Ajax pakt nog een hoofdprijs Tm Boris Becker buigt diep voor W il ander Italië geeft les aan basketballers Arnold Vanderlijde gokt op gouden boksmedaille Gravel-specialist in finale Goed begin hockeyteams Den Haag pas in verlenging geveld Borgsom Den Haag komt veel tekort Timman tegen Ljobojevic in KRO-tweekamp ZATERDAG 6 JUNI 1987 SPORT PAGINA 15 PARIJS (GPD) - Het pals-boem- tennis van Boris Becker mag op het Wimbledon-gras dan een ver nietigende uitwerking hebben, het gravel van Roland Garros maakt de Westduitse kanonskogels aan zienlijk ongevaarlijker. Met een onthullend gemak vond Mats Wi- lander er gisteren een passend ant woord op tijdens de halve finales van de open Franse tenniskam pioenschappen (6-4, 6-1, 6-2), waar door de Zweed morgen voor de tweede keer met Ivan Lendl mag uitvechten wie zijn vijfde Grand- Slamtitel verovert. Becker moet er moedeloos van worden. In een graveltoernooi kwam hij nooit verder dan de laat ste vier, een tendens die hij in Pa rijs eindelijk dacht te kunnen door breken. Met name zijn sterke kwartfinalepartij tegen Jimmy Connors gaf de negentienjarige krachtpatser de overtuiging de klasse en vooral het geduld te heb ben om ook zijn 'gravelvrees' te overwinnen. Wilander drukte Bec ker echter pijnlijk met de neus op de feiten. "Als ik de eerste set had gewon nen, was het allemaal anders gelo pen", sputterde de Wimbledon- kampioen, die inderdaad verschil lende kansen op een 5-2-voor- sprong had laten liggen, na afloop nog tegen. Maar ook Becker moest toegeven dat "Mats gewoon ster ker was. Hoewel niet zo duidelijk als twee jaar geleden, toen hij me hier een lesje gaf in de tweede ron de, is er geen betere op gravel'. Voor Boris Becker breekt nu een belangrijke tijd aan. Met de gras- toernooien in aantocht ("dat zal een hele omschakeling zijn. De meedogenloze kritiek van met na me de (boulevard)pers heeft de lan ge halen- gauw thuis-tennisser in enkele maanden jaren ouder ge maakt. "Er is veel met me gebeurd en ik heb een hoop levenservaring opgedaan. Ik moest leren dat ten nis mijn werk is, dat ik beroemd ben en dat mijn woorden op een schaaltje worden gewogen. Maar feit blijft dat ze in Duitsland wel eens normale maatstaven mogen aanleggen. Ik ben het zat een 'Wun- derkind' te zijn, men moet beseffen dat ik niet altijd kan winnen'. Op Roland Garros hoefde Bec ker zichzelf niets te verwijten. Hij had alleen de pech te stuiten op een in topvorm verkerende Mats Wilander, die vooral completer ten niste. "Zelfs al had ik die eerste set moetgi prijsgeven, dan nog voelde ik me sterk genoeg om de partij te beslissen", aldus de Zweed. "Ik geef mezelf nu ook minstens vijftig procent kans de eindstrijd te win nen. In '82 was Vilas favoriet, in '85 Lendl, maar nu ben ik geen under- Becker deelde die mening volko men. "In een Grand-Slamfinale geeft de moraal de doorslag. En Lendl is in mentaal opzicht niet de sterkste, de spelers weten dat. Bo vendien heeft hij dit jaar nog wei nig gewonnen en moet hij toch la ten zien de beste ter wereld te zijn". Hoewel Lendl zegevierde in tien van de zestien duels met Wi lander, toonde de Scandinaviër zich wel de sterkste in vijf van hun acht ontmoetingen op gravel. Tegenover dat psychologische voordeel staat echter dat Lendl bij de Franse toeschouwers minstens zo populair is als Wilander. Opval lend, want de Tsjechoslowaak werd vorig jaar nog uitgefloten tij dens zijn finale tegen publiekslie veling Mikael Pernfors. "Ik ben verrast", erkende Lendl gisteren na zijn simpele triomf op Miloslav Mecir (6-3, 6-3, 7-6). "De mensen zijn fair dit jaar, ze keren zich in elk geval niet falikant tegen me. Mis schien hebben ze eindelijk respect Boris Becker kreeg tegen Mats Wilander geen poot gekregen