Griekenland aanbidt zijn basketbalhelden Roche nu verzekerd van winst Weg is vrij voor Frank Stapleton Heieen van den Berg sterkste Winnen niet naar de Tour Becker in halve finale Publiek bij EK zesde man Belangstelling SW voor Van der Kleij Lof voor Breukink ondanks terugval ZATERDAG 13 JUNI 1987 SPORT PAGINA 15 Ier twee jaar Ajacied AMSTERDAM (ANP) - Frank Sta pleton (31) tekent dinsdag een tweejarig contract met Ajax. Vol gens Arie van Eijden, directeur van de Amsterdamse club, zijn alle pro blemen in de transfer van de Ierse international van Manchester Uni ted naar Ajax uit de weg geruimd. Stapleton zal volgende week op zijn gemak een huis gaan uitzoe ken in de omgeving van Amster dam. De Deen Sóren Busk kan vrijwel zeker mee bij die huizenjacht. Maandag worden volgens Van Eij den de laatste obstakels in diens transfer van Monaco naar Ajax worden geslecht. De 34-jarige Deen moet wegens de optie, die de Monagaskische club nog voor één jaar op zijn diensten heeft, geld op brengen. Ajax wil meegaan in het afkopen van die optie. De in Span je vakantie vierende Van Eijden zal in overleg met voorzitter Harmsen die zaak maandag trachten af te sluiten. De zaak van Frank Rijkaard, die bij zowel Ajax als PSV een over eenkomst ondertekende, is door Ajax deze week volledig in handen gegeven van juristen. Mr. Voete link namens Ajax en mr. Mosier namens Rijkaard zijn in de slag met de advocaten van PSV. De clubbesturen van Ajax en PSV hebben geen contact meer in deze affaire. Van Eijden verwacht op PILA (GPD) - Peter Winnen heeft zijn ploegleider Peter Post laten weten dat hij zijn plaats in de ploeg voor de Tour de France ter beschikking stelt. Post heeft hem vervolgens meegedeeld hem niet op te stellen, omdat hij gelet op de samenstelling van zijn equipe anderssoortige ren ners hard nodig heeft. Winnen: „Ik kan best begrij pen dat met Millar, Anderson en Breukink als klassementsren ners, Post geen vierde kan ge bruiken. Hij heeft mensen nodig die op het vlakke tempo kunnen maken en gaten dicht kunnen rij den". De 29-jarige Noordlimburger zegt geen hartzeer te hebben van de beslissing om de wedstrijd, waarin hij naam maakte, voor het eerst in zijn carrière te laten lopen. In 1981 (zijn debuutjaar) en 1983 (derde in het eindklasse ment) won hij de etappe naar Al- pe d'Huez, in 1982 schreef hij de Alpenrit naar Morzine op zijn naam en eindige als vierde in het eindklassement. „Ik heb drie jaren van tegen slag achter de rug. Nu heb ik het gevoel dat het goed gaat, maar ik moet het niet te veel forceren. Daarom komt die periode vakan tie me niet slecht uit". Post moet voor zijn negen- mansploeg nu nog twee renners kiezen uit het trio Alan Peiper, Eric van Lancker en Theo de Rooy. Jules de Wever in ziekenhuis PILA (GPD) - Jules de Wever, de Belgische ploegleider van de- Ne derlandse formatie Transvemij, be landde gisteren in het ziekenhuis. Tijdens de 21e etappe van de Ron de van Italië raakte hij met zijn au to van de weg en botste tegen een boom. Hij liep daarbij verwondin gen aan zijn gezicht op; een meca nicien die naast hem in de wagen zat brak een pink. De Nederlandse ploeg van De Wever krijgt volgend jaar verster king van Ludo de Keulenaer. De Belg, die nu nog uitkomt voor de ploeg-Post, heeft inmiddels een contract getekend. korte termijn geen oplossing in het conflict. Ajax houdt linkervleugelverde diger Peter Boeve (30) het liefst aan zijn, tot de zomer van 1988 doorlo pende, contract. Boeve, die slechts aan het slot van het zware voetbal seizoen in de basis van Ajax ver scheen, wil volgend seizoen niet meer de rol van reserve en is op zoek naar een nieuwe club. „Als Boeve met een kandidaat-werkge ver komt, dan willen we praten. Maar het liefst houden we hem, omdat we een brede selectie nodig hebben voor een lang seizoen", stelde Van Eijden gisteren. De spelersgroep van het naar de eerste divisie