Hoogheemraadschap 'illegaal afvalwater' Spectaculaire snelkraak in Winkelhof S7 inde U KUNT HET LEZEN IN DE KRANT i VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND Zoeterwoudse bedrijven ontkennen Brug ontsluit schier eiland in Voorschoten Gedupeerde eigenaar videozaak wil bewakingsdienst verantwoordelijk stellen REGIO LEIDEN sPort w regio fO gemist? KNIP UIT STUUR OP 1 Postwgef niet nodig. 1 Neem nu een abonnement en beslis zeil hoe u betaalt11 per maand 23.25 O hall jaar f 137.90 ^^automatische betaling) Q P6' jaar f 262.40 De eerste 2 weken kriigt u de krant nat uur hik gratis in de bus' Naam Straat Postcode Plaats Telefoon „m controle bezorging) ZO ETERWOUD E - Het Reageert CAD niet op de aan- Hoogheemraadschap Rijn- schrijving dan kunnen verdere land eaat met twee 7netpr stappen volgen. Welke dat zijn, kan tana gaat met twee boeter- het sch niet .,De toe woudse bedrijven in over- komst zal dat leren", leg treden om ervoor te zor- Bij machinefabriek Kasteel kun- gen dat er in de toekomst nen wellicht zodanige voorzienin gen illeeale lozineen van gen worden getroffen dat een lo- geen niegaie lozingen van 2lngsvergunning van het Hoog- afvalwater meer plaatsvin- heemraadschap niet nodig is. Niet- den Zowel machinefabriek Kasteel temin reageert directeur Kasteel van de gelijknamige machinefa- de Hoge Rijndijk als CAD Neder- b,rie,k een beetje verontwaardigd ligh tech, de Industrieweg ont land bv (higl dingen) beren een lozingsvergunning, maar lozen hun afvalwater desal niettemin in het riool. Volgens woordvoerder Meijer van het Hoogheemraadschap wordt CAD gedrukte bedra- als he™ op opheldering wordt ge- dustriewee ont- "WÜ lozen nifts- Ja> onze toiletten, maar dat doet u toch ook?". Vervolgens wordt hij wat serieu- "Wij beitsen nogal eens. Dat binnenkort aangeschreven. Dit be- wordt afgespoeld met water. Vroe- drijf loost koper en oplosmiddelen, ger kwam daar zoveel water aan te Niet in grote hoeveelheden, maar pas dat de zaak tegelijk zo verdund toch wel van dien aard dat een lo- werd, dat het geen kwaad meer zingsvergunning hoort te worden kon. Nu werken we met hogedruk- aangevraagd, meldt een andere spuiten en dus met minder water", woordvoerder van het Hoogheem raadschap. Politie Wassenaar: 'Voor eerst rustig tijdens Luilak' Om aan dit probleem het hoofd te bieden, zal er bij de machinefa briek een put worden gemaakt. Daarin kan het afvalwater worden opgevangen en verwerkt, voordat het in het riool kan kruipen. "Als wij zo'n voorziening niet zouden treffen, dan zouden er nog maar enkele tientallen liters in het riool terechtkomen. Toch willen wij die put aanleggen, want een goed mi lieu is het nastreven waard. Wij lo zen straks minder dan een gemid deld gezin. Daar kan het Hoog heemraadschap, waarmee wij uit voerig overleg hebben hierover, van op aan", aldus directeur Kas teel. gen wenst niet aan een of andere onderko- WASSENAAR - Zeer tevreden de Wassenaarse politie over verloop van de Luilak in de nacht Vieze Spullen Ook woordvoerder Stouten vuujuiuu waaiIII bijkiCUü ut-/.e nacht voor pinksteren talloze nielingen werden aangericht "van'buiten" Zoetermeer^en Rbswjjkfnaa/was- he> bedr«f PV dit>" senaar getogen. Maar omdat ze de weg niet kenden, zo vermoedt de politie, bleven ze rondhangen bij AubergeDe Kieviet. Rond half vier werd de groep, die op dat moment vuurwerk wilde afsteken, door de politie veijaagd. Een aantal honk balknuppels werd afgepakt. Er werd heel weinig schade aan gericht. Geen enkele