DE KRANT MEE OP VAKANTIE Functioneren bewaking weer ter discussie 'Meerburg' kan lichten installeren Bibliotheek slaat aan Na te laat ontdekte snelkraak in Leiderdorps winkelcentrum Alarmeringssysteem in werking PAGINA 14 REGIO LEIDEN VRIJDAG 12 JUNI 1987 ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude zal ruim 11.000 gul den uittrekken om de dakbedek king van de Corbuloschool te ver nieuwen. De leden van de commis sie financiën gingen gisteravond met dat voorstel akkoord. De huidige dakbedekking is veertien jaar oud. Men vreest dat, nu de schutlaag van leislag vrijwel geheel is verdwenen, het bitumen eronder beschadigingen gaat oplo pen door de inwerking van de zon. Met een nieuwe laag leislag kan het dak er weer vijf jaar tegenaan. De raadscommissie boog zich gisteravond ook nog over een an dere school: de kleuterschool van het voormalig Aloysiuscomplex aan de Schenkelweg. Deze school moet leeg. Daarom moet de schil dersgroep Kameleon dit onderko men verlaten. De gemeente heeft Kameleon wel een andere werkruimte aange boden. Men mag zijn intrek nemen in de 'Hummelhof aan de Van Al kemadestraat. Dit gebouwtje deed tot voor kort dienst als openbare bibliotheek. De bibliotheek zelf, inmiddels verhuist naar het Aloysiuscom plex, lykt aardig aan te slaan. Geen kinder opvang in woonwijk? VOORSCHOTEN - Hoort een k__ deropvanghuis als 'Bibelebon', ge- FIETSBRUG TE WATER Ten behoeve van kunstgrasveld ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude zal garant staan i lening ALPHEN AAN DEN RIJN - De fietsbrug die morgenochtend om half zeven wordt geplaatst kin- naast het viaduct over rijksweg 4 bij Hoogma- w3 vanmorgen om acht uur vertrokken uit legen aan de Voorschotense Leid- Alphen. Het veertig ton wegende gevaarte seweg, wel thuis in een woonwijk? werd in het haventje van het Alphense staal constructiebedrijf Grimbergen op het indus- ponton ge- aar Hazers- woude, waar werd afgemeerd aan de provin- Dat was deze week tijdens de a gadering van de commissie finan- trieterrein Rijnhaven-west op ciën de centrale vraag bij de behan- plaatst. Daarna is koers gezet deling van een bouwplan, dat is in- woude, waar gediend om de entree van het op- ciale loswal. vanghuis te kunnen vergroten. Een buurman van 'Bibelebon' om vijf uur naar de plaats van bestemming rijden. Dat gebeurt onder politie-begéleiding aangezien de brug met een lengte van vijftig meter en een breedte van 4,7 meter nogal wat ruimte in beslag neemt. Bovendien worden langs de route over de Hoge Rijndijk en door Leiderdorp diverse verkeerszuilen, -borden en -lichten verwijderd om een zo snel mogelijke doorgang te bevorderen. Het is de bedoeling dat de brug morgenochtend tussen half zeven en zeven uur wordt geplaatst. Rijksweg 4 wordt dan tijdelijk afgesloten. "Met de algemene verkeersdienst in Drieber gen hebben we afgesproken dat het niet langer dan een halfuur hoeft te duren. We denken ech- In Hazerswoude is de brug door twee 125- tonskranen van de ponton getild en op twee heeft een bezwaarschrift ingediend zogenoemde dolly-stellen gezet. Dat zijn zelfbe- tegen het voornemen van burge- stuurbare platte wagens, dïe morgenochtend meester en wethouders om het 1 bouwplan goed te keuren. Ondanks het pleidooi dat raads lid Breunesse (PvdA/PPR) voor de uitbreiding hield, zal wethouder Van Dalen de bezwaren uit de commissie nog eens ter discussie stellen binnen het college. Die be zwaren kwamen met name van de kant van de WD en D66. Beide partijen spraken de angst uit dat. wing atóoordgïat^in1 feite^deweg LEIDERDORP - P.W.S. van Leeuwen, voorzitter van de in een stichting