'Kerkvoogdij heeft verkeerd gehandeld' SS§!@@S@ v.d. KLAUN heeft meer dan 5000 technische artikelen; Eèn daarvan zal vader toch wel willen hebben. Warmondse ouders willen kinderopvang Promotie voor Zoeterwouds VIOS Eisen sporthal Leiderdorp op papier Ut Sloepie valt weer buiten de boot Duizenden deelnemers avondvierdaagse JOi v«l. klauw PAGINA 14 DINSDAG 16 JUNI 1987 Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: 4 mei 87 Rosan M., dv F.C.A. van der Helm-Her mans; 4 mei 87 Cateüjne E.. dv P.H.M.S. Spruyt-Neuteboom; 5 mei 87 Marie S.J., dv A.J.M. Altenburg-Zeeuw J.R. van Kuik-Burki; 26 mei 87 Made- lein, dv W. Huisman-Schoemakers; 20 mei 87 Cheryl G., dv H. Heineman- Schreuder; 15 mei 87 Johannes W.J., zv J.H. van Brecht-Heyne; 12 mei 87 Ste ven A., zv R.L. Stemerding-Eveleens. Ondertrouwd: 9 juni 87 P.C. Zandee met A.Th. Postmaa; 9 juni 87 P.J. Son- neveld met A. Mooiman; 9 juni 87 J.H. Stolk met H.B. Jonker. Gehuwd: 12 juni 87 R.H. Krom met A.S.L. Schlenter. Overleden: 28 mei 87 M. Modderkree- ke wv Deurloo, oud 94 jaar; 5 juni 87 W.C. van Hoorn, oud 86 jaar. Reflecterende palen op Laan van Ouderzorg LEIDERDORP - Op de Leider- dorpse Laan van Ouderzorg zullen reflecterende palen worden neer gezet om de weggebruikers erop te attenderen dat men niet almaar rechtdoor kan rijden. Sinds kort is de negen meter brede weg drie me ter smaller geworden en zijn er 'uit- stulpinkjes' aangebracht. Overdag kan de onwetende automobilist zijn stuur op tijd bijdraaien, 's avonds echter komt men voor pro blemen te staan. Aldus WD-raads- lid Kruidenier. Hij verklaarde een "fors aantal klachten" over de ver nieuwde Laan van Ouderzorg te hebben binnengekregen en vroeg om de plaatsing van waarschu wingsborden. Burgemeester en wethouders waren echter zelf ook al tot de conclusie gekomen dat dat nodig is. Binnenkort komen er re- flectorpalen te staan, zo beloofde wethouder Den Boeft. WARMOND - Voor een vijfde van alle Warmondse kinderen van nul tot vier jaar wordt een kinderop vang voor halve dagen gewenst. Dat blijkt uit een enquête die de gemeente heeft gehouden, tegelijk met die naar het verlangd onder wijs. Over de resultaten van het laatste onderzoek is nog niets be kend. Voor de gemeente en de' stich ting peuterspeelzaal De Woezel is de enquête-uitslag aanleiding te onderzoeken of de peuterspeelzaal in een kinderopvang voor halve da gen kan worden omgezet. In het verdere overleg zal de Werkge meenschap Kindercentra Neder land (W.K.N.) om advies worden gevraagd. Nelleke van Mameren, voorzitter van De Woezel, heeft toegezegd dat zij en haar collega's bereid zijn aan zo'n omzetting mee te werken. De enquête is gehouden onder 440 Warmondse ouders die in to taal 745 kinderen opvoeden. Iets meer dan de helft van de ouders reageerde. Die helft zorgt voor in totaal 406 kinderen. Van de 223 res pondenten antwoordden 78 ouders 'ja' op de vraag of ze behoefte heb ben aan kinderopvang; 134 met 'nee'; elf gaven geen antwoord op die vraag. De 78 ouders die behoef te aan kinderopvang hebben zijn verantwoordelijk voor in totaal 142 kinderen. Een kleine zestig van die kinderen is tussen de nul en vier jaar oud. In politieke kringen wordt en thousiast gereageerd op de ontwik kelingen die in gang zullen worden gezet. Ook CDA-fractievoorzitter mevrouw den Ouden heeft neits te gen kinderopvang. Wel vindt zij dat wat er ook gebeurt, dit niet "ten koste van De Woezel" mag gaan. Ook heeft de christen-demo- crate bezwaren tegen "de koppe ling" van de enquêtes naar ver- Warmondse peuters in peuterspeelzaal De Woezel. Uit ei Warmondse kinderen van nul tot vier jaar kinderopvang i dit dat er omaeschakeld zal moeten worden. i enquête is gebleken dat voor twintig procent van )or halve dagen is gewenst. Voor De Woezel betekent (Foto D. van