Wassenaarder kwam aan het bureau zijn beklag doen. Wel belde er iemand met de mededeling dat er zes Molotov cocktails in zijn tuin stonden. Ze bleken nog niet gebruikt te zijn. De gemeente Wassenaar had overigens vorige week een brief ge stuurd aan bewoners van en rond om het Wilhelminaplein en het kruispunt bij Auberge de Kieviet. Plaatsen waar het in voorgaande jaren steevast 'raak' was tijdens de Luilakviering. In de brief werden tips gegeven om de schade te be perken en werd meegedeeld dat er extra politietoezicht zou zijn. men, dat op een steenworp afstand van het huidige gebouw is gelegen. Vanuit het nieuwe gebouw, zo be weert Stouten, zal nog minder wor den geloost dan tot nu toe het geval De wijzigingen die moeten wor den doorgevoerd nemen flink wat tijd in beslag, maar dat is niet Stou tens schuld. "Eén wijziging bete kent een heel nieuwe procedure van een paar maanden. Je moet bij het Hoogheemraadschap alles in twintigvoud indienen. Zo werkt dat nu eenmaal". Maar als alles in orde is, waarom is Stoutens CAD dan aangeschre- "Dat begrijp ik ook niet. Het Hoogheemraadschap is van meet af aan zeer nauw betrokken ge weest bij het nieuwbouwplan, weet overal alles van, maar schrijft ons dus aan, ik snap dat niet". De Vriès van de afdeling be- drijfsafvalwater van het Hoog heemraadschap legt desgevraagd uit hoe de vork in de steel zit. Het bedrijf heeft volgens hem inder daad een lozingsvergunning, maar niet van het Hoogheemraadschap. Volgens De Vries worden lozings vergunningen over het algemeen door de gemeente afgegeven, be halve de vergunningen voor die be drijven die tot een speciale catego rie behoren. Een categorie "die wel heel vieze spulletjes loost". Die ca tegorie behoort een vergunning van het Hoogheemraadschap te hebben. CAD behoort tot die categorie, aldus het Hoogheemraadschap, maar het bedrijf zelf ontkent dat. De Vries: "En dat is nu het wrij vingspuntje. Op dit moment is er eigenlijk gewoon sprake van een il legale lozingssituatie. Vandaar dat wij het bedrijf hebben aangeschre ven. CAD moet gewoon een aan vraag indienen en medewerking verlenen aan de verdere procedu re. Doet het bedrijf dat niet, dan zoekt het Hoogheemraadschap het hogerop: bij de rechter. Maar zo ver zal het wel niet komen". ZOETERWOUDE - Ondanks de barre weersomstandigheden heb ben de Zoeterwoudse Fietstoch ten gisteren nog 891 deelnemers getrokken. De animo voor de bei de afstanden was even groot: de 75 kilometer trokken 444 fietsers de 40 kilometer deden 447 •.en mee. Iedereen reed de tocht uit, hoewel bij de langste af stand enige deelnemers de verst elegen controleposten niet be- ïikten. De prijzen voor de 'regelmatig- ste deelnemers' die gemiddeld 14 kilometer per uur moesten aan houden, waren op de korte af stand voor José Olsthoorn en Sa bine Lut. Bij de 75 kilometer wa- Bert en Ria van Es-Berk de winnaars. Helaas wachtte de organisatie gisteren nog een strop. Gezien het aantal deelnemers van vorig jaar (1800) en de grote hoeveel heid voorinschrijvingen had men )oor veel meer mensen medailles Ingekocht. Medailles waarop al '.en datum was ingeslagen en die dus volgend jaar niet bruikbaar meer zijn. (foto d. v.d. Berg) VOORSCHOTEN - Over de Voor- schotense Vinkesloot komt een brug. Hij verbindt de Koperwiek laan met de Merelhof, het schierei- landje dat ingeklemd ligt tussen de Molenlaan, Koninklijke Marine laan en de Vinkesloot. Het is alleen nog de vraag of het een voet-fiets brug of een autobrug wordt. Tijdens de vergadering