Meeste termisteams haken op Uur U af 'Ik was zenuwinzinking nabij' Van den Berg en Smit halen hoofdprijzen op 'Breukink gaat naar Tour om te leren' Dekker grijpt net mis Roche opgelucht na zege in Ronde van Italië MAANDAG 15 JUNI 1987 PAGINA 17 In toernooien De Munnik en Dekker LEIDEN - Op de finaledagen van de tennistoernooien in Leiderdorp en Warmond domi neerden twee spelers. Zaterdag bij de Munnik was het voor Michael van den Berg een drukke dag. Vijf partijen moest de Unicummer spelen alvorens hij de hoofdprijs in de wacht kon slepen. Bij Dekker, waar de meeste finales op zondag verspeeld werden, eiste Marco Smit een belangrijke rol voor zich op door in C driemaal de eerste plaats te beha len. Michael van den Berg werd de toch wel verrassende winnaar van het mannenenkel B bij de Munnik. De tennisser van Unicum kwam al heel moeizaam door de kwartfina le, waar hij met 4-6,7-6,6-3 van Van Scheppingen won. Vervolgens werd ook de als tweede geplaatste Frank Verhoeff uitgeschakeld. Aangezien Van den Berg ook in het mannendubbel de finale bereikte hij in de halve finale de eerste ge- winnen. Met Marie-Louise Goed- plaatste Eelco Adrichem en scha- hart naast zich versloeg Smit de als kelde tenslotte in de eindstrijd ook eerste geplaatste Ilonka van Riet kwam de Matijs Glastra uit 6-2, 6-4). In het mannendubbel C was het opnieuw Smit die, met partner Jan-Arie Bakker, het duo Har Meyer en Eelco Adrichem onderuit haalde. Adrichem ondervond veel hinder van een armblessure en drie van de lijst daardoor kwam zijn gevaarlijke niet goed uit de verf. Het Unicum won wel de eerste set, maar ging in de daar opvolgen de twee sets met 6-3 en 6-2 ten on der. Smit maakte de trilogie vol door ook het gemenddubbel te duo v Hans van Tongeren 6-3, 5-7, 6- 2). Maija Kuipers was de verrassen de winnares van het vrouwenenkel C. Na een spannende partij tegen Colinda Voskuil, waarin beide speelsters voornamelijk op de ach terlijn vertoefden, bleek Kuipers de sterkste: 7-6, 5-7, 6-2. De jonge ren deden het goed in het vrou- wendubbel. Van de Bent en Van de Voort versloegen routiniers Heyli- gers en Bennink en Voskuil en Van den Hoek deden hetzelfde tegen Michael van den Berg was de gro te man op het toernooi van De Mun nik. (archieffoto Zuyderduin) Van de Bent en Vogelaar. In de fi nale won het duo van de Boekhorst met 7-6, 6-1 van Van de Bent en Van de Voort. JETSKE GOUDSMIT Slechts twee ploegen promoveren LEIDEN - Het slot van de tenniscompetitie leverde voor de meeste teams uit de regio een teleurstellend resultaat op. Van de zeven ploegen die gisteren voor promotie streden slaagden er slechts twee in die opdracht daadwerkelijk te voltooien. De andere ploegen haakten op het Uur U af. gommers. Vink zorgde voor een Marco opmerkelijke prestatie door Freek van der Capellen te verslaan. De playing captain van de Leidenaren, die nog nooit van Vink verloren had, kwam er tegen het aanvallen de spel van de Hillegommer niet aan te pas: 6-2, 6-2. Erik Snellen berg, gesterkt door de winst op het toernooi van Dekker, versloeg Overgangsklasse B Hillegom was één van de twee teams die de competitie succesvol afrondde. Dat ging echter wel ten koste van een andere formatie uit de regio, namelijk Unicum 3. Mar cel Vink en Madeion Verdegaal waren met drie overwinningen de belangrijkste schakels bii de Hille- respectabel aantal van vijf wedstrijden op één dag. Zijn tegenstander in de finale, Jeroen Gefken, deed qua aantal niet echt voor Van den Berg onder. Drie partijen had Gefken al in de benen toen hij aan de eindstrijd be gon. In het begin leek hij de minste hinder te ondervinden van de ver moeidheid. De Amsterdammer kon met het vlugge spel op de hard-court banen, de wedstrijd werd in de hal gespeeld, goed uit de voeten. De eerste service van Van den Berg was niet zuiver en niet krachtig genoeg en dat brak hem in de