gedegradeerde Go Ahead Eagles heeft het vertrouwen in trainer Nico van Zoghei opge zegd. Het bestuur van de betaald- voetbalorganisatie uit Deventer is op de hoogte gesteld. Ook trainer Van Zoghei, wiens contract met Eagles nog één jaar doorloopt, heeft van zijn voetballers gehoord, dat zijn aanwezigheid niet langer op prijs wordt gesteld. Het bestuur van de degradant praat volgens voorzitter Hans Nieuwdorp dit weekeinde met Van Zoghel. Dinsdag volgt een al eer der vastgesteld gesprek van het be stuur met de Adelaars-spelers groep. Daarin wordt behalve over de positie van Van Zoghel ook over het openbreken van de op eredivi sie-niveau vastgestelde contracten gesproken. De tuchtcommissie van de Belgische voetbalbond heeft Er- win Koeman, de Nederlandse kanthalf van KV Mechelen, een schorsing opgelegd van twee wed strijden. De oud-international kreeg vorige week tijdens de laat ste competitiewedstrijd tegen Club Brugge de rode kaart van scheids rechter Costantin. Koeman kan desondanks mor gen voor KV Mechelen de Belgi sche bekerfinale tegen Club Luik spelen. De tuchtcommissie bepaal de namelijk dat zijn straf pas in gaat op lj) juni. Hij mist derhalve de eerste twee competitiewedstrij den van het volgende seizoen. Geen reden tot ontevredenheid, want over de hele Giro genomen is de 23-jarige Breukink een constan te factor gebleken. „Hij heeft twin tig dagen in volkomen rust kunnen rijden en de laatste dagen is de pu bliciteit ineens over hem heen ge vallen. Zelfs een rustige jongen als hij, moet daar toch iets meer ge spannen van raken", dacht Post. Breukink liet er zich echter niet door van de wijs brengen. Hij on dernam geen wanhoopspoging om bij de klimmers van formaat, leider Stephen Roche, de Spanjaard Ma rino Lejarreta en Millar, te blijven. „Als je te lang aanklampt kun je er ineens doorheen zakken en ver speel je vele minuten", bedacht hij zich tijdig en in zijn eigen strakke tempo legde hij de laatste klim naar Pila af. Voor Roche was het afhaken van Breukink het sein om het com mando te gaan voeren, nadat eer der zijn Italiaanse ploeggenoot Ro berto Visentini tegen het achter wiel van Millar was gereden, on deruit ging en kansloos naar de achterhoede wapperde. Om al te groot gezichtsverlies te voorkomen liet hij na afloop een röntgenfoto maken van zijn rechterpols. Ondui delijk bleef of men een oude of nieuwe breuk waarnam. De marte- laarsrol was echter wel compleet. Op het moment van de tuimeling van de Italiaanse miljonairszoon verhoogde net Marino Lejaretta het tempo. Een laatste vertwijfelde poging om Roche nog uit het roze te krijgen. Het lukte niet. „Omdat", zei ritwinnaar Millar, „Roche te goed was en Lejaretta helemaal een superdag had. Het was een etappe waarin niet gesproken werd. Dat zegt genoeg". Andere strategie Resteerde de vraag of Post er toch niet beter aan had gedaan af gelopen woensdag al een andere strategie te volgen. „We hebben nog steeds wat we toen hadden. Het ploegenklassement, vier ren ners bij de eerste tien en vandaag nog een ritzege ook. Toen was de situatie anders. We moesten aan het klassement van Breukink den ken", bracht hij ter rechtvaardi ging van zijn strijdplan in. Ook Mil lar heeft niet het gevoel dat hij de Ronde van Italië had kunnen win nen. „Woensdag was de rit niet las tig genoeg. Alleen de laatste vier kilometers waren moeilijk, maar dat is te weinig om een groot gat te slaan. Zelfs als Roche een mindere dag heeft" En gisteren had het weer geen zin omdat Roche een goede dag had. Post dacht de wedstrijd te controleren door op de eerste klim, de Col de Joux, een groep weg te sturen met Peter Winnen en Theo de Rooy. „Daar heb ik niks van be grepen", haalde Eddy Schepers, de luitenant van Stephen Roche, later de schouders op. „Dat speelde ons in de kaart. Het was geen groep waar wij achteraan moesten gaan rijden". Post wierp tegen dat daar door wel