van de raadscommissie openbare werken bleek dat de PvdA/PPR-fractie en enkele WD-raadsleden tegen het B en W-voorstel zijn voor een voet/ fietsbrug. Deze politici - die waar schijnlijk samen net geen meerder heid kunnen vormen - willen een autobrug. Bewoners van het noordwestelijke gedeelte van Bij dorp hoeven de mensen in het noordoostelijke gedeelte dan niet langer te ?toren, maar kunnen met hun auto via de brug naar het cen trum komen. Om te voorkomen dat autover keer uit het centrum via de brus door Bijdorp gaat sluipen, willen de radicaal-socialisten en enkele li beralen een versperring aanbren gen in de Koperwieklaan, ter hoog te van de Kwikstaartdreef. Een dergelijk slot op de straat zou ech ter wel eens verkeerd kunnen val len bij veel bewoners van de wijk Bijdorp. Ander nadeel van een één meter vijftig hoge autobrug is dat deze 80.000 gulden duurder is dan een een meter hoge, beweegbare voet/ fietsbrug, vinden burgemeester en wethouders. Zo'n eenvoudige brug kost slechts 100.000 gulden, zo heb ben zij laten uitrekenen. Daarnaast heeft de welstandscommissie op gemerkt dat een voet/fietsbrug be ter in het wijkbeeld past en spra ken ook de toekomstige bewoners van de 50-plus appartementen zich uit voor een bescheiden brug naast hun complex aan de Vinkesloot. Buren grijpen dieven auto in de kraag VOORSCHOTEN - Omwonen den hebben er in de nacht van zaterdag op zondag voor ge zorgd dat de gestolen BMW van een bewoner van de Voorscho- tense Jan Evertsenlaan weer te rugkwam. Ze zagen hoe twee Hagenaars de auto instapten en er even la ter mee wegreden. Meteen pak ten de buren, twee mannen plus hun vriendinnen, de eigen wagen en reden ze de dieven achterna. Op de Leidseweg kwam de gestolen auto tot stilstand. Waarschijnlijk doordat de doorverbonden draadjes van het contact weer waren losge- trild. De achtervolgers bedach ten zich geen seconde en liepen naar de Hagenaars toe. Net op dat moment reed er een wagen van de Leidse politie voorbij. De getuigen wisten de politie te wenken en zo konden de die ven snel worden ingerekend. De Hagenaars, 24 en 21 jaar oud, waren die avond uitge weest in een Voorschotens ca fé. Geld om naar hun woon plaats terug te gaan hadden ze niet. Vandaar dat ze de BMW maar gepakt hadden. Ribliek stroomt tevergeefs toe VOORSCHOTEN - Het leek op een brand en het publiek stroomde gisteravond rond half tien dan ook toe bij het kraak pand aan de Voorschotense Veurseweg/hoek Papelaan. Zo wel de brandweer (twee auto's) j als de politie was gealarmeerd door omwonenden, die rook uit het huis hadden zien komen en tot geen andere conclusie kon den komen dan dat het onlangs gekraakte huis dus in brand stond. De werkelijkheid bleek an ders. De krakers hadden wat hout willen opstoken, maar ge bruikten daarvoor ongeschikt, want gevernist, materiaal. Een en ander ging gepaard met een enorme rookontwikkeling. Waarna de ramen werden open gegooid, de rook naar buiten I trok en de omwonenden er het hunne van dachten. De krakers wisten het vuur echter zelf te j blussen. LEG AAR Kosmos De Leidse kunstenares Lidie Bos sen exposeert vanaf heden tot en met 31 juli olieverf- en acrylschilde- rijen, alsmede enkele pastels in het Leiderdorps gemeentehuis. Op de expositie is werk te zien over 'de fascinerende verschijnselen van de kosmos'. Het gemeentehuis (Staten- daalder) is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen acht en vijf uur. Stroopwafelactie In het kader van haar op handen zijnde jubileum houdt