eerste set op. In de tweede set ging het lopen voor Van den Berg. Zelfs een 40-15 achterstand wist de Unicummer om te buigen in gamewinst en nam mede daardoor een 4-0 voorsprong. De tweede set eindigde met 6-2 in zijn voordeel en dat maakte een be slissende spelreeks noodzakelijk. Even zag het er somber uit voor de nummer drie van de rangschik king, toen hij de mogelijkheid op een 3-1 voorsprong liet liggen en moest toestaan dat zijn tegenstan der de stand gelijk trok. Vervol gens kwam Gefken er echter niet meer aan te pas en belandde de ti tel in de zak van Van den Berg. ''Heieen van den Berg is de enige speelster, waartegen ik echt niet weet wat ik moet doen", aldus ver liezend finaliste Bionda Zonderop. De speelster van de Munnik kwam er op eigen park dan ook niet aan te pas en Heieen van den Berg werd met 6-1, 6-2 overtuigend win nares van het vrouwenenkel B. In de eindstrijd van het manne nenkel B2 leek de regen een ver rassende wending in het spelver- standmfeWobo7dTlvan^aevevan SAINT-VINCENT (GPD) - Dat hij de Ronde van Italië onder de ellendigste omstandig- Romondt moesten de spelers het heden won paste helemaal bij Stephen Roche. Het pad van de Ier, die in de afsluitende gravel verruilen voor hard-court, tijdrit superieur naar de winst reed, naar zijn eerste grote overwinning slingerde zich langs slepende blessures en langdurige jurische procedures. "Ik ben blij dat ik eindelijk cc.n^3 eens een Srote rittenkoers heb gewonnen", zei de roze Roche (27) zaterdag in Saint- "Van Ro- Vincent, "er is nu eert druk van me afgevallen". DUBLIN - Nederland heeft de Davis Cup-wedstrijd tegen Ier- land met 1-4 gewonnen. De Hollandse tennissers dankte de zege vooral aan Michiel Scha pers, die zich op de harde on dergrond van de Fitzwilliam Lawntennisclub goed thuis- voelde. De Rotterdammer stond in zijn beide enkelspelen geen set af. In een kort tijdbe stek klopte hij achtereenvol gens Eoin Collins en Brain Sö- "Ons team staat of valt met Schapers", aldus bondscoach Stanley Franker. "Je kunt er niet omheen dat er een groot verschil in klasse is tussen hem en de andere Nederlanders. Ook het dubbelspel met Huub van Boeckel (dat tegen Sören- Nederland in Davis Cup-duel langs Ierland sen/Doyle eveneens winst ople verde) liep als een trein". Veel minder tevreden was de Neder landse bondscoach over het op treden van Nederlands tweede man Tom Nijssen. Franker viel op de jonge Limburgse debu tant terug, nadat de één jaar ou dere Menno Oosting had laten weten het Nederlandse satel liet-circuit te prefereren boven het treffen in Dublin. "Oosting heeft bij de Europacupwed strijden in Hannover laten zien in ploegverband goed te kun nen presteren. Tom Nijssen is gewoon nog te onervaren als professional". Dat bleek in Ier land, waar hij verloor van de geblesseerde Dolyle maar de tweede dag een zege boekte op Collins. De finale van het Queens- toernooi in Londen gaat van middag tussen Boris Becker en Jimmy Connors. De Westduit ser behaalde de finale van het met 600.000 gulden gedoteerde toernooi na een zege op Tim Mayotte met 4-6, 7-6 (7-5), 6-4. Connors, de 34-jarige Ameri kaan, zegevierde in de eerste halve-finalepartij met 4-6, 6-4 over de Australiër Pat Cash. OOSTERHOUT - "Warande was als team volwassener en verdiende daarom de promotie", gaf trainer Carel de Bruyn van Dekker ruiter lijk toe. De jeugdige tennissers van de formatie uit Warmond hebben het gisteren in hun wedstrijd tegen Warande niet gered. Een plaats in de hoofdklasse blijft vooralsnog een ideaal, waar volgend jaar op nieuw voor gestreden wordt. Na de enkelspelen zag het er nog gunstig uit voor Dekker. Brigitte Pardoel en Freek Tanis hadden hun enkelspelen wel in drie sets ver loren, maar Heieen van den Berg en Stefan Faas slaagden er in de stand weer gelijk te trekken. Het dubbelspel van Robert-Jan Baal met Ton Lauwers van Waran