samengebrachte wordt vrijgemaakt voor het cr ms-i--"-- - - ren van kinderopvang binnen oHHH PÜJÜHJ BH RRMHH ÖU1W11ÖV V¥ vCTbouwüi^zorgt1de gemeente er heeft gefaal(ï"- Wel pleit hij voor een andere situering van het bewakersgebouw voetbalvereniging 'Meerburg' moet afsluiten voor de aanleg van een nieuwe lichtinstallatie die het in aanbouw zijnde kunstgrasveld moet verlichten. De kosten kun nen worden beperkt door zelf werkzaamheid en gebruikmaking van bestaand materiaal, maar des ondanks kost de installatie onge veer 35.000 gulden. 'Meerburg' heeft zelf zo'n bedrag niet in huis en dient derhalve een lening af te sluiten. De leden van de raadscommissie financiën gingen op grond van de cijfers in de begroting voor het ko mende jaar akkoord met deze ga rantstelling. Overigens bestaat er nog stêeds een verschil van mening tussen raadslid Ooijendijk (Progressief Zoeterwoude) en wethouder Van der Heijden (CDA) over de finan ciële aspecten van de aanleg van het kunstgrasveld. Ooijendijk be weert dat de gemeente in de toe komst een subsidie per voetballer uitgeeft van 500 gulden in plaats van de 400 gulden die het nu is. Bij het door hem ingediende plan had de gemeente een slordige 250.000 gulden kunnen besparen, oordeelt Ooijendijk. Zijn verwijt aan de wethouder is dat de gemeente Meerburg nu een kwart ton heeft geschonken. Van der Heijden houdt echter vol dat de gemeente in tien jaar 250.000 gulden weet te sparen door jaarlijkse reserverin gen. Ooijendijk: "Dan is het geld toch Meestal wordt een dergelijke brug in twee de- weg, want na tien jaar moet het len aangebracht. In dit geval wordt de brug in worden gebruikt voor een nieuwe zijn geheel aangevoerd en gemonteerd. Com- toplaag van het kunstgrasveld". ■pleet met leuningwerk en slijtlaag. Boeten: De wethouder stelde daarop dat "Met deze manier van werken voorkomen we Progressief Zoeterwoude veel te dat we een hele tijd bezig zijn met het opbou- veel wil door én het kunstgrasveld wen langs de rijkswegwat veel oponthoud te willen en nog eens een kwart ton voor het verkeer zou opleveren". over te houden voor andere wen- (foto Naniio Bioupoti sen in de gemeente. Het laatste woord over dit punt is nog niet gesproken, want Ooijen- 15.000 gulden, die dijk wenst het in de raadsvergade ring van 25 juni te behandelen. ter minder tijd nodig te hebben. Het voordeel is dat de pijlers er al staan", aldus S. Baeten. projectleider van het staalconstructiebedrijf over de brug die drie ton heeft gekost en is ge maakt in opdracht van Rijkswaterstaat. Bibliotheek verhuurt weer cd's OEGSTGEEST - Na een grove diefstal van alle compact disc' uit de Oegstgeester biblio theek aan de Homeruslaan, de nacht voordat de uitleen van de digitale schijfjes officieel zou beginnen, heeft de biblio theekleiding besloten per 5 september a.s. toch weer cd's in tijdelijk gebruik te gaan ge- De landelijke bibliotheek dag wordt voor deze gelegen heid als datum gesteld. Een woordvoerster van de bibliotheek zegt gekscherend: "We kunnen spreken van een recorduitleen waarvan het leengeld gelukkig door de ver zekering is betaald. Om dit al les geen tweede keer te laten gebeuren, hebben we nu een alarminstallatie laten aanleg gen". Vast in lift HILLEGOM - In een flatgebouw op het Arthur van Schendelplein in Hillegom heeft gisteravond een man een half uur vastgezeten in een lift als gevolg van een storing in de apparatuur. Hy kon uiteinde lijk door de plaatselijke brandweer uit zijn benarde positie worden be vrijd. Winkelhofwinkeliers, ziet in de laat ontdekte snelkraak van het afgelopen pinksterweek- einde geen aanleiding om de