Wassenaar maakt korte metten met zwak Jeka s«srss \ykenswaard afgeserveerd Dubbel verlies voor Adegeest Sunter maakt opnieuw naam Steenvoorden kampt met pech Ajax laat winst liggen Scorpions missen werpster Filomena Extra duel afgelast Regen spelbreker bij zwemstrijd Uitnodiging voor Lions PAGINA 16 DO ST SPORT MAANDAG 15 JUNI 1987 LEIDEN - In de softbal-compe- titie won Wassenaar gisteren een dubbel thuis tegen Jeka uit Breda. honkslag) laten noteren. In de eer ste vier innings werd er niet ge scoord. Maar toen begon het: links- Doordeweeks had Volle Bak op- veldsterjose Oliehoek opende met nieuw problemen met regengod een honkslag. Zij bereikte het der- Pluvius, want hun wedstrijd tegen de honk door een hit van Monique Hygiea verregende. Scorpions trok Duyndam. Midveldster Jolanda naar Den Haag en verloor ruim van Oliehoek zorgde via een geraakt het vierde team van ADO. Ook werpster voor volle honken. Toen Adegeest ging naar de Residentie sloeg Marian van der Ploeg een (Storks 5) en zij kwamen, voor het honkslag en liet aldus twee punten met lege handen aantekenen. Door middel thuis. Flash Power speelde wijd openingsslagvrouwe Ju- Voorschoten tegen het tweede Van dy 9rui?ewaid wfreP \vefr drie L - de honken bezet. Astnd Bekooy, Adegeestnvu Opeenzono.-ergotenKerkehout maakte Wassenaar korte metten honk kwam, sloeg het derde punt binnen. Toen was de strijd gestre den en de stand 3-0 werd ook de vaarlijk, alleen Vrins kon twee honkslagen (waaronder een drie- 5-1 noteren en de beste slagvrouwe was Jose Oliehoek met 0.667. Ma rian van der Ploeg had 1 uit 2 (0.500). ALGEMEEN - Sportsupport, de In de tweede wedstrijd gezamenlijke sponsorpoule van de Ja Pannen de werpster Nederlandse Sportfederatie (NSF) had en het Nederlands Olympisch Co mité (NOC), heeft een bedrag van 428.000 gulden toegezegd voor de ondersteuning van de maatschap- as Son- ook zij vrij gemakkelijke dag. Al de tweede inning nam Wasse naar een beslissende 5-0 voor sprong. Weer begon Jose Oliehoek met een hit. Door een tweetal fou- pelijke en medische begeleiding ten in het Jeka-veld en een stoot- van de nationale topsporters. Daar- slag-honkslag van Sonja Pannen van gaat 240.000 naar de afdeling kwamen de eerste punten binnen. Maatschappelijke begeleiding van Er volgde een infield-hit van Astrid de NSF. Het grote tekort van deze Bekooy en ook Ellen Pannen liet afdeling (begin dit jaar nog zo'n een hit in het score-boek noteren. 600.000) wordt daarmee enigszins Bij de stand 4-0 vond de coach op zich, maar zjj kon de slagploeg van ADO niet bedwingen. De ploeg van Scorpions speelde zwak en dat was niet alleen te wijten aan de afwezigheid van hun vaste werpster. Adegeest heeft na zes overwin ningen hun eerste nederlaag ge slikt. Bij softbal is het werpen heel belangrijk en als dan de vaste werpster en haar vervangster sa men op vakantie zijn, dan is de ne derlaag van 23-3 snel verklaard. Nu werden drie verschillende meisjes (waaronder de catcher) op de plaat gezet, maar zij konden niet verhin deren dat Storks 5 met maar liefst 23-3 won. Flash Power en het tweede team van Adegeest speelde een enerve rende wedstrijd. De Leidse ploeg nam een voorsprong van 3-0, maar dat werd in de tweede inning om gezet in een 4-3 voorsprong voor de Voorschotense vrouweq. In de der de inning werd het via 9-4 voor Adegeest 10-9 voor Flash Power. In de vierde inning kwam Adegeest heel dichtbij de overwinning, want het stond 11-10 met zowel het twee de en derde honk bezet. Maar via tweemaal 3-slag werd de voor sprong vastgehouden. TON HOFSTEDE Honkbal is een sport met recordboeken. De 40-jarige Japanner Sachio Kinugasa van Hiroshima kijkt de bal na nadat hij zijn 495-ste homerun uit zijn loopbaan heeft geslagen. Derde honkman