Waarom zou je op je 16es avonds ook geen geld kunnen trekken? Informatieavond PIETER IS ZO BLIJ ALS 'N KIND WANNEER JE VAN Z'N TEHUIS EEN THUIS MAAKT. fBON De Nutsspaarbank doet meer voor jongeren. ^«basto °P-Slider Werken in de zwakzinnigenzorg? Begin een opleiding tot Z-VERPLEEGKUNDIGE L Rij je als 16-jarige op 'n brommer? Niemand die het raar vindt. Moet je wekenlang blokken voor je eind examen? De gewoonste zaak van de wereld. Maar wil je op je 16e 'n eigen bankrekening dan is dat opeens vreemd. Om over het gebruiken van cheques nog maar te zwijgen. Önzin, vindt de Nutsspaar- bank. Al breng je niet maandelijks een bedrag met 3 nullen binnen, wij zien je als een volwassen klant. Met eigen inkomsten en uit gaven, en met je eigen wensen. Zo vinden we het heel nor maal dat je zelf beslist op welk tijdstip je geld opneemt. Overdag of liever 's avonds. Met een pasje voor de geld automaten van de Nutsspaarbank ben je daarin namelijk helemaal vrij. Kun je geld opnemen wanneer jou dat uit komt. Zelfs in het weekend. Lijkt die handige 24-uurs service je wel wat, vraag dan om het Kombi Pakket. Dat is ten eerste al heel slim omdat je tot 27 juni a.s. f 750 premie opstrijkt als je een Kombi Pakket opent. En ten tweede is het goed bekeken omdat je daarmee een ideale, voordelige kombinatie van 'n spaar- en bankgirorekening hebt. Nu krijg je f ^50 premie als je een Kombi Spaarrekening opent. Speciaal bestemd voor jongeren van 16 tot 2 3 jaar. Met de voordelen van al onze volwassen reke ningen. Met de Bankgirorekening kun je betalingen doen. Ook automatisch. Handig voor regel matige betalingen zoals bijvoorbeeld kontributies. Je kunt er je salaris, studie toelage, uitkering of bijdrage van je ouders op laten storten. Kontanten opnemen kan natuurlijk ook. Via de geldautomaat of gewoon aan de balie. Heb je regelmatige inkom sten, dan kun je cheques aanvra gen en rood staan is dan eveneens mogelijk. Met de Kombi Spaarreke ning krijg je 'n extra hoge rente over je spaargeld. Zonder opzegtermijn of opnamekosten. Loop je dus een fantastische HiFi-aanbie- ding tegen het lijf, dan hoef je die van ons niet te laten schieten. Daarbij komt nog dat de Nutsspaarbank zoveel kantoren heeft, dat er altijd wel eentje bij je in de buurt is. Dus wat let je: loop straks gerust even binnen voor je eigen Kombi Pakket. nutsspaarbank 'sGRAVENHAGE op woensdag 17 juni a.s. Aanvang 19.30 uur. Wegastraat 60, 's-Gravenhage. BEDRIJFSKUNDE Deelcursus Bedrijfsvoering 3 jaar (2 avonden per week) Studiepakket Bedrijfskunde 1 jaar (2 avonden per week). Individueel studiepakket Naar eigen keuze samen te stellen uit het beschikbare lesaanbod. ELEKTROTECHNIEK Volledige H.T.S.-opleiding - computertechniek - energietechniek 5 jaar (3 4 avonden per v/eek). Deelcursus Toepassingen Micro-elektronica 3 jaar (2 avonden per week). Studiepakker Computertechniek 1 jaar (2 avonden per week). Individueel studiepakket Naar eigen keuze samen te stellen uit het beschikbare lesaanbod. INFORMATICA Deelcursus Programmatuur 3 jaar' (2 avonden per week) Studiepakket Programmeren/Pascal 1 jaar (2 avonden per week) Individueel studiepakket Naar eigen keuze samen te stellen uit het beschikbare lesaanbod WERKTUIGBOUWKUNDE Volledige H.T.S.-opleiding - constructietechniek - energietechniek S jaar (3 a 4 avonden per week). Deelcursus Produktie-automatisering 3 jaar (2 avonden per week). Studiepakket Flexibele Automatisering 1 jaar (2-avonden per week). Individuele studiepakket Naar eigen keuze samen te stellen uit het beschikbare lesaanbod. Cursusgeld: volgens rijksregeling Vereiste vooropleiding: v v/.oh a v om i salle mei v. gelijkwaardige opleiding Bij voldoende vooropleiding is plaatsing iri een hog studiejaar mogelijk. Voor geïnteresseerden die mei voldoen aan de toelatingseisen bestaan voorbereidende cursussen Bij de administratie kunt u hierover inlichtingen verkrijgen. Aanmeldingen: opleidingsmogelijkheden bij Wegastraat 60.2516 /.P 's-Gravenhage. telefoon 070-49 52 95. inlichtingen over alle SU Genieten van hei goede weer in de auto doet u met een open