jeren houden langer jeugdloon Jongeren houden Jeugdgevangenis wil afkickexperiment Toename kanker voorspeld NAVO-soldaten wegens omkoping voor krijgsraad 'Als het te gek wordt, jagen we de hasjhond door de cellen' VRIJDAG 12 JUNI 1987 Kabinetsplan tijdens voorjaarsdebat: ARNHEM (GPD) - Bijna de helft van het Deelerwoud bij Arnhem is aangetast door een ongekend grote NI" "g rupsenplaag. Daardoor dreigt voedselgebrek voor de wildstand V-T V^E. -M. «M. tuurmonumenten heeft inmiddels I. y twintig ton voedsel ingekocht om de reeën, herten en wilde zwijnen te kunnen bijvoeren. Ook is de wildbaan voor publiek gesloten. Het is nog nooit eerder voorgeko men dat zich een rupsenplaag op zo'n grote schaal in een natuurge bied heeft voorgedaan. De miljoenen aardrupsen heb- DEN HAAG (GPD/ANP) - Het kabinet overweegt om de leeftijdsgrens van het mini- mum-jeugdloon te verleggen van 23 naar 27 jaar. In het overleg vorige week tussen tast. De insecten dóén zich te goed kabinet en werkgevers en werknemers, viel over dit punt geen overeenstemming te aan de grassen bereiken. Het kabinet wil het plan echter toch doorzetten. Lubbers wil geen algehele veria- de gevolgen voor een groot aantal ging van het minimumloon, zoals jongeren", aldus Kok gisteren, hij het kabinet vraagt het regeerak- hoëfte hebben aan eiwitten. Ook de werkgevers hebben voorge- Over de motie wordt volgende koord niet als belemmering op te de pas geboren dieren komen 1..1 werpen voor het bereiken Rupsenplaag teistert bos bij Arnhem Kok diende een motie i het bos. Het drei gende voedseltekort voor de bos- dieren is des te nijpender nu vooral zogende moederdieren extra be steld, maar een uitstel van het wet telijk minimumloon voor volwas senen tot 27 jaar. Jongeren zouden dan het minimum-jeugdloon hou den tot hun 27ste jaar. Dat geldt overigens alleen voor nieuwe ge vallen. Premier Lubbers zei tijdens het debat over de voorjaarsnota in de Tweede Kamer dat het optrekken van de leeftijdsgrens voor het mi nimum-jeugdloon een belangrijk middel kan zijn. om de arbeidskos ten te drukken. Er komen talloze schoolverlaters niet aan de slag, al dus de premier. week gestemd. Werkloosheid Volgens premier Lubbers is er geen reden voor zwartgalligheid över de economische toestand problemen. Omdat de rupsen het overeenstemming met werkgevers hoge gras hebben weggevreten, goed werknemers. Hij i bij naar uitspraken Ruding, die in een dagbladinter- heeft gezegd dat de werkgele- Natuurmonumenten heeft daar om besloten 750 hectare van hel gebied voor het publiek te sluiten. Het wild komt door het voedselge brek nu ook naar plekken waar doorgaans i bied zal tot na de bronsttijd vember afgesloten blijven. Natuur monumenten kan op dit moment nog niet overzien welke gevcJlgen de plaag op langere termijn zal hebben. De beheerder van het Deeler woud heeft overleg gepleegd met de Plantenziektenkundige Dienst in Wageningen over een methode om de rupsen te bestrijden. Na tuurmonumenten heeft in principe een chemische bestrijding met ar- i of fluoride al uitgesloten. "We zijn geschrokken van de si tuatie", aldus Fred Fiechter, voor lichter van Natuurmonumenten. 'Een dergelijke plaag is tot nu toe alleen nog maar in landbouwgebie den voorgekomen. In dat geval worden de beesten met chemische middelen bestreden. Voor ons is dat uitgesloten. We beraden ons nu op de vraag op welke manier we te werk moeten gaan. Onze grootste zorg is echter de grote zoogdieren door de zomer te helpen". Op dit moment lykt de plaag zich komen Het ge- alleen te beperken tot het Deeler- woud. Volgens een woordvoerder van het nationaal park De Hoge Veluwe is de situatie daan nog nor maal. Slechts op één plek is afster vend gras waargenomen. "Wij ver wachten op dit moment geen pro blemen voor het wild op De Hoge Veluwe. Wij zijn wel op de hoogte van de situatie in het Deelerwoud. Maar volgens ons zijn er nog