de was echter een klasse apart. Baal bewees dat goed dubbellen een aparte specialiteit is. Stefan Faas en Freek Tanis konden geen pas send antwoord vinden op het uitgekiende spelletje van het duo uit Oosterhout: 2-6, 2-6. De sleutelpartij was het vrouwendubbel. Heieen van den Berg en Brigitte Pardoel namen het daarin op tegen Frannie Kalwij en Mien- ke Bartels. De vrouwen van Warmond namen een 6-3,5-3 voorsprong en leken op de winst af te stevenen. Het liep anders af. Vooral aan het net ontbrak het het koppel aan de scherpte om op tijd in te springen en de ballen af te maken. Met tweemaal 7-6 werd die partij in het voordeel van Warande beslist. Toen de beide gemengdubbelspelen ook door Warande waren gewonnen, werd er extra hard gejuicht door de spelers uit Oosterhout. Niet alleen spelen zij volgend seizoen in de hoofdklasse, maar eerst kunnen alle spelers plus partner genieten van een vakantie in Spanje, dat hun door een vriendelijke sponsor was aangeboden. Marco Visser paste zich snel scoorde drie games op rij en had goede vooruitzichten om voorsprong te nemen. T mondt kwam toen echter sterk op- „eene u zetten en besliste de wedstrijd met DXün de ontdèk Wng 6-4 en 6-3 in zijn voordeel. Als 21-jarige heette de renner uit wieler- land te zijn. Voor het Peugeot-team hij Parijs-Nice, de Ronde van dwangsom die Roche financieel volledig zou ruineren, afkocht met een meeijarig contract met de Franse fietsenfabrikant Peugeot. als derde geplaatste Bakker bleek te sterk voi die vooral spannend was: 6-3, 7-5. De leeftijd gaf in de finale kei Cl niet de doorslag. Joan Zón- nevylle kon het tegen de jeugdige mieten-etappe om in de laatste week onder grote psychische druk en de voortdurend aanwezige drei ging van fysiek geweld door woe dende supporters, naar de zege te rijden. "Ik ben een zenuwinzinking na bij geweest", gaf hij zaterdag in Saint-Vincent toe, "maar gelukkig zijn mijn benen altijd goed geble ven". Visentini beëindigde de Giro carrière aankondigen, werd het als martelaar. In de voorlaatste rit Ro- kwam hij, van pure vermoeidheid, „zwervend stukje kraakbeen" zijn knie operatief verwijderd moest worden. Omdat knieproble- niet zelden het einde le sombere voorspellingen dit vooijaar met een vierde plaats in Parijs-Nice - na een enerverend duel met zijn landgenoot Sean Kei- horloge a waardoor hij niet meer kon starten de afsluitende tijdrit. Roche greep de 32 kilometer tegen het team bij de Franse forma tie La Redoute terecht kwam. Aan ly - de eindzege in de Ronde Valencia en Romandië ponerend optreden in klassiekers. i zijn superioriteit te Het mannenenkel Cl bracht CaW^rüëdeindre'etLone 6 leeflljd zoen sukkelde. Maar ook daarna ontwikkelde hij zich eerder als de specialist in kleinere etappekoer- t Tjz."u. sen (zoals „zijn" Ronde van Ro- sjjui ueve 5H iiiemunani van xvu- Kwam nij, van pure vermoeiuneiu, ken en moestde^verwinnSig^net die won i? 1983' 1984 ?he geschreven. Hij logenstrafte al- ten val en liep een polsbreuk op, 6-3 en 7-5 aan Hooghoudt laten. In het gemengddubbel was Zon- nevylle succesvoller. Met partner Maarten Hage was de Leiderdorp- dign nenenkel C2 verliep volgens de komst met Peugeot toch verwachting van de toernooilei- veranderde ding. In de finale ontmoetten tip T a Rf Maarten Kallenberg en Alexander w PinH van de Berg elkaar en lijstaanvoer der Kallenberg won met 6-4, 6-2. Saskia Paauw sloot haar debuut in het vrouwenenkelspel Dl suc cesvol af. De pas elf-jarige Paauw versloeg W. Zeilmaker met 7-5 en 6-3. In het mannenenkel Dl ging de titel naar Zevenhoven, die met tweemaal 7-6 won van Warmer dam. 1987) dan als een bedreigende factor voor grootheden als Bernard Hinault en Laurent Fignon. Eind 1983 haalde hij zich boven- heleboel juridische pslomp op de hals toen hij on- De Giro d'Italia i Zaterdagavond behaalde Erik Snellenberg in de hal de eerste prijs