Kinugasa speelde zater dag zijn 2131-ste achtereenvolgende wedstrijd en verbrak daarmee het in 1939 door Lou Gerig van de New York Yankees gezette record. Hiroshima verloor de wedstrijd tegen Chunichi overigens met 8-3 (foto ap> LEIDEN (GPD) - Na een uiterst chaotisch weekeinde is het eredivi siedoek definitief gevallen voor de eens zwaar gesponsorde tafelten nisploeg van Valkenswaard. De el lende binnen de vereniging uit Noord-Brabant bereikte het afgelo pen weekeinde een hoogtepunt door een verbazende uitspraak van de tuchtcommissie van de NTTB. In de wedstrijd tegen Scylla enkele weken geleden hadden de spelers Edwin Angenent en Huang Jiang- ho hun wedstrijden na de pauze opgegeven. Als reden werd opge geven dat blessures het verder spe len onmogelijk maken. De scheids rechters echter vonden dit verhaal vervolgens dusdanig ongeloof waardig dat besloten werd beide spelers een officiële waarschuwing te geven. Als achtergrond van deze beslissing moet mede gezien wor den het feit dat de sponsor van Val kenswaard zich zeer recentelijk heeft teruggetrokken, waardoor de betaalde spelers nog maar weinig motivatie voor het spelletje over hadden. De tuchtcommissie van de NTTB besloot, overigens rijkelijk teruggebracht. Successen van taekwondoka's OI STER WIJK - Drie taekwondo ka's van sportvereniging Leiden hebben gisteren bij een internatio naal toernooi in het Brabantse Ois- terwijk beslag gelegd op de eerste puntje (6-1). Werpster Sonja Pan- Jeka het welletjes en hij verving zijn werpster. Via een doorgescho ten bal werd het nog wel 5-0. In to taal kwamen in deze tweede inning elf Wassenaarse vrouwen aan slag. De volgende inning werd het zesde punt gescoord via twee honksla gen en een opofferingsstootslag. In de zesde inning zag het er even naar uit dat Jeka terugkwam, want ze lieten drie honkslagen op rij no teren. Door slim veldspel van Was- zjjde kwamen de Jeka- niet verder dan een enkel LEIDEN - Het honkbalteam gelopen op de honken. Werper v i het weekeinde werd Dick de Scorpions heeft gisteren gelijkge- Rene Hensing en hij kweet zich Goede als werper voortijdig speeld tegen Celeritas. Adegeest haalde de vorige week zondag regende wedstrijd woensdag in te- tweede als het derde honk bezet, gen VUC en verloor ruim. In het Dat was een ideale mogelijkheid prijs. In combinatie met twee der de plaatsen leverde dat leermees ter Gerard van der Berg een derde plaats op in het verenigingsklasse ment, achter de sportscholen Van der Pas en Tilburg. Oscar Betgen (tot 70 kg), Tom Paauw (tot 83 kg) en junior Theo Pet (tot 58 kg) (1-0-6-1) stond pal i mand meer op de honken toe. Bes te slagvrouwe was Astrid Bekooy met 1.000, terwijl zowel Jose Olie hoek als Ellen Parlevliet 0.667 had den. Bij Scorpions was werpster Bea- de eerste trice Filomena ziek en dat dat heeft prijswinnaars, Seth Spierenburg de ploeg gemerkt. Tegen het bo- afgelopen weekeinde troffen Birds uit Zoetermeer en weer moesten ze met een nederlaag ge noegen nemen. Wassenaar speelde zaterdag drie innings en toen be- daar wel tevreden gon het te regenen. Het werd niet meer droog en deze wedstrijd zal in zijn geheel worden overgespeeld. Gisteren behaalde Wassenaar een ruime en gemakkelijke overwin ning op Utrecht. In Den Haag deelde in een zeer sfeervolle en sportieve wedstrijd Scorpions de punten met Celeri- de om te scoren, maar door een dub belspel van Celeritas-zijde ging de ze verloren. De einduitslag was 5-5 eigenlijk waren beide partijen De vorige week zondag verre gende wedstrijd van Adegeest te gen VUC werd woensdag alsnog verspeeld. Adegeest had tegen de koploper geen schijn van kans. Bij De wedstrijd in Zoetermeer te gen Birds was een beetje een te genvaller. Drie wedstrijdpunten pas hadden de Birds