geen aanwijzingen dat de plaag zich naar ons gebied zal uitbreiden", al dus de woordvoerder. ons land. "Het sombere beeld dat genheidsdoelstelling indien nodig het Centraal Planbureau heeft ge- voorlopig zou moeten wijken voor schetst zou al snel moeten leiden het terugdringen van het fïnancie- tot extra bezuinigingen. Maar de ringstekort. CPB-cijfers zijn geen vast gege- Lubbers wilde niet vooruitlopen ven", aldus de premier. op het komende overleg met de ambtenarencentrales. Kok wilde PvdA-leicier Wim Kok verweet hem exact laten zeggen welke ruimte er is om iets voor overheids personeel en uitkeringsgerechtig den te doen. De premier ging niet Tijdens het debat in de Tweede de rug van de sociale partners' ro„.o Kamer over het vooijaarsoverleg waar het gaat om de bestrijding verder dan de mededêlïng dat het met de sociale partners zei premier van de werkloosheid. "De vermin- kabinet zich zal houden aan de ge- Lubbers deze maatregel alleen te dering van de werkloosheid met maakte afspraken met sociale part- willen voorstellen, als de Kamer niet tegen is. De PvdA diende daar op een motie in waarin wordt ge vraagd van dit voornemen af te zien. "Dit voorstel heeft schrijnen- tweehonderdduizend in 1990 is in ners, maar" dat de grens van de het regeerakkoord vastgelegd en is ruimte zal worden aangegeven dus een politieke verantwoorde- door de mate waarin zicht op werk- lijkheid van. het kabinet", aldus gelegenheid aanwezig is. Over de Kok. ARNHEM (ANP) - Auditeur-mili tair mr. A.L. Speijers heeft gisteren voor de krijgsraad in Arnhem te gen een opperwachtmeester uit Geleen vier maanden gevangenis straf geëist wegens valsheid in ge schrifte, omkoping en misbruik maken van zijn positie. Tegen een marechaussee eerste klas uit Schaesberg eiste hij een maand ge vangenisstraf wegens omkoping. De twee beroepsmilitairen worden ervan verdacht betrokken te zijn bij een enorme fraude met belas tingvrije drank op het NAVO- hoofdkwartier AFCENT in Bruns- Justitie in beroep tegen Goerees ARNHEM (ANP) - De procureur- generaal bij het gerechtshof in Arnhem, mr. F. Boerwinkel, heeft cassatie aangetekend tegen het ar rest van het hof waarin het evange listenechtpaar Lucas en Jenny Goeree wordt vrijgesproken van belediging van het joodse volk. Het hof oordeelde eind mei dat de Goe rees in hun blad 'Evan' zich niet anti-semitisch of racistisch hebben uitgelaten en dat hun bedoelingen zuiver waren. De artikelen in Evan komen erop neer dat alles wat de joden is overkomen hun eigen schuld is. Procureur-generaal Boerwinkel eiste in verband daarmee vier maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. Volgens hem is het zonneklaar dat de artikelen in Evan kwetsend en grievend zijn voor de joodse gemeenschap. centrale doelstelling in het regeer akkoord ten aanzien van de werk gelegenheid kon Lubbers de Ka mer geen garantie geven. Volgens CDA-woordvoerder De Vries staan kabinet, sociale part ners en de politieke fracties die het regeerakkoord dhebben gesloten nu voor de vraag welke extra in spanningen nodig en mogelijk zijn om de centrale doelstelling - ver mindering van de werkloosheid met het kopen en verkopen van be lastingvrije drank en sigaretten. Om te voorkomen dat de kas- met 200.000 - staande te houden, siers van de belastingvrije winkel yoor De Vries staat vast dat een de rantsoenkaarten van de militai- uiterst beheerste loonkostenont ren aftekenden maakten de militai- wikkeling daarbij voorop moet ren zich schuldig aan omkoping, staan. Na twee jaar van behoorlijke "Het ambtsedig proces-verbaal koopkrachtstijging kan dat geen al komt op de tocht te staan als poli- te zwaar offer zijn. De CDA-fractie- tiemensen zichzelf niet aan hun voorzitter bepleitte in dit verband eed houden", aldus de auditeur. vergroting van de flexibiliteit door UTRECHT (ANP/GPD) - Een spe- De raadslieden van de verdach- uitbreiding van