in het mannenenkel B op het toernooi van Dekker. Snellenberg moest zich tegen een zich sterk verwerende Leon Damen wel tot het uiterste inspannen alvorens hij heTwleTbCTFop'om de'scha'd? dat jaar werd hij bo- doel, waarbij hij vooral vendien geteisterd door een myste- tie te duchten had van alle Italiaan- rieuze rugpijn, die later afkomstig se equipes en de publieke opinie, bleek te zijn van een ontstoken die playboy Roberto Visentini zo blindedarm. Het herstel in 1985 graag had willen zien winnen. De was wel een feit, maar in de Tour miljonairszoon kwam gewoonweg de France waarin Bernard Hinault kracht te kort en Roche weigerde het hele peloton in zijn wurggreep zijn riante kans vrijwillig af te probeerde te houden kon hij op- staan ook nadat hij door een bles- nieuw niet echt meespelen. Wel sure, daags tevoren opgelopen bij was hij de enige die een keer durf- de massale valpartij, in San Marino de aan te vallen. Tijdens de beklim- de tijdrit en de trui had verloren ming van de Aubisque, een korte aan Visentini. Hij pakte hem bru- ochtendetappe, deelde Roche Hi- taalweg terug in de eerste Dolo- nault een speldeprik uit. De Breton kreeg toen steun uit de Columbiaanse hoek. Luis Her- reed met de gele truidrager in onderstrepen. Zelfs de Westduitser en een ïm- Didi Thurau, die een onnavolgbaar de Waalse goede dag had en ook in deze Giro weer een advertentie voor zichzelf plaatste, greep door de daden- 2en hoofd- drang van Roche naast de ritzege. Een pijnlijk nederlaag voor de Italiaanse wielersport, die voor het eerst sinds 1972 - toen Eddy Merckx won en Wlademiro Paniz- za vijfde werd - geen landgenoot bij de eerste vier van de einduitslag had. De jonge Flavio Giupponi ont ving nu met zijn vijfde plaats het chauvinistische applaus van het publiek, dat zich toch moet realise ren dat Italiaanse teams momen teel buitenlanders nodig hebben om nog een rol van betekenis te kunnen spelen. Trigt met tweemaal 6-3. verdeelden even eens de punten in de enkelspelen. Carola Geerlings pakte een punt voor Unicum door van Rosemarie Verdegaal te winnen. Zus Madeion deed het beter en versloeg Fleur Meyer in drie sets. Na de enkelspe len stond het dus 2-2 en was er nog van alles mogelijk. Voor de dubbelspelen had Uni cum versterking gezocht bij Hans Tönjann. Ondanks gebrek aan wedstrijdritme zou de routine van Tönjann in het voordeel van de Leidenaren zijn. In de eerste set ging het mannendubbel zeer gelijk op. Iedereen won zijn eigen opslag en bij 6-6 was een tie-break noodza kelijk. Marcel Vink en Marco van Tigt hadden hun zenuwen beter in bedwang en pakten de setwinst. Gemotiveerd door die zege ging het bij de Hillegommers steeds be ter lopen en met 6-1 werd ook de tweede spelreeks in winst omge zet. Het vrouwendubbelspel eindig de in een duidelijke zege voor Ro semarie en Madeion Verdegaal. Unicum 3 stond dus voor de zware taak om beide gemengddubbelspe- len in twee sets te winnen. Even zag het er naar uit dat de ploeg daarin zou slagen omdat beide Leidse koppels de eerste set in hun voordeel beslisten. Hillegom kwam echter sterk terug en pakte met 6-2 de totaalwinst. De feest vreugde werd nog vergroot omdat ook Hillegom 2 promoveerde. Voor OLTC wonnen Jasper van Marwijk en Nancy Toole hun en kelspelen en bewerkstelligten daarmee een 2-0 voorsprong. Jam mer genoeg voor de Oegstgeeste- naren kon die stand niet verder worden uitgebouwd in hun voor deel. Alleen het vrouwendubbel le verde nog een punt op voor OLTC, dat volgend jaar dus opnieuw in de overgangsklasse B speelt. Tweede klasse Bij Lisse was het tellen geblazen. Tegen Waddinxveen kwam Lisse weliswaar niet verder dan een 4-4 gelijkspel, maar twee sets gaven de doorslag in het voordeel van Lisse. Inge van der Loo leverde weer een belangrijk aandeel in de "winst". Vooral omdat zij haar enkelspel in twee sets won en alle overige in drie