voor het feit dat ik altijd mijn best doe te winnen". De veramerikaniseerde Oosteu ropeaan slaagde gisteren dubbel en dwars in zijn opzet, vooral om dat Mecir weer eens ten onder ging aan zijn eigen grilligheid. De anti held van het circuit, die dit jaar al vier toernooien won, is vermaard om de bijna meetkundige precisie 4in zijn slagen en een ongeëvenaard positiegevoel, maar kwam er giste ren tegen Lendl niet aan te pas. Mecirs vaak bedrieglijke sloom heid was ditmaal bittere realiteit, ook na afloop van de partij. Op de vragen die hem werden gesteld reageerde de 'Big Cat' even dyna misch als een hengelaar, die nooit beet heeft. Het beste 'antwoord' bewaarde Mecir voor het laatst. Gevraagd naar de mogelijkheden van Lendl om morgen de open Franse te win nen, sprak de Tsjechoslowaak doodleuk dat "Ivan in elk geval meer kans maakt dan wanneer hij in de halve finale had verloren". Van je landgenoten moet je het maar hebben. Brenda Schultz heeft haar op mars in het vrouwen-juniorentoer- nooi op Roland Garros niet kun nen voortzetten. De zestienjarige speelster uit Heemstede verloor in de kwartfinales van de Braziliaan se Vieira. Schultz won weliswaar deeerste set (6-3), maar schoot daarna net te kort om zich bij de laatste vier te plaatsen: 4-6, 4-6. Michiel Schapers miste gisteren de kans op Nederlands succes in het gemengd-dubbelspel. De Rot terdammer had met zijn gelegen heidspartner Ann Henricksson in de voetsporen kunnen treden van Betty Stöve, die met Frew McMil lan zes jaar geleden de finale op zo wel Roland Garros als Wimbledon haalde. Schapers en Henricksson struikelden in de halve finales ech ter over het Amerikaanse koppel Lori McNeil/Sherwood Stewart: 4- 6. 5-7. (ANP) - Arnold Vanderlijde heeft Turijn verhinderd dat de finales hoorde die t de twaalf zwaargewichten be de eerste ronde De Nederlander kan vanavond europese aangelegenheid zijn ge- ning op punten (5-0) tegen de Tsje- waarschijnlijk ook op de worden. Van de 168 boksers uit 25 landen is Vanderlijde de enige Westeuropeaan die een eindstrijd heeft gehaald. Ik ben naar Turijn gekomen om Europees kampioen te worden. Dat ben ik na mijn zil veren medaille bij de wereldlam- pioenschappen en de eerste plaats op de Europese ranglijst verplicht. Het hoort ook bij mijn ontwikke ling, choslowaak Gavenci en schakelde daarna respectievelijk de Pool Go- lata (derde ronde) en de Italiaan Gaudiano- (tweede ronde) uit. In beide gevallen werd de partij op medisch advies door de scheids rechter gestaakt. Sebijev, een van de weinige Russen die niet rechts voorstaat, beschikt over een ge vaarlijke rechtse hoek. Daar ben ik niet bang Wanneer Vanderlijde vanavond dus Vanderlijde die op de rustdag het Turijnse sportpaleis in de voorlaatste partij van het toernooi langs de Rus Ramzan Sebijev komt, is hij de derde Nederlandse Europese kampioen uit de geschie denis. In 1928 bij de Olympische Spelen in Amsterdam kreeg Bep van Klaveren naast het Olympisch goud in het vedergewicht ook de Europese titel toegekend. In 1947 in Dublin, bij de eerste Europese kampioenschappen na de Tweede Wereldoorlog, veroverde Henny Quentemeijer het goud in het half- zwaargewicht. Met de 25-jarige Ramzan Sebijev krijgt Arnold Vanderlijde een ge duchte tegenstander. De bokser uit Grosny was in 1985 en 1986 abso luut kampioen van de Sovjetunie. Na de nationale kampioenschap pen wordt in de Sovjetunie altijd gestreden om de Russische beker, waarin dan de kampioenen in het zwaar- en superzwaargewicht el kaar ontmoeten in een prestige duel. In 1985 veroverde hij de titel gistern een lichte training af werkte. Ik heb het voordeel van mijn lengte en snelheid. Boven- waardelijke steun van het Italiaan se publiek rekenen. Die kregen