winstdelingsrege- ciaalteam ten pleitten in alle gevallen voor üngen. vrijspraak. In deze zaak zijn 72 per- WD-fractievoorzitter Voorhoe- sonen gehoord. De verdachten kre- Ve wilde niet uitsluiten dat de doel- gen van de fiscus navorderingen stelling in het regeerakkoord over die varieerden van 30.000 tot 40.000 de bestrijding van de werkloosheid gulden. De verdachten kregen ook in de toekomst moet worden bijge- dreigtelefoontjes en -brieven van steld. Hij vroeg Lubbers of het nog collega's, zo verklaarden zij ter zit- steeds mogelijk moet worden ting. geacht de vermindering Uitspraak 25 juni. werkloosheid met 50.000 zowel in 1987 als in 1988 te halen, GELDERMALSEN - Een trein bij Geldermalsen wordt op bommen onderzocht: medewerkers i en Opruimingsdienst troffen een tas aan met een tikkende wekker, draadjes en wat klei. de Utrechtse politie stelt een onderzoek in naar de zes valse bommeldingen die gisteren bij de Nederlandse Spoorwegen binnenkwamen. Het treinverkeer liep op een aantal plaatsen vertra- I ging op. De bommeldingen waren afkomstig van de onbekende Mo lukse actiegroep Gerakan Maluku, en heeft te maken met het feit dat werkloosheid met 50.000 per jaar gisteren precies tien jaar geleden eind kwam aan de treinkaping bij De Punt. De politie verwacht op korte termijn geen aanhoudingen te kunnen verrichten. De eerste drie nepbommen, be staande uit wekkers, wat draadjes en boetseerklei, werden gisteroch tend gevonden in treinen die in Geldermalsen, Emmerich en Gro ningen stonden. In een brief die werd gevonden in een bagagekluis op het Utrechtse Centraal Station had Gerakan Maluka aangekon- Nepbommen ontregelen treinverkeer digd in welke treinen de bommen zouden liggen. Aan het eind van de middag kwamen er nog drie mel dingen bij: in Gouda, Den Dolder en Vlissingen. De nepbom in Vlis- singen werd gisteravond als laatste ontmanteld. Het is niet bekend of voor de laatste drie bommeldingen dezelfde actiegroep verantwoorde lijk is. De treinstellen waarin de 'bom men' werden aangetroffen door reizigers en spoorwegpersoneel, werden naar veilige plaatsen gere den of gerangeerd. Het treinver keer bij Geldermalsen kwam daar door twintig minuten stil te liggen. Passagiers moesten verder reizen per bus. Bij Den Dolder op het baanvak Utrecht-Amersfoort liep het treinverkeer ernstige vertra ging op. De Explosieven Oprui mingsdienst kon in alle gevallen al snel vaststellen dat het om nep bommen ging. Bij de overkoepelende Molukse organisatie Badan Persatuan is de actiegroep Gerakan Maluku onbe kend. Secretaris Neya Tatipikala- wan van de BP zei de actie ver keerd te vinden. De strijd voor het Molukse ideaal van een vrije repu bliek moet volgens hem worden verlegd naar Indonesië. In Assen heeft de Zuidmolukse gemeenschap gisteravond tijdens een kerkdienst de doden (zes Zuid- molukkers en twee treinreizigers) die bij de kaping om het leven kwamen, herdacht. DEN HAAG (GPD) - In het jaar in Nederland', samengesteld door 2000 zullen er vijftig procent meer een speciale stuurgroep en giste- kankerpatiënten zijn dan nu. Al- ren aangeboden aan minister leen als er in de toekomst veel Brinkman (WVC). De vergrijzing meer wordt gedaan aan voorko- van de Nederlandse bevolking mende maatregelen, zoals een heeft een groot aandeel in deze toe- krachtig anti-rookbeleid en meer name, maar ook het gegeven dat de geld wordt besteed aan onderzoek, overlevingskansen bij sommige DEN HAAG - Premier Lubbers en minister Van Dijkflinks, binnenland- zal het aantal kankerpatiënten op vormen van kanker toenemen. Wie se zakennemen in de Tweede Kamer voor de aanvang van het debat over de langere termijn verminderen. eenmaal kanker heeft gehad, blijft de Voorjaarsnota nog even wat stukken door. (foto anp> Dat staat in het rapport 'Kanker vaak patiënt. Gynaecoloog vervolgd na abortus DEN HAAG (ANP) - Een 54-jarige gynaecoloog uit Den Haag