid weer terug in het den Berg staat by de hoogte. op Astrid Bauw, die als enige in staat mocht worden geacht om Van den Berg te bedreigen, moest zich voortijdig terugtrekken. Bauw, net genezen van een bloedvergiftiging, heeft gescheurde enkelbanden. Nu heeft men Christel Verwoert de taak toebedacht om het Van den Berg in de halve finale moeilijk te maken en Carola Geerlings en Ma deion Verdegaal zijn als tweede en derde geplaatst. In het mannenen kel C zijn Matthijs Glastra en Jan Baan de geplande finalisten. Peter Grimbergen en Onno Wempe, die momenteel in goede vorm ver keerd, zullen dit zeker niet onge moeid laten gaan. Margot van der Haak, Maija Kuipers, Caroline Spruyt en Astrid Leyten zijn de vier prominenten in het vrouwe nenkel C. JACQUELINE VAN WIJK dus. Zou de coach de voorkeur ge ven aan voltooiing van zijn con tract bij PAOK Saloniki, dan is hij ook per 1 juli 1988 de eerste kandi daat voor de post die Michels op dit moment bekleed. „Wy zijn ech ter nu niet bereid voor Libregts een afkoopsom naar Griekenland over te maken, maar als hij één jaar meeloopt, kan hij na het vertrek van Michels onmiddellijk tech nisch directeur worden. Dat had in het telegram van vrijdag, waarvoor ik de verantwoordelijkheid op mij neem, moeten staan", zei Van Mar le. De bondsvoorzitter vertelde de opmerkelijk passieve vergadering dat betrekkelijk kort voor de ont slagaanvrage van Michels met de technisch directeur nog een plan de campagne is doorgesproken dat tot en met het wereldkampioen schap van 1990 liep. „Daarna kwam het dieptepunt van de ont slagaanvrage, omdat de heer Mi chels zich door de ontwikkelingen voor de wedstrijden tegen Grie kenland en Hongarije beknot voel de in zijn mogelijkheden. De pro blemen kwamen voor ons zeer on gelegen. Een kapitein die eindelijk weer eens over een goed schip be schikt, kan niet in het zicht van de haven van boord gaan. Van dat mo ment hebben wij gedacht aan Li bregts als technisch directeur, maar voordat Michels op zijn ver zoek terug kwam, was er voor Li bregts geen andere positie vrij dan die van Beenhakker. Op dit mo ment is echter niet bekend of Mi chels, in zijn functie van technisch directeur, ook zelf de coaching van het A-elftal wil blijven doen. Dat zal na de vakantie van Michels pas besproken kunnen worden". De vergadering zelf was, na de opening van Van Marle, een sprint door de agenda. Door de weigering van het amateurvoetbal tot invoe ring van een landelijke competitie voor B-junioren, werd een aantal agendapunten afgevoerd. Slechts het steeds stijgende verlies van het sport-medisch centrum bracht een korte discussie. Indien geen spon sor kan worden gevonden, zullen er maatregelen in de personele sfeer genomen moeten worden om de uitgaven terug te dringen. Rotterdam keert zich tegen pasjes ROTTERDAM (GPD) - Burge meester Peper van Rotterdam en de voorzitters van Feye- noord, Sparta en Excelsior zijn tegen de invoering van een pas jessysteem. Dat werd gisteren bekend gemaakt amper een j halve week week nadat tijdens een bijeenkomst van burge meesters van gemeenten met betaald voetbal werd besloten j dat met ingang van het nieuwe voetbalseizoen zal worden ge start met de invoering van zo'n systeem ter beteugeling van het voetbalvandalisme. Burgemeester Peper was weliswaar ook bij dat overleg in Den Haag aanwezig, maar na een gesprek met vertegenwoor digers van Feyenoord, Sparta j en Excelsior is hij tot de con clusie gekomen, dat pasjes on voldoende garanties bieden ter bestrijding van het vandalisme in en buiten de stadions. In het gesprek, waarbij ook plaatsvervangend hoofdcom- misaris Blaauw van Rotterdam aanwezig wasx werd opgemerkt dat de kosten van een pasjes- systeem zeer hoog zijn en de practische handhaving, met na me de controle-aspecten nog zeer onduidelijk zyn. Volgens plaatsvervangend hoofdcom- missaris Blaauw dragen pasjes geenszins bij tot het vergroten van de openbare orde. Dit in tegenstelling tot het Landelijk Overleg Voetbalvan dalisme (LOV) op basis waar van de burgemeesters van ge- meenten met betaald voetbal vorige week besloten tot een gefaseerde invoering van een J pasjessysteem. Afgesproken werd, dat de KNVB aan het be gin van het seizoen 1987/1988 zal starten met de eerste experi mentele fase. Voorlopig zal al leen voor risico-wedstrijden een pasjesregeling worden geëist. In het najaar zal het re- I i sulaat van het experiment wor- I den bekeken. team, bewees zyn waarde door drievoudig jeugdwereldkampioen Guntis Valneris met 5-3 te ver slaan. Van de vier debutanten boekte Johan Krqjenbrink het bes te resultaat. De 5-3 score tegen grootmeester Alexander Mogil- janski, zonder een moment in pro blemen te zijn geweest, maakte ook bij de Sowjets indruk. Geert van Aalten hield met vier remises uitstekend stand tegen Boezinski, terwijl Hein Meijer na zijn mis kleun op de eerste dag Jermako in de laatste drie partijen goed in be dwang hield. Wieger Wesselink verdiende meer dan 6-2 nederlaag tegen oud-jeugdwereldkampioen Tsjisjov. Wat het Nederlandse team dit keer duidelijk miste was de aanwezigheid van enkele groot meesters. Waar de Sowjet-Unie met praktisch het sterktste team verscheen, ontbraken van Neder landse zijde spelers als Clerc, Stok- kel, Van den Borst en Van der Zee. Plannen voor ski-internaat ARNHEM (ANP) - Er bestaan bin nen de alpine-commissie van de Nederlandse Ski Vereniging en bij de Nederlandse Sport Federatie vergevorderde plannen op het na tionale sportcentrum Papendal een ski-internaat op te starten. Bei de instanties willen op deze manier de Nederlandse ski-talenten meer dan tot nu toe mogelijk was, de ge legenheid bieden hun mogelijkhe den te ontwikkelen. Het eveneens op het sportcentrum gevestigde turn-internaat is bij de plannen van de NSV en de NSF als voorbeeld gebruikt. Met het Gelders Lyceum in Arnhem is contact opgenomen over de individuele begeleiding van de sporters.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17