dak van A.CE. Daarom nodigen wij u uit om een geschikt open dak uit te zoeken, passend in uw auto. U heeft een keuze uit ruim 12 verschillende typen zonnedaken. Garantie varieert, afhankelijk van het type zonnedak, tot max. 3 jaar. Voor een goede kwaliteit en montage staan wij garant. Prijzen: vanaf ƒ310,- incl. montage en btw. Belt u gerust voor informatie, 071-762111! Wchrvervp,,, ««aelv.H maat "AUTOGLAS CENTRALE' Zoeterwoudseweg 21 g 2321 GM Leiden Autoruiten Vrachtautoruiten Gehard/Gelaagd glas op maat - Inbouwruiten - Autoalarm Auto (Art) striping - Zonnédaken - Glascoating Pieter is 18 jaar maar geme ten naar zijn verstandelijk ni veau is hij pas anderhalf. Pieter is eén van de 317 be woners van de woon- en leefgemeenschap Swelterha- ge in Zoeterwoude (ongeveer 5 km van Leiden). De grootste groep bewoners van dit tehuis voor zwakzin nigen valt fysiek in de leef tijdscategorie van 20 tot 40 jaar, maar het verstandelijk niveau reikt doorgaans niet hoger dan van een 8-jarige. Niet zelden is daarbij ook sprake van een lichamelijke handicap. Zoals iedereen, hebben ook zwakzinnigen behoefte aan een thuis. Aan een optimaal klimaat voor de beste kan sen op levensgeluk.en ont-" Hoe simpel deze mensen ook tegen de wereld aankij ken, ermee omgaan is niet zo gemakkelijk. Je moet dan ook wel wat in je mars hebben als Z- verpleegkundige bij Swetter hage. Helpen met wassen, aankle den, eten en drinken en met allerlei dagelijkse dingen, opvoedkundige en sociale zorg, voor het psychisch wel zijn en de onderlinge relaties vergt een verregaande oplet tendheid, kennis en persoon lijke inbreng. Veel méér nog dan bij de verzorging van "nor male" mensen het geval is. Z-verpleegkundige; een veelzijdige baan. Mensen als Pieter bijstaan, betekent handenvol werk. Maar het begeleiden en ver zorgen van deze mensen in alle facetten van het leven en de contacten die daaruit voortvloeien, maken dit werk tot een aantrekkelijke job. Het is een baan die ook mo gelijkheden biedt voor verde re ontplooiing van je capaci teiten. Voel je hiervoor, ga dan op onze uitnodiging in. Begin als leerling Z-verpleegkundige In februari 1988 start weer een opleiding voor Z-verpleegkundige. Zo'n 3 jaar en 4 maanden later kun je dat zijn, mits je tussen de 17 en 21 jaar bent en vol doende vooropleiding* hebt genoten. fn de leer-tijd ligt het accent op het opdoen van prakti sche ervaring. Maar het be gint met een voorbereidende periode van 7 maanden, waarinje de basiskennis ver werft. Tijdens deze voorbe reiding krijg je een zakgeld van f 395,— netto per maand. Daarna ontvang je een salaris dat stijgt naarma te je opleiding vordert. Maar wat zeker zo belangrijk is: je krijgt een arbeidscontract voor onbepaalde tijd zodat je ook na het behalen van het diploma verzekerd bent van een vaste baan. Eerst informatie opvragen en straks komen kijken Je belangstelling is gewekt? Dan is dit de volgende stap. Vul de bon in en we sturen je omgaand nadere informa tie en een uitnodiging voor één van onze voorlichtings dagen die we binnenkort weer gaan organiseren. Je kunt aan nader kennismaken met Swetterhage en we ge ven je antwoord op al je vra gen. Nu zeggen we alvast dat niet alleen meisjes maar juist ook jongens welkom zijn, dat ie al eerder dan in februari mag komen werken en dat we graag helpen bij het vinden van een kamer. Ben je zo zeker van je be stemming dat je liever met een wilt solliciteren, laat dan de bon de bon en schrijf aan Swetterhage, t.a.v. de heer Peter Groenendijk, Blan- kaartweg 2, 2381 AD Zoeter woude. Voor telefonische in formatie kun ie tijdens kan tooruren altijd bellen; 01715-9208. MAVO-4, HAVO of overgangsbewijs naar 5 HAVO) MBO- AWIVZ, KV/JV, IN- TAS, MTS, MEAO of- een gelijkwaardige opleiding. Twijfel je dan kun je altijd even bij ons infor- SWETTERHAGE WOON- EN LEEFGEMEENSCHAP VOOR VERSTANDELIJK GEHANDICAPTEN i Voor meer informatie in vullen en in een onge- flankeerde envelop zen den aan Swetterhage, Antwoordnummer 20409, 2350 WH Zoeterwoude. postcode/plaats

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 8