zal voor de rechter moeten verschijnen we gens betrokkenheid by de abortus van een ruim zes maanden oude foetus op 26 februari 1986 in het Haagse Leyenburg-ziekenhuis. Dit heeft een woordvoerder van het openbaar ministerie gisteren mee gedeeld. De arts heeft deze week een kennisgeving ontvangen dat hij verder zal worden vervolgd. Bij de abortus waren drie artsen betrokken. Een 63-jarige gynaeco loog uit Den Haag, die de diagnose bij het zwangere meisje van zestien jaar heeft gesteld en opdracht heeft gegeven voor de abortus, kreeg al eerder bericht van verdere vervol ging. Hij schatte de zwanger- schapsduur op 19 weken. Na de abortus, die werd uitgevoerd door de 54-jarige gynaecoloog en een 31- jarige assistent-gynaecoloog uit Leiden, bleek de foetus al 24 tot 27 weken. De politie hield de drie artsen april vorig jaar aan op verdenking van "het moedwillig om het leven brengen van een levensvatbaar ge boren kind door het niet te verzor gen". Zij lieten het kind na de ge boorte zonder verzorging liggen. Anderhalf uur later was het kli nisch dood en werd het in de koel kast gelegd, aldus een van de art sen in een verklaring aan de poli tie. De nu vervolgde gynaecoloog kwam al eerder in het nieuws door het verstrekken van zijn eigen sperma voor kunstmatige insemi natie. Hij is door het Leyenburg- ziekenhuis buiten dienst gesteld. Verontreiniging in bodem met schuim te lijf ZWOLLE (ANP) - Met hexachloor- cyclohexaan (hch) vervuilde grond kan worden schoongemaakt door een behandeling met schuim. Het blijkt dat dank zij deze methode ook kwik en lood in de grond tot een aanvaardbaar gehalte kan wor den teruggedrongen. Voordat dit systeem echter kan worden toege past is er nog uitgebreid onderzoek nodig, onder andere naar de econo mische haalbaarheid. Dit hebben Gedeputeerde Staten van Overijssel laten weten aan het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer (VROM) naar aanleiding van succesvol verlopen proeven. Over ijssel heeft groot belang bij een goede methode om hch uit grond te verwijderen, omdat dit soort verontreiningen in Twente op gro te schaal voorkomt. De grootste vervuiling bevindt zich in Hengelo. In verband met de bodemverontreiniging mogen sommige stukken grond daar niet meer gebruikt worden voor de landbouw. In de loop van dit jaar wordt een begin gemaakt met de afgraving van 200.000 kubieke me ter besmette grond. In afwachting van de definitieve verwerking wordt de grond opgeslagen voor een periode van maximaal vijfjaar. Bij het reinigen van het voorma lige terrein van de gasfabriek in Den Haag is de schuimscheiding- methode voor het eerst met succes toegepast. Het systeem komt er op neer dat de vervuilde grond wordt vermengd met een zeepachtige De stuurgroep heeft vier jaar het rapport gewerkt. Onder man nen is longkanker de meest voor-| komende vorm (33 procent van de patiënten); bij vrouwen komt borstkanker het meest voor (ook 33 substantie die het hch of andere procent). Daarna volgen prostaat-, verontreiniging maag-, darm- en blaaskanker bij de Luchtbelletjes, die van onder af in i darm-, eierstok-, maag- de grond worden gespoten, trans- DEN HAAG - "Er is geen enkel afkickcentrum in ons land met zo'n muur eromheen als een gevan genis. De situatie waarin iemand gedwongen hier verblijft, met die fysieke grenzen, willen wij gebrui ken bij de pogingen hem van de drugs af te helpen. Voordeel is dan in ieder geval dat je de detentie niet als verloren tijd ziet". wat erg agressief maakt, wordt ook zich daaraan te onderwerpen. veel geslikt. En dan hebben nieuw fenomeen: de gokverslaaf den". Contract In Nieuw Vosseveld jaren geprobeerd het dcpgspro- gezet, bleem te lijf te gaan met een aantal de nota Brandende vraag bij iedereen natuurlijk wat er gebeurt als ie mand het contract tekent en er hal verwege genoeg van heeft. Eenzij dig opzeggen kan immers niet. In de laatste het