der Berg) langd onderwijs en de behoefte aan kinderopvang. Burgemeester Hendrickx-Vlaar (welzijn) legt het verschil uit tus sen peuterspeelzaal en kinderop vang. De eerste "is vooral in belang van het kind". Kinderopvang daar entegen stelt moeders, die meestal ZOETERWOUDE - Het Zoeterwoudse tamboer-, trompetter- en majorettenkorps VIOS is afgelopen weekeinde gepromoveerd naar de eerste divisie. Hetgeen VIOS te danken heeft aan haar optreden tijdens het bondsconcours in Poeldijk. Daar wist de Zoeterwoudse vereniging vier prijzen in de wacht te slepen. Met een score van 313 punten werd de eerste prijs behaald én verdiende VIOS een promotie. Klap op de vuurpijl voor VIOS was de verkiezing van Wim van Bohemen tot beste tam- boer-maitre van het concours. Omdat VIOS het hoogste aantal punten haalde zal het korps waarschijnlijk worden uitgenodigd voor de Nederlandse Kampioenswedstrijden in Kerkrade. Als die uitnodiging binnenkomt zullen bestuur en dirigent het verzoek overwegen. Op voorhand lijkt het VIOS een uitstekende gedachte om haar leden met "zoiets landelijks" te confronte- De promotie is uitgebreid gevierd in Zoeter- wouode. Geëscorteerd door claxonnerende auto's werd de bevolking ingelicht over de behaalde suc cessen. In het Muziekcentrum werd nog lang nage- feest. In dit onderkomen van VIOS aan de Schen- kelweg zijn ook de nieuwe bekers te bewonderen. voor de kinderen zorgen, in staat een baan (voor halve dagen) te ne men of een cursus te volgen. Peuterspeelzaal De Woezel, ge vestigd aan de Endepoellaan ach ter de r.k. basisschool De Leerhoe- ve, heeft elke ochtend 16 peuters over de vloer en is doordeweeks van 8.45 tot 11.45 uur open. Woezel- voorzitter mevrouw van Mameren is verheugd over de aan het licht gekomen behoefte aan kinderop vang. Ze is ook verbaasd. In haar contacten met Warmondse ouders heeft zij die behoefte nooit eerder waargenomen. Zou De Woezel daadwerkelijk van een peuterspeelzaal tot kinde ropvang uitgroeien, dan moet er volgens Van Mameren hard aan een nieuw onderkomen worden gedacht. "We hebben nu maar één lokaal en je kunt een peuter van twee niet zo maar met een kleuter van vier in één hok zetten". Van Mameren heeft al een gebouw op het oog: de voormalige kleuter school van Oostergeest. "Dat zou ideaal zijn. Dat is immers speciaal gebouwd voor kleine mensjes", zegt ze verrukt. Behalve aan uitbreiding van "de werkruimte" moet volgens Van Mameren ook worden gedacht aan uitbreiding van het personeel. Bij De Woezel werken twee peuter- leidsters van wie er één wordt be taald. De andere leidster is vrijwil ligster. In het verdere onderzoek zal worden nagegaan wat de mogelijk heden zijn om met de bejaar denoorden Mariënhaven, -weide en -gaerde samen te werken. Bij de drie Mariens zouden plannen be staan om het personeel kinderop vang te bieden. Van Mameren is daar niet zo enthousiast over. Ze wijst erop dat die opvang voor hele dagen zal zijn terwijl De Woezel waarschijnlijk voor halve dagen zal zorgen. Ook is een deel van het per soneel van de Drie Mariens niet uit Warmond afkomstig. De Woezel richt zich op louter Warmondse ou ders en kinderen. WARMOND - "Het deugt helemaal niet wat er ge beurt", liet Warmonds bur gemeester Hendrickx-Vlaar gisteravond in de raads commissie welzijn weinig twijfel bestaan over haar opvattingen over de handel wijze van de kerkvoogdij. De kerkvoogdij is met B en W over eengekomen dat de gemeente dit en volgend jaar 7.000 gulden subsi dieert opdat verenigingengebouw 't Trefpunt, waarvan de hervormde kerk eigenaar is, tot eind 1988 open kan blijven. Maar net als vorig jaar kan jongerensociëteit Ut Sloepie in de Kaagweek niet terecht in het ge bouw omdat de beheerder van 't Trefpunt, Ben Oudshoorn, het an dermaal voor zijn eigen program ma nodig heeft. De