Re- gilio Tuur en Reino van der Hoek donderdagavond in hun verloren halve finales tegen twee Russische tegenstanders ook. Met tien finalis ten is de Sovjetunie het sterkst ver tegenwoordigd in de finales. Oost- Duitsland, de triomfator van Boe dapest, heeft zes boksers in de eindstrijden. De resterende acht fi nalisten in de twaalf gewichtsklas sen komen uit Bulgarije (4), Hon garije (2), Polen (1) en Nederland (1). BARCELONA (ANP) - Kam pong is het Europese bekertoer nooi in Barcelona begonnen met een overwinning. Fili Moskou werd met 2-1 verslagen. Bij rust was de stand 2-0 voor de beker houder uit Utrecht door doel punten van Gerard Smeekes uit een strafscorner in de 29e mi nuut en Donald Drost. Het Rus sische tegendoelpunt werd in de 53e minuut door Depoetatov ge maakt, eveneens uit een strafcor- ner. Er waren 100, hoofdzakelijk Nederlandse, toeschouwers. Evenals Kampong is lands kampioen Bloemendaal het toer nooi om de Europa Cup hockey in Barcelona gestart met een overwinning. De Belgische titel houder Royal Rasante werd met 5-2 verslagen. De ruststand was 4-1. Gert-Jan Schlatmann scoor de vier keer voor Bloemendaal. Theodoor Doyer nam de vijfde treffer voor zijn rekening. Voor Rasante scoorden Lefevre en Van Strijdonck. PIRAEUS (ANP) - De Nederland se basketballers hebben gisteren in Piraeus een gratis bijscholingscur sus van veertig minuten gehad. De Italiaanse profs gaven in de derde wedstrijd van de Europese titel strijd college, hoe modern basket bal gespeeld wordt: snel, fysiek en collectief. De Nederlandse hob byisten keken vol respect toe: 71- 95 (33-43). Het resultaat van de nederlaag is, dat de Oranje-ploeg in het week einde fors moet uitpakken om een van de eerste vier plaatsen in poule B te grijpen. Achter Italië, dat zon der twijfel deze lichte groep gaat winnen, zijn de overige teams in verbitterde strijd gewikkeld om de overige drie kaarten, die recht streekse toelating tot de volgende ronde inhoudt. In het Pinkster- weekeinde zal Nederland uit de wedstrijden tegen Tsjecho-Slowa- kije en West-Duitsland ten minste één overwinning moeten halen om niet uit de boot te vallen. De Nederlandse ploeg had zich gisteren, al voor de wedstrijd tegen het sterk verjongde Italiaanse team, neergelegd bij de nederlaag. Ook zonder de versleten spierbonk Meneghin en het levende stuk be ton Sacchetti beschikt Italië over gehaaide spelers zoals Riva, Bru- namonti, Magnifico en Villalta, die stuk voor stuk in staat zijn een duel als tegen dreumes Nederland in hun eentje te beslissen. Na voetbal is basketbal de tweede, miljoenen verslindende sport in Italië, om en om met het wielrennen, waarmee het constant in de slag ligt om de gunst van het publiek. De floris sant betaalde full-time profs wor den gestaald in de hardste compe titie van Europa, na de profliga in de Verenigde Staten de op één na beste in de wereld. Tegen die uitstekend geschoolde en gespierde beroepsspelers zijn de Nederlandse amateurs op voor hand kansloos. De spelers van Har rewijn leggen geld toe op het toer nooi in de Griekse havenstad. Per dag ontvangen zij vijftien gulden zakgeld, een bedrag dat bij de ver wende Italianen de grootste hilan- Trainers winnen OEGSTGEEST - De voetbaltrai ners uit de Leidse regio versloegen gisteren de plaatselijke sportpers met 3-1. Op het veld van ASC zette Mattie Kantebeen (ROAC) de trai ners voor rust op 1-0. Na de pauze bracht gastspeler Sieto Schalkers de pers op gelijke hoogte, waarna de trainers door Rob Theuns (Ba- rendrecht) en een eigen doelpunt van Rob Onderwater (LD) ver diend aan het langste eind trokken. DEN HAAG (GPD) - Johan Cruijff heeft gekregen wat hij wilde. "Er waren drie prijzen te verdienen, twee daarvan hebben wij binnengehaald. Dan