uiterste geval wordt hij "eruit" ïr is trekt register aan hulpmid- Het rapport drugvrije detentie tieke horloges van bezoeker en ge- stoelt op twee pijlers: de drugvrije vangene die tijdens het bezoek ge- afdelingen en de verplichte wisseld worden controle. Bulten: "Als je met een die onder de tafel v afdeling met contractbehandeling gaat werken is urinecontrole na tuurlijk een deel van de afspraak met de gedetineerde". Voor het opat, tot overige zien hij en Koehorst de ver- alleen _nog wisselen. Om nog maar niet te spreken van de man die zijn brie ven gedrenkt in verdovend spul hem doorhad en hij I Ikopiën I activiteiten in het dagprogramma delen en technieken open, stuk pïichte urinecontrole vooral als kreeg. Bulten omschrijft het bin- door Inge Crul Een experiment met afkicken in de gevangenis op basis van een contract dat een gedetineerde uit vrije wil aangaat. En vooral niet on der de noemer 'dwang'. Dat is wat Paul Koehorst, directeur van de jeugdgevangenis Nieuw Vosseveld in Vught en psycholoog Erik Bul ten voorstellen in een nota die gis teren is verstuurd naar de staatsse cretaris van justitie. Nieuw Vosseveld wordt, als alle penitentiaire instellingen in ons land, geplaagd door een enorm drugsprobleem. Om en nabij de ze ventig procent van de jeugdige tot acht weken van hun detentie past gedrag te ondermijnen, uitzitten als voorbereiding op de Verslaafden gebruiken technie- terugkeer in de maatschappij of op ken om hun helpers onderuit te ha- behandeling elders. Bij de staf van Nieuw Vosseveld bleef het gevoel dat dit antwoord op de verslavingsproblematiek niet voldoende was. Vooral bleek het moeilijk gedetineerden te moti veren tot afkicken. Angstgevoe lens en onvermogen de behande ling vol te houden spelen daarbij een rol. Daarom besloot men een nieuwe weg in te slaan: de contractsbehan deling, een nog niet eerder ver toond verschijnsel in de gevange niswereld. Voor de nota die nu op tafel ligt bij de staatssecretaris is gedegen voorwerk verricht. De ba- werd gelegd door de DOG, de (tweehonderd achttien- tot 25-jari- onder voorzitterschap van Bulten gen)'bevolking'van Nieuw Vosse- staande Drugs Overleg Groep veld is verslaafd, zo'n vijftig pro-| cent aan hard drugs en ongeveer twintig procent aan alcohol, ook al (h)erkent slechts zeven procent dat laatste. Bulten: "De minder inzicht behalve mensen uit alle dis ciplines in de inrichting ook ie mand van het CAD (Consultatiebu reau voor Alcohol en Drugs) zat. De definitieve nota ging pas naar hebben veel staatssecretaris Korte - Van Hemel hun alcoholver- nadat de opmerkingen van diverse slaving, er wordt maatschappelijk instanties erin verwerkt waren. ook anders tegen komen ook steeds ties van alcohol en hard drugs als gekeken. Ër Een contract schept rechten en ;er combina- verplichtingen en dat is waar men Nieuw Vosseveld heen wil. Een en heroine. Rohypnol, spul recht op behandeling, een plicht len, proberen hen uit. Wordt hij uit het programma gegooid, aldus de nota, dan wordt hij erin bevestigd dat hij toch in de steek wordt gela ten wanneer zijn gedrag negatief is. Urinecontrole Het is juist op dit punt waar het beleid van het ministerie van justi tie faalt, aldus Koehorst en Bulten. Het onlangs naar de Kamer ge stuurde rapport drugvrije detentie spreekt wel over drugvrije afdelin gen, maar dat is volgens Koehorst "niet meer dan een leeg omhulsel". "Het is werken aan de rand van de problematiek. De gedetineer den worden erin gezet en als ze zich niet aan de regels houden gaan ze er weer uit. Dat is het ver schil met onze contractsvorm waarin we een beroep op iemands verantwoordelijkheidsgevoel doen. De aanpak van Justitie kan hoogstens wat bescherming bie den aan risicogroepen, die zo min der contact hebben met drugsge bruikers". Die laatste groep hoopt men in Vught overigens via inten sieve voorlichting af te kunnen schermen van de