de Stichting Kinderopvang Leiderdorp (SKL) deze week een stroopwafelactie. Ouders van babies en peuters die van de kinderopvang gebruik ma ken bieden inwoners van Leider dorp een pakje stroopwafels aan voor twee gulden vijftig. De SKL heeft al bijna twintig jaar de kinderopvang in Leider dorp onder haar hoede. Op dit mo ment biedt zij door middel van één kinderdagverblijf en zes peuter speelzalen diverse vormen van op vang aan babies en peuters. Poppentheater Poppentheater Wellus-Nietus speelt morgen een voorstelling voor kinderen van 4 tot 11 jaar in het theater aan de Marijkelaan 4. Voorschoten. De voorstelling, 'De tentkarromobiel'begint om half drie. Graag van tevoren reserveren via telefoonnummer 01717-8361. LEIDERDORP - Een snelkraker is in de nacht van zaterdag op zondag met een in Leiderdorp gestolen auto de Winkelhof binnengereden. Als ingang koos hij de de deur naast de roltrap. Hij had het voorzien op videocamera's van de foto- en filmzaak van Ton Jans sen die een verdieping hoger is gelegen. Om daar te komen nam hij de roltrap. Met vermoedelijk een honkbalknuppel heeft hij zich een weg door de win kelruit gebaand. Ook de vitrine waar de videocame ra's lagen, heeft hij aan diggels geslagen. Daarna was het graaien en wegwezen geblazen. Waarschijnlijk te voet, want de auto is als stille getuige achtergebleven. De buit van deze spectaculaire snelkraak bestaat uit elf videocamera's die een winkelwaarde van ruim 40.000 gulden vertegenwoordigen. De klos is vooral Ton Janssen die in zijn foto- en filmzaak aan de Win kelhof 42 een paar dagen eerder net was begonnen met de verkoop van video. "Dat wisten ze, natuurlijk. Dat hebben ze gezien. Heel mijn inventaris aan video camera's is meegenomen. Kale camera's. Voor de ac cessoires had hij geen tijd of belangstelling", aldus een boze Janssen. Ton Janssen, temidden van de chaos in zijn beroof de winkel, is erg boos. "Nee, ik ben hier niet over te spreken. Inderdaad, de Winkelhof wordt permanent bewaakt. Ik zal de bewakingsdienst hiervoor verant woordelijk stellen. We kennen allemaal de droeve ge schiedenis (van de bewaker die zelf stal, red.). Toen was ik ook al één van de gedupeerden". Hij vervolgt: "Aan de andere kant ben ik wel blij dat de bewaker 'hem' niet ontmoet heeft, want die gast had hem vermoedelijk neergeslagen. Maar wat mij hoog zit is dat de bewaker het zo laat ontdekte en verder niks weet, niets gehoord of gezien heeft. Mij hebben ze altijd verteld dat als er zoiets gebeurt er én een alarm bij de bewaker die hier zit, afgaat én bij het hoofdkantoor. Dit moet worden uitgezocht. Vooral als je weet dat wij een flink bedrag voor de bewaking moet betalen. Deze muis heeft voor mij een heel lange staart". Een woordvoerder van de politie antwoordt op de vraag naar de rol van de bewaking bij deze snelkraak: "Daar kunnen we helaas niets over zeggen maar het wordt daar permanent bewaakt, ja". Een woordvoerder van de bewakingsdienst zegt: "Voor alle informatie verwijzen we door naar de poli tie. Zelf praten we hier nog niet over". Foto links: met een gestolen auto werd in de nacht van zaterdag op zondag de toegangspui naar de rol trap van Winkelhof aan flarden ge reden. De wagen bleef als stille ge tuige achter. Foto rechtsboven: vermoedelijk met een honkbalknuppel werd ver volgens de ruit van videozaak Ton Janssen ingeslagen. De dieven na men voor ruim 40.000 gulden aan apparatuur mee. (foto's Ton Janssen)

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 11