verzameld, terwijl Adegeest er al tien had. Het begon slecht voor Adegeest. In de eerste inning moesten ze vijf nul len maken in plaats van de gebrui kelijke drie. Tot twee maal toe liet de achtervanger de bal doorschie ten bij de derde slagbal. Evenzove- le malen bereikte de slagman het (tot 70 kg) en Toby van der Kooy venaanstaande ADO 4 werd met tas. De honkslagen vielen te ver- 13-3 verloren. Annet Pieters nam deeld de ondankbare taak van werpster gen, t€ VUC stond Walter van Dijk op de eerste honk, om vervolgens ook heuvel. Vorig jaar speelde hij nog nog te scoren. Omdat Birds ook in de hoofdklasse bij ADO en dat nog werper De Goede raakte stond te merken. Hij gooide maar liefst tien maal 3-slag in 6 1/2 in nings. Met het oog op de wedstrijd de eerste inning al 3-0 slag kwam Adegeest niet mee boven. Pitcher Dick de Goede die HOORN - Ook op het hoogste ni veau heeft Jeroen Sunter zijn naam gevestigd. Tijdens de Neder landse kampioenschappen atletiek voor B-junioren, die het afgelopen weekeinde in Hoorn werden ge houden, pakte de jonge Leidenaar goud op de 200 meter en zilver op de 100 meter. Al in de serie op de 100 meter werd zaterdag duidelijk dat de AV- Holland- atleet ook op nationaal ni veau zich met de absolute top kon meten. Hij won deze serie en even later ook de halve finale overtui gend. In de finale was er echter één atleet die sneller liep, namelijk Ydo van Oostende (Atletics) die met een zeer scherpe tijd (10,96) het goud voor zich opeiste. Ook de tijd van Sunter mocht er zijn: 11,06. Als derde eindigde Jeroen Bos (V&LTC) in 11,24. Na afloop bleek Sunter toch een beetje teleurgesteld: „Ik dacht dat het verschil met de winnaar klei ner zou zijn. Door mijn slechte start lag ik al vlug enkele meters achter en die kon ik niet meer inha len. Ook op zijn favoriete afstand, de 200 meter, won Sunter zowel zijn serie (22,93) als zijn halve finale (22,79) met overmacht. Echter, in de andere halve finale werd harder gelopen, zodat Sunter onzeker en bevreesd de finale inging. Deze vrees bleek ongegrond, want Sunter liet in de finale zien dat hij en niemand anders de baas was. „Mijn start was beter dan op de 100 meter en zodoende lag ik snel voorop. Halverwege de race wist ik al dat ik zou gaan winnen". De tijd waarin hij won had nie mand voorzien: 22,28. Dit beteken de de op een na snelste electroni- sche tijd die er ooit in Nederland door B-junioren gelopen is. Na afloop was Sunter een zeer te vreden man alhoewel hij er toch spijt van had dat hij de 400 meter had moeten laten lopen om zo sterk mogelijk op de beide sprint- nummers te voorschijn te komen. Op de Blauwe Berg in Hoorn kwamen verder nog andere stree- katleten uit op verschillende num mers. Bij het hoogspringen kwam Ewin Paul (H) net niet op het ere podium. Hij werd vierde met een hoogtesprong van 1.85. Vlalj achter Paul eindigden Vladimir Roedoe (H) en Arnd Broeke (De Spartaan) met 1 meter 80. Onno van Heynin- gen (H) presteerde zeer goed bij het polshoogspringen met een per soonlijk record van 3.50 meter, het geen een zevende plaats opleverde. Erik Bakker (S) werd op de 3000 meter zesde in een zeer verdienste lijke tijd van 9.09,61. Manon Geer- lings (S) behaalde op de 200 meter de finale, waarin zij als 6e eindigde in een tijd van 26.47. Tegelijkertijd met de kam pioenschappen voor B-junioren vond het Nederlands kampioen schap meerkamp voor A-junioren plaats. Hierop kwam voor AV Hol land Harald van Dooren uit, die na twee dagen strijd aantoonde de goede vorm op het juiste moment te hebben. Met een 6e plaats en een persoonlijk record van 6288 pun ten kon hij zeer tevreden zijn. Theo van der Veer (AV Hol land) heeft van zich doen spreken in de Babylon City Loop te Den Haag. De wegwedstrijd over 10 