kan je niet ontevreden zijn". Dat Ajax in de al op voorhand zwaar gedevalueerde bekerfinale niet in de schaduw kon staan van absoluut kampioen. Als eerbewijs eerder dit seizoen, was voor Cruijff daarvoor werden vorig jaar decem ber de wedstrijden om de nationale beker in de woonplaats van Sebij ev gehouden. In de finale van de strijd om de absolute titel versloeg Sebijev de uit Kazakstan afkomsti ge super-zwaargewicht Mirosnits- jenko op punten. een bijkomstigheid. "Het was alle maal niet zo verzorgd, maar mis schien hoort dat wel bij een beker finale. Ik ben echter dik tevreden met deze overwinning. Want we waren hier wel degelijk naar toe gekomen om te winnen". Dat was het merendeel van de Professioneel als hij zijn sport Ajacieden gisteravond nauwelijks bedrijft, heeft Arnold Vanderlijde in Turijn steeds zijn mogelijke te genstanders bekeken. Ook na zijn Behoudens het eerste kwartier, toen Ajax zijn normale spelniveau nog enigszins benader- gewonnen halve finale tegen de de, maakte de ploeg een verveelde Bulgaar Svilen Russinov, bleef de Nederlander in het sportpaleis om Sebijev, die hij van het begin van het toernooi als finalist had getipt, te bekijken. De geblokte Rus heeft om de eindstrijd te bereiken drie partijen moeten boksen. Eén min der dan Vanderlijde, die tot de vier DEN HAAG (ANP) - Voor het vervoer van de Ajax-fans naar de bekerfinale in de Residentie heeft FC Den Haag een borg som van 75.000 gulden moeten betalen aan de busmaatschap pij NZH uit Haarlem. De onder neming wilde alleen op die ma nier het risico nemen de Am sterdammers naar Den Haag te „Ajax wilde niet meewerken aan het transport per bus, dus hebben we de kosten voor onze rekening genomen", verklaar de Den Haag-voorzitter Dé Stoop na afloop van de bekerfi nale. De kleine groep Ajax-fans. nog geen tweehonderd man sterk, werd met acht bussen vanuit de hoofdstad vervoerd. Twee agenten in elke bus moesten de orde handhaven. „Die jongens vonden dat prachtig. Begeleid door de rijkspolitie met zwaailichten. <Op zo'n nette manier zijn ze nog nooit naar een wedstrijd geweest", zei Stoop, die zich gelukkig toonde met de rustige gang van zaken rond de wed strijd. uitgebluste indruk. En was met name Van Basten er vooral op uit om een blessure ten koste van alles te vermijden. Nu was het decor in het streng beveiligde Zuiderpark ook niet di rect een uitnodiging om van deze finale het hoogtepunt van het sei zoen te maken. In vergelijking met de Engelse bekerfinale was de va derlandse eindstrijd niet meer dan een parodie op topvoetbal. "Er was veel balverlies en er werden veel fouten gemaakt", berustte Cruijff in de goede afloop, "toch denk ik dat het publiek best aan zijn trek ken is gekomen. Misschien kwam het ook wel door de rechtstreekse tv-uitzending en alle toestanden vooraf. Volgens het beproefde recept nam Ajax direct het initiatief en schoof Rijkaard onmiddellijk een linie op. Met de medewerking van FC Den Haag, dat ver terugviel om het gevaar-Van Basten te neutrali seren, hadden de Amsterdammers een gigantisch overwicht op het middenveld. In de verdediging kwam Jol desondanks handen en voeten tekort om de gaten te dich ten en werd er lukraak uitverde digd. Ajax' openingstreffer in de elfde minuut was daar een recht streeks gevolg van. Uit een afgesla gen hoekschop verstu'urde Witsch- ge de bal richting Van Basten, die een handig overstapje maakte en daarmee Bosman in staat stelde te scoren: 0-1. Van het ene op het andere mo ment was het echter gebeurd met de overmacht van Ajax. De manier echter waarop FC Den Haag zand strooide in Ajax' raderwerk was weinig elegant. Eerst torpedeerde Jol de doorgebroken Van 't Schip, pal daarop blesseerde Bouwens Doelman René Stam lijkt