sets beslist werden. Onno Wempe versloeg Frank van de Berg en het vrouwendubbel en ge mengddubbel van Van der Loo en Wempe waren de winstpunten voor Lisse. De sombere voorspellingen van competitieleider Hamming van Tean werden waarheid. Hoofd dorp was te sterk voor de Alphena- ren en Mar got van den Oudenrijn slaagde er als enige in om haar en kelspel in winst om te zetten. "Het was heel gezellig en we heb ben veel geleerd, maar Oldenzaal was duidelijk te sterk", was het commentaar van Tine van Velzen van Zoeterwoude. De Zoeter- woudse formatie kwam er tegen het zeer gemotiveerde team van Ol denzaal, dat geen enkel risico had genomen en al veertien dagen op hard-court trainde, niet aan te pas. Al twee maal was Zoeterwoude kampioen in de tweede klasse en beide keren werden ze in de pro motiewedstrijd afgebluft. Volgend jaar krijgen zij dus weer een kans. Eerste klasse KLTV onderging hetzelfde lot als Zoeterwoude. De Katwijkers, die overtuigend kampioen werden, hadden tegen Kromwijk geen kans. Alle enkelspelen gingen in twee sets verloren en in de dubbel spelen slaagden de koppels van KLTV er nog wel in om een beslis sende spelreeks noodzakelijk te maken, maar konden in geen enke le wedstrijd hun tegenstanders uit Woerden de baas. JETSKE GOUDSMIT Hinault zo klein mogelijk te hou den. In de zesdaagse van Parijs sloeg eind 1985 het noodlot voor de Ier opnieuw toe, toen hij bij een valpartij een knieblessure opliep die hem in 1986 parten bleef spe len. De juristen hadden hem toen de baan kon verlaten. Damen besefte dat hij het op vast heid tegen Snellenberg zou afleg gen en koos dus voor de aanval. In veel gevallen bleek dat een succes volle tactiek. Goed loopwerk en zuivere passeerslagen van de Uni- icii JU11BW„ cummer braken Damen uiteinde- inmiddeis met rust gelaten. Roche lijk op: 6-2,4-6,7-6. - - Marco Smit was de baas in drie C-catagorieën. De wedstrijdleiding in Warmond moest toegeven de kwaliteiten van Smit onderschat te hebben, anders was hem zeker een hogere plaatsing ten deel gevallen. Als underdog gedijde Smit echter goed. In het mannenenkel versloeg SAINT VINCENT (AFP) - Fran cesco Moser ziet af van een start in de Ronde van Frankrijk. De 35-jari- ge werelduurrecordhouder kon door een trainingsongeluk niet aan de Ronde van Italië meedoen. Tij dens een test in de Ronde van de Midi-Pyreneeën achtte Moser zich niet fit genoeg voor de Tour. Zijn ploeg zal nu worden aangevoerd door de Italiaanse kampioen Clau- dio Corti. Mosers Italiaanse rivaal Giuseppe Saronni start wel in de Tour te Berlijn. Het wordt zijn de buut. 'Nieuwe Zoetemelk' nuchter na 'sensationele prestatie' SAINT VINCENT (GPD) - Eric Breukink, de Nederlandse hoofd rolspeler van de Ronde van Italië, de woensdag over twee ce slechts een figurant zijn. Hoewel zijn derde plaats in de Giro, zater dag in Saint-Vincent veiliggesteld met een voortreffelijke tijdrit, Vermeij staat leiderstrui af WERVERSHOOF - Voor korte tijd mocht Lissenaar Marco Vermeij aan de eindzege ruiken in de wielertweedaagse van Westfriesland. Dankzij een tweede plaats in de proloog en een achtste stek in de eerste etappe verzekerde de student zich zaterdagavond van de lei derstrui, die hij gisteren echter pardoes weer diende in te leveren bij eindwinnaar Michel Le Grand. Moe gestreden onder het geweld van de oppermachtige Moone-glas formatie kon Vermeij tijdens de be slissende tweede etappe juist niet meer aanpikken bij de beslissende ontsnapping van 17 renners. Plaatsgenoot André van Reek, negende in de proloog, zat gisteren wel in de juiste vluchtersgroep en werd met een dagprijs als zevende nog verdienstelijk vierde in de eind rangschikking. De voor de w.v. Woerden koersende Martin Kockel- koren uit Noordwijkerhout reed gisteren in Steenwijk een goed na tionaal kampioenschap. De districtskampioen Utrecht diende in de eindsprint van de