ki lometer, die gewonnen werd door Marti ten Kate, beeindigde Van der Veer op een zeer verdienstelijke dertiende plaats in een tijd van 29.54 minuten. Adri Hartveld (AAV 36) werd in dezelfde race zevende. Maarten van Maanen is zater dag studentenkampioen op de 5000 meter geworden. De in Utrecht studerende atleet van De Bataven liep in Hengelo een beke ken race. In de stromende regen bewaarde Van Maanen zijn beste krachten voor de laatste kilometer, waarin hij zijn concurrenten van zich afschudde en met 14.49 nog een fraaie eindtijd op de klokken kreeg. Tom de Koning (Spartaan) behaalde met 4,10 meter de derde plaats bij het polshoogspringen. JAN BROUWER DE KONING HANDBAL - De handballers van Jong Oranje hebben zich niet ge plaatst voor de wereldtitelstrijd van december in Joegoslavië. Gis teravond verloor de jeugdploeg ook de tweede wedstrijd van het mini-kwalificatietoernooi in Span je. In Aranda de Duero was de thuisploeg met 28-16 te sterk voor Nederland. Bij rust leidde Spanjê al met 14-9. Jong Oranje, dat in Berd Warmelts (4) zijn topscorer kende, had vrijdag het eerste duel verrassend verloren van Turkije (22-24). In 1981 waren de jeugd- handballers voor het laatst bij de eindronde van een wereldtitel strijd vertegenwoordigd. ook niet helemaal in zijn gewone doen (8-2-12-1) en zo is de neder laag van 9-3 gemakkelijk ver klaard. De beste aan slag waren Cor Pot met 0.500 enwDick de Goe de met 0.750. Wassenaar, met Garelt Verhoe ven in de hoofdrol, won gemakke lijk met 7-1 van het onderaan staande Utrecht. In ie vierde in ning werd de basis voor de over winning gelegd. Er werden vier punten gescoord door onder meer een "squeeze-play". Ondanks het feit dat Utrecht tot drie maal toe een dubbelspel liet noteren, bleven er in totaal elf Wassenaarders op de honken achter. De beste man aan slag was ditmaal Hans van Eijk, die met 2 uit 4 deze lauwe en niet inspi rerende wedstrijd nog een beetje opfleurde; laat, Valkenswaard in de wedstrijd tegen Scylla als niet opgekomen te beschouwen. Op deze wijze wilde de NTTB de ontstane competitie vervalsing teniet doen. Terloops- werd daarbij wel voorbijgegaan aan het feit dat zowel Gaanderen als de Veluwe stevig was bevoor deeld door het met invallers opge komen Valkenswaard. Enige wille keur in de besluitvorming van de NTTB is onmiskenbaar. Gevolg van de verrassende uit spraak was dat Valkenswaard 18 punten in mindering kreeg en te vens de wedstrijd tegen Scylla moest overspelen. Dit laatste zou gisteren in Leiden plaats moeten vinden. Al bij voorbaat werd een schijnvertoning verwacht. Scylla wist zich namelijk al heel lang vei lig en Valkenswaard had toch al besloten zich voor het volgend sei zoen terug te trekken. Te elfder ure bleek Valkenswaard dan ook niet in staat een team op de been te brengen. Het lachertje bleef het Leidse publiek bespaard. Vafkenswaard dus verdwenen uit de eredivisie. Na jarenlange sponsoring (eerst door Nikon, later door Valkencourt) is het eredivisie- tijdperk van de Valkenswaardse vereniging verleden tijd. Aan het begin van het seizoen werd met veel tamtam het eerste team geïn troduceerd: „De landskampioen in spe, met binnenkort waarschijnlijk een tweede Chinees!". Die tweede Chinees kwam inderdaad. Tang Cheng was zijn naam, en hij ging ongeveer net zo snel als hij was ge komen. Chinees nummer twee mocht retour China en John Cardi- naals maakte zijn rentree. In mei van dit jaar werden de problemen compleet: de sponsor en de vereniging verbraken voor tijdig het contract. Valkenswaard moest als gevolg hiervan met 100.000 gulden zakgeld het meer dan luxueuze tafeltennispaleis ver laten en zag zich genoodzaakt de contracten met de spelers te ont binden. Op zo'n moment blijken betaalde spelers niet