degelijk een flinke selec tie had plaatsgevonden, waardoor nu de besten van de rangschikking gezamenlijk omhoog konden rij den, zonder avonturiers die met el lendige tempoversnellingen voor onrust konden zorgen. Tempo In dat elitegezelschap kon Breu kink zich redelijk lang handhaven tot zo'n acht kilometer onder de top. Toen hakte hij de knoop door. Hij gaf in een groepje, met de Ita liaanse belofte Flavio Giupponi in het wiel en Eddy Schepers als der de, het tempo aan. Zijn gevecfït om zo weinig mogelijk tijd te verspe len betekende de grootste inspan ning van deze rittenkoets. „Ik ben nog nooit zo leeg geweest als van daag", erkende hij in Pila, nadat hij op de brede schouder van verzor ger Ruud Bakker op adem was ge komen. „Het was ook een lange rit. Ook al in mijn nadeel". Robert Millar keek, nadat hij in het kielzog van Lejarreta en Roche mee aan de leiding was gekomen, nog enkele malen om of hij in de achtergrond Breukink niet zag op doemen. „Als hij tot op honderd meter genaderd was, zou ik zeker op hem hebben gewacht", zei hij. „Maar toen ik hem niet zag heb ik TENNES - Nederland heeft in de wedstrijd uit de kwart-finales van de Europese zone van het Davis- bekertoernooi een voorsprong van 1-0 genomen tegen Ierland. Op de overdekte banen van de Fitzwil- liamclub in Dublin won Michiel Schapers de openingspartij van Eoin Collins, 6-2, 6-1, 6-2. PIRAEUS (GPD) - De Griekse helden leven weer. Ze heten geen Ajax, Achilles of Odysseus deze keer, maar Gallis, Yanakis en Fas- soulas. Tot voor kort niet meer dan getalenteerde basketballers, maar sinds het Europees kampioen schap in Athene door de ganse na tie tot halfgoden verheven. De kranten ruimen de helft van hun voorpagina in voor de prestaties van het Griekse team, regeringslei der Papandreou verschijnt op de televisie om de ploeg te feliciteren met het succes: het bereiken van de halve finale. Het voetbal is even vergeten, basketbal is tien dagen lang dè sport in Griekenland. Om Griekenland op een aanspre kende plaats aan te treffen op een Europees Kampioenschap moeten we bijna veertig jaar teruggaan. In 1949 in Cairo werd de Griekse ploeg bij afwezigheid van de 'ech te' basketbalnaties derde achter gastland Egypte en Frankrijk. Sindsdien was een achtste plaats in 1965 de hoogste klassering, ter wijl de Grieken zich voor het laat ste EK in Stuttgart niet eens wis ten te kwalificeren. Twee jaar later blijkt Hellas zich echter met de basketbal-elite te kunnen meten. Mysterieuze krachten in de sport? Niet direct. Er is althans weinig geheimzinnigs aan de manier waarop het uitzinnige publiek z'n helden naar de overwinning schreeuwt. Vanaf het moment dat de eerste tegenstander in de mond van de spelerstunnel verschijnt maakt een oorverdovend gefluit gesprekken over een afstand van meer dan een meter onmogelijk. Het schrille concert gaat over in een orkaan van toejuichingen zo dra de Griekse ploeg de speelvloer betreedt. Van de deskundigheid, die het publiek tijdens andere wed strijden wel demonstreert, is dan niets meer over: de toch niet zacht zinnige Grieken kunnen geen kwaad doen, de fraaiste acties van de opponent worden met gehoon ontvangen. Zelfs de sportman. gelijk besloten alleen nog te rijden voor de ritoverwinning. Dat was namelijk het enige waarvan ik ze ker was. Ik heb van die twee de grootste acceleratie". maar vooral de scheidsrechter die 'alles' al heeft meegemaakt, kan dergelijke emoties onmogelijk langs z'n koude kleren laten afglij den. Daarbij wenst het Griekse pu bliek niet alleen vocaal, maar ook fysiek van haar blijdschap dan wel afkeuring blijk te geven. Na de ze ge over aartsrivaal Joegoslavië werden de Griekse spelers door de verstikkingsdood bedreigd toen duizenden fans hun helden per soonlijk aan de borst wilden druk ken. Een dag later probeerden de zelfde supporters het speelveld te bereiken met heel wat minder no