kansloos tegen Marco ADVERTENTIE 22 23 24 25 26 27 JUNI EEN HELE WEEK MOTORSPORT IN ASSEN M Ma EK- Training Di. EK-Races/TT Formule 1 training Wo TT Training M Do. TT Training/ TT Formule 1 Race/Histonc TT Zr. TT Training ÊKZa. Dutch TT DOE EEN WEEKJE ASSEN. met een venijnige trap Menzo zo danig, dat de Ajax-doelman zich daarna strompelend door het doel gebied bewoog. Menzo weigerde echter het veld te verlaten en sloeg de adviezen van de medische staf in de wind. Liever verbeet hij de pijn dan zich te laten vervangen. Op slag raakte Ajax totaal van de kook en was de snelheid en op bouw verdwenen. Het leverde de naar Roda JC vertrekkende Groe nendijk en zwoeger Lems prima scoringskansen op, maar alleen voor Menzo faalde het tweetal. Aanvallend had FC Den Haag tot dan nauwelijks potten kunnen bre ken en liep Boere bij herhaling in de buitenspelval. In zijn onwenni ge rol op rechts in de aanval voelde de door PC Zwolle begeerde spits zich duidelijk niet op zijn gemak. Toen hij echter op slag van rust de opdracht van zijn trainer Pim van de Meent in de wind sloeg, bewees de spits onmiddellijk zijn waarde Krachtig plaatste hij zijn hoofd te gen de bal uit een voorzet van de naar rechts uitgeweken Morley en passeerde hij Menzo kansloos: 1-1. Ajax miste ook na de rust de be zieling en de scherpte om de finale alsnog naar zijn hand te zetten. Met uitzondering van Bosman waren de Ajacieden geen schim van de ploeg die dit seizoen in binnen- en buitenland zoveel furore maakte. Met Van Basten voorop miste de ploeg de agressie en de durf om zich met overgave in de strijd te ■werpen. Halverwege kreeg Ajax daarvoor de rekening gepresen teerd. Ingeklemd tussen vier Ajax- spelers bracht Morley de Hage naars op 2-1. FC Den Hag leek daarmee zeker van een herhaling van het beker succes in 1975, toen FC Twente in de Kuip met 1-0 werd verslagen Niemand dichtteAjax de veer kracht toe om alsnog orde op za ken te stellen. De hulpeloze geba ren van Van Basten, die zijn ziello ze optreden wilde afwentelen op de linie achter hem, brachten de ar moe van Ajax treffend in beeld Van de Meent naderhand: "Bou wens en Lems hebben toen de kans gehad om de zaak af te ma ken". Het tweetal miste echter een riante scoringspositie. "Het mag nooit gebeuren' ver weet Cruijff eerder zijn ploeg de 1- 1 op slag van rust, "dat een tegen stander twee minuten voor de rust scoort". Van de Meent op zijn beurt: "Wat Cruijff zegt, gold na tuurlijk net zo goed voor de gelijk- maker Die viel zeven minuten voor afloop en kwam op naam van Bosman, als eindpunt van de aan voerlijn Muehren-Witschge. Aan dat doelpunt ging echter wel een overtreding van Witschge tegen Van Alphen vooraf. In de daardoor noodzakelijke verlenging gaf de aanwezigheid van Marco van Basten alsnog de- doorslag. Eerst toucheerde hij met het hoofd de bal na een schot van Muhren, in de eerste minuut van de tweede verlenging profiteerde hij simpel van de ruimte in de Haagse defensie. Zwak spelen en toch twee keer scoren, ook dat is de kracht van Van Basten. Ajax zal hem een volgend seizoen node teit opwekt. De geringe dagvergoe ding stond tegen Italië voor vele Nederlandse spelers model voor hun allerbelabberste schotpercen tage. Van een werkelijke kracht meting was slechts een kwartier sprake In die fase wist de Italiaan se verdediging geen raad met het probleem Smits, die de twee lange mannen van de Italiaanse ploeg binnen tien minuten elk drie per soonlijke fouten aan de fraai ge coupeerde broekjes smeerde. Toen de Italianen na twaalf mi nuten (21-20) de passing-lijnen naar Smits hadden doorgesneden was Nederland aangewezen op het schot van buitenaf (30 procent). De wedstrijd was van dat moment ge lopen en afgelopen. "Ja, we heb ben