altijd hun ho ge prijs waard te zijn. Na het be sluit van de sponsor speelde zowel Angenent als Jiangho vrijwel geen bal meer met als gevolg het desa streuze einde van de Valkens waardse club. Ajax-openingsbatman Fazil Mahmood probeert t Smits zijn wicketkeeper heeft. OEGSTGEEST - Ook de vijfde wedstrijd van het eerste Ajax- cricketteam is verloren gegaan. Het bezoekende Haagse HCC III scoorde 91 runs, Ajax kon daar slechts 66 runs tegenover stellen. Na de gewonnen toss koos de Haagse aanvoerder om te gaan batten. De weerberichten voor spelden slecht weer en bij nat en winderig weer is het beter om ar direct te gaan batten. Het er hield zich echter goed, waardoor het veld snel opdroog de. HCC verloor al snel drie wic kets, waardoor zich voor Ajax mogelijkheden aandienden. Het Haagse scoringstempo was vrij hoog, bijna drie runs per over, maar geen enkele batsman kon echt indruk maken en een in nings opbouwen. De vernede ring om voor de lunch uitge gooid te worden bleef HCC ech ter bespaard, al scheelde het niet veel. Óp de vierde bal na de lunch was het gedaan met de HCC-innings: 91 all out in 35 De opening van Ajax was de gelijk maar traag. Ook de Oegst- geester batslieden hadden hun dag niet en Ajax kwam onder druk te staan. Openingsbatman Fazil Mahmood was de enige die weigerde om uit te gaan. Op een tussenstand van 48 voor 4, en 17 runs voor Anton Jacobs was winst nog binnen bereik met nog, 23 overs te gaan. Toen Mahmood uitging op 55 voor 5, na 35 overs met 15 runs achter zijn naam, zakte de Ajax-innings in elkaar. De als zevende ingaande aan voerder Frits de Jongh probeer de er met 15 runs nog van alles aan te doen, maar in de 44ste over was het gedaan met de thuisploeg: 66 all out. De bowlingcijfers van Ajax: De Jongh 1 wicket voor 16 runs in. 9 overs van 6 ballen, Haighton 2 voor 31 in 7, Wolters 4 vooi in 11, De Ridder 2 voor 1 in 5 BODEGRAVEN - De alternatieve kringkampioenschappen in het Bodegravense buitenbad zijn het afgelopen weekeinde letterlijk in het water gevallen. Deze wedstrijd, die is opengesteld voor al die zwemmers en zwemsters die niet hebben deelgenomen aan de A- kringkampioenschappen speelde zich van het begin tot het eind afin de stromende regen. Een 'somber' seizoenslot derhal ve voor al diegenen die niet zullen afreizen naar de Nederlandse kam pioenschappen, die over twee we ken in het Amersfoortse sportfond- senbad zullen losbranden. Noord- wijkerhout kwam met vijftien ere plaatsen, waaronder vier eerste po sities, als succesvolste ploeg uit de bus. LZ'1886, De Zijl/LGB en de Noordwijkse formatie wonnen ie der drie afstanden. De beide Leidse zwemclubs heb ben ieder ruim dertig starts bij de NK cq. speedofinales. Noordwij- kerhout volgt met zeven startbe wijzen. Katwijk vaardigt drie leden af naar de nationale finales, terwijl Noordwijk één finalist in huis heeft. De jongens estafette-ploeg van De Zijl/LGB (onder de zestien jaar) heeft zich alsnog aan de ploeg voor de Nederlandse zomertitelstrijd toegevoegd. Vlak voordat de li miettermijn werd afgesloten zwommen Marco Blokpoel, Eelco Parrel, Robert Jansèn en Niels Ou- werkerk een tijd van 3 minuten en 59 seconden. De limiet voor fie NZK is vastgesteld op 4.03. De es tafette-ploeg wordt algemeen als een medaille-kandidaat be schouwd. Laurens van Kampen zwom op de 200 meter vlinderslag bij de jongens geboren in 1973 exact de limiet van 2 minuten en 36 seconden. NIEUWKOOP - In een directe confrontatie met Irma Zwartkruis heeft Carla van der Does tijdens de halve triathlon van Nieuwkoop het onderspit gedolven. De Noord wijkse was desondanks tevreden 'met haar eindtijd van 4 uur en 57 minuten, wat voor haar een nieuw persoonlijk record betekende. Haar achterstand op de dochter van de voormalig