bele bedoelingen. De scheidsrech ters Kotleba en Richardson, die persoonlijk verantwoordelijk wer den gesteld voor de nederlaag te gen Rusland, moesten letterlijk rennen voor hun leven. Het cordon van de speciale veiligheidspolitie, aanvankelijk 500 man sterk, is daarom inmiddels uitgebreid tot 1200 man. Maar al is het publiek de zesde speler van de Griekse ploeg, het zijn toch de andere vijf die de pun ten moeten maken. En dat gaat de Limiet voor Han Kulker ESSEN (ANP) - Bij internationa le atletiekwedstrijden in Essen (West-Duitsland) heeft Han Kul ker voor de eerste keer voldaan aan de limiet voor de wereld kampioenschappen deze zomer in Rome. De bronzen-medaille winnaar van de Europese titel strijd won gisteravond de 1500 meter in 3.36.64. De KNAU heeft als B-limiet een tijd van 3.39.50 gesteld en een A-limiet van 3.37.50. Marc Borghans, die in dezelfde wedstrijd achtste werd, voldeed nog niet aan die eisen: 3.40.37. (foto AP) Roche liet het rustig gebeuren. De tik die Breukink was uitge deeld, verloste hem van een onze kere factor op de laatste dag. Zijn Giro-winst was verzekerd. mannen van coach Costas Polltas tot dusver verrassend goed af. Dat Nick Gallis, de ster van de ploeg, met 34 punten per wedstrijd weer aardig aan het gemiddelde zit waarmee hij de afgelopen jaren tij dens Europese kampioenschappen steevast de topscorerstitel voor zich opeiste, is geen verrassing. De 1,83 meter kleine emigrantenzoon werd 30 jaar geleden als Nieos Gal- listopoulos in Thessaloniki gebo ren, maar woonde vanaf zijn vijfde jaar in de Griekse wijk van New ark, New Jersey. Nadat de prof clubs maar matig geinteresseerd bleken in de veelscorende guard van Seton Hall University, besloot Gallis terug te keren naar zijn ge-^ boorteland. Voor een maandelijkse wedde van een miljoen drachmen (omgerekend zo'n 20.000 gulden, nog afgezien van het bescheiden prijspeil in Griekenland) scoort hij zijn punten nu voor de Griekse kampioen Aris Saloniki. Indruk Drie jaar geleden stuitte die ploeg in de nationale competitie voor het laatst op serieuze tegen stand. Dat Aris ondanks 63 punten van Gallis het onbeduidende Ioni- kos maar niet van zich af kon schudden, was de verdienste van één man: Panagiotis Yanakis. Hij overtrof in diezelfde wedstrijd de score van Gallis met tien punten en maakte daarmee zoveel indruk, dat Aris hem onmiddellijk inlijfde. Sindsdien vormen Gallis en Yana kis het koningskoppel van zowel Aris als de nationale ploeg. Dat een ploeg niet op twee ster spelers kan draaien heeft bonds coach Costas Politis de laatste ja ren meermaals ondervonden. In het jaar van de waarheid voor het Griekse basketbal kan hij echter nog een aantal spelers naar voren schuiven die de strijd met de con currentie aankunnen. Panagiotis Fassoulas, de flegmatieke center, was tot voor kort niet veel meer dan een aardige 'schotenblocker', maar een jaar Amerika, waar hij speelde voor het gerenommeerde North Carolina State, heeft een complete speler van hem gemaakt. De verrassing van de Griekse ploeg is echter de 22-jarige Fanis Christoudoulou, bijgenaamd 'de baby'. Alsof hij nooit anders ge daan heeft speelt hij op tegen de sterkste forwards van Europa, waarbij hij niet zelden als winnaar uit de bus komt. „Hij speelt met een groot hart", weten de Grieken over hem te vertellen en niemand die dat in twijfel durft te trekken Zelfs een zware knieblessure (na iedere wedstrijd wordt er een flin ke hoeveelheid vocht uit het gekweste gewricht getapt) kan zijn dadendrang niet intomen. Na het genoemde kwartet wordt de kwaliteit in de Griekse ploeg snel minder, maar Politis heeft ge noeg nuttige 'beukers' in voorraad om de vijfde plaats in het team op te vullen. Pas wanneer de starters in foutenlast komen, komen de Grieken in de problemen, maar dat hebben de duizenden op de tribu nes met uitzondering van de wed strijd tegen Rusland tot dusver