conclusie te trekken "dat de bewakingsdienst wederom i feite voor dat de mogelijkheid i kinderopvang aan de Leidse- Dat 'wederom' is een verwijzing vorige affaire, eind vorig het bestemmingsplan jaar, waarbij één bewaker wordt opgenomen, zo legde de technische dienst i ambtenaar uit. En dat is nu juist het Leiderdorpse winkelcentrum iets dat de commissie financiën overgestapte bewaker uit diverse niet graag zou willen. vinkels hadden gestolen. De onrust onder de winkeliers was toen erg groot. De rust leek de laatste maanden te zijn weerge keerd. Maar de snelkraak in de nacht van zaterdag op zondag die de dienstdoende bewaker pas ont dekte toen hy zijn rondje deed en de snelkraker(s) al lang weer vertrokken - met achterlating de auto waarmee een pui was ge ramd nog wel - heeft de rust weer verstoord. De van zijn alle videoca mera's beroofde winkelier stelde stante pede de bewakingsdienst verantwoordelijk. Ook legde deze middenstander onmiddellijk de link tussen de winkeldiefstallen door bewakers en de gladjes verlo pen snelkraak. Die twee gegevens gekoppeld aan het feit dat de win keliers flink moeten betalen voor hun bewakingsdienst, brengen hem ertoe andermaal het functio neren van de bewakers van Ran- don b.v. ter discussie te stellen. Monitoren Voorzitter van Leeuwen, zelf kaasspecialist, wacht liever het lo pende onderzoek door de politie af. Voornoemde link legt hij liever niet: "Destijds zijn de rotte appels uit de kist gehaald. Nu is er dus re den om het volste vertrouwen in de dienst te hebben". Er zou het pinksterweekeinde één bewaker van de partij zijn ge weest. Is dat voldoende of betalen de winkeliers voor méér? bewaker niet gefaald, i r de ap- monitoren zit te sta- pen - er twee i verbrand, haalt pakt of Van Leeuwen vertelt dat de be wakingsdienst - die zelf niets mag/ U/chiuuuli iiuiycit. (IOIO HOI LEIDERDORP - Het huis van de Leiderdorpse me- Bij de gemeente zijn tot nu toe enkele tientallen a vrouw G. Jansen-van Tongeren aan de Merelstraat is vragen voor een aansluiting binnengekomen. Een spe gistermiddag als eerste aangesloten op het nieuwe ciale commissie waarin zijn vertegenwoordigd de In alarmeringssysteem voor ouderen. Er werd officieel dicatiecommissie Bejaardenoorden, de Kruisvereni een contract getekend, waarna de apparatuur in wer- ging, Stichting Midden-Rijnland, de UW en het Ge king werd gesteld om het eerste contact met het EHsa- coördineerd Ouderenwerk bekijkt wie er voor aanslui beth-ziekenhuis te kunnen leggen. ting op het alarmeringssysteem in aanmerking komt De komende weken zal men successievelijk gaan toe De portiers van dat Leiderdorpse ziekenhuis gaan wijzen, namelijk fungeren als centrale voor het alarmerings- Het systeem is eenvoudig opgezet. Iedere aangeslo systeem, waarop 35 mensen kunnen worden aangeslo- tene krijgt thuis een elektronisch 'kistje* aan de tele- ten. Het systeem kost in totaal ruim 53.000 gulden, foon gekoppeld. Om de hals dient een zendertje te geld dat de gemeente uit de 'pot' voor ouderen heeft worden gedragen en dat staat in contact met de alarm gehaald. Iedere aangeslotene betaalt tien gulden per centrale in het Elisabeth-ziekenhuis. Men kan alarm maand. slaan door een knop op het zendertje in te drukken. hoor je toch wel iets als pui ramt? "Hij heeft gewoon niets gehoord echt niet. Dat lijkt vreemd, als je nu weet dat een deel v 'Naar ik heb begrepen, heeft de bewoners nog dichter bij de plek gebeurd woont paratuur. Dus: al ben je met zijn die mensen ook niets hebben ge- tienen, als je dan met zijn allen hoord. Ik vind wel dat de bewakers - zoals ik heb begre- de