Rijnsburg stormt langs Roodenburg 'Wat ben ik aan vakantie toe..' Avanti grijpt de landstitel Opnieuw winnaar LD-Cup DINSDAG 9 JUNI 1987 SPORT PAGINA 17 Uithaal Daarvoor diende uiteraard direct al specialist Hennie Koet zich aan. In eerste instantie wist de debutant in het Leidse doel een geweldige uithaal van zijn oud-clubgenoot nog wel te pareren, maar de slim me Rob Gillissen was ter plekke om de losgelaten bal alsnog achter Vink te tikken, 2-0. En tien minu ten later was het opnieuw raak toen de mee opgekomen Johan de Kroon van afstand vuurde. Hij trof weliswaar geen doel, maar raakte de arm van de ongelukkige Van As. Arbiter De Graaf, niet altijd even consequent fluitend, kende geen genade met Roodenburg en legde de bal op de stip. Dat gold al evenmin voor Wim Driebergen. Vanaf elf meter en nog net binnen het halve uur besliste de rijzige voorstopper de finale in het voor deel van RB. Dat in de tweede helft tot zijn ge noegen mocht constateren dat Roodenburg weinig had opgesto ken van de taktiek die de ploeg zelf had gehanteerd om zo optimaal mogelijk van het windvoordeel ge bruik te maken. Roodenburg dacht met lange trappen in de diepte re sultaat te kunnen halen, onder vond steeds weer dat dat niet werkte, en bleek ook niet bij mach te om 'onderweg' nog aanpassin gen te kunnen maken. Verder dan één gevaarlijk schot van Richard Gottmer kwam de ploeg niet. Rijnsburgse Boys daarentegen kreeg bij uitvallen nog twee fraaie Alphia heeft langste adem OEGSTGEEST - Zelfs 120 mi- nuten voetbal bracht nog geen ■winnaar bij de strijd om het predikaat 'beste afdelingsclub' in het LD-toemooi. TAW en Al phia hielden elkaar, in een slechte wedstrijdna de regel- mentaire speeltijd op 0-0. In de verlenging was het Per van Eyk die voor TAW de sco re opende. Alphia raakte door deze treffer niet in paniek en Cees van Raamsdonk bracht tien minuten later de oranje hemden weer op gelijke hoogte: 1-1. Pas na een groot aantal straf schoppen was het Rob Vergunst die de scheidende Alphia-trai- ner Jan Hogenboom alsnog een afscheidskadootje presenteer de. Die beslissende treffer lever de niet alleen de prijs van dui zend gulden (beste afdelings club in de LD Cup) op, maar ook plaats in het grote KNVB- beker avontuur. kansen, maar Aandewiel en Zwaan vonden het verder wel best zo. De buit was per slot van rekening al lang binnen. AD VAN KAAM Volgend seizoen vierde uitgave Twee teams in Europa Cup 'Klein-Wembley' op de Kempenaerstraat wi Kroon, de aanvoerder van Rijnsburgse Boys Het ging dus niet door." Ook aan Huug Aandewiel was het spel van de Romeijn niet onopgemerkt voorbijgegaan: „Dat ventje heeft lef en een goede passeerbewe ging." Hoewel Roodenburg zich in de LD-Cup finale dus bepaald niet van zijn beste kant had laten zien, kon er nog best een pluimpje af voor de verliezer vond Rijnsburger Wim Driebergen: „Want ze hebben best een leuk ploegje, dat kon je in de tweede helft wel zien. Maar wij hebben natuurlijk veel meer erva ring. Voor ons is het normaal dat we elke week tegen een sterke te genstander voetballen". Zoals aanstaande zaterdag, wan neer het team van Arie Kurver in Groesbeek samen met de vijf ande re districtsbekerwinnaars zal moe ten uitmaken wie zich algeheel be kerkampioen van Nederland mag noemen. „Maar voor ons hoeft dat niet meer zo nodig", bekende Aan dewiel, het seizoen heeft al lang ge noeg geduurd". Pas dan kunnen de Rijnsburgers met vakantie om zich