voetbalborids- coach bedroeg evenwel twaalf mi nuten. Zwartkruis is de regerend natio naal kampioene op de kwart-triath- lon en kent landelijk ook weinig concurrentie op de 'halve'. Zo is de Amersfoortse uitgekozen om aan staand weekeinde met de Neder landse ploeg af te reizen naar de Europese kampioenschappen hal ve triathlon in het Westduitse Roth. Waar de suprematie van Van der Does op de klassieke hele triathlon nog immer onaantastbaar lijkt, heeft de praktijk inmiddels uitge wezen dat de Noordwijkse op de kortere wedstrijden vooral basis snelheid tekortkomt. In Nieuw koop vormde Ada van Swieten zelfs nog een bedreiging voor de tweede plaats. „Drie kilometer voor het einde hoorde ik dat zij nog maar twee mi nuten achter mij zat. Tijdens de laatste kilometer zag ik haar inder daad al vlak achter me lopen. Het verschil bleek na afloop zelfs min der dan een halve minuut te zijn", aldus Van der Does. Tijdens het fietsen, haar sterkste onderdeel, ondervond de Noordwijkse nogal wat hinder van haar nieuwe fiets. „Deze is twee centimeter langer dan mijn oude en dat veroorzaakt steeds pijn in mijn rug. Dat moet ik dus maar eens gaan veranderen", meldde Van der Does. Desondanks was het fietsen het enige onderdeel waar zij haar concurrentes de baas bleef. Bij het zwemmen en lopen liep het verlies op tot respectieve lijk vier en acht minuten. Thomas Steenvoorden nestelde zich zeer knap in de kop van het klassement bij de mannen. In de door Axel Koenders gewonnen wedstrijd (4 uur en vijf minuten) eindigde de Noordwijker op een twaalfde plaats in een tijd van 4 uur en 21 minuten. Koenders voert dankzij deze overwinning ongesla gen het Nederlandse Superpresti ge klassement aan. Met een zwem- tijd van 26.46 over 1,9 kilometer in de Nieuwkoopse plassen klom Steenvoorden als tiende op de kant. Bij het omkleden verspeelde dè beroepsmilitair door enig ge stuntel echter evenzoveel plaatsen. „Eerst trok ik mijn fietsshirt ach terstevoren aan. Vervolgens viel al mijn eten uit m'n shirt op de grond. Maar toen ik eenmaal op mijn fiets zat ging het wel goed", wist Steen voorden, die tot het looponderdeel moest wachten om weer enige ver loren plaatsjes terug te pakken. "Vanaf het begin liep ik direct lek ker. Mijn tijd op de 5 kilometer be droeg 18.30. In de daaropvolgende 'tien' heb ik wat gas teruggenomen en in de slotfase kon ik zelfs nog versnellen". Bij de junioren van 18 t'm 20 jaar sleepte de Leidenaar Sam Springer de eerste plaats in de wacht. Met zijn eindtijd van 4.35.33 belegde Springer een 32-ste positie in het algemeen klassement. Een goede stap naar misschien een hoge lan delijke seizoenklassering. Tien plaatsen eerder finishte Mart Mo raal als 22-ste. De Oegstgeester klokte 4.28.14. MALGRAT DE MAR - Holland Lions heeft behalve een fors uitge vallen beker en een lading 'zilve ren' medailles ook een eervolle in vitatie overgehouden aan het vijf de internationale basketbaltoer- nooi van Malgrat de Mar in Spanje. Lions eindigde de afgelopen week tijdens het vijfdaagse toernooi, waaraan ddoor 49 teams uit negen landen werd deelgenomen, op de tweede plaats. Na zeven overwin ningen op rij stuitten de verras send goed spelende Leidenaars in de uitverkochte finale op te sterke tegenstand van de Hongaarse ere- divisieploeg Videoton (29-35). Vi- deoton nodigde 'publiekslieveling' Lions al voor de eindstrijd uit om volgend jaar mei of juni een serie wedstrijden te spelen in Hongarije. De Hongaren zouden dan later ook een aantal wedstrijden spelen in Nederland. De uitnodiging is in principe aangenomen. Leiderdorp neemt eind augustus in de plaats van Lions deel aan het eerste Open Invitational Basket ball toernooi van Londen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16