levensgrote problemen met het afstandsschot", gaf Harrewijn toe. "Er is niemand goed op schot. We hadden gehoopt dat we hier konden meedraaien als we dicht onder de basket gingen scoren, maar het probleem ligt andersom We scoren goed inside, maar van ver niks". Vier minuten na de rust (33-43) wierp Harrewijn definitief de handdoek. Hij haalde op de stand van 37-53 zijn harde kern uit het veld en gaf de bankspelers speel tijd. "We kunnen beter onze ener gie bewaren voor de wedstrijden, waarbij het er echt op aankomt' Voor Okke te Velde betekende de wisseltruc zijn debuut op dit ni veau. De student uit Amsterdam, in de ploeg gehaald voor afvaller Bottse, greep zijn kans. In zestien minuten open huis basketbal, want ook de Italianen hadden hun twee de keus in het veld gebracht, werd hij topscorer met 13 punten (60 procent), pakte hij twee rebounds en stal drie keer de bal. Voor Har rewijn vormde Te Velde een licht puntje. "Okke liet de ballen er ge makkelijk inploffen. Ik zal in de komende wedstrijden rekening met hem houden. Verdedigend le veren we met hem wel iets in, maar zijn scores compenseren veel". Tegen Italië gaf Te Velde de eindstand een draaglijk aanzien Op de streep bedroeg het verschil 24 punten (71-95). Daarmee werd het niet de grootste nederlaag uit de onderlinge duels. Die lag op de vorige titelstrijd, twee jaar geleden in Leverkusen. op 36 punten (76- 112). Van de zestien ontmoetingen met de Italianen won Nederland er slechts één, de eerste op 2 mei 1947 in Praag. DEN HAAG (ANP) - FC Den Haag sluit het seizoen af met een tekort van ruim 150.000 gulden op de be groting. „Het gevolg van de ver schrikkelijke wedstrijd tegen Ajax. Het sluiten van het vak Noord heeft een enorme terugloop in de publieke belangstelling tot gevolg gehad. Voor 1 maart zaten we ruim 200.000 boven de begroting", ver duidelijkte voorzitter Stoop vrij dag het financiële debacle. Ook de bekerfinale draagt niet bij tot een vermindering van het tekort. „We hebben met zoveel beper kingen te maken gehad, dat vanuit die hoek ook niets te verwachten valt. We mogen blij zijn als we iets over houden. Misschien dat het ko mende Europese bekervoetbal de pijn wat kan verzachten, maar dat is ook weer afhankelijk van het ge drag van de supporters. De UEFA is niet mild met de straffen. We zul len in ieder geval nog meer met de supporters gaan praten om ze dat ook in te laten zien. Ze spelen ten slotte met het voortbestaan van de club." HILVERSUM (ANP) - De Joego Slavische schaker Ljubomir Ljubo- jevic wordt in december de tegen stander van Jan Timman in de zes de KRO-tweekamp. De 36-jarige grootmeester zal in de week van 13 tot en met 20 december in Hilver sum een match over zes partijen spelen tegen de Nederlander. Op initiatief van het radiopro gramma 'Man en Paard' organi seerde de KRO eerder korte twee kampen, waarin Jan Timman het opnam tegen respectievelijk Kortsjnoi, Spasski, Portisch, Kas parov en Joesoepov. Ljubojevic won vorig jaar het toernooi in Am sterdam. Hij werd tweede tijdens het toernooi van Tilburg en in april van dit jaar werd hij (met Kaspa rov) gedeeld eerste in Brussel. Atleten snel in Den Haag DEN HAAG - Bij atletiekwedstrij den in Den Haag kwamen enkele Leidse sprinters tot snelle tijden Yvonne van Dorp (Holland) legde gisteravond de 100 meter in 12,0 en de 200 meter in 24.5 af. Haar club genoten Eric Taal en Jaap Dirkx hadden voor de kortste afstand 11,0 respectievelijk 11,2 nodig. Wybo Lelieveld (Bataven) won de 1500 meter in 3.55,6. Zijn club genoten Jan Jansen, Hans van Voorden en verrassend genoeg ook nieuwkomer John van Wieringen kwamen op deze afstand tot aan sprekende tijden (zie scorebord).

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15