eind juli al weer voor de eerste trainingen van een zwaar seizoen te melden. Een seizoen dat bovendien een vierde uitgave van de strijd om de LD- Cup zal beleven, zo liet directeur Koopman van deze krant na afloop van de finale weten. HERMAN JOUSTRA Oud-internationals bij ASC OEGSTGEEST - Ter gelegen heid van het 95-jarig bestaan speelt ASC morgenavond op het veld aan de Kempenaer straat tegen de Oud-internatio nals. Begeleider Joop van Stof- felen komt met een nog bijzon der 'jong' en fit team naar Oegstgeest. De selectie van de voormali ge Oranjeklanten is: Heinz Stuy, Barry Hulshof, Gerry Muhren, Rob Rensenbrink, Hugo Hovenkamp, Ruud Geels, Wietze Couperus, Henk Wery, Theo van Duyvenbode, Johnny Rep, Sjaak Swart, Piet de Vries en Henny van Nee. Het duel bij ASC begint om 19.00 uur. Vooijaarskampioen Avanti heeft zich in een tot (TDK-)sporthal om gebouwde kerk in Breda tot het ui terste moeten inspannen om de be slissingswedstrijd tegen n^jaars- kampioen L+T in winst om te zet ten. De algehele landstitel viel pas in de slotpartijen in Hazerswoudse handen. Rob Turk rekende toen in twee games af met de tot dan ver rassende Bart van Haren (16), die niet opviel vanwege zijn bijzonder styl, maar wel door knappe over winningen op Bettine Vriesekoop en (vooral) Andras Podpinka. Te gelijkertijd stonden Tibor Kreisz en Han Gootzen aan de andere ta fel de slotslagenwisselingen af te wachten. Avanti zou door winst van Turk niet meer te achterhalen (het game-saldo was beter) zijn. Daarom maakten Kreisz, die trou wens ook op een zege (26-24, 17-9) afstevende, en Gootzen hun partij niet meer af. Het tafeltennisseizoen was - door de onderbreking van de WK in India - slopend genoeg ge weest en de laatste puntjes werden op papier verdeeld. LEIDEN - Een gevoel van tevredenheid overheerste in beide kampen. Bij Rijnsburgse Boys was dat, na eerder al de finale om de districtsbeker te hebben gewonnen, niet meer dan logisch. De tevredenheid bij Roodenburg had een andere oorzaak. Meer nog dan de vijftienhonderd gul den, de prijs voor het behalen van de tweede plaats, telde het feit dat het seizoen voor de Kooiclub eindelijk was afgelopen. Dat de ploeg in de finale een krach teloze indruk had achtergelaten leek de spelers niet te deren. De scheidende aanvoerder Arno Lan- cel, hij vertrekt naar ARC, ver woordde die stemming nog het treffendst: „Man, wat ben ik toe aan vakantie. De laatste maanden zijn echt slopend geweest. Zoiets wreekt zich natuurlijk, vandaag waren we volkomen uitgeblust." Met uitzondering misschien van Hennie de Romeyn. Vooral in de eerste helft had Rijnsburgse Boys aanvoerder en linksback Johan de Kroon zijn handen vol aan de snel le linkerspits die het echter zonder de steun van z'n ploeggenoten moest doen. Na de rust zakte ook hij terug. Niet zo verwonderlijk wanneer je bedenkt dat de Ro meijn wegens een zware enkelbles sure wekenlang op nonactief had gestaan. „Pas vorige week ben ik weer met trainen begonnen en ik heb dan ook een paar dagen met stijve liezen rond gelopen. Van m'n enkel had ik gelukkig geen last meer." Wellicht dat de Romeijn er bij zonder op gebrand was om juist tij dens deze finale te schitteren. Want de laatste weken gonsde het van de geruchten op sportpark Noord als zou hij zijn ploeg verruilen voor het team van Arie Kurver. Een aar dige positieverbetering voor de kleine spits, die afgezien van een paar vervelende blessures kan te