gebruikers.. beheersmiddel dat zijn nut kan hebben mits het binnen een inte graal beleid wordt toegepast. Koehorst: "Als we morgen een urinecontrole houden, weten we toch vooraf al dat zeventig procent positief isdaar schiet je niets mee op". Het is, geven beiden toe, immers een bekend feit dat er nog steeds drugs binnenkomen, in ge vangenissen. Koehorst: "Als het bezoek is geweest weet je dat het daarna raak is. In feite ben je dan al te laat natuurlijk, want dan hebben ze het spul al ge- en verbruikt. Fouilleren helpt niet altijd. Als het te gek wordt houden we een inten sieve controle. Dan jagen we de hasjhond door de cellen". Inventief De methodes waarvan de "smok kelaars" zich bedienen zijn uiterst inventief. Een kus is natuurlijk een probaat middel om iets over te dra gen, zij het dat bij ontdekking het spul meestal met verpakking en al wordt ingeslikt met alle gevolgen vandien voor de gedetineerde én penitentiair inrichtingswerker die moeten wachten tot het spul langs natuurlijk weg het lichaam weer verlaat. Maar er zijn nog meer methodes: dope onder een postzegel, de iden- nenkomen van drugs laconiek als "de consequentie van de Neder landse aanpak, de keuze tussen to tale isolatie van gedetineerden of een zekere vorm van tolerantie en leefbaarheid". Met de methode van contractbe handeling is, ook in het buiten land, nog maar weinig ervaring op gedaan. Koehorst en Bulten weten dat morele en ethische kritiek over de interpretatie vdn het begrip dwang en aantasting van privacy hun deel' zal zijn. Ze zijn er niet bang voor: ze zien het als een expe riment binnen een veelkleurige staalkaart van behandelingsme thoden dat "Den Haag" maar eens moet aandurven. Directeur en psycholoog hebben wel het kriegelige gevoel dat Justi tie in het algemeen te veel nadruk legt op beheersmatige aspecten en de kosten en voorbijgaat aan een begrip als resocialisatie. Koehorst: "Als je daarmee aankomt zeggen ze wel erg snel dat het 'jaren-zeven- tig-praat' is. De schade beperken, daar hebben ze het nu over. Nou ja, als het daarom gaat - ik kan moei lijk voor alle verschillende instel lingen praten - lijkt me datje zeker moet beginnen bij een jeugdgevan genis als deze. Als een zichzelf res pecterende samenleving moetje er toch enige eer in willen leggen daarin te blijven investeren". en baarmoederkanker bij de In Nederland komt borstkanker overigens meer voor dan in andere landen. In totaal leven in ons land naar schatting 190.000 mensen met kanker. Elk jaar overlijden er 30.000 mensen aan deze ziekte, ter wijl er 45.000 nieuwe kankerpa tiënten bij komen. Kanker is in de eerste plaats een ouderdomsziekte, zo blijkt uit het rapport. Beneden de 65 jaar neemt het aantal geval len af. De stuurgroep verwacht goede resultaten van preventieve maatre gelen, zoals bevolkingsonderzoek naar baarmoederhals- en borstkan ker. Verder wordt gepleit voor een veel krachtiger anti-rookbeleid en moet het wetenschappelijk onder zoek naar kanker voorrang blijven krijgen. porteren de schuimbelletjes de oppervlakte. Het schuim met daarin de vervuiling kan er daarna worden afgehaald. De grond is ge schikt voor hergebruik. De schuimscheidingsmethode is af komstig uit de mijnbouw. Daar wordt erts met behulp van een kunstmatige schuimlaag van ander gesteente los gemaakt. OPENLUCHTMUSEUM (GPD) - De Vereniging Vrienden van het Openluchtmuseum is een serieuze gegadigde voor de overname van dit rijksmuseum voor volkenkun de in Arnhem. Het 'Vriendenmo- del' voorziet in de oprichting van een particuliere stichting. Ook ligt er een plan van de Nationale Inves teringsbank. Een projectgroep c derzoekt of de pla worden gecombineerd. kunnen j Piet Kerkhof zegt: I- KON mm op i pccmm mi VAN NtmiAM Deze aanbieding is geldig morgen- zaterdag 13 juni - van 9.00-17.00 u PIET KERKHOF Haarlemmerweg 41 Leiden

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 3