we ten te voorkomen. Hoe het toernooi verder ook ver loopt voor de Grieken, de campag ne, begonnen met een trainings kamp van twee weken gevolgd door twintig vriendschappelijke wedstrijden en drie internationale toernooien, is nu al meer dan ge slaagd. Het doel (de laatste acht) is al bereikt, de droom (een medaille) is al werkelijkheid. Nu het goud nog... Griekenland blijft verbazen PIRAEUS (GPD) - Het Europees kampioenschap basketbal in Athe ne blijft voer voor psychologen op leveren. In de halve finale tegen Joegoslavië reageerde de Griekse ploeg opnieuw op de bijzondere omstandigheden in het Vrede en Vriendschap-stadion. De favoriete Joegoslaven speelden in de tweede helft (ruststand 35-45) als verlamd en zagen de in een roes spelende thuisploeg aan alle kanten voorbij vliegen. Met een 81-77-overwin- ning plaatste Griekenland zich voor de finale van morgen. Nick Gallis scoorde 30 punten. In die finale zal de Sovjet-Unie de tegenstander zijn. Spanje kon geen vuist maken tegen de Russen, die in de eerste helft zes van de ze ven driepunters raak schoten. Na een 55-47 ruststand won de Sovjet- Unie met 113-96. DAMMEN - Het Nederlandse damteam heeft in de eerste van de vier ontmoetingen uit de landen- wedstrijd tegen de Sovjet-Unie een voorlopige voorsprong van 9-7 ge nomen. De enige winstpartij kwam op naam van Jannes van der Wal. die oud-wereldkampioen Anatoli Gantwarg versloeg. De gedetailleerde uitslag: Gant- warg-Van der Wal 0-2; Baljakm- Bies 1-1; Korenewski-Hans Jansen 1-1; Wirny-Gerard Jansen 1-1; Val- neris-Bastiaannet 1-1, Mogiljanski- Kr^jenbrink 1-1; Tsjisjow-Wesse- link afgebroken; Boezinski-Van Aalten 1-1; Vertsjovitsj-Vermin 1- 1; Jermakow-Meyer afgebroken, tussenstand 7-9. LEIDEN - Op het tennistoernooi van de Munnik wa- B2 niet. Post kwam er tegen Marco Visser niet aan te ren ook gisteren enkele verrassende resultaten te be- pas en verloor met 6-1, 6-4. Dave van Romondt zorgde speuren. In het mannenenkel B werd ook de laatste voor een opmerkelijke prestatie. Niet alleen won Van geplaatste speler uitgeschakeld en de nummers één Romondt van Waldo Jansen, maar de Haagse tennis- en twee in het mannenenkel Cl verging het al niet veel ser slaagde er in om drie rackets kapot te slaan. Uitein- beter. Alleen de vrouwen stelden de wedstrijddleiding delijk sloot Van Romondt de partij winnend af met niet teleur. Heieen van den Berg en Joan Zonnevylle een racket van zijn tegenstander bereikten zoals verwacht de finale in respectievelijk Arnold van der Capellen kon zijn eerste C-optreden het vrouwenenkel B en Cl. niet afsluiten met een finaleplaats, want Michiel Steens versloeg Van der Capellen met 7-5, 7-5. De ver- Leo Vromen werd het genot van een overwinning in moeidheid speelde Steens vervolgens parten want het mannenenkel BI niet lang gegund. Nadat Vromen ook hij ging weer ten onder tegen De Vries (7-7. 6-4). in drie sets (6-7, 6-1,6-3) Bob van Overbeeke had uitge- Kees-Jan Schuilenburg leek na een goede eerste set schakeld volgde al snel de teleurstelling. Tegen Ri- hard op weg naar een plaatsje in de eindronde. E. Bak- chard Oskam had de Utrechtenaar genoeg energie ker werd na de 6-0 nederlaag echter wakker en pakte voor de eerste set, maar vervolgens ging Vromen met de tweede en derde set met 6-4 en 6-3. 6-4 en 6-3 ten onder. De als vierde geplaatste Jeroen npir]rpr Gefken bewees gisteren zijn kracht tegen Jan-Willem Lugthart. De speler van Leidse Hout, die tot een ver- Jean-Marc van Maren was door de regen gedwon- rassing instaat werd geacht, kon alleen in de tweede gen zijn wedstrijd tegen Glastra in de hal te spelen, set het vaste spel van Gefken doorbreken: 6-2, 4-6, 6-1. Dat vergde enige aanpassingsproblemen en dat kostte Heieen van den Berg bereikte zoals gepland de fina- de nummer twee van het mannenenkel B de eerste le in het vrouwenenkel B. De pas vijftienjarige speel- set. Vervolgens