rug zien op een goed seizoen. „Er bestond inderdaad wel belangstel ling. Maar door m'n opleiding bij het CIOS in Haarlem kan ik niet vier,, vijf keer in de week trainen. VOETBAL - De Belgische voef balinternational Patrick Vervoort wisselt van Beerschot naar lands kampioen Anderlecht. De 22-jarige linkervleugelverdediger tekende zondag een driejarig contract. Hij is de vierde aanwinst van Ander lecht, dat van Lokeren de Nige1- riaan Kessi en de Fin Ukkonen en van Beveren doelman De Wilde Spelers uit regio naar profclubs LEIDEN - Drie jeugdige voet ballers uit de Leidse regio gaan het volgend seizoen bij een be taalde voetbalclub proberen. De 13-jarige Sashil Durvé van RCL is door het scoutingsteam van Tonnie Bruin Slot uitver koren om het bij Ajax de C-l te proberen. Cor Heemskerk (17), ex-jeugdintemational en spe lend bij Rijnsburgse Boys gaat naar het landelijke jeugdelftal van FC Den Haag en de 18-jari- ge Victor Klaren (FC Lisse) heeft een aanbod van Feij- enoord om in het C-elftal te gaan acteren aangenomen. BREDA - Dextro/Avanti zal het komende seizoen zowel met de vrouwen als de mannen in het Europse bekertoer nooi voor landenteams vertegenwoordigd zijn. Deze unie ke prestatie in de geschiedenis van de Hazerswoudse tafel tennisclub kreeg zaterdag in Breda gestalte toen het man- nenteam na een uitermate enerverende strijd ten koste van L+T uit Eindhoven de landstitel veroverde. De vrouwen waren eerder al verzekerd van deelname door in het bezit van de Europa Cup 1 gekomen. De titelstrijd kende een even boeiende als verrassende ontkno ping. Avanti, eerder in de reguliere competitie al baas over L+T, keek lange tijd tegen een achterstand aan. In de pauze leken de Hazers- woudenaren in een geslagen posi tie gemanoeuvreerd: 4-6. Het werd zelfs nog 4-7, aleer de nieuwe kam pioen aan een fantastische eind spurt begon. Daarin was een hoofdrol weggelegd voor Andras Podpinka, een van de twee Honga ren in Avanti-dienst. Zijn neder laag tegen Van Haren - in '85 Euro pees jeugdkampioen in het dub belspel in Den Haag - was een mis ser geweest. Maar de volle neef van de befaamde Tibor Klam par wist zich op niet te verstane manier te revancheren door de beste 'Neder landse' tafeltennisser van dit mo ment - de gevluchte Roemeen Paul Haldan - het leven meer dan zuur te maken. Podpinka snoepte bij een 7-8 achterstand de eerste game met 21-19 van Haldan af. Vervol gens nam hij een 14-9 voorsprong in de tweede game. Hoe kwestbaar Podpinka kan zijn, werd toen dui delijk. In een lange rush sloeg Hal dan vervolgens door naar 14-21. Niemand in de zeer luidruchtige en sfeervolle TDK-hal geloofde toen nog in een terugkeer van de verfijnde stylist Podpinka. Maar de door sponsor Dextro naar Hazers- woude gehaalde Hongaar overtrof daarna ieders verwachtingen. Via 10-7 en 17-11 spurtte Podpinka op nieuw van de steeds onzeker acte rende Haldan weg. Toen Podpinka opnieuw in een crisis belandde, le ken de kansen van Avanti weder om weg te smelten. Het werd 17-16 en de Hazerswoudse supporters vreesden opnieuw een 'knock-out'. Maar zie: Podpinka veerde op en bereikte zonder mankeren de fraaie 21-17 winst. Haldan, die als enige onverslaanbaar werd geacht, was geveld. Tevens stond daarmee de gelijkmaker (8-8) op het score bord en was Avanti in een winnen de stelling geloodst. Turk en Kreisz konden het karwei afma ken. Met goedkeuren van Kreisz deed Turk het. Verdediger Kreisz, die het