kerk en de gemeente waren overeengekomen dat Ut Sloepie dit en volgend jaar weer net als vroeger 't Trefpunt mocht huren. Ut Sloepie is door dit alles in finan ciële moeilijkheden gekomen. Behalve burgemeester Hen drickx zijn ook het PW-raadslid Van Dam en het PW-burgerlid Van der Vooren weinig te spreken over deze zaak. De laatste verwijt de kerkvoogdij dat zij Ut Sloepie niet op de hoogte heeft gesteld van de afspraken die met de gemeente zijn gemaakt en van de mogelijk heden om het gebouw weer te ge bruiken. Ook andere gebruikers van het gebouw, zoals de Brass band Warmond en de muziek- en toneelclub St. Matthias zijn door de kerkvoogdij nog altijd nergens over ingelicht. Volgens Van der Vooren zouden er ook de nodige vraagtekens kun nen worden geplaatst achter de be wering van de kerkvoogdij dat zij geld nodig heeft om 't Trefpunt verder te kunnen exploiteren. "De streekmuziekschool mag dan weg zijn - en met haar de huuropbreng sten - maar het is bekend dat de vrouwenvereniging en de carna valsclub ook ruimte zochten". Het burgerlid rondde zijn scher pe kritiek af door zijn verbazing uit te spreken over het feit dat St. Mat thias twee keer zo veel huur moet betalen als de Brassband. PW-raadslid Van Dam gaf eerst uiting aan zijn vreugde over het open blijven van 't Trefpunt. Van Dam maakte zich echter boos op de ontwikkeling waarbij de organi satie van Kaagweekactiviteiten in commerciële handen valt, zoals nu in die van Trefpunt-beheerder Oudshoorn: "Ut Sloepie hoort tra ditioneel gezien bij de Kaagweek. Dit is net zoiets als het commer cieel maken van tobbetje-steken". Het raadslid vraagt zich verder af wie in de onderhandelingen over 't Trefpunt nu de onderhandelings partner is van de gemeente, be heerder Oudshoorn of de eigenaar, de kerkvoogdij Burgemeester Hendrickx zei dat ook al heeft de kerkvoogdij Ut Sloepie niet ingelicht, de-jongeren- sociëteit had kunnen weten dat 't Trefpunt weer beschikbaar zou worden. Hendrickx heeft Ut Sloe pie namelijk zelf verteld dat zij zich daar heel sterk voor zou maken. Over het opmerkelijke verschil in huur, zei de burgemeester: "De kerk is een autonome instantie. Het is een zaak van de kerk als zij voor de Brassband waarmee zij een Verkoopexpositie Aan het eind van deze week wordt in zaal 'La Salie', Rhijngees- terstraatweg 43 in Oegstgeest een verkoopexpositie gehouden ten ba te van gehandicapte kinderen in Indonesië. Animator daarvan is de stichting Rena, die zich bezighoudt met het financieren van operaties van gehandicapte kinderen. Tijdens de verkoopexpositie zijn vele kunst- en gebruiksvoorwerpen uit diverse landen te zien en te koop. Bijvoorbeeld uit Afrika, Bali, China en India. De openingstijden: donderdag 18 juni van twee tot zes, vrijdag van tien tot zes en zaterdag van tien tot vijf uur. Toegang gra tis. Poppentheater Het Voorschotens poppentheater Wellus-Nietus verzorgt morgen de laatste kindervoorstelling van dit seizoen. Het gaat om een voorstel ling van 'De Tentkarromobiel'die om half drie begint in het theater aan de Marijkelaan 4 in Voorscho ten. Graag van tevoren reserveren via telefoonnummer 01717-8361. Schapen scheren Het traditionele schapenscheer- feest in Leiderdorp wordt morgen gehouden. Plaats van handeling is de kinderboerderij in park De Houtkamp. Alle Leiderdorpse kin deren zijn daar vanaf twee uur welkom. De schapen worden van hun warme jasje ontdaan. Ook staan er een kleurwedstrijd en een speur tocht op het programma. In het mi lieu-educatief centrum is een ten toonstelling te zien onder het motto planten die je kunt eten'. bepaalde band heeft wat anders re kent dan voor (het van oudsher ka tholieke, red.) Matthias. Daar tre den we niet in". De burgemeester deelde voor het overige de kritiek op de rol van de kerkvoogdij in