kwam Van Maren sterk terug en won ster van Dekker lijkt de Leidse regio al ontgroeid, van Glastra met 6-7, 6-3, 6-3. Marquerite Patiwael bood leuk tegenstand, maar Van Bij de veteranen is de strijd bijna gestreden. Heere den Berg was met 6-3, 6-4 toch duidelijk de sterkere mans heeft zijn reputatie als gevaarlijke out-sider In die eindstrijd ontmoet Van den Berg niet Ingrid waargemaakt. Na Coen Dekker moest ook Rob Kog- Kiewitt. De nummer twee van de lijst werd overtui- gink eraan geloven. Met 6-2, 2-6, 6-0 verwierf Heere- gend uit het toernooi gewipt door Bionda Zonderop: mans zich een plaats in de finale. Zijn tegenstander in 6-1, 6-0. die eindstrijd is lijstaanvoerder Meyer, die met 6-3 en Ook Mark Post overleefde de voorrondes in het ME- 6-2 van Van Duivenvoorden won. LONDEN (RTR) - Bons Becker heeft gisteren, wat slordig, de halve eind strijd bereikt van het toenooi op Queens, waar hij in 1985 zijn eerste opstap maakte naar twee Wimbledon-titels. David Pate werd met 6-4, 7-6 verslagen, zijn volgende tegenstander is Tm Mayotte. De ander halve eindstrijd gaat tussen Jimmy Connors en Pat Cash. De Westduitser speelde gisteren tegen David Pate van tijd tot tijd bijna middelmatig, om plotseling te stijgen naar een niveau dat meer bij zijn reputatie hoort. „Ik was een beetje gemakzuchtig", verklaarde de 19- jarige Westduitser later. „Met die vroege doorbraak op zijn service ging het eigenlijk iets te gemakkelijk. Ik concentreerde mij onvoldoende, rnaar wanneer ik op gras speel, lukt het mij toch altijd weer mijzelf te prikkelen tot beter spel." Becker doorbrak de service van Pate al in de derde game van de eerste set (6-4) en herhaalde het in de tweede. Op 5-3, bij eigen opslag ging er echter wat mis en mede door twee dubbele fouten van de Westduitser kon Pate zijn achterstand wegwerken. In de tie-break was Becker er echter weer helemaal. „Ik had geen zin in een derde set", lichtte hij toe. Frenk van der kley: volgend seizoen SW? (Archieffoto Loek Zuyd< KATWIJK - SW heeft belangstelling voor Frenk van der Kleij. De Schiedamse eerste divisieclub meldde zich deze week bij het bestuur van de Katwijkse zaterdageersteklasser met de mededeling dat er gesprek ken met de vleugelspits gevoerd gaan worden. Mocht het tot een contract komen, dan begint Van der Kleij aan zijn tweede profavontuur. Eerder speelde de rossige Katwijker bij Feyenoord en Haarlem. Michel Beukers en Henk Grim vormen het komend seizoen het nieu we spitsenduo van FC Den Bosch, dat aanvaller Gillhaus zag verdwijnen naar PSV. De 25-jarige Grim heeft een driejarig contract getekend bij de Bossche eredivisieclub. NEC, de huidige werkgever van Grim, die in de eerste divisie dit seizoen 29 keer scoorde, vraagt 400.000 gulden voor de spits. Den Bosch wil iets minder betalen en verwacht gemakkelijk tot overeenstemming te komen met de Nijmeegse betaald-voetbalorganisa tie. Michel Beukers, aanvaller en soms gelegenheidsverdediger bij het ge degradeerde Exelsior, heeft vrijdagmiddag een tweejarig contract gete kend met Den Bosch. Met de overgang van Beukers is 150.000 gulden gemoeid. PILA (GPD) - Schouderklopjes en lovende woorden voor de enige renner uit de top van het klassement, die op de voorlaatste dag van de Ronde van Italië tijd verloor. Eric Breukink moest de tweede plaats laten aan zijn Schotse ploeggenoot en ritwinnaar Ro bert Millar, maar de bewondering voor zijn zelfbeheersing in de laatste klim kende geen grenzen. „Als je op het juiste moment kunt beslissen om af te haken en je eigen tempo te gaan rijden, heb je het helemaal", prees Post de revelatie van deze ronde. „Morgen maak ik misschien nog wat goed in de tijdrit", dacht Breukink, maar een tegenstander van Roche is hij niet meer. Die zit de laatste dag op fluweel. Robert Millar is blij met zijn overwinning in de Giro.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15