tegen Haldan niet kon redden, kwam sa men met Podpinka op drie over winningen uit. Turk zegevierde twee keer en Vriesekoop voegde een punt aan het Hazerswoudse to taal toe. In de beide dubbelspelen deden Avanti en L+T niet voor el kaar onder. Aan Eindhovense zijde won Haldan drie, Van Spanje en Van Haren twee keer. Gootzen bleef puntloos. Uitslagen: Podpinka/Turk - Gootzen/Van Haren 21- 18,21-10 (1-0), Kreisz/Vriesekoop Haldan/ Van Spanje 21-18, 17-21, 13-21 (1-1), Pod pinka - Van Haren 15-21,19-21 (1-2), Turk - Haldan 14-21, 18-21 (1-3), Vriesekoop - Gootzen 21-18, 14-21, 21-16 (2-3). Kreisz - Haldan 21-18,18-21,12-21 (4-6), Vriesekoop - Haldan 21-16. 21-9 (4-7), Podpinka - Van Spanje 21-11, 21-15 (5-7), Kreisz - Van Ha ren 21-15,21-14 (6-7). Turk - Gootzen 21-23, 21-18, 21-13 (7-7), Vriesekoop - Van Soanie 8-21, 16-21 (7-8), Podpinka - Halda 8-8). Turk - Van Hare: reisz - Gootzen 26-24,1 WIM VAN WANROOY Het zou niet bij dat ene foutje blijven, het zou ook niet de laatste keer zijn dat de Leidse oefenmees- ter zich in de, onder de storm bij kans bezweken, dug-out naar het hoofd zou grijpen. Gedurende twintig minuten schreeuwde hij zijn stem schor om meer agressivi teit op te wekken bij zijn jonge en onervaren pupillen, die zich in fy siek opzicht herhaaldelijk liet af troeven. Maar of het nu aan de wind lag dat hij ze niet kon berei ken, dan wel dat zijn aanwijzingen gewoon aan dovemansoren waren gericht, helpen deed het niet. Ter wijl bij Roodenburg iedereen door- elkaar liep, bouwde RB geconcen treerd op, hield het spel vanwege de harde wind kort, bewoog goed en zorgde er steeds voor een man netje vrij te maken aan de rand van het strafschopgebied. Vervolgens was het dan 'prijsschieten' gebla- OEGSTGEEST - Dat Rijnsburgse Boys zich dit jaar heeft ontpopt als een cup-fighter in de ware zin van het woord bewees de ploeg van trainer Arie Kurver zaterdag nog eens ten overvloede. Na vorige week al eerder beslag te hebben gelegd op de districtsbeker greep de zaterdageersteklasser op het veld van ASC en ten koste van Roodenburg op overtui gende wijze (3-0) ook de LD-Cup. De hoofdprijs van het toernooi, waaraan dit jaar alle 69 standaardteams van de Afdeling Leiden deelnamen, kwam zodoende voor de tweede maal binnen drie jaar in Rijnsburg terecht. - "En bij de juiste club", zo oor deelde Afdelings-secretaris en LD- commissielid Gé van Strien tijdens de prijsuitreiking in het fraai ver bouwde clubhuis van het jubile rende ASC. "Want ondanks een overbeladen programma kwamen jullie", zo sprak hij aanvoerder Jo han de Kroon en zijn medespelers toe, "toch steeds met de sterkste opstelling binnen de lijnen. Zo hoort het ook. Dat is namelijk de ware geest". Gelaten Het waren woorden die Harry Talsma. de trainer van Rooden burg, maar wat gelaten langs zich heen liet gaan. Want hoewel ook hij, tot het eind van de competitie notabene geplaagd door degrada- tiezorgen, steeds met zijn keur korps aantrad en daarmee bij wijze van beloning - zij het toch enigzins verrassend - de finale haalde, was hij bepaald niet te spreken over het eenzijdige verloop daarvan. "We hebben het heel dom gespeeld. Maar dat is nog tot daar aan toe. Erger is dat sommige jongens het volledig lieten afweten voor wat betreft inzet en werklust. En dat zit me niet lekker. Vooral niet als er zoals hier meer dan duizend men sen staan te kijken". Het pleit voor Talsma dat hij van excuses verder niet wilde