de Sloepie-misère. "Zo hebben we het niet afgespro ken". Toch wilde zij niet zo ver gaan om de kerkvoogdij te dwin gen het contract met de beheerder "open te breken". Ook ging zij niet in op het voorstel van Van der Voo ren de subsidie voor de kerkvoog dij voor 1988 in de ijskast te zetten. Daar zou die 7.000 gulden pas uit mogen, als aan de voorwaarde wordt voldaan dat Ut Sloepie dat jaar wel 't Trefpunt mag gebruiken in de Kaagweek. Wel wil Hen drickx-Vlaar nadenken over sanc ties. Zij beloofde daar in de ge meenteraad op terug te zullen ko- Voorschoten: 'Station De Vink slecht voor ouderen' VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten doet er alles aan om het NS-station De Vink bereikbaar mogelijk te maken voor plaatselij ke bejaarden. In februari, toen dui delijk werd dat het plaatskaarten- kantoor aan de Leidse (Stevens- hof)kant van de spoorbaan zou ko men, schreef het gemeentebestuur een boze brief aan de Nederlandse Spoorwegen. Ook Voorschoten had recht op een gebouwtje om te vermijden dat slecht ter beende zijnde burgers die richting Amsterdam willen, twee maal de hoge voetbrug over moeten en dan ook nog eens een stuk de polder dienen in te lopen. Een andere oplossing zou kunnen zijn dat conducteurs niet langer ei sen dat ook bejaarden vóór de treinreis een kaartje kopen. De NS wezen de suggesties af. Het kantoor moest aan de Leidse kant komen omdat driekwart van de reizigers naar Den Haag wil en dus tóch aan de Stevenshofkant moet zijn. En om "exploitatieve re denen" kon het bedrijf bejaarden niet vrijstellen van de verplichting op het perron het treinkaartje te kopen. Gisteren werd het gebouwtje ge opend en morgen staat een wat kla gerig stukje in de gemeentelijke voorlichtingspagina 'Wapenfeiten', vol termen als 'omslachtig' en 'een bijna onneembaar obstakel'. Toch lijkt het in de praktijk wel mee te vallen, zegt een gemeentelijke woordvoerder. Het 'afgifteloket is alleen van kwart voor zeven tot tien uur open en de gemeente heeft niet de indruk dat er dan al veel bejaarden reizen. Bovendien heb ben NS-functionarissen informeel laten weten dat conducteurs heus geen boete zullen heffen wanneer slecht ter been zijnde bejaarden geen kaartje hébben kunnen ko pen. Om taktische redenen duiken deze lichtpuntjes niet op in het ge meentelijke stukje. De voorlichter voert zelfs aan dat de openingstij den voor bejaarden 'bepaald niet ideaal zijn'. En in de laatste, vetge drukte regels,heet het dat het defi nitieve kantoor op een gunstiger plaats moet komen. De plannen hiervoor zouden „echter nog niet rond ziin. Hoorzitting over Vlietland-brug VOORSCHOTEN - In de raadzaal van het Voorschotense gemeente huis wordt vanavond een hoorzit ting gehouden over de bouw van eén brug over de Vliet naar recrea tiegebied Vlietland. B en W stellen de raadsleden voor om achter de ijsbaan een lage, beweegbare brug voor fietsers en voetgangers aan te leggen, maar eerst mogen van half acht tot half negen burgers hun mening naar voren brengen. Na deze korte hearing beraden raadsleden zich een half uurtje. Om negen uur begint vervolgens de openbare vergadering over de brug, die ook door de provincie wordt gewenst. Een eerder plan om een brug neer te zetten in het verlengde van de Raadhuislaan stuitte op bezwaren van omwonen den en zandschippers. LEIDERDORP - De in Leiderdorp te bouwen sporthal zal een speel zaal krijgen met een oppervlakte van 28 bij 44 meter. Het plan zal moeten voldoen aan de voorschrif ten van de Nederlandse Sport Fe deratie. En zeker is dat de hal dient te verrijzen op het terrein aan de Hoogmadeseweg, naast het huidi ge zwembad. Dat staat in het programma van eisen voor het sportcomplex dat aan de Hoogmadeseweg zal verrij zen. Zoals bekend zijn burgemees ter en wethouders van Leiderdorp