kopgroep van zeven echter wel met de zesde plaats genoegen te nemen. Bij de kampioenschappen voor liefhebbers kwam Voorhouter Ronald van der Tang zaterdag als vijfde over de meet. ken van start gaande Tour de Fran- andere verwachting zou wekken, wil ploegleider Peter Post het jon ge talent voor de grote wielerron den zo veel mogelijk sparen. "We moeten zuinig zijn op die jongen. Hij gaat naar de Tour om de wed strijd te leren kennen. Als hij daar weer drie weken op de toppen van zijn kunnen moet presteren is het na dit jaar misschien wel afgelopen met hem", aldus Post. Breukink, die vijfde werd in de slottijdrit, heeft vrede met die toe komstige rol op het tweede plan. Het brengt hem weer even terug in zijn „gewone doen". Post: "Toen hij vrijdag van Phil Anderson een wiel kreeg, zei hij nog netjes dank jewel. Zo verbaasd was hij daar over. De tijd dat hij orders uitdeelt moet nog komen". De in Bergen op Zoom wonende Gelderlander is niet bang dat de verwachtingen te hoog gespannen zijn en er onherroepelijk vraagte kens zullen komen als hij door zijn andere rol in de Tour de France in de middenmoot zal finishen. Breu kink: "Ze kunnen verwachten wat ze willen. Maar met Millar en An derson voor het klassement kun je er niet nog een bij hebben. Er moe ten ook werkers in de ploeg zijn. II? maak me daar geen illusies over. Tenzij de wedstrijd loopt zoals hier. Ik weet niet wat er dan ge beurt...". Een vraag, die Heter Post voorlo pig maar het liefst voor zich uit schuift. Hij genoot zaterdag in het Noorditaliaanse Saint-Vincent eerst van de euforische stemming, die er in en rond zijn herrezen we reldteam heerste. Nimmer tevoren eindigde zijn ploeg in een grote ronde met vier renners bij de eer ste tien: Robert Millar tweede, Breukink derde, Phil Anderson ze vende en Peter Winnen achtste. Nooit in de 70-jarige historie van de Giro kwam een Nederlander zo hoog, al kwam Johan van der Vel de (nu de winnaar van het pun tenklassement) twee jaar geleden met een vijfde plaats dicht in de buurt. Het was een resultaat van het individu. Post kwam dit keer weer te voorschijn met het sterkste collectief. Winnaar van het ploe- genklassement, de bergtrui en drie ritten. "Het is me honderd procent meegevallen", gaf de succesvolle ploegleider toe. "Het is sensatio neel". Als Post op de korte termijn een gooi wil doen naar tastbare triom fen zal hij op zoek moeten naar een all-rounder. Phil Anderson, die door privé-problemen in het voor seizoen ver onder zijn niveau is ge bleven, mag dan in Italië een stuk verbeterd zijn, een potentiële win naar van Vuelta, Giro of Tour is hij niet. Nu de geruchten over zijn ver trek bij Post weer eens aanzwellen, zijn ook de speculaties over zijn vervanging op gang gekomen. In dat verband is de laatste weken herhaaldelijk de naam van Ste phen Roche genoemd. "Ik heb nog niet met hem gesproken en ik weet ook niet of het er van komt. Als de Italiaanse ploegen straks tegen el kaar gaan opbieden doe ik niet mee", aldus Post. Met het eventuele vertrek van Anderson zou er wel een aanzien lijk bedrag vrijkomen. Bovendien sloot Post recentelijk een contract met de Zwitserse sportdrankj es fir ma Isostar (drie miljoen gulden voor twee jaar), waardoor hij voor de toekomst in elk geval over een ruimer budget kan beschikken. De nieuwe co-sponsor, die volgens Post over enkele jaren mogelijk de rol van de huidige hoofdsponsor Panasonic kan overnemen, wil overigens dat voor dat geld een aantal Zwitsers wordt aangetrok ken. De sprinter Urs" Freuler, ter compensatie van de vertrekkende Eddy Planckaert, is er een. Toni Rominger en Niki Rüttimann zijn andere kandidaten. Mogelijk wacht Post, die nog jarenlang zijn ploeg zal leiden, rustig af tot het ta lent Breukink gerijpt is, want dat die er zeker komt, daaraan twijfelt hij niet.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17