weten. Al waren die in zijn geval toch ze ker voor handen. Want als je zoals hij in een wedstrijd tegen een ho ger spelend en geroutineerd elftal als Rijnsburgse Boys niet kunt be schikken over de ervaren Cees Verver (vakantie), laatste man Pe ter Pret (gebroken pols) en diens broer Rob betekent dat toch een aanmerkelijke verzwakking. Dat zijn ploeg bovendien in de eerste helft tegen de storm in moest spe len (eigen keuze overigens) viel, achteraf beschouwd dan, volko men verkeerd uit. Stormvlagen Want vooral van die weersfactor profiteerde Rijnsburgse Boys in optima forma. Terwijl Rooden burg, opgejaagd door de stormvla gen en door de gemotiveerde geel zwarten, totaal geen kans zag om met de bal van de eigen helft af te geraken, ontketende RB een waar bombardement op het doel van Marcel Vink. De opvolger van Sjaak Nievaart bezweek al na vijf minuten en kreeg binnen het half uur nog twee treffers om zijn oren. Over en sluiten derhalve, nog voor dat Roodenburg daartegen ook maar iets kon beginnen. Jammer voor de wedstrijd misschien, maar daar had het fel en gedisciplineerd Rijnsburgse Boys toevallig wél maling aan. "Jammer gromde Talsma na afloop, "stom, zal je bedoelen. Dat eerste doelpunt, dat is toch ner gens voor nodig", zo hief hij een beschuldigend vingertje in de rich ting van zijn laatste man Nico van As. Die inderdaad in dat prille be gin veel te lakoniek het duel aan ging met RB-spelverdeler Huug Aandewiel voor wie de strijd om de bokaal en de drieduizend gulden duidelijk al wél was begonnen. De uitkomst van het onderlinge duel was derhalve voorspelbaar, de con sequentie ervan dat Roodenburg al na een handvol minuten met 1-0 achterstond. "En dat bedoel ik nou", wees Talsma naar het hoofd, "dat is toch een verkeerde instel ling om zo slap te beginnen". Stam en Groenendijk bij Leiden LEIDEN - Afgelopen zaterdag vond de finale plaats van het door de v.v. Leiden georganiserde straf- schoppentoernooi. Na de eerder gehouden voorronden van deze tiende editie mochten de beste spe lers en speelstertjes van de diverse leeftijdscategorieën vanaf elf me ter elk vijf strafschoppen afvuren op FC Den Haag-doelman René Stam. Ploeggenoot Alfons Groe nendijk deelde na afloop prijzen uit aan de volgende winnaars: Meisjes (7-9 jaar): Pascal Neute boom (clubloos). Meisjes (10-12 jaar): Simone Frankhuizen (UVS). Meisjes (13-15 jaar): Natasja van Haalem (LFC). Jongens (7-9 jaar): Michel Schlagwein (UVS). Jongens (10-12 jaar): Jean-Paul VaJongenre(l£l5d^aar)' Sander Tijdens de tiende uitgave van het v.v.Leiden strafschoppentoernooi slaagde Sander Brand (UVS) e Brand (UVS). "anaei i„ doelman René Stam (FC Den Haag) vijf maal te passeren. Zaalteams blijven steken LEIDEN/GENK - De zaalvoetbalteams van Bax (Voorhout) en Van der Plas (Katwijk) zijn bij het International Indoor Football Cham pionship in het Belgische Genk beide niet tot de finales doorgedron gen. Bij het toernooi, waaraan topteams als RWDM, het nationale team van Zaire, het Belgische Militaireteam, Lokeren, Beveren en een Antwerpse profselectie deelnamen, kwam zowel Bax als Van der Plas in de voorronde niet verder dan een derde plaats. In de finale versloeg het Militaire team van Belgie, onder toeziend oog van 1300 toeschouwers Ford Genk met 11-7. Arno Lancet vanRoodenburgpoogtRorTcarU^e bal ajhaiidig te maken Erwin Korree (r) i assistentie te verlenen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17