momenteel bezig met het maken van een plan voor de bouw van zo'n complex. Medio september zal de raad met een voorstel worden benaderd. Daarvoor is dus nu al een aantal uitgangspunten opgesteld. Zo moeten zwembad en sporthal op "logische en functionele wijze" aan elkaar worden gekoppeld. Bezoe kers die naar de sporthal willen, moeten niet via de bezoekers stroom van het zwembad of ander som. Wel kiezen burgemeester en wethouders voor een geïntegreer de opzet. En: het complex wordt zodanig ingericht dat er maar heel weinig toezichthoudend personeel nodig is. Voorzieningen moeten zo veel mogelijk gezamenlijk worden gebruikt (EHBO-ruimte, toiletten, garderobe, entree en dergelijke). Wat de kosten betreft mag het zwembad jaarlijks geen hoger te kort opleveren dan een half mil joen en de sporthal maximum 115.000 gulden. Het vernieuwde zwembad moet er als volgt uitzien: een overdekt wedstrijdbad van 12,5 bij 25 meter met beweegbare vloer en een over dekt instructiebad van acht bij vijf tien meter. Buiten moet een peu- terbad komen (200 meter), een on diep buitenbad met eenvoudige re creatieve voorzieningen (1250 vier kante meter), een terras en een speel/ligweide van 6000 vierkante meter. De alternatieven: renovatie, compacte nieuwbouw of de bouw van een recreatiebad met 'toeters en bellen'. Peuterspeelzaal mogelijk omgezet in halve-dagsvoorziening BVL levert sportteam van het jaar LEIDERDORP - Uit handen van wethouder Huigen heeft het jon gens-B 1 team van Basketbal ver eniging Leiderdorp gisteren de 'sportteam van het jaar'-wissel- trofee gekregen. De onderschei ding valt het team ten deel om dat het twee weken geleden landskampioen werd. Vorig jaar ging de beker overigens ook naar een team van de Basketbalver eniging Leiderdorp. Toen be haalde het meisjes-1 team het landskampioenschap. (foto Holvast) VOORSCHOTEN/ WASSENAAR - Het leven van duizenden inwo ners van Wassenaar en Voorscho ten is deze week 'ontregeld' omdat ze meedoen aan de avondvierdaag se, die in beide dorpen wordt geor ganiseerd. In Voorschoten gaat de avond vierdaagse officieel vanavond van start. Weliswaar kon men gisteren de eerste afstand al lopen, maar dat was bedoeld als alternatief voor de genen die op een van de andere avonden niet kunnen. Voor deze jubileum-avondvier daagse - het is de 25ste keer dat het gelijknamige Comité het evene ment heeft georganiseerd - hebben zich inmiddels 1750 mensen inge schreven. Overigens is men in Voorschoten aan dergelijke aantal len gewend. De laatste jaren komt het aantal deelnemers steevast bo ven de 2000. Vanavond kan men zich nog laten inschrijven bij het SVLV-gebouw aan de Juliana van Stolberglaan. Het jubileum zal niet ongemerkt voorbij gaan. Het clubje dat al die jaren de routes uitzet, wordt gehul digd en dat geldt ook voor de 75- jarige mevrouw Kneyber, die voor de vijftiende keer meedoet. De 70- jarige mevrouw Zonneveld die er twintig avondvierdaagsen heeft opzitten, wordt eveneens in de bloemen gezet. een feestelijke tocht door het cen trum, rond half negen. In Wassenaar hebben welgeteld 783 wandelaars gisteravond vijf, tien of vijftien kilometer afgelegd. Startbureau is telkens het Van Heeckerenhuis bij de katholieke kerk in de Kerkstraat, vanaf zes De laatste dag wordt de muzikale intocht verzorgd door de C.J.V. Drumband uit Rijswijk, een inter nationaal bekend korps. De start tijden voor deze laatste avond zijn ietwat afwijkend: voor de vijf kilo- meter-lopers om zes uur, voor alle anderen om kwart over vijf. Houdt men zich aan die tijden, dan ver wacht de organisatie dat de intocht vanaf het marktterrein aan de Berkheistraat 'groots' zal zijn. NIEUWE RIJN 31 LEIDEN ÜÏ1-1348ÜÖ DE BEST GESORTEERDE ELECTRO-WINKEL IN ZUID-HOLLAND

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14