expeditie, red.) Ik zal gaan pleiten dat dat ook niets uit. Als je al continu toiletgroep beneden, of op die vrjje zit te turen, want ik kan me heel strook bij de bloemenkiosk buiten goed voorstellen dat zo'n knul op of bij in een onlangs vrijgekomen gegeven moment een boekje pand hier gaan zitten". Hoog Catharijne Van Leeuwen vertelt dat de wil zeggen - over tien monitoren keiiers jaarlijks een bedrag tussen beschikt die zicht kunnen bieden de 150.000 en 200.000 gulden aan servicekosten (aan Nationale Ne- winkelcentrum. "De "monitoren derlanden, de Winkelhof eigenaar) vliegen van de ene naar de andere betalen. In dat bedrag is de vergoe- als de bewaker iets ding voor de bewakingsdienst ver- -ï kan hij het beeld stil- disconteerd. De winkeliers betalen deuren van de Winkel- naar de hoeveelheid vierkante me- hof zijn elektronisch beveiligd. Er t-ers die ze in beslag nemen. "Ver had dus inderdaad minstens één der zitten er schoonmaakkosten en seintje moeten worden gegeven verlichting in. Ja, dat is een heel toen die auto gewoon naar binnen behoorlijk bedrag in vergelijking reed. En behalve dat hier het alarm met andere winkelcentra. Maar dat don zit, moeten gebeuren. Ik ben hier veilig kunnen winkelen dus echt .wel verontwaardigd dat schoon winkelcentrum. Wij willen dit alles niet is gebeurd. Hoe in godsnaam mogelijk? Dit is dui delijk niet waarvoor we hebben be taald". Gesteld dat de apparatuur het geen Hoog Catharijnse-toestanden1 waarin mensen zich bedreigd voe len. We hebben dat geld er dus voor over. Maar dit is niet waar wij betalen. Ons is gezegd dat volledig heeft laten afwetendan elke poes, elke muis die hier bin- Het onderkomen van de bewakingsdienst van de Leiderdorpse Winkel hof. De fotograaf mocht niet naar binnefi. Winkeliersvoorzitter Van Leeu wen vindt dat de bewakers te veel aan de periferie van het winkelcentrum zijn ondergebracht. Inzet: een spiedende camera. Het wemelt van derge lijke spiedende ogen. Het afgelopen weekeinde van de snelkraakt, heeft de apparatuur niet gefunctioneerd heet het. (foto's wim Dijkman) nenkomt als het centrum dicht is, onmiddellijk in de kijker loopt. Ik zal het je nog sterker vertellen. Als ik me 's avonds zou laten opsluiten in mijn eigen winkel - als me dat al zou lukken - en ik zou 's avonds laat alleen mijn hoofd buiten de deur steken, dan zouden ze dat in het portierslogement moeten mer ken. Als alles werkt, natuurlijk". Van Leeuwen wordt de laatste tijd door velen aan zijn mouw ge trokken. Logisch, hij is de voorzit ter van de belangenorganisatie van de Winkelhofwinkeliers. "Maar die club is er in de eerste plaats om de Wjnkelhof te promoten. Ik hoop dat ik daar nog eens aan toe kom", verzucht hij. Wanneer u uw vakantie-adres uiterlijk 14 dagen voor uw vertrek aan ons opgeeft, ontvangt u daar uw eigen krant. Voor het verzenden van uw krant (binnen Europa) wordt 3,50 per dag berekend. Het nazenden op uw vakantie adres in Nederland of België is gratis. Aangezien wij niet kunnen instaan voor een regelmatige postbezorging door de PTT geschiedt toezending naar binnen- en buitenland voor eigen risico. Ter voorkoming van touten kunnen uw opdrachten niet telefonisch worden behandeld. Vult u dus nevenstaande bon nu alvast even in? Dan wensen wij u alvast een Pzettfye Vakantie VAKANTIEPERIODE Weg op:Terug op: HUISADRES NAAM VOORL.. ADRES: HUISN.: WOONPLAATS: TEL.: VAKANTIE-ADRES ADRES: PLAATS: POSTCODE: LAND: Zend uw opgave aan: Leldsch/Alphens Dagblad, atd. Abonnementenadmini stratie, Postbus 54, 2300 AB Lelden. S.v.p, frankeren els brief.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14